HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 20 tra 2024, 04:01.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 66 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Tomo Kovač, prvi Karadžićev policajac
PostPostano: 27 ruj 2014, 22:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 tra 2012, 18:37
Postovi: 3926
Lokacija: Τριβαλλοί
SDB je napisao/la:
Dobro da si ti ovo napisao, jer nama Srbi iz Srbije nikad ne vjeruju kad im to kažemo (s time da sam ja Hrvat iz partizanske obitelji, s obje strane). :kava


Ali to nije na nacionalnoj osnovi kako se voli tvrdit , više na reginalnoj (moj stari je Slavonac pa nije imao prođu iako je bio Srbin) , pa preko 50% ljudi je dijelilo krevet i bilo u braku s "vašim" ženama , bili su Jugoslaveni žestoki. Tu su Likote imali vodeću ulogu a i danas većinom žive u ZG-u. Moš mislit da bi mjenjali 4-sobne stanove u Novom ZG-u za rovove na Ljubovu :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tomo Kovač, prvi Karadžićev policajac
PostPostano: 27 ruj 2014, 23:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 vel 2012, 12:46
Postovi: 6610
Lokacija: kašeta brokava
ZlatkoZG je napisao/la:
SDB je napisao/la:
Dobro da si ti ovo napisao, jer nama Srbi iz Srbije nikad ne vjeruju kad im to kažemo (s time da sam ja Hrvat iz partizanske obitelji, s obje strane). :kava


Ali to nije na nacionalnoj osnovi kako se voli tvrdit , više na reginalnoj (moj stari je Slavonac pa nije imao prođu iako je bio Srbin) , pa preko 50% ljudi je dijelilo krevet i bilo u braku s "vašim" ženama , bili su Jugoslaveni žestoki. Tu su Likote imali vodeću ulogu a i danas većinom žive u ZG-u. Moš mislit da bi mjenjali 4-sobne stanove u Novom ZG-u za rovove na Ljubovu :zubati


Regionalno je uvijek igralo ulogu (kao i danas), ako ništa drugo zato što se međusobno znaju i pomažu, ali da je na mnogim mjestima bila prednost biti Srbinom (u odnosu na Hrvate), je. S druge strane, i Srbi su često znali biti veći ljudi od hrvatskih komunjara.

Kad smo već kod rovova i zagrebačkih Srba, hrvatski Srbi su otišli kvragu onog časa kad su pustili kninske milicajce da im vode politiku.

_________________
Čast svakome, veresija nikome.

zabranjeni list, 16.11.2012., 8h:

Sudac Meron danas će pročitati konačnu presudu Hrvatskoj dr. Franje Tuđmana.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tomo Kovač, prvi Karadžićev policajac
PostPostano: 27 ruj 2014, 23:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 tra 2012, 18:37
Postovi: 3926
Lokacija: Τριβαλλοί
SDB je napisao/la:
Regionalno je uvijek igralo ulogu (kao i danas), ako ništa drugo zato što se međusobno znaju i pomažu, ali da je na mnogim mjestima bila prednost biti Srbinom (u odnosu na Hrvate), je. S druge strane, i Srbi su često znali biti veći ljudi od hrvatskih komunjara.

Kad smo već kod rovova i zagrebačkih Srba, hrvatski Srbi su otišli kvragu onog časa kad su pustili kninske milicajce da im vode politiku.


I danas na mjestima imaš ljude koji su čak i u 80-ima napastovali ljude jer su nosili katolička obilježja ,krunice ,lančiće s križevima , sve Hrvati , veći Tite od pokojnog marašala. Da se nitko ne nađe uvrijeđen , 1990/91 su se prvi pripili uz HDZ-e...

Jesi siguran da se Srbe baš pitalo ko će im vodit politiku? Iskreno , Srbi u Hrvatskoj nisu imali kadar , pravu srpsku srednju-građansku klasu su uništili Pavelić i Tito. Jedino je ostao SKD "Prosvjeta"... jaka stvar , hebeš Užičko kolo pokraj nekadašnje Srpske banke.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tomo Kovač, prvi Karadžićev policajac
PostPostano: 27 ruj 2014, 23:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2012, 23:09
Postovi: 15562
SDB je napisao/la:
Velika pojačanja nisu poslana iz istog razloga zašto Hrvatska nije poslala sve što ima u Vukovar. Zato što je za Hrvatsku važniji Karlovac ili Zadar od Vukovara (jebiga, grozno zvuči, ali je točno), isto kao što je za RS važnije Brčko, Doboj ili Lukavica od Knina. Znaš li ti da su se dosta jake borbe vodile 1995. oko Orašja?


Sitnica, ali kad već ćaskamo, od svih sarajevskih predgrađa i prigradskih naselja koje su držali VRS, Lukavica je, osim dvije kasarne, bila najnebitnija, najbezveznija i najnekvalitetnija.

Biser Srpskog Sarajeva bila je Ilidža sa jakim selima prema sjeveru, Hadžići su bili predstraža za koju nikom nije bilo jasno kako smo ih uopšte zauzeli u početku rata, bez neke velike nade da ćemo ih zadržati, Vogošća i Ilijaš su opet bila naselja i opštine za sebe... neki generalni stav je bio da ćemo zadržati barem 2 od 4, a da će se Ilijaš i Vogošća možda mijenjati za Hrasnicu kako bi se Ilidža spojila s Lukavicom... ali oćeš...

Lukavica nam je ostala najviše zahvaljujući geografiji, ne zbog neke važnosti...

ZlatkoZG je napisao/la:
DzoniBG je napisao/la:
Ova tema, govor Kovaca... i mnogo ruznih stvari koje su nam se dogadjale u tom vremenu...je pre svega tema za nas Srbe... da jos jednom napravimo presek inventara - sta smo mi to radili?! kakvo je to ponasanje, kakve odluke...prst na celo, i da se ne ponovi...


Vaistina , mene recimo još uvijek iznenadi "stara" , da ih tako nazovem BG garda , uvijek kad spomenu Hrvate i Slovence u SFRJ kontekstu govore kako im "Jugoslavija nije ništa značila" , "SFRJ usputna stanica" , "gledali samo sebe" itd.

Valjda taj njima bizantluk Hrvata i Slovenaca predstavlja nešto "loše" , u stilu kako se usude gledati svoje interese , to im je opravdanje za debilnu politiku kojom su Srbe globalno doveli u takvu situaciju da su jedini izlaz vidjeli u tenkovima i puškama ni krivi ni dužni.

Ono što se desilo između 1966 do 1989 , iluzije , opuštenost i "boli me kita" mentalitet se ne smije više nikad ponovit.


Opuštenost ide puno dalje, svi smo čitali "Čujte Srbi"...

Zanimljivo je čitati recimo Dučićevu "Vjerujem u Boga i Srpstvo", meni kao nekom ko nije neki veliki ljubitelj Hrvata je bilo nevjerovatno šta im on zamjera... kao primjer kakva je to bagra, on spominje nekog hrvatskog istoričara, koji je napravio spisak svih hrvatskih vladara u poslednjih 1000 godina, uključujući valjda kraljeve, potkraljeve, natkraljeve, banove, dobanove, šta je sve već postojalo... uglavnom, to je neki ogroman spisak, i sad umjesto da se Dučić divi tako kapitalnom djelu, njegov zaključak je - eto vidite kakvi su to kreteni i sitničari.

Kad čitamo recimo Rebeku Vest, "Crno janje sivi soko", ili kako već, imamo Stanislava Vinavera, koji govori Engleskinji - jebiga, jeste da mi sad malo Hrvate i Slovence muzemo, ali moraju malo da se žrtvuju dok se ne razviju nerazvijeni krajevi, šta jedu g.

No naš problem nisu toliko Hrvati ili Slovenci, razgraničilo bi se to nekako, već ubjeđenje da je naša srpska država nešto nebitno, kome to treba, to je prevaziđeno... a sad vidimo kao prođeš kad nemaš državu.

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tomo Kovač, prvi Karadžićev policajac
PostPostano: 27 ruj 2014, 23:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 vel 2012, 12:46
Postovi: 6610
Lokacija: kašeta brokava
ZlatkoZG je napisao/la:
SDB je napisao/la:
Regionalno je uvijek igralo ulogu (kao i danas), ako ništa drugo zato što se međusobno znaju i pomažu, ali da je na mnogim mjestima bila prednost biti Srbinom (u odnosu na Hrvate), je. S druge strane, i Srbi su često znali biti veći ljudi od hrvatskih komunjara.

Kad smo već kod rovova i zagrebačkih Srba, hrvatski Srbi su otišli kvragu onog časa kad su pustili kninske milicajce da im vode politiku.


I danas na mjestima imaš ljude koji su čak i u 80-ima napastovali ljude jer su nosili katolička obilježja ,krunice ,lančiće s križevima , sve Hrvati , veći Tite od pokojnog marašala. Da se nitko ne nađe uvrijeđen , 1990/91 su se prvi pripili uz HDZ-e...

Jesi siguran da se Srbe baš pitalo ko će im vodit politiku? Iskreno , Srbi u Hrvatskoj nisu imali kadar , pravu srpsku srednju-građansku klasu su
uništili Pavelić i Tito. Jedino je ostao SKD "Prosvjeta"... jaka stvar , hebeš Užičko kolo pokraj nekadašnje Srpske banke.


Ima ih svugdje, bilo ih je i po službama debelo nakon rata. Od političara, znam primjer jednog ministra koji je veći dio mandata proveo torbareći za tadašnjeg premijera, a prije devedesete najrigidnija moguća komunjara.

Što se kadra tiče, nije da ga uopće nisu imali. Imaš ih na Filozofskom (npr. Roksi), Pravu (jedna katedra je poznata po tome), u pravosuđu, itd. Koliko ih se pitalo, to je druga stvar.

_________________
Čast svakome, veresija nikome.

zabranjeni list, 16.11.2012., 8h:

Sudac Meron danas će pročitati konačnu presudu Hrvatskoj dr. Franje Tuđmana.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tomo Kovač, prvi Karadžićev policajac
PostPostano: 27 ruj 2014, 23:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 lip 2009, 12:19
Postovi: 5376
Lokacija: Croatia Alba; site:hercegbosna.org/forum
Metemma je napisao/la:
Opuštenost ide puno dalje, svi smo čitali "Čujte Srbi"...

Zanimljivo je čitati recimo Dučićevu "Vjerujem u Boga i Srpstvo",

http://www.scribd.com/doc/228941649/Vje ... Du%C4%8Dic

Archibald Reiss: "Čujte Srbi", 1928.
http://www.rastko.rs/istorija/I/arajs-pocujte.html


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tomo Kovač, prvi Karadžićev policajac
PostPostano: 27 ruj 2014, 23:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 vel 2012, 12:46
Postovi: 6610
Lokacija: kašeta brokava
Metemma je napisao/la:
SDB je napisao/la:
Velika pojačanja nisu poslana iz istog razloga zašto Hrvatska nije poslala sve što ima u Vukovar. Zato što je za Hrvatsku važniji Karlovac ili Zadar od Vukovara (jebiga, grozno zvuči, ali je točno), isto kao što je za RS važnije Brčko, Doboj ili Lukavica od Knina. Znaš li ti da su se dosta jake borbe vodile 1995. oko Orašja?


Sitnica, ali kad već ćaskamo, od svih sarajevskih predgrađa i prigradskih naselja koje su držali VRS, Lukavica je, osim dvije kasarne, bila najnebitnija, najbezveznija i najnekvalitetnija.

Biser Srpskog Sarajeva bila je Ilidža sa jakim selima prema sjeveru, Hadžići su bili predstraža za koju nikom nije bilo jasno kako smo ih uopšte zauzeli u početku rata, bez neke velike nade da ćemo ih zadržati, Vogošća i Ilijaš su opet bila naselja i opštine za sebe... neki generalni stav je bio da ćemo zadržati barem 2 od 4, a da će se Ilijaš i Vogošća možda mijenjati za Hrasnicu kako bi se Ilidža spojila s Lukavicom... ali oćeš...

Lukavica nam je ostala najviše zahvaljujući geografiji, ne zbog neke važnosti...

ZlatkoZG je napisao/la:

Vaistina , mene recimo još uvijek iznenadi "stara" , da ih tako nazovem BG garda , uvijek kad spomenu Hrvate i Slovence u SFRJ kontekstu govore kako im "Jugoslavija nije ništa značila" , "SFRJ usputna stanica" , "gledali samo sebe" itd.

Valjda taj njima bizantluk Hrvata i Slovenaca predstavlja nešto "loše" , u stilu kako se usude gledati svoje interese , to im je opravdanje za debilnu politiku kojom su Srbe globalno doveli u takvu situaciju da su jedini izlaz vidjeli u tenkovima i puškama ni krivi ni dužni.

Ono što se desilo između 1966 do 1989 , iluzije , opuštenost i "boli me kita" mentalitet se ne smije više nikad ponovit.


Opuštenost ide puno dalje, svi smo čitali "Čujte Srbi"...

Zanimljivo je čitati recimo Dučićevu "Vjerujem u Boga i Srpstvo", meni kao nekom ko nije neki veliki ljubitelj Hrvata je bilo nevjerovatno šta im on zamjera... kao primjer kakva je to bagra, on spominje nekog hrvatskog istoričara, koji je napravio spisak svih hrvatskih vladara u poslednjih 1000 godina, uključujući valjda kraljeve, potkraljeve, natkraljeve, banove, dobanove, šta je sve već postojalo... uglavnom, to je neki ogroman spisak, i sad umjesto da se Dučić divi tako kapitalnom djelu, njegov zaključak je - eto vidite kakvi su to kreteni i sitničari.

Kad čitamo recimo Rebeku Vest, "Crno janje sivi soko", ili kako već, imamo Stanislava Vinavera, koji govori Engleskinji - jebiga, jeste da mi sad malo Hrvate i Slovence muzemo, ali moraju malo da se žrtvuju dok se ne razviju nerazvijeni krajevi, šta jedu g.

No naš problem nisu toliko Hrvati ili Slovenci, razgraničilo bi se to nekako, već ubjeđenje da je naša srpska država nešto nebitno, kome to treba, to je prevaziđeno... a sad vidimo kao prođeš kad nemaš državu.


Bio sam u Sarajevu više puta, znam situaciju. Lukavicu sam spomenuo upravo zato što je ostala kao nekakvo jezgro današnjeg Istočnog Sarajeva (ovog urbanog dijela), koje je jedini grad koji može koliko-toliko zadržavati Srbe u ovom dijelu RS južno od Zvornika. Dakle, zbog današnje situacije, a ne ratne.

_________________
Čast svakome, veresija nikome.

zabranjeni list, 16.11.2012., 8h:

Sudac Meron danas će pročitati konačnu presudu Hrvatskoj dr. Franje Tuđmana.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tomo Kovač, prvi Karadžićev policajac
PostPostano: 27 ruj 2014, 23:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2012, 23:09
Postovi: 15562
Glazbenik je napisao/la:
Metemma je napisao/la:
Opuštenost ide puno dalje, svi smo čitali "Čujte Srbi"...

Zanimljivo je čitati recimo Dučićevu "Vjerujem u Boga i Srpstvo",

http://www.scribd.com/doc/228941649/Vje ... Du%C4%8Dic

Archibald Reiss: "Čujte Srbi", 1928.
http://www.rastko.rs/istorija/I/arajs-pocujte.html


Dučiću ipak moramo uzeti u obzir da je pisao 1942.

SDB je napisao/la:
Bio sam u Sarajevu više puta, znam situaciju. Lukavicu sam spomenuo upravo zato što je ostala kao nekakvo jezgro današnjeg Istočnog Sarajeva (ovog urbanog dijela), koje je jedini grad koji može koliko-toliko zadržavati Srbe u ovom dijelu RS južno od Zvornika. Dakle, zbog današnje situacije, a ne ratne.


Lukavica se jedno vrijeme posle rata u srpskosarajevskim jeziku nazivala "donji dio grada", nisam odavno čuo taj izraz :)

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tomo Kovač, prvi Karadžićev policajac
PostPostano: 27 ruj 2014, 23:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 tra 2012, 18:37
Postovi: 3926
Lokacija: Τριβαλλοί
SDB je napisao/la:
Što se kadra tiče, nije da ga uopće nisu imali. Imaš ih na Filozofskom (npr. Roksi), Pravu (jedna katedra je poznata po tome), u pravosuđu, itd. Koliko ih se pitalo, to je druga stvar.


Ma sve sitna boranija , Partija je nahranila i naučila generacije poltrona i bedevija. Srbi u BiH su imali snažnu, razvijenu i bogatu građansku elitu u Sarajevu i BL , s time par katedri je zaista neuspoređujuće.

Pogle Pupovca, činjenica je da je on dosta pametan ali je sebičan do zla Boga.

To je taj nivo , pametni, obrazovani ali nikakav materijal za "mjesit" i stoga nije čudno da često do izražaja dolaze krkani. Mislim da će mnogi Hrvati iz BiH u ovome pronaći dost sličnosti sa svojom situacijom. To je nesreća ruralnih naroda koji prelaskom u gradove nisu uspješno oformili pravu građanasku klasu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tomo Kovač, prvi Karadžićev policajac
PostPostano: 27 ruj 2014, 23:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 lip 2009, 12:19
Postovi: 5376
Lokacija: Croatia Alba; site:hercegbosna.org/forum
Metemma je napisao/la:
Zanimljivo je čitati recimo Dučićevu "Vjerujem u Boga i Srpstvo", meni kao nekom ko nije neki veliki ljubitelj Hrvata je bilo nevjerovatno šta im on zamjera... kao primjer kakva je to bagra, on spominje nekog hrvatskog istoričara, koji je napravio spisak svih hrvatskih vladara u poslednjih 1000 godina, uključujući valjda kraljeve, potkraljeve, natkraljeve, banove, dobanove, šta je sve već postojalo... uglavnom, to je neki ogroman spisak, i sad umjesto da se Dučić divi tako kapitalnom djelu, njegov zaključak je - eto vidite kakvi su to kreteni i sitničari.


Jovan Dučić je napisao/la:
Poznati istoričar, zagrebački profesor dr Rudolf Horvat, pišući o istoriji Hrvata, navodi u jednom besprimernom spisku hrvatskih vladalaca od prvog njihovog nezavisnog bana Borne, 819. do poslednjeg vladara, našeg savremenika, cara Karla habsburškog, 1918. jednu neizmernu listu onih koji su vladali i upravljali Hrvatskom, svakog po imenu i dobu vladanja. Na toj listi ima više njih "banus", "rex", i "interex croatorum" da njoj ne bi odgovarao ni spisak imena ukupno svih ostalih vladalaca sviju evropskih dinastija, od onog vremena do današnjeg! Evo da navedemo ovo neverovatno istorijsko otkriće ovoga profesora i patriote, inače pisca ozbiljnih istorijskih dela.

Svakako je interesantno da ni Herodot, ni Tukidid, ni Plutarh nisu ovako sačuvali liste i spiskove atinskih kraljeva, arhonata u najprosvećenijoj državi starog veka. Egipćani znaju samo za 29 dinastija svojih faraona. Ali na listi dr Horvata, figuriraju i banovi koji su banovali i jedva ispod 6 meseci. Ni jedno parčence ovakve istorijske veličine nije, dakle, izgubljeno.

http://www.scribd.com/doc/228941649/Vjerujem-u-Boga-i-u-Srpstvo-Jovan-Du%C4%8Dic, str. 57, 59


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tomo Kovač, prvi Karadžićev policajac
PostPostano: 27 ruj 2014, 23:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 vel 2012, 12:46
Postovi: 6610
Lokacija: kašeta brokava
ZlatkoZG je napisao/la:
SDB je napisao/la:
Što se kadra tiče, nije da ga uopće nisu imali. Imaš ih na Filozofskom (npr. Roksi), Pravu (jedna katedra je poznata po tome), u pravosuđu, itd. Koliko ih se pitalo, to je druga stvar.


Ma sve sitna boranija , Partija je nahranila i naučila generacije poltrona i bedevija. Srbi u BiH su imali snažnu, razvijenu i bogatu građansku elitu u Sarajevu i BL , s time par katedri je zaista neuspoređujuće.

Pogle Pupovca, činjenica je da je on dosta pametan ali je sebičan do zla Boga.

To je taj nivo , pametni, obrazovani ali nikakav materijal za "mjesit" i stoga nije čudno da često do izražaja dolazi krkani. Mislim da će mnogi Hrvati iz BiH u ovome pronaći dost sličnosti sa svojom situacijom. To je nesreća ruralnih naroda koji prelaskom u gradove nisu uspješno oformili pravu građanasku klasu.


Ipak ih je u Hrvatskoj bilo 12% prije rata, tako da ovo nisu baš male stvari, u kontekstu utjecaja koje te institucije imaju. Također, i u pravosuđu ih je bilo (i još uvijek je) dosta (recimo, dugogodišnji zamjenik Glavnog državnog odvjetnika), u politici (pogledajte samo Milanovićevu Vladu u originalnom sastavu), itd.

Mislim da niste objektivni pa ste prekritični jer biste htjeli više, što je sasvim razumljivo.

_________________
Čast svakome, veresija nikome.

zabranjeni list, 16.11.2012., 8h:

Sudac Meron danas će pročitati konačnu presudu Hrvatskoj dr. Franje Tuđmana.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tomo Kovač, prvi Karadžićev policajac
PostPostano: 27 ruj 2014, 23:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 tra 2012, 18:37
Postovi: 3926
Lokacija: Τριβαλλοί
SDB je napisao/la:
Ipak ih je u Hrvatskoj bilo 12% prije rata, tako da ovo nisu baš male stvari, u kontekstu utjecaja koje te institucije imaju. Također, i u pravosuđu ih je bilo (i još uvijek je) dosta (recimo, dugogodišnji zamjenik Glavnog državnog odvjetnika), u politici (pogledajte samo Milanovićevu Vladu u originalnom sastavu), itd.

Mislim da niste objektivni pa ste prekritični jer biste htjeli više, što je sasvim razumljivo.


Malo smo kritični koliko bi trebali bit , još je velik dio naroda u konfuziji , ovo što divanimo ja , @Met i @Dzoni za velik dio ljudi bi predstavljali "radikalske" budale , sva sreća je pa su mlađi ljudi neopterećeni i vide bolje od starijih , i da neke stvari više nisu taboo tema.

PS 12,2% plus cca. 60% od onih 2,2% :wink


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tomo Kovač, prvi Karadžićev policajac
PostPostano: 28 ruj 2014, 09:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 lip 2009, 12:19
Postovi: 5376
Lokacija: Croatia Alba; site:hercegbosna.org/forum
DzoniBG je napisao/la:
Radilo se sve pogresno, i zato su takvi rezultati... necu da cujem kukanje kako je Juga bila raj, a onda su dosle neke zle cike... ta Juga nas je malo po malo gurala u zivi pesak, gubili smo supstancu drzavnosti svakim novim lobotomiziranim komunistom koji je verovao u Titove splacine...

Jugoslavija i komunizam su nesto sto najbrze trebamo da zaboravimo, da odstranimo iz nacionalnog tkiva kako bi progledali...


Miroslav Lazanski u Politici, 27. rujna 2014.
Miroslav Lazanski je napisao/la:
Za oslobođenje našeg glavnog grada ginuli su direktno i indirektno i borci iz drugih krajeva nekadašnje Jugoslavije: Crnogorci, Slovenci, Hrvati, Muslimani, Makedonci, verovatno i Albanci... To se ne može negirati, niti se sme zaboraviti, bez obzira na sve što se kasnije događalo na ovim područjima. Stoga bi bilo lepo i pristojno pozvati predstavnike boračkih organizacija iz svih bivših jugorepublika da dođu u Beograd na paradu. Uostalom, ešalon boraca NOB-a iz svih republika SFRJ promarširao je, istina ne baš vojničkim korakom, i na paradi 1975. i na paradi 1985. godine.

M. L: Parada ponosa => http://www.politika.rs/pogledi/Miroslav-Lazanski/Parada-ponosa.lt.html

Lazanski i njemu slični bolesnici vas i dalje truju jugokomunizmom.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tomo Kovač, prvi Karadžićev policajac
PostPostano: 28 ruj 2014, 09:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
Vrana vrani oči iskopati neće.

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tomo Kovač, prvi Karadžićev policajac
PostPostano: 28 ruj 2014, 20:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 17:27
Postovi: 6018
Lokacija: Generalni konzulat HR HB za Slavoniju i Baranju
DzoniBG je napisao/la:
povremeno u maniru primitivnih novobogatasa povlaci dim iz one olovke

Pa to mora jer su mu sponzori emisije ti proizvođači "olovaka", na taj ih način reklamira. :laugh


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tomo Kovač, prvi Karadžićev policajac
PostPostano: 14 lis 2014, 23:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2010, 22:57
Postovi: 2546
DzoniBG je napisao/la:
Vredi pogledati...Bacio je drugo svetlo na mnoge dogadjaje...

Koliko moze da se veruje u sve to... nesto mi izgleda verodostojno, nesto napola, nesto uopste... ipak je on covek sistema, i ne zeli da diskredituje politiku opcije kojoj je bio veran...

Nema sumnje da je Beara jedna od vaznijih karika Srebrenice, ali odgovornost nosi i Mladic, koji ako nije direktno odlucivao, kriv je sto nije znao sta se desava...a ja mislim da je znao, ali da ga je bas brigalo...u zadnjoj godini rata njegovo psihicko stanje je bilo na nivou smanjene uracunljivosti, mnogi govore da posle smrti cerke da ga je za mnoge stvari bas brigalo, ukljucujuci i to da li ce ostati ziv...isao je na prve linije i pucao...

Ono o cemu je trebao da govori, a jasno je sto nije...je svedocanstvo mnogih, i Hrvata i Srba, da od 1994 i Miloseviceve granice na Drini, Karadzic pravi deal sa Tudjmanom oko snabdevanja naftom RS-a... a pod uslovom da se VRS ne mesa u predstojece napade HV u Slavoniji i Krajini...

Milomir Maric, voditelj emisije je bruka i sramota za novinarstvo, kao da je blago mentalno retardiran...povremeno u maniru primitivnih novobogatasa povlaci dim iz one olovke, pitanja i opservacije su mu na nivou prodavca paprika na pijaci... rekao bi mu otvoreno - kakvo ti dupe glumis sa tom pozom...ajde skloni se...frajer sjebe svaku potencijalno odlicnu emisiju...



samo sam ovo trazio.da slazem se u potpunosti

_________________
...naši zadržavaju po koju usamljenu zgradu, kao: "Hrvatski dom", hotel "Kalin", jedna zgrada u Gaju... Sva vojska u potpunom okruženju. Takvo nešto ne bih ni ja baba rasporedila.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 66 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 31 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO