HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 20 tra 2024, 03:45.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 678 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 28  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Pougarje
PostPostano: 24 srp 2014, 11:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 lis 2009, 20:15
Postovi: 914
Lokacija: Dobretići
Prema mojim racunicama, tek svaki 50. Pougarac zivi u Pougarju....iako ne zive, jos jako dosta ljudi drzi do svog kraja, vise od 500 kuca je obnovljeno, a evo moja jos ceka :)

natalitet strasan bio, popis 1991., 43% maloljetnog stanovnistva od 0-18 godina, potomci to nastavili dalje pa se raskosilo pleme Dobretino :zubati

u Kraljevici kod Rijeke, tu sam od 2005., a od '93. bio u Daruvaru


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pougarje
PostPostano: 24 srp 2014, 15:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 19 kol 2011, 16:50
Postovi: 508
panteri je napisao/la:
Cijela Jajacka dolina i Dobretici jedva 9000 Hrvata,pa vas ima 3 puta vise u svijetu.
Gdje si ti tacno sada,gdje zivis.

To je brojka prema zupnim blagoslovima. Kad se dodaju oni koje se ne blagoslovi i popise, prebacuju Hrvati u jajackom kraju 10.000 sigurno.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pougarje
PostPostano: 24 srp 2014, 23:48 
Offline

Pridružen/a: 15 sij 2014, 23:38
Postovi: 1165
Jajce10 je napisao/la:
panteri je napisao/la:
Cijela Jajacka dolina i Dobretici jedva 9000 Hrvata,pa vas ima 3 puta vise u svijetu.
Gdje si ti tacno sada,gdje zivis.

To je brojka prema zupnim blagoslovima. Kad se dodaju oni koje se ne blagoslovi i popise, prebacuju Hrvati u jajackom kraju 10.000 sigurno.

Mi sanjamo cijeli dan i noc..

_________________
Pozovi i pomozi,budi covjek,ne mlati praznu slamu,djeluj.
BH Telekom 090-231-032
Mtel 1458
HT Eronet 092-890-830
Za pomoc RS iz Srbije 2161
Srbija 1003
Hrvatska 060-90-11


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pougarje
PostPostano: 04 kol 2014, 18:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 lis 2009, 20:15
Postovi: 914
Lokacija: Dobretići
Održana 5. pougarska koševina u Daruvarskom Brestovcu

http://pougarjeusrcu.com/pougarske-vije ... a-kosev-na


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pougarje
PostPostano: 10 kol 2014, 16:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 lis 2009, 20:15
Postovi: 914
Lokacija: Dobretići
tećo u sicilijanskoj Cataniji...17 godina, 192 cm, golman, Kristijan Matošević, u obe ruke Pougarac

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pougarje
PostPostano: 11 kol 2014, 07:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 lis 2009, 20:15
Postovi: 914
Lokacija: Dobretići
Pougarje imalo svoga predstavnika u skokovima sa vodopada

Pejo Ilinković iz Dobretića

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pougarje
PostPostano: 18 kol 2014, 13:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 lis 2009, 20:15
Postovi: 914
Lokacija: Dobretići
Održan drugi međunarodni festival seoskih igara u Pougarju

http://pougarjeusrcu.com/pougarske-vije ... u-pougarju


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pougarje
PostPostano: 19 kol 2014, 21:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 lis 2009, 20:15
Postovi: 914
Lokacija: Dobretići
Dogodine po 100. puta ako Bog da....proslava Gospojine u pougarskom kraju

http://pougarjeusrcu.com/pougarske-vije ... a-u-melini


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pougarje
PostPostano: 10 ruj 2014, 18:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 lis 2009, 20:15
Postovi: 914
Lokacija: Dobretići
3. redovna skupština ZK Pougarje

slika

na red stigla i ponovna organizacije zavičajne večeri Pougarca u Zagrebu, 8.11.2014., restoran Ćurak Rugvica

http://pougarjeusrcu.com/pougarske-vije ... k-pougarje


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pougarje
PostPostano: 19 ruj 2014, 16:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 lis 2009, 20:15
Postovi: 914
Lokacija: Dobretići
danas bio alpinist Stipe Bozic u Pougarju
s nacelnikom opcine
slika

u ovu su jamu Pougarci sakrili biskupa fra Marka Dobretica kad su turci iznenada banuli
[img]
https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/ ... de110d835c[/img]


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pougarje
PostPostano: 22 ruj 2014, 12:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 17:27
Postovi: 6018
Lokacija: Generalni konzulat HR HB za Slavoniju i Baranju
Citat:
Jedini općinski načelnik HSP-a u BiH pristupio HDZ-u

Neven Idžanović, jedini načelnik HSP-a u BiH na skupu HDZ-a BiH u Dobretićima potpisao pristupnicu HDZ-a BiH.

http://hms.ba/jedini-opcinski-nacelnik- ... pio-hdz-u/


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pougarje
PostPostano: 22 ruj 2014, 13:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35314
Lokacija: Gl. grad regije
Kako je Čakara primio vijest? :zubati

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pougarje
PostPostano: 22 ruj 2014, 13:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Budimir je rekao da bi ga pomilovao, ali nije više u HSP pa ne može završiti u zatvoru.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pougarje
PostPostano: 22 ruj 2014, 14:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 lis 2010, 13:26
Postovi: 6886
Lokacija: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
Šta je bilo ćakara,ba?
Otkud sad ovo,a pred prošle lokalne izbore ste pokazivali pravac u šumu, i jednom i drugom HDZ-u?? :laugh

_________________
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

Glas za HDZ jeste glas za Voju Stanimirovića.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pougarje
PostPostano: 28 ruj 2014, 08:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 lis 2009, 20:15
Postovi: 914
Lokacija: Dobretići
jos prije izbora sam zamisljo ovaj scenarij, samo izostala je lustracija, ili ipak nije, sinoc s puta stigo, citav tjedan me nije bilo, pa nisam u toku ocel bit sta, al mislim da bi trebalo, jer to je jedan od uvjeta bio koliko sam upoznat

na ovome se radi vec vise od tri miseca, pregovara, dogovara, moju podrsku imaju, to je sve mlada i neokaljana ekipa, mislim da ce tako ostat i dalje, da ce sada jos vise izvuc sredstava za Pougarje, jer zapravo, od ovog sada manje se ne more...to je kocenje bilo nevidjeno, zatvorena vrata, malo mislim da je jedino devedesetka pomogla preko Kantona, eto izgradjena zgrada policije i tako neki sitnica, ostalo zali Boze....od Federalne vlasti nista, bas nista...da je kakva hercegovacka opcina bila u pitanju, sve bi tamo oslo....jos mi je pokojni nacelnik viko, sramota Cakara vise mi HDZ valjo nego ovi moji, sluso je cojek obecanja bit ce bit ce, do same smrti

asli je tek sada sazrilo vrime da se tako nesto dogodi, jer cinjenica da HDZ Dobretici pa skorom da i nema cojeka s kojim bi mogao uzeti izbore, izgleda su toga postali svjesni, da skorom sve sto valja da je na drugoj strani...i sam sam bio predmet zupanijskih sastanaka HDZ-a, kontaktirali su me, porucio da sa nacelnikom i kompanijom dobijaju i mene...nadam se da ce i dalje svoj posao obavljati casno i posteno na ponos svih Pougaraca, a tko je se god ogrijesio o Pougarje i Pougarce preko politike, pokazat mu pravac u sumu, pocevsi sa ovim sto je nacelniku pristupnicu dao...u HDZ je obicaj da bivsi predsjedik leti, valjda Dobretici nece bit presedan...samo lisac je on, drugi dobivaju poso da udju u stranku, a on dobio u Sumariji da napusti, samo jos se bori, otima, trudi ih preveslat, vicemo oce li mu uspit :)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pougarje
PostPostano: 05 lis 2014, 20:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 lis 2010, 13:26
Postovi: 6886
Lokacija: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
...Općina Dobretići, formirana nakon rata na prostoru koji je nekada pripadao Skender Vakufu, današnjem Kneževu, 12. je i najmlađa općina Srednjobosanske županije. Mlada općina ima i mladog načelnika, jednog od najmlađih u BiH, 30-godišnjeg Nevena Idžanovića. Nasuprot mladoj općini i načelniku, većina stanovnika je starije životne dobi. – Prema popisu stanovništva iz 1991. godine, u selima koja danas pripadaju općini Dobretići živjelo je nešto manje od pet tisuća stanovnika. Prema prošlogodišnjem popisu, u Dobretićima je popisano 2046 stanovnika. Toliko ih se za vrijeme popisa zateklo u svojim domovima, ali broj stanovnika koji svakodnevno borave u ovoj općini je manji, smatra Neven Idžanović, načelnik Dobretića. Razlog je jednostavan, u Dobretićima posla nema. Planinski je to kraj, bez proizvodnje pa u njemu svakodnevno ostaju uglavnom starije osobe, umirovljenici, dok ostali idu u potragu za poslom. – Istina, Dobretići su naseljeni mahom starijom populacijom. Ipak, ja bih izdvojio obitelji koje žive tu s djecom i njih stavio u prioritete. Općina im, u skladu sa svojim mogućnostima, uz poneke uštede i odricanja, nastoji pomoći. Uspjelo nam je svoj školskoj djeci nabaviti udžbenike, do svake kuće gdje su ljudi zaposleni ili imaju djecu zimi se čisti snijeg, kaže za Večernji list načelnik Idžanović.
Načelnik Dobretića usprkos teškoj situaciji smatra da ovaj pougarski kraj ima perspektivu. – Dobretići imaju perspektivu. Bude li volje s viših razina vlasti, u ovom kraju mogu se razvijati seoski i planinski turizam, proizvodnja zdrave hrane i druge slične djelatnosti iz oblasti turizma i poljoprivredne proizvodnje. Grade se i hidrocentrale na rijeci Ugar, a ima potencijala za nove i veće centrale što bi u velikoj mjeri doprinijelo boljem životu u Dobretićima, smatra načelnik ove općine Neven Idžanović. Njegovo je mišljenje da bi se mladi ljudi trebali odvažiti, prihvatiti izazov i doći živjeti u Dobretiće, osnovati obitelj i pokrenuti projekte. Jedini je to način oživljavanja Pougarja kojem pripadaju i Dobretići. – Potencijala za razne djelatnosti je mnogo, a konkurencije malo što ljudi pomalo prepoznaju i počinju ulagati. Naravno, i u interesu općine je potaknuti ih. To zbog malih prihoda možemo samo kroz ubrzanje administracije, besplatnim dozvolama i savjetima, a iz godine u godinu sve je bolja i prometna povezanost sa susjednim općinama što nam olakšava život i otvara nove mogućnosti, za portal Vecernji.ba ističe Idžanović.

Načelnik Dobretića nedavno se našao u središtu medijske pozornosti zbog svoje odluke o napuštanju jedne političke stranke i prelasku u drugu. Idžanović, jedini načelnik HSP u BiH, nakon prošlih lokalnih izbora istupio je iz ove stranke i pridružio se HDZ-u BiH. Uvjeren je da će se i na ovaj način izboriti za više projekata za Dobretiće. – Jedan od razloga mojeg prelaska u HDZ BiH je upravo taj.
Drugi razlog je što smatram da kroz zajedništvo svih Hrvata pa tako i u mom kraju, jedino možemo očekivati prosperitet i održivost Hrvata u BiH, a HDZ BiH se, po mojem mišljenju, najviše zalaže za zajedništvo Hrvata u BiH, objašnjava Idžanović.

vecernji.ba

_________________
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

Glas za HDZ jeste glas za Voju Stanimirovića.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pougarje
PostPostano: 10 lis 2014, 14:12 
Offline

Pridružen/a: 13 ožu 2010, 16:39
Postovi: 2989
Vidio covjek da vise nije siguran u HSP-u, pa da se snade na vrijeme. Samo bi ludak uradio drugacije...
A vidim neki dan HSP-ovci lijepe plakate Raguza :neznam sto li bi to trebalo znacit!?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pougarje
PostPostano: 10 lis 2014, 18:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24636
Lokacija: Heartbreak Hotel
zomby je napisao/la:
Vidio covjek da vise nije siguran u HSP-u, pa da se snade na vrijeme. Samo bi ludak uradio drugacije...
A vidim neki dan HSP-ovci lijepe plakate Raguza :neznam sto li bi to trebalo znacit!?


To znači da postoje ljudi koji rade "i na struju i na baterije". :)

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pougarje
PostPostano: 12 lis 2014, 20:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 lis 2009, 20:15
Postovi: 914
Lokacija: Dobretići
ja se samo iskreno nadam da ce koja marka vise zavrsit u Pougarju i da cemo barem dobit ono sto nas pripada, naknadu za glavno bogastvo Pougara, za sume....a lustacije bi trebalo bit, ceka se da izbori prodju, vicemo :)

Izaso novi broj Glasa Pougarja..intervju sa prof. Vladom Pandzic, vodjom kluba hrvatskih zastupnika u prvom sazivu BiH parlamenta....tema kako je POugarje pripalo Federaciji BiH, kako su se za njega vodile borbe u mirovinim pregovorima....Pandzic je u intervju spomeno kako je Pougarje prema njegovim saznanjima imalo najveci natalitet u Europi
slika

11. studenog zavicajna vecer Pougaraca
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pougarje
PostPostano: 22 lis 2014, 12:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 lis 2009, 20:15
Postovi: 914
Lokacija: Dobretići
sinila mi na um jedna zanimljivost vezana za Pougarje

ja mislim, da u Pougarju ima vise stranih registarskih oznaka nego bosanskih....prednjace slovenske i naravno hrvatske


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pougarje
PostPostano: 28 lis 2014, 11:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 lis 2009, 20:15
Postovi: 914
Lokacija: Dobretići
Kako su Pougarci glasali na izborima?

http://pougarjeusrcu.com/pougarske-vije ... a-izborima


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pougarje
PostPostano: 30 lis 2014, 08:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 lis 2009, 20:15
Postovi: 914
Lokacija: Dobretići
U spomen na 22. obljetnicu pada Pougarja, jedna guslarska pjesma

http://pougarjeusrcu.com/pougarske-vije ... u-pougarja


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pougarje
PostPostano: 10 stu 2014, 15:49 
Offline

Pridružen/a: 21 ožu 2011, 14:43
Postovi: 342
Lokacija: Središnja Bosna - Lašvanska dolina
Pugarski pacijenti kod gospon doktora Ante P., čakara ih možda zna :D https://www.youtube.com/watch?v=VOLBtblvffQ


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pougarje
PostPostano: 10 stu 2014, 17:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ruj 2012, 20:35
Postovi: 13034
Lokacija: Zagreb
Najžalosnije je da takav idiot čak i ima posla. Ovo je za zatvor.

_________________
Summum ius, summa iniuria.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pougarje
PostPostano: 10 stu 2014, 22:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 17:27
Postovi: 6018
Lokacija: Generalni konzulat HR HB za Slavoniju i Baranju
volvoks je napisao/la:
Najžalosnije je da takav idiot čak i ima posla. Ovo je za zatvor.

Ovo nije ništa naspram drugih primjera njegova javnog zlostavljanja i maltretiranja ljudi. To traje kontinuirano već dva desetljeća, a nitko ništa ne poduzima ili sustav nema efikasno rješenje. Užas.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 678 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 28  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 27 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO