HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 29 ožu 2024, 14:44.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 2193 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40 ... 88  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Događanja u Makedoniji
PostPostano: 17 srp 2014, 18:04 
Offline

Pridružen/a: 08 lis 2012, 15:49
Postovi: 1565
dobro svaki narod ima svoje tezhnje.Mi smatramo da se ostvare nashi pllanovi do 2050 godine kada bi se ispunilli ovi pllanovi:
http://lajme24ore.eu/wp-content/uploads ... ike-05.gif
vreme ce pokazati ko je u pravu


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Makedoniji
PostPostano: 21 srp 2014, 17:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 sij 2013, 15:27
Postovi: 1676
Lokacija: Srbija Beograd
MKD:Albanci pred sudom zbog nasilja
IZVOR: TANJUG
Skoplje -- Protiv osam Albanaca biće podnete krivične prijave zbog nasilja i narušavanja javnog reda i mira tokom protesta u Skoplju, javili su makedonski mediji.

slika

Javno tužilaštvo ih tereti za nasilje tokom protesta zbog presude na doživotne kazne zatvora šestorici njihovih sunarodnika u slučaju Monstrum kada su kamenovane zgrade dva suda, dok je deo demonstranata prevrtao kontejnere i bacao kamenje na policiju.

Prema podacima Ministarstva za unutrašnje poslove u demonstracijama je bilo povređeno dvadeset policajaca od kojih četvorica teško i desetoro građana.

Prvom i Drugom opštinskom sudu u Skoplju je naneta šteta u ukupnoj vrednosti od milion denara (jedan evro iznosi oko 60,80 denara).

Odbrana je odbacila optužbe, a okrivljeni su se izjasnili da su nevini.

Odbrana, naime,s matra da tužilaštvo nema čvrste dokaze protiv okrivljenih, kao i da se neki okrivljeni uopšte nisu nalazili na licu mesta dok su drugi okrivljeni bili samo fizički prisutni i nisu učestvovali u nasilju.

Suđenje će biti nastavljeno sutra.

Šestorica Albanaca osuđena su na doživotne kazne zatvora za ubistvo petorice Makedonaca uoči Uskrsa 2012. godine.

*****************************

Međuetnički odnosi u MKD kritični"
IZVOR: TANJUG
Skoplje -- OEBS ocenjuje da su međuetnički odnosi u Makedoniji kritični i da će takvi i ostati, objavio je portal Tajm na makedonskom jeziku.



Ovu ocenu je, kako se navodi, iznela visoka komesaka za nacionalne zajednice Astrid Thors u izveštaju koji je podnela u Beču posle posete Makedeoniji.

Etnička polarizacija društva je bila u centru mojih razgovora sa političkim rukovodstvom u Skoplju u junu mesecu. Nažalost, tendencije političkih podela su se još više učvrstile i incidenti dobijaju međuetničku pozadinu", izvestila je Thors centralu OEBS-a.

Ona je kazala da te indicente nije dovoljno tretirati samo kao bezbednosno pitanje.

"Iako je političkim liderima to više nego jasno, ne postoji dogovor o načinu na koji to pitanje treba rešavati. Ja sam posetila vladu, tražeći da upotrebi svoj novi mandat kako bi radila u korist dijaloga i saradnje čitavog etno-političkog spektra. To je jedan od načina za izgradnju političkog konsenzusa", rekla je Thors.

Visoka komesarka EU je dodala da bi međuetnički dijalog mogao da omogući i revuziju Ohridskog sporazuma, da bi se došlo do željenih politika za budućnosti.

Ohridski sporazum je potpisan polovinom avgusta 2001. godine i njime je označen kraj sukoba u Makedoniji između oružanih snaga i tzv. Oslobodilačke nacionalne armije, koji je pretio da se proširi i izazove nesagledive posledice.

Evropska unija insistira na poštovanju Ohridskog sporazuma, dok Makedonci smatraju da su Albancima Sporazumom data prevelika prava, a Albanci misle da se Sporazum ne sprovodi i ne poštuje dovoljno.

Iz aspekta evrointegracija, sprovođenje Okvirnog dogovora je važno zato što on spada u poglavlje političkih kriterijuma čije je celovito ispunjenje od suštinskog značenja za početak pristupnih pregovora Makedonije.

*************************************

Makedonija nije imala problem demokratičnosti, nije imala genocidnog Slobu i Ratka Mladića, četničke fašiste ... u čemu je problem sa zemljom koja teži natou i eu.
Šta šiptarima treba ? Je l problem u njihovoj bolesnoj religiji ?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Makedoniji
PostPostano: 18 ruj 2014, 17:53 
Offline

Pridružen/a: 21 stu 2012, 09:26
Postovi: 3402
Lokacija: Србија
Citat:
Haljilji proglasio "republiku Iliridu" usred Skoplja

Nekadašnji lider albanske Partije za demokratsko delovanje u Makedoniji Nevzat Haljilji proglasio je na skopskom trgu Skenderebeg "Republiku Iliridu", koja se, kako je rekao, zasniva na Ustavu SAD u čijoj preambuli stoji da svako ljudko biće ima pravo da upravlja samim sobom.

Haljilji je rekao i da se ta republika zasniva na stavu američkog predsednika Vudre Vilsona koji je govorio da narodi imaju pravo na samoopredelejnje, javili su makedonski mediji.

Od premijera Nikole Gruevskog je zatražio da pokrene postupak za federalizaciju Makedonije.

Kao predsednik Iliride traži da Makedonija funkcioniše kao država sa dve ravnopravne republike, Ilirida i Makedonija, po principu bivše zajednice Srbije i Crne Gore i belgijske federacije.

"Danas smo proglasili Republiku Iliridu a Makedonija treba da se uredi kao Unija Iliride i Makedonije. Nismo za promenu spoljnih granica Makedonije ali treba definisati administrativne granice Iliride i Makedonije. To treba da bude urađeno po modelu koji su pre nekoliko godina imale Srbija i Crna Gora i koji Belgija i sada ima", rekao je Haljilji.

Ukoliko makedonske institucije budu ignorisale postavljene zahteve, Haljilji najavljuje referendum.

"Mi Albanci u Makedoniji imamo 400 hiljada glasova", rekao je on.

Od premijera Nikole Gruevskog je zatražio da po primeru bivšeg belgijskog premijera, koji je 1970 godine naredio da Belgija bude federalizovana izda nalog parlamentu da započne proceduru za federalizaciju Makedonije.

On je rekao da je to neophodno zbog toga što Ohridski sporazum iako je zaustavio sukob 2001. godine nije uspeo da obezbedi ravnopravnost Albanaca i makedonaca.

Proglašenje Iliride je pozdravio i Idriz Sinani predsednik Medjunarodnog foruma za ljudska prava koji je rekao da je proglašenje te republike kraj za diskriminaciju Albanaca u Makedoniji.

"Albanske političke partije koje su danas aktivne u makedonskoj vladi i skupštini kao da su odustale od zahteva Albanaca za jednakošću sa slovenskim gradjanima".


Izvor: blic.rs


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Makedoniji
PostPostano: 18 ruj 2014, 20:07 
Offline

Pridružen/a: 08 lis 2012, 15:49
Postovi: 1565
zajebali su islamiste.Bilo bi glupo sada proglasivanje nekakve muslimanske tvorevine u makedoniju.svaki bi se tome smijao


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Makedoniji
PostPostano: 29 lis 2014, 22:00 
Offline

Pridružen/a: 08 lis 2012, 15:49
Postovi: 1565
Dvije granate pogodile makedonski parlament.
http://almakos.com/lajme/maqedoni/64363 ... -foto.html


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Makedoniji
PostPostano: 29 lis 2014, 22:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19704
Sokolijevi sunarodnici se malo igraju raketaketaj sa makedonskom državom. :zubati

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Makedoniji
PostPostano: 01 stu 2014, 00:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 lis 2014, 09:58
Postovi: 2352
Lokacija: Република Српска/Republika Srpska
Citat:
Kao predsednik Iliride traži da Makedonija funkcioniše kao država sa dve ravnopravne republike, Ilirida i Makedonija, po principu bivše zajednice Srbije i Crne Gore i belgijske federacije.

"Danas smo proglasili Republiku Iliridu a Makedonija treba da se uredi kao Unija Iliride i Makedonije. Nismo za promenu spoljnih granica Makedonije ali treba definisati administrativne granice Iliride i Makedonije. To treba da bude urađeno po modelu koji su pre nekoliko godina imale Srbija i Crna Gora i koji Belgija i sada ima", rekao je Haljilji.


Dobar ovaj pristup: Makedonija = Makedonija + Ilirida
Znamo iz matematike: Sabiranjem nule i prirodnog broja se dobija isti taj prirodni broj. Primjer: 5 + 0 = 5
Ako uzmemo u obzir prethodno navedeno, dobijamo na kraju: Ilirida = 0
Znaci, nista od toga :)

_________________
Za dobar zivot nije rodjen svako


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Makedoniji
PostPostano: 01 stu 2014, 12:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 sij 2013, 15:27
Postovi: 1676
Lokacija: Srbija Beograd
Srbija će pomoći Makedoniji u svakom slučaju. Juče je Ivanov posetio Beograd, a ulicama Kneza Miloša i Kralja Milana svuda su bile makedonske i srpske zastave.

Đorđe Ivanov u Srbiji, sastao se sa Nikolićem

slika

slika

http://mondo.rs/a741023/Info/Srbija/Djo ... licem.html


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Makedoniji
PostPostano: 01 stu 2014, 22:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 sij 2013, 15:27
Postovi: 1676
Lokacija: Srbija Beograd
"Albanska garda" patrolira Makedonijom!?

"Albanska garda" patrolira Makedonijom!?
Autor: SRNA
Samozvana "Garda Republike Iliride" saopštila je da je počela sa patroliranjem "svuda gde živi albansko stanovništvo" i da "albanska teritorija neće biti ostavljena bez obezbeđenja".

slika

Grupa od tridesetak osoba 18. septembra ispred spomenika Skenderbegu u Skoplju proglasili su tzv. "Republiku Iliridu" koja, kako su saopštili, obuhvata područje od Struge do Kumanova.

U saopštenju, koje su danas objavili mediji u Makedoniji, navodi se da će štab "Garde" biti aktivan na celoj teritoriji tzv. "Republike Ilirida", odnosno biće formirano obezbeđenje u gradovima koji, kako smatraju, pripadaju toj "republici".

"Cilj `Garde` će biti konfrontacija sa ljudima koji su prodali albanske nacionalne interese. `Republika Ilirida` zajedno sa svojom gardom sada je realnost i dejstvovaće u skladu sa novim zakonom, odnosno privremnim zakonima dok ne bude rešen konačni status teritorije u skladu sa Ženevskom konvencijom", navode iz te organizacije.

U saopštenju, koje je potpisao "general" Hamdi Ndrecaj – Panteri, upućena je molba građanima da "budu ljubazni" kada "Garda" izvršava naredbe, jer će to biti od koristi stanovništvu "Republike Ilirida", bez obzira na nacionalnu, versku ili rasnu pripadnost.

http://mondo.rs/a741406/Info/Ex-Yu/Alba ... nijom.html


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Makedoniji
PostPostano: 01 stu 2014, 22:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 lis 2014, 09:58
Postovi: 2352
Lokacija: Република Српска/Republika Srpska
Obice im se ovakve stvari o glavu kad tad

_________________
Za dobar zivot nije rodjen svako


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Makedoniji
PostPostano: 01 stu 2014, 22:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 17 ruj 2014, 14:43
Postovi: 248
Izgleda da Šiptari opet pozivaju na rat.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Makedoniji
PostPostano: 01 stu 2014, 22:59 
Offline

Pridružen/a: 08 lis 2012, 15:49
Postovi: 1565
boksnamnik je napisao/la:
Citat:
Kao predsednik Iliride traži da Makedonija funkcioniše kao država sa dve ravnopravne republike, Ilirida i Makedonija, po principu bivše zajednice Srbije i Crne Gore i belgijske federacije.

"Danas smo proglasili Republiku Iliridu a Makedonija treba da se uredi kao Unija Iliride i Makedonije. Nismo za promenu spoljnih granica Makedonije ali treba definisati administrativne granice Iliride i Makedonije. To treba da bude urađeno po modelu koji su pre nekoliko godina imale Srbija i Crna Gora i koji Belgija i sada ima", rekao je Haljilji.


Dobar ovaj pristup: Makedonija = Makedonija + Ilirida
Znamo iz matematike: Sabiranjem nule i prirodnog broja se dobija isti taj prirodni broj. Primjer: 5 + 0 = 5
Ako uzmemo u obzir prethodno navedeno, dobijamo na kraju: Ilirida = 0
Znaci, nista od toga :)

Znaci, nista od toga.-to sam cesto sluso kao malo dete 1981 godine posle demonstracija u pristini.Nase cevabdzije koji su radili po srbiji sam znao slusati kako kazu:Ma ovi kosovari nisu normalni.Dali su uopste svesni koliko je jaka jugosllavija.Ovog puta je nedostajallo to znaju li uopshte albanci koliko je jaka makedonija.A da zaboravio sam tomu grobara.On je jak


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Makedoniji
PostPostano: 01 stu 2014, 23:03 
Offline

Pridružen/a: 08 lis 2012, 15:49
Postovi: 1565
Haurvatat je napisao/la:
Izgleda da Šiptari opet pozivaju na rat.

Da.znas onu pesmu:bit ce rata kazu svi


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Makedoniji
PostPostano: 01 stu 2014, 23:04 
Offline

Pridružen/a: 08 lis 2012, 15:49
Postovi: 1565
boksnamnik je napisao/la:
Obice im se ovakve stvari o glavu kad tad

pa jednom u 50 godina se desavaju takve stvari.Znaci do 2050 zivi bili pa vidjeli kako ce se stvari odvijati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Makedoniji
PostPostano: 01 stu 2014, 23:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 lis 2014, 09:58
Postovi: 2352
Lokacija: Република Српска/Republika Srpska
Citat:
Znaci, nista od toga.-to sam cesto sluso kao malo dete 1981 godine posle demonstracija u pristini.Nase cevabdzije koji su radili po srbiji sam znao slusati kako kazu:Ma ovi kosovari nisu normalni.Dali su uopste svesni koliko je jaka jugosllavija.Ovog puta je nedostajallo to znaju li uopshte albanci koliko je jaka makedonija.A da zaboravio sam tomu grobara.On je jak


Upste ne treba da se kaze "koliko je jaka Makedonija". Nije poenta u tome, vec je poenta u agresivnosti. Agresivnost moze da se trpi do odredjene mjere. Albanci (tacnije, vodje - zvanicne i nezvanicne) stvaraju takvu atmosferu da ce svi susjedi da im budu neprijatelji. To ce vas dovesti u samoizolaciju.

_________________
Za dobar zivot nije rodjen svako


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Makedoniji
PostPostano: 01 stu 2014, 23:26 
Offline

Pridružen/a: 08 lis 2012, 15:49
Postovi: 1565
boksnamnik je napisao/la:
Citat:
Znaci, nista od toga.-to sam cesto sluso kao malo dete 1981 godine posle demonstracija u pristini.Nase cevabdzije koji su radili po srbiji sam znao slusati kako kazu:Ma ovi kosovari nisu normalni.Dali su uopste svesni koliko je jaka jugosllavija.Ovog puta je nedostajallo to znaju li uopshte albanci koliko je jaka makedonija.A da zaboravio sam tomu grobara.On je jak


Upste ne treba da se kaze "koliko je jaka Makedonija". Nije poenta u tome, vec je poenta u agresivnosti. Agresivnost moze da se trpi do odredjene mjere. Albanci (tacnije, vodje - zvanicne i nezvanicne) stvaraju takvu atmosferu da ce svi susjedi da im budu neprijatelji. To ce vas dovesti u samoizolaciju.

Susjedi trebaju jednom za uvijek da se otarase starih predrasuda prema albancima.Susjedi trebaju da utuve u gllavu da allbanci nisu vishe onaj potencijallni deo za ispoljavanje njihovih ekspansionistickih snova.Makedonska vllada treba da utuvi u gllavu da ako nastavi sa politikom korumpiranja i ucenjivanja albanskih vodja naneti veoma velikih steta prije svega svojoj drzavi.Kao prvo susjedi trebaju da znaju da svaki od njih ima okupirane allbanske zemlje.U ime tog mira na ballkanu mi smo spremni vishe od polla allbanaca da zhivimo van maticne drzhave.Znaci mi i samo mi se zhrtvujemo za te ciljeve.Ako komsije jos nastave sa tezhnjom da u tim okupiranim teritorijama nas nema ondak je to njihov problem a ne nash


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Makedoniji
PostPostano: 02 stu 2014, 00:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 lis 2014, 09:58
Postovi: 2352
Lokacija: Република Српска/Republika Srpska
Vidjecemo kako ce u buducnosti ici to zamisljeno prekrajanje granica. Nije to samo problem vasih susjeda, vec i vas - zajednicki problem.
Ne mozes ti tako lako gdje god si vecina da to prosto pripajas! Znas li na sta bi svijet licio? Al dobro, opameticete se vi sa svojim teznjama.
U redu je decentralizacija Makedonije, ali nista vise od toga. Sve ostalo je u domenu katastrofe

_________________
Za dobar zivot nije rodjen svako


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Makedoniji
PostPostano: 02 stu 2014, 10:35 
Offline

Pridružen/a: 21 stu 2012, 09:26
Postovi: 3402
Lokacija: Србија
sokoli je napisao/la:
boksnamnik je napisao/la:

Upste ne treba da se kaze "koliko je jaka Makedonija". Nije poenta u tome, vec je poenta u agresivnosti. Agresivnost moze da se trpi do odredjene mjere. Albanci (tacnije, vodje - zvanicne i nezvanicne) stvaraju takvu atmosferu da ce svi susjedi da im budu neprijatelji. To ce vas dovesti u samoizolaciju.

Susjedi trebaju jednom za uvijek da se otarase starih predrasuda prema albancima.Susjedi trebaju da utuve u gllavu da allbanci nisu vishe onaj potencijallni deo za ispoljavanje njihovih ekspansionistickih snova.Makedonska vllada treba da utuvi u gllavu da ako nastavi sa politikom korumpiranja i ucenjivanja albanskih vodja naneti veoma velikih steta prije svega svojoj drzavi.Kao prvo susjedi trebaju da znaju da svaki od njih ima okupirane allbanske zemlje.U ime tog mira na ballkanu mi smo spremni vishe od polla allbanaca da zhivimo van maticne drzhave.Znaci mi i samo mi se zhrtvujemo za te ciljeve.Ako komsije jos nastave sa tezhnjom da u tim okupiranim teritorijama nas nema ondak je to njihov problem a ne nash


A tamo gde ima vas...

http://www.blic.rs/Vesti/Svet/507649/Pocelo-patroliranje-Garde-Republike-Iliride-u-Makedoniji


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Makedoniji
PostPostano: 02 stu 2014, 10:39 
Offline

Pridružen/a: 08 lis 2012, 15:49
Postovi: 1565
boksnamnik je napisao/la:
Vidjecemo kako ce u buducnosti ici to zamisljeno prekrajanje granica. Nije to samo problem vasih susjeda, vec i vas - zajednicki problem.
Ne mozes ti tako lako gdje god si vecina da to prosto pripajas! Znas li na sta bi svijet licio? Al dobro, opameticete se vi sa svojim teznjama.
U redu je decentralizacija Makedonije, ali nista vise od toga. Sve ostalo je u domenu katastrofe


Ok mi smo uvijek za sporazum sa komsijama.Ne moramo mi nista da se odvajamo i da prekrajavamo granice.Mi cemo cekati da vidimo kako ce se dalje odvijati stvari.Mi nikad necemo traziti nista vise od nase brace srba na ballkanu.Ako ne moze da se odvajaju srbi iz srpske republike ili severnog kosova kako ce moci da se odvajaju allbanci iz makedonije ili iz presevske doline.Ali mozemo traziti bar 70% onoga sta imaju srbi u bosni za nasu bracu u makedoniju.Mislim da je to matematicki korektno. ili 70% onoga sta imaju srbi na kosovu za nasu bracu u presevskoj dolini.
Sta se odvajanju makedonije tice nama najmanje odgovara secesija.Ali makedonci to maximalno zele.Ali u tome ih sprecava neka visa silla.Pitao bih srbe iz bosne pa i hrvate iz bosne sta bi rekli kada bi sutra bosnjacki parlament usvojio budzet u kom budzetu dvije milijarde konvertibilnih maraka bi se dodelili jednom projektu recimo sarajevo 2015 kojim parama bi se gradili spomenici nekakvim bijedicima ili izetbegovicima.
Kako bi vam izgledalo ako iz banjalluke ili ljubushke otisli u sarajevo da pllatite komunalije da bi mogo da gradis kucu u gornjem seheru kod banja lluke.I da od tih para banja lluka ne dobija ni jedan cent.Nama se vrsi pritisak da se mi pobunimo i trazhimo odvajanje makedonije ali mi to necdemo da uradimo sigurno.
Makedonski natalitet je nizi od mortaliteta na godisnjem nivou oko 5 hiljada ljudi.Sa druge strane kod allbanaca je u plusu oko 4 hiljade na godishnjem nivou.Ako jos racunamo da se toliko allbanaca radjaju godisnje van makedonije (a koji u stvari su makedonski gradjani jer tamo gde jesu su na privremenom radu), ondak allbanci sa sve turcima romima i bosnjacima su u plusu na godisnjem nivou oko deset hiljada.Sa druge strane makedonci su u minusu 5 hiljada i jos masovna emigracija makedonaca od siromastije to ti je automatski razlika od 20 hiljada gradjana godisnje.Zato makedonci se zhure da spase sta se da spasiti na brzinu da se odvajaju.Al to nece proci.Babo kazhe NE.A dok babo kazhe NE nece ni biti secesije, a ove ujdurme sa ovim panterima i tim gardama to je samo ciscenje racuna medju korumpiranim politicarima allbancima.Pa nek se mallo ubijaju nek se cisti mallo teren


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Makedoniji
PostPostano: 02 stu 2014, 10:59 
Offline

Pridružen/a: 08 lis 2012, 15:49
Postovi: 1565
Hunter je napisao/la:
sokoli je napisao/la:
Susjedi trebaju jednom za uvijek da se otarase starih predrasuda prema albancima.Susjedi trebaju da utuve u gllavu da allbanci nisu vishe onaj potencijallni deo za ispoljavanje njihovih ekspansionistickih snova.Makedonska vllada treba da utuvi u gllavu da ako nastavi sa politikom korumpiranja i ucenjivanja albanskih vodja naneti veoma velikih steta prije svega svojoj drzavi.Kao prvo susjedi trebaju da znaju da svaki od njih ima okupirane allbanske zemlje.U ime tog mira na ballkanu mi smo spremni vishe od polla allbanaca da zhivimo van maticne drzhave.Znaci mi i samo mi se zhrtvujemo za te ciljeve.Ako komsije jos nastave sa tezhnjom da u tim okupiranim teritorijama nas nema ondak je to njihov problem a ne nash


A tamo gde ima vas...

http://www.blic.rs/Vesti/Svet/507649/Pocelo-patroliranje-Garde-Republike-Iliride-u-Makedoniji

Al zato tamo gde ima nas nema nesto drugo.A to drugo ima gde ima one ostale, i koje necu da postiram jer ce poceti vrijedjanje a to stvarno ne zelim.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Makedoniji
PostPostano: 02 stu 2014, 11:06 
Offline

Pridružen/a: 21 stu 2012, 09:26
Postovi: 3402
Lokacija: Србија
sokoli je napisao/la:
Hunter je napisao/la:

Al zato tamo gde ima nas nema nesto drugo.A to drugo ima gde ima one ostale, i koje necu da postiram jer ce poceti vrijedjanje a to stvarno ne zelim.


Sve što ti govoriš na ovoj temi demantuju dešavanja na terenu. Za vređanje se slažem, treba ga izbegavati...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Makedoniji
PostPostano: 02 stu 2014, 11:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 lis 2014, 09:58
Postovi: 2352
Lokacija: Република Српска/Republika Srpska
sokoli je napisao/la:
boksnamnik je napisao/la:
Vidjecemo kako ce u buducnosti ici to zamisljeno prekrajanje granica. Nije to samo problem vasih susjeda, vec i vas - zajednicki problem.
Ne mozes ti tako lako gdje god si vecina da to prosto pripajas! Znas li na sta bi svijet licio? Al dobro, opameticete se vi sa svojim teznjama.
U redu je decentralizacija Makedonije, ali nista vise od toga. Sve ostalo je u domenu katastrofe


Ok mi smo uvijek za sporazum sa komsijama.Ne moramo mi nista da se odvajamo i da prekrajavamo granice.Mi cemo cekati da vidimo kako ce se dalje odvijati stvari.Mi nikad necemo traziti nista vise od nase brace srba na ballkanu.Ako ne moze da se odvajaju srbi iz srpske republike ili severnog kosova kako ce moci da se odvajaju allbanci iz makedonije ili iz presevske doline.Ali mozemo traziti bar 70% onoga sta imaju srbi u bosni za nasu bracu u makedoniju.Mislim da je to matematicki korektno. ili 70% onoga sta imaju srbi na kosovu za nasu bracu u presevskoj dolini.
Sta se odvajanju makedonije tice nama najmanje odgovara secesija.Ali makedonci to maximalno zele.Ali u tome ih sprecava neka visa silla.Pitao bih srbe iz bosne pa i hrvate iz bosne sta bi rekli kada bi sutra bosnjacki parlament usvojio budzet u kom budzetu dvije milijarde konvertibilnih maraka bi se dodelili jednom projektu recimo sarajevo 2015 kojim parama bi se gradili spomenici nekakvim bijedicima ili izetbegovicima.
Kako bi vam izgledalo ako iz banjalluke ili ljubushke otisli u sarajevo da pllatite komunalije da bi mogo da gradis kucu u gornjem seheru kod banja lluke.I da od tih para banja lluka ne dobija ni jedan cent.Nama se vrsi pritisak da se mi pobunimo i trazhimo odvajanje makedonije ali mi to necdemo da uradimo sigurno.
Makedonski natalitet je nizi od mortaliteta na godisnjem nivou oko 5 hiljada ljudi.Sa druge strane kod allbanaca je u plusu oko 4 hiljade na godishnjem nivou.Ako jos racunamo da se toliko allbanaca radjaju godisnje van makedonije (a koji u stvari su makedonski gradjani jer tamo gde jesu su na privremenom radu), ondak allbanci sa sve turcima romima i bosnjacima su u plusu na godisnjem nivou oko deset hiljada.Sa druge strane makedonci su u minusu 5 hiljada i jos masovna emigracija makedonaca od siromastije to ti je automatski razlika od 20 hiljada gradjana godisnje.Zato makedonci se zhure da spase sta se da spasiti na brzinu da se odvajaju.Al to nece proci.Babo kazhe NE.A dok babo kazhe NE nece ni biti secesije, a ove ujdurme sa ovim panterima i tim gardama to je samo ciscenje racuna medju korumpiranim politicarima allbancima.Pa nek se mallo ubijaju nek se cisti mallo teren


Sporazum treba graditi na realnim osnovama, a ne raditi megalomanski. Ne moze se prisvajati svako podrucje gdje postoji narod.
Greska npr. Srba iz Hrvatske je sto nisu prihvatili plan Z4 (mada je njime mnogo nudjeno, jer nije realno - zaseban monetarni sistem, zasebno MUP itd), pa su sada razbacani na sve strane. Da su prihvatili ostati u Hrvatskoj bili bi znacajan element pri odlucivanju, a i Hrvati u BiH nebi dozivjeli toliki demografski pad. Ma jok, Sloba je htio i vise, pa je dobio Batajnicu od 100 000 stanovnika (a bila mjesto od 30 000), nova naselja tipa Busije kod Surcina i td.
Sto se tice Kosova - to je prica koja je u fazi raspleta. Naravno da Srbija nece uciniti taj korak da ga prizna, jer to nezvanicno uslovljava podjelom, a zvanicno formiranjem Zajednice Srpskih Opstina. Mada, po Ivici Dacicu (ipak je i on nekakav faktor u Srbiji i probni balon) prihvatljivije je aneksija Kosova od strane Albanije nego li nezaviusnost (jer Albaniju drzava Srbija priznaje).
Sto se tice tzv. Presevske doline, tu ce sigurno situacija ostati takva kakva je sad. O cemu pricas kad znas dobro da je situacija na terenu takva da Albanci ni u jednom segmentu ne postuju drzavu (ne placanje poreza, svih racuna koje svi mi placamo ma gdje bili). To je klasicna gradjanska neposlusnost, a pricate o ugnjetavanju od strane te iste drzave.
Makedonija, kao sto rekoh, ce na kraju biti decentralizovana drzava, ali samo u ekonomskom smislu, ali siguran sam da to nije cilj Albanaca (sto ce se vremenom pokazati).

_________________
Za dobar zivot nije rodjen svako


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Makedoniji
PostPostano: 02 stu 2014, 12:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 sij 2013, 15:27
Postovi: 1676
Lokacija: Srbija Beograd
Svaka bivša republika je dobila granice koje je imala, samo je Srbije oštećena ocepljenjem KiM, tako da mira neće biti dok bar ne dođemo svi u istu poziciju.
Po toj logici sve republike bi trebalo da daju jedan deo teritorije, kao bi svi bili u istoj ravni.

Međutim nas ne zanimaju drugi, samo želimo svoje, a to je KiM.
Zbog šiptara ćemo prevazići sve nesuglasice i sporove sa susedima, od Makedonije do Hrvatske. Čekaćemo svojih 5 minuta, ničija nije gorela do zore.
Istorijsko pomirenje je moguće čak i sa Bošnjacima, ali sa šiptarima nikada, dok se šire na srpskoj zemlji.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Makedoniji
PostPostano: 02 stu 2014, 14:32 
Offline

Pridružen/a: 21 stu 2012, 09:26
Postovi: 3402
Lokacija: Србија
Whiteone je napisao/la:
Svaka bivša republika je dobila granice koje je imala, samo je Srbije oštećena ocepljenjem KiM, tako da mira neće biti dok bar ne dođemo svi u istu poziciju.
Po toj logici sve republike bi trebalo da daju jedan deo teritorije, kao bi svi bili u istoj ravni.

Međutim nas ne zanimaju drugi, samo želimo svoje, a to je KiM.
Zbog šiptara ćemo prevazići sve nesuglasice i sporove sa susedima, od Makedonije do Hrvatske. Čekaćemo svojih 5 minuta, ničija nije gorela do zore.
Istorijsko pomirenje je moguće čak i sa Bošnjacima, ali sa šiptarima nikada, dok se šire na srpskoj zemlji.


Normalno da se šire kad se vi skupljate... Njih je sve više, vas je sve manje.

Konstatacija da bi sve bivše republike trebalo da se odreknu dela teritorije jer Srbija nije mogla da odbrani svoj, je za uramiti. Takav biser se ni tebi ne desi svaki dan...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Makedoniji
PostPostano: 02 stu 2014, 15:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 sij 2013, 15:27
Postovi: 1676
Lokacija: Srbija Beograd
Hunter je napisao/la:
Whiteone je napisao/la:
Svaka bivša republika je dobila granice koje je imala, samo je Srbije oštećena ocepljenjem KiM, tako da mira neće biti dok bar ne dođemo svi u istu poziciju.
Po toj logici sve republike bi trebalo da daju jedan deo teritorije, kao bi svi bili u istoj ravni.

Međutim nas ne zanimaju drugi, samo želimo svoje, a to je KiM.
Zbog šiptara ćemo prevazići sve nesuglasice i sporove sa susedima, od Makedonije do Hrvatske. Čekaćemo svojih 5 minuta, ničija nije gorela do zore.
Istorijsko pomirenje je moguće čak i sa Bošnjacima, ali sa šiptarima nikada, dok se šire na srpskoj zemlji.



Konstatacija da bi sve bivše republike trebalo da se odreknu dela teritorije jer Srbija nije mogla da odbrani svoj, je za uramiti. Takav biser se ni tebi ne desi svaki dan...

Ne to je samo odgovor onima koji smatraju da su svi dobili svoje i da sada možemo da se pomirimo i da gledamo u zajedničku budućnost.
Možemo zajedno, ali bez šiptara. Realno gledano oni ni kulturološki ne pripadaju Balkanu, čak je i nemoguća komunikacija sa njima, zbog jezičke barijere.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 2193 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40 ... 88  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 78 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO