HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 18 tra 2024, 22:35.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 1783 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51 ... 72  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: TV Serije
PostPostano: 10 stu 2017, 10:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 35951
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Misliš tipa da se Hitlera u njemačkoj seriji koja ima radnju 1912. u Beču ne prikazuje kao beskućnika koji žica turiste prodajući razglednice nego opsesivnog koljača koji maše noževima?
Koja je svrha uopće prikazivanja toga Ante u seriji, koje je negova važnost te 1928?

Jel u seriji ima onog drugog Ante, za tadašnje prilike i državu daleko važnijeg?
Jel ima Radića?

Baš ću da odgledam tu Bjeloglićevu objektivnost na godinu kada je ubijena Jugoslavija.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TV Serije
PostPostano: 10 stu 2017, 10:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10750
daramo je napisao/la:
Misliš tipa da se Hitlera u njemačkoj seriji koja ima radnju 1912. u Beču ne prikazuje kao beskućnika koji žica turiste prodajući razglednice nego opsesivnog koljača koji maše noževima?
Koja je svrha uopće prikazivanja toga Ante u seriji, koje je negova važnost te 1928?

Jel u seriji ima onog drugog Ante, za tadašnje prilike i državu daleko važnijeg?
Jel ima Radića?

Baš ću da odgledam tu Bjeloglićevu objektivnost na godinu kada je ubijena Jugoslavija.


Nisi još ni gledao seriju , a mlatiš bezveze.

Ante jeste bio advokat za VMRO i zasad je upravo tako i prikazan u toj 1928 godini.

Dakle , ako je već ubačen lik Ante Pavelića onda prosto je nemoguće izbaciti bar naziranje na ono što on jeste bio , jer i sam kažeš koja bi bila svrha njegovog lika ako se prikaže kao obični advokat totalno ogoljen od onoga zbog čega je poznat.

U čemu je problem sa likom Ante u seriji toliko da su se svi naložili?? , svi ispadate kao oni vaši svećenici koji su dali zabranu za prikazivanje filma Parada u Dubrovniku jer eto se u filmu Hrvati prikazuju kao kriminalci , a i vređaju se duhovne vrednosti. :ucelo

To je jedna fitktivna radnja jedne krimi serije , što znači da nisu Hrvati kriminalci kao u filmu Parada jer Parada je film , e tako i lik Ante u seriji nema nikakve aluzije na Hrvate kao narod niti može biti.

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TV Serije
PostPostano: 11 stu 2017, 01:49 
Offline

Pridružen/a: 21 stu 2015, 17:34
Postovi: 3541
Lokacija: Folklorni srboćetnik, praktični muslimanski Bunjevac
joe enter je napisao/la:
Leeroy Jenkins je napisao/la:

Pa dobro naših svakako nema, ali ja mogu da navedem strane serije u kojima ne vidim mnogo praznog hoda. Meni je ona prva epizoda bila obećavajuća, ove dve naredne su mi klasa ispod.
Skupa produkcija i dobri glumci su ono što je najveći plus ove serije.
Inače, ne očekujem da svi pričaju u aoristu, niti arhaičnu glumu, ali očekujem smislenije dijaloge većim delom. Ne znam da li se do sada pojavila bar jedna rečenica koju bi čovek upamtio.
Što se tiče samog Pavelića, pošto ste ga se dotakli, meni je taj lik toliko iskarikiran i stereotipan. Ne kažem da treba ga predstaviti kao pozitivnog tipa, ali može sve to da se provuče mnogo suptilnije.


Ja ne očekujem "smislenije" dijaloge, jer je u pitanju serija a ne film , tako da će možda biti do kraja nekih "jakih" dijaloga koji će tebi ući u uho i zauvek je zapamtiti kao kultne.
Pogledao sam vagon stranih kultnih serija , i od šurnest sezona i epizoda uvek se pamti par dijaloga i par izreka i to je sve , a ti očekuješ odmah nešto antolgijski.

Imaš previše velike zahteve.

Što se tiče Pavelića , ne znam na koji je način stereotipiziran i iskarikiran??
Kad se ubacuje lik u seriju koji je takva istorijska ličnost kao što je on prosto bi bilo glupo da se njegov lik napravi potpuno ogoljen od njegovog zla kojeg je učinio posle , jer koja bi onda bila svhra ubacivanja lika Ante ako će biti potpuno predtavljen van njegoovg stvarnog karaktera.

Lik Antin je odlično urađen i izbalansiran u odnosu na vreme događanja u seriji.


Ne radi se o tome da svaka rečenica treba da bude antologijska, ali kao što rekoh meni je većina dijaloga mlaka.
Što se tiče Pavelića, meni je on u seriji obična karikatura, čak mi više deluje kao pajac nego kao zloća. Ne kažem da treba da bude dopadljiv, ali je lik debil friendly prikaz srbomrzca.
Kažem serija je pristojna, ali su mi druge dve epizode slabije od prve, možda se to posle promeni.
Kako god, ukusi su različiti.

_________________
Robi lopove vrati bodove!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TV Serije
PostPostano: 18 stu 2017, 18:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 lis 2009, 17:44
Postovi: 8154
Počela je četvrta sezona Peaky Blinders
standardno dobra i dalje.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TV Serije
PostPostano: 26 stu 2017, 23:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10750
Odlična 6.epizoda serije Senke Nad Balkanom.

A Goran Bogdan zaista pravi glumac , i svaka čast zapadna Hercegovino što si iznedrila tako dobrog glumca.

Kad Mustafa Golubić(Bogdan) premlati beogradke klošare , jedan mu kaže:

-Uu al' nas premlati Crnogorac

-Nisam ja Crnogorac.

-Dobro , Bosanac

-Nisam ja Bosanac nego Hercegovac


:zubati

Hercegovačka veza je neverovatna , hercegovački scenarista srpskog porekla napravi lik po Hercegovcu muslimanu kojeg glumi Hercegovac hrvatskog porekla , i naravno lik je šarmantan,jak,ubica,jebač,....ma sve ono što Hercegovci jesu. :zubati

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TV Serije
PostPostano: 27 stu 2017, 00:02 
Offline

Pridružen/a: 21 stu 2015, 17:34
Postovi: 3541
Lokacija: Folklorni srboćetnik, praktični muslimanski Bunjevac
joe enter je napisao/la:

Hercegovačka veza je neverovatna , hercegovački scenarista srpskog porekla napravi lik po Hercegovcu muslimanu kojeg glumi Hercegovac hrvatskog porekla , i naravno lik je šarmantan,jak,ubica,jebač,....ma sve ono što Hercegovci jesu. :zubati


Ja se samo setim Miljenka i Manjine, omiljenih Hrvata u srpskoj kinematografiji.

_________________
Robi lopove vrati bodove!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TV Serije
PostPostano: 27 stu 2017, 18:12 
Offline

Pridružen/a: 21 stu 2015, 17:34
Postovi: 3541
Lokacija: Folklorni srboćetnik, praktični muslimanski Bunjevac
Ove Senke nad Balkanom su postale red Peaky Blindersa red Da Vinčijevog koda. :zubati
Sve u svemu, uzbudljiv kraj epizode, baš me zanima kako će završiti sezonu.

_________________
Robi lopove vrati bodove!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TV Serije
PostPostano: 14 pro 2017, 17:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 35951
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Stranger Things druga sezona isto odlična, zadržali su kvalitet i u drugoj sezoni.
Šteta što neće biti treće sezone sljedeće godine, uzimaju pauzu.
Radnja treće sezone će biti s odmakom od nekoliko godina, premijera u 2019.

Star Trek Discovery me baš iznenadio, ovo uopće nije loše, s nestrpljenjem očekujem nastavak sezone i prvom mjesecu.

Vidim da je izašla serija Knightfall, snimama i u Dubrovniku.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TV Serije
PostPostano: 14 pro 2017, 23:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ožu 2015, 21:56
Postovi: 5046
knightfall pola epizode kukaju židovi

opet

_________________
Muslimani su nastali, kada je Bosna nestala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TV Serije
PostPostano: 16 pro 2017, 19:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2016, 15:19
Postovi: 285
daramo je napisao/la:
Stranger Things druga sezona isto odlična, zadržali su kvalitet i u drugoj sezoni.
Šteta što neće biti treće sezone sljedeće godine, uzimaju pauzu.
Radnja treće sezone će biti s odmakom od nekoliko godina, premijera u 2019.

Star Trek Discovery me baš iznenadio, ovo uopće nije loše, s nestrpljenjem očekujem nastavak sezone i prvom mjesecu.

Vidim da je izašla serija Knightfall, snimama i u Dubrovniku.

Meni se druga sezona Stranger Thingsa nije pretjerano dopala, no možda sam imao prevelika očekivanja...

Da ne bi netko ovo krivo shvatio, serija je i dalje jako zanimljiva i produkcijski vrhunska, ali mi je druga sezona bila prepuna klišeja. Na svakoj drugoj sceni sam pomislio da sam ovo već negdje vidio, u nekom drugom SF/horor filmu ili seriji.

Zapravo kad malo bolje razmislim, takva je bila i prva sezona, ali ona je bila vrhunska jer nismo znali širu priču o međudimenzijskim čudovištima i "Upside downu", niti smo se upoznali s pričom likova u seriji. U drugoj sezoni znamo uglavnom sve o tome, pa su ogoljeni svi ostali nedostaci.

_________________
Ori svoju njivu najbolje što možeš!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TV Serije
PostPostano: 16 pro 2017, 23:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 35951
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Prva sezona uvijek i jeste najbolja, serija i je klišej na osamdesete.
Mislim da je dobro da su uzeli kreativnu pauzu jer žele zadržati kvalitet serije.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TV Serije
PostPostano: 18 pro 2017, 19:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10750
Hercegovina izgleda daje oduvek talentovane ljude ma kako to pretenciozno delovalo.

Ali Goran Bogdan je ubedljivo najbolji glumac danas u Hrvata a i šire , što je retkost jer i srpska glumačka scena je jadna i bedna a kamoli hrvatska(u smislu prostora države).

Zato kad neko dođe iz podneblja gde se govori "najprirodniji jezik" sa ovih prostora onda ne može da niko omane glumački tako fundamentalno kao iz drugih krajeva.

Senke Nad Balkanom su zasad najbolja serija koja se može gladati na jeziku kojeg razumemo.

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TV Serije
PostPostano: 19 pro 2017, 14:36 
Offline

Pridružen/a: 19 pro 2017, 14:30
Postovi: 28
Svaka njemu čast ali nije ni do koljena jednom Srđanu Todoroviću ili Draganu Bjelogrliću. Pa i Rene Bitorajac je bolji od njega...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TV Serije
PostPostano: 19 pro 2017, 19:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 stu 2014, 21:01
Postovi: 1588
Senke nad Balkanom su ocrnile Belogardejce.

Belogardejci nisu bili neka paravojska koja je marširala u svojim kozačkim uniformama pod punom vojnom opremom, već su bili integrisani u srpsko društvo tada.
Njihov prosek obrazovanja je bio srednja škola, što znači da je bilo dosta visoko obrazovanih ljudi, dok je naš prosek bio osnovna škola, tako da je tadašnjem BG i Srbiji dobro došla ta inteligencija.
Neki su bili arhitekte i činovnici, a obični vojnici su radili na građevini najteže poslove, ako već nisu mogli da budu u službi vojske kao graničari.
Takođe, Belogardejci su bili korisni u borbi protiv crvenih terorista, jer su poznavali tu novu idelogiju.
U tadašnjem malom Beogradu svaki šesti stanovnik je bio Rus.


Oni su u Rusiji imali svoju jedinicu zvanu RONA koja je bila pod komandom SS-a.
slika

U Srbiji je postojao Ruski zaštitni korpus

Ruski zaštitni korpus (рус. Русский охранный корпус, нем. Russisches Schutzkorps Serbien) je bio korpus sastavljen od ruskih emigranata, koji se borio na strani nacističke Nemačke za vreme Drugog svetskog rata. Posebno je učestvovao u borbama protvi pripadnika NOVJ. Za vrijeme postojanja korpusa u njegovom sastavu je bilo 17.090 vojnika, od čega su oko 11,5 hiljada bili emigranti, dok su ostatak bili sovjetski građani.[1]
Poput jedinica Srpskog dobrovoljačkog korpusa, jedinice Ruskog zaštitnog korpusa bile su podređene onoj nemačkoj diviziji na čijem su području bile smeštene ili odgovarajućem nemačkom područnom ili okružnom zapovedništvu, kad je bila reč o području koje je bilo pod bugarskom okupacijom. Za razliku od Srpskog dobrovoljačkog korpusa, Ruski zaštitni korpus bio je potpuno razvijeni deo nemačkih oružanih snaga, čiji su pripadnici od 1. decembra 1942. prinuđeni da polažu zakletvu Adolfu Hitleru. Pripadnici Ruskog zaštitnog korpusa nosili su kompletne nemačke uniforme i imali nemačka dokumenta.

https://sr.wikipedia.org/wiki/Руски_заштитни_корпус
***********************************************************

CRNO SUNCE, DISCIPLINA I SLEPA POSLUŠNOST Sve o kontroverznom tajnom društvu “Tule” čiji je clan bio i sam Hitler

17. 12. 2017 - 19:01h

Društvo Tule je bilo tajno društvo nacističke Nemačke, među čijim članovima je bio i Adolf Hitler.

Przypnij na PinterestPodziel się
Ideologija i doktrina društva Tula bila je intrigantna i ludačka u isto vreme. Naime, oni su verovali da su potomci stanovnika Tule, tj. Hiperboreje koji su preživeli kataklizmički rat.

Pogledajte u video prilogu sve činjenice o ovom okultnom društvu koje je želelo da zavlada svetom.
http://www.blic.rs/riznica/istorije/crn ... ji/6wsz0m3

_________________
Република Српска & Herceg Bosna against Mordor.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TV Serije
PostPostano: 20 pro 2017, 14:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10750
Blitz je napisao/la:
Senke nad Balkanom su ocrnile Belogardejce.

Belogardejci nisu bili neka paravojska koja je marširala u svojim kozačkim uniformama pod punom vojnom opremom, već su bili integrisani u srpsko društvo tada.
Njihov prosek obrazovanja je bio srednja škola, što znači da je bilo dosta visoko obrazovanih ljudi, dok je naš prosek bio osnovna škola, tako da je tadašnjem BG i Srbiji dobro došla ta inteligencija.
Neki su bili arhitekte i činovnici, a obični vojnici su radili na građevini najteže poslove, ako već nisu mogli da budu u službi vojske kao graničari.
Takođe, Belogardejci su bili korisni u borbi protiv crvenih terorista, jer su poznavali tu novu idelogiju.
U tadašnjem malom Beogradu svaki šesti stanovnik je bio Rus.


Oni su u Rusiji imali svoju jedinicu zvanu RONA koja je bila pod komandom SS-a.
slika

U Srbiji je postojao Ruski zaštitni korpus

Ruski zaštitni korpus (рус. Русский охранный корпус, нем. Russisches Schutzkorps Serbien) je bio korpus sastavljen od ruskih emigranata, koji se borio na strani nacističke Nemačke za vreme Drugog svetskog rata. Posebno je učestvovao u borbama protvi pripadnika NOVJ. Za vrijeme postojanja korpusa u njegovom sastavu je bilo 17.090 vojnika, od čega su oko 11,5 hiljada bili emigranti, dok su ostatak bili sovjetski građani.[1]
Poput jedinica Srpskog dobrovoljačkog korpusa, jedinice Ruskog zaštitnog korpusa bile su podređene onoj nemačkoj diviziji na čijem su području bile smeštene ili odgovarajućem nemačkom područnom ili okružnom zapovedništvu, kad je bila reč o području koje je bilo pod bugarskom okupacijom. Za razliku od Srpskog dobrovoljačkog korpusa, Ruski zaštitni korpus bio je potpuno razvijeni deo nemačkih oružanih snaga, čiji su pripadnici od 1. decembra 1942. prinuđeni da polažu zakletvu Adolfu Hitleru. Pripadnici Ruskog zaštitnog korpusa nosili su kompletne nemačke uniforme i imali nemačka dokumenta.

https://sr.wikipedia.org/wiki/Руски_заштитни_корпус
***********************************************************

CRNO SUNCE, DISCIPLINA I SLEPA POSLUŠNOST Sve o kontroverznom tajnom društvu “Tule” čiji je clan bio i sam Hitler

17. 12. 2017 - 19:01h

Društvo Tule je bilo tajno društvo nacističke Nemačke, među čijim članovima je bio i Adolf Hitler.

Przypnij na PinterestPodziel się
Ideologija i doktrina društva Tula bila je intrigantna i ludačka u isto vreme. Naime, oni su verovali da su potomci stanovnika Tule, tj. Hiperboreje koji su preživeli kataklizmički rat.

Pogledajte u video prilogu sve činjenice o ovom okultnom društvu koje je želelo da zavlada svetom.
http://www.blic.rs/riznica/istorije/crn ... ji/6wsz0m3


Jesi li i ti ozbiljan oko ocrnjivanja ili si samo ironičan??

Ovo je serija tj.fikcija , i ako ti to nije jasno onda prestani gledati filmove i serije jer možeš poludeti od ocrnjivanja svih naroda na ovom svetu , ali vidim da ti teško pada samo kad se Rusi "ocrnjivaju" po serijama dok te za Srbe i sve ostale narode zabole ona stvar.

Ako si ozbiljan sa početnom rečenicom , mogu ti reći da će tvoj organizam evoluirati tako što ćeš izgubiti čulo vida jer kad provedeš dugo u tmini ruskog gužnjeg creva evolucija postaje nemilosrdna.

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TV Serije
PostPostano: 20 pro 2017, 15:00 
Offline

Pridružen/a: 19 pro 2017, 14:30
Postovi: 28
Stranger things je jako dobra serija cak i druga sezona nije losa. steta sto nema vise takvih serija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TV Serije
PostPostano: 20 sij 2018, 00:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ožu 2015, 21:56
Postovi: 5046
Jel ko gleda x files 11. sezonu?

Mullder u mustangu haha!

_________________
Muslimani su nastali, kada je Bosna nestala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TV Serije
PostPostano: 20 sij 2018, 11:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 35951
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Namjeravam.

Star Trek nastavak sezone odličan, daleko vjerovatnije da bi ljudi zaista bili imperijalisti kojima su sve druge rase niže nego toleranti multikulti homići.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TV Serije
PostPostano: 20 sij 2018, 17:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ožu 2015, 21:56
Postovi: 5046
nastavak?

_________________
Muslimani su nastali, kada je Bosna nestala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TV Serije
PostPostano: 20 sij 2018, 18:09 
Offline

Pridružen/a: 09 vel 2014, 19:07
Postovi: 3022
Kakav star trek, sta gledas?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TV Serije
PostPostano: 20 sij 2018, 19:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 35951
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Star Trek Discovery, nastavak prve sezone je krenuo u 1. mjesecu, već su dvije epizode izašle.

Vikings su mi malo opali, nije to isto bez Ragnara, ali gledljivo.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TV Serije
PostPostano: 20 sij 2018, 19:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ožu 2015, 21:56
Postovi: 5046
A jel?
pa nisam to znao ja mislio da samo imaonoliko epizoda!
od koje sad da gledam ako sam stao na prvoj polovini?

_________________
Muslimani su nastali, kada je Bosna nestala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TV Serije
PostPostano: 04 vel 2018, 11:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 35951
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Na kraju zadovoljavajući završetak sezone Vikinga, nastavak bi trebao ići u 7. mjesecu.

Jel netko gleda ovu novu amazonovu povijesnu seriju Britannia s elementima fantastike?
Prati rimsko osvajanje otoka.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TV Serije
PostPostano: 06 vel 2018, 16:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ožu 2015, 21:56
Postovi: 5046
Ne!
Kaj je to?

Jel ko gledao knightfall i tamo ima sv gral i assasini i assasins creed-a?

_________________
Muslimani su nastali, kada je Bosna nestala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TV Serije
PostPostano: 09 vel 2018, 08:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Star Trek Discovery je 9/10.

Altered Carbon mislim 8/10, mada sam tek napola sezone. Netflix nemilo troši i ulaže u vlastitu produkciju.


_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 1783 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51 ... 72  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO