HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 12:22.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 2193 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70 ... 88  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Događanja u Gornjoj Makedoniji
PostPostano: 25 lip 2017, 11:43 
Offline

Pridružen/a: 02 srp 2015, 15:00
Postovi: 258
Ceha...

...čekaj da pogledam na mapi to što kažeš... hmm...

Slušaj, razumem ja tebe-ti kažeš šta bi voleo da se dogodi: "Ćapim Srbima Posavinu... uzmem lepo USK... maznem delove centralne Bosne (iako me od njih dele debele, kompaktne celine drugog naroda)... (Crnogorcima Boku, Grbalj i sve do Budve... Srbijancima Srem... itd)"

Ali... moram da te zaprepastim: naime, ne stojiš ispred švedskog stola sa tanjirom i viljuškom pa da trpaš u pjat šta ti je volja.

Ovo sad su megamarketi, nema više Samoposluga...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Gornjoj Makedoniji
PostPostano: 25 lip 2017, 12:03 
Offline

Pridružen/a: 11 svi 2017, 16:32
Postovi: 20
Nebitan lik, Ceha je stari kartografski megaloman. Misli da je zaposjesti teritorij kao igrati Europa Universalis 4.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Gornjoj Makedoniji
PostPostano: 25 lip 2017, 12:29 
Offline

Pridružen/a: 02 srp 2015, 15:00
Postovi: 258
Commendatore91 je napisao/la:
Nebitan lik, Ceha je stari kartografski megaloman. Misli da je zaposjesti teritorij kao igrati Europa Universalis 4.


Pa, vidim... on k'o ovi moji što bi Srbiju do Zagreba a to što ni ovo što imamo ne možemo popuniti već nam se prazni-to nema veze...

Nego šta bi, stiša se sve u FYRM? Tamo malo-malo pa se naglo zakuva pa još naglije o'ladi...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Gornjoj Makedoniji
PostPostano: 25 lip 2017, 12:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Geostrateg i kartograf sere drugom geostrategu i kartografu da je geostrateg i kartograf. Isti si bolid kao Ceha, jedino nisam još uvek siguran da li si Srbin ili se lažno predstavljaš. Mada me ni ne zanima ta informacija previše.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Gornjoj Makedoniji
PostPostano: 25 lip 2017, 22:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21288
Boka i ostatak Srijema su u drugim državama. BiH se raspada i tu se treba uzeti što više. Ako se može dogovoriti super, ako ne, jbg.
U središnjoj Bosni nemaš debelih & kompaktnih djelova muslimana.
@Šešeljko, NL je Musliman, pogledaj malo bolje gdje stavlja naglaske. Mislim, nije da je velika razlika između vas 2, ali ti si bar iskren u svojoj megalomaniji.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Gornjoj Makedoniji
PostPostano: 25 lip 2017, 22:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68202
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Sto se tice laznog predstavljanja...

Tesko je razaznati Muslimane od Srba Precana po jeziku, skoro nemoguce, zato je jedino pouzdano pogledati sadrzaj teksta kojeg pisu, da bi se odredila nacionalnost. :zubati

S druge strane jezik moze biti dobra metoda za detekciju Hrvata.
Sto se tice "laznih Hrvata" na internetu, kada pomru starije generacije obrazovane na srpsko-hrvatskom, i ostanu samo ovi obrazovani u hrvatskim skolama u BiH, jezik ce biti skoro savrsena razlikovna metoda, biti ce nemoguce fejkati Hrvate.

Vec sada je iznimno lako prepoznati Muslimana koji se pokusava mimikrirati u Hrvata, vec u drugoj recenici nesto zaskripi da se hvatam za glavu od boli :zubati , ili ima cudan govor gdje neprirodno forsira i pretjerano upotrebljava onih par rijeci koje svi na Balkanu znaju da su "hrvatske". Cak i kad takva osoba koristi samo hrvatske rijeci, i dalje zvuci nekako cudno, jebiga ni engleski ne mozes pricat perfektno samo s rijecnikom u ruci. Kada Musliman iz BiH govori hrvatski, to zvuci vise kao karikatura hrvatskog. :zubati .

Ja u pismu (ne i u govornom jeziku) mogu savrseno fejkati "bosanski" jer u bosanskom skoro nema greske, kako god kazes ok je, i oni sami ne znaju je li treba koristiti "hrvatsku ili srpsku rijeci". Postoje neke stvari koje nisu dozvoljene jer su "previse hrvatske", ali one su poprilicno ocite. Recimo "izolirana" i "izolovana" je ok, ali "tijekom sastanka" nije ok. :zubati

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Gornjoj Makedoniji
PostPostano: 25 lip 2017, 23:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
Robbie MO je napisao/la:
Sto se tice laznog predstavljanja...


Glede lažnog predstavljanja...

"Što se tiče" zvuči nekako srpski, gospodine Robbie :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Gornjoj Makedoniji
PostPostano: 26 lip 2017, 01:40 
Offline

Pridružen/a: 02 srp 2015, 15:00
Postovi: 258
Ceha je napisao/la:
BiH se raspada i tu se treba uzeti što više.


Razumem ja tvoju želju da uzmete što više, i legitimno je da se svako bori za sebe i svoje... to je u redu... samo, ako je ikako moguće:

slika

Ceha je napisao/la:
U središnjoj Bosni nemaš debelih & kompaktnih djelova muslimana.


Kako nema? Čekaj dok vidim na mapi (ja nisam toliko upućen kao vi)... evo, ti si pominjao da bi hteo da dograbite onu Usoru gore-a da li primećuješ koliko vas etnički čistih bošnjačkih/srpskih opština deli od nje bilo gledano sa strane Cro bilo HB? Daj, bre, čoveče, pusti magični kist onog slikara iz legendarne "Magične šume"...

Zabavlja me ova vaša ubeđenost u to da sam Muhamedanac-od prvog posta to traje... :biceovodobro

Evo, reći ću vam: ja sam ono najgore, meni uspe da udružim sve 3 nacije protiv sebe-jer ja sam za Istinu. Ona nema naciju, ona nikome ekskluzivno ne pripada, njene rasute deliće u određenoj količini imaju sve naše strane i od njih smo frankenštajnovski sklopili svako svoj nakardni mozaik (na svaki delić mozaika koji je Istina dolazi 10 lažnih koje smo dodali da bi slika o nama bila lepša), ona je gorka i retko koja nepca su spremna za taj opori ukus.

Da, kad u mešovitom društvu otvoreno kažem da smo mi zgrešili kod nečeg (recimo da je Velika Srbija neostvariva utopija... a čak i da je dobijemo-šta bi mi sa njom?)-odma' skoče moji da viču "izdajnik!", "ljubitelj ******/Ustaša/Šiptara!", "antisrpski autošovinista, NVO razarač srpskog nacionalnog bića i sigurno glasač Čede Praška!"

Tada me prigrle vaši i Bošnjaci/Muslimani no odmah vas i jedne i druge o'ladim sa izjavom da i vama sleduje vaše pošteno zarađeno parče krivice i odgovornosti - čim to kažem eto promena izraza lica i vaših optužbi "ma, ti si ipak Velikosrpska Jugofašistička Agresorska Četničina čim nećeš da pitu Krivice, odvratnu pitu-*** poslužiš samo ispred svog naroda a nama staviš oreol bezgrešnih, besprekornih i nezlobivih Anđela!"

Tako ja postignem nemoguće: udružim i ujedinim smrtno zavađene strane (doduše-protiv sebe ali... bitna je suština)! To smo uspeli samo Tito i ja... :kava

Jebiga, šta ću: "Drag mi je Platon-ali mi je Istina draža" :neznam


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Gornjoj Makedoniji
PostPostano: 26 lip 2017, 01:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21288
@Robbie, bośńaćkog, ne bosanskog.
@Nebitni, kad se kaže srednja Bosna, onda se obično misli samo na SBŽ. Usora će teško (ne i nemoguće) završiti u RH, a isto vrijedi i za Žepče (iako je tu vjerojatnost malo veća).
Istina =))
Sve od muslimna što se nalazi zapadno i južno od Viteza je enklava, jbg.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Gornjoj Makedoniji
PostPostano: 26 lip 2017, 11:05 
Offline

Pridružen/a: 02 srp 2015, 15:00
Postovi: 258
M


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Gornjoj Makedoniji
PostPostano: 26 lip 2017, 11:11 
Offline

Pridružen/a: 02 srp 2015, 15:00
Postovi: 258
Ceha je napisao/la:
@Nebitni, kad se kaže srednja Bosna, onda se obično misli samo na SBŽ. Usora će teško (ne i nemoguće) završiti u RH, a isto vrijedi i za Žepče (iako je tu vjerojatnost malo veća).


Pa, to ja sve vreme govorim. Prosto, te 2 opštine su toliko izolovane i distancirane o bilo čega drugog hrvatskog da se vaše dočepavanje istih graniči sa nemogućim.

Ceha je napisao/la:
Istina =))


Da, Istina. Sva naša 3 naroda tvrde da imaju Monopol nad istom, ali ona je, preciznije rečeno, negde između. Ali, ovde niko nema zrelosti da prizna odgovornost već se svi bore za ulogu Žrtve (zbog silnih pogodnosti).

Pametni, veliki, pragmatični Zapadni narodi rešavaju te i takve probleme (i teritorijalne nesuglasice) te mogu da nastave dalje. A kod nas još traje 1943a... :ucelo

Ceha je napisao/la:
Sve od muslimna što se nalazi zapadno i južno od Viteza je enklava, jbg.


Kako kad su... ček' da vidim na mapi... Travnik, Vakuf i Bugojno čist i kompaktan komad zapadno od tog Viteza-a još imaju i direktnu i lepu vezu sa velikom Zenicom? A južno Konjic i Jablanica gde je ista stvar? :confused1

Ja razumem da bi ti mnogo hteo-to je lepo-ali želje gadno ometa ono što se zove izvodljivost...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Gornjoj Makedoniji
PostPostano: 26 lip 2017, 16:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Nebitan lik je napisao/la:
Evo, reći ću vam: ja sam ono najgore, meni uspe da udružim sve 3 nacije protiv sebe-jer ja sam za Istinu.


Udružio si sve tri nacije protiv sebe, jer broj ljudi na ovom forumu koji voli da gleda kartografske izdrkotine i da čita genijalne geostrateške planove, može da se nabroji prstima na jednoj ruci. Idi igraj strategije na kompjuteru i prestani da smaraš sa zaključcima do kojih si došao igranjem kompjuterskih igara.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Gornjoj Makedoniji
PostPostano: 26 lip 2017, 18:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 lis 2009, 17:44
Postovi: 8099
Pročitao sam zadnje dvije strane i malo se i nimalo spominje Makedonija,
ali nema veze ionako se ovo u Makedoniji izgleda primirilo.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Gornjoj Makedoniji
PostPostano: 26 lip 2017, 23:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21288
Nebitan lik je napisao/la:
Pa, to ja sve vreme govorim. Prosto, te 2 opštine su toliko izolovane i distancirane o bilo čega drugog hrvatskog da se vaše dočepavanje istih graniči sa nemogućim.

Krivo misliš. Uz granicu fBiH imaš prazno (nekoć srpsko) selo koje je prije rata pripadalo Tesliću, a danas pripada Zenici.
Da se to pripoji Žepču imao bi direktan link na Travnik (preko šume istina bog).
Od Žepča (ili Novog Šeera) do Usore imaš ili Teslić ili Tešanj.
Međutim, tako se ne crtaju granice.
Da npr. Ameri odluče da više nema Muslimana ili Srba u Bosni, pojeo bi vas sve mrak.
Nebitan lik je napisao/la:
Da, Istina. Sva naša 3 naroda tvrde da imaju Monopol nad istom, ali ona je, preciznije rečeno, negde između. Ali, ovde niko nema zrelosti da prizna odgovornost već se svi bore za ulogu Žrtve (zbog silnih pogodnosti).

Ko nas bre zavadi?
Nebitan lik je napisao/la:
Pametni, veliki, pragmatični Zapadni narodi rešavaju te i takve probleme (i teritorijalne nesuglasice) te mogu da nastave dalje. A kod nas još traje 1943a... :ucelo

Kao što rekoh Hrvati su za dogovor. Ali ne s onima koji misle da je i zapadna Hercegovina previše.
Nebitan lik je napisao/la:
Kako kad su... ček' da vidim na mapi... Travnik, Vakuf i Bugojno čist i kompaktan komad zapadno od tog Viteza-a još imaju i direktnu i lepu vezu sa velikom Zenicom? A južno Konjic i Jablanica gde je ista stvar? :confused1

Između Travnika i Zenice je planina. Cesta vodi kroz Vitez.
Gdje ti tu vidiš direktnu vezu?
Konjic je kanjon Neretve. Imaš planinski put prema Sarajevu, to je istina.
Nebitan lik je napisao/la:
Ja razumem da bi ti mnogo hteo-to je lepo-ali želje gadno ometa ono što se zove izvodljivost...

Čega ?
2 muslimanske enklave?
Jednu u ovom džepu Travnik-Bugojno-Donji Vakuf i drugu u selima oko Fojnice?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Gornjoj Makedoniji
PostPostano: 27 lip 2017, 11:21 
Offline

Pridružen/a: 02 srp 2015, 15:00
Postovi: 258
Ceha,

druže, ti se neuporedivo bolje razumeš u mape i stastistiku BiH (možda i ponajbolje na forumu), na tome ti svaka čast i nema smisla da ti ja nešto mudrujem. Ali u nekim stvarima preteruješ-što su i drugi primetili, ne samo ja.

To što je nešto planinom odeljeno od Zenice nije problem u 21. veku-buše se tuneli brzo. Ja kada sam rekao da je povezana mislio sam-povezana je drugom isto većinski njihovom opštinom. Dakle, imaju etnički most, vezu, kariku do velike sredine, grada. Razumeš?

Ovih vaših nekoliko enklavica nemaju tako nešto-to što postoji neko minijaturno selo koje teoretski može biti veza... verovatnoća izvođenja toga je toliko mala da mi je neverovatno da o tome uopšte govorimo. Uglavnom te vaše opštine do sledeće većinski vaše deli najmanje 2 sa večinom drugih naroda.

Da, ako Washingtonu dune da nas i Bošnjaka/Muslimana ne bude ili da vi dobijete celu BiH i sve do Zemuna-onda će tako i biti. Ali, opet se vraćamo na Verovatnoću koja je za tako nešto, priznaćeš, takođe premala...

Ali, nemoj me pogrešno razumeti-probajte vi, legitimno je pokušati svoj narod proširiti i uvećati... možda vam i uspe, ko zna?
Srećno! :zivili


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Gornjoj Makedoniji
PostPostano: 27 lip 2017, 16:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21288
U Srednjobosanskoj županiji imaš 100 tisuća Hrvata i 150 tisuća Muslimana.
U Zeničko-Dobojskom kantonu (Žepačko-bobovačka županija) imaš još 40 tisuća Hrvata.
Dakle, riječ je o prostoru gdje ima podjednak broj pripadnika oba naroda.
Za Hrvate je on središnji, jer tamo živi 1/3 BiH Hrvata, a za muslimane je rubni, jer tamo živi manje od 1/10 BiH muslimana.

Priče o tunelima su ti glupe, jer Sarajevo ne može dobiti ni vodovod, a kamoli da se Travnik spaja sa Zenicom cestom po obroncima Vlašića.
Travnik-Donji Vakuf-Bugojno i muslimanska sela oko Fojnice su realno enklave/eksklave.
Isto su i hr naselja u središnjoj Bosni (osim Uskoplja).
Da je blizina Zenice na bilo koji način bitna, Vitez (grad kroz kojeg prolazi cesta između Zenice i Travnike), a i ostatak Lašve, bi već davno pao u zadnjem ratu.
Razumiješ?

A ako gledaš u globali, imaš 1,5 milijuna Muslimana i 5 milijuna Hrvata, dakle omjer je 1:3.
Ne kužim kaj ti nije jasno.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Gornjoj Makedoniji
PostPostano: 27 lip 2017, 16:56 
Offline

Pridružen/a: 02 srp 2015, 15:00
Postovi: 258
E, pošto ja ne znam puno kao ti o mapama i ratu a i nisam baš prepametan-aj' nacrtaj ako ti nije teško na ovoj mapi kako ti to zamišljaš:

slika

Jer ja stvarno ne vidim kuda ti misliš da dopreš od hercegovačkog sivog krša do Usore i onog Dobritića ili kako već... ja i pored sve volje iznad Hercegvine vidim samo neku "hrvatsku mikroneziju"...

Koliko vas ovde ima (a nema vas tvojih proklamovanih 5 M sigurno, jer smo i mi spali na jedva preko 6) nema nikakve veze jer bi se eventualni rat od strane najuticajnijih faktora najverovatnije tretirao kao Građanski... te stoga bilo kakvo mešanje spolja (bilo vaše bilo naše) bi bilo strogo ograničeno... tako da te priče kakao će Croatia "opet kao ustreba mobilisati olujske kapacitete" i priče ovih mojih kako će da dođu za vikend iz Žagubice da unište "Turke" su teško verovatne...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Gornjoj Makedoniji
PostPostano: 27 lip 2017, 17:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58266
Lokacija: DAZP HQ
ova mapa je za k jer ne pokazuje stvarno stanje.

slika

slika

HV ovo zeleno razoruža i stavi pod punu kontrolu u roku 96 sati, sve sa zadržavanjem 48 h kroz hrvatska naselja dok ih obasipaju cvijećem.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Gornjoj Makedoniji
PostPostano: 27 lip 2017, 20:21 
Offline

Pridružen/a: 02 srp 2015, 15:00
Postovi: 258
Izvinjavam se ako sam postavio lošu kartu-ja ukucah "etnička karta BiH" i to mi izađe...

Ali evo gledam i na ovoj tvojoj da najudaljenija vaša mesta nemaju nikakav kontakt i u višestrukom su obruču tuđih etniciteta... jedino neki magični koridor ali održivost istog... :neznam

Ja ne znam, možda vi i imate kapacitete za taj neki Blitzkrieg (moje lično mišljenje je da ovde više nema vojski-samo lovačka društva) kako ga ti zamišljaš-ali Gazde (Anglosaxonci) su jedini koji smeju da poražavaju, okupiraju i ubijaju Muslimane... zbog čega misliš da bi dozvolili vama nešto što dozvoljavaju samo sebi (i u ograničenom obimu još ponekom, npr. Rus)? Ja jedino vidim tu mogućnost u slučaju nekog Holokausta nad hercegovačkim Katolicima-mada ni tad ako Gazdama ne bude odgovaralo...

Najbolje neka uvaženi Ceha nacrta crno na belo na šta tačno misli pa da cenimo koliko je izvodljivo... mada, možda bismo trebali na nekoj drugoj temi, ovo je FYRM...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Gornjoj Makedoniji
PostPostano: 27 lip 2017, 22:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21288
Ispalio si prvu muslimansku kartu do koje si mogao doć.
Ovo ti je karta federacija 1991;
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/ ... p_1991.png
A ovo 2013;
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/ ... p_2013.png
Od Dudua su bolje, ali svejedno.
Evo ti fer podjela federacije BiH na 2 djela;
http://imgur.com/a/jWvao
Još se treba mijenjati granica sa Srbima, ali o tom potom.
Zapadno od rijeke Bosne živi 80ak posto BiH Hrvata, a istočno 80ak posto BiH Muslimana.
Podjela je i više nego fer, mi smo se odrekli Vareša, ali jedini način da ga dobijemo, a da bude ekonomski održivo je da uzmemo i Zenicu.
U slučaju rata se ne isključuje i takav scenarij...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Gornjoj Makedoniji
PostPostano: 27 lip 2017, 22:49 
Offline

Pridružen/a: 02 srp 2015, 15:00
Postovi: 258
Ceha je napisao/la:
Evo ti fer podjela federacije BiH na 2 djela;

slika


Au, brate... ako je tebi ovo "fer" onda bolje da te ne pitam za "nefer" kako bi izgledalo...

"Žrtvovao" si 2 vaša ostrvca i zauzvrat prograbio prilične prostore "čistog i dubokog zelenila". Pa ovde skoro da istu površinu "boji" vaša i zelena... kakva bi nacionalna zastupljenost bila u toj eventualnoj državi? Ne čini mi se da biste bili većina... ili ti ovo ovako vidiš nakon nekakve "Oluje vol. 2"?

Druga stvar: da li si svestan da bi ta država imala površinu Izraela a broj Hrvata u njoj nešto preko 300 000? Koja je to gustina naseljenosti-negde na nivou Mongolije?

Ajoj, čoveče... mislim, što se mene tiče ne deluje mi realno-i drugi su ovde primetili da preteruješ. Ali-ko zna... ovaj svet ne dovoljno nepredvidiv da se ništa ne može isključiti sa sigurnošću...

Bolje da prenesemo ovu i slične rasprave na adekvatnu temu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Gornjoj Makedoniji
PostPostano: 28 lip 2017, 11:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21288
Rekao sam ti, tu je obuhvaćeno 80% Hrvata, a s druge strane je 80% Muslimana.
Površina tu ne znači apsolutno ništa.
U jednom Sarajevu ti živi oko četvrtina Muslimana BiH, a trećina živi u Tuzli. Još 20ak posto živi u Zenici.
Ne možeš jedan Konjic s 20 tisuća Muslimana (i 10 bez tisuća Hrvata koji su izbrisani 90ih) i površinom od 2% BiH uspoređivati sa ZHŽom (gdje su uvijek bili 100% Hrvati) koja ima istu površinu i skoro 5 puta više ljudi...
Samo u Tuzli imaš preko 15 tisuća Hrvata...
Što je nefer u podjeli?
300 tisuća Hrvata=))
USK pripajaš izravno RH, u ostatku, imaš 5 hr. županija i Usoru i Žepče, pa sad zbrajaj;
Županija površina Hrvata Muslimana
HNŽ 4401 118 92
SBŽ 3189 98 147
ZHŽ 1362 94 1
HBŽ 4935 65 8
PŽ 325 34 8
Žepče 395 18 12
Usora 50 6 0
------------------
Otprilike 15 tisuća km 2 (30ak% BiH) s 433 tisuće Hrvata i 268 tisuće Muslimana (od čega je 147 tisuća u središnjoj Bosni, dakle cca 2/3)

USK ima još 246 muslimana, s 5 tisuća Hrvata na 4125km2, ali to ide direkt hrvatskoj.

https://hr.wikipedia.org/wiki/%C5%BDupa ... ercegovine
http://www.statistika.ba/

U muslimanskoj polovici (20ak posto BiH) bi imao oko 1050 tisuća muslimana i 62 tisuće Hrvata.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Gornjoj Makedoniji
PostPostano: 28 lip 2017, 12:58 
Offline

Pridružen/a: 02 srp 2015, 15:00
Postovi: 258
Čekaj, USK utapaš u Cro a ostatak ne? Kojom to logikom? Ili pripoji sve ili nemoj ništa, šta je ovo-zamisli ja kažem "istočni deo RS pripojim Srb a ostatak ne." !?

No, ako ne pripojiš USK Cro već samo odvojiš ovaj deo Federacije-vi bi jedva bili većina a možda i fifty-fifty...

Zamisli Novi Sad drži sam celu Vojvodinu na šta bi to ličilo?

Milsim, izvodljivo je to teoretski... ali mnogo napregnuto, čoveče... a i sam znaš da Stvarnost ruši i najčvršće konstrukcije a ne ovako nategnute pokušaje...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Gornjoj Makedoniji
PostPostano: 28 lip 2017, 20:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ožu 2015, 21:56
Postovi: 5046
Nebitan lik je napisao/la:
Izvinjavam se ako sam postavio lošu kartu-ja ukucah "etnička karta BiH" i to mi izađe...

Ali evo gledam i na ovoj tvojoj da najudaljenija vaša mesta nemaju nikakav kontakt i u višestrukom su obruču tuđih etniciteta... jedino neki magični koridor ali održivost istog... :neznam

Ja ne znam, možda vi i imate kapacitete za taj neki Blitzkrieg (moje lično mišljenje je da ovde više nema vojski-samo lovačka društva) kako ga ti zamišljaš-ali Gazde (Anglosaxonci) su jedini koji smeju da poražavaju, okupiraju i ubijaju Muslimane... zbog čega misliš da bi dozvolili vama nešto što dozvoljavaju samo sebi (i u ograničenom obimu još ponekom, npr. Rus)? Ja jedino vidim tu mogućnost u slučaju nekog Holokausta nad hercegovačkim Katolicima-mada ni tad ako Gazdama ne bude odgovaralo...

Najbolje neka uvaženi Ceha nacrta crno na belo na šta tačno misli pa da cenimo koliko je izvodljivo... mada, možda bismo trebali na nekoj drugoj temi, ovo je FYRM...

Ne vladaju oni ovdje bez nas!Pita se nas pita he he

_________________
Muslimani su nastali, kada je Bosna nestala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Gornjoj Makedoniji
PostPostano: 28 lip 2017, 20:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ožu 2015, 21:56
Postovi: 5046
Nebitan lik je napisao/la:
Čekaj, USK utapaš u Cro a ostatak ne? Kojom to logikom? Ili pripoji sve ili nemoj ništa, šta je ovo-zamisli ja kažem "istočni deo RS pripojim Srb a ostatak ne." !?

No, ako ne pripojiš USK Cro već samo odvojiš ovaj deo Federacije-vi bi jedva bili većina a možda i fifty-fifty...

Zamisli Novi Sad drži sam celu Vojvodinu na šta bi to ličilo?

Milsim, izvodljivo je to teoretski... ali mnogo napregnuto, čoveče... a i sam znaš da Stvarnost ruši i najčvršće konstrukcije a ne ovako nategnute pokušaje...

Ti si neki srbski srbin?

USK su ti babini,HV ih spasio,USK je prometno i ekonomski oslonjen na hrvatsku.Babo je prijetio pripajanjem hrvatskoj.Ako govorimo o podjeli bosne onda ju dile hrvati i srbi tako da USK mora jednima ili drugima a neznam zasto bi prije Srbijni nego nama?

Trokut tuzla-zenica-sarajevo je di njih 80% zivi i niko se nezeli dirati u taj mordor
ili ti zelis? Ako da nosi ih :thumbup1 poklanjamo :zubati

_________________
Muslimani su nastali, kada je Bosna nestala.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 2193 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70 ... 88  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 74 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO