HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 tra 2024, 09:53.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 360 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Koja crkva je prava?Katolička,Protestantska ili Pravoslavna?
PostPostano: 17 lis 2017, 14:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10750
patriot_1 je napisao/la:
Heero je napisao/la:

Indoktrinacija je definirana kao nametnuti sustav vjerovanja bez omogucenog pogleda iz druge perspektive!

Kako ateist moze bit indoktriniran pa on nevjeruje u nista.
Pitanje za tebe!

Dali si ti sam pristupio svojoj religiji ili su te roditelji inicirali/krstili/obrezali(sta vec muslimani rade) ??
Dali su tebi starci odmalena govorili:mi smo katolici,ti si katolik a katolici vjeruju u to,to i to ili su oni jednog dana tebe pitali:sine sta ti mislis?sta ti vjerujes? Aha sine ti si onda to i to!


Prvo,sustav vjerovanja da Bog ne postoji jest jednaka indoktrinacija kao i ova koju si spomenuo!Dakle,u moje vrijeme si u školi i onoj nižoj a pogotovo višoj si mogao slušati,što se Boga i vjere tiče samo protiv-argumente.Ti protuargumenti su indoktrinirali generacije!I mene svojevremeno!Jer si znao dosta o onome contra a jako malo o onome pro!I to ako si ponekad išao u crkvu a i doma si možda nešto mogao čuti!
Drugo,da-pristupamo religiji jer su nas roditelji i krstili i usmjerili,to jest indoktrinacija ali ona je sama po sebi razumljiva.
Dobro reče jedan dobar teolog,protestantski Petar Kuzmić:"Katolička crkva je ljude sakramentalizirala ali ih nije evangelizirala".Isto se može reći i za Pravoslavnu ali u manjoj mjeri i za Protestantsku!Postaneš vjernik po difoltu a ne jer je to tvoje vlastito opredjeljenje!
To se dogodilo i meni,bio sam katolik jer sam tako odgojen ali osobnu spoznaju nisam imao,ni neko znanje !Takva vjera se lako sruši ko kula od karata.Znanje je oružje u rukama za obranu vlastitog uvjerenja!Kasnije mi se dogodilo ono o čemu pisah malo prije,škola i komunistička indoktrinacija učiniše svoje.Izubio sam vjeru!Pripomoglo je u tome i dosta ovo o čemu piše "Joe",neautentični pa i loši vjernici i svećenici!
Bogu sam se vratio nakon osobne molitve :"Bože,ako ti postojiš daj mi TI osobno neki dokaz i ja ću tek tada vjerovati!"
To se dogodilo,i nakon toga sam hranio vjeru znanjem,počeo sam čitati Sveto Pismo i dosta dobre knjige apologetskog tipa tako da sam sada uvjereni vjernik.



Znači ti si vernik u "neverovanje u babaroge" , tj.neko te je od malena indoktrinirao da veruješ kako babaroge ne postoje?! :ucelo

Zašto se još gore provaljuješ čoveče i od sebe praviš totalnu budalu?? , kako ti nije jasno da ja kao i svi ateisti i agnostici ne veruju u boga iz istog razloga zbog kojeg ti ne veruješ u babaroge.
Jedino ako te mama i tetka nisu izindoktrinisale od ranog detinjstva pa danas misliš kako babaroge ne postoje , a svi dobro znamo da su babaroge istinite , jer da nisu istinite ne bi ih naši preci pominjali vekovima i prenosili ih potomcima , zar ne?? :zubati

Za mene je logika prosto jasna , ili svi bogovi postoje i sve su religije istinite i tačne , ili nijedan bog ne postoji i sve su religiije lažne.

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koja crkva je prava?Katolička,Protestantska ili Pravoslavna?
PostPostano: 17 lis 2017, 15:23 
Offline

Pridružen/a: 01 sij 2015, 21:05
Postovi: 2993
Koja je Crkva prava?

Katolička Crkva svoju legitimaciju uzima iz Novog Zavjeta, točnije iz Mateja 16; 18. Isus je rekao apostolu Petru da je on stijena na koju će izgraditi crkvu i da je vrata pakla neće nadvladati. Apostol Petar je prvi Papa i osnovao je biskupiju u Rimu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koja crkva je prava?Katolička,Protestantska ili Pravoslavna?
PostPostano: 17 lis 2017, 19:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ožu 2015, 21:56
Postovi: 5046
Citat:
Prvo,sustav vjerovanja da Bog ne postoji jest jednaka indoktrinacija kao i ova koju si spomenuo!


Gle ti tvrdis da bog postoji ja kazem nevjerujem ti!!

Ti imas sustav vjerovanja a ne ja :tt2

Upao si u jezicnu zamku,gadovi uvjek postavljaju jezicne zamke za intelektualno ljene kao sto si ti.
Ateizam/skepticizam je nevjerovanje odnosno sumnjanje.Ajmo se odmaknuti od Boga i ubacit neku drugu zamku za intelektualno ljene da bolje objasnimo!

"Celibat je odricanje od sexa stoga je to sexualna radnja"

Sta nestima ovdi?

Citat:
Ti protuargumenti su indoktrinirali generacije!I mene svojevremeno!Jer si znao dosta o onome contra a jako malo o onome pro!I to ako si ponekad išao u crkvu a i doma si možda nešto mogao čuti!
Drugo,da-pristupamo religiji jer su nas roditelji i krstili i usmjerili,to jest indoktrinacija ali ona je sama po sebi razumljiva.


Ok ti si dakle indoktriniran u vjeru bio,dobro.
Ako su ti bacali pro argumente nisu te indoktrinirali nego ucili posto su to argumenti a ne puke tvrdnje,razumijes razliku?
E sada ono bitno,ti kazes da imas pro argumente za potojanje boga?To me zanima!

_________________
Muslimani su nastali, kada je Bosna nestala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koja crkva je prava?Katolička,Protestantska ili Pravoslavna?
PostPostano: 18 lis 2017, 10:26 
Offline

Pridružen/a: 11 lis 2017, 06:20
Postovi: 372
master_mind_ je napisao/la:
Koja je Crkva prava?

Katolička Crkva svoju legitimaciju uzima iz Novog Zavjeta, točnije iz Mateja 16; 18. Isus je rekao apostolu Petru da je on stijena na koju će izgraditi crkvu i da je vrata pakla neće nadvladati. Apostol Petar je prvi Papa i osnovao je biskupiju u Rimu.

Prava crkva se temelji na učenju Apostola Petra(i ostalih Apostola ) a ne na kostima Petra!Bitno je utemeljena na učenju samoh Isusa!Dakle,tko slijedi Krista i Apostole,pravi je!Zato možemo reći da je Katolička crkva jedna od pravih ali ne i jedina!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koja crkva je prava?Katolička,Protestantska ili Pravoslavna?
PostPostano: 18 lis 2017, 10:28 
Offline

Pridružen/a: 11 lis 2017, 06:20
Postovi: 372
joe enter je napisao/la:
patriot_1 je napisao/la:

Prvo,sustav vjerovanja da Bog ne postoji jest jednaka indoktrinacija kao i ova koju si spomenuo!Dakle,u moje vrijeme si u školi i onoj nižoj a pogotovo višoj si mogao slušati,što se Boga i vjere tiče samo protiv-argumente.Ti protuargumenti su indoktrinirali generacije!I mene svojevremeno!Jer si znao dosta o onome contra a jako malo o onome pro!I to ako si ponekad išao u crkvu a i doma si možda nešto mogao čuti!
Drugo,da-pristupamo religiji jer su nas roditelji i krstili i usmjerili,to jest indoktrinacija ali ona je sama po sebi razumljiva.
Dobro reče jedan dobar teolog,protestantski Petar Kuzmić:"Katolička crkva je ljude sakramentalizirala ali ih nije evangelizirala".Isto se može reći i za Pravoslavnu ali u manjoj mjeri i za Protestantsku!Postaneš vjernik po difoltu a ne jer je to tvoje vlastito opredjeljenje!
To se dogodilo i meni,bio sam katolik jer sam tako odgojen ali osobnu spoznaju nisam imao,ni neko znanje !Takva vjera se lako sruši ko kula od karata.Znanje je oružje u rukama za obranu vlastitog uvjerenja!Kasnije mi se dogodilo ono o čemu pisah malo prije,škola i komunistička indoktrinacija učiniše svoje.Izubio sam vjeru!Pripomoglo je u tome i dosta ovo o čemu piše "Joe",neautentični pa i loši vjernici i svećenici!
Bogu sam se vratio nakon osobne molitve :"Bože,ako ti postojiš daj mi TI osobno neki dokaz i ja ću tek tada vjerovati!"
To se dogodilo,i nakon toga sam hranio vjeru znanjem,počeo sam čitati Sveto Pismo i dosta dobre knjige apologetskog tipa tako da sam sada uvjereni vjernik.



Znači ti si vernik u "neverovanje u babaroge" , tj.neko te je od malena indoktrinirao da veruješ kako babaroge ne postoje?! :ucelo

Zašto se još gore provaljuješ čoveče i od sebe praviš totalnu budalu?? , kako ti nije jasno da ja kao i svi ateisti i agnostici ne veruju u boga iz istog razloga zbog kojeg ti ne veruješ u babaroge.
Jedino ako te mama i tetka nisu izindoktrinisale od ranog detinjstva pa danas misliš kako babaroge ne postoje , a svi dobro znamo da su babaroge istinite , jer da nisu istinite ne bi ih naši preci pominjali vekovima i prenosili ih potomcima , zar ne?? :zubati

Za mene je logika prosto jasna , ili svi bogovi postoje i sve su religije istinite i tačne , ili nijedan bog ne postoji i sve su religiije lažne.


"Biblija je knjiga takvog sadržaja, da je to najbolji dokaz njezina božanskog podrijetla. U njoj se nalazi povijest svijeta, povijest Božje providnosti od početka svijeta pa do konačnog uništenja svega stvorenoga."
(I. Kant, 1724 - 1804, filozof)

Riječi prije smrti: "Predajem svoju dušu u ruke Boga, moga Stvoritelja, potpuno vjerujući u Isusa Krista, svog Spasitelja."
(W. Shakespeare 1564 - 1616)

"Objava Božja, za kojom čeznemo, nije nigdje na svijetu tako lijepa kao u Novom zavjetu."
(Goethe, 1749 - 1832, pisac, biolog, teorijski fizičar)

"Kada Krist ne bi bio Bog, bio bi Bog tko je Evanđelje izmislio."
(Goethe, 1749 - 1832, pisac, biolog, teorijski fizičar)

"Sve je Život, Život unutar Života, manje unutar većeg, a sve unutar Božanskog Duha."
(E.A. Poe, pjesnik, pisac, otac detektivskog romana, esejist, novelist, književni kritik)

"Postoje samo tri bića vrijedna poštovanja: svećenik, vojnik, pjesnik. Koji zna, koji ubija, koji stvara."
(C. Baudelaire, 1821 - 1867, pjesnik, esejist)

''Ako je ikada čovjek bio Bog ili Bog čovjek, Isus je bio oboje.''
(Lord Byron, 1788 - 1824, pjesnik)

"Samo je jedan kralj, a to je Isus Krist."
(Elvis Presley, 1935 - 1977 glazbenik)

''U Bibliji nema ničega što bi znanstveniku prouzrokovalo probleme sa Isusom Kristom.''
(Sir Ambrose Fleming, 1849 - 1945 znanstvenik, fizičar)

"Bog misli u genijima, sniva u pjesnicima i spava u ostalim ljudima."
(Peter Altenberg, 1859 - 1919, pisac, pjesnik)

''Koja god iznenađenja budućnost može donjeti, jedno je sigurno: Isus nikada neće biti nadmašen.''
(Ernest Renan, 1823 - 1892, filozof, pisac)

"Kroz kakvo ako ne slomljeno srce je mogao moj gospodin Isus Krist ući u moj život."
(Oscar Wilde, 1854 - 1900)

"Nitko se ne protivi nauku Evanđelja, a da ne pada u bezumlje."
(Voltaire, 1694 - 1778, pisac, povjesničar, filozof)

"Kristov je nauk da u čovjeku ima nešto što nas uzdiže iznad ove trke, strahovanja i uživanja. Tko Krista pravo shvati, osjeća se kao ptica koja prvi put sazna da ima krila i da može letjeti. Taj osjećaj daje slobodu, a oduzima strah."
(Lav Tolstoj, 1828 - 1910, pisac)

"Ako netko želi biti ateist, mora razloge za to tražiti izvan znanosti."
(Christian de Duve, 1917 - , znanstvenik, dobitnik Nobelove nagrade)

"Po svom nauku Krist je najveći čovjek, najveći genij što ga ljudska povijest pamti, on je najveći muž svih vremena, koga nije moguće natkriliti."
(Schäfer, racionalist)

"Krist živi u Crkvi na dva načina: u svetoj hostiji pod prilikama kruha, a u Sv. pismu pod koprenom ljudske riječi".
(Johannes Kepler, 1571 - 1630, matematičar, astronom, astrolog)

"Svim ljudima vjera u Boga usadena je u srce. Lažu oni koji kažu da ne vjeruju u Božje postojanje; jer noću i u samoći sumnjaju."
(Lucije Enej Seneka mlađi, 4. pr. Kr. - 65 po.Kr., rimski pjesnik, filozof, političar)

''Nije nikakva slučajnost sto su upravo najveći umovi svih vremena ujedno bili i duboko religiozni.''
(Max Planck, 1858 - 1947, otac moderne fizike, začetnik kvante teorije, dobitnik Nobelove nagrade)

"Malo filozofije vodi nas u ateizam, ali duboka filozofija dovodi čovjeka ponovno do religije."
(F. Bacon, utemeljitelj metodologije znanosti, filozof, esejist, državnik)

"Evenđelje je tako lijepo, da bi onaj tko ga je izmislio, kad bi bilo izmišljeno, bio vredniji divljenja nego sami opisani heroj."
(Rousseau, 1712 - 1778, filozof, pisac, skladatelj)

"Nevjera i praznovjerje, oboje su strah od vjere."
(Soren Kierkegaard, 1813-1855, danski filozof, teolog i književnik)

"Potpuni ateist stoji na predzadnjoj stepenici do najpotpunije vjere."
"Savjest bez Boga je nešto grozno. Može zabludjeti u najgori razvrat."
''Zapad misli mudro voditi svijet, ali ukoliko odbacuju Isusa natopiti će ga krvlju.''
"Još nisam sreo neznabošca. Susretao sam samo nespokojne."
''Bog je stvorio svijet na najbolji mogući način.''
(Fjodor Mihajlović Dostojevski, 1821-1881, pisac)

"Tko poriče Boga, sličan je onomu koji poriče sunce; nema smisla, ono i dalje sja."
(Julius Langbehn, 1851-1907, njemački pisac, kritičar kulture)

"Evanđelje čini ljude najboljim građanima zemaljske domovine jer ih uči kako će postati nebeski građani."
(Bossuet, 1627 - 1704, biskup, teolog, govornik)

"Evanđelje je najljepši dar koji je Bog poklonio svijetu."
(Montesquieu, 1689 - 1755, socijalni kritičar, politički mislilac)

"Strašno je to s njime. On hoće sasvim nevino dokazati Bogu najgrublje kiksove iz astronomije! Kako, Bog nije dovoljno pomno studirao astronomiju prije nego što je sastavio Sveto pismo? Dragi prijatelju!"
(Bertolt Brecht, 1898 - 1956, pjesnik, kazališni direktor)

"Želiš li znati kako treba urediti svoj život? Pročitaj Govor na gori. U njemu je sadržano sve."
(Truman, 1884 - 1972, predsjednik Sjedinjenih američkih država)

"Riječ je Božja kruh koji hranu našu dušu."
(Sertillanges, 1863, 1948, filozof i duhovni pisac)

"Jedini razlog zašto mnogi misle da je teško spoznati Božje postojanje i bit duše je to što svoj duh nikada ne odvajaju od osjetila i ne izdižu ga iznad tjelesnoga svijeta."
(René Descartes, 1596-1650, francuski filozof, matematičar i prirodoslovac)

"Gdje prestaje strah Božji, započinje oslobađanje strasti i vladavina mentaliteta koji će svijet potopiti u krvi."
(Gottfried Wilhelm Freiherr von Leibniz, 1646 - 1716, njemački filozof, matematičar, politički pisac, znanstvenik)

"Zamislivo mi je da čovjek, gledajući na zemlju, tvrdi kako nema Boga, ali ne razumijem kako bi mogao gledati u nebo i poricati Boga."
(Abraham Lincoln, 1809-1865, američki političar, predsjednik Sjedinjenih američkih država)

"Nikada više nećeš moliti, nikada se više odmoriti u beskrajnom povjerenju. Uskraćuješ si pravo da staneš pred krajnju mudrost, dobrotu, najvišu silu. Nemaš stalnoga čuvara i prijatelja za tvojih sedam samotnosti. Čovječe odricanja, želiš li se odreći svega toga? Tko će ti dati snage za to? Nitko još za to nije imao snage."
(Friedrich Nietzsche, 1844-1900, njemački filozof i klasični filolog)

"Moderna fizika neminovno nas vodi k Bogu, a ne od njega. Nijedan utemeljitelj ateizma nije bio prirodoznanstvenik. Svi su oni bili osrednji filozofi."
(Arthur Stanley Eddington, 1882-1946, engleski astronom)

"Nema Boga, sve je jači glas masa. Time, međutim, i čovjek postaje bezvrijedan, ubijan u proizvoljnom broju, jer je ništa."
(Karl Jaspers, 1883-1969, njemački filozof egzistencijalizma, pisac)

"Ateizam je okrutan i mučan pothvat. Vjerujem da sam ga izveo do kraja."
(Jean-Paul Sartre, 1905-1980, francuski književnik i filozof)

"Čovjek bez religije je poput putnika bez cilja, ispitivača bez odgovora, borca bez pobjede i umirućega bez novoga života."
(Dom Helder Pessôa Câmara, 1909 - , brazilski katolički teolog, nadbiskup, borac za socijalnu pravdu)

"Od pamtivjeka bič božji baca na koljena ohole i silne. Razmišljajte o tome i padnite na koljena."
(Albert Camus 1913 - 1960, pisac, novinar, filozof)

''Vjerujem u Boga, i nastojim genetikom čitati i razumijeti njegov jezik.''
(Francis S. Collins, 1950 - , fizičar, genetičar)

"Što se tiče Božanskog Tvorca prirode, moja ga teorija izvanredno osvjetljuje i iz nje proizlazi nužnost da ga priznamo i njegova najveća i beskrajna moć, mudrost, providnost, što sve u nama izaziva duboko poštovanje, a u isto vrijeme zahvalnost i ljubav, pa stoga posve otpadaju ništavne sanjarije onih koji smatraju da je svijet slučajno nastao ili da je mogao biti sazdan nekom fatalnom nužnošću, ili da odvijeka postoji sam po sebi upravljajući se po nekim svojim nužnim zakonima."
(Ruđer Bošković, 1711 - 1787, fizičar, astronom, filozof, teolog, diplomat)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koja crkva je prava?Katolička,Protestantska ili Pravoslavna?
PostPostano: 18 lis 2017, 10:39 
Offline

Pridružen/a: 11 lis 2017, 06:20
Postovi: 372
Heero je napisao/la:
Citat:
Prvo,sustav vjerovanja da Bog ne postoji jest jednaka indoktrinacija kao i ova koju si spomenuo!


Gle ti tvrdis da bog postoji ja kazem nevjerujem ti!!

Ti imas sustav vjerovanja a ne ja :tt2

Upao si u jezicnu zamku,gadovi uvjek postavljaju jezicne zamke za intelektualno ljene kao sto si ti.
Ateizam/skepticizam je nevjerovanje odnosno sumnjanje.Ajmo se odmaknuti od Boga i ubacit neku drugu zamku za intelektualno ljene da bolje objasnimo!

"Celibat je odricanje od sexa stoga je to sexualna radnja"

Sta nestima ovdi?

Citat:
Ti protuargumenti su indoktrinirali generacije!I mene svojevremeno!Jer si znao dosta o onome contra a jako malo o onome pro!I to ako si ponekad išao u crkvu a i doma si možda nešto mogao čuti!
Drugo,da-pristupamo religiji jer su nas roditelji i krstili i usmjerili,to jest indoktrinacija ali ona je sama po sebi razumljiva.


Ok ti si dakle indoktriniran u vjeru bio,dobro.
Ako su ti bacali pro argumente nisu te indoktrinirali nego ucili posto su to argumenti a ne puke tvrdnje,razumijes razliku?
E sada ono bitno,ti kazes da imas pro argumente za potojanje boga?To me zanima!

Znanje ti je na nivou srednjoškolca!
Hrvatska enciklopedija kaže:
Argumentum ad hominem (dokaz prema čovjeku), dokaz koji je primjeren stavu i shvaćanjima upravo onog pojedinca kojemu nešto dokazujemo. Vrijednost je takva dokaza samo relativna, jer je izveden s pozicija protivnika te se može osnivati i na nekoj njegovoj zabludi, nedosljednosti, ustupku ili na njegovom prvidnom mentalitetu. Među poznate argumente ad hominem spada dokaz protiv skepticizma, kada se skeptička tvrdnja da »ništa nije sigurno« opovrgava logičkim izvodom da onda »nije sigurna ni ta tvrdnja o nesigurnosti svega«. Katkada argumentum ad hominem znači i dokaz koji je tako jednostavan da ga svatko može razumjeti (bjelodan, »pučki« dokaz), ali i (pogrješno) dokazivanje s pomoću osobnih a nestvarnih argumenata.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koja crkva je prava?Katolička,Protestantska ili Pravoslavna?
PostPostano: 18 lis 2017, 12:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ožu 2015, 21:56
Postovi: 5046
Pa da osobnih a nestvarnih argumenata!!!

To je subjektivni dozivljaj i to je tebe uvjerilo ali tvoj subjektivni dozivljaj nije dokaz nikome drugom osim mozda tebi.

_________________
Muslimani su nastali, kada je Bosna nestala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koja crkva je prava?Katolička,Protestantska ili Pravoslavna?
PostPostano: 18 lis 2017, 12:27 
Offline

Pridružen/a: 11 lis 2017, 06:20
Postovi: 372
Heero je napisao/la:
Pa da osobnih a nestvarnih argumenata!!!

To je subjektivni dozivljaj i to je tebe uvjerilo ali tvoj subjektivni dozivljaj nije dokaz nikome drugom osim mozda tebi.

A tebi nebi mogao bit?
Da si zbunjen u ovom košmaru teorija,Bog postoji,ne postoji,neki znanstvenici vjeruju neki ne,neki susjedi vjeruju neki ne,neki doktori ili profesori da neki ne,,pa postoji li ili ne?
I što ti je preostalo?Sam traži!
Moja logika je tad bila,ako Bog postoji On me želi spasiti a zna da ja neznam dali postoji pa stoga,logično,ako u toj zbunjenosti kažem:"Ej,stari,jesi li ili nisi,ako jesi daj mi dokaz!"
Ali ako to želim iskreno saznat,,,pa ako je zašto i nebi dao dokaz?
Ako mu je stalo do mene!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koja crkva je prava?Katolička,Protestantska ili Pravoslavna?
PostPostano: 18 lis 2017, 16:47 
Offline

Pridružen/a: 11 lis 2017, 06:20
Postovi: 372
Dobra propovijed,poslušajte:
https://www.youtube.com/watch?v=GT6cMP70Eps


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koja crkva je prava?Katolička,Protestantska ili Pravoslavna?
PostPostano: 18 lis 2017, 22:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 lip 2017, 01:01
Postovi: 1068
Ne spasava crkva nego vera.Pravoslavna vera je najcistija i jedina spasava.
Silazak blagodatnog ognja to potvrdjuje.

_________________
"Ovdje mjenjamo žive za žive, a mrtve za mrtve".


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koja crkva je prava?Katolička,Protestantska ili Pravoslavna?
PostPostano: 19 lis 2017, 08:24 
Offline

Pridružen/a: 11 lis 2017, 06:20
Postovi: 372
sivi vuk je napisao/la:
Ne spasava crkva nego vera.Pravoslavna vera je najcistija i jedina spasava.
Silazak blagodatnog ognja to potvrdjuje.


Jel ti to seruckaš ili???


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koja crkva je prava?Katolička,Protestantska ili Pravoslavna?
PostPostano: 19 lis 2017, 10:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 lip 2017, 01:01
Postovi: 1068
patriot_1 je napisao/la:
sivi vuk je napisao/la:
Ne spasava crkva nego vera.Pravoslavna vera je najcistija i jedina spasava.
Silazak blagodatnog ognja to potvrdjuje.


Jel ti to seruckaš ili???
Ja sam izneo svoj zaključak i pri tome spomenuo čudo koje se dešava na očigled svih.Takav izraz ne priliči ovoj temi ni PDFu a ni tebi ako misliš da budeš nekakav sagovornik.
Katolička crkva definitivno ne nudi spasenje.Oprost greha se ne može kupiti novcem.Naravno to je jedan od primera.

_________________
"Ovdje mjenjamo žive za žive, a mrtve za mrtve".


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koja crkva je prava?Katolička,Protestantska ili Pravoslavna?
PostPostano: 19 lis 2017, 11:16 
Offline

Pridružen/a: 11 lis 2017, 06:20
Postovi: 372
sivi vuk je napisao/la:
patriot_1 je napisao/la:

Jel ti to seruckaš ili???
Ja sam izneo svoj zaključak i pri tome spomenuo čudo koje se dešava na očigled svih.Takav izraz ne priliči ovoj temi ni PDFu a ni tebi ako misliš da budeš nekakav sagovornik.
Katolička crkva definitivno ne nudi spasenje.Oprost greha se ne može kupiti novcem.Naravno to je jedan od primera.


Ma mislio sam da se zezaš,pa zato napisah"seruckaš".Nemogu vjerovat da si mislio ozbiljno!
Po mom skromnom mišljenju,od ove tri kršćanske crkve,Katolička,Pravoslavna i Protestantska,vi ste na trećem mjestu!
Najbolje crkve su neke protestantske(usput i neke su najgore budući da njih ima 1000 vrsta) pa Katolička pa Pravoslavna!
To procjenjujem po onome što znam i vidim!Po kvaliteti vjere vjernika u sve tri!Što ne znači da su sve pravoslavne loše i da i u njima vjernik nemože spoznati Boga i biti spašen!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koja crkva je prava?Katolička,Protestantska ili Pravoslavna?
PostPostano: 19 lis 2017, 12:50 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 35960
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
sivi vuk je napisao/la:
Ja sam izneo svoj zaključak i pri tome spomenuo čudo koje se dešava na očigled svih.Takav izraz ne priliči ovoj temi ni PDFu a ni tebi ako misliš da budeš nekakav sagovornik.
Katolička crkva definitivno ne nudi spasenje.Oprost greha se ne može kupiti novcem.Naravno to je jedan od primera.


Silazak blagodatnog ognja kao krucijalan dokaz
Vjerovatno je to mislio i krapinski pračovjek kad je prvi put zakresao kremen :smijeh
Tako i današnji fanatični pravoslavac misli da je čudo kad vidi da sagorjeva borna kiselina a ne peče, čudo neviđeno.

Šta u KC se oprost može kupiti lovom?
Pa tko bi se tamo sramotio pred fratrom da sam znao, dam mu cenera i ajmo, kako ne vidih cjenik :zubati

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koja crkva je prava?Katolička,Protestantska ili Pravoslavna?
PostPostano: 19 lis 2017, 14:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ožu 2015, 21:56
Postovi: 5046
patriot_1 je napisao/la:
Heero je napisao/la:
Pa da osobnih a nestvarnih argumenata!!!

To je subjektivni dozivljaj i to je tebe uvjerilo ali tvoj subjektivni dozivljaj nije dokaz nikome drugom osim mozda tebi.

A tebi nebi mogao bit?
Da si zbunjen u ovom košmaru teorija,Bog postoji,ne postoji,neki znanstvenici vjeruju neki ne,neki susjedi vjeruju neki ne,neki doktori ili profesori da neki ne,,pa postoji li ili ne?
I što ti je preostalo?Sam traži!
Moja logika je tad bila,ako Bog postoji On me želi spasiti a zna da ja neznam dali postoji pa stoga,logično,ako u toj zbunjenosti kažem:"Ej,stari,jesi li ili nisi,ako jesi daj mi dokaz!"
Ali ako to želim iskreno saznat,,,pa ako je zašto i nebi dao dokaz?
Ako mu je stalo do mene!

Nebitno je sta znanstvenici vjeruju!
Bitno je ono sto znaju a znaju za evoluciju koja je cinjenics,znaju za biokemijsku evoluciju,znaju da se svemir siri!

Ostale tvrdnje kao:godzila,bog,alieni,reptili nevjerujem dok nebude dokaza a kad bude znat cu da postoje a ne vjerovati!

_________________
Muslimani su nastali, kada je Bosna nestala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koja crkva je prava?Katolička,Protestantska ili Pravoslavna?
PostPostano: 19 lis 2017, 14:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ožu 2015, 21:56
Postovi: 5046
sivi vuk je napisao/la:
patriot_1 je napisao/la:

Jel ti to seruckaš ili???
Ja sam izneo svoj zaključak i pri tome spomenuo čudo koje se dešava na očigled svih.Takav izraz ne priliči ovoj temi ni PDFu a ni tebi ako misliš da budeš nekakav sagovornik.
Katolička crkva definitivno ne nudi spasenje.Oprost greha se ne može kupiti novcem.Naravno to je jedan od primera.


Nijedna crkva ne nudi spasenje nego bog!!
Bog koji je u svojoj beskonacnosti beskonacno pravedan i beskonacno milostiv!

Teologija sine!!

Usput da pitam vas vjernike!
Biblije se nerazlikuju previse u opisu boga i on je svugdi opisan kao beskonacno milostiv i pravedan,dali vjerujete da ce bog oprostiti svaki grijeh pokajniku koji ga ispovijeda?

_________________
Muslimani su nastali, kada je Bosna nestala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koja crkva je prava?Katolička,Protestantska ili Pravoslavna?
PostPostano: 19 lis 2017, 14:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ožu 2015, 21:56
Postovi: 5046
oja logika je tad bila,ako Bog postoji On me želi spasiti a zna da ja neznam dali postoji pa stoga,logično,ako u toj zbunjenosti kažem:"Ej,stari,jesi li ili nisi,ako jesi daj mi dokaz!"
Ali ako to želim iskreno saznat,,,pa ako je zašto i nebi dao dokaz?
Ako mu je stalo do mene!
++++

Traziti??Pa trazi ti i Hare krisnu da otkrijes dali postoji ili Zeusa sta ako bas oni postoje?

_________________
Muslimani su nastali, kada je Bosna nestala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koja crkva je prava?Katolička,Protestantska ili Pravoslavna?
PostPostano: 19 lis 2017, 14:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10750
daramo je napisao/la:
sivi vuk je napisao/la:
Ja sam izneo svoj zaključak i pri tome spomenuo čudo koje se dešava na očigled svih.Takav izraz ne priliči ovoj temi ni PDFu a ni tebi ako misliš da budeš nekakav sagovornik.
Katolička crkva definitivno ne nudi spasenje.Oprost greha se ne može kupiti novcem.Naravno to je jedan od primera.


Silazak blagodatnog ognja kao krucijalan dokaz
Vjerovatno je to mislio i krapinski pračovjek kad je prvi put zakresao kremen :smijeh
Tako i današnji fanatični pravoslavac misli da je čudo kad vidi da sagorjeva borna kiselina a ne peče, čudo neviđeno.

Šta u KC se oprost može kupiti lovom?
Pa tko bi se tamo sramotio pred fratrom da sam znao, dam mu cenera i ajmo, kako ne vidih cjenik :zubati


Sivi vuk je pravoslavac što znači da je vernik , a vernici bilo koje vere nisu baš bistri a i pošteni kad porede svoju religiju sa drugim religijama po pitanju količine i karaktera grehova koji su počinjeni u ime njih.

U srednjem veku je više papa imala kampanje oprosta grehova novcem ,i to je prosto činjenica, dok danas to naravno više nije slučaj.

Cenovnik u crkvama je vrhunski napravljen još od sv.Petra poučeni paganskim sveštenstvom.
A on glasi što bi ga jedan pop iz pozorišne prestave definisao:"Sinko nije važno koliko treba priložiti crkvi , e zato ti sinko moj daj taman toliko a da te posle ne bude sramota.
Što više daš , manje crveniš.
". :zubati

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koja crkva je prava?Katolička,Protestantska ili Pravoslavna?
PostPostano: 19 lis 2017, 15:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 lip 2017, 01:01
Postovi: 1068
Боже :closedeyes
Пошаљи Маркана да растера ове невернике и обрише богохуљења.Смилуј се на нас. :closedeyes

_________________
"Ovdje mjenjamo žive za žive, a mrtve za mrtve".


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koja crkva je prava?Katolička,Protestantska ili Pravoslavna?
PostPostano: 19 lis 2017, 16:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 lip 2017, 01:01
Postovi: 1068
patriot_1 je napisao/la:
sivi vuk je napisao/la:
Ja sam izneo svoj zaključak i pri tome spomenuo čudo koje se dešava na očigled svih.Takav izraz ne priliči ovoj temi ni PDFu a ni tebi ako misliš da budeš nekakav sagovornik.
Katolička crkva definitivno ne nudi spasenje.Oprost greha se ne može kupiti novcem.Naravno to je jedan od primera.


Ma mislio sam da se zezaš,pa zato napisah"seruckaš".Nemogu vjerovat da si mislio ozbiljno!
Po mom skromnom mišljenju,od ove tri kršćanske crkve,Katolička,Pravoslavna i Protestantska,vi ste na trećem mjestu!
Najbolje crkve su neke protestantske(usput i neke su najgore budući da njih ima 1000 vrsta) pa Katolička pa Pravoslavna!
To procjenjujem po onome što znam i vidim!Po kvaliteti vjere vjernika u sve tri!Što ne znači da su sve pravoslavne loše i da i u njima vjernik nemože spoznati Boga i biti spašen!
Možeš li da objasniš šta si to konkretno video i znaš i o kakvom kvalitetu vernika govoriš ,odnosno po kojim kriterijumima porediš-crkve.
Ne obraćaj pažnju na Sotoninu decu koja troluju temu.

_________________
"Ovdje mjenjamo žive za žive, a mrtve za mrtve".


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koja crkva je prava?Katolička,Protestantska ili Pravoslavna?
PostPostano: 19 lis 2017, 18:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ožu 2015, 21:56
Postovi: 5046
Heero je napisao/la:
sivi vuk je napisao/la:
Ja sam izneo svoj zaključak i pri tome spomenuo čudo koje se dešava na očigled svih.Takav izraz ne priliči ovoj temi ni PDFu a ni tebi ako misliš da budeš nekakav sagovornik.
Katolička crkva definitivno ne nudi spasenje.Oprost greha se ne može kupiti novcem.Naravno to je jedan od primera.


Nijedna crkva ne nudi spasenje nego bog!!
Bog koji je u svojoj beskonacnosti beskonacno pravedan i beskonacno milostiv!

Teologija sine!!

Usput da pitam vas vjernike!
Biblije se nerazlikuju previse u opisu boga i on je svugdi opisan kao beskonacno milostiv i pravedan,dali vjerujete da ce bog oprostiti svaki grijeh pokajniku koji ga ispovijeda?


Niste mi odgovorili pa cu preoblikovat pitanje!
Recimo da sam ja ratni zlocinac i ubio sam i silovao porodicu.Proradi mi savjest odem na ispovjed,pokajem se,placem.Izadjem iz crkve i poginem!

Idem li u pakao ili raj?Oceli mi Bog oprostit ili ne?

_________________
Muslimani su nastali, kada je Bosna nestala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koja crkva je prava?Katolička,Protestantska ili Pravoslavna?
PostPostano: 19 lis 2017, 19:57 
Online
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 13:41
Postovi: 6116
Naravno da ce oprostiti. Ko se god iskreno pokaje.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koja crkva je prava?Katolička,Protestantska ili Pravoslavna?
PostPostano: 19 lis 2017, 22:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ožu 2015, 21:56
Postovi: 5046
Naravno jer njegova je milost beskrajna?Vidis sad kako je bog neposten?

Da se malo uvatimo teologije a ne samo te povrsne analize prica iz biblije to svako moze i radi ;)

_________________
Muslimani su nastali, kada je Bosna nestala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koja crkva je prava?Katolička,Protestantska ili Pravoslavna?
PostPostano: 19 lis 2017, 22:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ožu 2015, 21:56
Postovi: 5046
usput

ma svi raspravljaju i na forumima i na youtube o npr. samsonu i kad ubije lava pa iz njega izvadi košnicu pa odnese roditeljima med iz kosnice da jedu iz njegovih ruku,ili lilith prvu adamovu zenu koje nema u nasim biblijama ali ima u starijim a ja ocu malo dic na novi nivo.

Dakle Bog nije koncept koji garantira pravdu onkraj zivota kako se misli ili je debelo nemoralan!

_________________
Muslimani su nastali, kada je Bosna nestala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koja crkva je prava?Katolička,Protestantska ili Pravoslavna?
PostPostano: 20 lis 2017, 09:17 
Offline

Pridružen/a: 11 lis 2017, 06:20
Postovi: 372
Heero je napisao/la:
sivi vuk je napisao/la:
Ja sam izneo svoj zaključak i pri tome spomenuo čudo koje se dešava na očigled svih.Takav izraz ne priliči ovoj temi ni PDFu a ni tebi ako misliš da budeš nekakav sagovornik.
Katolička crkva definitivno ne nudi spasenje.Oprost greha se ne može kupiti novcem.Naravno to je jedan od primera.


Nijedna crkva ne nudi spasenje nego bog!!
Bog koji je u svojoj beskonacnosti beskonacno pravedan i beskonacno milostiv!

Teologija sine!!

Usput da pitam vas vjernike!
Biblije se nerazlikuju previse u opisu boga i on je svugdi opisan kao beskonacno milostiv i pravedan,dali vjerujete da ce bog oprostiti svaki grijeh pokajniku koji ga ispovijeda?

Ja da ,baš svakom ako se iskreno kaje!Pokajanje se nemože glumiti kod Boga,on pozna naše srce!Kod ljudi to još može proć!


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 360 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 67 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO