HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 tra 2024, 07:12.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 143 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Dodik i Čović dogovorili formiranje vlasti
PostPostano: 31 lis 2014, 19:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23302
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
hinterland1 je napisao/la:
lider30 je napisao/la:
Pa zašto se ograničiti na BiH? Nek bude Hrvatska i BiH ili veći dio BiH jedna građanska država, jer zemljopisno se nadopunjuje i svatko vidi da su zemljopisna cjelina sa istim govorima i jezikom?


Pa neka bude, to je onda nova Jugoslavija, ako se svi dogovore neka je prave na ravnopravnim osnovama.


Naravno da će biti. Jedan pojedinac -jedan glas. Svatko ravnopravan.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dodik i Čović dogovorili formiranje vlasti
PostPostano: 31 lis 2014, 19:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 lis 2013, 21:41
Postovi: 9853
hinterland1 je napisao/la:
Tuta je napisao/la:
Kakvi Bosanci, samo građani Jugoslavije, nikakve regionalizme nećemo, građansku državu mi hoćemo!


Opet paralele između SRFJ i BiH, to dokazuje da nemate pojma o čemu pričate, jugoslavija je bila federacija republika, a ne građanska država.


Ali je trebala da bude građanska država. Meni su se u Jugoslaviji iskreno gadile federalne republike, posebno one nacionalne, kao SR Hrvatska i SR Srbija. Ja sam još vaktile agitirao da se ukinu federalne jedinice i proglasi građanska Jugoslavija. Jedan čovjek - jedan glas.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dodik i Čović dogovorili formiranje vlasti
PostPostano: 31 lis 2014, 19:45 
Offline

Pridružen/a: 26 lis 2014, 19:25
Postovi: 47
lider30 je napisao/la:
Naravno da će biti. Jedan pojedinac -jedan glas. Svatko ravnopravan.


SFRJ nije tako funkcionisala jer je bila federacija, Srbi nisu bili konstitutivni u Sloveniji i Makedoniji i obrnuto naprimjer.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dodik i Čović dogovorili formiranje vlasti
PostPostano: 31 lis 2014, 19:46 
Offline

Pridružen/a: 26 lis 2014, 19:25
Postovi: 47
Tuta je napisao/la:
Ali je trebala da bude građanska država. Meni su se u Jugoslaviji iskreno gadile federalne republike, posebno one nacionalne, kao SR Hrvatska i SR Srbija. Ja sam još vaktile agitirao da se ukinu federalne jedinice i proglasi građanska Jugoslavija. Jedan čovjek - jedan glas.


Pročitaj ustav RBiH iz 92. pa se javi.
Jugoslavija nije isto što i BiH i točka, paralele tu ne postoje.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dodik i Čović dogovorili formiranje vlasti
PostPostano: 31 lis 2014, 19:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 lis 2013, 21:41
Postovi: 9853
hinterland1 je napisao/la:
Tuta je napisao/la:
Ali je trebala da bude građanska država. Meni su se u Jugoslaviji iskreno gadile federalne republike, posebno one nacionalne, kao SR Hrvatska i SR Srbija. Ja sam još vaktile agitirao da se ukinu federalne jedinice i proglasi građanska Jugoslavija. Jedan čovjek - jedan glas.


Pročitaj ustav RBiH iz 92. pa se javi.
Jugoslavija nije isto što i BiH i točka, paralele tu ne postoje.


Pročitaj Ustav BiH iz 1995., pa mi onda reci.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dodik i Čović dogovorili formiranje vlasti
PostPostano: 31 lis 2014, 19:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23302
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
hinterland1 je napisao/la:
lider30 je napisao/la:
Naravno da će biti. Jedan pojedinac -jedan glas. Svatko ravnopravan.


SFRJ nije tako funkcionisala jer je bila federacija, Srbi nisu bili konstitutivni u Sloveniji i Makedoniji i obrnuto naprimjer.


Ja govorim o tvom idealu građanske države, ideal ćemo proširiti na logično zemljopisnu cjelinu sa istim govorom i čudi me zašto ti ne zastupaš tu tezu, kao čovjek širokih pogleda, čovjekoljublja i privržen ravnopravnosti ljudi?

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dodik i Čović dogovorili formiranje vlasti
PostPostano: 31 lis 2014, 19:48 
Offline

Pridružen/a: 26 lis 2014, 19:25
Postovi: 47
Tuta je napisao/la:
Pročitaj Ustav BiH iz 1995., pa mi onda reci.


Znam za taj ustav, krasan je i donio je blagostanje svima u BiH, najbolje posluju i funkcionišu administracija i lopovluk.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dodik i Čović dogovorili formiranje vlasti
PostPostano: 31 lis 2014, 19:49 
Offline

Pridružen/a: 26 lis 2014, 19:25
Postovi: 47
lider30 je napisao/la:
Ja govorim o tvom idealu građanske države, ideal ćemo proširiti na logično zemljopisnu cjelinu sa istim govorom i čudi me zašto ti ne zastupaš tu tezu, kao čovjek širokih pogleda, čovjekoljublja i privržen ravnopravnosti ljudi?


Ne treba ga širiti, zna se šta je BiH i koje su joj granice, ostale države neka rade šta žele.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dodik i Čović dogovorili formiranje vlasti
PostPostano: 31 lis 2014, 19:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 lis 2013, 21:41
Postovi: 9853
hinterland1 je napisao/la:
Tuta je napisao/la:
Pročitaj Ustav BiH iz 1995., pa mi onda reci.


Znam za taj ustav, krasan je i donio je blagostanje svima u BiH, najbolje posluju i funkcionišu administracija i lopovluk.


U Jugoslaviji se inače nije kralo. Isto tako, stari politolozi i filozofi utvrdili su da je krađa u građanskim i unitarnim državama po automatizmu nemoguća.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dodik i Čović dogovorili formiranje vlasti
PostPostano: 31 lis 2014, 19:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 tra 2014, 23:56
Postovi: 137
hinterland1 je napisao/la:
Ja sam protiv takve politike koja ide Alijinom linijom, ja sam za građansku opciju i jedinstvo svih Bosanaca i Hercegovaca bez obzira na vjeru.


Alija je ustvari prvi počeo sa pričom o građanskoj državi pod geslom: "građanska država ili građanski rat".

To što lažni multietničari ističu "građansku opciju" kao suprotnu Izetbegovićevoj je samo jedan u nizu pokazatelja njihove ludosti.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dodik i Čović dogovorili formiranje vlasti
PostPostano: 31 lis 2014, 19:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23302
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
hinterland1 je napisao/la:
lider30 je napisao/la:
Ja govorim o tvom idealu građanske države, ideal ćemo proširiti na logično zemljopisnu cjelinu sa istim govorom i čudi me zašto ti ne zastupaš tu tezu, kao čovjek širokih pogleda, čovjekoljublja i privržen ravnopravnosti ljudi?


Ne treba ga širiti, zna se šta je BiH i koje su joj granice, ostale države neka rade šta žele.


Pa sam si rekao da su države i granice umjetne tvorevine, a ne daš BiH, koja je isto nastala kao posljedica potrebe -da jedan narod (tada politički slabo definiran) u SFRJ ima dom, barem kao suvlasnik sa druga dva.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dodik i Čović dogovorili formiranje vlasti
PostPostano: 31 lis 2014, 19:52 
Offline

Pridružen/a: 26 lis 2014, 19:25
Postovi: 47
Muncimir je napisao/la:
Alija je ustvari prvi počeo sa pričom o građanskoj državi pod geslom: "građanska država ili građanski rat".

To što lažni multietničari ističu "građansku opciju" kao suprotnu Izetbegovićevoj je samo jedan u nizu pokazatelja njihove ludosti.


Ja nisam lažni multietničar. Alija je bio nacionalista i krio se pod plaštom građanske opcije.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dodik i Čović dogovorili formiranje vlasti
PostPostano: 31 lis 2014, 19:53 
Offline

Pridružen/a: 26 lis 2014, 19:25
Postovi: 47
lider30 je napisao/la:
Pa sam si rekao da su države i granice umjetne tvorevine, a ne daš BiH, koja je isto nastala kao posljedica potrebe -da jedan narod (tada politički slabo definiran) u SFRJ ima dom, barem kao suvlasnik sa druga dva.


Nisam to uopšte rekao, jedino šta je umjetno u BiH su nacije i vjere koje su podijelile Bosance i Hercegovce, zato se zalažem za građansku opciju jer nas ta opcija jedina može sve ujediniti.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dodik i Čović dogovorili formiranje vlasti
PostPostano: 31 lis 2014, 19:54 
Offline

Pridružen/a: 23 svi 2014, 16:55
Postovi: 1053
@hinterland
Koliko si ljudi pridobio na svoju stranu tom pricom i kad planiras osnovat politicku stranku,koje ce biti glavni prioriteti tvoje stranke i jednostvno pitanje...tko jos pusi tu pricu...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dodik i Čović dogovorili formiranje vlasti
PostPostano: 31 lis 2014, 19:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 lis 2013, 21:41
Postovi: 9853
hinterland1 je napisao/la:
lider30 je napisao/la:
Pa sam si rekao da su države i granice umjetne tvorevine, a ne daš BiH, koja je isto nastala kao posljedica potrebe -da jedan narod (tada politički slabo definiran) u SFRJ ima dom, barem kao suvlasnik sa druga dva.


Nisam to uopšte rekao, jedino šta je umjetno u BiH su nacije i vjere koje su podijelile Bosance i Hercegovce, zato se zalažem za građansku opciju jer nas ta opcija jedina može sve ujediniti.


Sve je umjetno i sve je društveni konstrukt. No, nacije su pak produkt stvarnih interesa ljudi, tako i države. Bosna i Hercegovina je tu iznimka jer nije nastala kao ostvarenje interesa ili mehanizma zaštite, već kao privremeni kompromis između tri različita interesa pod pritiskom vanjskog faktora.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dodik i Čović dogovorili formiranje vlasti
PostPostano: 31 lis 2014, 19:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23302
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
hinterland1 je napisao/la:
lider30 je napisao/la:
Pa sam si rekao da su države i granice umjetne tvorevine, a ne daš BiH, koja je isto nastala kao posljedica potrebe -da jedan narod (tada politički slabo definiran) u SFRJ ima dom, barem kao suvlasnik sa druga dva.


Nisam to uopšte rekao, jedino šta je umjetno u BiH su nacije i vjere koje su podijelile Bosance i Hercegovce, zato se zalažem za građansku opciju jer nas ta opcija jedina može sve ujediniti.


Rekao si konkretno za Hrvatsku da je umjetna da ima umjetne granice i zašto ne bi proširili priču tvojom logikom?
Citat:
HInterland:
Po čemu Hrvatska i Srbija nisu umjetne države? Šta znači uopće umjetno? Hrvatska izgleda puno umjetnije nego BiH, pogledaj joj samo oblik i granice.


Zašto se mora ograničiti na BiH, pa raditi jedan čovjek jedan glas? Ajmo napraviti Herceg-Bosnu na 25% Federacije pa praviti jedan čovjek-jedan glas.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dodik i Čović dogovorili formiranje vlasti
PostPostano: 31 lis 2014, 20:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 tra 2014, 23:56
Postovi: 137
hinterland1 je napisao/la:
Ja nisam lažni multietničar. Alija je bio nacionalista i krio se pod plaštom građanske opcije.


Nebitno što si ti osobno, jedina razlika u građanskoj politici Alije i lažnih multietničara je u tome što je Alija bio i islamist.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dodik i Čović dogovorili formiranje vlasti
PostPostano: 31 lis 2014, 20:01 
Offline

Pridružen/a: 26 lis 2014, 19:25
Postovi: 47
lider30 je napisao/la:
Rekao si konkretno za Hrvatsku da je umjetna da ima umjetne granice i zašto ne bi proširili priču tvojom logikom?


Rekao sam ako je BiH umjetna država, onda je Hrvatska još umjetnija. Rekao sam i kako je Hrvatska kroz istoriju rješavala nacionalno pitanje onih koji je nisu htjeli. Od berićetne 41. do 95te. Rekao sam i kako nisam za to da oni koji podržavaju republiku BiH protjeruju i ubijaju one koji ju ne podržavaju jer smo svi isti narod u BiH. Nacionalnosti i vjere su u Bosnu uvezene i podijelile su iste ljude.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dodik i Čović dogovorili formiranje vlasti
PostPostano: 31 lis 2014, 20:10 
Offline

Pridružen/a: 26 lis 2014, 19:25
Postovi: 47
Crnogorski istoričar o Bosni, on stanovnike Bosne prije nego su uvezene nacionalnosti u BiH zove Bošnjacima, za mene su to sve Bosanci i Hercegovci, ali izuzev toga je u pravu.



Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srpsko-hrvatsko jedinstvo: Dodik i Čović dogovorili formiranje vlasti
PostPostano: 31 lis 2014, 21:45 
Offline

Pridružen/a: 20 pro 2011, 19:02
Postovi: 8531
boksnamnik je napisao/la:
Vinka, da!

Ime Vinka je ženski obilk imena Vinko. Latinskog je porijekla. Dolazi od latinskog oblika Vincentius. Latinski vincens (u genitivu vincentis) znači ona koja pobjeđuje.

Treba li jos sta da dodam? :)

Pokojni ujac mi se zva Vinko, taj zenski oblik mi nije bija poznat, to je sve.

_________________
Oj Hrvati, svi na desno krilo....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srpsko-hrvatsko jedinstvo: Dodik i Čović dogovorili formiranje vlasti
PostPostano: 01 stu 2014, 00:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 lis 2014, 09:58
Postovi: 2352
Lokacija: Република Српска/Republika Srpska
puntar2.0 je napisao/la:
boksnamnik je napisao/la:
Vinka, da!

Ime Vinka je ženski obilk imena Vinko. Latinskog je porijekla. Dolazi od latinskog oblika Vincentius. Latinski vincens (u genitivu vincentis) znači ona koja pobjeđuje.

Treba li jos sta da dodam? :)

Pokojni ujac mi se zva Vinko, taj zenski oblik mi nije bija poznat, to je sve.


Evo npr. u Podrinju ime Vinko se moze naci u tragovima (u novije vrijeme ne). Znaci, prakticno je suprotno ovde - zensko ime je cesto, dok musko ime prakticno ne postoji., za razliku od tvog kraja (pretpostavljam da si iz Dalmacije ili tu negdje u okolini).
Mada, sad su u modi kod Srba imena istorijski poznatih licnosti i naravno vrhunskih sportista, a sve cesce novokomponovana :)

_________________
Za dobar zivot nije rodjen svako


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dodik i Čović dogovorili formiranje vlasti
PostPostano: 01 stu 2014, 01:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2010, 22:57
Postovi: 2546
Svarog je napisao/la:
:neznam

Cuo sam za tele sa dve glave , zenu sa tri sise...ali da su nam Hrvati , odnosno katolicanstvo , vjera pradjedovska , jos nisam ..
Najprije ce biti , da je kod tebe , ipak, nekakav error u pitanju ...


stolno srpsko trebinje sa biskupijom koja je starija od zagrebacke 100 godina =))

Stefan Nemanja je za života bio katolik

Stefan Nemanjić je nakon obnovljenih pregovora postigao dogovor sa rimskim papom Honorijem III da ga prizna za kralja Raške

Katolička crkva je jačala u Srbiji

1220. godine Stefan Prvovenčani piše papi Honoriju III, da želi da se naziva sinom Svete Rimske crkve, i njega kao Svetoga oca

Duklja je u to doba bila katolička i Vukan je bio katolik

kad su ovi vaki,kakav li im je tek narod bio

_________________
...naši zadržavaju po koju usamljenu zgradu, kao: "Hrvatski dom", hotel "Kalin", jedna zgrada u Gaju... Sva vojska u potpunom okruženju. Takvo nešto ne bih ni ja baba rasporedila.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dodik i Čović dogovorili formiranje vlasti
PostPostano: 01 stu 2014, 16:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 tra 2014, 23:56
Postovi: 137
SDA kreće u novu destabilizaciju i razbijanje Bosne?

Citat:
Kolegij SDA o sastanku Čović- Dodik: Nećemo se nikome pridruživati, nego voditi procese!

Kolegij SDA je, na danas održanoj sjednici, razmatrao pitanje implementacije rezultata Općih izbora u Bosni i Hercegovini, prenosi Hrvatski Medijski Servis.

SDA smatra da implementaciji izbornih rezultata treba što prije pristupiti, kako bi se formirala nova vlast do kraja ove godine.

Vlast u Bosni i Hercegovini treba formirati na osnovu programskih ciljeva koji će u osnovi značiti stabilizaciju političkih prilika, ubrzan ekonomski razvoj i zapošljavanje, te deblokadu EU i NATO puta Bosne i Hercegovine, priopćeno je iz SDA.

Pozivaju političke stranke koje međusobno vode razgovore oko formiranja vlasti da sebi ne daju ulogu koja im ne pripada, a naročito da se ne prave sporazumi dvojice bez trećeg.

-U tom kontekstu skrećemo pažnju na neutemeljene poruke s jučerašnjeg sastanka SNSD-HDZ BiH, jer sama SDA u državnom parlamentu ima zastupnika koliko ove dvije stranke zajedno. SDA se neće nikome pridruživati nego će voditi procese, stoji u priopćenju SDA./HMS/

http://hms.ba/kolegij-sda-o-sastanku-co ... i-procese/


Citat:
Izetbegovićev ured krivotvorio stav Predsjedništva BiH!

Priopćenje odaslano iz Predsjedništva BiH, u kojem je navedeno da je kritiziran usmeni izvještaj premijera Vjekoslava Bevanda o stanju na područjima pogođenim prirodnom nesrećom i implementaciji sredstava prikupljenih na donatorskoj konferenciji u Bruxellesu, nije stav najvišeg državnog vrha, izjavio je za “Dnevni avaz” upravo Bevanda.

Iz Predsjedništva BiH, naime, priopćeno je da je “zaključeno da podneseni usmeni izvještaj nije cjelovit i da ne sadrži precizne informacije o stanju na terenu i implementaciji donatorskih sredstava”. No, Bevanda kaže da je to očito samo stav jednog člana, i to predsjedavajućeg Bakira Izetbegovića.

U izjavi za „Avaz“ pojašnjava da je jučer razgovarao sa članom Predsjedništva Nebojšom Radmanovićem, koji je, kako kaže, također bio začuđen tim priopćenjem, te da mu je kazao da ono nije usuglašavano i da je upućeno iz Ureda Bakira Izetbegovića, predsjedavajućeg Predsjedništva BiH.

– Priopćenje je, očito, pisano iz Ureda Bakira Izetbegovića i apsolutno ne odražava ono što je bilo na sjednici Predsjedništva. Ja jesam podnio usmeno izvješće, odgovorio sam na sva pitanja koja su u djelokrugu moga rada i sam ponudio da opet saberem sve ono što sam dostavljao, i da to u pisanoj formi dostavim. Apsolutno ništa više. Znači, nijednog nezadovoljstva – kazao je Bevanda.
...

http://hms.ba/izetbegovicev-ured-krivot ... istva-bih/


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dodik i Čović dogovorili formiranje vlasti
PostPostano: 01 stu 2014, 16:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Mogao bi Bakir dobro poslužiti ovaj put. Podigli ga takvi izborni rezultati pa se može ponašati kao sultan. Samo u rogove direktno i čitavu državu paralizirati.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dodik i Čović dogovorili formiranje vlasti
PostPostano: 02 stu 2014, 04:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 lis 2013, 21:41
Postovi: 9853
Sve na stranu, Dodik i Čović napravili su briljantnu stvar. O sebi su napravili dojam kao stabilnom dijelu BiH, onom dijelu koji želi raditi, koji se želi uhvatiti posla. Osim toga, Čović ima odličnu priču - ide u koaliciju samo s legitimnima. Protiv toga nema argumentacije, jer to je suština demokratskih sustava, a ovo je pitanje bitno posebno u nacionalno podijeljenim državama. Svi su se prethodno usuglasili da samo legitimni predstavnici idu u vlast.

U Srpskoj je situacija bila dosta mutna, pa je Čović u neku ruku pružio ruku Dodiku tako da sada čine tandem. Čovića mogu dobiti samo s Dodikom, čiji je SNSD ipak izborni pobjednik pred SDS-om, doduše u nijansama. No, SDS je ovime svakako ispao iz igre. Jer HDZ BiH je jedini siguran element nove vlasti. Time su stavili bošnjačke stranke u nezgodan položaj - da se kao kerovi svađaju za vlast, da podmeću i podvaljuju jedna drugoj - da se prikažu kao nestabilni, rušilački faktor. Ovo će dobro doći i Dodiku, posebno nakon vremena kada su ga iz međunarodne zajednice kritizirali da je glavni rušitelj BiH.

Dakle, na Bošnjacima je - SDA, SBB ili DF. Kako god, Čović i Dodik su u igri zajedno i bilo koja bošnjačka stranka koja uđe u vladajuću koaliciju morati će prihvatiti ovaj hrvatsko-srpski tandem.

Drugačije ne može ni biti. Od početka je bilo jasno da će Čović i Dodik napraviti čvrsti savez i kako god da je razvoj događaja krenuo (nije morao ovako, ali je dobro da jest), opet bi sav teret pao na bošnjačke stranke. Čović mora u koaliciju prihvatiti SDA, a sada, kako će se SDA dogovoriti s kojom će od bošnjačkih stranaka ići u vlast, ovisi o Bošnjacima.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 143 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Naša Kvačica i 389 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO