HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 16:55.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 330 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 14  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Bugojno
PostPostano: 29 tra 2012, 15:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 15:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
dudu je napisao/la:
kako 82? 41 sam napisao, od toga 31 u centralnu i po 5 u dvije područne.

broj upisanih nije 300, po ovome što vidim prije je oko 270.

bošnjačke škole, upisani prvašići

Prva OŠ
2011. 94
2012. 70

OŠ Bristovi
2011. 35
2012. 23

Treća OŠ
2011. 38
2012. 50

jedino nisu stavili točne podatke za Drugu OŠ, a prošle godine su ukupno imali 88 prvašića. cijelo Bugojno prošle godine 291, a ove godine je pad vidljiv, sumnjam da ova Druga odjednom ima preko 100 prvašića. u svakom slučaju znat ću točno stanje na jesen, ako ne i ranije.


Vidimo osjetan pad kod Bošnjaka. A mi smo odavno otpisani u tom kraju . Kolko nas je ostalo uopće oko 5000?

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bugojno
PostPostano: 29 tra 2012, 15:59 
Offline

Pridružen/a: 16 ožu 2010, 21:38
Postovi: 4367
Pa na tvom linku je pisalo 300 prvacica pisano u Bugojnu zato.
A to za 82, pa i zato sam se cudio i nisam vjerovo jer mi je nekako predobro zvucilo.
Ipak znaci 29% prvacica su hrvati, mislim zagradic ko Bugojno da je to veoma dobro, jer mislim da nam je udio u stanovnistvu znatno manji!?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bugojno
PostPostano: 29 tra 2012, 16:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58266
Lokacija: DAZP HQ
kako 29% pobogu? u najboljem slučaju 15%, ali treba pričekati konačne rezultate upisa. prošle godine udio je bio 12.5%.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bugojno
PostPostano: 29 tra 2012, 16:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58266
Lokacija: DAZP HQ
Zadar1993 je napisao/la:

Vidimo osjetan pad kod Bošnjaka. A mi smo odavno otpisani u tom kraju . Kolko nas je ostalo uopće oko 5000?


po crkvenim podacima do 5 tisuća.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bugojno
PostPostano: 29 tra 2012, 16:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 15:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
dudu je napisao/la:
kako 29% pobogu? u najboljem slučaju 15%, ali treba pričekati konačne rezultate upisa. prošle godine udio je bio 12.5%.


15% bi bilo fenomenalno .

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bugojno
PostPostano: 29 tra 2012, 17:59 
Offline

Pridružen/a: 16 ožu 2010, 21:38
Postovi: 4367
dudu je napisao/la:
kako 29% pobogu? u najboljem slučaju 15%, ali treba pričekati konačne rezultate upisa. prošle godine udio je bio 12.5%.


U pve 3 osnovne skole sto si stavio podadke tu ima 143 djece i ako je 41 hrvatske onda je to 29%


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bugojno
PostPostano: 29 tra 2012, 18:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58266
Lokacija: DAZP HQ
je, al sam napisao da nisu stavili podatke za drugu OS koja je lani imala 88 prvasica.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bugojno
PostPostano: 29 tra 2012, 18:10 
Offline

Pridružen/a: 16 ožu 2010, 21:38
Postovi: 4367
Ja ok, ja kazem udio "do sad" a sto nebi mogo takav udio bit i u drugoj OS ? Jel tamo iskljucivo muslimani zive i idu u tu skolu ili?? Nedaj se da te nerviram , samo pitam!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bugojno
PostPostano: 29 tra 2012, 18:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58266
Lokacija: DAZP HQ
te skole su strogo podjeljene, mozda ih samo poneki Hrvat pohadja. ta Druga OS je najveca uz Prvu i sigurno ima prvasica makar kao i Prva.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bugojno
PostPostano: 29 tra 2012, 18:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 15:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
Fino se Bugojno pretvorilo iz najvećeg urbanog centra SBŽ u malu kasabicu bliskoistočnog tipa .

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bugojno
PostPostano: 29 tra 2012, 18:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58266
Lokacija: DAZP HQ
oteto prokleto, nije uzaludna kletva. sve ce to propast sto su Bosnjaci planirali popalit Hrvatima, od istocnog Mostara, Jablanice i Konjica do Travnika i Bugojna.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bugojno
PostPostano: 29 tra 2012, 18:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 15:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
dudu je napisao/la:
oteto prokleto, nije uzaludna kletva. sve ce to propast sto su Bosnjaci planirali popalit Hrvatima, od istocnog Mostara, Jablanice i Konjica do Travnika i Bugojna.


Pa kako je krenulo .... inače ako imaš podatke od par prijašnjih godina da vidimo malo potpuniju sliku pada broja rođenih /broja prvašića . A još kad bi imali i postotak Hrvata od godine do godine :D .

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bugojno
PostPostano: 29 tra 2012, 18:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58266
Lokacija: DAZP HQ
imam sve, poslat cu ti na mail, zaduzio si me i zasluzujes imat podatke o skolama iz SBZ-a. :D

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bugojno
PostPostano: 29 tra 2012, 18:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 15:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
dudu je napisao/la:
imam sve, poslat cu ti na mail, zaduzio si me i zasluzujes imat podatke o skolama iz SBZ-a. :D


Zahvaljujem duboko :D .

Mutual Benefit Partnership :D

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bugojno
PostPostano: 29 tra 2012, 18:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58266
Lokacija: DAZP HQ
čisto da znaš gdje ćeš prvo poklapat, dobro će ti doći ovi podaci za Bugojno i Travnik. :D

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bugojno
PostPostano: 29 tra 2012, 19:00 
Offline

Pridružen/a: 16 ožu 2010, 21:38
Postovi: 4367
Nije fair da to nepodjelite i sa ostalim forumasima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bugojno
PostPostano: 29 tra 2012, 19:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58266
Lokacija: DAZP HQ
stavljao sam podatke na forum.hr prije pola godine, nije tajna, osim što ne želim da dokument dospije u krive ruke.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bugojno
PostPostano: 29 tra 2012, 19:48 
Offline

Pridružen/a: 16 ožu 2010, 21:38
Postovi: 4367
Na taj forum kad stavis meni je to kao da si u kini na neki stup zaljepio... nema veze svakako ti snama podjelis ako ima nesto zanimljivo. Samo napisi ovde ako saznas sta o toj drugoj OS !


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bugojno
PostPostano: 29 tra 2012, 19:52 
Online
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24534
Lokacija: Heartbreak Hotel
dudu je napisao/la:
nije tajna, osim što ne želim da dokument dospije u krive ruke.


:blink

:D

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bugojno
PostPostano: 29 tra 2012, 19:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58266
Lokacija: DAZP HQ
VUKsaJUGA je napisao/la:
Na taj forum kad stavis meni je to kao da si u kini na neki stup zaljepio... nema veze svakako ti snama podjelis ako ima nesto zanimljivo. Samo napisi ovde ako saznas sta o toj drugoj OS !


budem, ne skrivam ništa, dapače, čim saznam pišem.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bugojno
PostPostano: 29 tra 2012, 20:13 
Offline

Pridružen/a: 16 ožu 2010, 21:38
Postovi: 4367
Nekako nemogu vjerovat da ce nam ta druga OS moze tako puno pokvarit postotak.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bugojno
PostPostano: 09 svi 2012, 17:29 
Offline

Pridružen/a: 16 ožu 2010, 21:38
Postovi: 4367
dudu je napisao/la:
VUKsaJUGA je napisao/la:
Na taj forum kad stavis meni je to kao da si u kini na neki stup zaljepio... nema veze svakako ti snama podjelis ako ima nesto zanimljivo. Samo napisi ovde ako saznas sta o toj drugoj OS !


budem, ne skrivam ništa, dapače, čim saznam pišem.


Jesil saznao ista, ili si zaboravio?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bugojno
PostPostano: 12 svi 2012, 17:19 
Online
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24534
Lokacija: Heartbreak Hotel
Bugojanski Dnevnik, fascinantna knjiga koju je napisala tada jedna obična starica a sada pokojna Katica Nevistić. Jedinstveno svjedočanstvo iz prve ruke o kalvariji našega naroda u Bugojnu, i ne samo njega jer je scenarij identičan za cijelu Središnju Bosnu, pa i šire.


Mali izvod iz istog:


10. 6. 1993.

– Konvoj hrane za Tuzlu zaustavljen na Rostovu. Jutros se navratio časnik TO-a iz Tuzle u župni ured. Traži dodatne hrane. Gledam: na grudima mu jedan pored drugog dva simbola, dva grba: s ljiljanima i šahovnica. Kad se vratio iz Stožera HVO-a, ni traga šahovnici. Dobili su hrane od HVO-a, a i župnik im dao. Velim našem župniku: "E, moj župniče, ovo me podsjeća na 1944. godinu kada su partizani napadali Banju Luku. Domobranski topovi (najviše bilo Muslimana među časnicima) na livadi na Laušu do ponoći bili okrenuti od Banje Luke prema šumi iza Petrićevca, a poslije ponoći tukli Banju Luku. U Turčinu nema vire!"

Župnik se kao naljuti pa ozbiljan upita: "I što hoćeš,... da im ne dam hrane?" "Ne, sinko, znam da ste svećenik i ponosim se što ste takvi, ali pamtite, dogodi li se da oni preuzmu vlast, bit ćete im glavna meta koju će željeti likvidirati." Ovaj se razgovor vodio na vratima blagovaonice. Želim ne imati pravo, ali...?!


12. 6. 1993.

– Obje strane: HVO i TO u Bugojnu ukopavaju se, kopaju se rovovi. I dok Muslimani sustavno svojom vojskom i policijom popunjavaju zgradu do zgrade, naši zadržavaju po koju usamljenu zgradu, kao: "Hrvatski dom", hotel "Kalin", jedna zgrada u Gaju, Osnovne škole "Stipo Đerek" i "Vojin Paleksić", "BH banku", "Ljubljansku banku" itd. Sva vojska u potpunom okruženju. Takvo nešto ne bih ni ja baba rasporedila.


13. 6. 1993.

– Sv. Anto. Patron naše župe. Braniteljima koji nose ime Anto poklonjeni paketi. Bože, kakvo si nam prokletstvo namijenio?! Iako vojnici a i mi civili dobivamo obilnu pomoć u hrani, danas se guraju i ljute oko ovih manjih poklon-paketa. Stid me što prednjače u lošem upravo intelektualci.


18. 6. 1993.

– Mario Kasalo, sin Miroslava i Suzane r. Kostić, rođen 5. 3. 1978. u Bugojnu, igrao se s djecom pred stanom u staroj koloniji. Musliman ga ubio iz pištolja. Opravdavaju ubojicu da je malo umno poremećen. Čudno! Kako je onda uspio baš "ustašu" probrati među tolikom muslimanskom djecom?


19. 6. 1993.

– Priča mi Zvonko Mihaljević, sin Marka i moje generacije Lucije, aktivni pripadnik HVO-a od početka rata, kako im Muslimani miniraju zaleđe, a zapovjednici šute. "Znaš, tete, mi smo na prvoj crti obrane prema Šuljagi. Ako dođe do sukoba s Muslimanima, nas put vodi samo u smrt, bilo da krenemo prema Srbima ili miniranom polju. Ostao nam je samo uzak prolaz prema Veseloj, a i to dokle? Razočarani smo u zapovjedništvo, gubimo volju..."

20. 6. 1993.

– Nedjelja. Sv. mise redovne. Župnik pročitao odgovore HVO-a i Armije BiH u Bugojnu na njegovo pismo, upit. I jedni i drugi tvrde da neće prvi pucati. HVO naglašava da su sposobni i spremni braniti i obraniti Hrvate Bugojna, a Armija BiH se ograđuje: "... jedan narod teško je držati pod kontrolom." I nehotice priznaju kako planski svom narodu ne daju hrane, već je sklanjaju u svoja spremišta u selo Karadže. Tamo im je, tako mi kažu, i njihova ratna bolnica, istureni, rezervni dio ratne bolnice iz Doma zdravlja.

– Muslimani iz zasjede mučki ubili Niku Jurišića, sin Marka i Marije r. Leko, rođen 10. 9. 1930. u Grgićima. To se dogodilo kod Kostadinovca kada je pošao svojoj sestri u Bare.


29. 6. 1993.

– Sv. Petar i Pavao. Sv. mise kao nedjeljom.
Braniteljima koji nose ime Petar, Pero, Perica i Pavao podijeljeni paketi.
Župnik zabrinut situacijom, moli župljane da svi pojačaju molitve Bogu za prestanak rata.
I dok je naš župnik zabrinut i odlučan ostati uz narod, vojni, politički i sudbeni rukovodioci svakog vikenda na Jadranu. U prošli petak navratim u "hrvatsku općinu" (zgrada bivše pošte u Omladinskoj ulici). Osim nešto običnih službenika zatekla sam Peru Zelića, suca, i Jasnu Šimunović r. Papić, pravnicu. I njih dvoje kažu mi: "Ovo ponašanje je grozno. Unaprijed smo izgubili Bugojno."

Nespokoj se uvukao u moju dušu.


2. 7. 1993.

– U Bugojnu napeta situacija. Čuje se povremena rafalna vatra koja, pogotovu kada se čuje noću, u čovjeka unosi nespokojstvo, neizvjesnost i strah.


10. 7. 1993.

– Na izlazu Ulice Đure Pucara u Đerekovu ulicu kod apoteke susrećem zajedničku policijsku ophodnju, i to 2 Muslimana i 2 Hrvata. Među njima je i moj unuk Ozren. Već u Đerekovoj ulici se razdvojiše. Pitam unuka zašto se razdvajaju, a on mi reče: “Čim se odmaknemo od policijske postaje, oni se odmah odvoje i neće s nama patrolirati. Počelo je ovako prije nekoliko dana…”


11. 7. 1993.

Pred crkvom malo svijeta. Župnik nas šalje kućama i preporučuje da se molimo Bogu.
Pođem kući. Saznajem da su sinoć upozoreni svi osim mene. Imali su pripremljene zavežljaje i ruksake i bili spremni bježati prema Crniču. Mene bi ostavili.
U kući sam popila kavu s Hadžićima. Šutjeli smo. Šutnja nekada sve objašnjava. Predvečer sam po običaju otišla Nadi Brnada slušati HTV na malom televizoru veličine kutije cigareta.
– Danas su Muslimani ubili Vinka Jurišića, sin Ante i Ruže r. Zlatunić, rođen 2. 2. 1942. u Grgićima, nedaleko od njegove kuće, općina Bugojno. Učestale provokacije.


12. 7. 1993.

– Bugojanski i donjovakufski Muslimani, razbojnici, istjerali Hrvate iz Švarića i Baline Glavice. Uplašeni Hrvati bježe i iz sela Gornji Boganovci.


14. 7. 1993.

– Vratila sam se iz ureda nešto ranije. Oko donjeg, kuhinjskog balkona Ismet sa sinovima postavlja daske debljine 5 cm te hrastove i borove grede. Gledam. Šutim. On pita: “Je li dobro?” “Dobro je radi granata, ali žalosno zbog razloga što to činiš.” Okrenem se i uniđem u kuću. Bilo mi je jasno da se zaštićuje od vile Gorica, odnosno HVO-a. Očekuje sukobe. Vjerojatno ubrzo.


16. 7. 1993.

– Petak. Jutros rano autobusima otišlo 35 Srba iz Bugojna preko Livna do Čelebića. Otpratio ih sâm predsjednik HVO-a Bugojna Vladimir Šoljić. Nisam sigurna je li ovaj Vladin izlazak imao cilj zaštititi Srbe ili sebe?!
– Jutro puno neizvjesnosti. S. Ankica se vratila s posla iz ratne bolnice u Kalinu. Nasekirana je. Muslimani sve svoje bolesnike odnijeli iz Kalina u Dom zdravlja.
Kažem joj: “Moja draga Ani, ako hoćeš na odmor, ti i s. Kerubina idite danas, sutra nećete izaći iz Bugojna.” Nije poslušala. Čeka sutra.
– U Glavicama pripadnici MOS-a ubili Stipu Gvozdena, sin Ive i Finke r. Knežević, rođen 17. 12. 1964. u Glavicama.

17. 7. 1993.

– Subota. Od jutra sve napeto. Svima misli odsutne. Župnik i fra Bruno šute, sklanjaju se u svoje sobe. Ni svijeta nema puno pred župnom kućom. Čak ni izbjeglice (Muslimani) ne dolaze tražiti hranu.

S. Ankica Tomas i s. Kerubina Kapular ne mogu na odmor. Put prema Gornjem Vakufu blokiran, neprohodan. Veli s. Ankica: “Da sam Vas poslušala i jučer krenula, sada bih bila kod svoje mame i tate.”

Pitam Marija šta će biti, a on veli: “Borit ćemo se, tete!” Kimam glavom i kažem: Dabogda, ćeri, da te beg uzme, ali oko kuće se cigani vrzmaju. Niste spremni. Danima vam ispred nosa prolaze u Kožaru naoružani muslimanski vojnici, ali se ne vraćaju sa ‘straže’. Ostaju i, ako zatreba, presjeći će jedini izlaz Drugoj i Trećoj bojni za eventualno povlačenje. Osim toga Kožara vam je nadomak Gorici. Danima vam u predvečerje lager vrvi od muslimanskih vojnih policajaca. Jeste li se upitali kako oni iz KSC-a prieđu rijeku i dođu do lagera? Bojne su vam u okruženju. Takav raspored vojnih snaga za obranu grada ne bih ni ja baba napravila. Nisam, Marijo, luda. Topovima se napada, a ne brani grad iz Crniča ili Kule. Izgubili ste Bugojno! Ostavimo već ‘svršeni’ posao.”

Pozdravili smo se kao da se opraštamo. Suze! Predvečer sam pošla Nadi i Josipu Brnadi. Imaju mali televizor na baterije pa gledamo program Hrvatske televizije.

Samo što sam unišla u kuću, gužva na cesti. To je odmah kod mosta na Okašnici gdje se put produžuje Vrbanji, a na desno prema Crniču. Vojska ne da nikome preko mosta. Ja hoću kući pod svaku cijenu. Provlačim se njivom uz rijeku do Klarića kuće i kroz njihovo dvorište izlazim na cestu. Naša me vojska zaustavlja. Tvrdim im da mi je kuća blizu. “Eno, vidite je”, lažem i pokazujem tuđe kuće. Ne dam se smesti. “Hajde, požuri!”, odobre mi prolaz preko Okašnice. Žurim oborene glave, ali ispod oka razgledam: kraj Bošnjakove kuće u krumpirima i u groblju leže vojnici sa uperenim puškama. Na kacigama graničice zadjevene. Ja požurim. Žurim, žurim, a ne bih znala reći ni kamo ni zašto. Znam samo da sve moje biće hoće, želi kući.

Saznajem da je ova gužva vojske bila zato što su u Vrbanji u autu zaustavljeni i ubijeni Mijo Vučak, sin Marijana i Lucije r. Grabovac, rođen 10. 11. 1965. u Ždralovićima, i Miroslav Telenta, sin Dragutina i Pavke r. Tomić, rođen 4. 8. 1966. Bili su u kupaćim šorcevima i vraćali se s bazena.

– U Vrbanji izvršena odmazda nad muslimanskim civilima i vojnicima zbog današnjeg mučkog ubojstva Mije Vučka i Miroslava Telente.

– Ulazimo u noć neizvjesnosti!


........

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bugojno
PostPostano: 09 srp 2012, 17:25 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68204
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
U povratničkom mjestu Kandija počela izgradnja Doma kulture

Dom je jako bitan projekt u Kandiji.
U porušena sela župe Kandija do sada se vratilo oko 600 povratnika.

http://www.hercegbosna.org/vijesti/bih/ ... -5981.html

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bugojno
PostPostano: 09 srp 2012, 17:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Bobovac je napisao/la:
Bugojanski Dnevnik, fascinantna knjiga koju je napisala tada jedna obična starica a sada pokojna Katica Nevistić. Jedinstveno svjedočanstvo iz prve ruke o kalvariji našega naroda u Bugojnu, i ne samo njega jer je scenarij identičan za cijelu Središnju Bosnu, pa i šire.
........


Lijepa naša islamska ABiH.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 330 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 14  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 18 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO