HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 29 ožu 2024, 03:32.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 49 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Nacionalnost: Jugoslaven
PostPostano: 09 lip 2014, 12:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Sve OK. Ali to nije ništa pozitivno. Kao da te netko tuče pa onda prestane i ti više ne osjećaš bol.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nacionalnost: Jugoslaven
PostPostano: 09 lip 2014, 12:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2014, 02:07
Postovi: 751
Lokacija: Planet Zemlja
Isto tako ne treba smetnuti s uma da nas je rat za desetljeća unazadio. Gotovo sam siguran da bi nostalgija za Jugom bez ovih ratova bila manja i da bi se, bar na većini prostora bivše SFRJ, sada puno bolje živjelo nego u realnom socijalizmu!

_________________
Došao je tiho i ušao u legendu


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nacionalnost: Jugoslaven
PostPostano: 09 lip 2014, 12:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Ja sam inače za to da se na većem jadranskom otoku napravi kopija Jugoslavije. Tamo poslati sve simpatizere komunizma i Broza bez prava na žalbe. I ograditi bodljikavom žicom.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nacionalnost: Jugoslaven
PostPostano: 09 lip 2014, 13:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 sij 2010, 17:54
Postovi: 13159
doc je napisao/la:

Ne kažem ja da tranzicijski gubitnici nemaju pravo žaliti ili ublažavati svoj trenutni jad mislima o nekom izgubljenom raju koji nikad nije postojao i u kojem sami nisu ni živjeli.

To je psihološka tehnika i odlika ljudi da uvijek pamte ono dobro, a loše zaboravljaju.

Ali svatko iole inteligentniji, obrazovaniji, informiraniji koji vjeruje u te gluposti nije normalan.

A ako većina utone u takvo razmišljanje onda se potvrđujemo kao inferiorni narodi koji jednostavno nisu zreli ni kao pojedinci ni kao zajednica nositi se sa stvarnim svijetom koji je takav kakav je.

Ostaje nam psovat i ljutit se u birtiji zbog svjetskih zavjera koje eto nas jadne male priječe da uspijemo.

To nema veze s našom tupošću, ljenošću, inertnošću, ostrašćenošću, neorganizacijom...

Mene to ne zanima.


Sve je ovo tacno...

Nekritican pogled i sud prema Jugoslaviji ima mnogo dimenzija... sa protokom vremena ljudi su skloni da zaborave mnoge ruzne stvari... pamte svoju mladost, lepe trenutke... to je prirodno, nije potpuno opravdanje, ali to treba prihvatiti kao takvo, jer seze u duboku ljudsku biologiju i psihologiju... tesko je to promeniti i iskoreniti...

Ja samo isticem da jugonostalgija jaca jer nismo u stanju da izgradimo prosperitetne drzave... drzava koja napreduje, u kojoj postoji odgovornost, sistem koji funkcionise... pojedinac u njoj nece biti iracionalan...bice svestan sveta u kome zivi i u vecini pravilno rezonovati i proslost i buducnost...

Kad to ne postoji, kao u danasnje vreme...kad imas armiju nezaposlenih ljudi, oni koji rade su uvaljeni u kredite koje boga pitaj kako ce vracati... nemoj da ocekujes pravilan sud... kad je kriza, nastupa demagogija jer se mozak sve manje koristi, i ljudi su skloni da poveruju u svakakve lazi, samo da bi malo ublazili svoje probleme...

Lazna jugonostalgija je samo posledica, ne i uzrok...

_________________
Pokaj se Grobi! Mali korak za tebe, veliki za Srpstvo!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nacionalnost: Jugoslaven
PostPostano: 09 lip 2014, 13:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2014, 02:07
Postovi: 751
Lokacija: Planet Zemlja
Najbolja je ona saga: "dobili smo svi pasoše i mogli smo kud smo htjeli"! Kao da je to veliko dostignuće a ne standard u iole slobodnim i naprednim društvima. Nervira me i to stalno poređenje s Bugarima, Rumunjima...Zašto se ne poredimo s Italijanima, Austrijancima? Onda na to vele; pa bili smo komunistička država! Pa nismo mi to izabrali, to su nam komunisti s Titom na čelu diktaturu nametnuli ne dozvolivši slobodne izbore. NJIMA se možemo zahvaliti što smo se mogli samo s komunističkim diktaturama porediti, svi koji su imali drugačiji poredak napredovali su puno brže od nas. I mi smo to mogli da nas KOMUNISTI nisu pod čizmu stavili i da nismo njihovu džabaljebarošku elitu morali uzdržavati i plaćati danak njihove nesposobnosti u gospodarstvu i ekonomiji kao i snositi ogromne izdatke za vojsku.

_________________
Došao je tiho i ušao u legendu


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nacionalnost: Jugoslaven
PostPostano: 09 lip 2014, 13:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 sij 2010, 17:54
Postovi: 13159
Kamov je napisao/la:
Najbolja je ona saga: "dobili smo svi pasoše i mogli smo kud smo htjeli"! Kao da je to veliko dostignuće a ne standard u iole slobodnim i naprednim društvima. Nervira me i to stalno poređenje s Bugarima, Rumunjima...Zašto se ne poredimo s Italijanima, Austrijancima? Onda na to vele; pa bili smo komunistička država! Pa nismo mi to izabrali, to su nam komunisti s Titom na čelu diktaturu nametnuli ne dozvolivši slobodne izbore. NJIMA se možemo zahvaliti što smo se mogli samo s komunističkim diktaturama porediti, svi koji su imali drugačiji poredak napredovali su puno brže od nas. I mi smo to mogli da nas KOMUNISTI nisu pod čizmu stavili i da nismo njihovu džabaljebarošku elitu morali uzdržavati i plaćati danak njihove nesposobnosti u gospodarstvu i ekonomiji kao i snositi ogromne izdatke za vojsku.


Ne mozemo mi da se poredimo sa Italijom i Austrijom...to su narodi i drzave miljama udaljeni od nas... svako poredjenje je neumesno, kao da stavis u istu ravan Mocarta, i lokalnog harmonikasa...

Jugoslavija je po meni bila plemenita ideja ljudi iz 19. stoleca... u romanticarskom zanosu zeleli su da naprave veliku drzavu juznih slovena po ugledu na Italiju i Nemacku...

Kad se doslo do njene realizacije...ubrzo je na videlo izaslo koliko mi kulturno i civilizacijski nismo spremni da ispeglamo sve neravnine, koliko smo horizontalno i vertikalno podeljeni... koliko smo materijalno i duhovno siromasni pre svega...

Oni su stolecima napredovali, generisali bogatstvo, i ekonomski, i kroz kulturu i umetnost... dok smo mi jeli *** ovde u balkanskoj krcmi pod cizmom Turaka, Madjara i ostalih...

Kad se konacno pruzila mogucnost da se sami pitamo o svojoj buducnosti... na scenu je stupila plemenska podeljenost, sitni palanacki interesi...elita nedostojna vremena i izazova...

Zato kazem, momenat u kome smo ispred Madjara i Poljaka...realno je bio nas limit...Austrijanci su druga galaksija...

Neko ce reci da su to kompleksi...jok, to je sirova istina...koje ako smo svesni, tek stvaramo preduslov da napredujemo...

_________________
Pokaj se Grobi! Mali korak za tebe, veliki za Srpstvo!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nacionalnost: Jugoslaven
PostPostano: 09 lip 2014, 14:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 ruj 2010, 19:54
Postovi: 161
Ajd molim te bez tog patetizma...

Nije se održala ni Belgija,Britanija je ugrožena - Škotska ove godine ide na referendum, a ne da bi 6 religijski, etnički i kulturološki posve različitih naroda uspijelo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nacionalnost: Jugoslaven
PostPostano: 26 lip 2014, 16:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2012, 10:20
Postovi: 264
doc je napisao/la:
I opet ta racionalizacija.

Da nije bilo Jugoslavije i partije nebi bilo tv-a ili frižidera.

Razdoblje nakon DSR-a je doba najvećeg prosperiteta Europe u povijesti. Zapadne ponajprije. Moralo se to i ovdje osjetiti.

Ali sve je to bilo na pogrešnim temeljima.

Možeš mislit kako nebi bilo još bolje barem za nas da je Patton ušao u Zagreb, a ne ti banditi sa petokrakom.

Taj žal za Jugoslavijom i tegobe današnjeg vremena nemaju nikakve veze sa nacionalnim državama i kako se zovu i u kojem su obujmu.

Jel bi danas sve bilo bolje da postoji Jugoslavija?

Nebi.

Sve bi bilo isto.

Zapravo gore. Jer bi se opet svađali po nacionalnom ključu.

Vremena su se promjenila. 2 milijarde Kineza i Indijaca je izašlo iz 19. stoljeća.

50% radnih mjesta u industriji je nestalo u zadnjih 15 godina u Michiganu i Detroitu.

U najvećoj supersili svijeta.

Ali kod nas bi sve bilo dobro da je Jugoslavija preživila.

Mantranje jadnih i gubitničkih ljudi i naroda.

Ništa više.



Ja to uvijek kad spomenem YU-nostalgicarima dobijem ismijavanje.
Do duse, dosad nisam sreo Yugosa koji ima horizont dulje od dvorista svog!
:neznam


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nacionalnost: Jugoslaven
PostPostano: 26 lip 2014, 22:36 
Offline

Pridružen/a: 20 pro 2011, 19:02
Postovi: 8531
doc je napisao/la:
Ateist je napisao/la:

POZNATI JUGOSLAVENI

* Branimir Štulić


JOHNNY ŠTULIĆ:
'Ja nisam Jugoslaven, imao sam pasoš kao i svi ostali'

Govoreći o aktualnim neredima u BiH novinar je Štuliću rekao da je bio Jugoslaven, što je Štulić negirao.

– Kao prvo, ja nisam bio Jugoslaven. Imao sam taj pasoš, kao i svi ostali. Ali, to je prošlo vrijeme – rekao je Štulić.

http://www.vecernji.hr/zvijezde/ja-nisa ... ali-921726

Na kraju nitko nije Jugić.

Bezveze...


Taj lik je bezvezan zvakonja.

_________________
Oj Hrvati, svi na desno krilo....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nacionalnost: Jugoslaven
PostPostano: 17 kol 2014, 23:23 
Offline

Pridružen/a: 17 srp 2014, 22:39
Postovi: 311
slika

:D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nacionalnost: Jugoslaven
PostPostano: 18 kol 2014, 00:17 
Offline

Pridružen/a: 21 stu 2012, 09:26
Postovi: 3402
Lokacija: Србија
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nacionalnost: Jugoslaven
PostPostano: 18 kol 2014, 08:00 
Offline

Pridružen/a: 04 vel 2013, 00:55
Postovi: 60
HM..Jugosloveni su bili i ostali metilj nacija koja se ni po marxističkoj definiciji nacije od jednog zapadno hercegovačkog prof.dr marxizma ne uklapa niti u to.Ne briga me toliko za one po Mostaru oni su se lako zakamuflirali u velikoj masi radnog naroda,nego šta bi sa onima iz malih zapadno hercegovačkih čaršija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nacionalnost: Jugoslaven
PostPostano: 18 kol 2014, 10:09 
Offline

Pridružen/a: 21 stu 2012, 09:26
Postovi: 3402
Lokacija: Србија
herceg1 je napisao/la:
HM..Jugosloveni su bili i ostali metilj nacija koja se ni po marxističkoj definiciji nacije od jednog zapadno hercegovačkog prof.dr marxizma ne uklapa niti u to.Ne briga me toliko za one po Mostaru oni su se lako zakamuflirali u velikoj masi radnog naroda,nego šta bi sa onima iz malih zapadno hercegovačkih čaršija.


Jugosloveni pa Jugosloveni... ajmo sad svi da se iskenjamo na tu mrsku trobojku i potvrdimo svoju plemensku pripadnost. Država je mogla da se zove i Phobos 11, uopšte nije bitna država kao međunarodno pravni i ideloški okvir... Osamdesete su bile daleko bolje vreme da se bude mlad, od recimo beskrajno tragičnih devedesetih, koje su zapale meni i generacijama iz sredine sedamdesetih. Bili smo brižljivo pripremani za život u društvenom uređenju koji je pred našim očima divljački izgažen i odbačen, pre nego što smo dobili priliku da preuzmemo bilo kakve obaveze na sebe za stanje u društvu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nacionalnost: Jugoslaven
PostPostano: 09 svi 2015, 07:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 09 vel 2010, 19:22
Postovi: 5990
slika

Tko se izdvaja?

_________________
Neki Fadil


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nacionalnost: Jugoslaven
PostPostano: 09 svi 2015, 08:23 
Offline

Pridružen/a: 21 stu 2012, 09:26
Postovi: 3402
Lokacija: Србија
Izdvaja se baburasti nos Kire Gligorova, Bog da mu dušu prosti. :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nacionalnost: Jugoslaven
PostPostano: 09 svi 2015, 08:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 09 vel 2010, 19:22
Postovi: 5990
Crnogoraca nema jer oni su ionak Srbi

_________________
Neki Fadil


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nacionalnost: Jugoslaven
PostPostano: 09 svi 2015, 08:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
Jucer trcim po savskom nasipu i vidim vatrogasno vozilo. Kad malo dalje neka nakupina drveca spremna za paljenje. Mislio vatrogasna vjezba. Citam danas, mladi antifasisti obiljezili ulazak partizana u Zagreb bas na tom mjestu na jucerasnji dan 45.

Veseli me kad vidim kako malo ljudi sudjeluje na tim preseravanjima. Vise bude pratecih ljudi nego aktivista. Novinari, policija, vatrogasci...

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nacionalnost: Jugoslaven
PostPostano: 09 svi 2015, 11:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 03:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
Hahaha...na Dnevniku govori neki Lovro Krnić - Mreža antifašistkinja Hrvatske. =))

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nacionalnost: Jugoslaven
PostPostano: 09 svi 2015, 12:10 
Offline

Pridružen/a: 17 tra 2015, 19:31
Postovi: 931
Ivo Josipović odnosno Lignja odnosno Rejting Efendija odnosno Sultan Neodlučnosti je Jugoslaven.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nacionalnost: Jugoslaven
PostPostano: 11 svi 2015, 14:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ožu 2015, 21:56
Postovi: 5046
DzoniBG je napisao/la:
Michael.Collins je napisao/la:
Borba za bolju prošlost.

Istina, Karađoršević je 1929. ukinuo i Hrvate i Srbe i Slovence, ali gle čuda, gdje je bio glavni grad, čija je bila vojska i žandari, čak smo i julijanski kalendar imali.

Kod Rusa,Srba i Engleza se Sovjet,Jugosloven ili Britanac ne isključuju, dok je Latvijcu,Hrvatu ili Irci to malo opasnije


A gde bi trebao da bude glavni grad?! :neznam

Prva Jugoslavija, tj Kraljevina Srba , Hrvata i Slovenaca je nastala tako sto su porazeni delovi AU sa slovenskim zivljem izglasali prisajedinjenje sa kraljevinom Srbijom, priznavsi vrhovnu vlast srpskom kralju...

Nije tacno da je bio julijanski kalendar, od januara 1919. se preslo u Srbiji na gregorijanski, dok su ga ostali koristili i pre...

Kod velike vecine Srba biti Srbin i Jugosloven istovremeno se podrazumevalo... i kod ostalih naroda manje vise... najjace je jugoslovenska ideja zivela u Bosni...da bi se ironicno tamo najzesce i raspala...

Dosta Hrvata je bilo jugosa... neki to kriju danas, neki bi voleli da se nikad nije ni desilo... ali tako je bilo... bilo je unutrasnjih razmirica oko organizacije Juge, ali ne stoji prica da su Hrvati listom bili protiv te zemlje i osecanja pripadnosti Jugoslaviji... pa i danas ima mnogo njih koji ceznu za bivsom zemljom...

Ko su danas oni koji se tako opredeljuju... razni... ljudi iz mesanih brakova, stariji ljudi koji su uzivali u blagodetima te zemlje... oni koji gledajuci ove zemljice koje su ostale posle Juge ne mogu da svare na sta one lice...

Jugoslavija je objektivno, uz sve mane, ipak licila na ozbiljnu drzavu... mnogo je stvari bilo lose, ali da se ponudi izbor zivota u 60-im, 70-im... ili u ovo danasnje vreme...samo lud covek moze reci da je danas bolje za obicnog coveka...

Posto nema validnih naznaka da idemo u dobrom smeru, stavise, sve smo zaduzeniji i siromasniji...nostalgija za Jugom ce poprimati sve vece razmere, a toj drzavi ce se gledati kroz prste sve ono sto je bilo lose...


ljubljana ili zagreb posto su najrazvijeniji tada takodjer je kuna trebala bit valota kao najjaca a hrvatski jezik posto je bio najstariji i najpoznatiji i uopce jer smo ga mi stvroili

_________________
Muslimani su nastali, kada je Bosna nestala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nacionalnost: Jugoslaven
PostPostano: 11 svi 2015, 14:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ožu 2015, 21:56
Postovi: 5046
DzoniBG je napisao/la:
Kamov je napisao/la:
Najbolja je ona saga: "dobili smo svi pasoše i mogli smo kud smo htjeli"! Kao da je to veliko dostignuće a ne standard u iole slobodnim i naprednim društvima. Nervira me i to stalno poređenje s Bugarima, Rumunjima...Zašto se ne poredimo s Italijanima, Austrijancima? Onda na to vele; pa bili smo komunistička država! Pa nismo mi to izabrali, to su nam komunisti s Titom na čelu diktaturu nametnuli ne dozvolivši slobodne izbore. NJIMA se možemo zahvaliti što smo se mogli samo s komunističkim diktaturama porediti, svi koji su imali drugačiji poredak napredovali su puno brže od nas. I mi smo to mogli da nas KOMUNISTI nisu pod čizmu stavili i da nismo njihovu džabaljebarošku elitu morali uzdržavati i plaćati danak njihove nesposobnosti u gospodarstvu i ekonomiji kao i snositi ogromne izdatke za vojsku.


Ne mozemo mi da se poredimo sa Italijom i Austrijom...to su narodi i drzave miljama udaljeni od nas... svako poredjenje je neumesno, kao da stavis u istu ravan Mocarta, i lokalnog harmonikasa...

Jugoslavija je po meni bila plemenita ideja ljudi iz 19. stoleca... u romanticarskom zanosu zeleli su da naprave veliku drzavu juznih slovena po ugledu na Italiju i Nemacku...

Kad se doslo do njene realizacije...ubrzo je na videlo izaslo koliko mi kulturno i civilizacijski nismo spremni da ispeglamo sve neravnine, koliko smo horizontalno i vertikalno podeljeni... koliko smo materijalno i duhovno siromasni pre svega...

Oni su stolecima napredovali, generisali bogatstvo, i ekonomski, i kroz kulturu i umetnost... dok smo mi jeli *** ovde u balkanskoj krcmi pod cizmom Turaka, Madjara i ostalih...

Kad se konacno pruzila mogucnost da se sami pitamo o svojoj buducnosti... na scenu je stupila plemenska podeljenost, sitni palanacki interesi...elita nedostojna vremena i izazova...

Zato kazem, momenat u kome smo ispred Madjara i Poljaka...realno je bio nas limit...Austrijanci su druga galaksija...

Neko ce reci da su to kompleksi...jok, to je sirova istina...koje ako smo svesni, tek stvaramo preduslov da napredujemo...

nemozes se ti poredit sa austrijom,madjarskom italijom neg moras sa bugarskom i rumunjskom mi mozemo u tome i je problem vas srba zato nas i mrzite


http://images.kurir-info.rs/slika-900x608/ravna-gora-ravnogorci-sabor-1399752591-494265.jpg

_________________
Muslimani su nastali, kada je Bosna nestala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nacionalnost: Jugoslaven
PostPostano: 11 svi 2015, 14:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 09 vel 2010, 19:22
Postovi: 5990
Alija vs Radovan

https://www.youtube.com/watch?v=p_RZTi9-HPA

_________________
Neki Fadil


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nacionalnost: Jugoslaven
PostPostano: 19 lip 2022, 10:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 lip 2022, 20:48
Postovi: 188
POLITIČKI JUGOSLAVENI #1 - prvi dugometražni film o jugoslavenstvu u hrvatskoj povijesti

Djelomičan prikaz jugoslavenstva u Hrvatskoj. Može poslužiti za utvrđivanje činjenica oko tvrdnji da u Hrvatskoj vlada jugoslavenski duh.

SADRŽAJ
1. OSNOVNE TEZE od 0:08 do 4:26
2. IZVORI AUTOŠOVINIZMA od 4:26 do 1:27
3. PRIMJERI I DOTRINE JUGOSLAVENA
3.1. Primjer od 5:14 do 7:12
3.2. Politička doktrina od 7:12 do 7:58
3.3. Jugoslaveni u državnom saboru 7:58 od 10:44
3.4. Politička doktrina u mainstreamu 10:44 do 14:59
3.5. Komunizam i jugoslavenstvo od 14:59 do 19:43
3.6. Tesno u jugoslavenskoj koži od 19:43 do 20:38
3.7. Agresivini Jugoslaveni od 20:38 do 26:16
3.8. ORJUNA 26:16 do 26:56
3.9. Jugoslavenstvo u HAZU od 26:56 do 28:11
4. VRSTE JUGOSLAVENA od 28:11 do 33:07
5. INTELEKTUALNA INFERIORINOST
5.1. Domovinski rat od 33:07 do 34:46
5.2. Drugi svjetski rat od 34:46 do 45:14
5.3. Jasevnovac od 45:14 do 46:23
5.4. Uzroci od 46:23 do 49:00
6. UMNI KOMUNISTI IZ RAZDOBLJA SFRJ
6.1. Primjer 1 od 49:00 do 50:50
6.2. Primjer 2 od 50:50 do 51:41
7. JUGOSLAVENI RABE KULTURNI MARKSIZAM
7.1. Doktrina marksima u suvremenoj RH 51:46 do 52:52
7.2. Primjena marksizma u prošlosti prije RH 52:52 do 54:01
7.3. Primjena marksizma na HRT-u od 54:01 do 55:10
7.4. Račan uništava glazbu na HRTu od 55:10 do 57:19
7.5. Peta kolona na Radiu 101 od 57:20 do 58:33
7.6. Cajke od 58:33 do 01:02:29
8. POVIJEST JUGOSLAVENSTVA od 01:02:30 do 01:32:36
9. MIJEŠANI BRAKOVI od 01:32:36 do 01:33:38
10. ČETNIŠTVO U JUGOSLAVENSTVU od 01:33:39 do 01:34:49
11. SRBIJANSKI JUGOSLAVENI
11.1. Primjer 1 (Vojislav Šešelj) od 01:34:50 do 01:38:33
11.2. U JNA (kadrovi, Mladić, Milošević) 1:38:33 do 1:41:00
11.3. Moderno jugoslavenstvo u Srbiji od 1:41:00 do 1:42:49
12. JUGOKOMUNISTI PRIKRILI TRAGOVE od 1:42:49 do 1:43:31
13. SVE U DRŽAVI PARTIJSKO VLASNIŠTVO od 1:43:31 do 1:44:45
14. HRVATSKI JUGOSLAVENI
14.1. U hrvatskim institucijama od 1:44:45 do 1:46:24
14.2. Čuvari kleveta iz WWII od 1:46:24 do 1:47:32
14.3. Čuvari kleveta iz 90tih od 1:47:32 do 1:47:57
14.4. Protiv hrvatskog jezika od 1:47:57 do 1:48:26
14.5. Ponašanje 90tih od 1:48:26 do 1:49:06
15. JUGONOSTALGIJA (Miljenko Jergović) od 1:49:06 do 1:51:12
16. PRAVO NA POREMEĆAJ (Predrag Raos) od 1:51:12 do 1:51:46


https://www.youtube.com/watch?v=7AR_I6Bs4F4

IZVORI
Domovinski rat i Jugoslaveni, Željko Pervan i Zuhra "Bre bre rap", https://www.youtube.com/watch?v=MP8xTEGGORM, Igor Vukić i Jasenovac (https://www.youtube.com/watch?v=eW4FyvHnp9M), protjerana Karolina Vidović Krišto iz Dobro jutro Hrvatska (https://www.vecernji.hr/showbiz/hrt-mak ... ka-1251845), Karolina Vidović Krišto (https://www.youtube.com/watch?v=TsXeu8MnQQo), Dušan Bilandžić (https://www.youtube.com/watch?v=9fzC_bVFyoo), Stjepan Lozo (https://www.youtube.com/watch?v=bHSBb3yKPFY), Milan St. Protić i Tvrtko Jakovina (https://www.youtube.com/watch?v=oITCzMwnYXA), Davor Domazet Lošo (https://www.youtube.com/watch?v=tQD8wUgCsZM i https://www.youtube.com/watch?v=NdW9nbspWPQ), Milomir Marić (https://www.youtube.com/watch?v=aBZo_CDQfeI i https://www.youtube.com/watch?v=JYud0OhlVz0), George Pell (https://www.youtube.com/watch?v=tD1QHO_AVZA), dokument Nine Obuljen (https://www.maxportal.hr/vijesti/dokume ... la-sundom/), Rene Bitorajac (https://www.youtube.com/watch?v=n2aDwbrD17A), general Woo (https://www.youtube.com/watch?v=4-AwKj97cwc), Dragan Markovina (https://www.youtube.com/watch?v=UvHJAM0uYgY), Željko Glasnović (https://www.youtube.com/watch?v=cW4Y9nfFsuo i https://www.youtube.com/watch?v=RWkmgMqK60M), Nino Raspudić (https://poskok.info/nino-raspudic-nema- ... -i-hateki/ i https://www.youtube.com/watch?v=j8FM08lsqZg), Rene Bitorajac i Božidar Alić (https://www.youtube.com/watch?v=VopVJV_WHkE), Ivo Pilar Južnoslavensko pitanje, Ivan Gabelica Alojzije Stepinac i hrvatska država, Predrag Raos (https://www.youtube.com/watch?v=Wa2Koe7Lyas), Franjo Tuđman (https://www.youtube.com/watch?v=geVq-yl7uIs), Petar Horvatinić i Šuflaj (https://narod.hr/kultura/19-veljace-193 ... ikosrpstvo), Josip Jurčević PODCAST VELEBIT (https://www.youtube.com/watch?v=zFSY84GHCV8), Miljenko Jergović (https://www.youtube.com/watch?v=xPP3pJpI-O4), Vjekoslav Krsnik (https://www.youtube.com/watch?v=rQQmeLvtTBQ), Vuk Drašković (https://www.youtube.com/watch?v=ylkc7Zfw1pg, https://www.youtube.com/watch?v=prL1qcnHoIM), Vojislav Šešelj (https://www.youtube.com/watch?v=R6OIznab63w, https://www.youtube.com/watch?v=L-c8LHIuDLM, https://www.youtube.com/watch?v=UZYts5gej-Q), Ante Prkačin (https://www.youtube.com/watch?v=qLOmk2JZME0), Ivo Banac 10.11.2018. (https://www.youtube.com/watch?v=3kBj7HFnwW0), Đorđe Matić 28.9.2019. (https://www.youtube.com/watch?v=PJBxHMKB1Aw), Miljenko Jergović (https://www.youtube.com/watch?v=c3IQAoCtXV4), Veljko Obersnel (https://www.youtube.com/watch?v=jf6_vEfGxoQ), Napad na Ružicu Ćavar (https://www.dnevno.hr/blog/2014/09/22/s ... ar-133106/, https://www.braniteljski-portal.com/dr- ... u-kovacicu), Ante Tomić i mitraljezi (https://narod.hr/hrvatska/fasisticka-re ... ntifasista), Željko Kerum (https://www.youtube.com/watch?v=xbOvWsydxyI), Gordana Grbić (https://www.youtube.com/watch?v=LZokDoWYP0k), Ivica Račan i Franjo Tuđman (https://www.youtube.com/watch?v=6edOi0N_-H0), Ivica Račan razoružao Hrvatsku pred agresiju (https://www.youtube.com/watch?v=ti5rPrEAimY), Antun Vrdoljak (https://www.youtube.com/watch?v=B9nHwfIYoGc), Tomislav Tomašević i Davorin Karačić (https://www.youtube.com/watch?v=r4yHF55YmUg), Željko Sačić i Hrvoje Zekanović (https://www.youtube.com/watch?v=ez5BMZl4tHI), https://narod.hr/hrvatska/prof-dr-sc-ma ... u-ni-danas

ISPRAVCI:
A. 3:52 nije Šuflajeva izjava "Najveći neprijatelj Hrvata je jugoslavenstvo, a ne (veliko)srpstvo!" nego je to iz oprema članka ili Horvatićeva interpretacija
B.6:09 U videoprilogu iz Bujice je stavljena slika Slavka Kvaternika umjesto slike generala Slavka Stancera


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nacionalnost: Jugoslaven
PostPostano: 19 lip 2022, 12:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 pro 2015, 09:33
Postovi: 16121
Kamov je napisao/la:
Najbolja je ona saga: "dobili smo svi pasoše i mogli smo kud smo htjeli"! Kao da je to veliko dostignuće a ne standard u iole slobodnim i naprednim društvima. Nervira me i to stalno poređenje s Bugarima, Rumunjima...Zašto se ne poredimo s Italijanima, Austrijancima? Onda na to vele; pa bili smo komunistička država! Pa nismo mi to izabrali, to su nam komunisti s Titom na čelu diktaturu nametnuli ne dozvolivši slobodne izbore. NJIMA se možemo zahvaliti što smo se mogli samo s komunističkim diktaturama porediti, svi koji su imali drugačiji poredak napredovali su puno brže od nas. I mi smo to mogli da nas KOMUNISTI nisu pod čizmu stavili i da nismo njihovu džabaljebarošku elitu morali uzdržavati i plaćati danak njihove nesposobnosti u gospodarstvu i ekonomiji kao i snositi ogromne izdatke za vojsku.

..sa se ne ponavljamo samo cu citirat poštovanog kolegu..sve receno..


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 49 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 74 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO