HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 25 tra 2024, 03:23.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 922 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 37  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Hrvati islamske vjere
PostPostano: 19 kol 2017, 15:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Citat:
Da stavimo stvari u pravi kontekst. Taj bezvezeni FB incident je nastao kao reakcija na ovo.

A moderaciji bih savjetovao totalno uklanjanje ovog takijaša. Jer je i poslije upozorenja nastavio sa generalizacijom hrvatskih branitelja kao "fašista" iz "fašističke ideologije.

slika



Vijest koju koristiš za etiketiranje i vrijeđanje Hrvata je stara par godina, i to blokiranje na FB je nastalo zbog zaklanog Hrvata u Egiptu.
No, praviš se blesav ali nevješto to radiš.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati islamske vjere
PostPostano: 19 kol 2017, 16:17 
Offline

Pridružen/a: 30 svi 2017, 16:30
Postovi: 361
Pa nisam ja dignuo temu iz zaborava.

I jos uvijek nisi objasnio kakve veze ima ijedan od dvojice bivsih vojnika HV s dogadjajima u Egiptu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati islamske vjere
PostPostano: 01 stu 2017, 17:16 
Offline

Pridružen/a: 01 stu 2017, 16:39
Postovi: 52
Iako vidim da dugo ovdje nije pisano o ovoj temi nadodao bih ponešto o ovoj temi Hrvati Islamske vjere, ali i o Srbima/Hrvatima i tako dalje.

Koliko god se Bošnjaci trudili dokazati da nisu niti Hrvati niti Srbi Islamske vjere (Muslimani) to jednostavno nije moguće dokazati, jer prezimena govore protiv te teze.

Istina je samo jedna velika većina Bošnjaka su porijeklom Hrvati, a manji dio Srbi koji su prešli na Islam u vrijeme Turskog imperija zbog poreza koji se zvao harač. Naime ako bi prešli na Islam više nisu podljegali tom porezu niti su im otimali mušku djecu.

Prezimena Bošnjačka Izetbegović, Hasanbegović, Bešlić su sve redom izvedenice iz Hrvatskih tradicionalnih i vrlo starih prezimena.
Begović hrvatsko prezime kojem je dodan Islamski predznak da bi zvučala Islamski- Hasan-begović, Izet-begović o Bešliću nije potrebno niti govoriti samo potražite povijest prezimena. Turska svakako nisu već Muslimani/Islamizirana.

Nadalje ima i dio prezimena koja su izvedena ili su durektno tradicionalno Srpska.

Sve u svemu Turska nisu niti su postojala prije Turskog carstva tj. Muslimani ili su ostala ista, a imena su dana Islamska Halid Bešlić, Haris Đinović itd.

A sada o lažljivcima iz Srbije (dakle ne svima već onima koji to doista jesu, jer ima ih u svim narodima svijeta pa tako i u Hrvatskoj), koji pokušavaju lažirati i sami sebe kako svi potičemo od Srba.

Ti isti tako zavedu i one koji izvorno nisu takvi, ali nisu upoznati s povijesnim činjenicama, pa se emotivno povode za onim što im lijepo zvuči.

Povijest je vrlo jasna na prostore bivše SFRJ prvi su došli Srbi (Raška, Duklja itd.), a zadnji su došli Hrvati.

No na vjerojatno zaprepaštenje svih Srba kojima nisu poznate povijesne činjenice ili ih ignoriraju;

Srbi su bili porobljen narod od tadašnjih starosjedioca na ovim prostorima i upravo Hrvati su ih oslobodili ropstva, ali i starosjedioce s ovih prostora Asimilirali u Hrvate i nakon što su ih vojno porazili i automatski se ostatak Asimilirao u ostale narode.

Tako i dan danas među svima nama osim Slavenske krvi ima i krvi starosjedioca s ovih prostora, no izvorno Hrvati i Srbi nisu niti će ikada biti ista narodnost iako svi iz bivše SFRJ naravno potićemo od istog naroda tj. Slavena (Osim manjina iz drugih naroda Albanci, Mađari, Njemci, Židovi, Vlasi itd.).

Upravo zato govorimo vrlo sličnim jezicima kao i ostatak Slavena, Poljaci, Česi, Rusi itd.

Što se tiče Hrvata od davne povijesti su poznati kao izuzetno sposobni ratnici i to se prožima kroz cijelu povijest i od dolaska na ove prostore, do Napoleona, preko Turskog carstva i otpora prema njima a i novije povijesti računajući i 2. sv. rat.

Kada svi spominju Ustaše o kojima ja zaista imam loše mišljenje, ali i o Četnicima koji nisu ništa manje zlo i koji su se asimilirali na kraju rata u Partizane kako bi mogli nastaviti teror nad Hrvatima, ali i današnjim Bošnjacima što se nastavilo do poslijednjeg rata.

Onda se svakako treba reći da je Antifašizam i Partizanski pokret na ovim prostorima, ali i u Europi krenuo također od Hrvata, a i vođa je bio Hrvat.

Zašto SFRJ nije valjala upravo zbog određenog dijela Srba koji naginju Četništvu ili Velikoj Srbiji i tako su se ponašali kao da se radi o Srboslaviji, a ne Jugoslaviji i kao da su oni jedini zaslužni za tu državu te imaju neko nad paravo nad ostalim narodima.

To naravno uopće nije točno. Jugoslavija je trebala biti država ravnopravnih naroda i republika što su Srbi u potpunosti demolirali i okrenuli u svoju korist i htijeli oni ili ne sebi to priznati, glavni su razlog baš zbog toga za raspad te države.

Iako mnogi sami sebe uvjeravaju da su je oni branili i Jesu, ali ne Jugoslaviju već Srboslaviju.

Znam da će se mnogi sada naći uvrijeđeni, ali nije me briga što se godinama žele uvjeriti da je laž istina pa ih istina boli i pogađa.
Istina se jednostavno uz sav njihov trud neće promjeniti.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati islamske vjere
PostPostano: 01 stu 2017, 18:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ožu 2015, 21:56
Postovi: 5046
Prvo slaveni nisu jednistavno narod nego grupi naziv za sva ta razna plemena koja nisu ni znala jedna za druge u svim slucajevima.Sto se tice hrvata iznimnih ratnika to imamo tamo od zrinskih njihovi su laki konajanici legendarni i svi su ih imitirali pa do napoleona pa nadalje ali ranije legendarnih ratnika bas spomena nema.Nije da nism oratovali ali nesto nadprosjecni nismo bili odnosno nema izvora koji to daju zakljuciti.

_________________
Muslimani su nastali, kada je Bosna nestala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati islamske vjere
PostPostano: 01 stu 2017, 18:28 
Offline

Pridružen/a: 01 stu 2017, 16:39
Postovi: 52
Heero je napisao/la:
Prvo slaveni nisu jednistavno narod nego grupi naziv za sva ta razna plemena koja nisu ni znala jedna za druge u svim slucajevima.Sto se tice hrvata iznimnih ratnika to imamo tamo od zrinskih njihovi su laki konajanici legendarni i svi su ih imitirali pa do napoleona pa nadalje ali ranije legendarnih ratnika bas spomena nema.Nije da nism oratovali ali nesto nadprosjecni nismo bili odnosno nema izvora koji to daju zakljuciti.


Evo toliko da znaš Hrvati su i došli na ove prostore, jer su bili pozvani kao poznati ratnici da protjeraju i oslobode ostale od Avara za uzvrat su mogli zauzeti zemlju koju su osvojili. Avare smo protjerali s Ilirima se spojili mislim da puno toga imaš propušteno o Hrvatima općenito, a posebno o ratnicima.

Što se tiće Slavena postoje osnovne skupine naroda Germani, Romani, Slaveni itd i da spadamo u Slavene.

Evo malo i nekih povijesnih proučavanja za info:

https://hr.wikipedia.org/wiki/Dolazak_Hrvata

https://hr.wikipedia.org/wiki/Hrvati_u_Napoleonovoj_vojsci

https://www.posavski-vremeplov.com/zapisi-o-zemlji/tomislav-najve%C4%87i-hrvatski-kralj/

Evo čak i iz Srbije malo o tome:

http://www.kurir.rs/region/hrvatska/2542435/svedanke-nekada-plasile-decu-hrvatima-a-evo-po-cemu-ih-danas-prepoznaju-gradani-evrope

Ima toga još puno, ali malo se potrudi i sam potražiti povijest i Njemci su čak plašili svoju djecu Hrvatima, Europu smo obranili od Turaka, Napoleon nije mogao zauzeti Dubrovnik pa ga je porobio na prevaru, Hrvati su bili i vojska koja se je unajmljivala zbog iznimnih sposobnosti, zaista ima puno traži pa ćeš naći.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati islamske vjere
PostPostano: 01 stu 2017, 19:21 
Offline

Pridružen/a: 03 sij 2012, 23:08
Postovi: 4974
History je napisao/la:
Heero je napisao/la:
Prvo slaveni nisu jednistavno narod nego grupi naziv za sva ta razna plemena koja nisu ni znala jedna za druge u svim slucajevima.Sto se tice hrvata iznimnih ratnika to imamo tamo od zrinskih njihovi su laki konajanici legendarni i svi su ih imitirali pa do napoleona pa nadalje ali ranije legendarnih ratnika bas spomena nema.Nije da nism oratovali ali nesto nadprosjecni nismo bili odnosno nema izvora koji to daju zakljuciti.


Evo toliko da znaš Hrvati su i došli na ove prostore, jer su bili pozvani kao poznati ratnici da protjeraju i oslobode ostale od Avara za uzvrat su mogli zauzeti zemlju koju su osvojili. Avare smo protjerali s Ilirima se spojili mislim da puno toga imaš propušteno o Hrvatima općenito, a posebno o ratnicima.

Što se tiće Slavena postoje osnovne skupine naroda Germani, Romani, Slaveni itd i da spadamo u Slavene.

Evo malo i nekih povijesnih proučavanja za info:

https://hr.wikipedia.org/wiki/Dolazak_Hrvata

https://hr.wikipedia.org/wiki/Hrvati_u_Napoleonovoj_vojsci

https://www.posavski-vremeplov.com/zapisi-o-zemlji/tomislav-najve%C4%87i-hrvatski-kralj/

Evo čak i iz Srbije malo o tome:

http://www.kurir.rs/region/hrvatska/2542435/svedanke-nekada-plasile-decu-hrvatima-a-evo-po-cemu-ih-danas-prepoznaju-gradani-evrope

Ima toga još puno, ali malo se potrudi i sam potražiti povijest i Njemci su čak plašili svoju djecu Hrvatima, Europu smo obranili od Turaka, Napoleon nije mogao zauzeti Dubrovnik pa ga je porobio na prevaru, Hrvati su bili i vojska koja se je unajmljivala zbog iznimnih sposobnosti, zaista ima puno traži pa ćeš naći.


dabome da je tako druže history. to ja govorim stalno. ali kome hrpi srbadije koja je ostala. dobrodošao i neka te.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati islamske vjere
PostPostano: 01 stu 2017, 20:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 vel 2017, 13:26
Postovi: 1198
Nikad nije postojao niti ce Hrvat islamske vjere/nacije. To dvoje se medjusobno iskljucuje.

_________________
Djela su bitnija od rijeci.

Muslimanski SDP i Sejdo Komsic vode BiH u raspad. Njihov sam fan.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati islamske vjere
PostPostano: 01 stu 2017, 20:47 
Offline

Pridružen/a: 01 stu 2017, 16:39
Postovi: 52
iJozo je napisao/la:
Nikad nije postojao niti ce Hrvat islamske vjere/nacije. To dvoje se medjusobno iskljucuje.


Misliš nikad nije postojao Musliman u Bosni dok Hrvati, a i Srbi nisu Muslimani?

No rekao sam da će se mnogi naći pogođeni istinom svatko neka bude što želi, ali povijest se neda brisati.

1. Ja bih volio da mi onda objasniš iz povijesti od kuda potječe narod koji je za vrijeme Turskog carstva prešao na Islam jer prije toga muslimana nije bilo u Bosni?

2. Pa onda i čija to prezimena današnji Bošnjaci imaju, jer Turska nisu?

Ne želim povrijediti ničije osjećaje, ali Bošnjaci izvorno niti ne pričaju Turski niti Arapski i zapravo izvorno Bošnjački jezik neodoljivo najviše sliči Hrvatskom s nekim Turskim izrazima koje su poprimili od Turcizma.

Ja ih zovem Bošnjacima, jer to tako oni žele i poštujem to no istinu o porijeklu dolasku tog naroda na ove prostore i ostalo svatko može potražiti i sam trebalo bi biti realano i objektivno gledište umjesto emotivno.

Ovim putem bih pozdravio prijateljicu iz Zagreba (Hrvaticu) Mariju Begović i mojeg velikog prijatelja Hercegovca i Hrvata (Katolika) Mladena Bešlića ;)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati islamske vjere
PostPostano: 03 stu 2017, 16:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ožu 2015, 21:56
Postovi: 5046
History je napisao/la:
Heero je napisao/la:
Prvo slaveni nisu jednistavno narod nego grupi naziv za sva ta razna plemena koja nisu ni znala jedna za druge u svim slucajevima.Sto se tice hrvata iznimnih ratnika to imamo tamo od zrinskih njihovi su laki konajanici legendarni i svi su ih imitirali pa do napoleona pa nadalje ali ranije legendarnih ratnika bas spomena nema.Nije da nism oratovali ali nesto nadprosjecni nismo bili odnosno nema izvora koji to daju zakljuciti.


Evo toliko da znaš Hrvati su i došli na ove prostore, jer su bili pozvani kao poznati ratnici da protjeraju i oslobode ostale od Avara za uzvrat su mogli zauzeti zemlju koju su osvojili. Avare smo protjerali s Ilirima se spojili mislim da puno toga imaš propušteno o Hrvatima općenito, a posebno o ratnicima.

Što se tiće Slavena postoje osnovne skupine naroda Germani, Romani, Slaveni itd i da spadamo u Slavene.

Evo malo i nekih povijesnih proučavanja za info:

https://hr.wikipedia.org/wiki/Dolazak_Hrvata

https://hr.wikipedia.org/wiki/Hrvati_u_Napoleonovoj_vojsci

https://www.posavski-vremeplov.com/zapisi-o-zemlji/tomislav-najve%C4%87i-hrvatski-kralj/

Evo čak i iz Srbije malo o tome:

http://www.kurir.rs/region/hrvatska/2542435/svedanke-nekada-plasile-decu-hrvatima-a-evo-po-cemu-ih-danas-prepoznaju-gradani-evrope

Ima toga još puno, ali malo se potrudi i sam potražiti povijest i Njemci su čak plašili svoju djecu Hrvatima, Europu smo obranili od Turaka, Napoleon nije mogao zauzeti Dubrovnik pa ga je porobio na prevaru, Hrvati su bili i vojska koja se je unajmljivala zbog iznimnih sposobnosti, zaista ima puno traži pa ćeš naći.


Znam da smo pozvani.
A ne slaveni ali su nas sve potrpali u istu kutiju i nazvali slavenima.To je OK ali nemoze se rec slaveni=narod.
Ilira bas i nema kad smo mi dosli,avare smo potukli ali neznaci da smo bili extra ratnici.Mozda nas je bilo više,ionako su rimsko carstvo naseljavali barbari iz šuma i iz stepa.Rimsko carstvo na umoru je svako mogo zalogajit.

Pa pogledaj turke,dobili su istocno carstvo na poklon.
Rimljani i perzijanci si izmrcvarili vojske i kastrirali si ekonomiju inflacijom i tu dolaze ciganski narodi koje te stvari ne kace.Provaljuju arapi i turci,dobivaju gradove i civilizaciju koju nezaslužuju.Do dan danas je nisu dorasli.

_________________
Muslimani su nastali, kada je Bosna nestala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati islamske vjere
PostPostano: 04 stu 2017, 03:50 
Offline

Pridružen/a: 01 stu 2017, 16:39
Postovi: 52
Heero je napisao/la:
History je napisao/la:

Evo toliko da znaš Hrvati su i došli na ove prostore, jer su bili pozvani kao poznati ratnici da protjeraju i oslobode ostale od Avara za uzvrat su mogli zauzeti zemlju koju su osvojili. Avare smo protjerali s Ilirima se spojili mislim da puno toga imaš propušteno o Hrvatima općenito, a posebno o ratnicima.

Što se tiće Slavena postoje osnovne skupine naroda Germani, Romani, Slaveni itd i da spadamo u Slavene.

Evo malo i nekih povijesnih proučavanja za info:

https://hr.wikipedia.org/wiki/Dolazak_Hrvata

https://hr.wikipedia.org/wiki/Hrvati_u_Napoleonovoj_vojsci

https://www.posavski-vremeplov.com/zapisi-o-zemlji/tomislav-najve%C4%87i-hrvatski-kralj/

Evo čak i iz Srbije malo o tome:

http://www.kurir.rs/region/hrvatska/2542435/svedanke-nekada-plasile-decu-hrvatima-a-evo-po-cemu-ih-danas-prepoznaju-gradani-evrope

Ima toga još puno, ali malo se potrudi i sam potražiti povijest i Njemci su čak plašili svoju djecu Hrvatima, Europu smo obranili od Turaka, Napoleon nije mogao zauzeti Dubrovnik pa ga je porobio na prevaru, Hrvati su bili i vojska koja se je unajmljivala zbog iznimnih sposobnosti, zaista ima puno traži pa ćeš naći.


Znam da smo pozvani.
A ne slaveni ali su nas sve potrpali u istu kutiju i nazvali slavenima.To je OK ali nemoze se rec slaveni=narod.
Ilira bas i nema kad smo mi dosli,avare smo potukli ali neznaci da smo bili extra ratnici.Mozda nas je bilo više,ionako su rimsko carstvo naseljavali barbari iz šuma i iz stepa.Rimsko carstvo na umoru je svako mogo zalogajit.

Pa pogledaj turke,dobili su istocno carstvo na poklon.
Rimljani i perzijanci si izmrcvarili vojske i kastrirali si ekonomiju inflacijom i tu dolaze ciganski narodi koje te stvari ne kace.Provaljuju arapi i turci,dobivaju gradove i civilizaciju koju nezaslužuju.Do dan danas je nisu dorasli.


Daj pregledaj sve ove linkove pa ćeš shvatiti da smo bili i najveća vojna sila u Europi i to dugo vremena.

Što se tiče Avara da su bili tako slabi nebi porobili sve narode na tim prostorima niti bi ih bilo situacija potući bez poziva Hrvatima.

Isti ti Turci su imali veliki trn u oku i carstvu koji nisu uspjeli potući unatoč velikom trudu, a to su Hrvati.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati islamske vjere
PostPostano: 04 stu 2017, 14:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ožu 2015, 21:56
Postovi: 5046
LOL

Najveca vojna sila?
Ti si svjestan da su stari autori dodavali 0 kad nabrajaju vojsku?
OK! Moze,aj sad nadji svog profesora iz povjesti pa mu to reci!Molim te!

_________________
Muslimani su nastali, kada je Bosna nestala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati islamske vjere
PostPostano: 04 stu 2017, 15:21 
Offline

Pridružen/a: 11 tra 2016, 16:17
Postovi: 7949
Lokacija: Сарај Чадор
LOL, Beg stara hrvatska plemiçka titula. =)) A tek Bešlić kao "hrvatsko prezime"... =))

_________________
Skidanje okova je imperativ.

Takozvana "rs" je genocidna tvorevina.

The so-called "republic of srpska" is a genocidal ramshackle pseudo-state.

Ko je zrinyia na sigetu posjek'o..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati islamske vjere
PostPostano: 04 stu 2017, 17:40 
Offline

Pridružen/a: 01 stu 2017, 16:39
Postovi: 52
Heero je napisao/la:
LOL

Najveca vojna sila?
Ti si svjestan da su stari autori dodavali 0 kad nabrajaju vojsku?
OK! Moze,aj sad nadji svog profesora iz povjesti pa mu to reci!Molim te!


Mislim da tebi nebi pomogao niti profesorski zbor povijesničara kada ne prihvaćaš činjenice, nema ti pomoći definitivno.

Ajde mali test za tebe da vidimo zaš li ti išta o povijesti...

Kako se je proslavila Hrvatska Kravata?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati islamske vjere
PostPostano: 04 stu 2017, 17:44 
Offline

Pridružen/a: 01 stu 2017, 16:39
Postovi: 52
Amiđa je napisao/la:
LOL, Beg stara hrvatska plemiçka titula. =)) A tek Bešlić kao "hrvatsko prezime"... =))


Itekako je sve točno što je napisano , ali daj ti meni odgovori na pitanja koja sam postavio vezana uz porijeklo
Bošnjačkog naroda od kuda su došli i tko su, pa onda i čija su to prezimena.

Ajde recimo ne vuku korijen iz Hrvatskih, a čijih onda?

Kada odgovoriš na sva ona pitanja onda možemo dalje.

Malo info i za tebe iako ako si kao i ostali emotivno ćeš odbijati činjenice:

https://actacroatica.com/hr/surname/Begovi%C4%87/

https://actacroatica.com/hr/surname/Be%C5%A1li%C4%87/

Za sve ostale koji su spremni prihvatiti činjenice umjesto zavaravanja samih sebe;

Vjerujem da vam je većini šok da prezime Begović čak nije niti došlo s prostora današnje Bosne već iz Đurđevca u Hrvatskoj.

A tek Bešlić svaki četvrti Hercegovac nosi prezime Bešlić.

Šteta što je ljudski um spreman na vrlo subjektivna gledišta koja zapravo imaju narodni izraz "lažeš sam sebe", umjesto objektivnih (istinitih).


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati islamske vjere
PostPostano: 04 stu 2017, 18:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ožu 2015, 21:56
Postovi: 5046
Ma history znamo mi da je balinčad iz turske hrvatske i njihova prezimena cisto hrvatskog podrijetla samo sto ih mi neubrajamo u hrvate otkad su vjeru mjenjali.
Pa kravata se proslavila na nasoj lakoj konjici,sva europa je tila izgledat kao hrvatski vojnik.
Tako je i sa nasim dresovima bilo.94-te svrstali ga u najruznije a 98-e u najljepse.
Svijet voli pobjednike.Kravata je proslavljena za zrinskih ili kasnije,oni jesu imali elitnu legendarnu konjicu ali nisu bili europska velesila jer smo mi mali narod.

Da nas ima ko spanjolaca ili bar 20 miliona imali bi pod zrinskim pola europe ali ovako smo bili žilav mali zalogaj.

_________________
Muslimani su nastali, kada je Bosna nestala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati islamske vjere
PostPostano: 04 stu 2017, 19:29 
Offline

Pridružen/a: 01 stu 2017, 16:39
Postovi: 52
Heero je napisao/la:
Ma history znamo mi da je balinčad iz turske hrvatske i njihova prezimena cisto hrvatskog podrijetla samo sto ih mi neubrajamo u hrvate otkad su vjeru mjenjali.
Pa kravata se proslavila na nasoj lakoj konjici,sva europa je tila izgledat kao hrvatski vojnik.
Tako je i sa nasim dresovima bilo.94-te svrstali ga u najruznije a 98-e u najljepse.
Svijet voli pobjednike.Kravata je proslavljena za zrinskih ili kasnije,oni jesu imali elitnu legendarnu konjicu ali nisu bili europska velesila jer smo mi mali narod.

Da nas ima ko spanjolaca ili bar 20 miliona imali bi pod zrinskim pola europe ali ovako smo bili žilav mali zalogaj.


Sada ti opet moram nadodati Kravatu nisu proslavili Hrvatski vojnici već Francuski.

Naime nakon što je Hrvatska vojska bila unajmljivana širom Europe u tridesetgodišnjem ratu između ostalog i od Francuza koji su bili oduševljeni s sposobnostima Hrvatske vojske.

Upravo su se Francuzi oduševili osim svega navedenog i s tim dodatkom na uniformi i odmah odlučili i sami koristiti taj dodatak,
koji su onda ostali prihvaćali.

Dao sam ti linkove kada je Hrvatska bila vojna sila i ne samo vojna.

Samo trebaš detaljno pročitati, a to je bilo dugačko razdoblje i svakako prije ovog tvojeg navedenog, to razdoblje se proteže od dolaska, a vrhunac je u vrijeme kralja Tomislava koji je zapravo vratio jačinu koju je Hrvatska imala prije svađe dva Hrvata koji su podijelili Hrvatsku na dva dijela. dakle on ju je ponovo ujedinio.

Zaista mi je besmisleno sve opisivati ovdje zato sam ti stavio linkove, prouči te linkove sve je tamo potraži i prvi opis Hrvata iz povijesti koji nisu pisali Hrvati, već drugi o njima.

No kasnije kod Turske invazije se je itekako pokazalo da i kada nije sila je izuzetno sposobna i nepobijediva od višestruko brojnijeg i opremljenijeg neprijatelja, pa sve do poslijednjeg rata.

Dakle u vrijeme koje spominješ Zrinski i nismo bili sila već prije tog razdoblja, ali u vrijeme Zrinskih je iskočila sposobnost.

Kada se sve zbroji to zaista traje cijelu povijest od dolaska na ove prostore, što sila što sposobnost.

Previše je toga prošlo ovim prostorima i da su uvijek baš svi zapeli s Hrvatima pa čak i sam Hitler da bi mogli reći kako je to eto slučajno. Nije li izjava Napoleona "da mi je 100 000 Hrvatskih vojnoka osvojio bih čitavi svijet" sama za sebe rekla dovoljno"

Pogledaj samo jednu bitku za Siget 100 000 Turaka na 2500 većinom Hrvata i poslije bitke 30 000 turaka otišlo na drugi svijet zbog čega su Turci odustali od napada na Beč.

Kod ove stavke ne zaboravi da su Turci vladali 500 godina, a da Hrvatsku nikako slomiti i osvojiti do kraja.

Zaista ne temeljim ništa na emocijama, kao što vidiš nisam izostavio da jedan dio Bošnjaka ima korijen i u Srpskim prezimenima,
jer su i to činjenice.

Što se tiče 20 000 000 hrvata pa zapravo i ima nas toliko jedino što smo se rasuli po čitavom svijetu i još uvijek to nažalost traje. Tako da ne znam tko će uopće ostati na ovim prostorima ako tako nastavi iseljavanje.

Koliko nas je bilo prije Turskog carstva na ovim prostorima, koliko nakon to ipak ne znam iako vjerujem da se uz trud
i to može pronaći.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati islamske vjere
PostPostano: 04 stu 2017, 20:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ožu 2015, 21:56
Postovi: 5046
Hrvatko kraljevstvo mozda ima vrhunac za tomislava ali neznaci da tome ima extra vojsku,nego dobro nahranjenu standardnu vojsku kakvu je europa tada jedino i imala.
Sad po tebi ispada da su hrvatski vojnici za tomislava bili ko rimski legioneri ili hopliti alexandra velikog.
Puni inovativnih oruzja,taktika i slicno.
Dao si amiĐi linkove a meni nisi nista.
Daj procitat cu ja.Nekazem da kraljevi nisu bili jaki,sigurno jesu ali neznam za nikakve posebne postrojbe iz tog doba.
Francuzi su od toga napravili brand paa ko to nezna.

Citat:
Nije li izjava Napoleona "da mi je 100 000 Hrvatskih vojnoka osvojio bih čitavi svijet" sama za sebe rekla dovoljno"


Da tada je hrvatski vojnik bio kvalitetan,Napoleona je jedan nas general zamalo ubio na nekom mostu sad neznam tocno.
On je imao malo vojnika ali su imali "snajpere" tog doba,puske sa malo daljim dometom i sad je on docekao Napoleona i postavio svoje ljude u rastresitu formaciju tako da ih mnogo jaca francuska vatrena moc nije mogla unistit a niti jurisat kako treba vec jedino preko mosta a to moze bit kobno jer onda nasi koncentriraju paljbu na most i svaki hitac sjeda visestruko!!!

Vojna kraina je za to zasluzna,sa tom vojskom je J.Jelacic Mađare tuka.

Citat:
Siget 100 000 Turaka na


Drzi se da je ovo preuvelicano.30 000 je najcesce maximalni broj vojnika koje su negdje slali.
Logistika tada nije mogla tehnicki opskrbit više.

=)) Neki izvori navode 500 000 ili 1 milion vojnika u perzijskoj vojsci za bitke kod gaugamele :smajl052 Sad zamisli mazge natovarene hranom u onim slamnatim kosarama za opskrbljivat pola milijuna ljudi XD nemoguce jednostavno i jos da alex dobije tu bitku :sega

_________________
Muslimani su nastali, kada je Bosna nestala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati islamske vjere
PostPostano: 04 stu 2017, 20:57 
Offline

Pridružen/a: 21 stu 2015, 17:34
Postovi: 3541
Lokacija: Folklorni srboćetnik, praktični muslimanski Bunjevac
Meni samo nije jasno ako ste bili toliko jaki što sebi niste pravili državu već branili tuđu.

_________________
Robi lopove vrati bodove!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati islamske vjere
PostPostano: 04 stu 2017, 21:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ožu 2015, 21:56
Postovi: 5046
Nismo branili tuđu,branili smo hrvatsko kraljevstvo!

_________________
Muslimani su nastali, kada je Bosna nestala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati islamske vjere
PostPostano: 04 stu 2017, 21:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ožu 2015, 21:56
Postovi: 5046
https://www.posavski-vremeplov.com/zapi ... ski-kralj/

@ Ceha
Srijemom (nikada nije točno utvrđeno je li čitavi Srijem bio pod vlašću kneza Tomislava), na zapadu je graničila s njemačkim zemljama od izvora Raše obuhvaćajući istočni dio Istre, jugoistočni dio Kranjske s Metlikom, Črnomeljem i Vinicom, Sutlu i Maceljsku goru. Na isto­ku je granica bila Drina do Goražda, oblasti Crvene Hrvatske (Za-humlje-jugoistočna Hercegovina s Pelješcem, Travunja-Dubrov-nik i sjeverno područje s Dukljom, danas Crnom Gorom).

Ma koji to izvori spominju srijem u tomislavovoj hrvašloj?

_________________
Muslimani su nastali, kada je Bosna nestala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati islamske vjere
PostPostano: 04 stu 2017, 21:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ožu 2015, 21:56
Postovi: 5046
Hrvatska je tada s približno dva milijuna žitelja bila gotovo najmnogoljudnija država na europskom tlu. Prema bizantskom caru Konstantinu VII. Porflrogenetu, suvremeniku i prijatelju kneza Tomislava, koji je mnogo pisao o hrvatskoj povijesti, Hrvat­ska je tada bila najmoćnija vojna sila u Europi sa 60.000 konja­nika, 100.000 pješaka, osamdeset velikih brodova i sto manjih.
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Evo ga! Neznam jeli 2 miliona najmnogoljudnija,mislim da su procjene 1 milion za hrvatsku.
Nigdi on nekaze da je hrvatska najmocnija vojna sila nego navodi ove brojke koje su nemoguce.
60 000 konja bi tesko bilo i hrvatskoj danas imat iako ne nemoguce a kamoli u ono doba.
60 000 konja nije ni rimsko carstvo imalo.6000 bi bila ogromna konjica za hrvatsku pa i za jace drzave.

Sveto rimsko carstvo je definitivni imalo vise stanovnika od nas.

_________________
Muslimani su nastali, kada je Bosna nestala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati islamske vjere
PostPostano: 05 stu 2017, 03:05 
Offline

Pridružen/a: 01 stu 2017, 16:39
Postovi: 52
Dao si amiĐi linkove a meni nisi nista.

Dao sam linkove na forumu točnije 4 i citirao si ih par postova prije, ali ih nisi pročitao pa neću valjda po peti puta stavljati jedne te iste linkove, jer se tebi neda kliknuti na njih i proučiti. Pod tebi mislim na općenito.

Obrati pažnju na ovu sigurnu povijesnu činjenicu i to bez dvojbe točnu:

Godine 924. Bugari su napali Srbiju i porazili župana Zahariju, koji je potom pobjegao u Hrvatsku.
Bugarski car Simeon je 926./927. nakon osvajanja Srbije, poslao ogromnu vojsku na Hrvatsku, koja je katastrofalno poražena u bitci negdje na prostoru današnje Bosne ili u blizini Imotskog. Poraz bugarske vojske, u to doba jedne od najjačih u Europi, pokazuje moć hrvatskih vojnih snaga u to doba.

Imaš sve i o Avarima i dolasku i o Tomislavu i o Napoleonovoj izjavi, a ako se i sam potrudiš naći češ i činjenice o Sigetu i karte Hrvatske kroz povijest čak i Srbi pišu da je i Vojvodina bila Hrvatska.

Malo je suvišno pričati toliko o tome, jer je tema Hrvati Islamske vjere pa je ovo van teme, ja sam dao primjer da bi se shvatilo od kojeg naroda dsnašnji Bošnjaci potječu.

Nažalost Hrvati su ubili i izdali vlastotog kralja koji je htio da Hrvatska ostane neovisna te nas je na samrti prokleo da nakon njega 1000 godina nemamo svoju samostalnu državu i to se je i ostvarilo. Tko zna kako bi povijest izgledala da nije bilo te izdaje.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati islamske vjere
PostPostano: 05 stu 2017, 04:32 
Offline

Pridružen/a: 01 stu 2017, 16:39
Postovi: 52
Nažalost Hrvati su ubili i izdali vlastotog kralja koji je htio da Hrvatska ostane neovisna te nas je na samrti prokleo da nakon njega 1000 godina nemamo svoju samostalnu državu i to se je i ostvarilo. Tko zna kako bi povijest izgledala da nije bilo te izdaje.[/quote]

Zapravo ovo je legenda o kralju Zvonimiru o kojoj se puno pisalo i pričalo, a sad jeli točna to ipak nije sigurno...

Za razliku od bitke kod Sigeta gdje ne postoje nikakve dvojbe i gdje se točno zna čak i broj topova.

To je bila vojska koja je trebala poraziti Hrvatsku obranu i nakon više pokušaja konačno s njom osvojiti Beč i dalje Europu.

Dakle cilj je bio Beč i Europa i zato mu je trebalo toliko vojnika, ali eto na čelu s Nikolom Zrinskim ta vojska je desetkovana.
Iako je sam Zrinski poginuo, zbog Turskih gubitaka se odustalo i to ispalo je zauvijek.

Sulejman Veličanstveni je umro nakon nje, a nakon toga polako i sigurno Tursko Carstvo počinje slabiti
i gubiti teritorije na Europskom tlu.

Eto nama ostali kao posljedica tog vremena Hrvati Islamske vjere ili ti "novo/stari" narod Bošnjaci.

Koji se (barem neki od njih) ljute kada im se kaže da su porijeklom Hrvati, dok Hrvate također (barem neke) ljuti ta ista činjenica.

Možda bi to ipak sve trebalo biti drugačije, naravno duboko sam svjestan da se to nikada neće promjeniti...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati islamske vjere
PostPostano: 05 stu 2017, 05:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
Jel on bio poslije Tomislava.

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati islamske vjere
PostPostano: 05 stu 2017, 05:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
Ja sam negdje citati da su Bošnjacima najbliži rodjaci Hrvati iz Hrvatske, kako su se Slaveni i Iliri miješali ?

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 922 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 37  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 114 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO