HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 29 ožu 2024, 01:17.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 14053 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 195, 196, 197, 198, 199, 200, 201 ... 563  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 11 ruj 2017, 15:13 
Offline

Pridružen/a: 19 kol 2015, 11:38
Postovi: 3881
Junuz Djipalo je napisao/la:
Kaftanzoglio je napisao/la:
Legendaran si , da Zagreb prestao biti Zagreb. Pa Zagreb je 1980. godine izgledao naprednije od recimo Helsinkija. Ali razumijem da oni koji tada nisu bili rođeni ni u planovim misle da je Zagreb bio neka kasaba gdje su živjeli dobro samo jugooficiri jer su im tako rekli Bujanec i Hasanbegović.


slika

Evo agramerske gospode 1945. koja voli vrtit se u krug, po istočnim pravilima s nekih brda. :zubati

Grad u kojem je pola stanovništva otišlo, protjerano, pobijeno neovisno o kojem režimu bila riječ, u WWII sigurno nije isti kao onaj prije.

Nakon rata masovna pljačka zvana nacionalizacija, davanje funkcija provjerenim kadrovima komunističkog backgrounda često bez dana škole. Masovno doseljavanje i korištenje opljačkane imovine. To je ona priča o partizanskim gumenim čizmama i židovskim stanovima, koje do dana današnjeg drugovi nisu vratili.

Dok su bili funkcioneri pravili su si vile na moru koje danas rentaju i hebu mater Rvatima.

Naravno da u cijelom komunističkom bloku možda nije bilo razvijenijeg grada, i naravno da je bilo puno toga pozitivnog i za nihove vladavine, posebno u drugoj polovici 80-ih (nakon Univerzijade) ali komunisti su uništili i usrali puno toga. Nema razloga da imaju svoje ulice, trgove i štoliveć.

Meni je problem što to pitanje rješavaju desničari koje smatraju radikalima (Haso i Bruna) iako je osuda totalitarizma stvar opće kulture i normalna. Bar bi trebala bit. Neka se j. i oni i njihov komunizam. Kome valja neka ide gdje ga još ima.


Nisi mogao naći sliku više inkriminirajuću od igranja kola. Koliko vidim grad izgleda lijepo. Da nije bilo partizanskog pokreta nego da smo bili svi uz NDH do kraja ovako bi izgledao Zagreb kad bi ga oslobodili gospoda Englezi i Amerikanci umjesto ovih seljaka sa brda.

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 11 ruj 2017, 15:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
Kaftanzoglio je napisao/la:
Nisi mogao naći sliku više inkriminirajuću od igranja kola. Koliko vidim grad izgleda lijepo. Da nije bilo partizanskog pokreta nego da smo bili svi uz NDH do kraja ovako bi izgledao Zagreb kad bi ga oslobodili gospoda Englezi i Amerikanci umjesto ovih seljaka sa brda.


Normalni ljevičari i ekstremni desničari to non-stop u RH rade. Ili si za NDH ili za Jugu. Nisam ni za jedno ni za drugo. Ustaše čak smatram većom nepogodom jer su uzgojili ovu drugu gamad od marginalaca do vladara 45 godina. Kod ekstremnih desničara vidim samo žal što oni nisu tako vladali.

Meni su odvratni ti režimi. I većini Hrvata su uvijek bili samo što su nas tjerali da upadamo u zamku naš ili njihov.

P.S. Nije Zg prošao bez bombardiranja od strane saveznika. Posebna mi je fora kad komunjare govore o obnovi Hrvatske. Od čega i koga su obnavljali? Ja ne znam da su uje išta srušile i uništile ikad. :)

Neka se Beograđani zahvaljuju Staljinu na oslobođenju. Bolje bi Zagreb prošao da su Englezi ušli u njega. Nažalost nisu.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 12 ruj 2017, 13:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 tra 2016, 00:13
Postovi: 6668
Uklonjena tabla HOSa iz Jasenovca još u prošli Četvrtak a niko vest da postavi.
Velika pobeda zdrave Hrvatske.

_________________
Na nama koplja se lome i vatra se gasi jer mi smo jaki,rodjeni sa vukovima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 12 ruj 2017, 16:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
Kačamak je napisao/la:
Uklonjena tabla HOSa iz Jasenovca još u prošli Četvrtak a niko vest da postavi.
Velika pobeda zdrave Hrvatske.


Gospon Pupovac drma Hrvatskom. :winkiss


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 14 ruj 2017, 15:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 15:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
http://www.zabranjeni.hr/vijesti/hrvatska/foto-ovo-je-nova-hrvatska-ideja-za-rjesenje-krize-u-piranskom-zaljevu-hoce-li-slovenci-pristati-na-taj-prijedlog/6549354/

Citat:
FOTO: OVO JE NOVA HRVATSKA IDEJA ZA RJEŠENJE KRIZE U PIRANSKOM ZALJEVU! Hoće li Slovenci pristati na taj prijedlog?


Informacije se još znaju na kapaljku ali ideja po onome što se može čuti od predsjednika udruge Mare Croaticum, koji usko surađuje sa svim hrvatskim vladama dosad po pitanju razgraničenja i ribolova u Savudrijskoj vali, jest da se napravi šire zajedničko ribolovno područje kako u periodu do konačnog utvrđenja granice ne bi bilo incidenata sa ribarskim brodovima. To ribolovno područje bi jednako ulazilo u hrvatsko i slovensko teritorijalno more.

slika

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 14 ruj 2017, 15:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 35609
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Ribari bi sasvim sigurno pristali ali neće oni u foteljama u Ljubljani.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 15 ruj 2017, 22:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 lis 2010, 13:26
Postovi: 6802
Lokacija: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
Počivao u miru

Umro Mladen Schwartz, hrvatski filozof i političar


U Zagrebu je jučer nakon duge i teške bolesti preminuo hrvatski filozof i političar Mladen Schwartz.

Mladen Schwartz rođen 1947. u Zagrebu u obitelji hrvatskih Židova, a odrastao je i školovao se u Beogradu. Nakon završenog studija filozofije, 1973. je emigrirao u Njemačku gdje se uključio u redove hrvatske političke emigracije, pa je tijekom 1980-ih bio visoki dužnosnik Hrvatskog državotvornog pokreta Nikole Štedula i glavni urednik Hrvatskog lista. Nakon demokratskih promjena 1990. vraća se u domovinu te uključuje u Hrvatsku stranku pravu, za koju je jedno vrijeme uređivao stranačko glasilo Hrvatsko pravo.

Od 1994. do 2003. vodio je Novu hrvatsku desnicu (NHD), radikalno desnu političku organizaciju, i bio glavni urednik lista Ultimatum. Nakon gašenja NHD bavi se publicističkim radom, objavljuje više političko-filozofskih knjiga i nekoliko stotina članaka u domoljubnom tisku. Od 2010. do 2013. vodio je internetski blog Schwartze Garde. Zbog svoje kritike liberalne demokracije i cionizma te promicanja hrvatskog nacionalizma u hrvatskim je medijima često ridikuliziran.

http://www.sloboda.hr/umro-mladen-schwartz/

_________________
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

Glas za HDZ jeste glas za Voju Stanimirovića.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 15 ruj 2017, 23:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 11:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
Čitam da ste promptno nogirali mog prijatelja gospodina Domazeta admirala Davora iz "Predsjedničinog Vijeća za domovinsku sigurnost" nakon one izjave vezane za Sloveniju, gospođo Kolinda. Tužan sam jer znam koliko će gospodin Davor biti utučen zbog toga.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 15 ruj 2017, 23:35 
Offline

Pridružen/a: 03 sij 2012, 23:08
Postovi: 4974
G. Davor nije nista slagao


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 16 ruj 2017, 00:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 11:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
Nadam se da taj nemili događaj neće omesti moga prijatelja u daljnjem proučavanju Memoranduma III čiji je vrhunski poznavalac.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 16 ruj 2017, 14:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 15:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
daramo je napisao/la:
Ribari bi sasvim sigurno pristali ali neće oni u foteljama u Ljubljani.


Bacili smo lopticu Slovencima. Nikome ovo ne ide ni iz džepa ni u džep (kao pravo diplomatsko rješenje), no nama daje prednost jer ako ovo ne prihvate imamo dodatan dokaz da su oni opstrukcionisti svakog dogovora.

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 18 ruj 2017, 12:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 15:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
https://www.vecernji.hr/vijesti/ovo-su-3-moguca-scenarija-za-rjesenje-spora-u-savudriji-1195066

Citat:
Ovo su 3 moguća scenarija za rješenje spora u Savudriji


Citat:
U diplomatskim ofenzivama i protuofenzivama su i slovenska i hrvatska vanjska politika, a nameću se tri glavna scenarija rješenja spora. Prva mogućnost je namanje izgledna. Na sastanku su gotovo svi, na čelu s premijerom, isticali da je presuda koju Hrvatska ne priznaje zapravo za nju relativno povoljna, ili barem povoljnija nego za Sloveniju. Doista, gledajući u cjelini presudu na moru i na kopnu, presuda jest uravnotežena, jer je na kopnu gotovo u svim točkama Hrvatska “dobila”, no to je samo zato što su Slovenci i na moru i na kopnu išli maksimalistički, pa su zapravo “izgubili” samo ono što – ionako nisu mogli dobiti. Kad bismo se složili da je presuda doista tako povoljna za Hrvatsku, najjednostavnije “rješenje” bilo bi – prihvatiti je. No, kako to objasniti hrvatskim biračima kad su Hrvatskoj arbitri dodijelili samo četvrtinu zaljeva, što je teško doživjeti kao pravdu. Hrvati uglavnom nisu skloni odustajanju od suvereniteta ni na jednom četvornom centimetru onoga što smatraju svojim. Hrvatski zahtjevi nikad nisu išli preko crte sredine i doista nisu bili nerazumni, osim što su hrvatski pregovarači nerazumno unaprijed odustali od zahtjeva za granicom na stvarnom koritu Dragonje te pristali na granicu na Kanalu sv. Odorika, dva kilometra južnije, što određuje i granicu na moru.

Naravno, na to se nadovezuje scenarij broj 2 – ponuditi potpuno novi bilateralni sporazum, koji ne bi bio puko prepakiranje, ali kojim bi bili potpuno zadovoljeni oni stvarni, a ne umišljeni slovenski i hrvatski nacionalni, prometni i gospodarski interesi.

Postoji uvijek i scenarij broj 3 – pokušati dovesti Slovence za stol i protiv njihove volje uvući ih u rasprave o različitim prijedlozima bilateralnog rješenja graničnog pitanja. Arbitražna presuda tako bi postala samo jedan u nizu teoretskih scenarija konačnog rješenja. A u slučaju da Slovenija odbije dijalog i nastavi blokadu Hrvatske, tad umjesto Hrvatske u očima Bruxellesa, Berlina i ostalih europskih centara moći ona preuzima ulogu neuračunljiva faktora. Konkretnom ponudom zajedničkog upravljanja zaljevom pak, Hrvatska bi potpuno preuzela inicijativu. Treba računati i na to da slovenska vlada u predizbornoj godini neće moći prihvatiti nijedno rješenje osim primjene arbitražne presude ka kva ona jest. Tako će ostati sve dok svima u Sloveniji ne bude jasno da Hrvatska takvu doslovnu primjenu prihvatiti ne može. A za to će ipak trebati proći nekoliko 
mjeseci suočavanja sa stvarnošću.

Pročitajte više na: https://www.vecernji.hr/vijesti/ovo-su- ... ji-1195066 - www.vecernji.hr


Ugradili su na večernjaku dosadni bot koji uvijek linka njihovu stranicu na kraju c/p.

No to je to, ovaj prijedlog o zajedničkom ribolovnom pojasu je zapravo prvi korak scenarija br. 3 . Slovenija je zbog predizborne godine paralizirana te je nemoguće očekivati ikakvo rješavanje problema prije izbora. Janša bi ujedno lakše proveo bilo kakav dogovor s RH iz istih razloga zašto je Sanader lakše izručio generale Hagu. Prije svega treba Slovence postupno odvući u međunarodnu izolaciju što im se počelo događati od Bledskog foruma. Sad samo treba nastaviti.

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 21 ruj 2017, 22:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 15:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
http://www.zabranjeni.hr/vijesti/hrvatska/cerar-otkazao-posjet-rh-nakon-plenkovicevog-govora-u-un-u-uvrijedio-se-jer-je-hrvatski-premijer-napao-arbitrazni-sud-i-presudu-proglasio-nevazecom/6574443/

Citat:
CERAR OTKAZAO POSJET RH NAKON PLENKOVIĆEVOG GOVORA U UN-u! Uvrijedio se jer je hrvatski premijer napao arbitražni sud i presudu proglasio nevažećom


Citat:
Podsjetimo, Plenković je izjavio u petak pred Općom skupštinom UN-a da je Hrvatska morala izaći iz kompromitirane arbitraže o granici sa Slovenijom i upozorio da takvo 'nepoštivanje međunarodnog prava' obeshrabruje ostale države da sporove rješavaju uz pomoć treće strane.

- Kompromitacija nepristranosti ili neovisnosti međunarodnih arbitraža i sudova, kao što je bio slučaj u arbitražnom postupku između Hrvatske i Slovenije, čini njihove odluke pravno nevažećima i nije Hrvatskoj ostavila drugog izbora osim da se povuće iz arbitražnog procesa, kazao je Plenković pred Općom skupštinom UN-a.


Prc Slovencima. Kako ste tako nekonstruktivni i odbijate dijalog? :D

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 22 ruj 2017, 09:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 35609
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Tino legenda, na Zvezdi sam zaspao =))

Dječak koji je odgovorio Vučiću:
"Vučić me pokušao nagovarati. Ali potpuno je jasna stvar, za mene postoji samo Rijeka. Nisam imao nikakvu tremu kad sam stajao ispred njega i kad me pitao za koga navijam"
Respect za mladog Armadaša :smajl007

slika

https://www.vecernji.ba/sport/djecak-ko ... ao-1196149

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 22 ruj 2017, 09:59 
Offline

Pridružen/a: 19 kol 2015, 11:38
Postovi: 3881
Hrvati i Slovenci se svađaju oko zaljeva a za 50 godina neće biti ni Hrvata ni Slovenaca nego će ribu u zaljevu loviti Afganistanci, a na svakoj obali biti će po jedna velika džamija pa će se hodže dovikivati.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 22 ruj 2017, 15:51 
Offline

Pridružen/a: 17 lip 2009, 20:01
Postovi: 13387
Lokacija: ZG
Zadar1993 je napisao/la:
http://www.zabranjeni.hr/vijesti/hrvatska/cerar-otkazao-posjet-rh-nakon-plenkovicevog-govora-u-un-u-uvrijedio-se-jer-je-hrvatski-premijer-napao-arbitrazni-sud-i-presudu-proglasio-nevazecom/6574443/

Citat:
CERAR OTKAZAO POSJET RH NAKON PLENKOVIĆEVOG GOVORA U UN-u! Uvrijedio se jer je hrvatski premijer napao arbitražni sud i presudu proglasio nevažećom


Citat:
Podsjetimo, Plenković je izjavio u petak pred Općom skupštinom UN-a da je Hrvatska morala izaći iz kompromitirane arbitraže o granici sa Slovenijom i upozorio da takvo 'nepoštivanje međunarodnog prava' obeshrabruje ostale države da sporove rješavaju uz pomoć treće strane.

- Kompromitacija nepristranosti ili neovisnosti međunarodnih arbitraža i sudova, kao što je bio slučaj u arbitražnom postupku između Hrvatske i Slovenije, čini njihove odluke pravno nevažećima i nije Hrvatskoj ostavila drugog izbora osim da se povuće iz arbitražnog procesa, kazao je Plenković pred Općom skupštinom UN-a.


Prc Slovencima. Kako ste tako nekonstruktivni i odbijate dijalog? :D


Elegantno, u facu :palacgore1

_________________
Muslimane ko je kleo, nije dangubio.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 22 ruj 2017, 22:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 sij 2010, 18:56
Postovi: 5403
Kaftanzoglio je napisao/la:
Hrvati i Slovenci se svađaju oko zaljeva a za 50 godina neće biti ni Hrvata ni Slovenaca nego će ribu u zaljevu loviti Afganistanci, a na svakoj obali biti će po jedna velika džamija pa će se hodže dovikivati.

I šta je pjesnik s ovim htio reči ... ?

_________________
MIR da, ali ne kao u Macelju, Ovčari i Hudim jamama!
Komunisti nude bolju budućnost, neuspješni u sadašnjosti, a razlog je uvijek u prošlosti!
Želiš stvoriti neprijatelja – spasi ga od genocida!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 23 ruj 2017, 00:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 tra 2016, 00:13
Postovi: 6668
MIR je napisao/la:
Kaftanzoglio je napisao/la:
Hrvati i Slovenci se svađaju oko zaljeva a za 50 godina neće biti ni Hrvata ni Slovenaca nego će ribu u zaljevu loviti Afganistanci, a na svakoj obali biti će po jedna velika džamija pa će se hodže dovikivati.

I šta je pjesnik s ovim htio reči ... ?
Možda da si glup ko nježnik? :smijeh

_________________
Na nama koplja se lome i vatra se gasi jer mi smo jaki,rodjeni sa vukovima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 24 ruj 2017, 05:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 sij 2010, 18:56
Postovi: 5403
slika

Čedomir Borojević optužen za topnički napad na Šibenik

Datum objave: 14.09.2017

Čedomir Borojević je u ožujku uhićen na graničnom prijelazu Karasovići i nalazi se u splitskom istražnom zatvoru.

Županijsko državno odvjetništvo u Splitu je nakon provedene istrage podiglo optužnicu protiv dvojice okrivljenika za ratni zločin protiv civilnog stanovništva Šibenika u rujnu 1991., a neslužbeno se doznaje da je drugookrivljeni 54-godišnjak Čedomir Borojević, uhićen u ožujku ove godine, kojemu je prvookrivljeni, nedostupan hrvatskom pravosuđu, naredio neselektivni napad po Šibeniku s patrolnog broda kojim je Borojević zapovijedao.

http://direktno.hr/domovina/cedomir-bor ... nik-97763/

P.S.
S "pjesnicima" bilo kakva rasprava, bilo bi uzaludno gubljenje vremena, a za mene zapravo ne moguća, jer ne bih mogao od smijeha!
:smijeh :smijeh :smijeh

_________________
MIR da, ali ne kao u Macelju, Ovčari i Hudim jamama!
Komunisti nude bolju budućnost, neuspješni u sadašnjosti, a razlog je uvijek u prošlosti!
Želiš stvoriti neprijatelja – spasi ga od genocida!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 25 ruj 2017, 08:45 
Offline

Pridružen/a: 19 kol 2015, 11:38
Postovi: 3881
MIR je napisao/la:
Kaftanzoglio je napisao/la:
Hrvati i Slovenci se svađaju oko zaljeva a za 50 godina neće biti ni Hrvata ni Slovenaca nego će ribu u zaljevu loviti Afganistanci, a na svakoj obali biti će po jedna velika džamija pa će se hodže dovikivati.

I šta je pjesnik s ovim htio reči ... ?


Ako te baš zanima, htio sam reći da je ovo oko zaljeva iz iste kuhinje kao recimo novonastale tenzije u Španjolskoj i Kataloniji. Iz kuhinje u kojoj se kuha propast i kraj Europe kakvu znamo pa da bi jelo bilo malo brže gotovo , treba osim ilegalne imigracije stvoriti malo i tenzija između europskih naroda.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 26 ruj 2017, 11:25 
Offline

Pridružen/a: 01 sij 2015, 21:05
Postovi: 2993
Kaftanzoglio je napisao/la:
Ako te baš zanima, htio sam reći da je ovo oko zaljeva iz iste kuhinje kao recimo novonastale tenzije u Španjolskoj i Kataloniji. Iz kuhinje u kojoj se kuha propast i kraj Europe kakvu znamo pa da bi jelo bilo malo brže gotovo , treba osim ilegalne imigracije stvoriti malo i tenzija između europskih naroda.

Znači li to da smatraš kako je pridruživanje EU bila greška i da je Hrvatska trebala voditi više suverenu politiku? :)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 26 ruj 2017, 11:27 
Offline

Pridružen/a: 01 sij 2015, 21:05
Postovi: 2993
MIR je napisao/la:
Kaftanzoglio je napisao/la:
Hrvati i Slovenci se svađaju oko zaljeva a za 50 godina neće biti ni Hrvata ni Slovenaca nego će ribu u zaljevu loviti Afganistanci, a na svakoj obali biti će po jedna velika džamija pa će se hodže dovikivati.

I šta je pjesnik s ovim htio reči ... ?


Htio je reći da Hrvatskom vladaju marionete u vidu Plenkovića i neoliberalnog HDZa koji će Hrvatsku kolonizirati sa majmunima iz Afrike i Bliskog Istoka (tzv. "novim Hrvatima") jer su Brisel i Njemačka tako odlučile.

Hrvati odlaze iz Hrvatske a umjesto njih dolaze izbjeglice.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 27 ruj 2017, 07:23 
Offline

Pridružen/a: 19 kol 2015, 11:38
Postovi: 3881
Ne znam kako bi Hrvatska to vodila suverenu politiku kad je recimo prije zadnjih lokalnih izbora svaki kandidat za načelnika kao mantru ponavljao da će ovo ili ono napraviti novcem iz EU fondova. Što znači mi novca nemamo ni da kupimo kekse. To je suvereno kao što su tinejdžeri suvereni i buntovni i ne priznaju roditelje, ali kad im trebaju novci onda dođu kod roditelja.

Propadanje Europe je šire pitanje od ulaska ili neulaska u EU, ja sam htio reći da će sukobi unutar starosjedilačkih naroda u Europi samo ubrzati to propadanje. Sad da li će neko selo stanovnika od 20 stpripasti Sloveniji ili Hrvatskoj je jednako važno kao da si na brodu koji tone , a ti se brineš gdje si izgubio cipelu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 27 ruj 2017, 09:20 
Offline

Pridružen/a: 01 sij 2015, 21:05
Postovi: 2993
Kaftanzoglio je napisao/la:
Ne znam kako bi Hrvatska to vodila suverenu politiku kad je recimo prije zadnjih lokalnih izbora svaki kandidat za načelnika kao mantru ponavljao da će ovo ili ono napraviti novcem iz EU fondova. Što znači mi novca nemamo ni da kupimo kekse. To je suvereno kao što su tinejdžeri suvereni i buntovni i ne priznaju roditelje, ali kad im trebaju novci onda dođu kod roditelja.

Propadanje Europe je šire pitanje od ulaska ili neulaska u EU, ja sam htio reći da će sukobi unutar starosjedilačkih naroda u Europi samo ubrzati to propadanje. Sad da li će neko selo stanovnika od 20 stpripasti Sloveniji ili Hrvatskoj je jednako važno kao da si na brodu koji tone , a ti se brineš gdje si izgubio cipelu.

Kako objašnjavaš paradoks da je Mađarska zemlja koja najviše kasira od EU fondove dok je istovremeno najneposlušnija članica? Općenito zemlje Višegradske skupine uzimaju novac a ništa ne rade zauzvrat. Hrvatska ovdje ima više ulogu jeftine kurve koja za male novce radi velike stvari. Razlika je samo što je Mađarska bolje odigrala svoju igru nego Hrvatska.

Propadanje Europe je usko povezano sa EU htio ti priznati ili ne. Brisel je taj koji forsira politiku otvorenih granica na svoje članica i shodno tim masovnu imigraciju iz zemalja trećeg svijeta.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 29 ruj 2017, 10:58 
Offline

Pridružen/a: 19 kol 2015, 11:38
Postovi: 3881
Pa ti si napisao da Hrvatska nije trebala ući u EU. Mađarska je neposlušna članica , ali je ušla. I nije nikad rekla da će izaći. To su dvije različite stvari. Tko nije ušao i rekao da ga to udruženje ne zanima sigurno nije dobio ništa iz fondova.

A ovo se potpuno slažem da Hrvatska radi velike stvari za male novce.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 14053 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 195, 196, 197, 198, 199, 200, 201 ... 563  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 13 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO