HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 09:38.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 55 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: I bi Hrvat
PostPostano: 18 vel 2015, 21:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21288
Sama ideja ima smisla.
Kijevsku Rus' su osnovali/ujedinli Vikinzi.
Bugarsku je osnovalo turkijsko pleme Bugara koje se stopilo sa Slavenima.
Začeci Moravske (i posredno Češke) su u Franačkim rukama (Sam).
Poljaci su isto imali svoju skitsku/saramatsku mitologiju (postoji teorija da su okupljeni bizantskim zlatom da se spriječi franačka ekspanzija).
Od značajnijih država jedino onda hr. ostaje.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: I bi Hrvat
PostPostano: 30 svi 2015, 07:49 
Offline

Pridružen/a: 21 stu 2012, 09:26
Postovi: 3402
Lokacija: Србија
daramo je napisao/la:
Doticaj slavenskih i iranskih plemena je tema kojom se danas bave mnogi svjetski povjesničari i prihvaćena je kao ozbiljna teza.

Common Origin of Croats, Serbs and Jats
By: Dr. Samar Abbas, Bhubaneshwar, India -

http://www.iranchamber.com/history/arti ... s_jats.php

pdf http://www.iranchamber.com/history/arti ... croats.pdf


Danas je posve jasno da smo sa širega prostora negdašnje Perzije. I po fondu riječi izumrlog dalmatskog jezika jasno se uočava značajan broj iranizama i riječi vrlo sličnih ili istovjetnih onim u sanskrtu. Bliski istok je kolijevka Europskih plemena iz davnina. Kako Ilira tako i Hrvata. Karpati su bili samo jedno razdoblje u migracijama, koje je iz nekog razloga u povijesti zabilježeno kao izvorište Slavena. Biblijski rodoslov je točan, vjerujem mu više nego povjesničarima nehrvatima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: I bi Hrvat
PostPostano: 30 svi 2015, 08:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ožu 2015, 21:56
Postovi: 5046
Ceha je napisao/la:
Sama ideja ima smisla.
Kijevsku Rus' su osnovali/ujedinli Vikinzi.
Bugarsku je osnovalo turkijsko pleme Bugara koje se stopilo sa Slavenima.
Začeci Moravske (i posredno Češke) su u Franačkim rukama (Sam).
Poljaci su isto imali svoju skitsku/saramatsku mitologiju (postoji teorija da su okupljeni bizantskim zlatom da se spriječi franačka ekspanzija).
Od značajnijih država jedino onda hr. ostaje.


wiki kolko je sigurno da su vikinzi osnovali kijevsku rusiju ja kolko znam ima i povjesnicara koji se neslazu sa time?

_________________
Muslimani su nastali, kada je Bosna nestala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: I bi Hrvat
PostPostano: 30 svi 2015, 09:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ožu 2015, 21:56
Postovi: 5046
daramo je napisao/la:
Da ceha ovaj trokut se spominje kao jezgro početak s najviše arheoloških dokaza i spomena Hrvata, naravno da se pojam Hrvat spominje od Ukrajine do Poljske pa na jugu sve do Grčke.
Zanimljivo da su svi spomeni pojma Hrvat u sjevernim krajevima Poljska, Češka kasniji pa se postavlja i pitanje smjera širenja naziva.

S ovim se potpuno slažem i meni je ne dorečena teorija o praznoj kući, prostor Ilirika je sigurno bije rijetko naseljen i ispražnjen stalnim previranjima, ratovima, bolestima ali da je bio toliko pust to je teško za pojmiti.

Šta kažete o onoj teoriji da su Guduscani ustvari slavenizirani naziv za Gote.

Ova tema zamijene slavenskog jezika kao glavnog jezika u avarskom kaganatu ima smisla, normalno ako je taj jezik bio najbrojniji da ga preuzima elita a polako primaju i ostala ne slavenska plemena, ostaje i pitanje koliko je Ilirik uopće bio latiniziran i u kolikoj mjeri.

Po meni ostaje onda samo pitanje vjere, da li su lokalni iliro-romanski starosjedioci kršćani, znamo da je velika zastupljenost slavenske mitologije na ovim prostorima, ostaje pitanje kako se vjera širila, dali je kaganat prakticirao slavenski paganizam.

Kao što je ceha rekao narod nije stoka nego stroj, očito mnogi ne shvaćaju da se u tom periodu ujedinjuju mnoga plemena koja čak ne govore isti jezik niti imaju istu vjeru ali ih privlači jedan cilj bogatstvo Rimskog carstva.
Bizant sva ta plemena jednostavno naziva Slaveni, koji je razlog da uzimaju baš taj pojam ostaje pitanje, isto kao što Rimljani sva plemena na Balkanu nazivaju Iliri iako oni ne govore istim jezikom a tu imamo skupine od keltskih, tračkih itd. plemena.


mani to sve mutno,ako je toma znao za gote i koristio njihov izvorni naziv kako to da se za guduskane koristi slavenizirani,zbog cega ne goti?

_________________
Muslimani su nastali, kada je Bosna nestala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: I bi Hrvat
PostPostano: 30 svi 2015, 15:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21288
Heero je napisao/la:
Ceha je napisao/la:
Sama ideja ima smisla.
Kijevsku Rus' su osnovali/ujedinli Vikinzi.
Bugarsku je osnovalo turkijsko pleme Bugara koje se stopilo sa Slavenima.
Začeci Moravske (i posredno Češke) su u Franačkim rukama (Sam).
Poljaci su isto imali svoju skitsku/saramatsku mitologiju (postoji teorija da su okupljeni bizantskim zlatom da se spriječi franačka ekspanzija).
Od značajnijih država jedino onda hr. ostaje.

wiki kolko je sigurno da su vikinzi osnovali kijevsku rusiju ja kolko znam ima i povjesnicara koji se neslazu sa time?

Ma to ti je manjinsko mišljenje koje manje-više ne uzima u obzir nikakve nalaze :D
To s vikinzima je poprilično sigurno...


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 55 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 38 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO