|
|
Stranica: 2/2.
|
[ 49 post(ov)a ] |
|
| Autor/ica |
Poruka |
|
Ernani
|
Naslov: Re: Osniva se Hrvatska pravoslavna zajednica. Cilj: autokefalnost Postano: 28 vel 2010, 11:56 |
|
Pridružen/a: 02 lip 2009, 10:27 Postovi: 1949 Lokacija: Tel Aviv
|
|
Koliko sam slušao pokretača ideje Hrvatske pravoslavne zajednice, u Moskvi je održan govor koji je valjda trajao 4 sata, podrška je navodno data i da bi mogli ruski pravoslavni svećenici dolaziti da pomažu hrvatskom ogranku i da bi se ljudi odavde trebali ići školovati na teološki fakultet tamo. Ideju podržavam jer bi se time zatvorila voda na jedan mlin koji je stalno okretao vodu na bunt, terorizam protiv vlastite države, ustašofobiju i općenito kao nestabilni element podložan političkoj propagandi. Ljudi će sigurno lakše živjeti u takvoj zajednici i neće biti stigmatizirani da su velikosrbi koji lete ispod radara.
_________________

Broj forumaša na ignore : 5
|
|
| Vrh |
|
 |
|
RajvoSa
|
Naslov: Re: Osniva se Hrvatska pravoslavna zajednica. Cilj: autokefalnost Postano: 28 vel 2010, 12:01 |
|
Pridružen/a: 02 svi 2009, 15:17 Postovi: 3720 Lokacija: Nanya Lakes
|
|
Ja sam protiv, jer to samo podgrijava cvjećarske ambicije u Hrvata, integralne snage u BiH (Bosanci tri vjere), i Srbe koji bi u Srbiji pokušali stvoriti nešto konkretno na temelju stare opsesije o "Srbima katolicima" (valjda od "Bunjevaca").
_________________ Bona, pa skini puder MOŽDA se i znamo, a FUJ, nakeckaj ga ponovo majke ti :)
R.I.P. Aziz "Zyzz" Sergeyevich Shavershian - We are all witnesses
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Ernani
|
Naslov: Re: Osniva se Hrvatska pravoslavna zajednica. Cilj: autokefalnost Postano: 28 vel 2010, 12:08 |
|
Pridružen/a: 02 lip 2009, 10:27 Postovi: 1949 Lokacija: Tel Aviv
|
|
Ako vjernici tako sami žele, ne vidim razlog zašto ne, naravno da u tu instituciji neće biti prisile niti će SPC nestati odavde ali će sigurno manje utjecati na politiku. Ako se ne organiziraju u svojim vlastitim redovima, prijeti im nestanak, i ovako ne mogu održavati ono malo crkvi što imaju i to dosta košta. Srbija je prema Bunjevcima radila puno agresivnije nego je to ikad radila Hrvatska Srbima, od zabrane programa na radiju i televiziji, šikaniranja u školi, na poslu, učenju o Hrvatima kao genocidnom narodu i sl.
_________________

Broj forumaša na ignore : 5
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Real gone
|
Naslov: Re: Osniva se Hrvatska pravoslavna zajednica. Cilj: autokefalnost Postano: 28 vel 2010, 16:59 |
|
Pridružen/a: 03 srp 2009, 16:25 Postovi: 5428
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Ernani
|
Naslov: Re: Osniva se Hrvatska pravoslavna zajednica. Cilj: autokefalnost Postano: 10 ožu 2010, 20:49 |
|
Pridružen/a: 02 lip 2009, 10:27 Postovi: 1949 Lokacija: Tel Aviv
|
Real gone je napisao/la: Kao i obično, izmišljaš i lažeš.  Čekam demantij i argumente, prošlo je tjedan i pol dana ali nema ih ni na vidiku.
_________________

Broj forumaša na ignore : 5
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Hadeka
|
Naslov: Re: Osniva se Hrvatska pravoslavna zajednica. Cilj: autokefalnost Postano: 12 ožu 2010, 14:49 |
|
Pridružen/a: 06 pro 2009, 22:19 Postovi: 1059 Lokacija: Rekoše nam "u banani"! Do kad, vidit ćemo!
|
Danas ... VIJESTI 
Obnavlja se Hrvatska pravoslavna crkva Autor: Vanesa Ćustić, Foto: Mihovil Govorčin, Objavljeno 12.03.2010 12:10 Osniva se Hrvatska pravoslavna crkva, odnosno ne osniva već obnavlja, kako kaže njen budući duhovni vođa, iguman Jelisej. No, prije samog obnavljanja osnovana je Udruga hrvatske pravoslavne zajednice inicirana još prije 5 godina od strane Ive Matanovića, poznatog zadarskog zagovornika NDH-zije. Hrvatska pravoslavna crkva svoj je puni procvat doživjela upravo za vrijeme NDH, 1942. godine, na čije je čelo postavljen patrijarh Germogen Maksimov. Okončanjem 2. svjetskog rata došlo je do prekida u radu HPC, kada je pravoslavlje na području Hrvatske preuzela Srpska pravoslavna crkva. Smatra iguman Jelisej, nespojivo je s hrvatskim suverenitetom da ingerenciju nad pravoslavnom crkvom u Hrvatskoj ima neka druga država. Iako je procedura priznanja crkve 5 godina i 500 članova, očekivanja su kakao će HPC zaživjeti kroz godinu dana. Smatra budući episkop realno je za očekivati kako će država upravo HPC priznati kao jedinu crkvu pravoslavnih vjernika u Hrvatskoj. Isto tako očekuju napade od strane Srpske pravoslavne crkve koja se osnivanju one Hrvatske već sad žestoko protivi. No, veliku podršku, kazao je iguman, HPC uživa od Ruske istinske pravoslavne crkve.Čestitam. Put k afirmaciji biti će dug i trnovit. Tribat će Vam puno strpljenja i jake volje. Želim Vam sriću u obnovi rada HPC-a.
_________________
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Agathonikos
|
Naslov: Re: Osniva se Hrvatska pravoslavna zajednica. Cilj: autokefalnost Postano: 13 ožu 2010, 21:24 |
|
Pridružen/a: 22 stu 2009, 11:36 Postovi: 25801 Lokacija: СРПСКА
|
Hadeka je napisao/la: Čestitam. Put k afirmaciji biti će dug i trnovit. Tribat će Vam puno strpljenja i jake volje.
Hadeka je napisao/la: Želim Vam sriću u obnovi rada HPC-a. 
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Bobovac
|
Naslov: Re: Osniva se Hrvatska pravoslavna zajednica. Cilj: autokefalnost Postano: 13 ožu 2010, 21:39 |
|
Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09 Postovi: 29405 Lokacija: Heartbreak Hotel
|
|
Prije desetak godina naši svećenici u BiH su bili digli dreku jer je neka organizacija htjela besplatno podijeliti 100 000 biblija na "bosanskom jeziku". Tako se bar govorkalo. Razumijem prijezir Srba spram takvoj crkvi, isto kao kad bi neki crveni pop u Sarajevu osnovao Bosansku katoličku crkvu (doduše ima već starohrvatska katolička crkva pored rimokatoličke ali to je sasvim druga tema). Ali također je pravo svakoga da ide u koju god bogomolju on hoće.
_________________ "Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Agathonikos
|
Naslov: Re: Osniva se Hrvatska pravoslavna zajednica. Cilj: autokefalnost Postano: 13 ožu 2010, 21:47 |
|
Pridružen/a: 22 stu 2009, 11:36 Postovi: 25801 Lokacija: СРПСКА
|
Bobovac je napisao/la: Ali također je pravo svakoga da ide u koju god bogomolju on hoće. Nema to nikakve veze sa vjerom. Par ustašoida našle tog "igumana Jeliseja" koji je iz SPC-a izbačen zbog krađe novca, pa je otišao u tzv. CPC iz koje je izbačen iz istih razloga te je na kraju naišao na ove debile. Na kraju će i njih olešiti i tako ukrug 
|
|
| Vrh |
|
 |
|
teranova
|
Naslov: Re: Osniva se Hrvatska pravoslavna zajednica. Cilj: autokefalnost Postano: 13 ožu 2010, 21:50 |
|
Pridružen/a: 02 lip 2009, 00:05 Postovi: 13227
|
Agathonikos je napisao/la: Bobovac je napisao/la: Ali također je pravo svakoga da ide u koju god bogomolju on hoće. Nema to nikakve veze sa vjerom. Par ustašoida našle tog "igumana Jeliseja" koji je iz SPC-a izbačen zbog krađe novca, pa je otišao u tzv. CPC iz koje je izbačen iz istih razloga te je na kraju naišao na ove debile. Na kraju će i njih olešiti i tako ukrug  Ja se baš pitala ko im je taj ciganoid.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Agathonikos
|
Naslov: Re: Osniva se Hrvatska pravoslavna zajednica. Cilj: autokefalnost Postano: 13 ožu 2010, 22:00 |
|
Pridružen/a: 22 stu 2009, 11:36 Postovi: 25801 Lokacija: СРПСКА
|
teranova je napisao/la: Ja se baš pitala ko im je taj ciganoid.
 . . . . . . . .  
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Hadeka
|
Naslov: Re: Osniva se Hrvatska pravoslavna zajednica. Cilj: autokefalnost Postano: 13 ožu 2010, 22:16 |
|
Pridružen/a: 06 pro 2009, 22:19 Postovi: 1059 Lokacija: Rekoše nam "u banani"! Do kad, vidit ćemo!
|
Agathonikos je napisao/la: Bobovac je napisao/la: Ali također je pravo svakoga da ide u koju god bogomolju on hoće. Nema to nikakve veze sa vjerom. Par ustašoida našle tog "igumana Jeliseja" koji je iz SPC-a izbačen zbog krađe novca, pa je otišao u tzv. CPC iz koje je izbačen iz istih razloga te je na kraju naišao na ove debile. Na kraju će i njih olešiti i tako ukrug  A što te boli curc za to?? Ti si Srbin .. a ovo se tiče Hrvata. 
_________________
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Hadeka
|
Naslov: Re: Osniva se Hrvatska pravoslavna zajednica. Cilj: autokefalnost Postano: 13 ožu 2010, 22:18 |
|
Pridružen/a: 06 pro 2009, 22:19 Postovi: 1059 Lokacija: Rekoše nam "u banani"! Do kad, vidit ćemo!
|
teranova je napisao/la: Agathonikos je napisao/la: Nema to nikakve veze sa vjerom. Par ustašoida našle tog "igumana Jeliseja" koji je iz SPC-a izbačen zbog krađe novca, pa je otišao u tzv. CPC iz koje je izbačen iz istih razloga te je na kraju naišao na ove debile. Na kraju će i njih olešiti i tako ukrug  Ja se baš pitala ko im je taj ciganoid. He, he, he .. čim vama Srbadiji vadi toliki žuč na usta, dobar je. 
_________________
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Agathonikos
|
Naslov: Re: Osniva se Hrvatska pravoslavna zajednica. Cilj: autokefalnost Postano: 13 ožu 2010, 22:21 |
|
Pridružen/a: 22 stu 2009, 11:36 Postovi: 25801 Lokacija: СРПСКА
|
Hadeka je napisao/la: .. a ovo se tiče Hrvata.  ... i njihove love U pravu si, boli me neka stvar, ali eto, valjda se mogu narugati tim debilima 
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Hadeka
|
Naslov: Re: Osniva se Hrvatska pravoslavna zajednica. Cilj: autokefalnost Postano: 13 ožu 2010, 22:31 |
|
Pridružen/a: 06 pro 2009, 22:19 Postovi: 1059 Lokacija: Rekoše nam "u banani"! Do kad, vidit ćemo!
|
Agathonikos je napisao/la: Hadeka je napisao/la: .. a ovo se tiče Hrvata.  ... i njihove love U pravu si, boli me neka stvar, ali eto, valjda se mogu narugati tim debilima  Idite bre, lečite se! 
_________________
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Agathonikos
|
Naslov: Re: Osniva se Hrvatska pravoslavna zajednica. Cilj: autokefalnost Postano: 13 ožu 2010, 22:38 |
|
Pridružen/a: 22 stu 2009, 11:36 Postovi: 25801 Lokacija: СРПСКА
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Junuz Djipalo
|
Naslov: Re: Osniva se Hrvatska pravoslavna zajednica. Cilj: autokefalnost Postano: 13 ožu 2010, 22:42 |
|
Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58 Postovi: 39461 Lokacija: Gl. grad regije
|
|
Aga, pa dosad su ti bili pravovjerni braća bez obzira na naciju, pa što baš na nama praviš iznimku.
Opet nedosljednost i neprincipijelnost, koju prečesto viđam ovdje...
_________________ Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Agathonikos
|
Naslov: Re: Osniva se Hrvatska pravoslavna zajednica. Cilj: autokefalnost Postano: 13 ožu 2010, 22:50 |
|
Pridružen/a: 22 stu 2009, 11:36 Postovi: 25801 Lokacija: СРПСКА
|
Junuz Djipalo je napisao/la: Aga, a dosad su ti bili pravovjerni braća bez obzira na naciju, pa što baš na nama praviš iznimku.
Čuj "pravovjerna braća" Jeb*te, ti ili si glup ili uživaš u imidžu glupog čovjeka Cijelo vrijeme se govori o NDH, Paveliću.. a on o "pravovjernoj braći" .....čiji je "duhovni vođa" lopov koji će na kraju olešiti i njih. Ironija 
|
|
| Vrh |
|
 |
|
teranova
|
Naslov: Re: Osniva se Hrvatska pravoslavna zajednica. Cilj: autokefalnost Postano: 13 ožu 2010, 22:51 |
|
Pridružen/a: 02 lip 2009, 00:05 Postovi: 13227
|
|
Imam osećaj da će svi zajedno biti pohapšeni.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Agathonikos
|
Naslov: Re: Osniva se Hrvatska pravoslavna zajednica. Cilj: autokefalnost Postano: 13 ožu 2010, 22:58 |
|
Pridružen/a: 22 stu 2009, 11:36 Postovi: 25801 Lokacija: СРПСКА
|
teranova je napisao/la: Imam osećaj da će svi zajedno biti pohapšeni. Nemoj tako. Neka komedija traje Na kraju će ga oni najuriti kao KOS-UDBA-OZNA-ORJUNA-britanskog-francuskog agenta koji je došao u Hrvatsku da bi kvario njen imidž demokratske europske zemlje koja se temelji na antifašističkim vrednotama. Kažem, neka igre počnu 
|
|
| Vrh |
|
 |
|
teranova
|
Naslov: Re: Osniva se Hrvatska pravoslavna zajednica. Cilj: autokefalnost Postano: 13 ožu 2010, 23:02 |
|
Pridružen/a: 02 lip 2009, 00:05 Postovi: 13227
|
Agathonikos je napisao/la: teranova je napisao/la: Imam osećaj da će svi zajedno biti pohapšeni. Nemoj tako. Neka komedija traje Na kraju će ga oni najuriti kao KOS-UDBA-OZNA-ORJUNA-britanskog-francuskog agenta koji je došao u Hrvatsku da bi kvario njen imidž demokratske europske zemlje koja se temelji na antifašističkim vrednotama. Kažem, neka igre počnu  Pa ajde, da se malo smejemo auto fekalnoj crkvi, ali hapšenje im ne gine na kraju krajeva.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Agathonikos
|
Naslov: Re: Osniva se Hrvatska pravoslavna zajednica. Cilj: autokefalnost Postano: 13 ožu 2010, 23:10 |
|
Pridružen/a: 22 stu 2009, 11:36 Postovi: 25801 Lokacija: СРПСКА
|
teranova je napisao/la: Pa ajde, da se malo smejemo autofekalnoj crkvi, ali hapšenje im ne gine na kraju krajeva.
"iguman" će se opet izvući. Taj ima 7 života S obzirom na njegovu putanju i smjer djelovanja od SPC preko tzv. CPC a sad i tzv. HPC, očigledno je da mu je sljedeća destinacija nešto sjevernije. Nakon avanture sa tzv. HPC i dizanja love, očekujem ga u Istri gdje će osnovati Istrijansku katoličku crkvu a njega vidim kao njenog papu 
|
|
| Vrh |
|
 |
|
teranova
|
Naslov: Re: Osniva se Hrvatska pravoslavna zajednica. Cilj: autokefalnost Postano: 13 ožu 2010, 23:16 |
|
Pridružen/a: 02 lip 2009, 00:05 Postovi: 13227
|
Agathonikos je napisao/la: teranova je napisao/la: Pa ajde, da se malo smejemo autofekalnoj crkvi, ali hapšenje im ne gine na kraju krajeva.
"iguman" će se opet izvući. Taj ima 7 života S obzirom na njegovu putanju i smjer djelovanja od SPC preko tzv. CPC a sad i tzv. HPC, očigledno je da mu je sljedeća destinacija nešto sjevernije. Nakon avantura sa tzv. HPC i dizanja love, očekujem ga u Istri gdje će osnovati Istrijansku katoličku crkvu a njega vidim kao njenog papu  Kardinal istarskokvarnerski, Jelisije Bonaventura. Pardon, Elizeo. 
|
|
| Vrh |
|
 |
|
bumbar92
|
Naslov: Re: Osniva se Hrvatska pravoslavna zajednica. Cilj: autokefalnost Postano: 14 ožu 2010, 00:08 |
|
Pridružen/a: 04 svi 2009, 09:57 Postovi: 9751 Lokacija: HR HB
|
Agathonikos je napisao/la: teranova je napisao/la: Pa ajde, da se malo smejemo autofekalnoj crkvi, ali hapšenje im ne gine na kraju krajeva.
"iguman" će se opet izvući. Taj ima 7 života S obzirom na njegovu putanju i smjer djelovanja od SPC preko tzv. CPC a sad i tzv. HPC, očigledno je da mu je sljedeća destinacija nešto sjevernije. Nakon avanture sa tzv. HPC i dizanja love, očekujem ga u Istri gdje će osnovati Istrijansku katoličku crkvu a njega vidim kao njenog papu  Izbacite ovo izrugivanje sa fekalijama... Šta frkišete toliko pored toliko sektaša, svjedoka, vidovnjaka, Milana i drugih po Hrvatskoj vas dvoje se izrugujete cijelu stranicu... Metla za "fekalnu".
|
|
| Vrh |
|
 |
Online |
Trenutno korisnika/ca: / i 18 gostiju. |
|
Ne možeš započinjati nove teme. Ne možeš odgovarati na postove. Ne možeš uređivati svoje postove. Ne možeš izbrisati svoje postove. Ne možeš postati privitke.
|
|
|