HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 tra 2024, 06:58.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 1553 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 63  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Postojanje Boga
PostPostano: 24 tra 2014, 19:39 
Offline

Pridružen/a: 12 lis 2012, 21:38
Postovi: 2005
1. Isus zivi
2. na veliki petak razapet na krizu
3. nakon tri dana uskrsne, pobijedi smrt i pokaze se svojima
4. Isus odlazi u nebo

_________________
Dobar moto za sve nas: BiH je sredstvo a ne cilj


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Postojanje Boga
PostPostano: 24 tra 2014, 20:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
[quote="Bilic07"]1. Isus zivi
2. na veliki petak razapet na krizu
3. nakon tri dana uskrsne, pobijedi smrt i pokaze se svojima
4. Isus odlazi u nebo[/quote

cek ode 2 na nebo. Čim je se moro pokazivati to dokazuje da su mu sljedbenici slabi, slabo onda vjeruju ako se moro pokazati.

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Postojanje Boga
PostPostano: 24 tra 2014, 20:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
A kad neko kaže da obožava čokoladu košarku fudbal da li je to u kršćanstvu grijeh. Ili ti nisi validan za ovo pitanje. Morat ću onda druge pitati.

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Postojanje Boga
PostPostano: 24 tra 2014, 20:18 
Offline

Pridružen/a: 12 lis 2012, 21:38
Postovi: 2005
korrisnik je napisao/la:
Čim je se moro pokazivati to dokazuje da su mu sljedbenici slabi, slabo onda vjeruju ako se moro pokazati.


-Nije se morao pokazati
-Dokazuje da su se Isus i apostoli voljeli jer je dosao da se "vide" zadnji put.
Tako se i danas radi kad neko odlazi, zar ne.

Sto se tice cokolade, termin "obozavati" mi djeluje hereticki. Ne koristim ga i mislim da nije Bogu po volji.

_________________
Dobar moto za sve nas: BiH je sredstvo a ne cilj


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Postojanje Boga
PostPostano: 24 tra 2014, 20:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
Bilic07 je napisao/la:
korrisnik je napisao/la:
Čim je se moro pokazivati to dokazuje da su mu sljedbenici slabi, slabo onda vjeruju ako se moro pokazati.


-Nije se morao pokazati
-Dokazuje da su se Isus i apostoli voljeli jer je dosao da se "vide" zadnji put.
Tako se i danas radi kad neko odlazi, zar ne.

Sto se tice cokolade, termin "obozavati" mi djeluje hereticki. Ne koristim ga i mislim da nije Bogu po volji.


Pa kako je onda otišao jel upet morao umrijeti.

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Postojanje Boga
PostPostano: 24 tra 2014, 21:00 
Offline

Pridružen/a: 12 lis 2012, 21:38
Postovi: 2005
Pitas kako je Isus otisao na nebo?

Kupio kartu za autobus i to povratnu.
Mislim da se kompanija zvala Tuzlatrans, nisam siguran.

_________________
Dobar moto za sve nas: BiH je sredstvo a ne cilj


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Postojanje Boga
PostPostano: 24 tra 2014, 21:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
Bilic07 je napisao/la:
Pitas kako je Isus otisao na nebo?

Kupio kartu za autobus i to povratnu.
Mislim da se kompanija zvala Tuzlatrans, nisam siguran.


I onda kažu muslimani ekstremni ne daju slikati Muhameda a.s. Pa eto ti ne poštuješ Isusa. Kad vam ateisti nešto kažu ne možeš se braniti. U stvari ne bi i ja čak kao musliman tako se sprdao sa Isa a.s.

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Postojanje Boga
PostPostano: 24 tra 2014, 21:13 
Offline

Pridružen/a: 12 lis 2012, 21:38
Postovi: 2005
korrisnik je napisao/la:
Bilic07 je napisao/la:
Pitas kako je Isus otisao na nebo?

Kupio kartu za autobus i to povratnu.
Mislim da se kompanija zvala Tuzlatrans, nisam siguran.


I onda kažu muslimani ekstremni ne daju slikati Muhameda a.s. Pa eto ti ne poštuješ Isusa. Kad vam ateisti nešto kažu ne možeš se braniti. U stvari ne bi i ja čak kao musliman tako se sprdao sa Isa a.s.


=)) ma ja ba, dobro si skonto :smijeh

_________________
Dobar moto za sve nas: BiH je sredstvo a ne cilj


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Postojanje Boga
PostPostano: 28 svi 2014, 13:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
'U Austriji se 85% ljudi izjasnilo vjernicima, a 90% ih vjeruje u nešto 'iznad ovog života'

Citat:
- U Austriji se je 85 posto ljudi izjasnilo vjernicima, a 90 posto njih vjeruje u nešto ''iznad ovog života“, rekao je Kurz ustvrdivši da ''vjera ne bi trebala biti problem nego dio rješenja“. Uz Kurza, novinarima su se obratili vjerski velikodostojanstvenici, bečki nadbiskup kardinal Christoph Schönborn, biskup austrijske evangeličke crkve Michael Bünker, predsjednik Islamske vjerske zajednice u Austriji Fuad Sanac, metropolit grčke pravoslavne crkve u Austriji Arsenios Kardamakis i predsjednik Židovske kulturne zajednice u Beču Oskar Deutsch. Kardinal Schönborn pozdravio je Inicijativu austrijskog Ministarstva vanjskih poslova i postojeći konsenzus da se vjerska sloboda ne ogleda samo u mogućnosti da se svoju vjeru prakticira kod kuće u četiri zida, nego i u javnosti.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Postojanje Boga
PostPostano: 28 svi 2014, 13:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Citat:
Dejan1000

27.05.2014 u 19:55h
I u cemu je problem. I u Hrvatskoj bi bio takav omjer. Samo razlika je sto su u Austriji predsjednik i premijer vjernici a Hrvatskom vladaju ateisti i agnostici iako smo katolicka zemlja. A mi se svi zajedno moramo zapitati zasto je to tako.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Postojanje Boga
PostPostano: 27 ruj 2014, 16:24 
Offline

Pridružen/a: 27 lip 2012, 01:19
Postovi: 2148
Citat:
Stephen Hawking: 'Da bismo znali što bog želi, on bi morao postojati'

"Prije nego što je čovjek znao što je znanost i nastojao je razumjeti, bilo je prirodno vjerovati da je bog stvorio svemir. Međutim, znanost danas nudi uvjerljivija objašnjenja. Želim reći da bismo znali što je bog želio, morali bismo znati da on postoji, a to nije točno. Ja sam ateist", rekao je najpoznatiji fizičar i znanstvnih današnjice, Stephen Hawking, piše Huffington Post.

Pojmom "božjeg uma" Hawking je pojasnio u knjizi "Kratka povijest vremena" napisanoj još 1988. godine. Još tada tvrdio je da bi znanstvenici mogli proniknuti u božji um kad bi on bio set unificiranih znanstvenih principa kolokvijalno znanih kao teorija svega što je dosad otkriveno.

Hawking je i ranije tvrdio da ne vjeruje u život nakon smrti, nazivajući to "bajkom za ljude koji se boje tame". Još 2007. godine Stephen Hawking za BBC je izjavio da "nije religiozan u standardnom značenju te riječi", dodajući da "vjeruje kako svemirom vladaju zakoni znanosti. Ti zakoni možda su određeni od boga, ali bog ne može utjecati na kršenje zakona", rekao je tada.


http://www.vecernji.hr/svijet/stephen-h ... ist-963622


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Postojanje Boga
PostPostano: 27 ruj 2014, 16:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32123
Pantagana je napisao/la:
Citat:
Stephen Hawking: 'Da bismo znali što bog želi, on bi morao postojati'

"Prije nego što je čovjek znao što je znanost i nastojao je razumjeti, bilo je prirodno vjerovati da je bog stvorio svemir. Međutim, znanost danas nudi uvjerljivija objašnjenja. Želim reći da bismo znali što je bog želio, morali bismo znati da on postoji, a to nije točno. Ja sam ateist", rekao je najpoznatiji fizičar i znanstvnih današnjice, Stephen Hawking, piše Huffington Post.

Pojmom "božjeg uma" Hawking je pojasnio u knjizi "Kratka povijest vremena" napisanoj još 1988. godine. Još tada tvrdio je da bi znanstvenici mogli proniknuti u božji um kad bi on bio set unificiranih znanstvenih principa kolokvijalno znanih kao teorija svega što je dosad otkriveno.

Hawking je i ranije tvrdio da ne vjeruje u život nakon smrti, nazivajući to "bajkom za ljude koji se boje tame". Još 2007. godine Stephen Hawking za BBC je izjavio da "nije religiozan u standardnom značenju te riječi", dodajući da "vjeruje kako svemirom vladaju zakoni znanosti. Ti zakoni možda su određeni od boga, ali bog ne može utjecati na kršenje zakona", rekao je tada.


http://www.vecernji.hr/svijet/stephen-h ... ist-963622


Lupetanja...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Postojanje Boga
PostPostano: 27 ruj 2014, 16:33 
Offline

Pridružen/a: 27 lip 2012, 01:19
Postovi: 2148
stevo je meščini par puta mjenjao mišljenje o postojanju Svevišnjeg?
jbg nije njemu lako, ali njegove riječi će uvijek imati težinu...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Postojanje Boga
PostPostano: 27 ruj 2014, 16:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 15:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
Pantagana je napisao/la:
stevo je meščini par puta mjenjao mišljenje o postojanju Svevišnjeg?
jbg nije njemu lako, ali njegove riječi će uvijek imati težinu...

Oho mijenjao je mišljenja on osobito u zadnje vrijeme vrlo često, no ne samo o postojanju Svevišnjeg.

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Postojanje Boga
PostPostano: 27 ruj 2014, 17:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
1.Bog ima i postoji;
2.Bog je jedan;
3.Bog je oduvijek, jer nije postao
4.Bog je zauvijek jer, Ga nece nestati;
5.Bog nije ničemu sličan;
6.Bog Sam o Sebi opostoji;
7.Bog živi Svojim vječnim životom;
8.Bog sve zna;
9.Bog sve čuje;
10.Bog sve vidi;
11.Bog sve Svojom voljom čini;
12.Bog je Svemoćan;
13.Bog govori Svojim božanskim govorom i
14.Bog sve stvara, održava i rastvara.

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Postojanje Boga
PostPostano: 27 ruj 2014, 17:17 
Offline

Pridružen/a: 21 stu 2012, 09:26
Postovi: 3402
Lokacija: Србија
Ne mogu osporiti činjenicu da um oblikuje materiju, do određene granice i čovek to čini. Ali pre materije kao pojma, morao je postojati um koji je materiju stvorio da bi imao čime manipulisati. Nije materija koja je pasivna stvorila um koji je aktivan... Iza svog postojanja na materijalnom nivou, egzistira neprolazni um. Jesu li svi postulati ove ili one religije istinski i jedini ispravni, ne znam. Ne usuđujem se da upirem prstom u ove ili one ali ateizam se kod mene nije zapatio. Logika na koju se pozivaju isti ti ateisti mi ne dozvoljava da negiram postojanje uma koji je stvorio harmoniju i planetu koja sama sebe održava u svoj svojoj lepoti. Posađeni smo u retko prelepoj bašti znanog kosmosa, žalosti me što to prečesto ne cenimo, i korov smo umesto orhideje...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Postojanje Boga
PostPostano: 27 ruj 2014, 19:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2011, 22:11
Postovi: 7986
Bog ne postoji.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Postojanje Boga
PostPostano: 27 ruj 2014, 19:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
Nesvjeso si potvrdio postojanje Boga.

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Postojanje Boga
PostPostano: 03 lis 2014, 16:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10750
http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/reportaze/aktuelno.293.html:512764-Isus-nikada-nije-postojao

Ovo je već poznata priča i ja se sa njom slažem da onaj famozni Palestinac koji je šatro vaskrsnuo nije ništa drugo do ubrana legenda koju su stvorili Rimljani i Grkljani.

Međutim postoji kvaka zbog kojeg mi se svaki mišić grči od smeha , a to je da je najveći dokaz za postojanje Isusa zapravo Kuran i muslimani.

Ako je kuran sveta knjiga od boga došla i ona kaže da je Isus postojao zajedno sa kevom Marom , onda je jasno da jedini pravi dokaz dolazi od Štetnorečivog sina Agare Muhameda. :yes

Ovo je još jedan dokaz da svi hrišćani trebaju preći na islam , isto kao što je ona Hrvatica toliko "žudela i tragala" za bogom i duhovnošću slušajući mise u svome Imotskom da je na kraju završila gde se jedino može završiti potraga za bogom , a to je u islamu i Siriji. :zubati

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Postojanje Boga
PostPostano: 03 lis 2014, 16:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Mislim da si tanak sa arheološkim nalazima. Samo nemoj na Avali kopati i tražiti Vikinško blago.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Postojanje Boga
PostPostano: 03 lis 2014, 16:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32123
joe enter je napisao/la:
Ovo je već poznata priča i ja se sa njom slažem da onaj famozni Palestinac koji je šatro vaskrsnuo nije ništa drugo do ubrana legenda koju su stvorili Rimljani i Grkljani.


Garant,eno propade kršćanstvo zbog takvih kvazipovjesničara-plaćenika,npr. poput one ekipe iz Jesus Seminara...

Koga zanima malo šire na tu temu...
Citat:
For over twenty years, Craig Blomberg's The Historical Reliability of the Gospels has provided a useful antidote to many of the toxic effects of skeptical criticism of the Gospels. Offering a calm, balanced overview of the history of Gospel criticism, especially that of the late twentieth century, Blomberg introduces readers to the methods employed by New Testament scholars and shows both the values and limits of those methods. He then delves more deeply into the question of miracles, Synoptic discrepancies and the differences between the Synoptics and John. After an assessment of noncanonical Jesus tradition, he addresses issues of historical method directly. This new edition has been thoroughly updated in light of new developments with numerous additions to the footnotes and two added appendixes. Readers will find that over the past twenty years, the case for the historical trustworthiness of the Gospels has grown vastly stronger.
slika

Fabricating Jesus-How Modern Scholars Distort the Gospels
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Postojanje Boga
PostPostano: 03 lis 2014, 17:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10750
Markana mislimda si zreo za fike-fik , a onda pravac Sirija.

Tamo nema ni plaćenika koji hoće negirati postojanje Isusa jer kuran jedini to jasno kaže , dok ostalih spisa ni nema osim Josifa Flavija kojeg su naknadno hrišćani dopunili svojim laganjima.

Palestinac nije postojao , ne bar u ovom vidu kako se priča već je Isus samo mitomanija i konstrukt više nekih proroka i rabina od strane Grkljana i Rimljana.

Nema većih lažova od Grka , to je stara poslovica a priča o Isusu je dokaz da su nastavili lagati i posle paganskog doba s'obzirom da su izmislili Isusa.

Daklem Markane , pravac Mosul na duhovnu nadogradnj gde božja istina jedino danas živi. :zubati

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Postojanje Boga
PostPostano: 03 lis 2014, 17:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Dok Enter riješi problem vjernika onda ga čeka problem tvrdokornih Srba nacionalista. A jebem ti život, nije nimalo fer. :laugh

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Postojanje Boga
PostPostano: 03 lis 2014, 17:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
joe enter je napisao/la:
http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/reportaze/aktuelno.293.html:512764-Isus-nikada-nije-postojao

Ovo je već poznata priča i ja se sa njom slažem da onaj famozni Palestinac koji je šatro vaskrsnuo nije ništa drugo do ubrana legenda koju su stvorili Rimljani i Grkljani.

Međutim postoji kvaka zbog kojeg mi se svaki mišić grči od smeha , a to je da je najveći dokaz za postojanje Isusa zapravo Kuran i muslimani.

Ako je kuran sveta knjiga od boga došla i ona kaže da je Isus postojao zajedno sa kevom Marom , onda je jasno da jedini pravi dokaz dolazi od Štetnorečivog sina Agare Muhameda. :yes

Ovo je još jedan dokaz da svi hrišćani trebaju preći na islam , isto kao što je ona Hrvatica toliko "žudela i tragala" za bogom i duhovnošću slušajući mise u svome Imotskom da je na kraju završila gde se jedino može završiti potraga za bogom , a to je u islamu i Siriji. :zubati


Isus ima u Talmudu Jevrejskom Zakoniku.

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Postojanje Boga
PostPostano: 04 lis 2014, 16:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2011, 22:11
Postovi: 7986
http://en.wikipedia.org/wiki/The_Pagan_Christ
slika


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 1553 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 63  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 64 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO