HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 16 tra 2024, 17:25.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 1829 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 74  Sljedeća

Za koga ćete glasati na izborima za predsjednika RH (drugi krug)?
Anketa je završila: 13 sij 2015, 18:08.
1. dr. Ivo Josipović (Kukuriku koalicija - SDP-HNS-IDS-HSU) 26%  26%  [ 9 ]
2. Kolinda Grabar-Kitarović (HDZ-HSP AS-HSS-BUZ-HDS-ZDS) 56%  56%  [ 19 ]
3. Neću glasati 12%  12%  [ 4 ]
4. Nisam registriran/nemam glasačko pravo 6%  6%  [ 2 ]
Ukupno glasova : 34
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Predsjednički izbori u RH 2014.g.
PostPostano: 21 pro 2014, 21:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 15:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
volvoks je napisao/la:
Je li tko gledao sučeljavanje svih predsjedničkih kandidata na RTL-u? Šteta što je baš ta televizija bila odabrana jer je koncept bio čudan, pitanja često nepovezana s ulogom predsjednika i previše utemeljena na dnevnopolitičkim sukobima. Što se tiče samih kandidata, Ivo ostavio najbolji dojam, dok je Kolinda bila malo prepasivna. Sinčić i Kijundžić su se pokazali kao politički amateri.


Osobno nisam gledao, no ljudi mi kažu da je Ivo najveći gubitnik debate jer mu Kujundžić nije dao disati, a svi pokušaji napada na KGK se svode na Sanadera.

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Predsjednički izbori u RH 2014.g.
PostPostano: 21 pro 2014, 22:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24610
Lokacija: Heartbreak Hotel
Zadar1993 je napisao/la:
volvoks je napisao/la:
Je li tko gledao sučeljavanje svih predsjedničkih kandidata na RTL-u? Šteta što je baš ta televizija bila odabrana jer je koncept bio čudan, pitanja često nepovezana s ulogom predsjednika i previše utemeljena na dnevnopolitičkim sukobima. Što se tiče samih kandidata, Ivo ostavio najbolji dojam, dok je Kolinda bila malo prepasivna. Sinčić i Kijundžić su se pokazali kao politički amateri.


Osobno nisam gledao, no ljudi mi kažu da je Ivo najveći gubitnik debate jer mu Kujundžić nije dao disati, a svi pokušaji napada na KGK se svode na Sanadera.


Ja sam gledao drugu polovicu sučeljavanja i nisam stekao takav dojam.

Sinčić - nedorečeni amater 2/10
Kolinda - neprepoznatljiva, marginalna, neagresivna i defanzivna 5/10
Kujundžić - Jurišnik kratkog daha 4/10
Josipović - Smiren i relativno prepoznatljiv (što nije ni čudo nakon 5 godina predsjednikovanja), učinkovit na volejima 7/10

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Predsjednički izbori u RH 2014.g.
PostPostano: 21 pro 2014, 22:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ruj 2012, 20:35
Postovi: 13034
Lokacija: Zagreb
Slažem se s Bobovcem, to Kujundžićevo konstantno podbadanje Josipovića nije postiglo baš neki efekt, malo toga je bilo argumentirano, a uz to ga je i Ivo ignorirao. Kolinda solidna, no nije se uspjela nametnuti, vjerojatno jer su u pitanju bile uglavnom ideološke teme gdje Kolinda ipak ima manje iskustva od Josipovića.

_________________
Summum ius, summa iniuria.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Predsjednički izbori u RH 2014.g.
PostPostano: 21 pro 2014, 23:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lip 2011, 14:09
Postovi: 2395
Lokacija: HR
Ne znam koju ste vi emisiju gledali, ali Sinčiću ekspresno raste popularnost, spustio je i Kolindi za Trilateralnu komisiju , i Josipoviću i Kujundžiću par puta maherski čime dobiva moj glas...dosta je namjesništva!!!

na anketi na index.hr (znam)

Sinčić 40% 9548 / 23795
Josipović 37% 8798 / 23795
Kolinda 10% 2478 / 23795
Kujundžić 6% 1411 / 23795
Neće na izbore 6% 1560 / 23795


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Predsjednički izbori u RH 2014.g.
PostPostano: 22 pro 2014, 00:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 15:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
Mali je pokazao da čita dnevno hr i da nema pojma o Trilaterali i masonima. Ne ću ulaziti u to zašto studira tako dugo ako je u pitanju bolest no očito je da nije potkovan znanjem niti ima što za ponuditi.
IJ,KGK i MK su ozbiljni kandidati.

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Predsjednički izbori u RH 2014.g.
PostPostano: 22 pro 2014, 00:33 
Offline

Pridružen/a: 27 lip 2012, 01:19
Postovi: 2148
dobro minister reče, milan je neka verzija seoskog wannabe poglavnika, degenerik ukratko, al moga bi zajebat i šefa i stanicu jer vidim da se pun qrac naše desnice napalio čim je čulo priče o ukidanju petokraka i sl.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Predsjednički izbori u RH 2014.g.
PostPostano: 22 pro 2014, 00:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lip 2011, 14:09
Postovi: 2395
Lokacija: HR
Kojundžić je između redova Josipoviću rekao, "ja ne koristim obarač kao što su neki koristili", aludirajući na Josipovića starijeg..

Kojundžić će biti zadnji, debakl i potrošen za budućnost.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Predsjednički izbori u RH 2014.g.
PostPostano: 22 pro 2014, 07:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Glazbenik je napisao/la:

Pretpostavka očuvanja identiteta svakog naroda, pa i onih naroda koji dijele zajednički državni teritorij kao u BiH, nekakav je oblik teritorijalnog suvereniteta na manjoj regionalnoj razini, usprkos ukupnom formalnom suverenitetu na državnoj”, uvjerena je Grabar Kitarović.


Hvala Kolinda, znao sam da neće razočarati. :thumbup

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Predsjednički izbori u RH 2014.g.
PostPostano: 22 pro 2014, 10:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 ožu 2011, 16:41
Postovi: 748
Ministry of Sound je napisao/la:
Glazbenik je napisao/la:

Pretpostavka očuvanja identiteta svakog naroda, pa i onih naroda koji dijele zajednički državni teritorij kao u BiH, nekakav je oblik teritorijalnog suvereniteta na manjoj regionalnoj razini, usprkos ukupnom formalnom suverenitetu na državnoj”, uvjerena je Grabar Kitarović.


Hvala Kolinda, znao sam da neće razočarati. :thumbup


Vjerojatno je dobila instrukcije što je oportuno reći.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Predsjednički izbori u RH 2014.g.
PostPostano: 22 pro 2014, 10:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
U današnjem Dnevnom Listu se "akademik" Slavo Kukić deklarirao za Josipovića i pri tome rekao da Kolinda prema BiH "šalje poruke mržnje", lol. Dakle, HB-anci (vi u RH, jer će u BiH biti jedva nešto više od 5.000 glasača), ne mudrujte i bezze nešto kontrirajte s Josipovićem, nego zaokružite Kolindu.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Predsjednički izbori u RH 2014.g.
PostPostano: 22 pro 2014, 12:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 pro 2012, 19:27
Postovi: 17349
Lokacija: יום טוב
doc je napisao/la:
Joj al će bit blizu.

Strah me ovih izbora. Može se mnogo dobiti. Ali i izgubiti...



čemu defetizam?

ja sam možda malo preoptimistična, ali vjerujem da neće biti drugog kruga.

_________________
Ako išta ne podnosim to je kad me netko tjera da radim. - Naša Kvačica

Takozvana RS je genocidna tvorevina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Predsjednički izbori u RH 2014.g.
PostPostano: 22 pro 2014, 12:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Ministry of Sound je napisao/la:
Nije Slobodna Dalmacija nego poznati Ipsos, koji standardno podcjenjuje HDZ za 10-15%. Kolinda i Ivo su izjednačeni, ili je ona pak u blagoj prednosti.


Citat:
PREDIZBORNA ANKETA UDRUGE PROMATRAČ

Nezavisno istraživanje: Kolinda Grabar Kitarović vodi ispred Ive Josipovića

Udruga Promatrač osnovana 2013. godine do sada je s više od 100 promatrača pratila prošlogodišnji referendum o ustavnoj definiciji braka, potom s više od 300 promatrača izbore za Europski parlament 2014. godine, te će sa svojim promatračima pratiti će i ove izbore za predsjednika Republike Hrvatske.

Na referendumu o ustavnoj definiciji braka samo pola sata po zatvaranju birališta a prije objave privremenih rezultata iz DIP-a u medijima, javno objavljena procjena rezultata udruge Promatrač je bila “Za” 62,5% i “Protiv” 37,5%, dok su stvarni konačni rezultati bili “Za” 65,87 i “Protiv” 33,51%.

Po zatvaranju birališta izbora za Europski parlament 2014. godine, a prije objave privremenih rezultata iz DIP-a, procjena rezultata udruge Promatrač je bila:

lista br. 6. HDZ, HSS, HSP AS, BUZ, DZS, HDS 41,89%, lista br. 20.
SDP, HNS, IDS, HSU 27,42%, lista br. 15.
ORAH 11,84%, lista br. 9.
HDSSB, HRAST, HSP, OS, A-HSS, HZ, ZZH, ABH 7,75%, Lista br. 10.
Laburisti 3,22%, Lista br. 12 NF, HSLS, PGS, 2,93%

dok su stvarni konačni rezultati bili:

lista br. 6. HDZ, HSS, HSP AS, BUZ, DZS, HDS 41,43%, lista br. 20.
SDP, HNS, IDS, HSU 29,92%, lista br. 15.
ORAH 9,41%, lista br. 9.
HDSSB, HRAST, HSP, OS, A-HSS, HZ, ZZH, ABH 6,88%, Lista br. 10.
Laburisti 3,4%, Lista br. 12 NF, HSLS, PGS, 2,4%.

Izbori za predsjednika RH

Zbog učestalih primjedbi o namještanju rezultata predizbornih anketa o rejtinzima predsjedničkih kandidata i sumnji da se one u stvarnosti koriste za promidžbu pojedinih kandidata i oblikovanje javnog mnijenja, udruga Promatrač je odlučila provesti predizbornu anketu, a sukladno svom Statutu u kojem je navedeno da će “provoditi istraživanja o problematici vezanoj uz ciljeve Udruge” među koje svakako spada praćenje izbornih procesa te ukazivanje na nelogičnosti i eventualne zlouporabe.

Udruga Promatrač je u razdoblju od 15. do 20. prosinca provela telefonsku anketu o prvom krugu izbora za predsjednika Republike Hrvatske na uzorku od 1000 stanovnika Republike Hrvatske, a rezultati ankete su sljedeći:

slika

Kolinda Grabar Kitarović 38,7%

Ivo Josipović 37,1%

Milan Kujundžić 11,2%

Ivan Sinčić 6,0%

Neodlučni 7,1%

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Predsjednički izbori u RH 2014.g.
PostPostano: 22 pro 2014, 12:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Josipovića trebaju zabrinjavati ti Kujundžićevi.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Predsjednički izbori u RH 2014.g.
PostPostano: 22 pro 2014, 13:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 03:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
Der Standard
'Obama je za G. Kitarović protiv Josipovića jer održava kontakte s Rusijom'
slika

Citat:
Kitarović podupire i američki predsjednik Barack Obama koji je "u travnju izbjegao susret s Josipovićem".


http://www.vecernji.hr/predsjednicki-iz ... jom-980664

U ovom trenutku ne malo važno.

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Predsjednički izbori u RH 2014.g.
PostPostano: 22 pro 2014, 16:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 stu 2013, 13:16
Postovi: 962
BBC je napisao/la:
Josipovića trebaju zabrinjavati ti Kujundžićevi.

Zašto?
Josipovićevi su glasači lijevog centra, dok su Kujundžićevi glasači desno nastrojeni.

doc je napisao/la:
Citat:
Kitarović podupire i američki predsjednik Barack Obama koji je "u travnju izbjegao susret s Josipovićem".


http://www.vecernji.hr/predsjednicki-iz ... jom-980664

U ovom trenutku ne malo važno.

Ovo samo ide u prilog mogućoj opasnosti da će Kolinda biti pijun američko-proturske politike na Balkanu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Predsjednički izbori u RH 2014.g.
PostPostano: 22 pro 2014, 17:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Zato što će drugi krug odlučivati.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Predsjednički izbori u RH 2014.g.
PostPostano: 22 pro 2014, 17:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 03:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
Crni Božo je napisao/la:
Ovo samo ide u prilog mogućoj opasnosti da će Kolinda biti pijun američko-proturske politike na Balkanu.


:001_rolleyes

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Predsjednički izbori u RH 2014.g.
PostPostano: 22 pro 2014, 17:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 lip 2009, 12:19
Postovi: 5376
Lokacija: Croatia Alba; site:hercegbosna.org/forum
Crni Božo je napisao/la:
Ovo samo ide u prilog mogućoj opasnosti da će Kolinda biti pijun američko-proturske politike na Balkanu.


Potpuno neutemeljena sumnja.

Ona je članica HDZ-a čiji je zastupnik u Europskom parlamentu (EP), Davor Ivo Stier, unio u rezoluciju EP o Turskoj obvezu te zemlje da vodi politiku prema u BiH u skladu s politikom EU, a politiku EU prema BiH određuje Hrvatska.

***

Što se tiče SAD-a, Hrvatskoj je korisno imati čelnike koji mogu izravno komunicirati s američkim vodstvom, umjesto da ih američko vodstvo ignorira.

Konačno, Kolinda se javno obvezala podržavati rješenje hrvatskog pitanja u BiH za kakvo se odluče predstavnici Hrvata u BiH, a oni su ujedno njezina sestrinska stranka.

Nasuprot njoj Josipović je rekao da se ne namjerava miješati u nutarnje poslove BiH, a s Amerikancima koji su najveća prepreka hrvatskim planovima u BiH uopće nema konstruktivan odnos, pa ga oni ignoriraju.

Što se tiče Josipovićevog (ne)prihvaćanja rješenja nametnutih od Amerikanaca, treba li podsjetiti da Ivo Josipović nije bojkotirao Željka Komšića u vrijeme kada je spomenuti bio uzurpirao mjesto hrvatskog člana Predsjedništva BiH?

Dakle, to što Josipović nije američki igrač nije nimalo pripomoglo Hrvatima u BiH.

***

Isto tako, Josipović je dolazio na noge Bakiru I. u Bihać, ispričati mu se zbog svoje izjave o islamskoj prijetnji. I to je bilo ponižavanje hrvatskog naroda.

Ne samo to, nego je odlaskom u Sijekovac, Briševo i Kozarac s Dodikom i Tihićem Josipović bacio ljagu na Hrvate u BiH implicirajući da su oni pokrenuli lanac zločina u BiH, jer je Sijekovac kronološki prvi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Predsjednički izbori u RH 2014.g.
PostPostano: 22 pro 2014, 18:44 
Offline

Pridružen/a: 27 lip 2012, 01:19
Postovi: 2148
ne može kolinda nikako bit veće zlo za BiH hrvate od milana i lignje
a i nu kak je zgodna, samo na račun toga ću glasat za nju :wub


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Predsjednički izbori u RH 2014.g.
PostPostano: 22 pro 2014, 20:04 
Offline

Pridružen/a: 30 sij 2012, 17:47
Postovi: 4042
doc je napisao/la:
Der Standard
'Obama je za G. Kitarović protiv Josipovića jer održava kontakte s Rusijom'
slika

Citat:
Kitarović podupire i američki predsjednik Barack Obama koji je "u travnju izbjegao susret s Josipovićem".


http://www.vecernji.hr/predsjednicki-iz ... jom-980664

U ovom trenutku ne malo važno.


Der Standard je to samo prenio, a autor ove umotvorine je Gjenero, koji je predvidio da će Bandić pobijediti na prošlim izborima i još puno toga krivog. I opet fantazira o nekim skijašima. :sega

_________________
(*_*)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Predsjednički izbori u RH 2014.g.
PostPostano: 22 pro 2014, 20:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ruj 2012, 20:35
Postovi: 13034
Lokacija: Zagreb
Crni Božo je napisao/la:
BBC je napisao/la:
Josipovića trebaju zabrinjavati ti Kujundžićevi.

Zašto?
Josipovićevi su glasači lijevog centra, dok su Kujundžićevi glasači desno nastrojeni.

doc je napisao/la:

Ovo samo ide u prilog mogućoj opasnosti da će Kolinda biti pijun američko-proturske politike na Balkanu.

Erdogan se lagano približava Rusiji, prvo kroz gospodarstvo, plinovodi i turizam, a kasnije će doći i politička povezanost. Izgleda da je uvidio da mu Ameri pakiraju i svoju opstojnist na vlasti je stavio ispred Sirije. Čvrsta alijansa Washington-Ankara postaje stvar prošlosti.

_________________
Summum ius, summa iniuria.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Predsjednički izbori u RH 2014.g.
PostPostano: 22 pro 2014, 21:38 
Offline

Pridružen/a: 13 svi 2009, 23:53
Postovi: 168
Treba glasati protiv Josipovića. Treba glasati zato jer je on pričao o konglomeratima loših politika, lagao je da je hrvatska politika a ne politike prvo velikosrpske a zatim i muslimanske agresije koje su broj Hrvata u BiH prepolovile, pričao je laži o ambivalentnoj politici predsjednika Tuđmana, ukratko što se tiče Hrvata u BiH vodio je klasičnu veleizdajničku politiku na tragu svog prethodnika.
Uopće mi nije jasna ta impresioniranost izvjesnog Zirduma ovim srbokomunističkim i neojugoslavenskim aparatčikom, iseološkim ocem documente i ostalih simbola zla u Republici Hrvatskoj.
Znači srbokomunista i sorosevca treba maknuti, a od ponuđenih alata najbolja za to je Kolinda. Glasanje za ova preostala dva politička kepeca čisto je gubljenje vremena. Ja tvrdim da će svi Hrvati glasati za Kolindu. Za Josipovića će glasati jugoslaveni, za Kujundžića oni koji misle da Hrvati a zapravo su jugoslaveni, a za ovog šmrkavca oni koji nemaju pojma što su a jugoslaveni su. Ja naime ne smatram kao danas izvjesna Ivanka Toma u večernjaku da u Hrvatskoj živi 331 jugoslaven. Njih ima oko 70% a hrvatske nacionalne manjine negdje oko 30%. Znači, jedan dio jugoslavena će glasati i za Kolindu. Primjer je ona Josipa Rimac gradonačelnica Knina koja je čista jugoslavenka. Svi koji tvrde i koji misle da je prije bilo bolje su po meni jugoslaveni. Svi koji komentiraju braniteljske prosvjede na način da kažu kako ovi imaju po 8 ili 10 tisuća kuna a da narod nema za kruh su jugoslaveni, svi oni koji napadajuKolindu jer joj se djeca školuju u Belgiji su jugoslaveni, svi oni koji ne žele priznati kako je izvjesni nogometni klub iz Zagreba 1945. godine ime su jugoslaveni, svi koji mrze matematiku su jugoslaveni, svi koji dignu kredit a ne misle ga vraćati i kasnije žugaju na banku su jugoslaveni, svi koji su na bilo koji način uključeni u korupciju su jugoslaveni.
Ukratko, ja ne mogu živjeti od jugoslavena. Najveću jugoslaveni su oni koji pročitaju zabranjeni i slobodnu i onda mene odmah ujutro na prvoj jutarnjoj kavi dave tezama iz tih novina kao da je riječ o golim činjenicama. jugoslaveni su svi oni koji misle da Slobodan Praljak drži pola Zagreba, cijelu radničku i da ima novaca za samostalno plaćanje obrane. Jugoslaveni su oni koji ne znaju ništa o Vladimiru Zagorcu a smatraju ga negativcem a znaju sve o Stipi Mesiću i smtraju ga pozitivcem. jugoslaveni su oni koji bi mjenjali trenera u sportu nakon jednog ili dva lošija rezultata. Mislim da previše ima tih jugoslavena. Uostalom, mislim da je to glavni razlog zbog čega nam je predsjednik države tri puta zaredom bio teški veleizdajnik, rušitelj ustavnog poretka koji bi u svakoj normalnoj zemlji ne samo morao odstupiti, nego bi gulio i dugačku robiju. I tih jugoslavena ima toliko, a u njih spadaju i oni koji ponavljaju baš sve što čuju, da ja mislim da će nam nažalost i četvrti put zaredom biti isto. Daj Bože da se varam ali, ovo je država dokazanih idiota u političkom smislu, i tu će trebati bar onoliko vremena koliko je trebalo izraelskom narodu da izađe iz pustinje u koju ih je Bog stjerao kad su mu pod nosom kovali i štovali zlatno tele. Nekim stvarima treba vremena, a moj je problem što bih dok sam živ ponovo volio vidjeti Hrvatsku onakvu kakva je bila devedesetih, da to bude stvarno hrvatska Hrvatska, u kojoj će se glasno reći istina, osuditi laž, stati na svoje noge, poštovati svoju zastavu, grb, himnu, ustav i zakone, i u kojoj će političari i narod raditi na tome da u Hrvatskoj svima bude bolje, odnosno potpuno suprotno od ovog što se radi od 2000. do danas...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Predsjednički izbori u RH 2014.g.
PostPostano: 22 pro 2014, 21:41 
Offline

Pridružen/a: 13 svi 2009, 23:53
Postovi: 168
Ako nekom treba jasnije glasam za Kolindu!
Nije nešto ali bolje od komunjare i jugosa.
Kakva djeca u Belgiji, kakva trilaterala, kakva Amerika.
Dozovite se pameti ljudi više, idemo sad napraviti jedan korak u pravom smjeru pa jednog dana možda negdje i stignemo.
S ovim komunjarama nema kruva.
Moj glas ide za Kolindu Grabar Kitarović!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Predsjednički izbori u RH 2014.g.
PostPostano: 22 pro 2014, 23:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 stu 2013, 13:16
Postovi: 962
Gledao sam danas sučeljavanje na Nova TV, pa da dam neke dojmove...

Sinčić - prvo što ga diskreditira činjenica da je neuspješni student (na što je Kujundžić konstantno ukazivao), potom tih i neizražajan nastup (katastrofalan govornik), i na kraju mu se cijela retorika svodi na "belosvecku američku zaveru", za neku njegovu verziju bi primjerice vjerojatno glasao forumaš Joe Enter u Srbiji

Kujundžić - nakon što čuješ 2 rečenice tog čovjeka odmah skužiš sa kime imaš posla, odnosno koliko je sirov, što reći, dodrinaš i cvijećar kojem je izgleda Pavelić uzor, čovjek za kog će glasati opskurni likovi poput Dane-Croatia i Hinterlanda

Kolinda - solidan nastup kojim se potvrdila kao jedini ozbiljan konkurent Josipoviću, može računati na glasove desnog centra

Josipović - 5 godina predsjedničkog iskustva se vide u njegovu nastupu, ne sumnjam da će lijevi centar glasati za njega


Što se nekakvih postotaka tiče, mislim da je trenutno situacija ovakva:

Ivo 45% (lijevi centar)
Kolinda 35% (desni centar)
Kujundžić 10% (krajnja desnica)
Sinčić 10% (mladi koji neznaju kako stvari stoje u svijetu)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Predsjednički izbori u RH 2014.g.
PostPostano: 23 pro 2014, 00:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 17:27
Postovi: 6018
Lokacija: Generalni konzulat HR HB za Slavoniju i Baranju
U početku sam mislio da ću u prvom krugu uništiti listić ili zaobići biračko mjesto, dok bih u drugom krugu podržao KGK kontra Josipovića, no čini mi se da ću ipak već u prvom krugu glas pokloniti KGK. :wink

KGK

+ nešto jasnije izražena podrška interesima Hrvata u BIH u nastavku kampanje
+ posjet Hrvatima u Vojvodini i podrška ostvarenju njihovih političkih prava
+ dokaz o izraženoj empatiji i osjećaju za čovjeka iz pera Julienne Bušić
+ izravna veza i mogućnost utjecaja na SAD, glavnog igrača u globalnoj politici

- neartikuliran stav i neizbrušen model oko mogućnosti lustracije
- moguća sprega sa Zdravkom Mamićem (prihvaćanje donacije), čovjekom na čelu kriminalne hobotnice u hrvatskom nogometu
- moguća potpuna podređenost vanjskopolitičkim smjernicama SAD-a koje se kose s hrvatskim interesima
- nejasan stav oko pitanja pobačaja

Ipak su plusevi prevagnuli.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 1829 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 74  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 11 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO