HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 16:08.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 116 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Uređenje zivotnog prostora
PostPostano: 25 ruj 2011, 09:09 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:32
Postovi: 11675
Lokacija: Varta drzava
Wind je napisao/la:
Citat:
E ovaj desni model tuš kabine je odličan. Samo staklo, neosjetljivo nagnut pod za odljev vode, i još ogroman prozor da gleda na nešto, aztec je već spomenuo snijeg. Privatnost?

Kakva privatnost u današnje vrijeme.



Nema meštra koji bi ovo napravio kako treba, od BiH do Hrvatske. Zašto je to tako :neznam
Možda površnost kao u većini stvari i neulaganje u znanje.

Privatnost?
Najvažnija. Zanemarena u svakom pogledu, krše je mnogi ( pođimo od ordinacija, banaka, javnih institucija, zaštite osobnih podataka nema nikako..itd itd. No, ovo je već jedna druga, ozbiljnija tema. Ups! ). :sneaky2

S ogromnim prozorom činite i dobro djelo. Poznajući mentalitet naših ljudi obogaćujete im živote u svakom smislu. :zubati


Kod mene u Sa. prozor u kupatilu nema ama bas nikakvu zastitu godinama (nikad mi se nije dalo to nekako sredit. Dobro, prozor nije bas ogroman), jos je okrenut ka dvoristu od zgrada. :aleale

Kog veseli piso nek gleda. :zubati

Inace, tu je uvijek opcija s tintnim staklima sto se ne vidi kroz njih iz vana, venecijaneri itd...

_________________
Prvo i najbitnije!!! Kupuj Janu, i kupi je u Konzumu!!!
Život je tvoje igralište
Pretpostavka je majka svih zajeba
Svi mi prdimo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uređenje zivotnog prostora
PostPostano: 25 ruj 2011, 09:11 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:32
Postovi: 11675
Lokacija: Varta drzava
Real gone je napisao/la:
Do sada, Markan :palacgore1

Ja volim minimalizam...i tehniku.

slika

:wub


Lijepo, al' prezahtjevno za odrzavati... Minimalizam isto volim, samo manje bijele.

_________________
Prvo i najbitnije!!! Kupuj Janu, i kupi je u Konzumu!!!
Život je tvoje igralište
Pretpostavka je majka svih zajeba
Svi mi prdimo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uređenje zivotnog prostora
PostPostano: 25 ruj 2011, 09:13 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:32
Postovi: 11675
Lokacija: Varta drzava
dudu je napisao/la:
Aztec je napisao/la:
Dudu je covjek od kamina. :zubati

Inace, treci, i zadnji, taj mi se osobito svidja


bavim se dizajniranjem i 3D modeliranjem kamina, ovo su sve kamini napravljeni po mom dizajnu, naravno, ograničen sam budžetom kupaca, pa nikako ne mogu svoju maštu dokraja iskazati. :zubati što bi se reklo, od Beča do Istanbula nema ga boljeg od mene, niti itko na tom prostoru ima kvalitetan program za crtanje poput mene, koji btw se koristi za modeliranje kompletnog interijera i program nema baš nikakvih ograničenja po tom pitanju. ona prva slika u nizu je render jednog mog projekta, kojeg sam nacrtao za sat i pol. :zubati


Meni su kamini nesto fantasticno, nista tako fino ne ugrije i na da onaj neki osjecaj zimi... Samo s druge strane to je za kuce, al opet je pitanje s obzirom na velku zajebanciju s drvima pretpostavljam itd...

_________________
Prvo i najbitnije!!! Kupuj Janu, i kupi je u Konzumu!!!
Život je tvoje igralište
Pretpostavka je majka svih zajeba
Svi mi prdimo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uređenje zivotnog prostora
PostPostano: 25 ruj 2011, 09:18 
Offline

Pridružen/a: 17 vel 2011, 13:09
Postovi: 3485
Aztec je napisao/la:

Inace, tu je uvijek opcija s tintnim staklima sto se ne vidi kroz njih iz vana, venecijaneri itd...



Znamo Mi to, ali mi volimo činiti i dobra djela :laugh


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uređenje zivotnog prostora
PostPostano: 25 ruj 2011, 09:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68202
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Kolko troše kamini? (plina, drva...)

Imam dojam da je to puno više nego klasični načini grijanja.

Inače, briga me za energetsku učinkovitost, atmosfera koju unose je definitivno vrijedna cijene.
U svojoj novoj rezidenciji koju planiram počet gradit za 2 god sigurno će se naći mjesta za jedan.

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uređenje zivotnog prostora
PostPostano: 25 ruj 2011, 09:26 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:32
Postovi: 11675
Lokacija: Varta drzava
Robbie MO je napisao/la:
Kolko troše kamini? (plina, drva...)

Poprilično, pretpostavljam.

Inače, briga me za energetsku učinkovitost, atmosfera koju unose je definitivno vrijedna cijene.
U svojoj novoj rezidenciji koju planiram počet gradit za 2 god sigurno će se naći mjesta za jedan.


Pa drva i ne trose tako puno, zacudo. Manje nego neka obicna pecica na drva, jer kad se ta masa ugrije ona drzi i drzi akumuliranom toplinom... Zavisi do kamina do kamina, pretpostavljam. :neznam

Na plinski nikad nisam ni naletio. Mada vjerujem da to opet nije to.

_________________
Prvo i najbitnije!!! Kupuj Janu, i kupi je u Konzumu!!!
Život je tvoje igralište
Pretpostavka je majka svih zajeba
Svi mi prdimo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uređenje zivotnog prostora
PostPostano: 25 ruj 2011, 09:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58266
Lokacija: DAZP HQ
danas sve nove kuce imaju stiropor fasadu, a i iznutra je obloze stiroporom, tako da je to piece of cake za ugrijati do 200 kvadrata i to bez sustava centralnog grijanja, vec samo na topli zrak. koliko drva? 10-15 metara velikih cjepanica, dobro osusenih, ako se radi o primarnom grijanju.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uređenje zivotnog prostora
PostPostano: 25 ruj 2011, 09:34 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:32
Postovi: 11675
Lokacija: Varta drzava
dudu je napisao/la:
danas sve nove kuce imaju stiropor fasadu, a i iznutra je obloze stiroporom, tako da je to piece of cake za ugrijati do 200 kvadrata i to bez sustava centralnog grijanja, vec samo na topli zrak. koliko drva? 10-15 metara velikih cjepanica, dobro osusenih, ako se radi o primarnom grijanju.


Koliko je to u kubicima? Do 7 kubika? To nije uopce puno. I jeftinije sigurno nego bilo sta drugo. Manje nego mala pec.

Ja inace imama ogrooman kamin sto je dosao sa stanom sve do onih visokih plafona, ima nekoliko stotina kg, blize toni ovako od oka. :zubati Nazalost nikad ga nisam koristio.

_________________
Prvo i najbitnije!!! Kupuj Janu, i kupi je u Konzumu!!!
Život je tvoje igralište
Pretpostavka je majka svih zajeba
Svi mi prdimo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uređenje zivotnog prostora
PostPostano: 25 ruj 2011, 09:35 
Offline

Pridružen/a: 01 kol 2011, 21:13
Postovi: 5809
Jutro svima, Wind tebi kiss, evo kafa(kava) je gotova.(_)* (_)* (_)*(_)* pa se poslužite :)

Moram pohvaliti dudu-a, ovo što je do sad prikazao sa kaminima je čista umjetnost.Nisam sinoć stigla prokomentarisati kako spada ali zbilja su idejna riješenja odlična.Ako ima kakvu stranicu svoju, nek nam posta pa da pogledamo detaljnije njegova djela.
Za raditi ove kamine, stvarno je potrebno imati maštu i ideje.Tako da ne sumnjam da je uspiješan u svom poslu :)

Svaka čast !

_________________
Riječi su kao pčele, one su istovremeno i med i žaoka.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uređenje zivotnog prostora
PostPostano: 25 ruj 2011, 09:40 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:32
Postovi: 11675
Lokacija: Varta drzava
emt je napisao/la:
(_)*



Evo de da uzmem jednu... ahhhhh :laugh =))

_________________
Prvo i najbitnije!!! Kupuj Janu, i kupi je u Konzumu!!!
Život je tvoje igralište
Pretpostavka je majka svih zajeba
Svi mi prdimo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uređenje zivotnog prostora
PostPostano: 25 ruj 2011, 09:41 
Offline

Pridružen/a: 01 kol 2011, 21:13
Postovi: 5809
Ma slobodno Aztec ;)

Poslužite se svi :D

_________________
Riječi su kao pčele, one su istovremeno i med i žaoka.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uređenje zivotnog prostora
PostPostano: 25 ruj 2011, 09:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58266
Lokacija: DAZP HQ
Aztec je napisao/la:
dudu je napisao/la:
danas sve nove kuce imaju stiropor fasadu, a i iznutra je obloze stiroporom, tako da je to piece of cake za ugrijati do 200 kvadrata i to bez sustava centralnog grijanja, vec samo na topli zrak. koliko drva? 10-15 metara velikih cjepanica, dobro osusenih, ako se radi o primarnom grijanju.


Koliko je to u kubicima? Do 7 kubika? To nije uopce puno. I jeftinije sigurno nego bilo sta drugo. Manje nego mala pec.


pa u biti da, trosi drva kao sporeti i pecice do 7-8 kw, a prosjecan kamin ima izmedju 15 i 25 kw. samo kamin treba znati napraviti. hrvatska i bih pune su kvazi majstora, koji sfusafaju toliko da je zapaljenje kupole kamina skoro zagarantirano ako se cesce lozi. u kupoli se temperatura dize na preko 400 stupnjeva, a oni je izoliraju staklenom vunom i nabace rigips haha. za takvo sto na zapadu ides u cuzu. zato kod nas vlada fama da kamin ne grije, a zapravo kamin ni nije u funkciji jer nije osigurano prirodno cirkuliranje zraka.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uređenje zivotnog prostora
PostPostano: 25 ruj 2011, 09:55 
Offline

Pridružen/a: 01 kol 2011, 21:13
Postovi: 5809
Po mom mišljenju funkcija kamina nije da zagrije čitavu kuću, nego služi većinom za zagrijavanje manjih površina kao što je dnevna soba i sl.

Sad ne znam da li sam u krivu, možda imaju i neka druga riješenja ovog pitanja.I baš me zanima dudu kolika je maksimalno kvadratura koju jedan osrednji kamin zagrijava?

Takođe me intresuje jeli imaju neki kamini odnosno kupule ili kako već ti to zoveš koje idu kroz krov (naravno)te da li te kupole mogu dodatno zagrijavati prostorije na spratu kuće recimo (spavaće sobe i sl )?

_________________
Riječi su kao pčele, one su istovremeno i med i žaoka.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uređenje zivotnog prostora
PostPostano: 25 ruj 2011, 10:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58266
Lokacija: DAZP HQ
emt je napisao/la:
Po mom mišljenju funkcija kamina nije da zagrije čitavu kuću, nego služi većinom za zagrijavanje manjih površina kao što je dnevna soba i sl.

Sad ne znam da li sam u krivu, možda imaju i neka druga riješenja ovog pitanja.I baš me zanima dudu kolika je maksimalno kvadratura koju jedan osrednji kamin zagrijava?

Takođe me intresuje jeli imaju neki kamini odnosno kupule ili kako već ti to zoveš koje idu kroz krov (naravno)te da li te kupole mogu dodatno zagrijavati prostorije na spratu kuće recimo (spavaće sobe i sl )?


funkcija kamina JE da zagrijava cijelu kuću. kad bi kamin od 20 kw grijao samo jednu prostoriju rastopio bi zidove. :zubati

kamin srednje veličine grije do 150 kvadrata, veći do 200, a veliki sustavi na centralno mogu preko 300.

kupole ne idu kroz krov, eventualno do vrha zida, iako preferiram da kupla bude manja jer ruši estetiku kamina u pojedinim primjerima.

slika

međutim iz kupole je moguće fleksibilnim cijevima distribuirati zrak u druge prostorije i ljudi najčešće idu na te varijante. kao što imaš rešetku na kupoli, tako možeš i probiti zid iza kamina i staviti rešetku sa žaluzinom, pa možeš probiti na gornji kat u sve sobe i isto tako staviti rešetke sa žaluzinama. postoje i modernije opcije, ali su višestruko skuplje i na našem tržištu zasad skoro, pa neprovedive.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uređenje zivotnog prostora
PostPostano: 25 ruj 2011, 10:06 
Offline

Pridružen/a: 17 vel 2011, 13:09
Postovi: 3485
dudu je napisao/la:
danas sve nove kuce imaju stiropor fasadu, a i iznutra je obloze stiroporom, tako da je to piece of cake za ugrijati do 200 kvadrata i to bez sustava centralnog grijanja, vec samo na topli zrak. koliko drva? 10-15 metara velikih cjepanica, dobro osusenih, ako se radi o primarnom grijanju.



Unutarnje oblaganje stiroporom je upitno. Po svim zakonima građevinske fizike, unutarnje izoliranje prostorija je dozvoljeno samo ako to drugačije nije moguće. Nije preporučljivo stiropor nego se u tim slučajevima upotrebljavaju kalcij-silikatne ploče. Iznutra izolirana kuća teži ka plijesni, jer se para proizvedena u prostorijama kondenzira u konstrukciji tako izolirane kuće od čega nastaje plijesan.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uređenje zivotnog prostora
PostPostano: 25 ruj 2011, 10:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58266
Lokacija: DAZP HQ
Wind je napisao/la:
dudu je napisao/la:
danas sve nove kuce imaju stiropor fasadu, a i iznutra je obloze stiroporom, tako da je to piece of cake za ugrijati do 200 kvadrata i to bez sustava centralnog grijanja, vec samo na topli zrak. koliko drva? 10-15 metara velikih cjepanica, dobro osusenih, ako se radi o primarnom grijanju.



Unutarnje oblaganje stiroporom je upitno. Po svim zakonima građevinske fizike, unutarnje izoliranje prostorija je dozvoljeno samo ako to drugačije nije moguće. Nije preporučljivo stiropor nego se u tim slučajevima upotrebljavaju kalcij-silikatne ploče. Iznutra izolirana kuća teži ka plijesni, jer se para proizvedena u prostorijama kondenzira u konstrukciji tako izolirane kuće od čega nastaje plijesan.



nisam stručnjak za unutarnje uređenje kuća, samo slušam priče što ljudi rade. kamini se izoliraju s kalcij-silikatnim pločama, kupola je zatvorena s njima i to je najosnovnija izolacija koja tehnički zadovoljava. naravno, bolje je ići s akumulacijskim materijalima, koji drže toplinu, takvi kamini imaju efikasnost 99%, ali im je cijena takva da možeš kupiti novo auto srednje klase. :zubati

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uređenje zivotnog prostora
PostPostano: 25 ruj 2011, 10:14 
Offline

Pridružen/a: 01 kol 2011, 21:13
Postovi: 5809
Citat:
funkcija kamina JE da zagrijava cijelu kuću. kad bi kamin od 20 kw grijao samo jednu prostoriju rastopio bi zidove.


Vidiš ti korisnog saznanja.Ja sam uvijek mislila da kamin služi samo za jesenje ili zimske dane i romantične večere uz svijeće i vino.Kad ti je pretoplo da uključiš grijanje a prehladno da sjediš u baš prohladnoj prostoriji.

Nisam imala pojma da imaju takvu snagu i moć.

Šta predlažeš sa ostacima od sagorijevanja ?Pepelom i drvetom koje nije izgorelo do kraja.Kako da ne uništim tepihe i parkete s tim ?Koji je način najbolji ?

_________________
Riječi su kao pčele, one su istovremeno i med i žaoka.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uređenje zivotnog prostora
PostPostano: 25 ruj 2011, 10:16 
Offline

Pridružen/a: 17 vel 2011, 13:09
Postovi: 3485
emt je napisao/la:
Jutro svima, Wind tebi kiss, evo kafa(kava) je gotova.(_)* (_)* (_)*(_)* pa se poslužite :)

Moram pohvaliti dudu-a, ovo što je do sad prikazao sa kaminima je čista umjetnost.Nisam sinoć stigla prokomentarisati kako spada ali zbilja su idejna riješenja odlična.Ako ima kakvu stranicu svoju, nek nam posta pa da pogledamo detaljnije njegova djela.
Za raditi ove kamine, stvarno je potrebno imati maštu i ideje.Tako da ne sumnjam da je uspiješan u svom poslu :)

Svaka čast !



Jutro! Kava jutros rano srknuta, ali može još jedna sikteruša. :zubati
Lijep dan, mora se iskoristiti.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uređenje zivotnog prostora
PostPostano: 25 ruj 2011, 10:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58266
Lokacija: DAZP HQ
emt je napisao/la:
Citat:
funkcija kamina JE da zagrijava cijelu kuću. kad bi kamin od 20 kw grijao samo jednu prostoriju rastopio bi zidove.


Vidiš ti korisnog saznanja.Ja sam uvijek mislila da kamin služi samo za jesenje ili zimske dane i romantične večere uz svijeće i vino.Kad ti je pretoplo da uključiš grijanje a prehladno da sjediš u baš prohladnoj prostoriji.

Nisam imala pojma da imaju takvu snagu i moć.

Šta predlažeš sa ostacima od sagorijevanja ?Pepelom i drvetom koje nije izgorelo do kraja.Kako da ne uništim tepihe i parkete s tim ?Koji je način najbolji ?


usisivač za pepeo je najelegantnije rješenje da se ne zajebavaš i prljaš ruke.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uređenje zivotnog prostora
PostPostano: 25 ruj 2011, 10:21 
Offline

Pridružen/a: 01 kol 2011, 21:13
Postovi: 5809
Još je rano gdje ćeš Wind?

Nisu ni ptice propjevale :)

Citat:
usisivač za pepeo je najelegantnije rješenje da se ne zajebavaš i prljaš ruke.


Ali on ne može usisati sigurno krupnije ostatke drveta koji nisu izgoreli.Dakle to prvo povaditi ručno pa taj usisivač uenih upotrijebiti.

Iskreno nemam pojma koliko bi pepela i tih drvenih ostatak trebalo biti za nekih 24 sata.I svako koliko moraš čistiti kamin ?

_________________
Riječi su kao pčele, one su istovremeno i med i žaoka.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uređenje zivotnog prostora
PostPostano: 25 ruj 2011, 10:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58266
Lokacija: DAZP HQ
emt je napisao/la:
Još je rano gdje ćeš Wind?

Nisu ni ptice propjevale :)

Citat:
usisivač za pepeo je najelegantnije rješenje da se ne zajebavaš i prljaš ruke.


Ali on ne može usisati sigurno krupnije ostatke drveta koji nisu izgoreli.Dakle to prvo povaditi ručno pa taj usisivač uenih upotrijebiti.

Iskreno nemam pojma koliko bi pepela i tih drvenih ostatak trebalo biti za nekih 24 sata.I svako koliko moraš čistiti kamin ?


ovisi od ložišta, njemačke i talijanske skoro da i ne moraš čistiti, osim nešto sitno pepela jer u njima nema šanse da sve ne izgori. doduše,u sezoni grijanja se kamin ni ne gasi, uvečer se samo smanji dovod zraka, ali ostane dovoljno da ujutru ubaciš novu cjepanicu, otvoriš dovod i odmah se plamen uhvati.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uređenje zivotnog prostora
PostPostano: 25 ruj 2011, 10:32 
Offline

Pridružen/a: 01 kol 2011, 21:13
Postovi: 5809
Citat:
njemačke i talijanske skoro da i ne moraš čistiti


Ti su vjerovatno onda i najbolji i najskuplji.Skupljanje pepela i ostataka je zamoran posao.
Mada eto ti kažeš da ima stvari kao taj usisivač koje to sve olakšavaju.

Za unošenje drva treba naći nekog plećatog, zgodnog i da voli raditi oko kuće :D

_________________
Riječi su kao pčele, one su istovremeno i med i žaoka.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uređenje zivotnog prostora
PostPostano: 25 ruj 2011, 10:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58266
Lokacija: DAZP HQ
emt je napisao/la:
Citat:
njemačke i talijanske skoro da i ne moraš čistiti


Ti su vjerovatno onda i najbolji i najskuplji.Skupljanje pepela i ostataka je zamoran posao.
Mada eto ti kažeš da ima stvari kao taj usisivač koje to sve olakšavaju.

Za unošenje drva treba naći nekog plećatog, zgodnog i da voli raditi oko kuće :D


uvijek možeš uzeti kamin na pelet ili na plin, ali to onda nije to. :zubati što se tiče ložišta, njemački Spartherm i Brunner su vrh, cijena ovog prvog je oko 4000 eura u prosjeku, a drugog oko 6000. plus još da se to obloži...

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uređenje zivotnog prostora
PostPostano: 25 ruj 2011, 10:37 
Offline

Pridružen/a: 01 kol 2011, 21:13
Postovi: 5809
Ma naravno da nije, sve je u puceketanju i mirisu drva :D

_________________
Riječi su kao pčele, one su istovremeno i med i žaoka.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uređenje zivotnog prostora
PostPostano: 25 ruj 2011, 10:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58266
Lokacija: DAZP HQ
ma to je čudo, kad vatra u tolikom ložištu gori, kad osjetiš tu snagu i toplinu...znao sam satima hipnotizirajuće sjedit i samo gledat i slušat. još ako je vani bura, pa dimnjak ko lud vuče. :zubati

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 116 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 25 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO