HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 11:25.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 67 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Stjecanje BiH državljanstva
PostPostano: 23 svi 2012, 23:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2012, 22:49
Postovi: 1270
Pozdrav svima. Zanima me postoje li za mene neke mogućnosti za stjecanje BiH državljanstva. Situacija je ovakva:
Djed je rođen još za vrijeme Kraljevine SHS na području današnje BiH, u obitelji koja je tamo bila generacijama. Nakon drugog svjetskog rata seli iz SRBiH unutar SFRJ i tamo zasniva obitelj. Moj otac se rađa izvan SRBiH i nikad nije u njoj službeno živio (možda sam u krivu i možda je pohađao dio osnovne škole, u svakom slučaju je svake praznike provodio tamo kod svojih djeda i bake). Ja se rađam prije raspada SFRJ izvan SRBiH. Nakon raspada SFRJ, moji po republičkom državljanstvu dobivaju državljanstvo druge države. Moj djed je još uvijek živ i vlasnik je i nešto nekretnina u BiH koje je naslijedio od svojih roditelja.

Ja trenutno nemam namjeru živjeti ili boraviti tamo neko značajnije vrijeme, ali bih volio ostati vezan uz tu zemlju. Kaj napraviti?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Stjecanje BiH državljanstva
PostPostano: 23 svi 2012, 23:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 ruj 2009, 16:26
Postovi: 22751
alh84001 je napisao/la:
Pozdrav svima. Zanima me postoje li za mene neke mogućnosti za stjecanje BiH državljanstva. Situacija je ovakva:
Djed je rođen još za vrijeme Kraljevine SHS na području današnje BiH, u obitelji koja je tamo bila generacijama. Nakon drugog svjetskog rata seli iz SRBiH unutar SFRJ i tamo zasniva obitelj. Moj otac se rađa izvan SRBiH i nikad nije u njoj službeno živio (možda sam u krivu i možda je pohađao dio osnovne škole, u svakom slučaju je svake praznike provodio tamo kod svojih djeda i bake). Ja se rađam prije raspada SFRJ izvan SRBiH. Nakon raspada SFRJ, moji po republičkom državljanstvu dobivaju državljanstvo druge države. Moj djed je još uvijek živ i vlasnik je i nešto nekretnina u BiH koje je naslijedio od svojih roditelja.

Ja trenutno nemam namjeru živjeti ili boraviti tamo neko značajnije vrijeme, ali bih volio ostati vezan uz tu zemlju. Kaj napraviti?


Mislim da možeš sa djedovim papirima doći do državljanstva, trebati će vam radi nasljedstva.

i ne obaziri se na ovog zenicanina, prirodno je glup + sredina u kojoj odrasta utječe na njegovo mentalno zdravlje.

_________________
Sanjam da pripojim RH BiH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Stjecanje BiH državljanstva
PostPostano: 24 svi 2012, 00:01 
Offline

Pridružen/a: 03 sij 2012, 23:08
Postovi: 4974
Koji su zapravo uvjeti za stjecanje BiH državljanstva?
I mogu li imati dvojno državljanstvo, i koji su uvjeti da njega dobijem?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Stjecanje BiH državljanstva
PostPostano: 24 svi 2012, 09:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
Važno je napomenuti kako to drugo državljanstvo ne smeta hrvatskom:

http://www.crowc.org/index.php/najnovij ... -hrvatskom

Kao i da s putovnicom BiH možemo bez viza na Kubu. :zubati

Zakon:

http://www.google.hr/url?sa=t&rct=j&q=d ... hY3Xg7IQQg

Evo skraćena verzija za državljanstvo FBiH:

http://www.fmup.gov.ba/files/file/Pravn ... 20FBiH.doc

Nažalost, nema baš državljanstva BiH nego svaki entitet to vodi za se.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Stjecanje BiH državljanstva
PostPostano: 24 svi 2012, 09:38 
Online
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24534
Lokacija: Heartbreak Hotel
alh84001 je napisao/la:
Pozdrav svima. Zanima me postoje li za mene neke mogućnosti za stjecanje BiH državljanstva. Situacija je ovakva:
Djed je rođen još za vrijeme Kraljevine SHS na području današnje BiH, u obitelji koja je tamo bila generacijama. Nakon drugog svjetskog rata seli iz SRBiH unutar SFRJ i tamo zasniva obitelj. Moj otac se rađa izvan SRBiH i nikad nije u njoj službeno živio (možda sam u krivu i možda je pohađao dio osnovne škole, u svakom slučaju je svake praznike provodio tamo kod svojih djeda i bake). Ja se rađam prije raspada SFRJ izvan SRBiH. Nakon raspada SFRJ, moji po republičkom državljanstvu dobivaju državljanstvo druge države. Moj djed je još uvijek živ i vlasnik je i nešto nekretnina u BiH koje je naslijedio od svojih roditelja.

Ja trenutno nemam namjeru živjeti ili boraviti tamo neko značajnije vrijeme, ali bih volio ostati vezan uz tu zemlju. Kaj napraviti?



Što volim kada netko postavi pitanje i ne napiše sve živo osim onoga što je stvarno bitno!

Koliko imaš godina?
Ima li ti djed BiH državljanstvo' Trebao bi imati ako je rođen u BiH, to se da vidjeti u matičnim knjigama. Gdje je rođen?? Je li vadi rodni list i uvjerenje o državljanstvu tamo??

Sukladno članku 12. točka 2. Zakona o državljanstvu BiH, prva i druga generacija potomaka emigranata iz BiH ima pravo na državljanstvo BiH.
Znači kako je tvoj djed nekad emigrirao izvan BiH onda ti i tvoj otac imate pravo na državljanstvo BiH.
A zahtjev se podnosi MUP-u, tamo gdje kao fol misliš živjeti, samo nemoj im reći da hoćeš da ih zahebeš. ;) O zahtjevu odlučuje Fed ministarstvo pravde ili Unutarnjih poslova, ne sjećam se, i Ministarstvo civilnih poslova BiH koji onda nakon odluke dostave svoje rješenje lokalnom matičnom uredu i tebi.
E sad druga je stvar što ćeš ti kada dođeš na šalter da apliciraš susresti teleći pogled i čuti zvuk: -A?

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Stjecanje BiH državljanstva
PostPostano: 24 svi 2012, 19:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2012, 22:49
Postovi: 1270
Godina imam dovoljno. Rođen sam još prije rata.

Da li djed ima državljanstvo ne znam. Znam da mu dan danas na osobnoj piše mjesto rođenja u BiH. A rodni list mislim da mu dugo dugo nije trebao. Koliko vidim JMBG mu je hrvatski (330), ali on se kod uvođenja JMBG-a već zatekao van BiH. Inače, mjesto iz kojeg je djed je na području manjeg entiteta, pa ne znam hoće li tu biti problema. U svakom slučaju sutra ću se zaletiti do veleposlanstva pa vidjeti kako i šta. Mislio sam da netko ovdje možda ima iskustvo iz prve, druge ili treće :) ruke kako to funkcionira.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Stjecanje BiH državljanstva
PostPostano: 06 svi 2013, 22:51 
Offline

Pridružen/a: 06 svi 2013, 22:45
Postovi: 18
Rođen sam u RH,otac mi je rodjen za bivse drzave u BiH, selim se u herceg bosansku županiju,zanima me imam li pravo na BiH državljnstvo? Je li meni otac automatski upisan u knjigu državljana ako je rodjen samo tamo za vrijeme SFRJ jer je vrlo kratko zivio tamo. Ici cu na osnovu porijekla. Koji su mi dokumenti potrebni? Jako mi je ovo hitno jer cu napunit 23 godine za manje od mjesec dana. Hvala

EDIT: jel se treba, upisivat u knjigu drzavljanja u mom slucaju je opcina Tomislavgrad...koja je procedura?
Ili ako je netko vise upucen u to pa u inbox da se cujemoTe imam RH vozacku,htio bi ju zadrzat,mogu li voziti bih table ako izvadim ovdje u rh tu vozacku kao međunarodnu.

:herceg_bosna


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Stjecanje BiH državljanstva
PostPostano: 07 svi 2013, 07:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
Jest, upisan je sigurno.

http://www.fmup.gov.ba/bs/text.php?id=45

Ovo s vozačkom prolazi samo ako nemaš prebivalište u RH, budući da ćeš vjerojatno i dalje imat osobnu iz RH bolje ti je se ne igrat, imaju ti pravo oduzet automobil (carinski prekršaj).

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Stjecanje BiH državljanstva
PostPostano: 07 svi 2013, 08:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Citat:
Pravo na BiH državljanstvo Hrvati porijeklom iz BiH imaju:



ako su im oba roditelja bili državljani BiH u vrijeme rođenja djeteta, bez obzira na mjesto njegovog rođenja;
čiji je jedan roditelj bio državljanin BiH u vrijeme rođenja djeteta i dijete je rođeno na teritoriji BiH;
čiji je jedan roditelj bio državljanin BiH u vrijeme djetetovog rođenja, a dijete je rođeno u inozemstvu, ako bi ono inače bilo bez državljanstva;
rođeno u inozemstvu, a čiji je jedan roditelj bio državljanin BiH u vrijeme djetetovog rođenja, pod uvjetom da do vremena kada napuni 23 godine:
bude registrovano u svrhu evidentiranja BiH državljana kod kompetentnih vlasti u BiH u zemlji ili inostranstvu;

ima stalno mjesto boravka na teritoriji BiH.


Citat:
ZA OSOBE ROĐENE U BOSNI I HERCEGOVINI

• U mjestu rođenja u općinskom matičnom uredu izvaditi rodni list i uvjerenje o državljanstvu.
• Kao dokaz identiteta ovjeriti kod javnog bilježnika ili u općinskoj upravi prebivališta 1991. godine svoju trenutačno važeću osobnu iskaznicu ili putovnicu države sadašnjeg prebivališta.
• S ovim dokumentima otići u mjesni MUP prebivališta 1991. godine i na šalteru za osobne dokumente zatražiti izdavanje CIPS osobne iskaznice.
• To su osnovni dokumenti, a ako vam bude bio potreban još neki dokument, službenik tog ureda objasnit će vam daljnji postupak.
• Administrativne općinske pristojbe za izdavanje ovih dokumenata iznose do najviše 25 KM.

ZA OSOBE ROĐENE IZVAN BiH, A RODITELJI SU BiH DRŽAVLJANI

• U državi mjesta rođenja u općinskom matičnom uredu izvaditi rodni list (datum izdavanja ne smije biti stariji od 6 mjeseci).
• Kao dokaz o identitetu ovjeriti dokumente kao i za rođene u BiH.
• S ova dva dokumenta, kod općinskog matičara u mjestu svog i roditeljskog prebivališta iz 1991. godine, zatražiti uvjerenje o državljanstvu.
• Ako mjesto rođenja roditelja nije u mjestu prebivališta, potrebno je u mjestu rođenja oca zatražiti uvjerenje o državljanstvu ili zatražiti upis u knjigu državljana.
• Sve upute oko državljanstva dobit ćete kod mjesnog matičara.
• Daljnji postupak je isti kao i kod osoba rođenih u BiH. Identičan je postupak za osobe čiji je jedan roditelj BiH državljanin

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Stjecanje BiH državljanstva
PostPostano: 07 svi 2013, 08:48 
Offline

Pridružen/a: 06 svi 2013, 22:45
Postovi: 18
mogu li ja zadrzat i hr osobnu tj i drzavljanstvo RH uz ovo jer sam cuo da ce se morat odricat jednog drzavljanstva. Nažalost morao bi se onda odrec RH jer bi dolje imao posao...ili da idem na varijantu nekakvog stalnog boravka,radne dozvole...

• S ova dva dokumenta, kod općinskog matičara u mjestu svog i roditeljskog prebivališta iz 1991. godine, zatražiti uvjerenje o državljanstvu.

Svi smo zivjeli na podrucju Vukovarsko Srijemske županije tada, Vinkovci. Ili to trebam u Šujicu gdje mi je otac rođen ili u opcinu u Tomislavgrad.

• Ako mjesto rođenja roditelja nije u mjestu prebivališta, potrebno je u mjestu rođenja oca zatražiti uvjerenje o državljanstvu ili zatražiti upis u knjigu državljana.

Dolje je živio cca 2 godine možda samo (Šujica) ,znaci tamo bi trebo u mjesni ured trazit uvjerenje njegovo o drzavljanstvu ili upis u knjigu državljana?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Stjecanje BiH državljanstva
PostPostano: 07 svi 2013, 09:28 
Online
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24534
Lokacija: Heartbreak Hotel
luka2013 je napisao/la:
mogu li ja zadrzat i hr osobnu tj i drzavljanstvo RH uz ovo jer sam cuo da ce se morat odricat jednog drzavljanstva. Nažalost morao bi se onda odrec RH jer bi dolje imao posao...ili da idem na varijantu nekakvog stalnog boravka,radne dozvole...


Tko kaže da se moraš odreći RH državljanstva? A morao bi se odreći RH osobne iskaznice, ali to nije big deal jer kasnije opet možeš izvaditi novu u slučaju da se vratiš u HR.

Citat:
• S ova dva dokumenta, kod općinskog matičara u mjestu svog i roditeljskog prebivališta iz 1991. godine, zatražiti uvjerenje o državljanstvu.

Svi smo zivjeli na podrucju Vukovarsko Srijemske županije tada, Vinkovci. Ili to trebam u Šujicu gdje mi je otac rođen ili u opcinu u Tomislavgrad.


Dobro ovo je varijanta za one koji su prognani u ratu ali u načelu ne bi trebalo biti bitno drugačije. Koliko se jas sjećam treba ti iz HR tvoj rodni list (da dokažeš srodništvo sa roditeljem/ima) i onda u mjestu rođenja oca izvadiš njegov rodni list i uvjerenje u državljanstvu. A to da li trebaš u Šuicu ili TG ovisi ima li u Šuici matični ured i je li tu tvoj otac upisan ili u TG ili već gdje...

Citat:
• Ako mjesto rođenja roditelja nije u mjestu prebivališta, potrebno je u mjestu rođenja oca zatražiti uvjerenje o državljanstvu ili zatražiti upis u knjigu državljana.

Dolje je živio cca 2 godine možda samo (Šujica) ,znaci tamo bi trebo u mjesni ured trazit uvjerenje njegovo o drzavljanstvu ili upis u knjigu državljana?


Pa ako nije upisan onda ga treba upisati a ako jeste onda samo uvjerenje o državljanstvu izvaditi.
Najbolje ti je da ti neki rođak u Šujici lijepo ode kod matičara i vidi je li upisan, zašto da kompliciramo?
A usput može i pitati što konkretno treba jer BiH je takva zemlja da u zakonu piše mnogo toga a u praksi pola tih stvari nisu potrebne. U matičnom redu, općini, MUP-u ljudi će ti pomoći, biće im drago da se vraćaš i neće sigurno praviti nikakve komplikacije.

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Stjecanje BiH državljanstva
PostPostano: 07 svi 2013, 09:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 kol 2009, 10:00
Postovi: 1736
Lokacija: ...................
Junuz Djipalo je napisao/la:
Jest, upisan je sigurno.

http://www.fmup.gov.ba/bs/text.php?id=45

Ovo s vozačkom prolazi samo ako nemaš prebivalište u RH, budući da ćeš vjerojatno i dalje imat osobnu iz RH bolje ti je se ne igrat, imaju ti pravo oduzet automobil (carinski prekršaj).


Ja sam živi svjedok ovoga, naime moja intelegencija se sjetila kako bi uz hrvatsku vozačku i hrvatsku osobnu bilo fora imati i bosansku vozačku i bosansku osobnu, i tako ja prije tri godine preko rođe koji radi u duvanjskoj policiji sredio da si to napravim, nije ni proslo pola godine a vec sam najebo zbog toga, zaustavila me policija u ZG-u, naravno bio sam pijan i umjesto hrvatske ja im dao bosanske isprave, kreten nisam racuno na to da bi oni to mogli provjeravat i naravno nakon provjere skontali su da imam prebivaliste u RH i hrvatske papire, šta je dalje bilo necu ni pricat, uglavnom hebo sam ježa

_________________
Cuius regio, eius religio


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Stjecanje BiH državljanstva
PostPostano: 07 svi 2013, 20:03 
Offline

Pridružen/a: 06 svi 2013, 22:45
Postovi: 18
Dns sam otisao u konzulat BiH u Zg, trebam svoj rodni list,od oca rodni list i uvjerenje o državljanstvu koje ce mi rođak izvadit ovaj tjedan. Kada to dobijem,to obavljam u opcini ,policiji??Kakvo im je radno vrijeme,jel piju kavu do pola 10 ili kako... To se upisujem u knjigu državljana i rođenih? Jel treba kakve slike donosit i kojeg formata? Hvala


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Stjecanje BiH državljanstva
PostPostano: 10 svi 2013, 12:42 
Offline

Pridružen/a: 06 svi 2013, 22:45
Postovi: 18
Cuo sam se s covjekom u maticnom uredu sujica,izasao mi je u susret i sve mi rekao sto trebam da to obavim u jednom danu
-uvjerenje o nacinu i vremenu stjecanja RH drzavljanstva
-rodni list
-domovnica moja i od majke(nije rodjena u bih)
-u sujici se upisujem u knjigu rodjenih i knjigu drzavljana te ce mi tamo dat rodni list od oca i njegovo uvjerenje o drzavljanstvu
dalje obavljam sve u TG,al bi za osobnu trebao kao pricekat nesto jos,te drugi put dodje dok se ne obavi procedura


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Stjecanje BiH državljanstva
PostPostano: 10 svi 2013, 21:07 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:32
Postovi: 11675
Lokacija: Varta drzava
A kad si ti rodjen?

_________________
Prvo i najbitnije!!! Kupuj Janu, i kupi je u Konzumu!!!
Život je tvoje igralište
Pretpostavka je majka svih zajeba
Svi mi prdimo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Stjecanje BiH državljanstva
PostPostano: 10 svi 2013, 21:10 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:32
Postovi: 11675
Lokacija: Varta drzava
s one strane dinare je napisao/la:
Koji su zapravo uvjeti za stjecanje BiH državljanstva?
I mogu li imati dvojno državljanstvo, i koji su uvjeti da njega dobijem?


Za sve koje zanima kako doci do drzavljanstva tzv. ( :zubati ) BiH.

http://www.oss.ba/dokumenti/Zakon_o_drz ... vu_BIH.pdf

Ili na hrvatskom. :001_smile

http://www.fmup.gov.ba/bs/text.php?id=45

_________________
Prvo i najbitnije!!! Kupuj Janu, i kupi je u Konzumu!!!
Život je tvoje igralište
Pretpostavka je majka svih zajeba
Svi mi prdimo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Stjecanje BiH državljanstva
PostPostano: 11 svi 2013, 09:06 
Offline

Pridružen/a: 06 svi 2013, 22:45
Postovi: 18
Aztec je napisao/la:
A kad si ti rodjen?

1990


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Stjecanje BiH državljanstva
PostPostano: 11 svi 2013, 14:56 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:32
Postovi: 11675
Lokacija: Varta drzava
OK. :zubati

_________________
Prvo i najbitnije!!! Kupuj Janu, i kupi je u Konzumu!!!
Život je tvoje igralište
Pretpostavka je majka svih zajeba
Svi mi prdimo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Stjecanje BiH državljanstva
PostPostano: 15 svi 2013, 16:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 svi 2013, 19:17
Postovi: 732
Lokacija: Glavni grad
Znači i ja mogu do državljanstva BiH.Zanimljivo,još razmislim o uzimanju istog,neke kombinacije s preseljenjem/poslom u ZHŽ su u igri,a studiranje u HNŽ.
Nikad ne znaš za što će zatrebat,samo da ne upegla procedura.

:bihzastava

_________________
Audaces fortuna iuvat


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Stjecanje BiH državljanstva
PostPostano: 15 svi 2013, 17:46 
Offline

Pridružen/a: 25 lip 2012, 07:32
Postovi: 2505
Lokacija: United States Of Balkan
Vukan je napisao/la:
Znači i ja mogu do državljanstva BiH.Zanimljivo,još razmislim o uzimanju istog,neke kombinacije s preseljenjem/poslom u ZHŽ su u igri,a studiranje u HNŽ.
Nikad ne znaš za što će zatrebat,samo da ne upegla procedura.

:bihzastava


Ne mozes. Jedino ako ti je netko iz BiH :wink
Al fakat, u cemu je razlika....Sto ga ne bi dobio?!

_________________
Israel


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Stjecanje BiH državljanstva
PostPostano: 15 svi 2013, 18:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 svi 2013, 19:17
Postovi: 732
Lokacija: Glavni grad
bura je napisao/la:
Vukan je napisao/la:
Znači i ja mogu do državljanstva BiH.Zanimljivo,još razmislim o uzimanju istog,neke kombinacije s preseljenjem/poslom u ZHŽ su u igri,a studiranje u HNŽ.
Nikad ne znaš za što će zatrebat,samo da ne upegla procedura.

:bihzastava


Ne mozes. Jedino ako ti je netko iz BiH :wink
Al fakat, u cemu je razlika....Sto ga ne bi dobio?!


Pa kao polovica Dubrovnika imam rodbinske veze s BiH.

_________________
Audaces fortuna iuvat


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Stjecanje BiH državljanstva
PostPostano: 15 svi 2013, 18:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Eto Bura traži muža, u zamjenu daje državljanstvo.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Stjecanje BiH državljanstva
PostPostano: 15 svi 2013, 19:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 svi 2013, 19:17
Postovi: 732
Lokacija: Glavni grad
BBC je napisao/la:
Eto Bura traži muža, u zamjenu daje državljanstvo.


Hah,zanimljivo mada mislim da bi se ova moja iz Rakitnog bunila :nono

_________________
Audaces fortuna iuvat


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Stjecanje BiH državljanstva
PostPostano: 24 svi 2013, 12:16 
Offline

Pridružen/a: 06 svi 2013, 22:45
Postovi: 18
Bio sam u Tomislavgradu,ovo na internetu sto pise do 23 godine da mora podnijet zahtjev vrijedi za mladje rodjene 1998 godine,stariji od tog nista,mogu bez brige bilo kada.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Stjecanje BiH državljanstva
PostPostano: 26 svi 2013, 07:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68202
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
luka2013 je napisao/la:
Bio sam u Tomislavgradu,ovo na internetu sto pise do 23 godine da mora podnijet zahtjev vrijedi za mladje rodjene 1998 godine,stariji od tog nista,mogu bez brige bilo kada.


Bravo za potez.

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 67 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 12 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO