HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 19:02.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 923 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 37  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Kakanj - Kraljeva Sutjeska
PostPostano: 22 srp 2014, 21:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 ožu 2012, 11:13
Postovi: 391
Lokacija: Kraljeva Sutjeska
XII. SUSRET SUTJEŠČANA

Tradicionalni susret Sutješčana održat će se od petka 08. kolovoza do nedjelje 10. kolovoza tekuće godine.

Susret se održava u organizaciji Mjesne zajednice Kraljeva Sutjeska.
Vrhunac susreta je u Subotu 09. Kolovoza kada će se s početkom u 17 sati održati nogometni susret između ekipa Oženjenih i Neoženjenih te između ekipa mlađih uzrasta Prijekoš-Varoš. Nakon toga se nastavlja nastavlja druženje do kasno u noć uz grupu "Trio Ritam"

Pozivamo sve "Sutješćane" i sve ljude dobre volje da uz lijepo druženje i veselu Glazbu, kao i svake godine zajedno proslavimo i ovaj "Susret Sutješčana"

_________________
Herceg-Bosna will rise again


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kakanj - Kraljeva Sutjeska
PostPostano: 28 ruj 2014, 08:11 
Offline

Pridružen/a: 11 srp 2013, 06:57
Postovi: 4
Ponovo napadi na imovinu Hrvata u zupi Kraljeva Sutjeska. Opljackano nekoliko kuca sa kojih su takodje pocupane balkonske ograde razvaljeni prozori i vrata. Policija odreagovala kao da je to normalno i da je to neciji posao i nema odgovor na te misteriozne pljacke koje se svakodnevno ponavljaju .


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kakanj - Kraljeva Sutjeska
PostPostano: 28 ruj 2014, 12:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24534
Lokacija: Heartbreak Hotel
A gdje to točno?

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kakanj - Kraljeva Sutjeska
PostPostano: 28 ruj 2014, 14:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 lip 2014, 04:11
Postovi: 18
Zašto se stanovnici ne naoružaju lovačkim puškama?

Ako su stariji neka mlađi organiziraju vigilante grupicu za ovakve slučajeve i fino patrolirat s vremena na vrijeme. Kada vide 12-sku sa dvije cijevi neće im past na pamet zajebavat stanovništvo. Da mi netko provali u kuću dok sam ja u njoj odrobijao bih ga.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kakanj - Kraljeva Sutjeska
PostPostano: 28 ruj 2014, 16:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24534
Lokacija: Heartbreak Hotel
Snickers je napisao/la:
Zašto se stanovnici ne naoružaju lovačkim puškama?

Ako su stariji neka mlađi organiziraju vigilante grupicu za ovakve slučajeve i fino patrolirat s vremena na vrijeme. Kada vide 12-sku sa dvije cijevi neće im past na pamet zajebavat stanovništvo. Da mi netko provali u kuću dok sam ja u njoj odrobijao bih ga.


Heh, pa to je zato jer oni znaju gdje udariti. Promatraju oni pozorno gdje ima koga i gdje im se nema tko usprotiviti. Ipak je riječ o muslimanima koji tu žive, nezaposlenim huliganima i razbojnicima koji imaju napretek vremena da promatraju i vrebaju potencijalne žrtve i da razmjenjuju informacije o tomu.

Teško je to objasniti tko nije doživio. Ja sam prije par godina bio u kuću svojega pokojnog djeda. Okolo su kuće prazne, Nema žive duše nekoliko stotina metara, idealna prigoda i pljačkaju kuću bar jednom mjesečno.
Bilo je ljeto i spavao sam na katu, pored poluotvorenog prozora. U noću čujem kako hodaju oko kuće, šapću, dogovaraju se... nakon nekoliko minuta odoše... kao zombiji.
Ne može čovjek da vjeruje da se takvo što događa danas, u 21 stoljeću, na pragu Europe... jbg, nadrealno sve.

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kakanj - Kraljeva Sutjeska
PostPostano: 28 ruj 2014, 19:13 
Offline

Pridružen/a: 11 srp 2013, 06:57
Postovi: 4
Sad su pljackali u Sutjesci tacnije naselje Trkna i Kruske . To oni uprate ko nije kuci i onda idu u akciju i pljackaju najcesce kuce od ljudi koji rade vani pa nema nikoga kod kuce .


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kakanj - Kraljeva Sutjeska
PostPostano: 29 ruj 2014, 08:58 
Online

Pridružen/a: 16 ožu 2010, 21:38
Postovi: 4367


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kakanj - Kraljeva Sutjeska
PostPostano: 23 lis 2014, 22:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 ožu 2012, 11:13
Postovi: 391
Lokacija: Kraljeva Sutjeska
U Pavlovićima je u proteklih nekoliko dana opljačkano 5 kuća, pljčkaši su uhvaćeni, ali kako to inaće bude, štetu namiruju sami oštećeni. Kako saznajem iz pouzdanih izvora, pljačkaši u ovom slučaju su iz Lučana

_________________
Herceg-Bosna will rise again


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kakanj - Kraljeva Sutjeska
PostPostano: 25 lis 2014, 20:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24534
Lokacija: Heartbreak Hotel
I ove godine je, kako je i red, na Bobovcu održana Misa za (lijepu) našu Domovinu. :001_cool

slika

BOBOVAC - DOMOVINSKI MOLITVENI SUSRET PRIPADNIKA ORUŽANIH SNAGA HRVATSKE I BIH

Molitveni dan za Domovinu I hodočašće na Bobovac katolika pripadnika Ministarstva obrane, Oružanih snaga i redarstvenih snaga Republike Hrvatske i Bosne i Hercegovine upriličen je na Bobovcu kod Kraljeve Sutjeske.

Misno slavlje na Bobovcu, koji se nalazi na području župe Kraljeva Sutjeska predvodio je nadbiskup metropolit vrhbosanski kardinal Vinko Puljić u saradnji sa vojnim biskupima u BiH i Republici Hrvatskoj, monsinjorom Tomom Vukšićem i monsinjorom Jurijem Jezerincem, te uz koncelebraciju vojnih kapelana i drugih svećenika.

Prigodnu propovijed uputio je i biskup Vukšić.Program molitvenog pohoda započeo je okupljanjem kod rijeke Bukovice ispod starog grada Bobovca, odakle se po običaju organizovano, u molitvenoj procesiji, krenulo prema Bobovcu. Kardinal Puljić odredio je i da se 25. listopada, na smrtni dan kraljice Katarine Kosača, u svim župama slavi Misa za Domovinu. Molitveni pohod Bobovcu pokrenuo je kardinal Puljić u znak sjećanja na dan smrti bosanske kraljice Katarine Kosača 25. listopada 1478. s ciljem ujedinjenja u molitvi za vlastiti narod i domovinu Bosnu i Hercegovinu, ali i za sve ljude i narode koji u njoj žive.Ove godine kardinal Pulljić obilježava dvadesetu godišnjicu od stupanja na mjesto metropolita vrhbosanskog. Tim povodom pripadnici Granične policije uručili su prigodnu sliku kardinalu Puljiću.


http://www.bhrt.ba/vijesti/religija/mol ... a-bobovac/

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kakanj - Kraljeva Sutjeska
PostPostano: 30 lis 2014, 14:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Zanimljivi detalji. Nedavno kupili imanje, bomba u dvorištu. Saznat će se uskoro više i govore li istinu. Ako su kupili od iseljenih Hrvata ovi se zbog EU policije ne bi usudili bombu postaviti. Ako nije njihovo imanje, već bili zatečeni u obrađivanju/krađi tuđeg bomba ima više smisla.

Citat:
Bračni par ozlijeđen pri eksploziji dok su čistili korov
Kakanj
OBJAVA: Srijeda, 29. listopada 2014. 15:58
IZVOR: Bljesak.info

Oko 14:30 sati u Kaknju je odjeknula strahovita detonacija nepoznate ekspozivne naprave u ulici Patriotske lige na broju 70.

Odmah po dojavi o ekspoziji na mjesto događaja stigli su službenici PS Kakanj. Prema informacijama sa mjesta dogašaja saznaje se da su teške ozljede zadobili bračni par Zijad i Mubera Kubat koji su nedavno kupili ovo imanje, prenosi 'Dnevni avaz'.

Tijekom dana njih dvoje čistili su i zapalili korov oko kuće. U jednom trenutku začula se strašana detonacija koja je bračni par odbacila nekoliko metara od mjesta eksplozije na obližnju livadu. U pomoć ozlijeđenom bračnom paru pritekli su susjedi.

Prema posljednjim informacijama nakon ukazane prve pomoći u Domu zdravlja Kakanj prevezeni su Kantonalnu bolnicu Zenica i nalaze se van životne opasnosti. U nepodrednoj blizini kuće vidljivi su tragovi krvi i dima, a tijekom dana služnbenici PS Kakanj i dežurni županijski tužitelj obavit će očevid.

Ostaje nepoznanica o kakvoj se napravi radi, a po svemu sudeći riječ je o zaostaloj ili bačenoj napavi tijekom prethodnog rata. Istraga je u tijeku, piše 'Avaz'.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kakanj - Kraljeva Sutjeska
PostPostano: 30 stu 2014, 22:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24534
Lokacija: Heartbreak Hotel
Dnevnik HRT1 veceras. Prilog o Kraljevoj Sutjesci i preostalim Hrvatima u njoj. Danke Kroatien.

Od 21:50 do 24:50... cijele 3 minute!! Eeeee, kada bi se nasla koja dobra dusa pa ovo prebacila na youtube... na TVHERCEGBOSNE... :001_rolleyes

http://www.hrt.hr/enz/dnevnik/

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kakanj - Kraljeva Sutjeska
PostPostano: 30 stu 2014, 22:37 
Online

Pridružen/a: 16 ožu 2010, 21:38
Postovi: 4367
Nesvida mi se demagogija koja se siri, kao da je sve tu vec izgubljeno ! Nije istina da nema mladi ljudi i nema perspektive !
Ima in itekako in ima ali te mlade treba podrzat da ne ide van! Samo moji prijatelja je ove godine desetak se izeslilo van, (ja i neznam bas puno ljudi da zivi zato se taj broj velik) i tome treba stat na kraj. Treba ljude zaposlit znam da od 10 njih, bi 8 ostalo da su imali posla. Tu treba rec da muslimanska vlast igra jako pametno i kad zaposle nekog od hrvata jer moraju onda gledaju da je 40+ i da taj ili nema djece ili zive vec van itd. !


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kakanj - Kraljeva Sutjeska
PostPostano: 01 pro 2014, 09:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24534
Lokacija: Heartbreak Hotel
Bobovac je napisao/la:
Dnevnik HRT1 veceras. Prilog o Kraljevoj Sutjesci i preostalim Hrvatima u njoj. Danke Kroatien.

Od 21:50 do 24:50... cijele 3 minute!! Eeeee, kada bi se nasla koja dobra dusa pa ovo prebacila na youtube... na TVHERCEGBOSNE... :001_rolleyes

http://www.hrt.hr/enz/dnevnik/




_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kakanj - Kraljeva Sutjeska
PostPostano: 24 pro 2014, 13:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 ožu 2012, 11:13
Postovi: 391
Lokacija: Kraljeva Sutjeska
Evo jedna malo ljepša reportaža o Kraljevoj Sutjesci na FTV
Iz Kraljeve Sutjeske: Božić treba da mijenja ljude, ne obrnuto
Tradicionalni običaji dočeka Božića u Kraljevoj Sutjesci
23.12.2014

_________________
Herceg-Bosna will rise again


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kakanj - Kraljeva Sutjeska
PostPostano: 28 sij 2015, 20:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 ožu 2012, 11:13
Postovi: 391
Lokacija: Kraljeva Sutjeska
slika

_________________
Herceg-Bosna will rise again


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kakanj - Kraljeva Sutjeska
PostPostano: 14 vel 2015, 23:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 ožu 2012, 11:13
Postovi: 391
Lokacija: Kraljeva Sutjeska
U Kraljevoj Sutjesci pojačane mjere sigurnosti
Već nekoliko dana pripadnici specijalne policije MUP-a ZDK iz još nama nepoznatih razloga danonočno čuvaju Franjevački samostan Sv. Ivana krstitelja u Kraljevoj Sutjesci, Što je najuočljivije bilo prva 2-3 dana kada se oko samostana nalazio veliki broj policijskih službenika sa "pancirkama" i naoružanim dugim cijevima.
Iz MUP-a ZDK kao i iz samostana još nema nikakvih zvaničnih obavještenja.
Privitak:
DSC_0011.jpg
DSC_0011.jpg [ 228.88 KiB | Pogledano 5451 put/a. ]

Privitak:
DSC_0012.jpg
DSC_0012.jpg [ 215.94 KiB | Pogledano 5451 put/a. ]

Privitak:
DSC_0013.jpg
DSC_0013.jpg [ 239.03 KiB | Pogledano 5451 put/a. ]

_________________
Herceg-Bosna will rise again


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kakanj - Kraljeva Sutjeska
PostPostano: 14 vel 2015, 23:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 ožu 2012, 11:13
Postovi: 391
Lokacija: Kraljeva Sutjeska
Privitak:
DSC_0015.jpg
DSC_0015.jpg [ 239.17 KiB | Pogledano 5445 put/a. ]

Privitak:
DSC_0014.jpg
DSC_0014.jpg [ 209.38 KiB | Pogledano 5445 put/a. ]

_________________
Herceg-Bosna will rise again


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kakanj - Kraljeva Sutjeska
PostPostano: 14 vel 2015, 23:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Teško pretpostaviti o čemu se radi.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kakanj - Kraljeva Sutjeska
PostPostano: 14 vel 2015, 23:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 ožu 2012, 11:13
Postovi: 391
Lokacija: Kraljeva Sutjeska
pa priča se nešto da se sumnja da neko planira pljačku, ali to je samo prića, čut će se sutra na Misi više, sigurno

_________________
Herceg-Bosna will rise again


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kakanj - Kraljeva Sutjeska
PostPostano: 15 vel 2015, 08:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24534
Lokacija: Heartbreak Hotel
Ne znam o čemu se riječ u ovome konkretnom slučaju ali jbg, tko se milijun puta opeče, taj i na hladno puše.

Nedavno mi jedan sutješki fratar reče da se to povremeno dešava, da se pojačava sigurnost zbog povremenih prijetnji, i da "ima svašta" ali eto, ne priča se o tome - ne talasa se. Reče mi da je nedavno neka polupijana muslimanska grupa, rulja došla i lupala po kapiji htjela da provali (čini mi se da je to bilo za vrijeme svjetskog nogometnog prvenstva ali nisam siguran).

Kaže da je sve gore i gore, sve više ima udara i ataka na crkvu i samostan. Jer kako reče: - "Sve nas je manje i manje pa muslimani više nemaju koga za ubit i opljačkat, pa moraju dolaziti u samostan."

Nakon toliko ubijenih i mučenih sutjeških Hrvata (nakon rata) stvarno je vrijeme da se taj neviđeni, neobjašnjivi i sramotni medijski mrak više skine, da se bar zna o patnjama našeg naroda koji tu živi ako mu se već ne želi ili ne može pomoći. Prošlogodišnji zločin u selu Ratanj je, za čudo, zbog nečega dobio pozornost, vjerojatno je netko utjecajan tomu kumovao.
Istina zadnjih par godina je taj krvavi niz usporen, jer kako reče gore navedeni fratar: - više malo koga i imaju ubiti. Jer sve je manje naših, u pravilu starijih, ljudi koji žive po 1-2 u selu pa su lak plijen.

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kakanj - Kraljeva Sutjeska
PostPostano: 15 vel 2015, 11:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 17:27
Postovi: 6018
Lokacija: Generalni konzulat HR HB za Slavoniju i Baranju
Bobovac je napisao/la:
Ne znam o čemu se riječ u ovome konkretnom slučaju ali jbg, tko se milijun puta opeče, taj i na hladno puše.

Nedavno mi jedan sutješki fratar reče da se to povremeno dešava, da se pojačava sigurnost zbog povremenih prijetnji, i da "ima svašta" ali eto, ne priča se o tome - ne talasa se. Reče mi da je nedavno neka polupijana muslimanska grupa, rulja došla i lupala po kapiji htjela da provali (čini mi se da je to bilo za vrijeme svjetskog nogometnog prvenstva ali nisam siguran).

Kaže da je sve gore i gore, sve više ima udara i ataka na crkvu i samostan. Jer kako reče: - "Sve nas je manje i manje pa muslimani više nemaju koga za ubit i opljačkat, pa moraju dolaziti u samostan."

Nakon toliko ubijenih i mučenih sutjeških Hrvata (nakon rata) stvarno je vrijeme da se taj neviđeni, neobjašnjivi i sramotni medijski mrak više skine, da se bar zna o patnjama našeg naroda koji tu živi ako mu se već ne želi ili ne može pomoći. Prošlogodišnji zločin u selu Ratanj je, za čudo, zbog nečega dobio pozornost, vjerojatno je netko utjecajan tomu kumovao.
Istina zadnjih par godina je taj krvavi niz usporen, jer kako reče gore navedeni fratar: - više malo koga i imaju ubiti. Jer sve je manje naših, u pravilu starijih, ljudi koji žive po 1-2 u selu pa su lak plijen.

Definitivno, ako ništa drugo, imamo barem te portale (Poskok, HercegBosna, HMS i sl.) koji bi trebali koordinirano djelovati na medijskom predstavljanju problema...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kakanj - Kraljeva Sutjeska
PostPostano: 15 vel 2015, 15:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 ožu 2012, 11:13
Postovi: 391
Lokacija: Kraljeva Sutjeska
na moj upit sutješkom vikaru: "šta se to gore dešava, zašto tolika policija", on mi je ukratko odgovorio: "nije se ništa dogodilo, ali bi se moglo dogoditi, zbog toga su tu"

_________________
Herceg-Bosna will rise again


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kakanj - Kraljeva Sutjeska
PostPostano: 15 vel 2015, 15:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 ožu 2012, 11:13
Postovi: 391
Lokacija: Kraljeva Sutjeska
Dobro nam došli!!!
https://www.facebook.com/events/854151087981301/?ref=notif&notif_t=plan_user_joined
Privitak:
10550958_937740659571913_7849625746495021008_n.jpg
10550958_937740659571913_7849625746495021008_n.jpg [ 247.92 KiB | Pogledano 5283 put/a. ]

_________________
Herceg-Bosna will rise again


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kakanj - Kraljeva Sutjeska
PostPostano: 15 vel 2015, 16:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 ruj 2009, 16:26
Postovi: 22751
Vjerojatno nema konkretne prijetnje od strane izvaninstitucionalnih organizacija, pa su se iz bošnjačkih paradržavnih organizacija dosjetili poslati duge cijevi, kako bi se među lokalnim narodom uvukao strah od nepoznate opasnosti. Svjedoci smo specijalnih operacija velikobošnjaka.

_________________
Sanjam da pripojim RH BiH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kakanj - Kraljeva Sutjeska
PostPostano: 15 vel 2015, 22:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 ožu 2012, 11:13
Postovi: 391
Lokacija: Kraljeva Sutjeska
ma narodu policija i prija, da ne prija ne bi tražili da se ponovno otvori PS u Kr. Sutjesci, pa vam ovo sve sada dođe kao sreća u nesreći jer inače policijske patrole ne prolaze baš najčešće kroz Kraljevu Sutjesku ovim mrtvim zimskim danima, što je raj za lopove i provalnike

_________________
Herceg-Bosna will rise again


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 923 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 37  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 17 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO