HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 25 tra 2024, 11:59.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 177 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Pedy Esdaun:Brutalno sam krsio Dejtonski mirovni sporazum
PostPostano: 22 ruj 2017, 16:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 tra 2016, 00:13
Postovi: 6668
Šta kaže Bakir i čaršija na to sve?

_________________
Na nama koplja se lome i vatra se gasi jer mi smo jaki,rodjeni sa vukovima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pedy Esdaun:Brutalno sam krsio Dejtonski mirovni sporazum
PostPostano: 01 stu 2017, 22:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Zanimljiva retroperspektiva.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pedy Esdaun:Brutalno sam krsio Dejtonski mirovni sporazum
PostPostano: 18 stu 2017, 04:14 
Offline

Pridružen/a: 25 lis 2017, 09:00
Postovi: 1
Many interesting things and many opinions.



[url=https://sbobetsss.com/สมัครเล่น-สโบเบ็ต/]สมัคร sbobet[/url


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pedy Esdaun:Brutalno sam krsio Dejtonski mirovni sporazum
PostPostano: 26 vel 2018, 23:55 
Offline

Pridružen/a: 10 vel 2018, 15:56
Postovi: 2950
Lokacija: Hrvatsko kraljevstvo
nosferatu je napisao/la:
Ima ovde mnogo zanimljivih stvari...ovaj Sir Michael Rose sto je govorio pre Esdauna Britanski general je izneo interesantne informacije o kraju rata 1995
Da je sve sto se desavalo 1995 bilo dogovoreno jos 1994 izmedju Milosevica i Tudjmana ..Bljesak ,Oluja,Nato bombardovanje Srba su sve dio dogovora o tome govori od 9 minuta


Britanskom generalu je biti ce izvor Stjepan Mesic, Paddy Asdown i Alija Izetbegovic.

O Stipi Mesicu koji je poodavno obolio od manije i koji je oduvjek znao za podjelu BIH, pogotovo kada je trebao kao dokumentirani suradnik UDBA-e s Manolicem koji jest bio UDBAs rusit Tudjmana 1994. i to pred Washingtonski sporazum (kada SAD-e okoncava hrvatslo-muslikanski sukob!) i to dok su britanci omalovazavali taj sporazum (dobar tajming!) Milosevic mu je dobro rekao nesto tipa, "izdali ste Jugoslaviju, izdali ste Tudjmana, gospodine Mesicu tko je sledeci?". A da ne spominjem ustasa-antifasist transformacije kada ga uhvati amnezija (https://m.youtube.com/watch?t=373s&v=lIDuzt2beWM), pa kada je Prkacin nakon presude sestorci reko da to "zgepce treba...", on je rekao da je to stoga sto je nekad davno rekao da nije general (kauzalnost? pa da nije zbog veleizdaje/klevete/izmisljanja protiv RH u Haagu?), https://m.youtube.com/watch?v=_Jz2w2mBKlY. Bolestan covjek nam je bio dva puta predsjednik. A trebam li spominjat Mesica kada je u svojoj maniji novinarima britanskog Channela 4 otvorio drzavni pecat i da dokumente s oznakom drzavne tajne?

A Paddy Ashdown je uvjeravao Tudjmana kako ce oslobadjanje okupiranih podrucja RH stajati suvise zivota. Kladili su se u bocu skupog vina da nece, okladu je Paddy izgubio, ali dug nije izmirio. Umjesto toga, prezentirao je salvetu s traljavo iscrtanom kartom, koja je usla u haaske dokaze. A ako je podjela BIH 50:50, kakva onda osuda 'sestorci' za etnicko ciscenje muslimana iz Herceg Bosne, iz toboznjeg dijela toboznje Velike Hrvatske u toboznju Veliku Hrvatsku? Koja bi bila svrha toga? Tip osim sto se ponasa kao podlac ("brutalno sam krsio sporazum") tako i izgleda. Da bar ne umre u svojim lazima.

I za kraj Alija. On se ajd borio za Bosnjake, pa nije nacionalni izdajnik Bosnjaka iako je kriv za sadasnje lose stanje u BIH i broj zrtava, doduse nije ni Paddy nacionalni izdajnik on se brinuo i u ratu i u Haagu za britanske interese. Paddy je izdajnik ljudskog bica i istine. Ajmo Alija, Alija je prije Karadjordjeva, na kojemu su bili samo Tudjman i Milosevic, poslao Tudjmanu pismo da ce mu Milosevic ponudit podjelu BIH. I dodatno, sam Alija je nudio Tudjmanu da pripoji Herceg Bosnu Hrvatskoj nekoliko puta sto je Tudjman odbio. A da ne spominjem da je Alija etnicki ocistio Srednju Bosnu od Hrvata da bi si napravio bazu za fundamentalisticku islamsku drzavu i da bi dosao do Neretve. Toboznja podjela BIH kao alat za rat u medijima protiv Tudjmana ili nesto drugo?

Mira Tudjman, Slobodan Milosevic, Franjo Tudjman, ljudi koji su sudjelovali u radnoj skupini nakon sastanka svi su demantirali politiku podjele BIH, sam Mesic se tog 'sjetio' vise godina nakon sastanka, Memorandum SANU-a iz 1986. to demantira, dogovor Srba i Slovenaca prije rata to demantira, lord Petter Charington je Milosevica nagovorio da hrabro krene u projekt Velike Srbije tako da i to pokazuje besmisao te toboznje podjele BIH...

Dobro tema je toboznji dogovor 1994., ali to je dio konteksta toboznjeg 'dogovorenog rata'. A ako su se Milosevic i Tudjman dogovorili 1994. oko Oluje i Bljeska, kako to da su Velika Britanija i Francuska i sateliti pripremile medjunarodnu zajednicu da proglasi Srbe pobjednicima u ratu ako padne Bihac? A kako to da je medjunarodna zajednica imala plan da ako se Srbi odrze u Krajini 10 dana (po sjecanju govorim oko broja dana) da proglase Hrvatsku agresorom i Srbe pobjednicima? Mislim Sloba je bio Britanski igrac, a britanski general pjeva pjeame da je Sloba bio Tudjmanov igrac.

A kako se Tudjman mogao dogovoriti sa Slobom oko bombardiranja Srbije od NATO-a? Sto je Tudjman imao moc zapovjedanja NATO-om? Mogu zamislit Mesica Stipu kako kaze 'Slobodane, uzmi ti Kosovo, a meni ostavi Krajinu, a slobodno si uzmi Republiku Srpsku meni to ne treba".

Zaista besmislica britanskog generala. Kao da su se Sloba i Tudjman bili glavni igraci, a ne medjunarodna zajednica. Da potsjetim, zeleno svjetlo za Oluju je dao SAD, a ne Sloba, ne Britanija, ne Francuska. Samo je stvar da su to Hrvati junacki i izvanredno odradili, bez toga bi pobjedila Britanija i Francuska odnosno Velika Srbija, kako je inicijalno i planirano od Britanaca.

Trebam li potsjetiti da su HV, HVO i A BIH zaustavljeni od SAD-a, a ne na temelju toboznjeg dogovora Tudjman-Milosevic. Jos jedna cinjenica koja pokazuje besmisao teze britanskog generala.

E L E M E N T A R N A_____L O G I K A!

_________________
Hrvatska je za više KRIŠTO a neki su za manje Karoline u hrvatskoj politici

Pred okupaciju BIH 800.000 stanovnika, od toga 80.000 kristijana i 50.000 pravoslavnih, sruseno 500 katolickih objekata


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pedy Esdaun:Brutalno sam krsio Dejtonski mirovni sporazum
PostPostano: 27 vel 2018, 00:37 
Offline

Pridružen/a: 10 vel 2018, 15:56
Postovi: 2950
Lokacija: Hrvatsko kraljevstvo
Zamisli ovog generala koji prvi prica, general Rose. Kao NATO i SAD su sve krivi, a jadni Britanci nisu nista mogli rijesit unatoc svesrdnom htijenju.

Njemu su ispada glavni krivci muslimani koji su za razliku od Srba bili nenaoruzani. Njemu je problem sto su muslimani naoruzavani, a nije mu problem sto su naoruzani bosanski Srbi zauzeli oruzanim putem 70% teritorija uz svesrdnu podrsku britanske diplomacije i snaga na terenu koje su bile stit bosanskim Srbima za rad.

On je zaboravio reci da je Tudjman ljutito prihvatio Z4, kojeg su Srbi u Krajini po zagovoru Aleksandra Vucica odbili. Ovo da su dva koridora bila unaprijed planirana to je tocno. Osnovno nacelo strategije je da ce protivnik pruziti najveci otpor ako mu ne das da pobjegne, Hrvati su ostavili dva prolaza pa su imali izbor boriti se ili pobjeci, odabrali su ovo drugo.

Nikakav on problem ne vidi u napadu JNA na RH u lipnju 1991., 2/3 iz BIH i 1/3 iz Vojvodine, i protjerivanje 200.000 Hrvata iz 30% teritorija koji su kontrolirali pobunjeni Srbi ne vidi kao problem.

Naravmo nije mu problem Miloseviceva velikosrpska politika.

A ovaj predsjedavajuci mu se zahvalio sto je popljuvao Amerikance.

Rose = Srboljub

_________________
Hrvatska je za više KRIŠTO a neki su za manje Karoline u hrvatskoj politici

Pred okupaciju BIH 800.000 stanovnika, od toga 80.000 kristijana i 50.000 pravoslavnih, sruseno 500 katolickih objekata


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pedy Esdaun:Brutalno sam krsio Dejtonski mirovni sporazum
PostPostano: 27 vel 2018, 02:21 
Offline

Pridružen/a: 25 vel 2018, 21:09
Postovi: 235
https://standard.rs/2018/02/26/eksperim ... ankestajn/

Odlican clanak za preporuku, samo pisan "klinastim" pismom......ima opservacija o radikalizmu u Pakistanu Afgan. od 70.tih godina 20 veka.

А да се доиста ради о експерименту потврдио је и републикански конгресман Данкан Хантер у чланку за Вашингтон тајмс од 4. фебруара 1996:

„По Клинтоновој политици, Босна ће остати наша одговорност до краја овог века, и надаље. Ту постоји једна много шира и дубља посвећеност него што амерички народ мисли. То далеко превазилази границе обичног ‘миротворства’… Званичници администрације су надалеко и нашироко тражили место где би могли да спроведу ове њихове идеје (тоталног, систематског реструктуирања једног друштва). Босна је њихова нова лабораторија, која нуди много веће могућности за експериментисање него Сомалија или Хаити“.

На том трагу, чак је и недавна студија једног шпанског „тинк-тенка“ назвала БиХ „новим франкенштајном Европе“. Ових дана се у држави Мериленд одржао тзв. СРАС (Conservative Political Action Conference), највећа годишња конвенција америчких конзервативаца, на којој је већ другу годину заредом говорио и амерички председник Трамп.

Осим отвореног противљења управо горенаведеном глобалистичком „либералном свету“ и његовим постулатима, укључујући и погубној политици Хилари и Била, конференција се такође бавила и угроженошћу хришћанских популација широм света, најпре на Блиском истоку, али и на другим местима.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pedy Esdaun:Brutalno sam krsio Dejtonski mirovni sporazum
PostPostano: 27 vel 2018, 02:24 
Offline

Pridružen/a: 25 vel 2018, 21:09
Postovi: 235
http://sveosrpskoj.com/komentari/pecani ... poklapaju/

Сенад Пећанин: Откад је Ердоган дигао руке од ЕУ – интереси турског лидера и Бошњака се не поклапају
фебруар 26, 2018
БОШЊАКЕ КОПКА: ХОЋЕ ЛИ ДОЋИ ДО КООРДИНИРАЊА ПОЛИТИКА РУСИЈЕ И ТУРСКЕ ПРЕМА БиХ


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pedy Esdaun:Brutalno sam krsio Dejtonski mirovni sporazum
PostPostano: 27 vel 2018, 09:23 
Offline

Pridružen/a: 22 ožu 2011, 00:44
Postovi: 1618
Lokacija: big shit
Instruktore nisu Srbi nista zuzeli ,Srbi su vecinski zivjeli na preko 60% teritorije BIH.To je nonsens kao kad bi neko napisao Hrvati su zauzeli zapadnu Hercegovinu i Lasvansku dolinu.Cak i u toj Posavini za koju propaganda govori da je Hrvatska Srbi su bili vecina Modrica,Derventa,Smac itd I te opstine su 1992 okupirane od manjinskog stanovnistva uz pomoc regularne vojske Republike Hrvatske.Politika se dogovorila da se HV povuce sa tih zauzetih Srpskih teritorija U Posavini a Srbi da zauzvrat daju dolinu Neretve..Operacija VRS koridor je bila namjestaljka kao i operacija Lipanjske zore sve je to bio politicki dil,pre neki dan sam slusao Aleksu Buhu kad je govorio o tim dogovorima 1992 sa Tudjmanom I Bobanom u Austriji


slika

_________________
Potpisi Alija neka je ko avlija!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pedy Esdaun:Brutalno sam krsio Dejtonski mirovni sporazum
PostPostano: 27 vel 2018, 09:45 
Offline

Pridružen/a: 22 ožu 2011, 00:44
Postovi: 1618
Lokacija: big shit
Instruktor je napisao/la:

A kako se Tudjman mogao dogovoriti sa Slobom oko bombardiranja Srbije od NATO-a? [/b]


Ne poznajes dovoljno materiju.Nato je bombardovao Srbe u BIH 1995.
Zelim da te upoznam sa cinjenicama
Nato je od 1992 do 1995 povremeno izvodio bombardovanja Srba a Nato avioni su letjeli nad BIH kako bi sprovodili zabranu letenja nad BIH.Zabrana letenja je 1992 zavedena rezolucijom UN a cilj je bio da se Srpska nadmoc u zraku eleminise

Pogledaj dokumentarac let u zlocin koji govori o bombardovanju RS 1992 1995

https://www.youtube.com/watch?v=1vDsvlNEroA

Milosevic je dogovorio sa Tudjmanom i Holburkom operaciju "Namjerna sila" 1995 kako bi se slomila VRS i kako bi se rukovodstvo RS sa Pala natjeralo da prihvati dogovor Tudjman Milosevic Holburk.Milosevic je preziro ove sa Pala govorio da su rigidnini a zapadni mediji su ih zvali tvrdolinijaski.Oni nisu bili spremni da daju bilo kakve ustupke zato je Nato uz znanje Milosevica pokrenuo operaciju namjerna sila




Vise info o tome mozes saznati ovde

_________________
Potpisi Alija neka je ko avlija!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pedy Esdaun:Brutalno sam krsio Dejtonski mirovni sporazum
PostPostano: 27 vel 2018, 10:01 
Offline

Pridružen/a: 22 ožu 2011, 00:44
Postovi: 1618
Lokacija: big shit
8.9.1995 10 dana nakon pocetka masovnog Nato bombardovanja RS u Zenevi se potpisuju takozvani Zenevski principi
Tudjman Milosevic i Holburk i Alija iznose na svjetlo dana dogovor takozvane osnovne principe koje potpisuju ministri vanjskih poslova Hrvatske i tadasnje Jugoslavija a u ime BIH ministar vanjskih poslova Alijne vlade Muhamed Sacirbegovic..rukovodstvo RS sa Pala niko nista nije ni pitao niti je dalo svoju saglasnost

u Zenevi je objavljeno je da ce BIH ciniti dva entiteta i da ce podjela teritorija ici 49 prema 51 a u tom trenutku VRS jos uvjek drzi vise od 70% teritorije BIH

_________________
Potpisi Alija neka je ko avlija!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pedy Esdaun:Brutalno sam krsio Dejtonski mirovni sporazum
PostPostano: 27 vel 2018, 18:42 
Offline

Pridružen/a: 10 vel 2018, 15:56
Postovi: 2950
Lokacija: Hrvatsko kraljevstvo
nosferatu je napisao/la:
Instruktor je napisao/la:

A kako se Tudjman mogao dogovoriti sa Slobom oko bombardiranja Srbije od NATO-a? [/b]


Ne poznajes dovoljno materiju.Nato je bombardovao Srbe u BIH 1995.
Zelim da te upoznam sa cinjenicama
Nato je od 1992 do 1995 povremeno izvodio bombardovanja Srba a Nato avioni su letjeli nad BIH kako bi sprovodili zabranu letenja nad BIH.Zabrana letenja je 1992 zavedena rezolucijom UN a cilj je bio da se Srpska nadmoc u zraku eleminise


Pa poznata su mi ta bombardiranja, pseudo disciplinska.

A. Srbi su napadali topnickim napadima 'zasticena podrucja'
B. To je izazvalo reakcije UN-a, tocnije Ruperta Smitha.
C. Taj Smith 23. svibnja 1995. salje pismo Mladicu upozorava na posljedice toga te mu predlaze sastanak.
D. Mladic kaze moze za osam dana.
E. Smith to prihvaca!!!!
F. To Mladicu ostavlja dovoljno vremena za planirane aktivnosti na posavskom koridoru, u istocnoj Hercegovini i u Sarajevu.
G. Jasushi Akasi 24. svibnja cijelo popodne zove Karadzica i moli ga da se barem cetiri topnicka oruzija vrate pod nadzor UN-a.
H. Karadjic kaze Milovanovicu da vrati kakva stara orudza.
I. Nakon toga slijedi napad na Srbe s cetiri americka i dva spanjolska zrakoplova. Prema nizozemskim i francuskim izvjescima bilo je 'velike eksplozije i puno vatre'.
J. Prema Milovanovicu 'napali su skladista iz kojih smo mi PRIJE izvukli oruzije, MATERIJALNA STETA MALA, unisten podzemni dio skladista, ljudskih zrtava nije bilo"
K. Nakon toga sljedi paljba srpskog topnistva na Tuzlu gdje gine 71 civil.
L. Nakon toga Srbi zarobljavaju 300 pripadnika UN-a i koriste ih kao zivi stit protiv daljnih napada.
.
.
.
M. Nakon toga slijedio je napad 38 zrakoplova, a ciljevi su izabrani da 'dignu puno prasine i dima' zbog medija, a Mladic je prije napada bio obavjesten telefonski da stize napad.
N. Nalon toga Smith i Mladic blagozbore, Mladic izjavljuje 'svidja mi se to za sta se zauzima Smith'.
NJ. Treba li spominjati da su NATO-vi piloti uocili 3 tenka, 4 topa i sustav zracne obrane SA-9 i da nisu dobili zapovjed da to bombardiraju.
Ovo je iz knjige admirala Davora Domazeta Lose, 'Domovinski rat 1991.-1995. strateski pogled', 2010, knjiga po kojoj su obranjeni Markac i Gotovina u Haagu, str. 340-341.

Carol Hodge ce napisati, da se iz istupa ministara iz Ministarstva obrane i iz Munistarstva vanjskih poslova, 'pokazalo da su svi ti istupi sluzili kao zeleno svjetlo za daljnju srpsku agresiju'.

Malcom Wicks ce izjaviti da je 'britanska Vlada bila ta koja je povlacila kocnicu" i da je "Zapad traljavo reagirao".

Norman Cigar profesor na Studijima nacionalne sigurnosti u Qanticu ce napisati da su se "snage UN-a postavljale kao brana izmedju bosanskohercegovackih Srba i podrucja koje su drzali Bosnjaci", a i da im je to dalo manevar a snage UN-a im sluzile kao stit od NATO napada.

Ima toga jos...ovo je dovoljno.

_________________
Hrvatska je za više KRIŠTO a neki su za manje Karoline u hrvatskoj politici

Pred okupaciju BIH 800.000 stanovnika, od toga 80.000 kristijana i 50.000 pravoslavnih, sruseno 500 katolickih objekata


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pedy Esdaun:Brutalno sam krsio Dejtonski mirovni sporazum
PostPostano: 27 vel 2018, 19:02 
Offline

Pridružen/a: 10 vel 2018, 15:56
Postovi: 2950
Lokacija: Hrvatsko kraljevstvo
nosferatu je napisao/la:
Instruktore nisu Srbi nista zuzeli ,Srbi su vecinski zivjeli na preko 60% teritorije BIH.


Jesu li mozda Srbi bili vecina i u selu Ravno mozda?

A od kuda je doslo toliko izbjeglica u RH i dijelove BIH koje Srbi nisu kontrolirali, ako su Srbi osvojili samo dodatnih 10% teritorija?

Pa ima zivih svjedoka tih egzodusa.

A ako su Srbi zauzeli samo dodatnih 10%, kako to da je bilo toliko ukupnih zrtava u BIH?

A kada gledam ovu kartu ocito je da je taj rat ocito bio besmislen. Tu se BIH nikako nije mogla dijelit da se dobiju neke smislene i odrzive cjeline, a takvi su i rezultati. Jedino da se Herceg Bosna prikljuci RH i neki istocni dijelovi RS. Ali sto bi onda bilo s ostalim Srbima i Hrvatima u ostatku? A RH bi imala novih 300 km granica s RS uz onu s Vojvodinom. NEPRIHVATLJIVO!.Dobra je bila Tudjmanova politika cjelovite BIH u konfederaciji s RH, kada spojis RH i BIH ispadne ko bombona, a kada bi ju stavio u RS izgleda ko prst na celu.

Da se razumijemo, ja ne bi u istu drzavu s ovakvim Bosnjacima i takvim Srbima. Jedino sto valja su Hrvati u Herceg Bosni i drugdje, s njima se moze. Ajoj, koliko je Hrvata u Srednjoj Bosni protjerano, koliko u Bosanskoj Posavini...jbt. kako je besmislen bio taj rat u BIH i kako je besmislena i surova bila politika Velike Srbije (iako je Sloba mogao pobjedit da nije bilo Hrvata) koliko je bio neprihvatljiv Alijin unitarizam i negiranje konstitutivnosti, neprihvacanje vojnog saveza s RH do Srebrenice i neprihvacanje mirovnih planova. Da Srbi pristanu biti manjina na tako velikom prostoru uz naoruzanje? Sto si je Alija mislio?

Zakljucno, nista tu Tudjman i Milosevic nisu dijelili. RH dijeljenje u smislu secesije ne odgovara, a Slobo je imao sve preduvjete za Veliku Srbiju (vojska, medjunarodna zajedniva, upad u monetarni sustav,...) i sto bi on nesto s nekim dijelio? A i da su se dogovorili Sloba i Tudjman za cas bi oni to podjelili, samo ne znam kako bi Bosnjake podjelili? To Paddy nije odgovorio, a ni sramotni i podli ICTY.

_________________
Hrvatska je za više KRIŠTO a neki su za manje Karoline u hrvatskoj politici

Pred okupaciju BIH 800.000 stanovnika, od toga 80.000 kristijana i 50.000 pravoslavnih, sruseno 500 katolickih objekata


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pedy Esdaun:Brutalno sam krsio Dejtonski mirovni sporazum
PostPostano: 01 ožu 2018, 17:09 
Offline

Pridružen/a: 10 vel 2018, 15:56
Postovi: 2950
Lokacija: Hrvatsko kraljevstvo
Pa taj Paddy Asdown sam sebe odaje o sukobu interesa. S jedne strane je bio Visoki predstavnik, i kaze da nije mogao koristiti autoritet Visokog predstavnika za rjesavanje nekih stvari odnosno krsenje Dejtona (jedna vojska, jedna obavjestajna sluzba, jedna carinska sluzba, oko 55:00) pa je PARALELNO koristio politicki utjecaj kako bi privolio 'Bosance' (spominje naciju koja ne postoji) za krsenje Dejtona. Je li to sukob interesa? Meni se cini da jest! Potsjeca me to na Carlu del Ponte i ICTY, radila za ICTY a paralelno vodila ko zna ciju politiku koja nema veze s njenom ulogom.

Spominje i neku rabotu u Sjevernoj Irskoj kao usporedni primjer, za to da su morali maknuti iz politike, vodstvo koje nije ostvarilo ciljeve u ratu? Zna li netko nesto vise iz 'slucaja Sjeverna Irska?'

Helic kaze da Visoka predstavnica Mogherini zeli set zemalja 'Balkana' u jednoj uniji, oko 59:00. General Rose je isto govorio da je to Britanski interes, (npr. carinska unija, da sprijece ruski utjecaj).

Zanimljivo mi je da kuka Paddy da ce poluge moci biti manje kad izadju iz EU. Da su prije koristili Brisel za politicke poluge.

Kaze netko da Makedoniji daju 5 puta vise pomoci, a Paddy kaze da je to zbog toga sto je ona na rubu gradjanskog rata. Zna li netko vise o tome?

Kaze da su odsutili na Miloseviceve prijetnje ratom, a da su i 'Bosanci' (opet nepostojeca nacija) odsutili na te prijetnje sto je bilo kobno i pokrenulo rat. On tu izravno optuzuje dio klike u medjunarodnoj zajednici koja je sutnjom Milosevicu dala zeleno svjetlo za rat!, oko 1:12:00

Kaze da su poluge utjecaja na BIH 'Bonski sporazum' i clanstvo u EU odnosno politicke ucjene Brisela. Zna li netko vise o 'Bonskom sporazumu'?

Kaze ako zelis da Dodik nesto napravi da ga ne vrijedi ucjenjivat preko Brisela nego preko Beograda, oko 1:22:00

Srbija dobiva 2,5 puta vise pomoci od bilo koje druge zemlje na 'Balkanu'?!?

Kaze Paddy da od 19. stoljeca Velika Bditanija i Francuska vide Srbiju kao 'kljuc Balkana' i da su Srbijanci jako talentirani i da se s time Hrvati ne bi slozili.

Kaze da Srbija ne zeli pripojiti Republiku Srpsku!

Kaze da Brisel ima diplomate u Republici Srpskoj, da na sastancima u Banja luci ima samo zastava EU i Republike Srpske bez zastave BIH, da Madjarska i Poljska imaju veleposlanstva Republike Srpske, a on kaze da to nije drzava te da time daju moc Dodiku.

Sve u skladu s Losinom tezom, da je Rusima bio u interesu mirni razlaz republika i da je to Milosevicu u Moskvi ponudjeno, da je Charington doletio u Beograd da Milosevicu da zeleno svjetlo da napravi Veliku Srbiju, da su Britanci tijekom rata bili na strani bosanskih Srba i Srbijanaca odnosno Milosevica, da je medjunarodno pravo tu da se krsi (npr. Dejton, ICTY za zna se cije potrebe), da im nije bilo u interesu rijesiti pitanje BIH nego su gledali svoje interese itd.

_________________
Hrvatska je za više KRIŠTO a neki su za manje Karoline u hrvatskoj politici

Pred okupaciju BIH 800.000 stanovnika, od toga 80.000 kristijana i 50.000 pravoslavnih, sruseno 500 katolickih objekata


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pedy Esdaun:Brutalno sam krsio Dejtonski mirovni sporazum
PostPostano: 02 ožu 2018, 12:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 tra 2016, 00:13
Postovi: 6668
Instruktore,ti možeš da imaš narativ kakav želiš isto kao i zvanična Hr,međutim,taj narativ ne odgovara istini,zato je Hrvatska i dobila do sad par šamara iz Brisela.

_________________
Na nama koplja se lome i vatra se gasi jer mi smo jaki,rodjeni sa vukovima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pedy Esdaun:Brutalno sam krsio Dejtonski mirovni sporazum
PostPostano: 02 ožu 2018, 12:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 tra 2016, 00:13
Postovi: 6668
I opšte je poznata stvar da su Srbi živeli na 60% zajednice BiH i IMAJU gruntovnu tapiju na oko 70% zemlje u BiH.Izvoli pa googlaj umesto što razvlačiš gluposti po forumu.
Kako su muslimani sluđeni nekakvom 100% njihovom Bosnom tako vi u Hrvatskoj imate svoje iskrivljeno mišljenje i stav koji puca kao staklo kad vam stranci povremeno kažu istinu.

_________________
Na nama koplja se lome i vatra se gasi jer mi smo jaki,rodjeni sa vukovima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pedy Esdaun:Brutalno sam krsio Dejtonski mirovni sporazum
PostPostano: 02 ožu 2018, 12:51 
Offline

Pridružen/a: 10 vel 2018, 15:56
Postovi: 2950
Lokacija: Hrvatsko kraljevstvo
Kačamak je napisao/la:
Instruktore,ti možeš da imaš narativ kakav želiš isto kao i zvanična Hr,međutim,taj narativ ne odgovara istini,zato je Hrvatska i dobila do sad par šamara iz Brisela.


Brisel odredjuje sto je istina???

Dobio je i ban Josip Jelacic 'samar' od Beca iako je spasio Austrougarsku. A mason Marks je nakon sto je Jelacic spasio Austrougarsku izjavio je da treba istrijebiti tu bljuvotinu od naroda. Jucer Bec, danas Brisel...

Da je netko sprijecio da se pocine zlocini ustaskog rezima u NDH ja bi mu bio zahvalan kao Hrvat. Pri tome imam na umu da je OGROMNA RAZLIKA izmedju ustaskog pokreta i ustaskog rezima.

Gdje je bio Brisel kada su Tudjman i Branitelji sprijecili Srbe da pocine genocid u Bihacu!!! Medju tima u Oluji se nalazio i general Praljak koji se dobrovoljno prijavio kao obican vojnik ako sam dobro obavijesten.

Sto nije Peddy to spomenio? Retoricko je pitanje, pa poznato je da je Paddy bio protiv Oluje, a to znaci ponavljanje Srebrenice u Bihacu.

_________________
Hrvatska je za više KRIŠTO a neki su za manje Karoline u hrvatskoj politici

Pred okupaciju BIH 800.000 stanovnika, od toga 80.000 kristijana i 50.000 pravoslavnih, sruseno 500 katolickih objekata


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pedy Esdaun:Brutalno sam krsio Dejtonski mirovni sporazum
PostPostano: 02 ožu 2018, 12:54 
Offline

Pridružen/a: 10 vel 2018, 15:56
Postovi: 2950
Lokacija: Hrvatsko kraljevstvo
Kačamak je napisao/la:
... tako vi u Hrvatskoj imate svoje iskrivljeno mišljenje i stav koji puca kao staklo kad vam stranci povremeno kažu istinu.


Vi pisete o necem imaginarnom umjesto da konkretizirate.

_________________
Hrvatska je za više KRIŠTO a neki su za manje Karoline u hrvatskoj politici

Pred okupaciju BIH 800.000 stanovnika, od toga 80.000 kristijana i 50.000 pravoslavnih, sruseno 500 katolickih objekata


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pedy Esdaun:Brutalno sam krsio Dejtonski mirovni sporazum
PostPostano: 02 ožu 2018, 14:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19705
Instruktor je napisao/la:
Kačamak je napisao/la:
Instruktore,ti možeš da imaš narativ kakav želiš isto kao i zvanična Hr,međutim,taj narativ ne odgovara istini,zato je Hrvatska i dobila do sad par šamara iz Brisela.


Brisel odredjuje sto je istina???

Dobio je i ban Josip Jelacic 'samar' od Beca iako je spasio Austrougarsku. A mason Marks je nakon sto je Jelacic spasio Austrougarsku izjavio je da treba istrijebiti tu bljuvotinu od naroda. Jucer Bec, danas Brisel...

Da je netko sprijecio da se pocine zlocini ustaskog rezima u NDH ja bi mu bio zahvalan kao Hrvat. Pri tome imam na umu da je OGROMNA RAZLIKA izmedju ustaskog pokreta i ustaskog rezima.

Gdje je bio Brisel kada su Tudjman i Branitelji sprijecili Srbe da pocine genocid u Bihacu!!! Medju tima u Oluji se nalazio i general Praljak koji se dobrovoljno prijavio kao obican vojnik ako sam dobro obavijesten.

Sto nije Peddy to spomenio? Retoricko je pitanje, pa poznato je da je Paddy bio protiv Oluje, a to znaci ponavljanje Srebrenice u Bihacu.

https://sr.wikipedia.org/sr-el/Garavice

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pedy Esdaun:Brutalno sam krsio Dejtonski mirovni sporazum
PostPostano: 02 ožu 2018, 14:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 69289
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Dom naroda BiH je prava demokratska manifestacija (predstavlja uniju tri demokracije) usporedjujuci s Domom lordova gdje sjedi Ashdown.

U Domu lordova sjede likovi koji se po nasumicnom kriteriju svidjaju kraljici, rezervirana mjesta za pojedine familije (nasljedno plemstvo), biskupe... =))

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pedy Esdaun:Brutalno sam krsio Dejtonski mirovni sporazum
PostPostano: 02 ožu 2018, 15:42 
Offline

Pridružen/a: 10 vel 2018, 15:56
Postovi: 2950
Lokacija: Hrvatsko kraljevstvo
Vladimir RUS je napisao/la:


Prvi puta cujem za taj slucaj.

E da su se tada nasao dr. Franjo Tudjman ili netko drugi da to sprijeci. Tuzno je uvijek cuti kada se ubijaju civili i ratni zarobljenici.

Primjecujem da je izvor za broj zrtava Vladimir Dedijer...zelim reci zalosno je to sto su jugokomunisti preuvelicavali, umanjivali i presucivali broj zrtava u politicke svrhe, ta ideologija lazi. Pogotovo sto su cinili subjektivni genocid i sve proglasavali Jugoslavenima, tu je po njima samima bilo rijec o njihovim SUNARODNJACIMA.

Za razliku od vodstvu Britanaca kojima smo svi stranci, ko stoka.

_________________
Hrvatska je za više KRIŠTO a neki su za manje Karoline u hrvatskoj politici

Pred okupaciju BIH 800.000 stanovnika, od toga 80.000 kristijana i 50.000 pravoslavnih, sruseno 500 katolickih objekata


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pedy Esdaun:Brutalno sam krsio Dejtonski mirovni sporazum
PostPostano: 02 ožu 2018, 15:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19705
Esdaunu je ostalo samo da pise memoare, ako ga panet jos sluzi.

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pedy Esdaun:Brutalno sam krsio Dejtonski mirovni sporazum
PostPostano: 03 ožu 2018, 02:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 tra 2016, 00:13
Postovi: 6668
Citat:
A RH bi imala novih 300 km granica s RS uz onu s Vojvodinom. NEPRIHVATLJIVO!
I muslimanima je neprihvatljivo da budu okruženi Srbima i Hrvatima.Da nemaju izlaz na more..Moraćete da se naviknete.I jedni i drugi.I nama je mnogo toga neprihvatljivo pa o tome ćutimo i gledamo svoja posla.Hrvatsko društvo je duboko bolesno,bolesnije od njega je jedino muslimansko društvo u BiH zajednici,mada je i to upitno ponekad.Lečite se sami da vas ne bi lečila MZ.

_________________
Na nama koplja se lome i vatra se gasi jer mi smo jaki,rodjeni sa vukovima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pedy Esdaun:Brutalno sam krsio Dejtonski mirovni sporazum
PostPostano: 03 ožu 2018, 02:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 tra 2016, 00:13
Postovi: 6668
Instruktor je napisao/la:
Kačamak je napisao/la:
... tako vi u Hrvatskoj imate svoje iskrivljeno mišljenje i stav koji puca kao staklo kad vam stranci povremeno kažu istinu.


Vi pisete o necem imaginarnom umjesto da konkretizirate.
Tužba za agresiju,trgovinski rat,romantična bajka o nekakvom oslobođenju Hrvatske,..umišljenost da je Hrvatska nekakav faktor u regionu ..


Citat:
Gdje je bio Brisel kada su Tudjman i Branitelji sprijecili Srbe da pocine genocid u Bihacu!!!

Objasni nam malo tu pričicu oko nekakvog genocida u Bihaću.
Sama ova tvoja izjava pre svega nema veze ni sa čim iz prošlosti i vrhunski je bezobrazluk deformisanog hrvatskog narativa.

_________________
Na nama koplja se lome i vatra se gasi jer mi smo jaki,rodjeni sa vukovima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pedy Esdaun:Brutalno sam krsio Dejtonski mirovni sporazum
PostPostano: 03 ožu 2018, 02:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 tra 2016, 00:13
Postovi: 6668
Instruktor je napisao/la:
Vladimir RUS je napisao/la:


Prvi puta cujem za taj slucaj.

E da su se tada nasao dr. Franjo Tudjman ili netko drugi da to sprijeci. Tuzno je uvijek cuti kada se ubijaju civili i ratni zarobljenici.

Primjecujem da je izvor za broj zrtava Vladimir Dedijer...zelim reci zalosno je to sto su jugokomunisti preuvelicavali, umanjivali i presucivali broj zrtava u politicke svrhe, ta ideologija lazi. Pogotovo sto su cinili subjektivni genocid i sve proglasavali Jugoslavenima, tu je po njima samima bilo rijec o njihovim SUNARODNJACIMA.

Za razliku od vodstvu Britanaca kojima smo svi stranci, ko stoka.
Šta je to subjektivni genocid??Biće da ti granica sa Srbima smeta jer se bojite osvete za jedini pravi genocid koji ste počinili a koji je počinjen nad srpskim narodom za vreme ll Sv.Rata od strane hrvatske države.

_________________
Na nama koplja se lome i vatra se gasi jer mi smo jaki,rodjeni sa vukovima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pedy Esdaun:Brutalno sam krsio Dejtonski mirovni sporazum
PostPostano: 03 ožu 2018, 08:47 
Offline

Pridružen/a: 10 vel 2018, 15:56
Postovi: 2950
Lokacija: Hrvatsko kraljevstvo
Kačamak je napisao/la:
Hrvatsko društvo je duboko bolesno,bolesnije od njega je jedino muslimansko društvo u BiH zajednici,mada je i to upitno ponekad.Lečite se sami da vas ne bi lečila MZ.


Kačamak je napisao/la:
Šta je to subjektivni genocid??Biće da ti granica sa Srbima smeta jer se bojite osvete za jedini pravi genocid koji ste počinili a koji je počinjen nad srpskim narodom za vreme ll Sv.Rata od strane hrvatske države.


Subjektivni genocid je negiranje postojanja jednog naroda, odnosno Narcetanje Ilije Garasanina iz sredine 19. stoljeca, odnosno projekt 'Velike Srbije'. Tu je izvor zla.

U Srbiji su to u 21. stoljecu Aleksandar Vucic, Vojislav Seselj, Srpska pravoslavna crkva itd.

A za Drugi svjetski rat drzite se Vi mitomanije, malo vise postovanja prema zrtvama, prestanka koristenja zrtava u politicke svrhe, i malo vise znanstvenosti istrazivanju broja zrtava (npr. rezultati iz dokumentacije, rezultati iz sondiranja i iskapanja u Jasenovcu tijekom SFRJ...) i malo obrade zrtava cetnika Draze Mihajlovica, Milana Nedica (npr. Juden frai), zlocina partizana u poracu...

A za genocidnost, vidjeli smo tko je genocidan prilikom raspada SFRJ 90-tih, a tko je spasavao zivote i vodio racuna da se ne ubijaju civili i ratni zarobljenici, a tko nije.

_________________
Hrvatska je za više KRIŠTO a neki su za manje Karoline u hrvatskoj politici

Pred okupaciju BIH 800.000 stanovnika, od toga 80.000 kristijana i 50.000 pravoslavnih, sruseno 500 katolickih objekata


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 177 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Naša Kvačica, pakovic, Patriota i 490 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO