HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 19:53.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 918 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Igrate li PC igrice???
PostPostano: 18 svi 2017, 20:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2015, 16:38
Postovi: 1757
Lokacija: Novi Sad
Kratka, ali zabavna i jako, jako zarazna igra :palacgore1


Privitak/ci:
Shovel Knight.jpg
Shovel Knight.jpg [ 143.67 KiB | Pogledano 8339 put/a. ]

_________________
[quote="joe enter"]Jeo sam sendvič dok sam forumao , a "bacanje pegle" je ako nisi znao sleng za povraćanje.[/quote]
Vrh
   
 
 Naslov: Re: Igrate li PC igrice???
PostPostano: 20 svi 2017, 15:37 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 35589
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Imate trenutno na Steamu Open Betu

Rising Storm 2: Vietnam

Koja igra i ugođaj, vrh, prava hardcore pucačina.


_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Igrate li PC igrice???
PostPostano: 23 svi 2017, 14:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 11:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
master_mind_ je napisao/la:
Nego, kako nabavljate PC igrice?

Najprije sam kupovao originale, zatim sam prešao na pirate s ulice ili radnji ispod pulta, zatim sam počeo skidati full verzije koje sam poslije patchovao i crackovao da bi na kraju prešao na repack verzije.

Zašto repack? Zato što ih ne moram ni patchovati ni crackovati jer su već patchovane i crackovane, zato što su obično upola manje od originalnih verzija jer su uglavnom izbačeni svi jezici osim engleskog (i ruskog) što je zgodna stvar ako ih imate lagerovane na stotine na hard disku u obično ISO formatu, uglavnom je izbačen multiplejer koji me nikad nije interesovao jer sam uvijek bio sklon solo pristupu nekoj igri i zato što skidam i igram skoro isključivo igre koje su već prestale biti aktuelne pa se ne moram zamarati s novom patchevima i DLC-ima koji su u repack verziji već uključeni. Drugim riječima, neko juri za patchevima i DLCovima po godinu-dve-tri a ja lijepo sačekam da se stvari finalizuju pa ako osjetim potrebu da neku igru skinem i odigram, to i uradim, mada uglavnom posljednjih godina kuliram uz uglavnom starije naslove, što iz nostalgije što iz osjećaja da prema novim igrama osjećam sve veću i veću odbojnost.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Igrate li PC igrice???
PostPostano: 23 svi 2017, 17:47 
Offline

Pridružen/a: 02 srp 2015, 15:00
Postovi: 258
I ja volim strategije-TW, Knights of Honor, Imperial Glory i sl... za ove novije nemam kompjuterskog kapaciteta.

No, ja sam čudak: moj cilj u igri nije da pobedim, pokorim, osvojim ostale. Meni je fora da dovedem do situacije kakva je zaista postojala u nekom trenutku u istoriji.

Recimo, u KoH, jedan od ciljeva je da napravim istorijski tačnu Evropu i u njoj Dušanovu Srbiju-a to je teže postići nego pobediti u igrici jer AI nema blage veze sa realnošću i pravi takvu papazjaniju, zbrku i mikseve da je potrebno biti prokleti virtuoz pa zaustaviti nenormalne i neprirodne ekspanzije (ono, kao, Papska država osvoji Francusku ili Bosna osvoji Mađarsku :bih ) i nestajanja stvarnih velikih igrača... baš je teško, moraš na sve strane da pažljivo pratiš razvoj događaja, uskačeš i utičeš ne bi li iznudio istorijski realan ishod...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Igrate li PC igrice???
PostPostano: 23 svi 2017, 18:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58271
Lokacija: DAZP HQ
@Aga gdje skidaš igre? ovo kao da si mene opisao.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Igrate li PC igrice???
PostPostano: 23 svi 2017, 20:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 11:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
Nigdje određeno. Ukucam naziv repackera i na koji sajt naiđem. U zadnje vrijeme sam skidao sa sajta CorePack ali izgleda da imaju problem sa konstantnim DDoS napadima pa im sajt već par mjeseci ne radi ali uvijek se mogu naći sajtovi s njihovim ili igrama bilo kojeg repackera.

Starije igre skidam najčešće odavde jer imaju ogromnu bazu igara. Kliknete na All Genres i birate. To nisu repack igre pošto su starijeg datuma pa im u većini slučajeva morate tražiti posljednji patch i crack.

http://theisozone.com/downloads/pc/windows-games/


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Igrate li PC igrice???
PostPostano: 24 svi 2017, 10:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ožu 2015, 21:56
Postovi: 5046
Nebitan lik je napisao/la:
I ja volim strategije-TW, Knights of Honor, Imperial Glory i sl... za ove novije nemam kompjuterskog kapaciteta.

No, ja sam čudak: moj cilj u igri nije da pobedim, pokorim, osvojim ostale. Meni je fora da dovedem do situacije kakva je zaista postojala u nekom trenutku u istoriji.

Recimo, u KoH, jedan od ciljeva je da napravim istorijski tačnu Evropu i u njoj Dušanovu Srbiju-a to je teže postići nego pobediti u igrici jer AI nema blage veze sa realnošću i pravi takvu papazjaniju, zbrku i mikseve da je potrebno biti prokleti virtuoz pa zaustaviti nenormalne i neprirodne ekspanzije (ono, kao, Papska država osvoji Francusku ili Bosna osvoji Mađarsku :bih ) i nestajanja stvarnih velikih igrača... baš je teško, moraš na sve strane da pažljivo pratiš razvoj događaja, uskačeš i utičeš ne bi li iznudio istorijski realan ishod...

Pa to tako svi igraju jer b bilo glupo da sad u total waru budes venecija i osvojis rusiju ili slicno

a zapravo drugcije i nemozes,nove igre su ti sranje a u strategijama je pogotovo suša!
Attila total war je anoying posto ti neprijatelj spama vojske(sve dok ne ubijes atilu koji ima 4-6 života =)) ) vara u ekonomiji i svemu ostalom,rimsko carstvo na pocetku ima samo scout konjicu :sega dok nekakvi germani imaju pravu na pocetku,glupost tesaka.Meni se igra viktorija 2 ili slicno samo sto ja to neznam igrat

_________________
Muslimani su nastali, kada je Bosna nestala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Igrate li PC igrice???
PostPostano: 24 svi 2017, 11:11 
Offline

Pridružen/a: 02 srp 2015, 15:00
Postovi: 258
Heero,

nisam imao tu informaciju. Meni su se svi hvalili kako su osvojili Evropu sa Srbijom ("vidi, brate, kolika nam je Srbija"!) ili nekom još smešnijom državom tipa Munster i sl. Totalno retardiran AI kga su morali realnije napraviti.

Ja sve pokušavam istorijski korektno da izvedem-recimo uzmem neku istorijsku mapu Evrope i pokušavam da je ostvaarim na igici-ali to je pakleno teško... takođe, uvek prethodno istražim imena da vojskovođa da bih pri regrutaciji postigao koliku toliku istorijsku tačnost (sa ovim sam najviše problema imao na Imperial Glory-kako preizno rasporediti onolike francuske generale)... doduše, retko volim i da se zezam-pa tako pomažem Hrvatskoj, Bosni, Zeti, Kataloniji, Kurdistanu i dr sličnim zanimljivim formama da se otcepe i nastanu...

Da, čuo sam da su ljudi razočarani novim TWovima pa mi nije krivo što ne mogu da ga igram na svom slabom laptopu. Poludeo bih da je igra vrhunska a ja ne mogu da igram. Nadam se da će dok se ja pojačam boljim računarom izaći neka koliko toliko uravnotežena igra u kojoj AI neće biti toliko retardiran.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Igrate li PC igrice???
PostPostano: 24 svi 2017, 23:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ožu 2015, 21:56
Postovi: 5046
AI ce uvjek bit retardiran,niko nemoze napravit program pametniji od covjeka

jesi cuo za tsardoms mod za total war?

_________________
Muslimani su nastali, kada je Bosna nestala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Igrate li PC igrice???
PostPostano: 25 svi 2017, 01:38 
Offline

Pridružen/a: 02 srp 2015, 15:00
Postovi: 258
Ja imam u običnom moblnom telefonu igru Chessmaster od nekoliko kilobajta i iako stavim na srednju težinu krv propišam dok pobedim u nekoj partiji. Zato mi nije jasno kako ne mogu u igricama od hrpu megabajta da nameste realan AI-ne mora biti savršen, samo vrlo dobar.

Da, znam taj forum TW... nije još izašla Tsardoms, ako se dobro sećam?

Najbolje bi bilo kad bi se napravio Frankenštajn od Rome, Knights of Honor i Imperal Glory...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Igrate li PC igrice???
PostPostano: 26 svi 2017, 18:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ožu 2015, 21:56
Postovi: 5046
Beta je izasla a mogla bi brzo izac i campagne verzija,doduse bez skripti ali i to ce rijesiti kad tad.Brazilac koji crta kartu je malo na odmoru ali nema jos puno posla,slovenac je napravio sve frakcije koje su trebale bit u igri,sistem regrutiranja i to.

Nije isto napravit program koji radi poteze i program koji igra u pravom vremenu.Sah je na poteze pa program moz izracunat vjerojatnosti i odigrat najbolje tu nemora bit kreativan dok je ogra u pravom vremenu nesta skroz drugo.Tu se cijelo vrijeme mjenjaju brojke a neke stvari nemozes racunat.AI nemoze bit lukav niti kreativan kao covjek

_________________
Muslimani su nastali, kada je Bosna nestala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Igrate li PC igrice???
PostPostano: 26 svi 2017, 21:30 
Offline

Pridružen/a: 02 srp 2015, 15:00
Postovi: 258
Oho, pa moglo bi biti super to... najgore je što tim nekim igrama tako malo fali da budu apsolutno sjajne....

Kažem, ne mora biti savršen AI, neka bude makar realan u nekim aspektima, nemaju izgovor da nije bolji. Jeste šah potezna igra ali koliko se sećam ima kvadrilion mogućih kombinacija a to je nedostižna brojka za PC igre još uvek. Šta ima da mozga AI-samo kako stoji sa resursima, s kim je dobar a skim ne i gde mu je vojska. AI može da se dotera da, npr.:

- opstanak mora bude prioritet (a ne ono dođeš mu pred poslednji grad sa užasnom armadom i ponudiš predaju-a on ne samo da odbije već ti se nasmeje u brk)

- male države imaju isti takav kapacitet (eventualno ako se poklope neke retke okolnosti pa da mogu malo da nakvasaju-a ne da Portugal ladno dođe do Moskve)

- unormaliti krajnosti (ili bolesna agresivnost ili mrtvilo pasivnosti) i sl

To bi bilo skoro dovoljno.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Igrate li PC igrice???
PostPostano: 26 svi 2017, 22:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ožu 2015, 21:56
Postovi: 5046
AI u total war se nebavi ekonomijom!!
Njemu se same vojske pojave,AI vara pa u total waru ti imas rimsko carstvo i jedva slozis 4 vojske a neko ima 1 grad i 2 vojske LOL

_________________
Muslimani su nastali, kada je Bosna nestala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Igrate li PC igrice???
PostPostano: 31 svi 2017, 12:02 
Offline

Pridružen/a: 02 srp 2015, 15:00
Postovi: 258
Heero je napisao/la:
AI u total war se nebavi ekonomijom!!
Njemu se same vojske pojave,AI vara pa u total waru ti imas rimsko carstvo i jedva slozis 4 vojske a neko ima 1 grad i 2 vojske LOL


Jeste, AI štancuje vojske k'o sa fabričke trake... no, to je i istorijski tačno-oni su imali za vreme 2. Punskog rata masovnu regrutaciju, robovi su regrutovani, kriminalci, svak' ko je mog'o da nosi gladius...

Šteta, siguran sam da kada bi seli ljudi iz tih studija i ozbiljno se prihvatili zadatka da bi napravili konačno nešto izuzetno..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Igrate li PC igrice???
PostPostano: 31 svi 2017, 20:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ožu 2015, 21:56
Postovi: 5046
Da pa tsardom ce to biti,a netreba njima izuzetna igra kad nemogu zaradit izuzetno niti imaju konkurenciju tako da sta god izbace ljudi ce popusit,dobro da moderi svoje odrade ali dugo ih cekat

_________________
Muslimani su nastali, kada je Bosna nestala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Igrate li PC igrice???
PostPostano: 09 lip 2017, 11:26 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 35589
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Payday 2 FREE na Steamu

http://store.steampowered.com/app/218620/PAYDAY_2/

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Igrate li PC igrice???
PostPostano: 10 lip 2017, 14:56 
Offline

Pridružen/a: 09 vel 2014, 19:07
Postovi: 3022
Igram shovel knighta već par dana. Zabavno za ubit vrijeme.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Igrate li PC igrice???
PostPostano: 17 lip 2017, 16:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Battlefield 1 expansion pack: In the name of the Tsar:


_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Igrate li PC igrice???
PostPostano: 17 lip 2017, 20:01 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 35589
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Šupci nabili cijenu Premiuma, igru snize 50% a Premium samo 20%
Uzet ću vjerovatno kad izađu sve ekspanzije i padne cijena.
Ovo sa ženskim likovima komično, mislim da su jedino Rusi imali ženske snajperske jedinice.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Igrate li PC igrice???
PostPostano: 05 srp 2017, 20:08 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 35589
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Imate na gog free Shadow Warrior Classic za ljubitelje starijih igara.

Aga ako skidaš repackove imaš od Fatgirl, najbolji repackovi, russian steam underground, većinom nove igre ali ima i ponešto starije.

Na kraju BF ispade razočaranje, dobra je to igra ali nije to BF feeling koji se zasniva na modernom ratovanju.
Nema baš igrača kao bf3 i bf4 na izlasku.

Čeka se povratak kralja, valjda COD WW2 bude bolji.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Igrate li PC igrice???
PostPostano: 08 srp 2017, 12:39 
Offline

Pridružen/a: 09 vel 2014, 19:07
Postovi: 3022
Plejkama dobro opala cijena odkad je pro dosa. Uzeo ocuvan ps4 za 180 eura + shadow of mordor.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Igrate li PC igrice???
PostPostano: 08 srp 2017, 14:09 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 35589
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Staru verziju, koji disk?

Feminizam, rasna tolerancija, mješanje rasa, obavezni gay likovi, sve na izmišljenim osnovama masovno zahvatile američke igre, ne da mi se niti igrati ta propagandna sranja.
Neki dan čitam u COD WW2 stavljaju crne nacistkinje, možda pokoju i crnu nacistkinju lezbijku :smijeh
Ali glavno da miču svastike, mogu još ubaciti židovske vojnike naciste.

We want to make this game the most historically accurate game as possible. -sledgehammer =))

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Igrate li PC igrice???
PostPostano: 08 srp 2017, 14:31 
Offline

Pridružen/a: 09 vel 2014, 19:07
Postovi: 3022
Klasicni ps4 500gb, nije pro.

Uncharted 4 isto ima svoju zensku verziju. Nece to dobro proc kod gejmera. Ja bi reka da je to brutalna populacija kojoj se ne hebe previse za politicku korektnost. Ako napravis shranje igricu odjebat ce te. Samo treba pogledat nacin komunikacije na online igrama i komentare po youtube gaming kanalima. Feminizam i sl. ne moze prezivjet bijes isfrustriranih geekova.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Igrate li PC igrice???
PostPostano: 09 srp 2017, 07:28 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 35589
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Raj za starije naslove ima i novijih, sve drm free gog naslovi

https://www.goodolddownloads.com/?page= ... sc&search=

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Igrate li PC igrice???
PostPostano: 27 srp 2017, 13:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 11:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
Razmišljam da instaliram Mafia I iz 2002., ne zbog same igre i misija već zbog atmosfere u igri. Onako vozati se gradom, peške ga obilaziti što više, posmatrati saobraćaj i ljude. Često mi je to kod igara ove vrste veći gušt nego igrati samu igru.

Stvarno je igra za to vreme bila čista petica i valjalo bi joj se malo vratiti.



Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 918 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 7 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO