HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 25 tra 2024, 10:33.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 14053 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 196, 197, 198, 199, 200, 201, 202 ... 563  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 29 ruj 2017, 12:57 
Offline

Pridružen/a: 01 sij 2015, 21:05
Postovi: 2993
Kaftanzoglio je napisao/la:
Pa ti si napisao da Hrvatska nije trebala ući u EU. Mađarska je neposlušna članica , ali je ušla. I nije nikad rekla da će izaći. To su dvije različite stvari. Tko nije ušao i rekao da ga to udruženje ne zanima sigurno nije dobio ništa iz fondova.

A ovo se potpuno slažem da Hrvatska radi velike stvari za male novce.

Hrvatska nije trebala pod svaku cijenu ići, točno. Mađarska ne želi izaći jer su uspjeli dobro svojom diplomacijom i varkama zajebati EU. Kada bi Mađarska imala iste uvjete u EU kao sada Hrvatska već bi izašla. Poanta mojeg posta je da je Mađarska primjer kako se može suverenom politikom može bolje ostvariti uvjete nego kada se poput Hrvatske obratno radi.

Vjerujem da političari u RH također to shvaćaju međutim samo ne žele jer u tom slučaju ne bi bilo mjesta za regijonstvo.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 02 lis 2017, 15:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 69289
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Ovaj pad SDP-a RH posljednjih 5-10 godina na razinu 15-20% glasova mislim da nema nikakve veze s predsjednicima te strane, niti cak izravno sa samim SDP-om, nego mislim da je posljedica strukture glasača SDP-a kao jako nehomogene mase i uspjesnosti pojave Most-a i Zivog zida.

U vrijeme kad je stranka bila najjaca, glasaci SDP-a RH nisu bili samo ideoloski ljevicari, po mom dojmu 50% glasaca su zapravo regularni domoljubno orjentirani ali koji su mrzili HDZ RH i nikad nece glasati za HDZ jer su "lopovi i kradljivci". Znam i mnoge konzervativne ljude koji su glasali za SDP, jer mnogi glasaci uopce ne dozivljavaju te ideoloske prepirke a cesto ni ne razumiju, nego gledaju "tko je posteniji".

Pojavom Most-a (a i Zivog zida), mislim da je SDP izgubio veliki dio tih glasova. Ljudi u Mostu su ocito konzervativci, sto bivsim glasacima SDP-a ne smeta jer ni kada su glasali za SDP to nisu radili zbog ljevicarstva i liberalizma stranke, nego zato jer su "posteniji od HDZ-a".

Sama cinjenica da se HDZ i SDP izravno otimaju za glasove govori da je masa njihovih glasaca u biti ideoloski neutralna, i da glasaju vecinom po dojmu "koja stranka se cini manje korumpirana u odredjenom trenutku".

Recimo, u BiH nije moguce da se HDZ i SDA otimaju niti za jedan jedini glas, jer je glasacima jedne ideologija druge stranke potpuno, 100% neprihvatljiva.

Ipak po meni, nije skroz prisutna simetrija, moj dojam je da je oko 80% HDZ-RH-ovih glasaca ideoloski motivirano, dok je to bilo samo oko 50% SDP-ovih glasaca. Zato je SDP lako izgubio te glasove. No i HDZ bi mogao izgubiti mali dio "ideoloških" glasova u korist nove, jos konzervativnije desnice. Ali to je manje od dobitka velikog broja ideološki neutralnih glasača koje je privukao Plenkovic. Pola Hrvata su u biti ideološki neutralni i nemaju neku jaku opredjeljenost po većini tih pitanja. .

Sve skupa, ove stranke srednje veličine će ostati tu jako dugo.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 02 lis 2017, 17:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 vel 2017, 23:34
Postovi: 1765
Lokacija: Zagreb
Robbie MO je napisao/la:
Ovaj pad SDP-a RH posljednjih 5-10 godina na razinu 15-20% glasova mislim da nema nikakve veze s predsjednicima te strane, niti cak izravno sa samim SDP-om, nego mislim da je posljedica strukture glasača SDP-a kao jako nehomogene mase i uspjesnosti pojave Most-a i Zivog zida.

U vrijeme kad je stranka bila najjaca, glasaci SDP-a RH nisu bili samo ideoloski ljevicari, po mom dojmu 50% glasaca su zapravo regularni domoljubno orjentirani ali koji su mrzili HDZ RH i nikad nece glasati za HDZ jer su "lopovi i kradljivci". Znam i mnoge konzervativne ljude koji su glasali za SDP, jer mnogi glasaci uopce ne dozivljavaju te ideoloske prepirke a cesto ni ne razumiju, nego gledaju "tko je posteniji".

Pojavom Most-a (a i Zivog zida), mislim da je SDP izgubio veliki dio tih glasova. Ljudi u Mostu su ocito konzervativci, sto bivsim glasacima SDP-a ne smeta jer ni kada su glasali za SDP to nisu radili zbog ljevicarstva i liberalizma stranke, nego zato jer su "posteniji od HDZ-a".

Sama cinjenica da se HDZ i SDP izravno otimaju za glasove govori da je masa njihovih glasaca u biti ideoloski neutralna, i da glasaju vecinom po dojmu "koja stranka se cini manje korumpirana u odredjenom trenutku".


Recimo, u BiH nije moguce da se HDZ i SDA otimaju niti za jedan jedini glas, jer je glasacima jedne ideologija druge stranke potpuno, 100% neprihvatljiva.

Ipak po meni, nije skroz prisutna simetrija, moj dojam je da je oko 80% HDZ-RH-ovih glasaca ideoloski motivirano, dok je to bilo samo oko 50% SDP-ovih glasaca. Zato je SDP lako izgubio te glasove. No i HDZ bi mogao izgubiti mali dio "ideoloških" glasova u korist nove, jos konzervativnije desnice. Ali to je manje od dobitka velikog broja ideološki neutralnih glasača koje je privukao Plenkovic. Pola Hrvata su u biti ideološki neutralni i nemaju neku jaku opredjeljenost po većini tih pitanja. .

Sve skupa, ove stranke srednje veličine će ostati tu jako dugo.






Ima puno sredina u Hrvatsko gdje birači totalno različito glasuju na parlamentarnim i lokalnim izborima. Izdvojio bi Prelog (Međimurje) i Bakar (Primorsko-goranska županija) gdje HDZ pobjeđuje uvjerljivo kada su lokalni izbori u pitanju dok SDP na parlamentarnim izborima dominira u tim sredinama.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 03 lis 2017, 00:10 
Offline

Pridružen/a: 01 sij 2015, 21:05
Postovi: 2993
Robbie MO je napisao/la:
Ipak po meni, nije skroz prisutna simetrija, moj dojam je da je oko 80% HDZ-RH-ovih glasaca ideoloski motivirano, dok je to bilo samo oko 50% SDP-ovih glasaca. Zato je SDP lako izgubio te glasove. No i HDZ bi mogao izgubiti mali dio "ideoloških" glasova u korist nove, jos konzervativnije desnice. Ali to je manje od dobitka velikog broja ideološki neutralnih glasača koje je privukao Plenkovic. Pola Hrvata su u biti ideološki neutralni i nemaju neku jaku opredjeljenost po većini tih pitanja. .

Sve skupa, ove stranke srednje veličine će ostati tu jako dugo.

Dobre si konstatacije naveo. Uz to čini se da jedina baza na koju SDP danas jedino može računati i koji su joj ostali vjerni su ljudi iznad 60. životne godine. To su ljudi koji su se sjećaju razdoblje bivše Jugoslavije i koji smatraju da im je taj period ostao u najboljem sjećanju. Shodno tome glasovati će SDP jer tu stranku najviše asociraju sa tim periodom. Rezultati sa prošlih izbora izgleda da to potvrđuju. http://www.slobodnadalmacija.hr/novosti ... li-zivjeti

Citat:
Stara paradigma da za HDZ glasaju stariji i manje obrazovani građani, a za SDP mlađi i obrazovaniji, potvrdila se tek djelomično: pokazalo se da vrijedi za obrazovanje, ali ne i za dob.
Naime, u najmlađoj skupini birača HDZ je dobio više mandata od SDP-a, dok je kod najstarijih rezultat obrnut. To je potvrda trenda - koji već niz godina pokazuju sociološka istraživanja mladih u Hrvatskoj - da je ova generacija mladih konzervativnija od svojih roditelja. Sad vidimo da su konzervativniji čak i od svojih baka i djedova. U normalnom društvu ovo bi bio snažan alarm da nešto dubinski nije u redu.
....
U odnosu na stvarne rezultate izbora, mladi bi glasači u Sabor uveli znatno više zastupnika dviju stranaka "trećeg puta", Mosta i Živog zida.


Krivi je zaključak. Nije da su mlađe generacije konzervativnije već hrvatiziranije. Ali ajde ok. Cijeli ovaj članak je napisan u tipično EPHavskom duhu. Cilje je nekako sramotiti birače što glasuju za HDZ. Desnica bi trebala za sebe govoriti umjesto da su "stranka neobrazovanih", da su "stranka malih ljudi i radnika" i tu bi se poentiralo ljevici.

SDP voli za sebe govoriti kao fol eto da su stranka radnika, ali svi njezini važniji članovi žive u centrima Zagreba i Splita i na televiziji se svi oblače u skupim odjelima. K tome vole docirati neobrazovanih kako se usuđuju s njima ne slagati. Općenito ljevičari u Hrvatskoj vole ostavljati elitistički dojam. To nije samo kod SDP-a već sam to osjetio i kod njihovih glasača koji isto vole naglašavati neobrazovanost HDZovih birača.

I ovo je točno da Plenkovića. Čudi što već nije počeo gubiti glasove, već naprotiv po navodnim anketama popularnost raste. Malo tko dovodi činjenicu da je Plenković na zadnjih izborima osvojio manje glasova nego Karamarko 2015.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 03 lis 2017, 01:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 vel 2017, 23:34
Postovi: 1765
Lokacija: Zagreb
Partijski mediji i tzv. ljevičari prodaju svoju izopačenu percepciju preko lažnih anketa i svim silama pokušavaju utjecati na javnost. Vrijeđanja i etiketiranja tzv. desnih birača je klasika od njih, a koliko su u tome uspješni pokazuju izbori zadnjih godina. Prema popisu stanovnika u Hrvatskoj 2011. najviše slabo obrazovanih 90% (samo osnovna škola) ima u populaciji od 60+godina, a 80% prosječnih birača sdp-a ima više od 60 godina, najviše neobrazovanih ima među Srbima, a 150 tisuća Srba je glavno biračko tijelo SDP-a te u prosjeku prosječni Srbin ima 63 godine i svake godine ih 3800 manje. Za sdp glasuje još i 150 tisuća pripadnika drugih nacionalnih manjina u Hrvatskoj te još 200 tisuća mješanaca koji se deklariraju Hrvatima, ali su u rodbinskim i obiteljskim vezama s više od 300 tisuća pripadnika nacionalnih manjina u Hrvatskoj. 80% tih birača sdp-a u prosjeku imaju više od 60 godina i među tom populacijom ima puno neobrazovanih. SDP preko medija i anketarskih agencija pokušava manipulirati i promijeniti trendove i prikazati neku drugu sliku o svojim biračima i biračima HDZ-a, ali većina Hrvata ne puši njihove spinove. Ne gubi SDP bez veze zadnjih godina iako imaju svu medijsku mašineriju iza sebe, jednostavno biologija radi svoje, a na ruku im ne ide ni zavičajno porijeklo hrvatskih birača. Od 3,7 milijuna Hrvata u Hrvatskoj, Hrvata BiH podrijetla koje SDP-ovi jugo-ljevičari preziru ima prema nekim procjenama 1,5 milijuna kad se zbroji prva, druga i treća generacija, a čak dva milijuna Hrvata ima nekakve veze s BiH. Npr. ja sam rođeni Zagrepčanin, tata mi Dalmatinac, majka Hercegovka i takvog porijekla je većina mojih vršnjaka u Zagrebu. Kod 60% mojih poznanika koji su rođeni u Zagrebu uvijek netko izvuče tatu, mamu ili djeda i baku da mu je iz BiH. No vratimo se na SDP npr. u Zagrebu od 17 gradskih četvrti, SDP je jedva uspio imati većinu u Donjem Gradu i to uz pomoć Švaljek, radničke fronte, naš grad i još par nezaviznih, a to je populacijski najstarija gradska četvrt (45 godina prosjek) dok u populacijski najmlađoj gradskoj četvrti Sesvetama (35 godina prosjek) prolazi očajno. 80% birača HDZ-a je mlađe od 60 i uglavnom su srednje i visoke stručne spreme. Da HDZ ima neobrazovano biračko tijelo, pa sdp koji kontrolira 90% medija bi bez problema izmanipulirao HDZ-ovo biračko tijelo i imao podršku 70%, ali partijski mediji nemaju utjecaja na HDZ-ovo biračko tijelo jer je to pametna skupina birača, partijski mediji i SDP političari imaju utjecaja samo na ljevičarsku ekipu od 60+ godina koja ubrzano izumire.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 03 lis 2017, 05:55 
Offline

Pridružen/a: 03 sij 2012, 23:08
Postovi: 4974
robelec je napisao/la:
Partijski mediji i tzv. ljevičari prodaju svoju izopačenu percepciju preko lažnih anketa i svim silama pokušavaju utjecati na javnost. Vrijeđanja i etiketiranja tzv. desnih birača je klasika od njih, a koliko su u tome uspješni pokazuju izbori zadnjih godina. Prema popisu stanovnika u Hrvatskoj 2011. najviše slabo obrazovanih 90% (samo osnovna škola) ima u populaciji od 60+godina, a 80% prosječnih birača sdp-a ima više od 60 godina, najviše neobrazovanih ima među Srbima, a 150 tisuća Srba je glavno biračko tijelo SDP-a te u prosjeku prosječni Srbin ima 63 godine i svake godine ih 3800 manje. Za sdp glasuje još i 150 tisuća pripadnika drugih nacionalnih manjina u Hrvatskoj te još 200 tisuća mješanaca koji se deklariraju Hrvatima, ali su u rodbinskim i obiteljskim vezama s više od 300 tisuća pripadnika nacionalnih manjina u Hrvatskoj. 80% tih birača sdp-a u prosjeku imaju više od 60 godina i među tom populacijom ima puno neobrazovanih. SDP preko medija i anketarskih agencija pokušava manipulirati i promijeniti trendove i prikazati neku drugu sliku o svojim biračima i biračima HDZ-a, ali većina Hrvata ne puši njihove spinove. Ne gubi SDP bez veze zadnjih godina iako imaju svu medijsku mašineriju iza sebe, jednostavno biologija radi svoje, a na ruku im ne ide ni zavičajno porijeklo hrvatskih birača. Od 3,7 milijuna Hrvata u Hrvatskoj, Hrvata BiH podrijetla koje SDP-ovi jugo-ljevičari preziru ima prema nekim procjenama 1,5 milijuna kad se zbroji prva, druga i treća generacija, a čak dva milijuna Hrvata ima nekakve veze s BiH. Npr. ja sam rođeni Zagrepčanin, tata mi Dalmatinac, majka Hercegovka i takvog porijekla je većina mojih vršnjaka u Zagrebu. Kod 60% mojih poznanika koji su rođeni u Zagrebu uvijek netko izvuče tatu, mamu ili djeda i baku da mu je iz BiH. No vratimo se na SDP npr. u Zagrebu od 17 gradskih četvrti, SDP je jedva uspio imati većinu u Donjem Gradu i to uz pomoć Švaljek, radničke fronte, naš grad i još par nezaviznih, a to je populacijski najstarija gradska četvrt (45 godina prosjek) dok u populacijski najmlađoj gradskoj četvrti Sesvetama (35 godina prosjek) prolazi očajno. 80% birača HDZ-a je mlađe od 60 i uglavnom su srednje i visoke stručne spreme. Da HDZ ima neobrazovano biračko tijelo, pa sdp koji kontrolira 90% medija bi bez problema izmanipulirao HDZ-ovo biračko tijelo i imao podršku 70%, ali partijski mediji nemaju utjecaja na HDZ-ovo biračko tijelo jer je to pametna skupina birača, partijski mediji i SDP političari imaju utjecaja samo na ljevičarsku ekipu od 60+ godina koja ubrzano izumire.


vau, nisam znao za te neke podatke, odlična analiza


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 05 lis 2017, 11:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 36050
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Takija tupavim perecima.
Delegacija Savjetodavne skupštine Kraljevine Saudijske Arabije: U Hrvatskoj ćemo graditi najveći svjetski Islamski muzej :smijeh
To je onaj što su htjeli graditi u Veneciji pa ih Talijani napucali nogom u guzicu, ne bi se čudio da traže da ga grade u Dubrovniku.

slika

Voditelj delegacije Abdullah Humud Al Harbey: U Hrvatskoj planiramo izgradnju velikog islamskog muzeja koji će biti najveći takav muzej u svijetu. Tu nam iskustva Hrvatske mogu puno pomoći. Hrvatska je isto tako i zemlja bogata vodom pa ćemo razgovarati i o mogućnostima izvoza vode u Saudijsku Arabiju.
Zahvalio je vlastima i hrvatskom narodu što žive život s drugima kao i što se štite prava Muslimana u Republici Hrvatskoj.

Kako stoka pustinjska štiti prava kršćana, na čemu im mi imamo zahvaliti, hebao ih muzej islama, ako hoćeš gospodarsko ulaganje može, ako nećeš marš.
Ovo samo perec može popušiti.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 05 lis 2017, 14:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 69289
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Dopustiti takav objekt znacilo bi spaliti 500 000 glasova na izborima.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 05 lis 2017, 15:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 lis 2009, 17:44
Postovi: 8166
Što bi uostalom i bilo u tom muzeju?
Da postoji neki kršćanski muzej isto tako
nebi znao čemu i zašto.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 05 lis 2017, 18:59 
Offline

Pridružen/a: 03 sij 2012, 23:08
Postovi: 4974
Robbie MO je napisao/la:
Dopustiti takav objekt znacilo bi spaliti 500 000 glasova na izborima.


I spalit sve nekretnine i pokretnine tih koji dopuste


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 05 lis 2017, 19:02 
Offline

Pridružen/a: 11 tra 2016, 16:17
Postovi: 7949
Lokacija: Сарај Чадор
daramo je napisao/la:
Takija tupavim perecima.
Delegacija Savjetodavne skupštine Kraljevine Saudijske Arabije: U Hrvatskoj ćemo graditi najveći svjetski Islamski muzej :smijeh
To je onaj što su htjeli graditi u Veneciji pa ih Talijani napucali nogom u guzicu, ne bi se čudio da traže da ga grade u Dubrovniku.

slika

Voditelj delegacije Abdullah Humud Al Harbey: U Hrvatskoj planiramo izgradnju velikog islamskog muzeja koji će biti najveći takav muzej u svijetu. Tu nam iskustva Hrvatske mogu puno pomoći. Hrvatska je isto tako i zemlja bogata vodom pa ćemo razgovarati i o mogućnostima izvoza vode u Saudijsku Arabiju.
Zahvalio je vlastima i hrvatskom narodu što žive život s drugima kao i što se štite prava Muslimana u Republici Hrvatskoj.

Kako stoka pustinjska štiti prava kršćana, na čemu im mi imamo zahvaliti, hebao ih muzej islama, ako hoćeš gospodarsko ulaganje može, ako nećeš marš.
Ovo samo perec može popušiti.


Kmeeeee kmeeeee! S velebita mujezin viçe, ovo turska zemlja opet biçe. ... Kmeeeeeeeee

_________________
Skidanje okova je imperativ.

Takozvana "rs" je genocidna tvorevina.

The so-called "republic of srpska" is a genocidal ramshackle pseudo-state.

Ko je zrinyia na sigetu posjek'o..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 08 lis 2017, 22:14 
Offline

Pridružen/a: 17 lip 2009, 20:01
Postovi: 13486
Lokacija: ZG
http://www.dnevnik.ba/vijesti/najveci-uspjeh-u-povijesti-hrvatske-gimnastike-tin-srbic-je-prvak-svijeta

Prvo gimnasticko svjetsko zlato za Hrvatsku. :zivili

_________________
Muslimane ko je kleo, nije dangubio.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 08 lis 2017, 22:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 pro 2010, 15:32
Postovi: 6244
Lokacija: Izvan sebe
Amiđa je napisao/la:
daramo je napisao/la:
Takija tupavim perecima.
Delegacija Savjetodavne skupštine Kraljevine Saudijske Arabije: U Hrvatskoj ćemo graditi najveći svjetski Islamski muzej :smijeh
To je onaj što su htjeli graditi u Veneciji pa ih Talijani napucali nogom u guzicu, ne bi se čudio da traže da ga grade u Dubrovniku.

slika

Voditelj delegacije Abdullah Humud Al Harbey: U Hrvatskoj planiramo izgradnju velikog islamskog muzeja koji će biti najveći takav muzej u svijetu. Tu nam iskustva Hrvatske mogu puno pomoći. Hrvatska je isto tako i zemlja bogata vodom pa ćemo razgovarati i o mogućnostima izvoza vode u Saudijsku Arabiju.
Zahvalio je vlastima i hrvatskom narodu što žive život s drugima kao i što se štite prava Muslimana u Republici Hrvatskoj.

Kako stoka pustinjska štiti prava kršćana, na čemu im mi imamo zahvaliti, hebao ih muzej islama, ako hoćeš gospodarsko ulaganje može, ako nećeš marš.
Ovo samo perec može popušiti.


Kmeeeee kmeeeee! S velebita mujezin viçe, ovo turska zemlja opet biçe. ... Kmeeeeeeeee

:evotigana

_________________
Da je pravda i demokracija, bila bi Herceg-Bosna a ne Federacija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 18 lis 2017, 11:06 
Offline

Pridružen/a: 11 kol 2017, 07:21
Postovi: 38
https://www.youtube.com/watch?v=xKy6hh2z4iQ


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 18 lis 2017, 12:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 lip 2017, 01:01
Postovi: 1068
daramo je napisao/la:
Takija tupavim perecima.
Delegacija Savjetodavne skupštine Kraljevine Saudijske Arabije: U Hrvatskoj ćemo graditi najveći svjetski Islamski muzej :smijeh
To je onaj što su htjeli graditi u Veneciji pa ih Talijani napucali nogom u guzicu, ne bi se čudio da traže da ga grade u Dubrovniku.

slika

Voditelj delegacije Abdullah Humud Al Harbey: U Hrvatskoj planiramo izgradnju velikog islamskog muzeja koji će biti najveći takav muzej u svijetu. Tu nam iskustva Hrvatske mogu puno pomoći. Hrvatska je isto tako i zemlja bogata vodom pa ćemo razgovarati i o mogućnostima izvoza vode u Saudijsku Arabiju.
Zahvalio je vlastima i hrvatskom narodu što žive život s drugima kao i što se štite prava Muslimana u Republici Hrvatskoj.

Kako stoka pustinjska štiti prava kršćana, na čemu im mi imamo zahvaliti, hebao ih muzej islama, ako hoćeš gospodarsko ulaganje može, ako nećeš marš.
Ovo samo perec može popušiti.
Ovo su planirali i u Beogradu.Al ništa od toga.Dobro.Hrvati u Hr vole muslimane,islam i tako to.
Oni valjda imaju dve vere.Šta fali?Što bi stari Srbi rekli:Goood,goooood. :zubati

_________________
"Ovdje mjenjamo žive za žive, a mrtve za mrtve".


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 18 lis 2017, 14:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35318
Lokacija: Gl. grad regije
Baš neki dan prolazim kraj džamije u Rijeci. Sad mi je već kao i ova u Zg. Neprimjetna, nečujna. Ako će ostaviti veliku lovu, neka prave...

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 18 lis 2017, 16:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 36050
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Pobogu moji dragi susjedi kakav je ovo trend u Hrvatskoj?
Ne možete tako drage i miroljubive Bošnje uzimati za robove, šta je vama i oni su ljudi.
Svako malo neki Bošnjak u Hrvatskoj završi kao rob, nedavno je bio onaj slučaj kod Makarske.

http://www.zabranjeni.hr/vijesti/crna-kro ... jest/66603

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 18 lis 2017, 16:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 36050
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Susret u ruskom Karađorđevu, ovaj Sočiju, jedna od tema razgovora i BiH :kava

slika

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 18 lis 2017, 16:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 vel 2017, 13:26
Postovi: 1198
slika

_________________
Djela su bitnija od rijeci.

Muslimanski SDP i Sejdo Komsic vode BiH u raspad. Njihov sam fan.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 18 lis 2017, 21:57 
Offline

Pridružen/a: 19 kol 2015, 11:38
Postovi: 3896
robelec je napisao/la:
Partijski mediji i tzv. ljevičari prodaju svoju izopačenu percepciju preko lažnih anketa i svim silama pokušavaju utjecati na javnost. Vrijeđanja i etiketiranja tzv. desnih birača je klasika od njih, a koliko su u tome uspješni pokazuju izbori zadnjih godina. Prema popisu stanovnika u Hrvatskoj 2011. najviše slabo obrazovanih 90% (samo osnovna škola) ima u populaciji od 60+godina, a 80% prosječnih birača sdp-a ima više od 60 godina, najviše neobrazovanih ima među Srbima, a 150 tisuća Srba je glavno biračko tijelo SDP-a te u prosjeku prosječni Srbin ima 63 godine i svake godine ih 3800 manje. Za sdp glasuje još i 150 tisuća pripadnika drugih nacionalnih manjina u Hrvatskoj te još 200 tisuća mješanaca koji se deklariraju Hrvatima, ali su u rodbinskim i obiteljskim vezama s više od 300 tisuća pripadnika nacionalnih manjina u Hrvatskoj. 80% tih birača sdp-a u prosjeku imaju više od 60 godina i među tom populacijom ima puno neobrazovanih. SDP preko medija i anketarskih agencija pokušava manipulirati i promijeniti trendove i prikazati neku drugu sliku o svojim biračima i biračima HDZ-a, ali većina Hrvata ne puši njihove spinove. Ne gubi SDP bez veze zadnjih godina iako imaju svu medijsku mašineriju iza sebe, jednostavno biologija radi svoje, a na ruku im ne ide ni zavičajno porijeklo hrvatskih birača. Od 3,7 milijuna Hrvata u Hrvatskoj, Hrvata BiH podrijetla koje SDP-ovi jugo-ljevičari preziru ima prema nekim procjenama 1,5 milijuna kad se zbroji prva, druga i treća generacija, a čak dva milijuna Hrvata ima nekakve veze s BiH. Npr. ja sam rođeni Zagrepčanin, tata mi Dalmatinac, majka Hercegovka i takvog porijekla je većina mojih vršnjaka u Zagrebu. Kod 60% mojih poznanika koji su rođeni u Zagrebu uvijek netko izvuče tatu, mamu ili djeda i baku da mu je iz BiH. No vratimo se na SDP npr. u Zagrebu od 17 gradskih četvrti, SDP je jedva uspio imati većinu u Donjem Gradu i to uz pomoć Švaljek, radničke fronte, naš grad i još par nezaviznih, a to je populacijski najstarija gradska četvrt (45 godina prosjek) dok u populacijski najmlađoj gradskoj četvrti Sesvetama (35 godina prosjek) prolazi očajno. 80% birača HDZ-a je mlađe od 60 i uglavnom su srednje i visoke stručne spreme. Da HDZ ima neobrazovano biračko tijelo, pa sdp koji kontrolira 90% medija bi bez problema izmanipulirao HDZ-ovo biračko tijelo i imao podršku 70%, ali partijski mediji nemaju utjecaja na HDZ-ovo biračko tijelo jer je to pametna skupina birača, partijski mediji i SDP političari imaju utjecaja samo na ljevičarsku ekipu od 60+ godina koja ubrzano izumire.


Ako je to istina da su stariji od 60 za Jugoslaviju, a mladi za Hrvatsku tko je onda glasao za HDZ 90-ih godina? Tko je glasao 94% na referendumu za neovisnost 1991. I tko je bio u ratu? Tada su ti od 60 imali 35 i valjda ih se nešto pitalo.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 18 lis 2017, 22:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 lip 2017, 01:01
Postovi: 1068
I ne samo to.Kako je SDP dobio izbore sa pola miliona glasova,pre par godina??

_________________
"Ovdje mjenjamo žive za žive, a mrtve za mrtve".


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 20 lis 2017, 16:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19705
daramo je napisao/la:
Susret u ruskom Karađorđevu, ovaj Sočiju, jedna od tema razgovora i BiH :kava

slika

Kolinda kod Putina. :)

Ulaz Rusije u neprijateljski evropski teren skroz pokriven. :D

Rusija ima tradicionalne odnose sa Srbijom, kao i sa Crnom Gorom, kao i sa srpskim rukovodstvom u BiH, dok posljednjih godina ima dobre odnose i sa Slovenijom, kao i Madjarskom, Turskom, a o odnosima sa Bugarskom, Rumunijom i Bjelorusijom itd. da ne pisem. Uglavnom sad je citava ruta do takodje prijateljske Italije pokrivena minus Ukrajina za sta je Putin samo na osnovu boljih odnosa sa Turskom dobio mnogo vise nego gubitkom Ukrajine, a tu je i intenzivnija saradmja sa Kinom nego inace ranijih godina. EU sankcionijama Rusiji je ucinila da ista bude jos jaca do te mjere da jce jednog dana sama bitu jaca od EU. Sto se tice Hrvatske ona bi mogla itekako da profitira od boljih odnosa sa Rusijom, prije svega u Turizmu. Dubrovnik je elitna destinacija, a Rusi, od tajkuna samo Abramovic svraca tamo. To je samo djelic price. Hrvataka bi trebala znacajnije da promovise destinacije poput vec spomenute pred ruskim privrednicima i javnosti.

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 20 lis 2017, 21:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 lip 2017, 01:01
Postovi: 1068
Putin mi ne deluje nesto srecan.

_________________
"Ovdje mjenjamo žive za žive, a mrtve za mrtve".


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 21 lis 2017, 08:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 pro 2010, 15:32
Postovi: 6244
Lokacija: Izvan sebe
Imas pravo. Kolinda djeluje zadovoljno i srecno, ali kod zenskih se nikada ne zna.
Mozda bi zapravo trebala ucjeniti putina( naravno tajna diplomacija) da ce prosiriti vijest da je impotentan.
Putin ce onda dati hrvatskoj onaj raketni sistem skoro daba.

_________________
Da je pravda i demokracija, bila bi Herceg-Bosna a ne Federacija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 24 lis 2017, 06:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 sij 2010, 18:56
Postovi: 5403
Nedjeljom u 2 sa ugodnim osvježenjem!


8163
Nedjeljom u dva: Marija Selak (22.10.2017)

_________________
MIR da, ali ne kao u Macelju, Ovčari i Hudim jamama!
Komunisti nude bolju budućnost, neuspješni u sadašnjosti, a razlog je uvijek u prošlosti!
Želiš stvoriti neprijatelja – spasi ga od genocida!


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 14053 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 196, 197, 198, 199, 200, 201, 202 ... 563  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: goran2hr i 38 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO