HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 25 lip 2026, 12:04.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 49 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Osniva se Hrvatska pravoslavna zajednica. Cilj: autokefalnost
PostPostano: 28 vel 2010, 11:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 lip 2009, 10:27
Postovi: 1949
Lokacija: Tel Aviv
Koliko sam slušao pokretača ideje Hrvatske pravoslavne zajednice, u Moskvi je održan govor koji je valjda trajao 4 sata, podrška je navodno data i da bi mogli ruski pravoslavni svećenici dolaziti da pomažu hrvatskom ogranku i da bi se ljudi odavde trebali ići školovati na teološki fakultet tamo. Ideju podržavam jer bi se time zatvorila voda na jedan mlin koji je stalno okretao vodu na bunt, terorizam protiv vlastite države, ustašofobiju i općenito kao nestabilni element podložan političkoj propagandi. Ljudi će sigurno lakše živjeti u takvoj zajednici i neće biti stigmatizirani da su velikosrbi koji lete ispod radara.

_________________
slika

Broj forumaša na ignore : 5


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Osniva se Hrvatska pravoslavna zajednica. Cilj: autokefalnost
PostPostano: 28 vel 2010, 12:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 15:17
Postovi: 3720
Lokacija: Nanya Lakes
Ja sam protiv, jer to samo podgrijava cvjećarske ambicije u Hrvata, integralne snage u BiH (Bosanci tri vjere), i Srbe koji bi u Srbiji pokušali stvoriti nešto konkretno na temelju stare opsesije o "Srbima katolicima" (valjda od "Bunjevaca").

_________________
Bona, pa skini puder MOŽDA se i znamo, a FUJ, nakeckaj ga ponovo majke ti :)

R.I.P. Aziz "Zyzz" Sergeyevich Shavershian - We are all witnesses


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Osniva se Hrvatska pravoslavna zajednica. Cilj: autokefalnost
PostPostano: 28 vel 2010, 12:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 lip 2009, 10:27
Postovi: 1949
Lokacija: Tel Aviv
Ako vjernici tako sami žele, ne vidim razlog zašto ne, naravno da u tu instituciji neće biti prisile niti će SPC nestati odavde ali će sigurno manje utjecati na politiku. Ako se ne organiziraju u svojim vlastitim redovima, prijeti im nestanak, i ovako ne mogu održavati ono malo crkvi što imaju i to dosta košta. Srbija je prema Bunjevcima radila puno agresivnije nego je to ikad radila Hrvatska Srbima, od zabrane programa na radiju i televiziji, šikaniranja u školi, na poslu, učenju o Hrvatima kao genocidnom narodu i sl.

_________________
slika

Broj forumaša na ignore : 5


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Osniva se Hrvatska pravoslavna zajednica. Cilj: autokefalnost
PostPostano: 28 vel 2010, 16:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 srp 2009, 16:25
Postovi: 5428
Kao i obično, izmišljaš i lažeš. :kava

_________________
http://farm3.static.flickr.com/2158/217 ... 8538_b.jpg

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Osniva se Hrvatska pravoslavna zajednica. Cilj: autokefalnost
PostPostano: 10 ožu 2010, 20:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 lip 2009, 10:27
Postovi: 1949
Lokacija: Tel Aviv
Real gone je napisao/la:
Kao i obično, izmišljaš i lažeš. :kava


Čekam demantij i argumente, prošlo je tjedan i pol dana ali nema ih ni na vidiku.

_________________
slika

Broj forumaša na ignore : 5


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Osniva se Hrvatska pravoslavna zajednica. Cilj: autokefalnost
PostPostano: 12 ožu 2010, 14:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 06 pro 2009, 22:19
Postovi: 1059
Lokacija: Rekoše nam "u banani"! Do kad, vidit ćemo!
Danas ...

VIJESTI

slika


Obnavlja se Hrvatska pravoslavna crkva

Autor: Vanesa Ćustić, Foto: Mihovil Govorčin, Objavljeno 12.03.2010 12:10

Osniva se Hrvatska pravoslavna crkva, odnosno ne osniva već obnavlja, kako kaže njen budući duhovni vođa, iguman Jelisej. No, prije samog obnavljanja osnovana je Udruga hrvatske pravoslavne zajednice inicirana još prije 5 godina od strane Ive Matanovića, poznatog zadarskog zagovornika NDH-zije. Hrvatska pravoslavna crkva svoj je puni procvat doživjela upravo za vrijeme NDH, 1942. godine, na čije je čelo postavljen patrijarh Germogen Maksimov. Okončanjem 2. svjetskog rata došlo je do prekida u radu HPC, kada je pravoslavlje na području Hrvatske preuzela Srpska pravoslavna crkva. Smatra iguman Jelisej, nespojivo je s hrvatskim suverenitetom da ingerenciju nad pravoslavnom crkvom u Hrvatskoj ima neka druga država. Iako je procedura priznanja crkve 5 godina i 500 članova, očekivanja su kakao će HPC zaživjeti kroz godinu dana. Smatra budući episkop realno je za očekivati kako će država upravo HPC priznati kao jedinu crkvu pravoslavnih vjernika u Hrvatskoj. Isto tako očekuju napade od strane Srpske pravoslavne crkve koja se osnivanju one Hrvatske već sad žestoko protivi. No, veliku podršku, kazao je iguman, HPC uživa od Ruske istinske pravoslavne crkve.


Čestitam. Put k afirmaciji biti će dug i trnovit. Tribat će Vam puno strpljenja i jake volje.

Želim Vam sriću u obnovi rada HPC-a.

_________________
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Osniva se Hrvatska pravoslavna zajednica. Cilj: autokefalnost
PostPostano: 13 ožu 2010, 21:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 11:36
Postovi: 25801
Lokacija: СРПСКА
Hadeka je napisao/la:

Čestitam. Put k afirmaciji biti će dug i trnovit. Tribat će Vam puno strpljenja i jake volje.


:sega :sega :sega


Hadeka je napisao/la:

Želim Vam sriću u obnovi rada HPC-a.

:sega :sega :sega


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Osniva se Hrvatska pravoslavna zajednica. Cilj: autokefalnost
PostPostano: 13 ožu 2010, 21:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 29405
Lokacija: Heartbreak Hotel
Prije desetak godina naši svećenici u BiH su bili digli dreku jer je neka organizacija htjela besplatno podijeliti 100 000 biblija na "bosanskom jeziku". Tako se bar govorkalo.
Razumijem prijezir Srba spram takvoj crkvi, isto kao kad bi neki crveni pop u Sarajevu osnovao Bosansku katoličku crkvu (doduše ima već starohrvatska katolička crkva pored rimokatoličke ali to je sasvim druga tema).
Ali također je pravo svakoga da ide u koju god bogomolju on hoće.

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Osniva se Hrvatska pravoslavna zajednica. Cilj: autokefalnost
PostPostano: 13 ožu 2010, 21:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 11:36
Postovi: 25801
Lokacija: СРПСКА
Bobovac je napisao/la:
Ali također je pravo svakoga da ide u koju god bogomolju on hoće.

Nema to nikakve veze sa vjerom. Par ustašoida našle tog "igumana Jeliseja" koji je iz SPC-a izbačen zbog krađe novca, pa je otišao u tzv. CPC iz koje je izbačen iz istih razloga te je na kraju naišao na ove debile.
Na kraju će i njih olešiti i tako ukrug :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Osniva se Hrvatska pravoslavna zajednica. Cilj: autokefalnost
PostPostano: 13 ožu 2010, 21:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 lip 2009, 00:05
Postovi: 13227
Agathonikos je napisao/la:
Bobovac je napisao/la:
Ali također je pravo svakoga da ide u koju god bogomolju on hoće.

Nema to nikakve veze sa vjerom. Par ustašoida našle tog "igumana Jeliseja" koji je iz SPC-a izbačen zbog krađe novca, pa je otišao u tzv. CPC iz koje je izbačen iz istih razloga te je na kraju naišao na ove debile.
Na kraju će i njih olešiti i tako ukrug :D



Ja se baš pitala ko im je taj ciganoid.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Osniva se Hrvatska pravoslavna zajednica. Cilj: autokefalnost
PostPostano: 13 ožu 2010, 22:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 11:36
Postovi: 25801
Lokacija: СРПСКА
teranova je napisao/la:

Ja se baš pitala ko im je taj ciganoid.

slika

.
.
.
.
.
.
.
.

slika



slika :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Osniva se Hrvatska pravoslavna zajednica. Cilj: autokefalnost
PostPostano: 13 ožu 2010, 22:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 06 pro 2009, 22:19
Postovi: 1059
Lokacija: Rekoše nam "u banani"! Do kad, vidit ćemo!
Agathonikos je napisao/la:
Bobovac je napisao/la:
Ali također je pravo svakoga da ide u koju god bogomolju on hoće.

Nema to nikakve veze sa vjerom. Par ustašoida našle tog "igumana Jeliseja" koji je iz SPC-a izbačen zbog krađe novca, pa je otišao u tzv. CPC iz koje je izbačen iz istih razloga te je na kraju naišao na ove debile.
Na kraju će i njih olešiti i tako ukrug :D


A što te boli curc za to?? Ti si Srbin .. a ovo se tiče Hrvata. :smajl007

_________________
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Osniva se Hrvatska pravoslavna zajednica. Cilj: autokefalnost
PostPostano: 13 ožu 2010, 22:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 06 pro 2009, 22:19
Postovi: 1059
Lokacija: Rekoše nam "u banani"! Do kad, vidit ćemo!
teranova je napisao/la:
Agathonikos je napisao/la:
Nema to nikakve veze sa vjerom. Par ustašoida našle tog "igumana Jeliseja" koji je iz SPC-a izbačen zbog krađe novca, pa je otišao u tzv. CPC iz koje je izbačen iz istih razloga te je na kraju naišao na ove debile.
Na kraju će i njih olešiti i tako ukrug :D



Ja se baš pitala ko im je taj ciganoid.


He, he, he .. čim vama Srbadiji vadi toliki žuč na usta, dobar je. :pepam

_________________
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Osniva se Hrvatska pravoslavna zajednica. Cilj: autokefalnost
PostPostano: 13 ožu 2010, 22:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 11:36
Postovi: 25801
Lokacija: СРПСКА
Hadeka je napisao/la:

.. a ovo se tiče Hrvata. :smajl007

... i njihove love :D

U pravu si, boli me neka stvar, ali eto, valjda se mogu narugati tim debilima :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Osniva se Hrvatska pravoslavna zajednica. Cilj: autokefalnost
PostPostano: 13 ožu 2010, 22:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 06 pro 2009, 22:19
Postovi: 1059
Lokacija: Rekoše nam "u banani"! Do kad, vidit ćemo!
Agathonikos je napisao/la:
Hadeka je napisao/la:

.. a ovo se tiče Hrvata. :smajl007

... i njihove love :D

U pravu si, boli me neka stvar, ali eto, valjda se mogu narugati tim debilima :D



Idite bre, lečite se!

slika

:sega

_________________
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Osniva se Hrvatska pravoslavna zajednica. Cilj: autokefalnost
PostPostano: 13 ožu 2010, 22:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 11:36
Postovi: 25801
Lokacija: СРПСКА
Hadeka je napisao/la:
Smatra budući episkop


:sega :sega :sega
Tip vas j* pa vas rastura :D


http://www.javno.com/slike/slike_3/r1/g ... 578876.jpg

http://vukovar-vu.com/images/uploads/Lopov.gif :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Osniva se Hrvatska pravoslavna zajednica. Cilj: autokefalnost
PostPostano: 13 ožu 2010, 22:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 39461
Lokacija: Gl. grad regije
Aga, pa dosad su ti bili pravovjerni braća bez obzira na naciju, pa što baš na nama praviš iznimku.

Opet nedosljednost i neprincipijelnost, koju prečesto viđam ovdje...

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Osniva se Hrvatska pravoslavna zajednica. Cilj: autokefalnost
PostPostano: 13 ožu 2010, 22:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 11:36
Postovi: 25801
Lokacija: СРПСКА
Junuz Djipalo je napisao/la:
Aga, a dosad su ti bili pravovjerni braća bez obzira na naciju, pa što baš na nama praviš iznimku.

:sega

Čuj "pravovjerna braća" :D
Jeb*te, ti ili si glup ili uživaš u imidžu glupog čovjeka :D
Cijelo vrijeme se govori o NDH, Paveliću.. a on o "pravovjernoj braći" :sega

.....čiji je "duhovni vođa" lopov koji će na kraju olešiti i njih. Ironija :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Osniva se Hrvatska pravoslavna zajednica. Cilj: autokefalnost
PostPostano: 13 ožu 2010, 22:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 lip 2009, 00:05
Postovi: 13227
Imam osećaj da će svi zajedno biti pohapšeni.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Osniva se Hrvatska pravoslavna zajednica. Cilj: autokefalnost
PostPostano: 13 ožu 2010, 22:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 11:36
Postovi: 25801
Lokacija: СРПСКА
teranova je napisao/la:
Imam osećaj da će svi zajedno biti pohapšeni.

Nemoj tako. Neka komedija traje :D
Na kraju će ga oni najuriti kao KOS-UDBA-OZNA-ORJUNA-britanskog-francuskog agenta koji je došao u Hrvatsku da bi kvario njen imidž demokratske europske zemlje koja se temelji na antifašističkim vrednotama. Kažem, neka igre počnu :sega :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Osniva se Hrvatska pravoslavna zajednica. Cilj: autokefalnost
PostPostano: 13 ožu 2010, 23:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 lip 2009, 00:05
Postovi: 13227
Agathonikos je napisao/la:
teranova je napisao/la:
Imam osećaj da će svi zajedno biti pohapšeni.

Nemoj tako. Neka komedija traje :D
Na kraju će ga oni najuriti kao KOS-UDBA-OZNA-ORJUNA-britanskog-francuskog agenta koji je došao u Hrvatsku da bi kvario njen imidž demokratske europske zemlje koja se temelji na antifašističkim vrednotama. Kažem, neka igre počnu :sega :D



Pa ajde, da se malo smejemo autofekalnoj crkvi, ali hapšenje im ne gine na kraju krajeva.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Osniva se Hrvatska pravoslavna zajednica. Cilj: autokefalnost
PostPostano: 13 ožu 2010, 23:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 11:36
Postovi: 25801
Lokacija: СРПСКА
teranova je napisao/la:

Pa ajde, da se malo smejemo autofekalnoj crkvi, ali hapšenje im ne gine na kraju krajeva.

"iguman" će se opet izvući. Taj ima 7 života :D
S obzirom na njegovu putanju i smjer djelovanja od SPC preko tzv. CPC a sad i tzv. HPC, očigledno je da mu je sljedeća destinacija nešto sjevernije. Nakon avanture sa tzv. HPC i dizanja love, očekujem ga u Istri gdje će osnovati Istrijansku katoličku crkvu a njega vidim kao njenog papu :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Osniva se Hrvatska pravoslavna zajednica. Cilj: autokefalnost
PostPostano: 13 ožu 2010, 23:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 lip 2009, 00:05
Postovi: 13227
Agathonikos je napisao/la:
teranova je napisao/la:

Pa ajde, da se malo smejemo autofekalnoj crkvi, ali hapšenje im ne gine na kraju krajeva.

"iguman" će se opet izvući. Taj ima 7 života :D
S obzirom na njegovu putanju i smjer djelovanja od SPC preko tzv. CPC a sad i tzv. HPC, očigledno je da mu je sljedeća destinacija nešto sjevernije. Nakon avantura sa tzv. HPC i dizanja love, očekujem ga u Istri gdje će osnovati Istrijansku katoličku crkvu a njega vidim kao njenog papu :D



Kardinal istarskokvarnerski, Jelisije Bonaventura.
Pardon, Elizeo. :aleale


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Osniva se Hrvatska pravoslavna zajednica. Cilj: autokefalnost
PostPostano: 14 ožu 2010, 00:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 svi 2009, 09:57
Postovi: 9751
Lokacija: HR HB
Agathonikos je napisao/la:
teranova je napisao/la:

Pa ajde, da se malo smejemo autofekalnoj crkvi, ali hapšenje im ne gine na kraju krajeva.

"iguman" će se opet izvući. Taj ima 7 života :D
S obzirom na njegovu putanju i smjer djelovanja od SPC preko tzv. CPC a sad i tzv. HPC, očigledno je da mu je sljedeća destinacija nešto sjevernije. Nakon avanture sa tzv. HPC i dizanja love, očekujem ga u Istri gdje će osnovati Istrijansku katoličku crkvu a njega vidim kao njenog papu :D


Izbacite ovo izrugivanje sa fekalijama...

Šta frkišete toliko pored toliko sektaša, svjedoka, vidovnjaka, Milana i drugih po Hrvatskoj vas dvoje se izrugujete cijelu stranicu...

Metla za "fekalnu".


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 49 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 18 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO