HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 25 tra 2024, 01:42.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 1561 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59 ... 63  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Jednom katolik, uvijek katolik - zašto volimo RKC
PostPostano: 28 tra 2017, 16:42 
Offline

Pridružen/a: 01 sij 2015, 21:05
Postovi: 2993
Leeroy Jenkins je napisao/la:
Nije mi jasno zašto uopšte ljudi gube vreme na te proteste, nije kao da ih neko vuče u HNK da gledaju predstavu. Još su carevi dali pare za karte da prave unutra cirkus, samo da bi bili izbačeni.
Samo su ga isfinansirali.

Neka su. Nekada sam mislio da ovo što su uradili nema smisla, no s obzirom kakve je posljedice slučaj Breivik i muslimanski teroristi izvršili pokazivanje zube kao ovo od danas se isplati.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jednom katolik, uvijek katolik - zašto volimo RKC
PostPostano: 02 svi 2017, 09:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10750
http://www.zabranjeni.hr/vijesti/hrvatska/nadbiskup-smijenio-zupnika-alojzija-svecenik-jedva-pristao-dati-pricest-na-oltaru-djecaku-s-downom-a-onda-jos-u-propovijedi-izvrijedao-majku/5985711/

Evo primera koliko je crkva neljudska i licemerna.

Priča je sledeća , svi su skočili od medija pa posle i samog vođstva crkve na svećenika koji nije prvo hteo pričestiti dete sa daunovim sindromom a posle nevoljo pristao.

Međutim ovaj svećenik koliko god bio grozan je zapravo žrtva same crkve i njene lažljivosti i licemerja samo zato što se državo crkvene logike i tradicije , jer sama pričest uvek ide sa duhovnom pripremom i ispovedi , a to ovo dete sa daunovim sindromom prosto ne može učiniti.

Ali pošto je crkva njega osudila onda roditelji druge dece će se upitati da ako se deca sa posebnim potrebama mogu pričestit bez pripreme i ispvedi i školskog veronuaka koji je čak i obavezan za pričest u KC , onda zašto bi i oni slali decu na verunauk i na duhovnu pripremu ako je već sama pirčst postala upravo ono št crkva najviše mrzi , formalizam.

A da bude sve gore , ovom osudom je crkva dala do znanja da se od sada mogu venčati ljudi sa daunovim sindromom , ili čak najgore da jedan supružnik ima sindrom a drugi ne , jer ako se mogu pričestiti onda se mogu i venčati , jer i venčanje i pričest je sjedinjenje sa bogom svesnih ljudi iz kojega proističe i obaveze.

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jednom katolik, uvijek katolik - zašto volimo RKC
PostPostano: 02 svi 2017, 10:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Enter dobar komad debila.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jednom katolik, uvijek katolik - zašto volimo RKC
PostPostano: 03 kol 2017, 16:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32148
Legenda...

Citat:
Preminuo jedan od najuglednijih franjevaca fra Bonaventura Duda

slika

Fra Bonaventura Duda, jedan od najuglednijih franjevaca na hrvatskom jezičnom području koji je uz svećenički rad postao poznat i kao teolog, knjižničar, profesor-emeritus Sveučilišta u Zagrebu, prevoditelj, poliglot, pisac i pjesnik, kateheta, pedagog, skladatelj te dopisni član Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti, umro je u četvrtak u franjevačkom samostanu u Varaždinu.

Duda je preminuo u 94. godini života, 76. redovništva i 68. svećeništva, prenosi Informativna katolička agencija (IKA).

Fra Bonaventura Duda rođen je 14. siječnja 1924. u Rijeci. Rano djetinjstvo proveo je u selu Krasu na otoku Krku gdje je s pet i pol godina krenuo u pučku školu, a nakon toga školovanje nastavlja na Sušaku u građanskoj školi te u Varaždinu na Franjevačkoj gimnaziji. Na Katoličkome bogoslovnom fakultetu (KBF) u Zagrebu diplomirao je 1950. a 15. siječnja iste godine na Trsatu je slavio mladu misu.

Od 1946. objavio je mnoštvo znanstvenih, stručnih i kulturnih priloga te više od 40 knjiga.

Njegov životni put 1954. nastavlja se u Rimu gdje je na Franjevačkom sveučilištu “Antonianum” postigao doktorat disertacijom o dubrovačkom dominikancu Ivanu Stojkoviću, ekleziologu iz XV. stoljeća. Nakon toga na Papinskom biblijskom institutu položio je biblijski licencijat. U Zagreb se vratio 1957. i ujesen postao asistentom na KBF-u. Predavao je i na različitim institutima, a uz profesorski i nastavni rad, često je sudjelovao na brojnim znanstvenim skupovima i objavljivao radove u stručnim časopisima i znanstvenim zbornicima. Umirovljen je 1. listopada 1993., a 9. studenoga 2001. izabran je za profesora emeritusa Sveučilišta u Zagrebu.

Bio je glavni urednik Zagrebačke Biblije, kapitalnog prijevoda Svetog pisma iz 1968., iznimnoga zagrebačkoga i hrvatskoga biblijskog pothvata, zajedno s ostalim vrhunskim zagrebačkim i hrvatskim književnicima i jezikoslovcima, teolozima i prevoditeljima (tiskane u 400.000 primjeraka) što je utjecalo i na tiskanje desetak svezaka Hrvatskoga lekcionara (1973.-1991.).

Kao autor sadržajnog projekta i član uredništva s Jurom Kaštelanom sudjeluje u ostvarenju Zagrebačke Biblije 1968. u izdanju Stvarnosti koju je poslije otkupila Kršćanska sadašnjost, a sa fra Zorislavom Lajošem (+1972.), prvotnim inicijatorom, ujesen 1962. sudjeluje u pokretanju Glasa Koncila.

U punom jeku pokoncilske obnove liturgije tadašnja Biskupska konferencija Jugoslavije povjerava fra Bonaventuri Dudi izradu biblijskog djela Hrvatskog lekcionara u deset svezaka. Taj posao izveo je u najužoj suradnji s fra Jerkom Fućakom (+1992.). Za potrebe lekcionara nanovo su preveli Novi zavjet u izdanju Kršćanske sadašnjosti te izvršili lekcionarsku redakciju Psaltira Zagrebačke Biblije. I danas čitamo u bogoslužju tekstove koje su oni priredili. Obojica su sudjelovala u prijevodu Rimskog misala i Časoslova. Fra Bonaventura je sam preveo osamdesetak novih časoslovnih himana. Kasnije su se obojica zauzela i za prijevod Ekumenskoga Novog zavjeta (Zagreb, 1972.) te za ostvarenje tzv. Jeruzalemske Biblije (1994.).

Bio je neumoran pastoralni djelatnik, kao propovjednik, pisac, publicist i voditelj duhovnih vježbi. Fra Bonaventura Duda je među prvim svećenicima koji se pojavio na televizijskom ekranu.

Uz sav svoj rad fra Bonaventura Duda bio je izvrstan voditelj dvaju crkvenih procesa za beatifikaciju slugu Božjih, najprije za provincijalnog ministra fra Vendelina Vošnjaka. Posljednjih godina intenzivno je pripremao materijale za kauzu sluge Božjega fra Alekse Benigara, pišući izvješća o njegovoj svetosti. Benigar je osobito zaslužan kao prvi, dosada nenadmašeni, biograf Alojzija Stepinca. Osim toga surađivao je i na procesu bl. Alojzija Stepinca, o. Ante Antića i postavio temelje procesu sestre Marice Stanković.

Znanje fra Bonaventure Dude bilo je enciklopedijsko, a zanimanje za biblijske i teološke teme svestrano. Bio je djelatnik na širokom polju otkrivanja same Crkve i njene poruke u koncilskom i pokoncilskom vremenu. Posve je bio predan poslanju Crkve i nije birao zadatke po svojim sklonostima nego po njihovoj važnosti. Osjetljiv je za ‘znakove vremena’ i spreman na koncilijantnu suradnju sa svima kojima je na srcu dobro ljudi.



Dobitnik je niza domaćih i inozemnih nagrada i priznanja. Vrijeme ukopa fra Bonaventure Dude bit će naknadno objavljeno, prenosi IKA./HMS/


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jednom katolik, uvijek katolik - zašto volimo RKC
PostPostano: 04 kol 2017, 18:12 
Offline

Pridružen/a: 10 lip 2015, 23:16
Postovi: 6025
Problemi i sukobi 2 struje, liberalne i konzervativne....zanimljivo.....trovanja...pedofilija....

http://srbin.info/2017/08/04/mracne-taj ... -i-jeresi/

Како напетост расте у Ватикану услед унутрашњих сукоба и борбе против педофилске мреже која сада управља црквом и папом, изненадна смрт кардинала Јоакима Мајснера, бившег надбискупа у Келну 5. јула 2017, изазвала је сумњу, будући да се ради о снажном бранитељу црквене доктрине и ортодоксије. Мајснер се сматра предводником конзервативног крила у немачком епископату и био је један од четири кардинала који су се супротставили модернизацији цркве у питањима вере и папске енциклике Amoris Laetitia, објављене у априлу 2016. на тему брака и породице, тражећи до јуна 2017. разјашњење које је, међутим, остало без одговора.

_________________
Kako smo svi opljackani.Film "Tezina lanaca" https://youtu.be/waEYQ46gH08

Film o propasti imperije duge 1.123 g. Vizantijska lekcija https://youtu.be/_fLuI92iHR4


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jednom katolik, uvijek katolik - zašto volimo RKC
PostPostano: 17 ruj 2017, 23:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 69288
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Zašto ne pokopaju dostojno ili kremiraju ovog Leopolda Bogdana Mandica?

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jednom katolik, uvijek katolik - zašto volimo RKC
PostPostano: 17 ruj 2017, 23:34 
Offline

Pridružen/a: 17 lip 2009, 20:01
Postovi: 13486
Lokacija: ZG
Ne može pokopan na turneju.

_________________
Muslimane ko je kleo, nije dangubio.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jednom katolik, uvijek katolik - zašto volimo RKC
PostPostano: 13 lis 2017, 05:49 
Offline

Pridružen/a: 11 lis 2017, 06:20
Postovi: 372
Robbie MO je napisao/la:
Zašto ne pokopaju dostojno ili kremiraju ovog Leopolda Bogdana Mandica?


Da,i meni to smeta,razvlače njegovo tijelo okolo kao Srbi Lazara!Od njega možemo puno naučiti , poštivati ga ali ne se njemu klanjati tj. štovati ga!Klanjajmo se jedino Bogu i štujmo ga a ne moći ljudske!Nemoćne!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jednom katolik, uvijek katolik - zašto volimo RKC
PostPostano: 13 lis 2017, 05:53 
Offline

Pridružen/a: 11 lis 2017, 06:20
Postovi: 372
Novi je napisao/la:
Jeste li znali da je sveta Marija imala 12-14 godina kad je rodila Isusa?

A sveti Josip je vjerovatno bio star.

Citat:
Mary, a Teenage Bride and Mother

One very remarkable thing about Mary is that she would almost certainly have been 12-14 years old when the angel Gabriel appeared to her. We know this because the common custom at that time was for girls to marry early, at that age.
...

In ancient Israel, girls married in their teens, even early teens. [2] For Mary to be betrothed (engaged) but not yet formally married, yet old enough to have and nurse the Messiah, she would have been 12-14.
...

It is often assumed that Joseph married late in his life, because it is almost certain that he had died by the time Jesus started his ministry.
...

If we are going to paint a picture of the birth of Christ, or cast a woman for a living nativity scene, there is some room for interpretation, but if we want to show Mary as she actually was, having a girl of twelve to fourteen as an actor or model would be the most proper thing to do.

http://www.truthortradition.com/article ... and-mother

Ja mislim da su to gluposti i laži!Nema ništa u Bibliji o tome a ona je jedini vjerodostojan izvor!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jednom katolik, uvijek katolik - zašto volimo RKC
PostPostano: 13 lis 2017, 05:54 
Offline

Pridružen/a: 11 lis 2017, 06:20
Postovi: 372
Mar-kan je napisao/la:
Novi je napisao/la:
Jeste li znali da je sveta Marija imala 12-14 godina kad je rodila Isusa?

A sveti Josip je vjerovatno bio star.


Sv. Marija je imala 14-15 godina kada je bila zaručena sa Sv. Josipom, koji je imao oko 33 godine.
Nakon 6-7 mjeseci je začet Isus Krist.
Sv. Marija je imala oko 16-17 godina kad je rođen Isus. :kava

To ne piše u Bibliji dakle,netočno!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jednom katolik, uvijek katolik - zašto volimo RKC
PostPostano: 13 lis 2017, 06:02 
Offline

Pridružen/a: 11 lis 2017, 06:20
Postovi: 372
joe enter je napisao/la:
Ksenija je napisao/la:
Pogrešno, ne možeš svrstati pravoslavne sa ostalima zbog toga što prvoslavno sveštenstvo može stupiti u brak pa, analogno tome, donesi zaključak.

Deo iz izvora


Ovde nije problem jel neko oženjen ili nije već je problem ćutanje vernika i zataškavanje vođstva crkve u vezi pedofillije , a vamo svi skaču kad im neko "uvredi boga" i hoće da linčiju gejeve svako malo.
Ne skreći sa poente jer tako opravdavaš pedofiliju u pravoslavnoj crkvi koja definitvno postoji , doduše najviše kod celbatske bratije koji i vode crkvu.

Uvjek ista priče,neki svećenik negdje tamo pedofilčina,debilni zaključak = svi svećenici su pedofili( i crkva pedofilska!).
Najviše pedofila je iz kruga obitelji(očevi npr i bliska rodbina) pa ih ima među profesorima,doktorima itd.
Ono što je loše i tu se slažem sa nekima od vas je što crkva zataškava takve slučajeve jer je svećenik primio sakrament pa ga to čini svetim.Vraga je svet da ima 100 sakramenata ako nesveto živi.On je Đavlov svećenik i takve bi crkva PRVA trebala osuditi i izbaciti iz crkve te predati vlastima da mu sude!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jednom katolik, uvijek katolik - zašto volimo RKC
PostPostano: 13 lis 2017, 06:07 
Offline

Pridružen/a: 11 lis 2017, 06:20
Postovi: 372
Ja volim RKC a nisam neki Katolik(po rođenju da ali me loš svećenik i loši vjernici odgurnuše od crkve a ateistički odgoj u školi i od Boga).
Volim ono dobro i sveto u RKC,dobre svećenike i vjernike kako reče moj prijatelj svećenik"Ja vjerujem u crkvu u crkvi".Hoće reći prava Božja crkva unutar KC su oni koji iskreno vjeruju i vjeru žive!
Rado osim na mise ponekad odem i u Protestantsku crkvu!Ima dobrih Protestantskih crkava ali ima i cirkusa!Dakle,loših!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jednom katolik, uvijek katolik - zašto volimo RKC
PostPostano: 17 lis 2017, 20:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ožu 2015, 21:56
Postovi: 5046
Mislim da ja katolicka crkva idigrala presudnu ulogu u onome sto smo mi sada.Povijesnu ulogu koja je vise pozitivna posto je zaduzila nas europljane(i ateiste takodjer) ali je ona zaostala i nepotrebna kao i sve religije.Mislim korisna je katolickacrkva za spijunazu i to ali njenu doktrinu smo daleko preraslI.Nakon pojave humanizma covjecanstvu nije vise trebala ni jedna vjera u smislu prznovjerja a u smislu kulture cu reci ovo:Ja sam ateist i nevjerujem u nista ali moj moralni kompas i ukus to se tice drustvenih normi je katolicki i to je dobro po meni.Europljani su odbacili praznovjerje ali su postali bazukusni i previse su se raskalasili,prepustili svemu degeneriranom.

_________________
Muslimani su nastali, kada je Bosna nestala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jednom katolik, uvijek katolik - zašto volimo RKC
PostPostano: 18 lis 2017, 10:08 
Offline

Pridružen/a: 11 lis 2017, 06:20
Postovi: 372
Heero je napisao/la:
Mislim da ja katolicka crkva idigrala presudnu ulogu u onome sto smo mi sada.Povijesnu ulogu koja je vise pozitivna posto je zaduzila nas europljane(i ateiste takodjer) ali je ona zaostala i nepotrebna kao i sve religije.Mislim korisna je katolickacrkva za spijunazu i to ali njenu doktrinu smo daleko preraslI.Nakon pojave humanizma covjecanstvu nije vise trebala ni jedna vjera u smislu prznovjerja a u smislu kulture cu reci ovo:Ja sam ateist i nevjerujem u nista ali moj moralni kompas i ukus to se tice drustvenih normi je katolicki i to je dobro po meni.Europljani su odbacili praznovjerje ali su postali bazukusni i previse su se raskalasili,prepustili svemu degeneriranom.

Ode ti u kupus!
Po tebi je vjera = praznovjerje i Evropljani su odbacili vjeru nakon humanizma!
O kojoj ti Evropi pišeš?
U Evropi u kojoj ja živim vjernici su u većini!
I u svjetu!
Ateista je zanemariv broj!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jednom katolik, uvijek katolik - zašto volimo RKC
PostPostano: 18 lis 2017, 12:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ožu 2015, 21:56
Postovi: 5046
Kazm da nakon humanizma crkve su nepotrebne a ne da su tada odbacili,odbacili su u novije vrijeme.Bar protestanti pa pogldaj ih.U biti odbacio je i vrh katolicke crkve vjeru pa vecina kardinala su ateisti XD prema nekim tvrdnjama.

_________________
Muslimani su nastali, kada je Bosna nestala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jednom katolik, uvijek katolik - zašto volimo RKC
PostPostano: 18 lis 2017, 14:00 
Offline

Pridružen/a: 11 lis 2017, 06:20
Postovi: 372
Heero je napisao/la:
Kazm da nakon humanizma crkve su nepotrebne a ne da su tada odbacili,odbacili su u novije vrijeme.Bar protestanti pa pogldaj ih.U biti odbacio je i vrh katolicke crkve vjeru pa vecina kardinala su ateisti XD prema nekim tvrdnjama.

Čijim?
Tebi to sjelo pa si uvažio tvrdnje nekih minornih likova!Pogedaj malo šire i nemoj biti pristran!
Kardinal koji bi se izjasnio kao ateist dobija nogu!S pravom!Pa nemožeš biti sluga Božji a promovirat ideju da Boga nema!Logično ča ne?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jednom katolik, uvijek katolik - zašto volimo RKC
PostPostano: 19 lis 2017, 18:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ožu 2015, 21:56
Postovi: 5046
Nisu se izjasnili javno.
Neznam odkuda izvori ali davno sam o tome slusao.

_________________
Muslimani su nastali, kada je Bosna nestala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jednom katolik, uvijek katolik - zašto volimo RKC
PostPostano: 20 lis 2017, 11:46 
Offline

Pridružen/a: 11 lis 2017, 06:20
Postovi: 372
Heero je napisao/la:
Nisu se izjasnili javno.
Neznam odkuda izvori ali davno sam o tome slusao.

Nemoj biti lakovjeran!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jednom katolik, uvijek katolik - zašto volimo RKC
PostPostano: 20 lis 2017, 12:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ožu 2015, 21:56
Postovi: 5046
Nisam,mirise mi tako.

_________________
Muslimani su nastali, kada je Bosna nestala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jednom katolik, uvijek katolik - zašto volimo RKC
PostPostano: 21 lis 2017, 12:13 
Offline

Pridružen/a: 11 lis 2017, 06:20
Postovi: 372
caruga je napisao/la:
Mar-kan je napisao/la:

Nikad nisu bili katolici problem...Problem su vrhuške i zakulisne igre...



Mislim da je RKC zadnjih godina šutjela o mnogim,blago rečeno,negativnim stvarima koje su se zbivale ili se još uvijek zbivaju u Hrvatskoj ali i cijelom svijetu...
Katolici su u post komunističkom društvu od Crkve očekivali posve drugačiju reakciju i stav na politiku neo liberalne bagre koja je pod krinkom demokracije učinila ono što je učinila,a što je za posljedicu imalo strašan moralni i duhovni pad kršćanske populacije,a počela je djelovati tek onda kad joj se i samoj voda počela zalijevati u uši...
Zadnjih par mjeseci primjećujem kako se,bar dio klera,otvoreno pokušava suprostaviti mnogim negativnim pojavnostima u društvu...jer su napokon čini mi se shvatili da nisu tu samo da propovjedaju Evanđelje sa oltara već da ga i svjedoče u stvarnom svijetu i dijele i dobro i zlo sa svojim narodom...
Ovo me veseli...jer sam već polako počeo gubiti nadu,odnosno počeo prihvaćati će onaj prljavi i "zagumanski"dio unutar nje same nadvladati i pobijediti....
U prilog ovome evo i dijela teksta....iz propovjedi biskupa Egidija Živkovića sa jučerašnje mise u Udbini....



Što bi u ovom povijesnom trenutku trebala činiti Crkva? Crkva, ako želi ostati vjerna svome poslanju, ne smije šutjeti, ne smije popustiti pred napastima interesa i kompromisa, mora poput proroka stati na stranu istine bez obzira na cijenu koju će za to morati platiti. Kada stvari nazivamo njihovim pravim imenima, kada kažemo da je pobačaj ubojstvo, a ne pravo žene da raspolaže svojim tijelom, da su istospolni brakovi i njihovo usvajanje djece izopačenje ljudske prirode, a ne dostignuća suvremene demokracije, da je poigravanje s genetikom ponovni pokušaj čovjeka da se igra Stvoritelja, a ne napredak znanosti, onda nam kažu da smo zaostali i konzervativni, da ne razumijemo čovjeka i njegove potrebe, onda smo kočničari na putu u, priznat ćete, u najmanju ruku nejasnu i zamagljenu budućnost. Bojim se budućnosti, bojim se Europe u čijem se ustavu ne smije spomenuti Božje ime, bojim se za Hrvatsku u čijim temeljima ne bi bile ugrađene kršćanske vrijednosti. I kada odgovaram na pitanje što bi u ovom povijesnom trenutku trebala činiti Crkva, posve sam uvjeren da ona mora biti proročki glas, glas nade koji će ovom narodu neumorno naviještati da ga Bog nije ni prevario ni ostavio ili zaboravio.

http://www.blog.hr/print/id/1630980096/ ... ovoza.html

Jako dobro!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jednom katolik, uvijek katolik - zašto volimo RKC
PostPostano: 21 lis 2017, 12:17 
Offline

Pridružen/a: 11 lis 2017, 06:20
Postovi: 372
NoviSeer je napisao/la:
dudu je napisao/la:

uskoro ćemo napraviti istu ovakvu usporedbu, glasovi za naci SDP 3.10.2010. i Hrvati katolici na popisu 2012. godine.


Pa evo. Nema tu puno pametovanja

slika

slika

Pozdrav,,,nekak mi je tvoj avatar poznat,,,pamtim te sa Net foruma,ako si taj,ostao mi u sjećanju kao dobar vjernik i poželjan sugovornik!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jednom katolik, uvijek katolik - zašto volimo RKC
PostPostano: 21 lis 2017, 12:19 
Offline

Pridružen/a: 11 lis 2017, 06:20
Postovi: 372
NoviSeer je napisao/la:
Jer je na načelima katoličke crkve, odnosno kršćanstva općenito, izgrađena moderna evropa poslije WWII.
Jer nama Hrvatima katolicima kao pripadnicima najbrojnije kršćanske crkve je omogućena velika mogućnost lobiranja. Ipak smo rat dobili sa vatikansko-nemačkom zaverom :zubati .

:zubati :zubati :thumbup1


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jednom katolik, uvijek katolik - zašto volimo RKC
PostPostano: 21 lis 2017, 12:22 
Offline

Pridružen/a: 11 lis 2017, 06:20
Postovi: 372
Icebreaker je napisao/la:
Ja sam praktični vjernik u smislu da idem na misu skoro svake nedjelje itd, ali izgubio sam pomalo vjeru u instituciju Crkve. Jednostavno ne čini što bi trebala. Ne čini koliko bi trebala. Toliko je gladnih i bijednih u svijetu a svećenici i pape žive lagodno u palačama od zlata i mramora. Pogledajte samo baziliku sv Petra. Zgradu HBK koju je Bozanić dao izgraditi u vrijeme krize. To jednostavno kopa oči.

Vjerujem u Isusa ali katolička crkva se mora konsolidirat i preispitat. Ja bih dao svećenicima nek se žene. Em bi bilo više djece em bi ta djeca bila dobro odgojena i u katoličkom duhu, em ne bi bilo više pedofila i uništenih života.

Svejedno, iznimno sam zahvalan Vatikanu na podršci nama Hrvatima kroz povijest i za vrijeme rata. Papa Ivan Pavao II je doista bio nešto posebno. Nadam se da će biti više takvih ljudi kao što su on i majka Terezija u budućnosti u Crkvi.

Jako dobro,,,
Samo,ne žive svi svećenici u palačama i nisu svi bogati,ima ih koji žive jako skromno!Pogotovo oni na misijskim poljima po Africi i drugdje!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jednom katolik, uvijek katolik - zašto volimo RKC
PostPostano: 21 lis 2017, 12:29 
Offline

Pridružen/a: 11 lis 2017, 06:20
Postovi: 372
[quote="joe enter"]http://www.zabranjeni.hr/vijesti/hrvatska/nadbiskup-smijenio-zupnika-alojzija-svecenik-jedva-pristao-dati-pricest-na-oltaru-djecaku-s-downom-a-onda-jos-u-propovijedi-izvrijedao-majku/5985711/

Evo primera koliko je crkva neljudska i licemerna.

Priča je sledeća , svi su skočili od medija pa posle i samog vođstva crkve na svećenika koji nije prvo hteo pričestiti dete sa daunovim sindromom a posle nevoljo pristao.

Međutim ovaj svećenik koliko god bio grozan je zapravo žrtva same crkve i njene lažljivosti i licemerja samo zato što se državo crkvene logike i tradicije , jer sama pričest uvek ide sa duhovnom pripremom i ispovedi , a to ovo dete sa daunovim sindromom prosto ne može učiniti.

Ali pošto je crkva njega osudila onda roditelji druge dece će se upitati da ako se deca sa posebnim potrebama mogu pričestit bez pripreme i ispvedi i školskog veronuaka koji je čak i obavezan za pričest u KC , onda zašto bi i oni slali decu na verunauk i na duhovnu pripremu ako je već sama pirčst postala upravo ono št crkva najviše mrzi , formalizam.

A da bude sve gore , ovom osudom je crkva dala do znanja da se od sada mogu venčati ljudi sa daunovim sindromom , ili čak najgore da jedan supružnik ima sindrom a drugi ne , jer ako se mogu pričestiti onda se mogu i venčati , jer i venčanje i pričest je sjedinjenje sa bogom svesnih ljudi iz kojega proističe i obaveze.[/quote
Ben mu miša,koji si ti lažov i mrzitelj Katolicizma(valjda i kršćanstva općeniti).
Čovjek je učinio tako,nije ga htjeo pričestiti,NO CRKVA GA JE OSUDILA.Tog svećenika,rekli su da nije imao pravo to učiniti!
Koliko sam informiran!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jednom katolik, uvijek katolik - zašto volimo RKC
PostPostano: 21 lis 2017, 12:33 
Offline

Pridružen/a: 11 lis 2017, 06:20
Postovi: 372
Mar-kan je napisao/la:
Legenda...

Citat:
Preminuo jedan od najuglednijih franjevaca fra Bonaventura Duda

slika

Fra Bonaventura Duda, jedan od najuglednijih franjevaca na hrvatskom jezičnom području koji je uz svećenički rad postao poznat i kao teolog, knjižničar, profesor-emeritus Sveučilišta u Zagrebu, prevoditelj, poliglot, pisac i pjesnik, kateheta, pedagog, skladatelj te dopisni član Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti, umro je u četvrtak u franjevačkom samostanu u Varaždinu.

Duda je preminuo u 94. godini života, 76. redovništva i 68. svećeništva, prenosi Informativna katolička agencija (IKA).

Fra Bonaventura Duda rođen je 14. siječnja 1924. u Rijeci. Rano djetinjstvo proveo je u selu Krasu na otoku Krku gdje je s pet i pol godina krenuo u pučku školu, a nakon toga školovanje nastavlja na Sušaku u građanskoj školi te u Varaždinu na Franjevačkoj gimnaziji. Na Katoličkome bogoslovnom fakultetu (KBF) u Zagrebu diplomirao je 1950. a 15. siječnja iste godine na Trsatu je slavio mladu misu.

Od 1946. objavio je mnoštvo znanstvenih, stručnih i kulturnih priloga te više od 40 knjiga.

Njegov životni put 1954. nastavlja se u Rimu gdje je na Franjevačkom sveučilištu “Antonianum” postigao doktorat disertacijom o dubrovačkom dominikancu Ivanu Stojkoviću, ekleziologu iz XV. stoljeća. Nakon toga na Papinskom biblijskom institutu položio je biblijski licencijat. U Zagreb se vratio 1957. i ujesen postao asistentom na KBF-u. Predavao je i na različitim institutima, a uz profesorski i nastavni rad, često je sudjelovao na brojnim znanstvenim skupovima i objavljivao radove u stručnim časopisima i znanstvenim zbornicima. Umirovljen je 1. listopada 1993., a 9. studenoga 2001. izabran je za profesora emeritusa Sveučilišta u Zagrebu.

Bio je glavni urednik Zagrebačke Biblije, kapitalnog prijevoda Svetog pisma iz 1968., iznimnoga zagrebačkoga i hrvatskoga biblijskog pothvata, zajedno s ostalim vrhunskim zagrebačkim i hrvatskim književnicima i jezikoslovcima, teolozima i prevoditeljima (tiskane u 400.000 primjeraka) što je utjecalo i na tiskanje desetak svezaka Hrvatskoga lekcionara (1973.-1991.).

Kao autor sadržajnog projekta i član uredništva s Jurom Kaštelanom sudjeluje u ostvarenju Zagrebačke Biblije 1968. u izdanju Stvarnosti koju je poslije otkupila Kršćanska sadašnjost, a sa fra Zorislavom Lajošem (+1972.), prvotnim inicijatorom, ujesen 1962. sudjeluje u pokretanju Glasa Koncila.

U punom jeku pokoncilske obnove liturgije tadašnja Biskupska konferencija Jugoslavije povjerava fra Bonaventuri Dudi izradu biblijskog djela Hrvatskog lekcionara u deset svezaka. Taj posao izveo je u najužoj suradnji s fra Jerkom Fućakom (+1992.). Za potrebe lekcionara nanovo su preveli Novi zavjet u izdanju Kršćanske sadašnjosti te izvršili lekcionarsku redakciju Psaltira Zagrebačke Biblije. I danas čitamo u bogoslužju tekstove koje su oni priredili. Obojica su sudjelovala u prijevodu Rimskog misala i Časoslova. Fra Bonaventura je sam preveo osamdesetak novih časoslovnih himana. Kasnije su se obojica zauzela i za prijevod Ekumenskoga Novog zavjeta (Zagreb, 1972.) te za ostvarenje tzv. Jeruzalemske Biblije (1994.).

Bio je neumoran pastoralni djelatnik, kao propovjednik, pisac, publicist i voditelj duhovnih vježbi. Fra Bonaventura Duda je među prvim svećenicima koji se pojavio na televizijskom ekranu.

Uz sav svoj rad fra Bonaventura Duda bio je izvrstan voditelj dvaju crkvenih procesa za beatifikaciju slugu Božjih, najprije za provincijalnog ministra fra Vendelina Vošnjaka. Posljednjih godina intenzivno je pripremao materijale za kauzu sluge Božjega fra Alekse Benigara, pišući izvješća o njegovoj svetosti. Benigar je osobito zaslužan kao prvi, dosada nenadmašeni, biograf Alojzija Stepinca. Osim toga surađivao je i na procesu bl. Alojzija Stepinca, o. Ante Antića i postavio temelje procesu sestre Marice Stanković.

Znanje fra Bonaventure Dude bilo je enciklopedijsko, a zanimanje za biblijske i teološke teme svestrano. Bio je djelatnik na širokom polju otkrivanja same Crkve i njene poruke u koncilskom i pokoncilskom vremenu. Posve je bio predan poslanju Crkve i nije birao zadatke po svojim sklonostima nego po njihovoj važnosti. Osjetljiv je za ‘znakove vremena’ i spreman na koncilijantnu suradnju sa svima kojima je na srcu dobro ljudi.



Dobitnik je niza domaćih i inozemnih nagrada i priznanja. Vrijeme ukopa fra Bonaventure Dude bit će naknadno objavljeno, prenosi IKA./HMS/

Baš legenda,volio sam ga slušati,al fora je ovo,,,nisam u životu vidio tako simpatičnijeg čovu a tako ružnog,,,ha ha mislim samo na njegove uši!)Njegov prevod N.Zavjeta (sa jerkom Fućkom) je najbolji kog imamo na Hrvatskom jeziku!
Hvala Bogu za njega!
Neznam jesi li čuo na J.T. ima njegova priča o odrastanju,kako je postao svećenik?E da su unas Hrvata svi takvi!


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 1561 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59 ... 63  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 78 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO