HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 29 ožu 2024, 12:02.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 9 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Kako se nositi s krajnje bezobraznim osobama?
PostPostano: 14 srp 2014, 20:04 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23208
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Dakle, nije riječ o običnim manjim bezobraštinama, nego s osobama koje su besramne do jaja i čiji obraz apsolutno sve može podnijeti. Vjerojatno se broj takvih osoba kreće do max. 10% ili 15% među ukupnom populacijom.
Primjerice, osobe koje besramno lažu i svi znaju da lažu, i oni nastavljaju po svom. Ili tko posudi novac i dužnik odjebe bez pardona osobu, koja mu je posudila, gdje ovaj koji je posudio - čak i ne smije pitati za svoju vlasituu lovu.
Cure, koje odrade dečke za lovu čistim prevarantskim putem - lažima ili na emocije.

Zašto većinom ljudi, govore da se ignoriraju takve osobe? Ja osobno mislim da bezobrazluk ide na kartu kasnijeg ignoriranja, tj. s činjenicom da većina ljudi se neće petljati kasnije i pokušati neku povratnu reakciju - zbog naknadne sekiracije, zbog karaktera i sl.

How ti struggle with it?

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako se nositi s krajnje bezobraznim osobama?
PostPostano: 14 srp 2014, 20:21 
Offline

Pridružen/a: 27 lip 2012, 01:19
Postovi: 2148
pa 2 opcije, primjerice to za novce, ako neš ignorirat i odjebat (što je logično ako je neka manja svota u pitanju) onda nađi način da vratiš što ti pripada (ako neće milom oće silom, zna se kako to već ide kod nas)
nisam čuo da ima treće :neznam


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako se nositi s krajnje bezobraznim osobama?
PostPostano: 15 srp 2014, 08:24 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:32
Postovi: 11675
Lokacija: Varta drzava
lider30 je napisao/la:
Dakle, nije riječ o običnim manjim bezobraštinama, nego s osobama koje su besramne do jaja i čiji obraz apsolutno sve može podnijeti. Vjerojatno se broj takvih osoba kreće do max. 10% ili 15% među ukupnom populacijom.
Primjerice, osobe koje besramno lažu i svi znaju da lažu, i oni nastavljaju po svom. Ili tko posudi novac i dužnik odjebe bez pardona osobu, koja mu je posudila, gdje ovaj koji je posudio - čak i ne smije pitati za svoju vlasituu lovu.
Cure, koje odrade dečke za lovu čistim prevarantskim putem - lažima ili na emocije.

Zašto većinom ljudi, govore da se ignoriraju takve osobe? Ja osobno mislim da bezobrazluk ide na kartu kasnijeg ignoriranja, tj. s činjenicom da većina ljudi se neće petljati kasnije i pokušati neku povratnu reakciju - zbog naknadne sekiracije, zbog karaktera i sl.

How ti struggle with it?


Ma moj Lideru, cisto sumnjam da se postotak krece samo na 10 - 15%, ja bih rekao da se krece preko 50%.
Ja vecu lovu nikad ne posudjujem (osim najblizima, pa ako i ne bi vratili nek tako i bude) a znao sam neke sitnice recimo raditi o svom trosku za druge i poslije se uopce ne sjete ni pitati dodjem li ti sta, jesam ti duzan itd... Ja imam par dugova, jedan je sitan i to cu najvjerovatnije reci kad ga vidim :zubati , smeta me samo sto se ne sjeti (nesto uradio za tu osobu o svom trosku), a drugi je krupniji i to mi i ne treba taj vracati, nije ni do novca, vec sto je bezobrazan do krajnjih granica, al kad ga uhvatim upamtit ce me do kraja zivota. Zapravo, vidio sam ga neki dan u gradu, frajer jos nabacio tetovaze folovi golovi :D a krcat grad pa sam u zadnji tren odustao, slijedio ga onda i pobjegne mi sa svojim tetovazama, mislim da me je vidio. :zubati

A ja bih radije bio gladan nego duzan (tu ne brojim ove komunalije, racune i sl., jer su i oni bezobrazni).

_________________
Prvo i najbitnije!!! Kupuj Janu, i kupi je u Konzumu!!!
Život je tvoje igralište
Pretpostavka je majka svih zajeba
Svi mi prdimo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako se nositi s krajnje bezobraznim osobama?
PostPostano: 15 srp 2014, 08:33 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:32
Postovi: 11675
Lokacija: Varta drzava
Pantagana je napisao/la:
pa 2 opcije, primjerice to za novce, ako neš ignorirat i odjebat (što je logično ako je neka manja svota u pitanju) onda nađi način da vratiš što ti pripada (ako neće milom oće silom, zna se kako to već ide kod nas)
nisam čuo da ima treće :neznam


Jednostavno nista ne treba na crno, za sve komad papira i potpisi. Tesko je i silom, jedino sto mozes dobiti neko zadovoljstvo da ga naucis pameti. :neznam Al sve u svemu treba biti pametan da uopce ne dodje do takvih situacija.

_________________
Prvo i najbitnije!!! Kupuj Janu, i kupi je u Konzumu!!!
Život je tvoje igralište
Pretpostavka je majka svih zajeba
Svi mi prdimo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako se nositi s krajnje bezobraznim osobama?
PostPostano: 15 srp 2014, 08:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Pa zar to nije najjeftiniji način da se nekoga riješiš - posudiš mu stotinjak maraka, i više nikad od njih nećeš ni čuti. Doduše to ne funkcionira ako je osoba sociopat i može potisnuti taj osjećaj nelagode zbog duga. Pa je onda na tebi da izazoveš konfrontaciju stalnim upitima da ti vrati lovu, ali onda će taj igrati na kartu da vašem društvu proširi priču da si papak kojem je samo novac na pameti.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako se nositi s krajnje bezobraznim osobama?
PostPostano: 15 srp 2014, 08:38 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:32
Postovi: 11675
Lokacija: Varta drzava
Je ako se nekog zelis rijesiti, vise ni "a" od tih osoba. Al rjesio bih se ja njih i ovako. Ja kazem jebes novac (osim ako nisu bas neki veliki iznosi), mene smeta bezobrazluk. Samo da mi je rekao da nema, ne moze, nesto... eto ti, i ne treba mi, al jos bezobrazno.

_________________
Prvo i najbitnije!!! Kupuj Janu, i kupi je u Konzumu!!!
Život je tvoje igralište
Pretpostavka je majka svih zajeba
Svi mi prdimo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako se nositi s krajnje bezobraznim osobama?
PostPostano: 21 srp 2014, 07:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2012, 23:08
Postovi: 19062
Lokacija: među zvijezdama
Prema takvim osobama treba biti hladnokrvan i ne dozvoljavati im da vam se dovoljno emotivno priblize.
Ako ste već u zajedničkom društvu ne bih ih štedila ironije i sarkazma i tako bi im stavila do znanja da kod mene laz a pogotovo neka materijalna pozajmica neće nikad proći.

Sugerirala bi to i pravim prijateljima no prepustila na volju da odluče.

Ako bi se kojim slučajem desilo da osobu nisam procijenila na vrijeme naravno gore pomenute teorije ne vaze. Medjutim prilikom prvog gafa odnosno prevare učinila bi svakako kraj toj nemogućoj situaciji.

Tragično je vezati se za neiskrene, pokvarene i licemjerne ljude.
Mislim da te tri osobine svakako dolaze u paketu.

I sama ponekad licemjerje ( skoro mi se dogodilo evo ) povezem pogrešno sa lukavošću/proračunatošću no to je velika pogreška.

Licemjerje, laz i pokvarenost dolaze u jednom paketu.

Ponekad šareno i lijepo upakiranom no te osobine zasigurno nemaju apsolutno veze sa pozitivom.
Ne zavaravate si.

Prve naznake bilo lazi i pokušaja prevare, licemjerno-ljigavog pristupa ili pokvarenosti ne tumačite kroz kruzičaste naočare kao lukavost ili proračunatost. Gubljenje vremena.

Isto tako hladnokrvnost i hinjaluk nisu iste osobine.
Hladnokrvnost je pozitiva. A hinja čovjek će te prvom prilikom besramno izigrati.

Tako da..

Sve su to nijanse koje je teško prepoznati. Ali kad ih jednom rasčlanite
Na proste faktore to je kraj.

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako se nositi s krajnje bezobraznim osobama?
PostPostano: 23 srp 2014, 20:34 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23208
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
SarajkaDjevojka je napisao/la:
Prema takvim osobama treba biti hladnokrvan i ne dozvoljavati im da vam se dovoljno emotivno priblize.
Ako ste već u zajedničkom društvu ne bih ih štedila ironije i sarkazma i tako bi im stavila do znanja da kod mene laz a pogotovo neka materijalna pozajmica neće nikad proći.

Sugerirala bi to i pravim prijateljima no prepustila na volju da odluče.

Ako bi se kojim slučajem desilo da osobu nisam procijenila na vrijeme naravno gore pomenute teorije ne vaze. Medjutim prilikom prvog gafa odnosno prevare učinila bi svakako kraj toj nemogućoj situaciji.

Tragično je vezati se za neiskrene, pokvarene i licemjerne ljude.
Mislim da te tri osobine svakako dolaze u paketu.

I sama ponekad licemjerje ( skoro mi se dogodilo evo ) povezem pogrešno sa lukavošću/proračunatošću no to je velika pogreška.

Licemjerje, laz i pokvarenost dolaze u jednom paketu.

Ponekad šareno i lijepo upakiranom no te osobine zasigurno nemaju apsolutno veze sa pozitivom.
Ne zavaravate si.

Prve naznake bilo lazi i pokušaja prevare, licemjerno-ljigavog pristupa ili pokvarenosti ne tumačite kroz kruzičaste naočare kao lukavost ili proračunatost. Gubljenje vremena.

Isto tako hladnokrvnost i hinjaluk nisu iste osobine.
Hladnokrvnost je pozitiva. A hinja čovjek će te prvom prilikom besramno izigrati.

Tako da..

Sve su to nijanse koje je teško prepoznati. Ali kad ih jednom rasčlanite
Na proste faktore to je kraj.


Kako takve osobe prolaze u životu? Imam osjećaj da uvijek nađu novu žrtvu, dok ih "novi kolači" ne skuže, oni idu dalje.

Nekako si mislim, da takve osobe znaju i dobro proći u životu - iskorištavanjem drugih i nedostatkom empatije u životu - dakle prolaze bez sekiracije za razliku od jako odgovornih osoba.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako se nositi s krajnje bezobraznim osobama?
PostPostano: 20 kol 2014, 18:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2012, 23:08
Postovi: 19062
Lokacija: među zvijezdama
Lideru, takve osobe prolaze u zivotu kao emotivni invalidi.

Na jednoj strani što kazeš dokle god je " ovaca za šišanje, biće i vune" a na drugoj strani uskraćeni su za ono najvrednije. Emocije..

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 9 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 8 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO