HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 29 ožu 2024, 02:13.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 74 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Beč - glavni grad Balkana
PostPostano: 29 stu 2010, 20:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2010, 22:57
Postovi: 2546
Urbana je napisao/la:
lider30 je napisao/la:

Općenito onih dana sam se osjećao kao u nekom gradu u Hrvatskoj. A mislim da je dosta Srba tada navijalo za Hrvatsku.

I po meni je prava navijačka atmosfera došla sa Hrvatima u Beč. :-oleole


Pa jeste..
A sto se tice navijacke atmosfere..stvarno je extra bilo..
Ma gde god se okrenes bile su sahovnice..Neverovatan broj!


nije sahovnica nego hrvatski grb :zastava_Hrvata

pogotovo kad se okupe gasterbajteri na otakringerstrasse,junacine

_________________
...naši zadržavaju po koju usamljenu zgradu, kao: "Hrvatski dom", hotel "Kalin", jedna zgrada u Gaju... Sva vojska u potpunom okruženju. Takvo nešto ne bih ni ja baba rasporedila.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Beč - glavni grad Balkana
PostPostano: 29 stu 2010, 20:59 
Offline

Pridružen/a: 14 vel 2010, 20:40
Postovi: 1575
Lokacija: Zaljev svinja
Nisam znao da je toliko Srba u Beču. Meni se činilo da je najviše Kineza, ima ih svugdje, sad ne znam koliko ih je turista, ali mislim da većina tamo živi. Inače dosta neprijatan grad, ljudi hladni, klima loša, stalno puše neki odvratni vjetar koji ledi kosti, ulice prenapučene, ima svakavih čudaka kojih se treba kloniti, posebno sektaša i neonacista.


Vrh
   
 
 Naslov: Wien chat
PostPostano: 23 ruj 2012, 16:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19704
Koliko Beč ima stanovnika?

Koliko ljudi porijeklom iz ovih krajeva danas ima u Beču?

Kako se kreću cijene nekretnina u istom, od do?

Zašto je Beč toliko atraktivan za ljude sa ovih prostora?

Dali je to možda zbog toga što je to najbliže non ex-yu inostranstvo ili nesto drugo?

Ako može što više informacija iz prve ruke o tom jako lijepom gradu.

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Beč - glavni grad Balkana
PostPostano: 23 ruj 2012, 16:25 
Offline

Pridružen/a: 20 pro 2011, 19:02
Postovi: 8531
Vladek, planiras se seliti?

_________________
Oj Hrvati, svi na desno krilo....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Beč - glavni grad Balkana
PostPostano: 23 ruj 2012, 16:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23208
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Već je oko 1,7 milijuna stanovnika i jedan od rijetkih velikih gradova njemačkog govornog područja, koji povećava broj stanovnika.

Što legalno, što ilegalno - u njemu je barem 300 tisuća osoba iz EX YU.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Beč - glavni grad Balkana
PostPostano: 23 ruj 2012, 17:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19704
puntar2.0 je napisao/la:
Vladek, planiras se seliti?

Za sada ne, ali u bliskoj ili nešto kasnijoj budućnosti možda ili čak da.

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Beč - glavni grad Balkana
PostPostano: 23 ruj 2012, 17:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19704
lider30 je napisao/la:
Već je oko 1,7 milijuna stanovnika i jedan od rijetkih velikih gradova njemačkog govornog područja, koji povećava broj stanovnika.

Što legalno, što ilegalno - u njemu je barem 300 tisuća osoba iz EX YU.

Skoro k'o Beograd. :zubati

Čuo sam da dosta poznatih ličnosti sa ex-yu estrade u Beču žive već godinama.

Zašto je Beč tako zanimljiv za ljude sa ovih prostora?

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Beč - glavni grad Balkana
PostPostano: 23 ruj 2012, 17:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23208
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Prvi veliki europski grad u blizini, sjedište multinacionalnih korporacija za JI Europu, jedna klasa više življenja i od Zagreba i Beograda.

Iako je meni recimo Muenchen i ljepši i bogatiji od Beča.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Beč - glavni grad Balkana
PostPostano: 23 ruj 2012, 19:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Vladimir RUS je napisao/la:

Zašto je Beč tako zanimljiv za ljude sa ovih prostora?


Tko će ga znati. Snobovi se vole furati da su u gradu ozbiljne muzike i klasike.
Ali su ljudi izmislili ponašanje i kulturu, to je nevjerojatno da to još postoji u Europi.

Bio jednom na jednom koncertu klasične muzike, ne pitajte kako, i na pola koncerta pauza. Ja izlazim vanka da zapalim i probijam se kroz onu gužvu dama i gospodina. Prvo sam čuo iza leđa ljudi nešto govore ali nisam kužio da se meni obraćaju. I kad sam se počeo okretati za glasovima vidim da se meni duboko ispričavaju jer me zakačili u onoj gužvi ramenom i laktom u prolazu.

WTF, baš ta USA uzrečica lijepo dođe u tom trenutku. Vjerojatno sam većinu njih ja više zakačio, ali kao Balkanac gdje ćeš se ispričavati za takvu glupost.

Sve u svemu ne možeš stvarno vjerovati da postoje još uvijek takvi ljudi u Europi.

Nevezano za to prije koncerta sam dobio tips da se obučem kao rocker, ili nešto malo luđe. Onda ljudi misle da si kritičar muzike i kolumnist za neke novine, pa te gledaju sa respektom. :laugh

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Wien chat
PostPostano: 24 ruj 2012, 07:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2012, 23:08
Postovi: 19062
Lokacija: među zvijezdama
Vladimir RUS je napisao/la:
Koliko Beč ima stanovnika?

Koliko ljudi porijeklom iz ovih krajeva danas ima u Beču?

Kako se kreću cijene nekretnina u istom, od do?

Zašto je Beč toliko atraktivan za ljude sa ovih prostora?

Dali je to možda zbog toga što je to najbliže non ex-yu inostranstvo ili nesto drugo?

Ako može što više informacija iz prve ruke o tom jako lijepom gradu.



Na prvo pitanje dobio si odgovor :D

2.oko 300 000 Srba ima, vecina su upravo pogidices gdje?- da ne zbrajam pojedinacno.

3.Cijene nekretnina se kreću u ovisnosti od lokacije, blizine prevoznih srestava osobito U-bahna, staragradnja - novogradnja i sl.Tako da nikako ne mozes dobiti neku prestavu o cijenama dok ne odlucis sra hoces i gdje.

4.Bec je atraktivan vjerovatno prvo zbog svoje blizine zemljama EX Juge, ima bogat kulturni sadrzaj, ekonomski je razvijen te ljude privlači mogucnost zaposljavanja ( prestavnistva raznoraznih svjetskih korporacija, ogromne tvrtke koncerni i sl ), noćni zivot čista 10.( osobito ljeti, mada ni zimi ne zaostaje zbog mnogobrojnih duskoteka, klubova, lokala i sl )Vrlo često ćeš u balkanskim opcinama poput 1160 ili 1100 cuti " razumljiv jezik ".Imamo cak i balkansku ulicu, koja nam zbog raznoraznih problema ne sluzi bas na ponos.

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Beč - glavni grad Balkana
PostPostano: 24 ruj 2012, 17:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19704
Kakav je Beč sto se tiče puštanja muzike? Jeli rade diskoteke poslije 12 noću tamo gore kod vas u Beču? Jeli glasna muzika? Kako su ljudi sa ovih prostora primljeni od strane "original" Austrijanaca? Koja se generacija ljudi sa ovih prostora najbolje integrisala u austrijsko društvo, prva, druga, treća....?

Kakvi su "original" Austrijanci kao domaćini, kako im je raspoloženje kada ugledaju nekog ko dolazi izvana, a pogotovu kako gledaju na doseljenike sa ovih prostora?

P.S. Hinterlande, dobio si ozbiljnu konkurenciju. :zubati

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Beč - glavni grad Balkana
PostPostano: 24 ruj 2012, 17:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58277
Lokacija: DAZP HQ
lider30 je napisao/la:
Već je oko 1,7 milijuna stanovnika i jedan od rijetkih velikih gradova njemačkog govornog područja, koji povećava broj stanovnika.

Što legalno, što ilegalno - u njemu je barem 300 tisuća osoba iz EX YU.


Beč je više stanovnika imao prije 100 godina nego danas. 1910. 2.083.630, u tom trenutku je bio jedan od najvećih svjetskih gradova (4. u Europi iza Londona, Pariza i Berlina).

slika

po najnovijim podacima iz 2012. preko 650 tisuća ljudi ima makar djelomično imigrantsko podrijetlo u prvoj ili drugoj generaciji. od toga broja, procjenjuje se da je oko pola s prostora bivše Jugoslavije.

http://www.statistik.at/web_de/statisti ... 33241.html

http://www.wien.gv.at/statistik/pdf/viennainfigures.pdf

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Beč - glavni grad Balkana
PostPostano: 24 ruj 2012, 19:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ruj 2012, 20:35
Postovi: 13034
Lokacija: Zagreb
Al je još uvijek prevelik za austriju...
Jel znaš možda koliko je cijela austrija imala 1910

_________________
Summum ius, summa iniuria.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Beč - glavni grad Balkana
PostPostano: 24 ruj 2012, 19:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58277
Lokacija: DAZP HQ
1910. 6,6 milijuna

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Wien chat
PostPostano: 24 ruj 2012, 20:22 
Offline

Pridružen/a: 20 pro 2011, 19:02
Postovi: 8531
SarajkaDjevojka je napisao/la:
Vladimir RUS je napisao/la:
Koliko Beč ima stanovnika?

Koliko ljudi porijeklom iz ovih krajeva danas ima u Beču?

Kako se kreću cijene nekretnina u istom, od do?

Zašto je Beč toliko atraktivan za ljude sa ovih prostora?

Dali je to možda zbog toga što je to najbliže non ex-yu inostranstvo ili nesto drugo?

Ako može što više informacija iz prve ruke o tom jako lijepom gradu.



Na prvo pitanje dobio si odgovor :D

2.oko 300 000 Srba ima, vecina su upravo pogidices gdje?- da ne zbrajam pojedinacno.

3.Cijene nekretnina se kreću u ovisnosti od lokacije, blizine prevoznih srestava osobito U-bahna, staragradnja - novogradnja i sl.Tako da nikako ne mozes dobiti neku prestavu o cijenama dok ne odlucis sra hoces i gdje.

4.Bec je atraktivan vjerovatno prvo zbog svoje blizine zemljama EX Juge, ima bogat kulturni sadrzaj, ekonomski je razvijen te ljude privlači mogucnost zaposljavanja ( prestavnistva raznoraznih svjetskih korporacija, ogromne tvrtke koncerni i sl ), noćni zivot čista 10.( osobito ljeti, mada ni zimi ne zaostaje zbog mnogobrojnih duskoteka, klubova, lokala i sl )Vrlo često ćeš u balkanskim opcinama poput 1160 ili 1100 cuti " razumljiv jezik ".Imamo cak i balkansku ulicu, koja nam zbog raznoraznih problema ne sluzi bas na ponos.

Ottakringer Strasse?

_________________
Oj Hrvati, svi na desno krilo....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Beč - glavni grad Balkana
PostPostano: 24 ruj 2012, 20:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Jednom sam u Beču, uži dio grada, u pol bijela dana vidio Cigane kako se lancima i letvama ganjaju po ulici. Masovno, i žene u tome učestvovale. Žene im luđe i više puknute od muškaraca.

Pa rekoh, nećeš tamo nikad živjeti među tim krkanima. Ne znam kako Emt izdrži tamo.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Beč - glavni grad Balkana
PostPostano: 24 ruj 2012, 20:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 12:56
Postovi: 9973
Puno naših i njihovih seljacina

_________________
Serbian are nationalists. It is impossible to argue with Serbians because they are without understanding. Since they respect only force, the same method should be used when dealing with them."


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Beč - glavni grad Balkana
PostPostano: 24 ruj 2012, 21:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23208
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Kako šibicare na Mariahilfer Strasse. :sega Koja je to ekipa i to srbijanski Romi drže to tržište šibicarenja.

Nekoliko dana prođi ulicom vidjet ćeš da jedan dan lik vrti šibice, a drugi dan isti lik ulaže pare i dobiva, da namami druge. :zubati Kad ih vidiš u kravatama, k'o fol poslovni ljudi, a stoji im odijelo niđe veze.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Beč - glavni grad Balkana
PostPostano: 24 ruj 2012, 23:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 15 srp 2010, 16:04
Postovi: 1885
Lokacija: Stara Hercegovina
dudu je napisao/la:
...
Beč je više stanovnika imao prije 100 godina nego danas. 1910. 2.083.630, u tom trenutku je bio jedan od najvećih svjetskih gradova (4. u Europi iza Londona, Pariza i Berlina)....

Od kara do Moskva, Kijev, St. Petersburg nisu u Evropi? :zubati

_________________
Čovjek je neprijatelj onoga što ne poznaje. (Ali ibn Ebu Talib)

Borba za slobodu čovjeka i nije drugo nego borba za oslobođenje od predrasuda. (Miroslav Krleža)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Beč - glavni grad Balkana
PostPostano: 25 ruj 2012, 17:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19704
U kom dijelu Beča živi srednja klasa, dakle koji dio grada je onako da kažem najnormalniji za život, da nema ni Šopena, a ni Ciga. :zubati

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Beč - glavni grad Balkana
PostPostano: 05 kol 2014, 15:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 sij 2013, 15:27
Postovi: 1676
Lokacija: Srbija Beograd
Ja sam Beč doživeo kao bezbedan grad, otvren i gostoljubiv, grad sa ogromnim kulturnim i istorijskim resursima. Tri dana koliko sam bio je bilo nedovoljno da sve vidim, iako sam bio nonstop u pokretu.
Nisam imao pojma da imaju spomenik posvećen Rusima odnosno Sovjetima, da izgleda impresivno sa onom fontanom. Najjače je što sam jednog lika pitao koji je radio pored onog kanala u nekom baru, on nije znao da mi objasni na engleskom, pa je zvao Kaću Ruskinju da nam objasni. E jbga ... onda je trebalo se setiti ruskog jezika. hahahha
Naravno jedan od glavnih prioriteta pored obilaska srpskih znamenitosti je bio odlazak u Augarten i poseta čuvenom Flakturme-u.


U Mariahilfer ulici gde sam kupio neke patike, naleteo sam lika prodavca ... primetio sam da u toku konverzacije na engleskom, nešto prebacuje na srpskom jeziku, valjda nije dovoljno dobro znao engleski. Pitam ga da li zna srpski, on kaže da zna, ''pa odakle si ?'', on kaže ''iz Velike Kladuše, da li znaš gde je to ?''. Ja mu odgovaram ''kako da ne znam to je Krajina ...Fikret Abdić Babo. On mi sa osmehom odgovara ''da da mi smo Babovi, primetio sam da ste vi iz Beograda''. :)
Došao je kao klinac u Beč za vreme rata.

Jedan smešni dogadjaj sam imao kada sam jednog prodavca voća hteo da pitam da li postoji zvezda slavnih sa imenom Niki Laude isto u ulici MH. Pitam ga ''excuse me, do you speak english'', on mi odgovara ''ne''. :D
Doživaljavali smo scene da nas arapi, kinezi i južnoamerikanci pitaju za neke ulice i znamenitosti, što nije problem kad smo već imali navigaciju, a sistem metro je prost i efikasan.

Što se tiče naše zle genocidne braće Hrvata, primetio sam jednu zastavu kod nekog kioska sa još gomilom umotanih zastava i ono što je najvažnije da imate dosta sadržaja na hrvatskom jeziku.
Recimo, metro automat ima opciju hrvatskog jezika, sajt hotela u kom sam bio ima prevod na hrvatski.

Mada sam samo na jednom mestu primetio hrvatski govor, dok je srpski jezik ubedljivo najprisutniji, a potom i bosanski naglasak.
Od nebalkanaca, ima baš mnogo Rusa.
Jedina tamna strana grada je veliko prisustvo muslimana. More muslimanki u burkama i hidzabima i kao se već zovu one nindza uniforme gde im samo oči vire.
More azijata koji samo škljocaju fotoaparatima.

Naravno zbog prisutva germanizovanih Balkanaca, imaš osećaj kao da nisi u sasvim stranoj državi ali da ne smeš baš da laješ na domaćem jeziku, jer nikad ne znaš da li je pored tebe neki German ili domaći Balkanac.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Beč - glavni grad Balkana
PostPostano: 18 sij 2015, 16:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19704
=))

Citat:
Beč: Policija privodila djevojčice koje nose hidžabe na ulazima u podzemne željeznice

Na adresu Saffa stigla je obavijest od naših čitaoca iz Beča o opsežnim pretresima i kontrolama muslimana u ovom gradu, odnosno o novom pristupu sigurnosnih službi Austrije prema muslimanima. “Jučer,u petka 16.1.2015, u Beču je od ranih jutarnjih sati, pa do kasno poslijepodne, od strane policije vrešena detaljna kontrola na određenim ulazima u podzemne željeznice. Policija je pod izgovorm borbe protiv terorizma izdvajala i pretresala muslimansku djecu, naročito djevojčice koje nose hidžabe i dječake koji su tamnije puti. Također, djeca koja su bila u društvu djevojčica sa hidžabom i dječaka tamnije puti zadržana su radi dodatnih kontrola. Sve njih policija je držala sa strane, pred očima ostalih putnika, kao neke kriminalce. Policajci koji su zadržali djecu zvali su svoje centrale i davali izvještaje o poduzetim aktivnostima. Tako se moglo čuti da policajac govori da su zaustavljene ‘nosačice mahrama’ i ‘puštači brada’. Ovo je bio prvi put da se djeca – školarci doživjeli da ih policija hapsi i kontroliše zbog njihovog izgleda i oblačenja. Ovo je za njih bilo veoma stresno. Nažalost, na ovaj način se stvaraju potpuno novi odnosi u društvu”,navodi jedan od naših čitaoca.

Izvor: http://saff.ba/bec-policija-privodila-djevojcice-koje-nose-hidzabe-na-ulazima-u-podzemne-zeljeznice/#.VLvV72eFN94

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Beč - glavni grad Balkana
PostPostano: 18 sij 2015, 17:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Kamenjarci i fašisti Austrijanci. A Inzko ništa ne radi, samo to gleda.
Čuj "stresno". Pomislio bi čovjek da su neke mimoze i kamilica pa eto kao osjetljive dušice.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Beč - glavni grad Balkana
PostPostano: 21 vel 2015, 18:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23208
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Napravit će Jugovići od Beča Balkansku krčmu. Naši kafići u Beču. :zubati


_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Beč - glavni grad Balkana
PostPostano: 21 vel 2015, 18:53 
Offline

Pridružen/a: 20 pro 2011, 19:02
Postovi: 8531
Koliko gospodja uzima po noci, vidin da pratis opus doticne, pa sigurno znas. :zubati

_________________
Oj Hrvati, svi na desno krilo....


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 74 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 10 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO