HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 24 tra 2024, 20:30.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 3333 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98 ... 134  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Preporuka za filmove
PostPostano: 28 vel 2017, 00:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
U filmu Passengers Andy Garcia ima ulogu od 3 sekunde i ne kaže ni jednu riječ. Zanima me koliko im je to naplatio. Hollywood je davno skrenuo i luta.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Preporuka za filmove
PostPostano: 11 ožu 2017, 21:20 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23319
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Upravo gledam Back to the Future II. :zubati

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Preporuka za filmove
PostPostano: 29 ožu 2017, 14:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
BBC je napisao/la:
Green Inferno (2015)

Neobičan film i jedan od rijetkih koji od postanka same ideje ima konkretnu i jasnu poruku. Neću govoriti koja je, osim da ima puno veze i sa događanjima u Europi oko migranata.

Film je gadan i krvav puno iznad prosjeka, neka vrsta horror-a. Pa oprez ako vam ne odgovara.



Dogodilo se neki dan. Po opisu vjerojatno neki muslimanski "pobunjenici" u Kongo.
Šveđanka, malo više rangirana, članica njihove stranke za okoliš otišla u Kongo da pomaže tim divljacima. Oteli je militanti, našli je neki dan zakopana, zaklana i odrezana glava. Vjerojatno i silovana više puta, nije nešto što bi UN priznao javno.

Zanimljivo Amerikanac koji je ubijen i zakopan sa njom ima glavu na ramenima. Znači ona ih više naljutila jer se kao žena nije pokrivala.

Neću stavljati njene lude social warrior citate, ali možete zamisliti ako je iznad prosječni švedski "borac". I ona je jadna žrtva tog ludog eksperimenta. Da nije pazila bi se bolje i sad bila živa, tako mlada.
Ukratko za sve su krivi švedski muškarci, strane kulture su tako cool, nisu odvratne kao nacistička, rasistička švedska kultura. Sad je bez glave, nek si jebe mater. Neki ljudi ne zaslužuju sažaljenje.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Preporuka za filmove
PostPostano: 31 ožu 2017, 11:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Silence (2016)

Martin Scorsese još uvijek nije za baciti. Ima to u sebi i zadržao je. Genijalan film. Onima kojima se ne svidi iz nekog razloga imajte na umu, ova tema, 100 redatelja = 95 njih bi zajebalo film totalno.

Imena su izmišljena, iako je stvarni događaj baziran na liku jednog Italijana, ne Portugalca. Ostale scene su realno istražene i prikazane.
Najveći problem im izgleda bio stare japanske spise prevesti na moderan engleski, i sa japanskim povijesničarima opet ih sa čistog engelskog prevesti na tadašnju staru japansku filozofiju i mentalitet. (i dalje su dijalozi na engleskom ali na skroz čudan način, na prvi pogled)


_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Preporuka za filmove
PostPostano: 31 ožu 2017, 11:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Mogu samo reći što nisu spominjali u filmu. Poslije svega ovoga što se događalo bili su jako iznenađeni kad su poslije 250 godina ponovo došli u Japan i vidjeli da tamo ima još uvijek skrivenih kršćana. Prenosilo se usmeno i pismeno sa roditelja na djecu, iz koljena u koljeno.
Nisu bili dolazili 250 godina dok se nije promijenio zakon o proganjanju i zabrani kršćanstva. I inače mimo toga čitava atmosfera.

Citat:
Today, there are 1 to 3 million Christians in Japan, most of them living in the western part of the country, where the missionaries' activities were greatest during the 16th century. Nagasaki Prefecture has the highest percentage of Christians: about 5.1% in 1996.[39] As of 2007 there are 32,036 Christian priests and pastors in Japan.[26] Throughout the latest century, some Western customs originally related to Christianity (including Western style weddings, Valentine's Day and Christmas) have become popular as secular customs among many Japanese.


Dobar primjer za vidjeti koliko se islam prihvaća kad ne koristi nasilje i prisilu, i ne režu ljudima glave. Ni kršćanski misionari u Japanu nisu nikad koristili prisilu.
Večina i od ovih 185.000 muslimana nisu Japanci već doseljenici muslimani. Ima slučajeva konvertiranja zbog vjenčanja. Misionarska moć islama je jednostavno nepostojeća ako ne koriste silu i ubijanja.

Citat:
The Pew Research Center estimated that there were 185,000 Muslims in Japan in 2010.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Preporuka za filmove
PostPostano: 02 tra 2017, 16:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2015, 16:38
Postovi: 1757
Lokacija: Novi Sad
Malo su preterali sa specijalnim efektima, a i priča je u odnosu na originalni film iz 1991e izmenjena, ali u suštini, dobar film :biceovodobro

7/10


Privitak/ci:
batb.jpeg
batb.jpeg [ 230.97 KiB | Pogledano 6491 put/a. ]

_________________
[quote="joe enter"]Jeo sam sendvič dok sam forumao , a "bacanje pegle" je ako nisi znao sleng za povraćanje.[/quote]
Vrh
   
 
 Naslov: Re: Preporuka za filmove
PostPostano: 09 tra 2017, 00:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2015, 16:38
Postovi: 1757
Lokacija: Novi Sad
NIsam previše očekivao od ovog filma, ali moram priznati da sam jako zadovoljan :palacgore1 Vizuelno, film predivno izgleda, muzika je odlična, pogotovo originalna pesma sa horom, radnja solidna, likovi... mogli su se malo više potruditi... nadam se da će film dobro proći na blagajnama, jer definitivno zaslužuje da dobije nastavak :palacgore1

9/10


Privitak/ci:
Ghost In The Shell.jpg
Ghost In The Shell.jpg [ 243.08 KiB | Pogledano 6405 put/a. ]

_________________
[quote="joe enter"]Jeo sam sendvič dok sam forumao , a "bacanje pegle" je ako nisi znao sleng za povraćanje.[/quote]
Vrh
   
 
 Naslov: Re: Preporuka za filmove
PostPostano: 09 tra 2017, 22:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ožu 2015, 21:56
Postovi: 5046
Kinezi nekakvi koji pokupovaše studije po hollywood-u sada su kupili filmska prava za DUNE

Samo da ne pokvare,hebiga totalitaristi tesko da ce prikazati ovu knjigu koja dijeli antimesijanske poruke!

_________________
Muslimani su nastali, kada je Bosna nestala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Preporuka za filmove
PostPostano: 11 tra 2017, 14:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2015, 16:38
Postovi: 1757
Lokacija: Novi Sad
Heero je napisao/la:
Kinezi nekakvi koji pokupovaše studije po hollywood-u sada su kupili filmska prava za DUNE

Samo da ne pokvare,hebiga totalitaristi tesko da ce prikazati ovu knjigu koja dijeli antimesijanske poruke!


Kinezi su to.... ima da zaseru do panja, za sve pare.... :biceovodobro

_________________
[quote="joe enter"]Jeo sam sendvič dok sam forumao , a "bacanje pegle" je ako nisi znao sleng za povraćanje.[/quote]


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Preporuka za filmove
PostPostano: 13 tra 2017, 13:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Vrhunski povratak M. Night Shyamalana, nakon dosta lutanja.



Uzbudljiva radnja, donekle i nepredvidljiva. Nakon dugo vremena jedan film gdje se nisam igrao s mobitelom i provjeravao koliko je vremena ostalo do kraja. 8.5/10.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Preporuka za filmove
PostPostano: 20 tra 2017, 12:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 36050
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Brimstone 2017.



Totalno lud i nastran film, u njega su utrpali sve moguće tabu teme od vjerskog fanatizma, incesta, prostitucije, pedofilije itd.
Veoma mračan i težak film u kojem se dosta radikalno prikazuje poremećenost ljudskog uma.
Prebrutalan i surov prikaz divljeg zapada, uznemirujuća i šokantna priča.
Odlično odrađen triler s veoma neobičnim tijekom radnje i misterijom koja drži dobar dio filma.
Film definitivno nije za svakoga, dosta degutantnih scena, ali je film stvarno dobar, jedan od boljih vesterna zadnjih godina ako se ovo može uopće ugurati u taj žanr.

Film kao stvoren za Entera, zbog brutalnog prikaza kršćanskog protestantskog vjerskog fanatizma, samo nemoj jesti sendvič dok gledaš :zubati
Definitivna preporuka za sve s dobrim želucom, dosta hrabar film.

Ocjena 4,7/5

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Preporuka za filmove
PostPostano: 25 tra 2017, 18:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2015, 16:38
Postovi: 1757
Lokacija: Novi Sad
Još jedno sranje dobija nastavak :kava



Kingsman: The Golden Circle is an upcoming 2017 British-American action spy film directed by Matthew Vaughn, and is the sequel to 2015 film Kingsman: The Secret Service. The film stars Colin Firth, Julianne Moore, Taron Egerton, Mark Strong, Halle Berry, Elton John, Channing Tatum and Jeff Bridges, and is scheduled to be released on 22 September 2017.

_________________
[quote="joe enter"]Jeo sam sendvič dok sam forumao , a "bacanje pegle" je ako nisi znao sleng za povraćanje.[/quote]


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Preporuka za filmove
PostPostano: 25 tra 2017, 18:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 lis 2009, 17:44
Postovi: 8166
Meni su svi ti filmovi o superjunacima shit.
A opet ima ih koji se pale na to.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Preporuka za filmove
PostPostano: 27 tra 2017, 13:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2015, 16:38
Postovi: 1757
Lokacija: Novi Sad
i_jopet je napisao/la:
Meni su svi ti filmovi o superjunacima shit.
A opet ima ih koji se pale na to.


Sve to stoji, ali filmska industrija je dovoljno velika da svakome može da ponudi bukvalno sve :biceovodobro Ko ne voli superjunake, ok, tu su trileri, drame, komedije, naučna fantastika itd. :biceovodobro

_________________
[quote="joe enter"]Jeo sam sendvič dok sam forumao , a "bacanje pegle" je ako nisi znao sleng za povraćanje.[/quote]


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Preporuka za filmove
PostPostano: 30 tra 2017, 15:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat


Meni fenomenalan film, sve u svemu. Trailer će vas navesti na pogrešan zaključak. Ne bi štel ništa više reći da ne odam, ali stvarno se isplati pogledati.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Preporuka za filmove
PostPostano: 01 svi 2017, 08:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Ja bih napravio da se toj maloj odreže glava u total kadru. Prije toga bi je mučio satima. Toliko je iritantna.
Ali ne bi bilo politički korektno. Ne smiješ u filmu ubijati djecu.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Preporuka za filmove
PostPostano: 03 svi 2017, 19:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2015, 16:38
Postovi: 1757
Lokacija: Novi Sad
BBC je napisao/la:
Ja bih napravio da se toj maloj odreže glava u total kadru. Prije toga bi je mučio satima. Toliko je iritantna.
Ali ne bi bilo politički korektno. Ne smiješ u filmu ubijati djecu.


Ako nisi, obavezno odgledaj Screamers :zubati


Privitak/ci:
Screamers.jpg
Screamers.jpg [ 68.85 KiB | Pogledano 5835 put/a. ]
Screamers 2.jpg
Screamers 2.jpg [ 104.55 KiB | Pogledano 5835 put/a. ]

_________________
[quote="joe enter"]Jeo sam sendvič dok sam forumao , a "bacanje pegle" je ako nisi znao sleng za povraćanje.[/quote]
Vrh
   
 
 Naslov: Re: Preporuka za filmove
PostPostano: 03 svi 2017, 19:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Mora dijete biti iritantno kao mala u ovom filmu.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Preporuka za filmove
PostPostano: 08 svi 2017, 09:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Gold (2016)

Priča je solidno istinita. Svi likovi su uvrnuti i nisu kao u pravoj priči. Ne znam zašto, valjda da ih netko ne bi tužio. Čak su i državu promijenili. Likovi u pravoj priči nisu toliko karizmatični kao likovi u filmu, možda i zbog toga.

Dobar film svakako. Možete poslije čitati o toj frci stoljeća. A možete i prije filma, ali ćete sebi pokvariti ugođaj.

Onako odprilike, zamislite da šibicar koji vrti kutijice i kuglu na tržnici u Sarajevu ljude prevari za 6.5 milijardi $.
To je magnituda tog događaja.


_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Preporuka za filmove
PostPostano: 08 svi 2017, 21:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ožu 2015, 21:56
Postovi: 5046
screamers?pa ja za ovo nikad cuo nisam,moracu pogledat i to i gold

@brimstone-odusta na chapter 2 tamo kad onaj lik guzi prostitutku i gleda u onu malu

_________________
Muslimani su nastali, kada je Bosna nestala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Preporuka za filmove
PostPostano: 08 svi 2017, 22:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2015, 16:38
Postovi: 1757
Lokacija: Novi Sad
Heero je napisao/la:
screamers?pa ja za ovo nikad cuo nisam,moracu pogledat i to i gold

@brimstone-odusta na chapter 2 tamo kad onaj lik guzi prostitutku i gleda u onu malu


Screamers je odličan naučno fantastični horor inače zasnovan na romanu od

https://en.wikipedia.org/wiki/Philip_K._Dick

Po čijim su delima između ostalog snimljeni sjajni filmovi kao što su recimo Blade Runner, Total Recall, Minority Report itd. :palacgore1

Odgledaj Screamers-e obavezno, nećeš se razočarati, priča će te do poslednjeg minuta držati u neizvesnosti :palacgore1 Drugi deo nije loš, vredi ga odgledati ali samo uz pivo i kokice :biceovodobro




_________________
[quote="joe enter"]Jeo sam sendvič dok sam forumao , a "bacanje pegle" je ako nisi znao sleng za povraćanje.[/quote]


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Preporuka za filmove
PostPostano: 09 svi 2017, 20:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 tra 2012, 19:51
Postovi: 1490
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Preporuka za filmove
PostPostano: 15 svi 2017, 22:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2015, 16:38
Postovi: 1757
Lokacija: Novi Sad
BLADE RUNNER 2049

Thirty years after the events of the first film, a new blade runner, LAPD Officer K (Ryan Gosling), unearths a long-buried secret that has the potential to plunge what’s left of society into chaos. K’s discovery leads him on a quest to find Rick Deckard (Harrison Ford), a former LAPD blade runner who has been missing for 30 years.



Bez Ridlija Skota, ovo će biti najobičnije smeće :kava

_________________
[quote="joe enter"]Jeo sam sendvič dok sam forumao , a "bacanje pegle" je ako nisi znao sleng za povraćanje.[/quote]


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Preporuka za filmove
PostPostano: 17 svi 2017, 20:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Lucy (2014)
Scarlett Johansson

The Void (2017) (Horror)

Izbjegavati na kilometre.
Scarlett misli može glumiti samo sa izgledom. A ovaj drugi horror. Jel ti ljudi plaćaju novinare u velikim medijima za spektakularne citate i ocjene ? Kao da su Apocalypse now hvalili. Izgleda kino dvorane postale tako dobre i ugodne da je samo biti u njoj dobar osjećaj, filmovi više nisu bitna stvar.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Preporuka za filmove
PostPostano: 18 svi 2017, 09:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2015, 16:38
Postovi: 1757
Lokacija: Novi Sad
@BBC Lucy je dobar film za odgledati uz pivo i kokice, ok, nije ništa spektakularno, nije najbolji besonov film, ali daleko od toga da je smeće :biceovodobro Jedino me je kraj iznenadio, jer sam očekivao povratak na status quo, ali šta je tu je, verovatno će to biti ispravljeno u Lucy 2 :biceovodobro

_________________
[quote="joe enter"]Jeo sam sendvič dok sam forumao , a "bacanje pegle" je ako nisi znao sleng za povraćanje.[/quote]


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 3333 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98 ... 134  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO