HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 11:41.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 1772 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50 ... 71  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: TV Serije
PostPostano: 15 ruj 2017, 10:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ožu 2015, 21:56
Postovi: 5046
Krugerrand je napisao/la:
I ja pogledah GoT, pa da ostavim svoje dojmove.

Meni značajan pad kvalitete u odnosu na ranije sezone. I prošla se zona mi se činila nešto lošija, za nijansu, od ranijih, ali ova ima baš značajan pad. Očekivao sam da će sada, kada ne trebaju pratiti radnju Martinovih knjiga, okupiti tim vrhunskih scenarista i na temelju njegovih natuknica o nekoj konačnoj viziji serijala sastaviti vrhunsku priču u ovoj sezoni, kad ono – ćorak. Ukratko, previše specijalnih efekata, a premalo onoga što čini seriju vrhunskom – odlična priča i ludi zapleti…

Samo ću navesti nekoliko stvari u scenariju koje mi se, između ostaloga, nisu dopale:
- Eliminacija Dorna i odbjegle flote sa Željeznog otočja praktički u prvoj epizodi - Prvo, ako je Yara Greyjoy otišla sa kompletnom flotom sa Željeznog otočja u sezoni ranije, kako je Euron mogao napraviti novu flotu tako brzo? Drugo, kako ih je mogao tako iznenaditi, zar ona nije imala doušnike koji su ostali lojalni njoj u njegovoj floti i obrnuto? Treće, što je sa Dornom?! Ubijena im je nova kraljica, koja ih je uvela u rat sa Cersei, ali osim nje i njezinih kćeri, nitko iz tog kraljevstva nije nastradao, zar samo odjednom istupaju iz rata?
- Spašavanje Jona od strane strica – dno dna od scene, polumrtvi stric koji se pojavio 2 (ili 3) puta u čitavoj seriji se pojavljuje iza leđa vojske živih mrtvaca, spašava Jona i žrtvuje svoj život, jer eto konj ne bi mogao obojicu izvući.
- Čitava radnja sa hvatanjem živog mrtvaca – ovo mi je vrhunac gluposti ove sezone. Dakle, prijedlog je da oni uhvate živog mrtvaca, pokažu ga Cersei i ona će pristati na primirje, mooožda. Osim što je prijedlog debilan, njegova izvedba je još i gora. Mogu samo zamisliti kako je izgledao razgovor scenarista kada su to smišljali…

Scenarist 1: - U redu, plan da uhvate živog mrtvaca da postignu mir mi je genijalan, ali kako da to izvedemo? Prijedlozi?
Scenarist 2 (mirnim tonom glasa): – Pa jedino je logično da pošalju gavrana noćnoj straži na zidu da pošalju nekoliko izvidnica s one strane i pokušaju uhvatiti jednoga…
Scenarist 3 (entuzijastično): - NE! NE! GLUPOST, imam puno bolju ideju! Pošaljimo 7-8 poznatih likova, od kojih nijedan osim Jona nije bio sjeverno od zida, da naslijepo idu loviti živog mrtvaca.
Scenarist 1: - Genijalno, mladiću! Ubacimo još jednog mrtvog polarnog medvjeda da začinimo radnju.
Scenarist 2 (mucajući): - A..A…Ali… Kako će uhvatiti živog mrtvaca ako se isti kreću u velikim brojevima i dovući ga na jug?!
Scenaristi 1 i 3 (istovremeno): - Da, to je dobra primjedba…
Scenarist 2 (veselijim tonom glasa): - Možda ipak da, ovaj, odbacimo taj čitav prijedlog sa hvatanjem živog mrtvaca?
Scenarist 1 (odmahujući rukom): -Ne, ne. Idemo ovako, jedan bijeli hodač će hodati na čelu jedne male skupine živih mrtvaca koju će naši junaci iznenaditi. Nakon čega će Jon ubiti bijelog hodača.
Scenarist 2: -Ali zar nije Martinova logika da kada ubiješ bijelog hodača da automatski nestaju svi mrtvaci koje je oživio?
Scenarist 1 (nervozno): -Kvragu! Zar moraš biti stalno negativan?! Pa jedan živi mrtvac iz te skupine neće biti njegov, logično.
Scenarist 3 (ushićeno): -Uh, savršen prijedlog. Nakon toga naši junaci shvate da im dolazi ostatak vojske i daju se u bijeg…
Scenarist 1: -Dobro, dobro, sviđa mi se, ali kako ćemo tu ubaciti Daeneris sa zmajevima i Noćnog kralja? Znaš da to ljudi vole, a i CGI odjel je dobio veliko povećanje budžeta ove sezone. Pošaljimo jednog člana naše družine da ode po pomoć.
Scenarist 2 (razočarano): -Ali, ali zašto i ostatak družine onda ne pobjegne s njim?! I gdje bi onda oni bili dok čekaju pomoć?
(Nekoliko trenutaka tišine…)
Scenarist 3: - Ha, oni će pobjeći u drugu stranu da odvuku vojsku od njega… A na toj drugoj strani će, sasvim slučajno, biti zaleđeno jezero (ili rijeka) sa malim kamenim otočićem u sredini. Naši junaci će doći do njega, dok će živi mrtvaci propadati kroz led, nakon čega će ih opkoliti sa svih strana, dok ne dođu zmajevi.
Scenarist 1: - Kolega, ako vi niste vrhunski scenarist onda ni Noćni kralj nije najbolji bacač koplja ikad!
Scenarist 2 (sebi u bradu): - Dovraga… Prokl… Sranj…

Uglavnom, ima tu još hrpa nelogičnosti u priči, ali nabrajanje bi trajalo do sutra. Bili su mi dobri efekti i prikazi bitaka.

Ocjena sezone 6/10.

Ima masu stvari koje su glupe i ja sam pisao tako na forum.hr ali se sad nesjecam posto sam sve to izbio iz glave.

LF-a prokuzile dvije glupace.Lik umro bezveze da nije bio blizu svog cilja.Nedramaticna smrt centralnog lika svih zavjefa FUJ!!

Varys koji je u proslijm sezonma znao i kad je danny rodila sad kao nezna da je onaj greyjoy otisao sa svojom flotom po golden company :rigam

_________________
Muslimani su nastali, kada je Bosna nestala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TV Serije
PostPostano: 16 lis 2017, 06:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 stu 2011, 21:14
Postovi: 226
Mogla bi biti solidna serija





Citat:
Ceo serijal je podeljen u tri sezone. Prva sezona pokriva period neposredno pred ubistvo hrvatskog narodnog poslanika Stjepana Radića u Narodnoj Skupštini SHS i uvođenje diktature.

Druga sezona obrađuje period pred ubistvo kralja Aleksandra Karađorđevića u Marselju 1934. godine i završava se činom njegovog ubistva.

Treća sezona je smeštena pred sam početak Drugog svetskog rata, i raspad Kraljevine Jugoslavije.

Kao osnovni ambijent za odigravanje glavne okosnice radnje ovog serijala izabran je Beograd toga vremena. U središtu događanja su i njeni glavni likovi: pedesetogodišnji inspektor kriminalne policije Andra Tanasijević Tane i njegov novi saradnik, mladi forenzičar Stanko Pletikosić.

Beograd je predstavljen kao mesto u kojem se kriminal svodi na klasične pljačke i ubistva, ali u kome najveće probleme ipak prave ratovi opijumskih kartela, kojima je on samo trasa za dalji šverc skupe i cenjene droge ka Evropi i Americi.


Pravi zaplet započinje na jednom maskenbalu, na kojem je okupljen sav „krem“ Beograda, i na kojem se dogodi svirepo i veoma neobično ubistvo. Inspektor Tanasijević ubrzo postaje svestan da je uzrok učestalih jezivih događaja koji počinju da se gomilaju po gradu drevna relikvija – Longinovo koplje (koplje kojim je Isus proboden na krstu) – kojoj se pripisuju mistične moći.

On shvata da postoje ljudi koji su spremni na sve da bi ga se dokopali i upada u kovitlac zločina u koje su umešane sve opskurne interesne grupe Balkana tog vremena: vojska generala Vrangela, NKVD, Crna ruka, VMRO, jugoslovenski komunisti, masoni, bugarski i ruski opijumski karteli, beogradsko podzemlje, tajna nacistička sekta Tuli...

Prateći tragove počinjenih zločina, inspektor se uključuje u opštu poteru za relikvijom sa jednim jedinim ciljem – da je ukloni iz Beograda i spreči dalja stradanja nevinih ljudi...

U uzbudljivoj trilerskoj naraciji, prepunoj obrta i dosada nepoznatih istorijskih događaja, zapravo se oslikava Evropa u predvorju događaja koji će obeležiti 20. vek, sa Beogradom kao neuralgičnom tačkom i mestom u kome su se uvek ukrštali i sukobljavali najrazličitiji svetski interesi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TV Serije
PostPostano: 23 lis 2017, 12:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10744
Sinoć je bila premijera serije Senke nad Balkanom , i mogu reći da sam prijatno iznenađen jer me domaće serije uglavnom uglavnom posle 5 minuta gledanja teraju u WC da podhitno ispraznim sadržaj svoga prkna.

Produkcija je odlična , gluma sasvim OK , dinamika radnje je konačno drugačija nego što smo navikli na ovim prostorima.
Događaju se ubistva,opijum,kurve,sex,Rusi,Makedonci,Mustafa Golubić,Ante Pavelić,....

Da bi zainteresovao hrvatske gledaoce a pogotovo Hercegnjake(stanovnike zap.Hercegovine katoličke veroispovesti) , u seriji glume i hrvatski glumci , a jedan od njih je Goran Bogdan koji glumi gle čuda jednog poznatog Hercegovca Mustafu Golubića , dok Bojan Navojec glumi Antu Pavelića.

Preporučujem seriju svima sudeći po prvoj epizodi(dve spojene).

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TV Serije
PostPostano: 25 lis 2017, 07:14 
Online
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24534
Lokacija: Heartbreak Hotel
Svanuo je i taj dan. Premijera turske serije ALIJA.

Mebni djeluje prilično jeftino, bez nekih malo masovnijih scena, na razini sapunice gdje je težište na obiteljskim odnosima.


_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TV Serije
PostPostano: 25 lis 2017, 14:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Novi Star Trek je za mene 10/10. Sve stare čini smiješnim. Serijalizirana priča, "mračni" kapetan, nove fore, odlični efekti, sve je vrhunski. Samo malo istrpiti uvodne epizode, a od treće pa na dalje je vrh.

Također, Stranger Things, sezona 2 će sad u petak 27.10. Preporučio sam je prošle sezone i svi su bili oduševljeni.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TV Serije
PostPostano: 26 lis 2017, 17:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 lis 2009, 17:44
Postovi: 8099
Senke nad Balkanom je odlična ova pilot epizoda,
obećava, moglo bi se pratiti.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TV Serije
PostPostano: 27 lis 2017, 22:09 
Offline

Pridružen/a: 21 stu 2015, 17:34
Postovi: 3541
Lokacija: Folklorni srboćetnik, praktični muslimanski Bunjevac
Serija je iznenađujuće gledljiva, bar za sada.
Sasvim pristojno za domaću seriju.

_________________
Robi lopove vrati bodove!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TV Serije
PostPostano: 28 lis 2017, 21:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2012, 23:09
Postovi: 15562
Vidim po netu se već žale na način na koji komunac Bjela prikazuje pojedine grupacije ( vrmovci simpa, Vrangelovi kozaci bagra, četnici mafija... ).

Peaky Blinders?

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TV Serije
PostPostano: 29 lis 2017, 08:56 
Offline

Pridružen/a: 21 stu 2015, 17:34
Postovi: 3541
Lokacija: Folklorni srboćetnik, praktični muslimanski Bunjevac
Rusi su koproducenti, a i glume u seriji, tako da ne verujem da su ih zakinuli.
Tek se priča razvija, videćemo.

_________________
Robi lopove vrati bodove!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TV Serije
PostPostano: 29 lis 2017, 10:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 35585
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Na kojoj tv daju, znam da sam negdje vidio reklamu ali nisam obraćao pažnju?

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TV Serije
PostPostano: 29 lis 2017, 11:20 
Offline

Pridružen/a: 21 stu 2015, 17:34
Postovi: 3541
Lokacija: Folklorni srboćetnik, praktični muslimanski Bunjevac
Na RTS i RTRS, mada možeš prvu epizodu i online da nađeš.

_________________
Robi lopove vrati bodove!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TV Serije
PostPostano: 29 lis 2017, 14:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Bobovac je napisao/la:
Svanuo je i taj dan. Premijera turske serije ALIJA.

Mebni djeluje prilično jeftino, bez nekih malo masovnijih scena, na razini sapunice gdje je težište na obiteljskim odnosima.



Hoće li se džamijaši "antifašisti" naljutiti kad serija bude obrađivala kako su ga Tito i partija na robiju poslali ?

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TV Serije
PostPostano: 08 stu 2017, 19:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 35585
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Šta tako dobre nove Zvjezdane staze, morat ću odgledati.
Također preporuka za Stranger Things, upravo gledam drugu sezonu i ova ima ono nešto da jedva čekaš da pogledaš sljedeću epizodu.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TV Serije
PostPostano: 08 stu 2017, 19:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 35585
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Leeroy Jenkins je napisao/la:
Na RTS i RTRS, mada možeš prvu eepizodu i online da nađeš.


Autor serije Bjelogrlić je srao po novinama, iako je hrvatska publika tražila prikazivanje i Hrvatskoj odbio je još uz podrugljiv odnos prema istoj.
Teško da kod nas može nešto tako bez ideološke i nacionalističke pozadine, preskačem.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TV Serije
PostPostano: 08 stu 2017, 19:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10744
daramo je napisao/la:
Leeroy Jenkins je napisao/la:
Na RTS i RTRS, mada možeš prvu eepizodu i online da nađeš.


Autor serije Bjelogrlić je srao po novinama, iako je hrvatska publika tražila prikazivanje i Hrvatskoj odbio je još uz podrugljiv odnos prema istoj.
Teško da kod nas može nešto tako bez ideološke i nacionalističke pozadine, preskačem.


Daramo u zabludi si, vaši mediji su preneli pisanje srpskih tabloida(informera) , a to znači da je sve obična laž.

U seriji glumi 5 hrvatskih glumaca , i Bjelogrlić kao profesionalacnikad ne bi ponudio HRT-u da prikažu seriju gde će Hrvati biti uvređeni , ada ne govorim da hrvatski glumci nikad ne bi u takvom šta glumili.

Ne mogu da verujem da si pao na srpske tabloide i na tendeciozne hrvatske tabloide koji jedva čekaju kao i srpski neku tenziju i mržnju.

Bjelogrlić ništa od toga nije rekao , a i da jeste ne znam u čemu je tolika frka jer nisu u pitanju Hrvati već jebeni Pavelić.

Inače svaka serija koja se rpiazuje preko kablovske a nije plaćena se ne prikazuje i ekran se zatamni.

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TV Serije
PostPostano: 08 stu 2017, 19:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 35585
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Ako je izjavio ono podrugljivo da su Hrvati kao valjda očekivali da će Pavelić biti prikazan kao narodni heroj pljunio je sam sebi u usta i izgubio značajno tržište jer su hrvatske tv ozbiljno bile zainteresirane za otkup serije.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TV Serije
PostPostano: 08 stu 2017, 20:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10744
daramo je napisao/la:
Ako je izjavio ono podrugljivo da su Hrvati kao valjda očekivali da će Pavelić biti prikazan kao narodni heroj pljunio je sam sebi u usta i izgubio značajno tržište jer su hrvatske tv ozbiljno bile zainteresirane za otkup serije.


Nije izjavio , jer da jeste to bi svi mediji objavili a ne jedino tabloid Informer koji je samog dna pakla.

Trag te priče je u tome što je Bjelogrlić govorio ranije da su sve okolne zemlje otkupile seriju a samo u Hrvatskoj nisu , i ništa više.
I onda je tabloid Informer iskonstruisao priču i naravno slagao o svemu , a vaši tablodi ne bili lenji pa to preneli da stvore tenziju i naravno klikove za svoj medij.

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TV Serije
PostPostano: 08 stu 2017, 20:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10744
Daramo , ja sam pogledao većinu hrvatskih filmova i serija ma kakvi bili jer me prosto zanima , tako da probaj gledati Senke pa ako ti ne paše ti odustati kao šta sam i ja odustao od većina i srpskih i hrvatskih serija i filmova jer su prosto loši.

Inače Bojan Navojec je odradio Pavelića vrhunski u kratkom pojavljivanju u 3.epizodi , onako pravi arogantni inteligetni lik , da ga prosto čovek zavoli iz prve. :zubati

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TV Serije
PostPostano: 09 stu 2017, 17:01 
Offline

Pridružen/a: 21 stu 2015, 17:34
Postovi: 3541
Lokacija: Folklorni srboćetnik, praktični muslimanski Bunjevac
Meni je ta serija iz epizode u epizodu sve gora.
Dijalozi su usiljeni i nategnuti, radnja razvodnjena.
Zašto više nema ljudi u Srbiji koji umeju da napišu kršten scenario. :neznam

_________________
Robi lopove vrati bodove!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TV Serije
PostPostano: 09 stu 2017, 18:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10744
Leeroy Jenkins je napisao/la:
Meni je ta serija iz epizode u epizodu sve gora.
Dijalozi su usiljeni i nategnuti, radnja razvodnjena.
Zašto više nema ljudi u Srbiji koji umeju da napišu kršten scenario. :neznam


Daj Leeroye ne seri kvake posle 3 epizode a ima ih 11.
Serija je baš zanimljiva , i radi se o epohi tako će uvek nekom dijalozi delovati drugačije jer teško je rekonstruisati od strane scenarista ono što mi zamišljamo u svojim glavama da bi trebali izgledati.

Serija je u pitanju Leeroy a ne film , a u svakoj seriji mora prosto biti tzv.praznog hoda , osim ako ti ne znaš neke posebne serije koje te od prvog minuta drže zakovane na fotilji ispred tv-a.
Ja takvu seriju ne znam , i zato ne kudi ovo malo jada što imamo.

p.s
Reci mi koji je to scenraio za seriju u Srbiji bio toliko dobar da kažeš kako nema danas krštenog scenarija.
Koja serija??

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TV Serije
PostPostano: 09 stu 2017, 21:55 
Offline

Pridružen/a: 21 stu 2015, 17:34
Postovi: 3541
Lokacija: Folklorni srboćetnik, praktični muslimanski Bunjevac
joe enter je napisao/la:
Leeroy Jenkins je napisao/la:
Meni je ta serija iz epizode u epizodu sve gora.
Dijalozi su usiljeni i nategnuti, radnja razvodnjena.
Zašto više nema ljudi u Srbiji koji umeju da napišu kršten scenario. :neznam


Daj Leeroye ne seri kvake posle 3 epizode a ima ih 11.
Serija je baš zanimljiva , i radi se o epohi tako će uvek nekom dijalozi delovati drugačije jer teško je rekonstruisati od strane scenarista ono što mi zamišljamo u svojim glavama da bi trebali izgledati.

Serija je u pitanju Leeroy a ne film , a u svakoj seriji mora prosto biti tzv.praznog hoda , osim ako ti ne znaš neke posebne serije koje te od prvog minuta drže zakovane na fotilji ispred tv-a.
Ja takvu seriju ne znam , i zato ne kudi ovo malo jada što imamo.


Pa dobro naših svakako nema, ali ja mogu da navedem strane serije u kojima ne vidim mnogo praznog hoda. Meni je ona prva epizoda bila obećavajuća, ove dve naredne su mi klasa ispod.
Skupa produkcija i dobri glumci su ono što je najveći plus ove serije.
Inače, ne očekujem da svi pričaju u aoristu, niti arhaičnu glumu, ali očekujem smislenije dijaloge većim delom. Ne znam da li se do sada pojavila bar jedna rečenica koju bi čovek upamtio.
Što se tiče samog Pavelića, pošto ste ga se dotakli, meni je taj lik toliko iskarikiran i stereotipan. Ne kažem da treba ga predstaviti kao pozitivnog tipa, ali može sve to da se provuče mnogo suptilnije.

_________________
Robi lopove vrati bodove!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TV Serije
PostPostano: 09 stu 2017, 22:03 
Online
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24534
Lokacija: Heartbreak Hotel
Ova serija SENKE NAD BALKANOM, je pomalo počela da podbacuje. Sjajan početak ali već pomalo gubi na zamahu, malo konfuzno djeluje i prelazi u sapunicu u smislu odnosa glavnih likova i neprirodnom broju međusobnih veza u smislu lik sasvim slučajno zna nekug drugog važnog lika koji opet sasvim slučajno zna nekog trećeg važnog glumca u seriji.
Osobno mi je najgori onaj Bogdan koji glumi Golubića... života mi, ja ga pola riječi ne razumijem što kaže, samo nešto mrmlja sebi u usta.

Vezano za Pavelića, nije bitno što su ga opisali kao negativca i što on u tom trenutku (1928) i nije bio neki extra negativac, već što se takvi likovi u srpskim serijama koriste kao metafora za Hrvate, isto kao što je u Maček to bio u Ravnoj Gori.
Kakav god bio u drugom svjetskom ratu on u to vrijeme nije bio germanofilski psihopata. Smiješno je kako se prikazuje, kao suvremeni vođa neke skinhead skupine, čaki friz je skoro takav, nelogično, pomalo komično. Ona scena kada kupuje kajmak na pijaci... =)) Ne može ni to bez noža, gdje će Pavelić (čitaj Ustaše tj Hrvati bez noža). Malo mi je to sve prejeftino, tipično za srpsku propagandu. Jer nije riječ o Paveliću već o onome što on predstavlja u glavi redatelja-gledatelja. A ja druge Hrvate vidio u seriji nisam.

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TV Serije
PostPostano: 09 stu 2017, 22:08 
Online
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24534
Lokacija: Heartbreak Hotel
:001_cool


Privitak/ci:
pavel.jpg
pavel.jpg [ 96.71 KiB | Pogledano 6169 put/a. ]

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.
Vrh
   
 
 Naslov: Re: TV Serije
PostPostano: 10 stu 2017, 09:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10744
Bobovac je napisao/la:
Ova serija SENKE NAD BALKANOM, je pomalo počela da podbacuje. Sjajan početak ali već pomalo gubi na zamahu, malo konfuzno djeluje i prelazi u sapunicu u smislu odnosa glavnih likova i neprirodnom broju međusobnih veza u smislu lik sasvim slučajno zna nekug drugog važnog lika koji opet sasvim slučajno zna nekog trećeg važnog glumca u seriji.
Osobno mi je najgori onaj Bogdan koji glumi Golubića... života mi, ja ga pola riječi ne razumijem što kaže, samo nešto mrmlja sebi u usta.

Vezano za Pavelića, nije bitno što su ga opisali kao negativca i što on u tom trenutku (1928) i nije bio neki extra negativac, već što se takvi likovi u srpskim serijama koriste kao metafora za Hrvate, isto kao što je u Maček to bio u Ravnoj Gori.
Kakav god bio u drugom svjetskom ratu on u to vrijeme nije bio germanofilski psihopata. Smiješno je kako se prikazuje, kao suvremeni vođa neke skinhead skupine, čaki friz je skoro takav, nelogično, pomalo komično. Ona scena kada kupuje kajmak na pijaci... =)) Ne može ni to bez noža, gdje će Pavelić (čitaj Ustaše tj Hrvati bez noža). Malo mi je to sve prejeftino, tipično za srpsku propagandu. Jer nije riječ o Paveliću već o onome što on predstavlja u glavi redatelja-gledatelja. A ja druge Hrvate vidio u seriji nisam.


=))

Kad nacionalizam bar malo zahvati mozak , onda čovek isčitava negativnosti i ono loše o sebi na svakom segmentu života.

A kako ti bi ti prikazao Pavelića iz 1928 godine?? , daj reci mi jer ako znaš da iz serije to ne vaslja onda znaš šts valja , tj.vi Hrvati tasčno znate kakav je bio Pavelić kao karater pre ustaškog pokreta.

Meni je Pavelić kao lik oodlično napravljen , a ti si sve pogrešno razumeo , jer scena na pijaci sa nožem uopšte meni nije vukla na klanje i da je to asocijacija za ustaše , već ono što jeste prikazanao a ti to nećeš namerno da vidiš.
Scena sa nožem je dobra jer je Pavelić kao pravi "europljanin" zgađen time da mu ovja s'nože nudi da proba kajmak a ne da je ikakovo klanje u pitanju , dakle on je zgađen slavensko-srpskim seljaklukom , kao što je bio zgađen kad mu je noga upala u kaljugu pa Navojec okreće očima. =))

Ja ga uopšte nisam kontao kao metaforu za Hrvate niti je predstavljen kao fašistički ludak već čak šta više deluje inteligetno i lukavo , a što se tiče Ravne Gore , to ne znam jer ja to *** i nisam nikad imao nameru gledati.

p.s
U seriji svi imaju istu frizuru , u skaldu sa vremenom , tako da si i tu omašio.
Ja nećuda branim seriju više od ovakvih budalaština već preporučujem svima onima koji mogu da se naljute i isčitaju iz likova neki nacionalizam i propagandu da je odmah prestanu gledati.

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TV Serije
PostPostano: 10 stu 2017, 09:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10744
Leeroy Jenkins je napisao/la:
joe enter je napisao/la:

Daj Leeroye ne seri kvake posle 3 epizode a ima ih 11.
Serija je baš zanimljiva , i radi se o epohi tako će uvek nekom dijalozi delovati drugačije jer teško je rekonstruisati od strane scenarista ono što mi zamišljamo u svojim glavama da bi trebali izgledati.

Serija je u pitanju Leeroy a ne film , a u svakoj seriji mora prosto biti tzv.praznog hoda , osim ako ti ne znaš neke posebne serije koje te od prvog minuta drže zakovane na fotilji ispred tv-a.
Ja takvu seriju ne znam , i zato ne kudi ovo malo jada što imamo.


Pa dobro naših svakako nema, ali ja mogu da navedem strane serije u kojima ne vidim mnogo praznog hoda. Meni je ona prva epizoda bila obećavajuća, ove dve naredne su mi klasa ispod.
Skupa produkcija i dobri glumci su ono što je najveći plus ove serije.
Inače, ne očekujem da svi pričaju u aoristu, niti arhaičnu glumu, ali očekujem smislenije dijaloge većim delom. Ne znam da li se do sada pojavila bar jedna rečenica koju bi čovek upamtio.
Što se tiče samog Pavelića, pošto ste ga se dotakli, meni je taj lik toliko iskarikiran i stereotipan. Ne kažem da treba ga predstaviti kao pozitivnog tipa, ali može sve to da se provuče mnogo suptilnije.


Ja ne očekujem "smislenije" dijaloge, jer je u pitanju serija a ne film , tako da će možda biti do kraja nekih "jakih" dijaloga koji će tebi ući u uho i zauvek je zapamtiti kao kultne.
Pogledao sam vagon stranih kultnih serija , i od šurnest sezona i epizoda uvek se pamti par dijaloga i par izreka i to je sve , a ti očekuješ odmah nešto antolgijski.

Imaš previše velike zahteve.

Što se tiče Pavelića , ne znam na koji je način stereotipiziran i iskarikiran??
Kad se ubacuje lik u seriju koji je takva istorijska ličnost kao što je on prosto bi bilo glupo da se njegov lik napravi potpuno ogoljen od njegovog zla kojeg je učinio posle , jer koja bi onda bila svhra ubacivanja lika Ante ako će biti potpuno predtavljen van njegoovg stvarnog karaktera.

Lik Antin je odlično urađen i izbalansiran u odnosu na vreme događanja u seriji.

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 1772 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50 ... 71  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO