HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 29 ožu 2024, 16:02.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 2807 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110 ... 113  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Vaša jela...
PostPostano: 18 pro 2016, 20:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 pro 2012, 19:27
Postovi: 17349
Lokacija: יום טוב
današnji ručak: krem juha od brokule i složenac od tjestenine i povrća. sve posuto ribanim sirom.


edit: obrnutim redoslijedom, jel. :D prvo jedemo juhu.


Privitak/ci:
20161218_3.jpg
20161218_3.jpg [ 138.1 KiB | Pogledano 5242 put/a. ]
20161218_2.jpg
20161218_2.jpg [ 147.84 KiB | Pogledano 5242 put/a. ]
20161218_1.jpg
20161218_1.jpg [ 123.86 KiB | Pogledano 5242 put/a. ]

_________________
Ako išta ne podnosim to je kad me netko tjera da radim. - Naša Kvačica

Takozvana RS je genocidna tvorevina.
Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vaša jela...
PostPostano: 27 pro 2016, 13:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10744
Juče sam bio na ručku kod prijateljeve tetke zvana Tetka Mariška , i uz razna pečenja i đakonije od katoličkog božića koje je preostalo , ona nam postavi supu kuvanu od njenog dvorišnog petla koja je tako dsivno zamirisala da me odmah podsetila na detinjstvo.
Ali glavna fora tek dolazi kad smo usuli supu u tanjir , tetka Mariška izvadi činiju sa guščjom masti i da stavimo u vruću supu.
Kad sam to stavio i guščja mast se rastopila dodajući dodatni miris na supu od petla , moj dan je bio u potpunosti ispunjen i odavno nisam bio tako dobro rapsoložen samo zbog jednog ručka.

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vaša jela...
PostPostano: 27 pro 2016, 22:17 
Offline

Pridružen/a: 25 lip 2012, 07:32
Postovi: 2505
Lokacija: United States Of Balkan
joe enter je napisao/la:
Juče sam bio na ručku kod prijateljeve tetke zvana Tetka Mariška , i uz razna pečenja i đakonije od katoličkog božića koje je preostalo , ona nam postavi supu kuvanu od njenog dvorišnog petla koja je tako dsivno zamirisala da me odmah podsetila na detinjstvo.
Ali glavna fora tek dolazi kad smo usuli supu u tanjir , tetka Mariška izvadi činiju sa guščjom masti i da stavimo u vruću supu.
Kad sam to stavio i guščja mast se rastopila dodajući dodatni miris na supu od petla , moj dan je bio u potpunosti ispunjen i odavno nisam bio tako dobro rapsoložen samo zbog jednog ručka.


Jadan pijetao. Teta Mariška ga roknula?
Nema šanse da jedem friško zaklanu životinju. Užas.

Kad kupim u prodavnici to se ne pika, mada više skoro i ne kupujem. Meso je fuj, xy puta odmrznuto i zamrznuto a o boji mesa da i ne govorim. Diskasting.

_________________
Israel


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vaša jela...
PostPostano: 12 kol 2017, 19:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68263
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Nije moje nego kulinarske vjestine malih Kombodzijanaca, raduju se zmiji ko nasa djeca janjetini:

http://www.youtube.com/watch?v=7kkdmMJqeU4
(nije toliko gadljivo, neka klikne koga zanima)

Zanimljivo je da mi takodjer iz mora jedemo sve zivo sto se krece, puze ili ima meso u sebi, nista nam nije gadljivo, dok od kopnenih zivotinja smo se ogranicili na 3-4 vrste, pomalo gastronomski licemjerno. Valjda mislimo da more "cisti" ta ljigava stvorenja koja slasno pojedemo i placamo i skuplje od kopnenog mesa?

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vaša jela...
PostPostano: 16 kol 2017, 15:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 lip 2017, 01:01
Postovi: 1068
Robbie MO je napisao/la:
Nije moje nego kulinarske vjestine malih Kombodzijanaca, raduju se zmiji ko nasa djeca janjetini:

http://www.youtube.com/watch?v=7kkdmMJqeU4
(nije toliko gadljivo, neka klikne koga zanima)

Zanimljivo je da mi takodjer iz mora jedemo sve zivo sto se krece, puze ili ima meso u sebi, nista nam nije gadljivo, dok od kopnenih zivotinja smo se ogranicili na 3-4 vrste, pomalo gastronomski licemjerno. Valjda mislimo da more "cisti" ta ljigava stvorenja koja slasno pojedemo i placamo i skuplje od kopnenog mesa?

Pa šta bi još mogli da jedemo???Pse i mačke? ?????
Šta još,jbt?? :biceovodobro

_________________
"Ovdje mjenjamo žive za žive, a mrtve za mrtve".


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vaša jela...
PostPostano: 21 pro 2018, 00:01 
Offline

Pridružen/a: 04 srp 2014, 19:53
Postovi: 2159
Lako se mogu odreći mesa ali slanine, čvaraka i pršute nikako. Dobro ni pečenice ni suvih rebara i kolenice. Po Božiću ću sama slistiti jednu suvu kuvanu kolenicu u kiselom kupusu a može i klot. :D

Evo zgodnog priloga o kolenicama na dva načina. Po izgledu apsolutnu prednost dajem beogradskoj.

Ko ima bolju kolenicu, Beč ili Beograd?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vaša jela...
PostPostano: 28 sij 2019, 22:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68263
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Pod-tema: Povrce bogato proteinima.

Ove tajne vegani vec znaju, jer nekako moraju prezivjeti bez mesa i ribe, ali i ako trenirate mozete bez da uopce primjetite pojacati unos proteina za dodatnih 10 grama dnevno ako se fokusirate na ono povrce koje sadrzi vise proteina.

Neki od najjacih primjera:
Gusta juha od lece - skoro se moze natjecati s mesom
Brokula - ima iznenadjujuce mnogo proteina
Krumpir - ima jako losu reputaciju, ali ako vas vec nekad zalomi nezdrava i brza hrana, djelomicni oprost grijeha je da zapravo ima dosta proteina u njemu

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vaša jela...
PostPostano: 29 sij 2019, 07:42 
Offline

Pridružen/a: 03 sij 2012, 23:08
Postovi: 4974
Po cemu je krompir nezdrav i ima losu reputaciju? Pa to je glavna bilderska hrana meso i krompiri ili meso i riza, plus dodas tog povrca ali tu su bitnija vlakna i mikronutrijenti nego proteini jer njih vec imas u mesu koliko oces. Ako se referiras na krompirice przene u ulju aka pomfri to je vec drugo al to niko ziv ko drzi do sebe ne jede.
Ne iznenadjuje me da krompir ima i proteina jer je on jedina namirnica za koju kazu da bi mogao prezivit da jedes samo nju... I mislim da je grah glavni izvor proteina veganima hahah


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vaša jela...
PostPostano: 29 sij 2019, 10:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 pro 2012, 19:27
Postovi: 17349
Lokacija: יום טוב
Robbie MO je napisao/la:
Brokula - ima iznenadjujuce mnogo proteina
Krumpir - ima jako losu reputaciju, ali ako vas vec nekad zalomi nezdrava i brza hrana, djelomicni oprost grijeha je da zapravo ima dosta proteina u njemu



:001_rolleyes :001_rolleyes :001_rolleyes

jer jedan je malo za ove gluposti koje pišeš.

mahunarke imaju nešto proteina, ali povrće n-e-m-a.
krumpir ima lošu reputaciju zato jer je sami škrob, isto kao i riža i tjestenina. lako dostupna glukoza koja digne inzulin, brzo se preradi i inzulin opet padne.


edit: obožavam krumpir na bilo koji način (osim pomfrija), ali nećemo pričati bajke o njemu zato što ga volimo. :D

_________________
Ako išta ne podnosim to je kad me netko tjera da radim. - Naša Kvačica

Takozvana RS je genocidna tvorevina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vaša jela...
PostPostano: 29 sij 2019, 11:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 pro 2009, 14:42
Postovi: 8081
Lokacija: Na rubu egzistencije
Jedem sve, samo sam smanjio broj kalorija koje unosim (malo sam nabacio kila).

Dakle, nastojim da mi broj unesenih kalorija ne prelazi 2.000, a jedan dan u tjednu se dobro najedem kako se metabolizam ne bi usporavao.

Povrće, salata sezonska i kiseliš, meso svakakvo, itd.

Danas će mi za ručak biti musaka od kelja.

_________________
Too proud to beg, too dumb to steal

It's probably me...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vaša jela...
PostPostano: 29 sij 2019, 11:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 pro 2012, 19:27
Postovi: 17349
Lokacija: יום טוב
Graničar Jozo je napisao/la:

Danas će mi za ručak biti musaka od kelja.


pitaj ženu za recept. bilježim se. :blushing

_________________
Ako išta ne podnosim to je kad me netko tjera da radim. - Naša Kvačica

Takozvana RS je genocidna tvorevina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vaša jela...
PostPostano: 29 sij 2019, 11:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 pro 2009, 14:42
Postovi: 8081
Lokacija: Na rubu egzistencije
ZGabriel je napisao/la:
Graničar Jozo je napisao/la:

Danas će mi za ručak biti musaka od kelja.


pitaj ženu za recept. bilježim se. :blushing


znam da ti treba kelj i mljeveno meso. :sega

ostalo javim.

_________________
Too proud to beg, too dumb to steal

It's probably me...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vaša jela...
PostPostano: 29 sij 2019, 12:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 pro 2012, 19:27
Postovi: 17349
Lokacija: יום טוב
Graničar Jozo je napisao/la:

znam da ti treba kelj i mljeveno meso. :sega


:D
od tih sastojaka ja pravim sarmice od kelja. zato i pitam za musaku, mogla bi bit neloša.

_________________
Ako išta ne podnosim to je kad me netko tjera da radim. - Naša Kvačica

Takozvana RS je genocidna tvorevina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vaša jela...
PostPostano: 29 sij 2019, 12:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32062
Graničar Jozo je napisao/la:
Danas će mi za ručak biti ....

Grah. Model M-84 :zubati Proteina kao u priči.
slika
https://www.fitness.com.hr/prehrana/nut ... /Grah.aspx


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vaša jela...
PostPostano: 29 sij 2019, 15:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68263
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
ZGabriel je napisao/la:
Robbie MO je napisao/la:
Brokula - ima iznenadjujuce mnogo proteina
Krumpir - ima jako losu reputaciju, ali ako vas vec nekad zalomi nezdrava i brza hrana, djelomicni oprost grijeha je da zapravo ima dosta proteina u njemu



:001_rolleyes :001_rolleyes :001_rolleyes

jer jedan je malo za ove gluposti koje pišeš.

mahunarke imaju nešto proteina, ali povrće n-e-m-a.


Zaboga, citaj sto pisem.
Sve sto sam napisao i pridjeve koje sam koristio ("puno proteina") je u kontekstu povrca i usporedbe s drugim povrcem, gdje ne ocekujes proteine.

Znam nutricionisticki sastav skoro sve hrane, a naveo sam povrca "bogata" proteinima kao trik da prosvercas par ekstra grama proteina kroz odabir onog povrca koji ga ima. Proteina IMA malo u brokuli, 3 grama na 100 grama. To je mozda 2% dnevne potrebe za nekoga tko trenira (ili 6% za sjedecu osobu), ali boostanje za 2% za samo jedan meal kroz nesto gdje i ne ocekujes proteine je opet bolje nego 0%, jer se ne radi o nikakvom naporu, vec odabiru povrca izmedju opcija A i B. Brokula je popularno povrce u workout meals ne samo zbog minerala nego izmedju ostalog i radi toga sto nosi par grama proteina.

Isto tako dobiti ces definitivno nesto proteina kroz gustu juhu od mahunarki (recimo leca, oko 12 grama proteina po zdjeli), za razliku od povrtne juhe s mrkvom itd. Mada mahunarke i ne spadaju strogo pod povrce.

Za nekoga tko trenira, to je malo, but all protein adds up and all calories count.

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vaša jela...
PostPostano: 29 sij 2019, 15:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68263
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Graničar Jozo je napisao/la:
Dakle, nastojim da mi broj unesenih kalorija ne prelazi 2.000, a jedan dan u tjednu se dobro najedem kako se metabolizam ne bi usporavao.


Ako treniras mozes si dozvolit 500 kalorija vise (1000 ako intenzivno treniras). Nema potrebe za gladovanjem 6 dana u tjednu, i onda taj jedan dan se napucas i sve ti ode u mast.

U biti, po sebi sigurno vidis koja ti je nova ravnoteza s tom dijetom.

Za skidanje kila i masti je bitno izbaciti tijesto (nikakav kruh nije potreban, Balkan pretjeruje kao nigdje na svijetu, ako bas volis kruh ograniciti se na 1 pecivo dnevno), pizzu i pastu, slatkise, sokove (pogotovo ove sa secerom), deserte, svinjetinu, tvrdi sir, i naravno raditi kardio vjezbe (u prvom redu trcanje, ali ni plivanje nije losa zamjena ako ne volis trcati). Da, mnoge ukusne stvari, ali dobra vijest je da se na novu prehranu naviknes, nepce odnosno jezik ti se rekalibrira, i postane ti i ta hrana jako ukusna. Slicno kao prilagodjavanje ociju na svjetlo, ili uha na razinu zvuka.

Jedino ako si Michael Phelps mozes si dozvolit burek i cevape svaki dan. :zubati Ono sto pojedes, to i potrosi itd. Za svaki kilometar trcanja, to ti daje "pravo" da pojedes 150 dodatnih kalorija :zubati , bilo kakvih i skoro po izboru (moze i desert/cokolada), ali opet bolje nesto planski.

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vaša jela...
PostPostano: 29 sij 2019, 15:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 pro 2012, 19:27
Postovi: 17349
Lokacija: יום טוב
to što brokula sadrži nešto malo proteina, ne znači da su oni i dostupni.

_________________
Ako išta ne podnosim to je kad me netko tjera da radim. - Naša Kvačica

Takozvana RS je genocidna tvorevina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vaša jela...
PostPostano: 29 sij 2019, 15:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68263
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
ZGabriel je napisao/la:
to što brokula sadrži nešto malo proteina, ne znači da su oni i dostupni.


Znaci mislis da te u njoj sve pokenjas i da zeludac/crijeva ne mogu ih obraditi jer su zarobljeni negdje medju silnim vlaknima?

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vaša jela...
PostPostano: 29 sij 2019, 16:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 pro 2012, 19:27
Postovi: 17349
Lokacija: יום טוב
Robbie MO je napisao/la:
ZGabriel je napisao/la:
to što brokula sadrži nešto malo proteina, ne znači da su oni i dostupni.


Znaci mislis da te u njoj sve pokenjas i da zeludac/crijeva ne mogu ih obraditi jer su zarobljeni negdje medju silnim vlaknima?


ne sve, ali ako piše da 100 g brokule sadrži 2g proteina, to ne znači da će svih 2g završiti u tvojim mišićima. dapače, biljke nemaju sve esencijalne aminokiseline, i ako ih nemaš sve na broju - nema novih mišića.
osim toga, uz to malo proteina dobiješ i više UH. ono, baš moraš paziti na svaki detalj ako pohodiš teretanu. :D




sorry. nisam studirala zato da čitam testosteronaše kako pametuju o prehrani. profesionalna deformacija. :smajl013

_________________
Ako išta ne podnosim to je kad me netko tjera da radim. - Naša Kvačica

Takozvana RS je genocidna tvorevina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vaša jela...
PostPostano: 29 sij 2019, 16:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68263
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Pa ako si ekspert nema potrebe da skaces kao oparena na nesto oko cega se ne slazes i sto mislis da je krivo :D , podijeli svoje znanje relaksirano. :D

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vaša jela...
PostPostano: 29 sij 2019, 16:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 pro 2012, 19:27
Postovi: 17349
Lokacija: יום טוב
ko da sam ti jednom rekla da ne pametuješ. :D
još od onog incidenta s dihidrooksidom :zubati

_________________
Ako išta ne podnosim to je kad me netko tjera da radim. - Naša Kvačica

Takozvana RS je genocidna tvorevina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vaša jela...
PostPostano: 29 sij 2019, 16:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68263
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
ZGabriel je napisao/la:
ko da sam ti jednom rekla da ne pametuješ. :D
još od onog incidenta s dihidrooksidom :zubati


Super mi je kako imas visoko misljenje o meni, kad dobijem 4 iz kemije ti to nazivas incident. :zubati

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vaša jela...
PostPostano: 29 sij 2019, 17:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 pro 2009, 14:42
Postovi: 8081
Lokacija: Na rubu egzistencije
Robbie MO je napisao/la:
Graničar Jozo je napisao/la:
Dakle, nastojim da mi broj unesenih kalorija ne prelazi 2.000, a jedan dan u tjednu se dobro najedem kako se metabolizam ne bi usporavao.


Ako treniras mozes si dozvolit 500 kalorija vise (1000 ako intenzivno treniras). Nema potrebe za gladovanjem 6 dana u tjednu, i onda taj jedan dan se napucas i sve ti ode u mast.

U biti, po sebi sigurno vidis koja ti je nova ravnoteza s tom dijetom.

Za skidanje kila i masti je bitno izbaciti tijesto (nikakav kruh nije potreban, Balkan pretjeruje kao nigdje na svijetu, ako bas volis kruh ograniciti se na 1 pecivo dnevno), pizzu i pastu, slatkise, sokove (pogotovo ove sa secerom), deserte, svinjetinu, tvrdi sir, i naravno raditi kardio vjezbe (u prvom redu trcanje, ali ni plivanje nije losa zamjena ako ne volis trcati). Da, mnoge ukusne stvari, ali dobra vijest je da se na novu prehranu naviknes, nepce odnosno jezik ti se rekalibrira, i postane ti i ta hrana jako ukusna. Slicno kao prilagodjavanje ociju na svjetlo, ili uha na razinu zvuka.

Jedino ako si Michael Phelps mozes si dozvolit burek i cevape svaki dan. :zubati Ono sto pojedes, to i potrosi itd. Za svaki kilometar trcanja, to ti daje "pravo" da pojedes 150 dodatnih kalorija :zubati , bilo kakvih i skoro po izboru (moze i desert/cokolada), ali opet bolje nesto planski.

Obozavam trcat, ali nekako mi se uvijek nesto isprijeci za pocetni malo ozbiljniji trenazni proces (3 puta tjedno).

Nista ne izbacujem iz prehrane, jer nisam toliki strucnjak da bi si prehranu znao uravnoteziti. Ovako nekako mislim da jedem uravnotezeno, pa sad samo smanjujem unos. Umjesto 2 fete kruha, pojedem jednu i sl.

Sletio sam u 3 tjedna 4 kg. S tim da sam uspio ukupno istrcati 5 km, dakle nista.

Vidio sam i ti cik cak metodu unosa kalorija, ali mi je prioritet ustaliti se u trcanju.

_________________
Too proud to beg, too dumb to steal

It's probably me...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vaša jela...
PostPostano: 29 sij 2019, 19:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68263
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Graničar Jozo je napisao/la:
Robbie MO je napisao/la:

Ako treniras mozes si dozvolit 500 kalorija vise (1000 ako intenzivno treniras). Nema potrebe za gladovanjem 6 dana u tjednu, i onda taj jedan dan se napucas i sve ti ode u mast.

U biti, po sebi sigurno vidis koja ti je nova ravnoteza s tom dijetom.

Za skidanje kila i masti je bitno izbaciti tijesto (nikakav kruh nije potreban, Balkan pretjeruje kao nigdje na svijetu, ako bas volis kruh ograniciti se na 1 pecivo dnevno), pizzu i pastu, slatkise, sokove (pogotovo ove sa secerom), deserte, svinjetinu, tvrdi sir, i naravno raditi kardio vjezbe (u prvom redu trcanje, ali ni plivanje nije losa zamjena ako ne volis trcati). Da, mnoge ukusne stvari, ali dobra vijest je da se na novu prehranu naviknes, nepce odnosno jezik ti se rekalibrira, i postane ti i ta hrana jako ukusna. Slicno kao prilagodjavanje ociju na svjetlo, ili uha na razinu zvuka.

Jedino ako si Michael Phelps mozes si dozvolit burek i cevape svaki dan. :zubati Ono sto pojedes, to i potrosi itd. Za svaki kilometar trcanja, to ti daje "pravo" da pojedes 150 dodatnih kalorija :zubati , bilo kakvih i skoro po izboru (moze i desert/cokolada), ali opet bolje nesto planski.

Obozavam trcat, ali nekako mi se uvijek nesto isprijeci za pocetni malo ozbiljniji trenazni proces (3 puta tjedno).

Nista ne izbacujem iz prehrane, jer nisam toliki strucnjak da bi si prehranu znao uravnoteziti. Ovako nekako mislim da jedem uravnotezeno, pa sad samo smanjujem unos. Umjesto 2 fete kruha, pojedem jednu i sl.

Sletio sam u 3 tjedna 4 kg. S tim da sam uspio ukupno istrcati 5 km, dakle nista.

Vidio sam i ti cik cak metodu unosa kalorija, ali mi je prioritet ustaliti se u trcanju.



Pa vec si na pola puta do savrsene atletske prehrane samim time da izbacis sokove, slatkise, przenu i pohanu hranu, i smanjis maksimalno pastu i tijesto. Ostalih 50% puta se odnosi na ove silne detalje, koje mozes ili ne moras malo po malo pohvatati, ako te bas zanima. Ticu se vecinom drugog cilja: nabijanja misicne mase, a koji je cilj odvojen i poseban od topljenja masti, djelomicno i suprostavljen u metodama.

Sto se tice trcanja. Lakse je u teretani na traci, u toplom i kontroliranim uvjetima. I tocno vidis rezultat, sto mene osobno motivira. Ja nemam motivacije trcati vani, ali na traci gdje tocno vidim napredak imam valjda fetish na tu statistiku i brojke.
Pocni trcat koliko mozes, i onda si lagano rusi vlastite rekorde za par stotina metara sve dok ne dodjes do bar 5-6 km, naravno sto vise to bolje ali ne moras se ekstremno patit. Ne mora uopce biti prevelika brzina trcanja, za skidanje kila je lagano maratonsko, a ne sprint (pogledaj razliku u izgledu sprintera i maratonaca - ovi zadnji su zgoljavi znaci to sto oni rade treba sada tebi).
Imaj na umu da prva 3km trcanja skoro da nista ne tope mast iz tijela, nego samo trose ove kalorije koje su unio kroz hranu taj dan. Tek negdje nakon 3 km tijelo pocinje jako trositi vlastite zalihe, i pocinje "potezati" iz masnih naslaga, to je otprilike neko pravilo. Svi ti znaju za to pravilo i to je jako pouzdana informacija, mozes ga izgooglati.

Isto tako, van ovih 60 minuta trcanja kada agresivno topis mast, tijelo cijelo vrijeme polagano, jako sporo, crpi tvoje masne naslage, ali ako jedes lose istovremeno se i stalno taloze nove, tako da imas neku ravnotezu gdje stvari stoje na istom. Ako zdravom dijetom napravis disbalans u toj ravnotezi, pa ne doprinosis novim naslagama, znaci nema dotoka nego samo taj spori odvod... tijelo ce malo po malo ukloniti te masti cak i bez neke intenzivne tjelovjezbe. Ne kazu bezveze da je dijeta vaznija od tjelovjezbe, mada nema kvalitetnih rezultata bez oboje. Samo dijetom se sigurno moze doci sa 20-25% tjelesne masti (debela osoba) na 13-15% (normalna osoba, s mozda malo skembe), a s tjelovjezbom mozes to uraditi brze (mjeseci, umjesto godine )i ici nize, i do 8% (atleticari).

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vaša jela...
PostPostano: 29 sij 2019, 19:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58281
Lokacija: DAZP HQ
ako sam dobro shvatio, bolje na roštilj nego na pizzu?

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 2807 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110 ... 113  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 26 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO