HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 24 tra 2024, 07:20.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 482 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 20  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Beograd
PostPostano: 28 vel 2015, 13:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 stu 2014, 21:01
Postovi: 1588
Beograd je selo u kome se sporo živi u odnosu recimo na Beč, a da ne pričamo tek o nekim gradovima koji imaju duplo veću populaciju ljudi i još nekim detaljima koji čine grad metropolom.
Međutim za ljude iz regiona iz ruralnih sredina ili manjih gradova može biti metropola i možda oni mogu videti tu brzinu života.

Citat:
Imaju Srbi solidnu hip-hop scenu, no osim BS-a je to 90% narko rap.

Nema Srbija nikakvu rep scenu, nego ima Beograd, i najjača je bila 90ih.
Kao što Hrvatska nema nikakvu rep scenu, već samo Zagreb, odakle dolaze najbolji emsiji i liričari kao što su Nered, Target, B.braća, El Bahati, koji su dominirali krajem 90ih i početkom 2000ih.

_________________
Република Српска & Herceg Bosna against Mordor.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Beograd
PostPostano: 28 vel 2015, 13:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 sij 2010, 17:54
Postovi: 13159
dudu je napisao/la:

promašio si, cajke odavno nisu underground u Zagrebu. kad je Saloon kao najstariji disco klub u ovom dijelu Europe postao cajkaški, onda nema dalje. u strogom centru grada mi padaju na pamet još H2O, Ray Grill&club (u Westin-u), pa onda u Green Goldu, Maredo itd. ovo su u biti najudarniji noćni klubovi u Zagrebu, osim Peperminta ne znam nijedan veći klub u centru u koji možeš izaći, a da nisu cajke.


MOguce da mi to nisu ni spominjali, niti me vodili...

Bas nisam primetio nista u centru sto bi moglo da ima takav sadrzaj... odveli su me u neki klub, mislim da je naselje Dubrava, malo dalje od centra... jbt, kakva ekipa, kakva muzika... to je onaj turbofolk, gde i ja ne znam ko peva to... a svi znaju sve reci... popili smo za sve pare, i da mi zaboravim da sam na trenutak u Zagrebu, lagano bi sebe smestio u Jagodinu...

U centru grada, setali smo gore, slicno kao Skadarlija, mislim da se zove ulica Kalciceva....ima finih kafica, sednes, odmoris malo, gleda svet oko sebe...lepo je to sve sredjeno... isli smo tad i u neki restoran, ili pizzerija koju drzi Boban... to je isto centar grada ako se ne varam...

Nisam bio 3 godine, moguce da su se promenile stvari...

_________________
Pokaj se Grobi! Mali korak za tebe, veliki za Srpstvo!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Beograd
PostPostano: 28 vel 2015, 13:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 03:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
Tkalčićeva ulica, iznad trga.

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Beograd
PostPostano: 28 vel 2015, 13:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 sij 2010, 17:54
Postovi: 13159
Ministry of Sound je napisao/la:
Mogao bi i ja u Begej, ali tek sljedeće godine, da se vidim s društvom koje nisam vidio 20-ak godina. Budem vas pitao za popis lokacija koje treba vidjeti. Begej čak dobro odgovara iz mog smjera Sydney-Abu Dhabi-Beograd-Dubrovnik-Hercegovina, najkraći mogući put.


Javi kad stizes...

_________________
Pokaj se Grobi! Mali korak za tebe, veliki za Srpstvo!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Beograd
PostPostano: 28 vel 2015, 13:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 stu 2014, 21:01
Postovi: 1588
Najjeftinija i autentična birtija u centru grada i možda jedna od retkih koja je opstala, gde se dim cigareta i peći na drva seče nožem i gde krigla domaćeg piva košta 100 dinara ... zamisli nikada ne puštaju ne samo turbofolk, nego ne puštaju ni domaću muziku, mislim na ceo region i ta pop sranja, već isključivo strana pop sranja.

_________________
Република Српска & Herceg Bosna against Mordor.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Beograd
PostPostano: 28 vel 2015, 13:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
DzoniBG je napisao/la:
Ministry of Sound je napisao/la:
Mogao bi i ja u Begej, ali tek sljedeće godine, da se vidim s društvom koje nisam vidio 20-ak godina. Budem vas pitao za popis lokacija koje treba vidjeti. Begej čak dobro odgovara iz mog smjera Sydney-Abu Dhabi-Beograd-Dubrovnik-Hercegovina, najkraći mogući put.


Javi kad stizes...


Ako svi budemo živi na ljeto 2016. važi.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Beograd
PostPostano: 28 vel 2015, 13:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 tra 2012, 19:51
Postovi: 1490
doc je napisao/la:
Uvijek sve po starom...


Zašto Ne?
Žena nepogrešivog stila i britkog uma…

http://www.youtube.com/watch?v=T2lYepWvLuM


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Beograd
PostPostano: 28 vel 2015, 13:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58876
Lokacija: DAZP HQ
DzoniBG je napisao/la:
dudu je napisao/la:

promašio si, cajke odavno nisu underground u Zagrebu. kad je Saloon kao najstariji disco klub u ovom dijelu Europe postao cajkaški, onda nema dalje. u strogom centru grada mi padaju na pamet još H2O, Ray Grill&club (u Westin-u), pa onda u Green Goldu, Maredo itd. ovo su u biti najudarniji noćni klubovi u Zagrebu, osim Peperminta ne znam nijedan veći klub u centru u koji možeš izaći, a da nisu cajke.


MOguce da mi to nisu ni spominjali, niti me vodili...

Bas nisam primetio nista u centru sto bi moglo da ima takav sadrzaj... odveli su me u neki klub, mislim da je naselje Dubrava, malo dalje od centra... jbt, kakva ekipa, kakva muzika... to je onaj turbofolk, gde i ja ne znam ko peva to... a svi znaju sve reci... popili smo za sve pare, i da mi zaboravim da sam na trenutak u Zagrebu, lagano bi sebe smestio u Jagodinu...

U centru grada, setali smo gore, slicno kao Skadarlija, mislim da se zove ulica Kalciceva....ima finih kafica, sednes, odmoris malo, gleda svet oko sebe...lepo je to sve sredjeno... isli smo tad i u neki restoran, ili pizzerija koju drzi Boban... to je isto centar grada ako se ne varam...

Nisam bio 3 godine, moguce da su se promenile stvari...


Tkalča nije baš izlaske, uglavnom je to za neko druženje do ponoći, osim Tomata, Historya i Khale, ali čak se i tu nađu cajke. :D

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Beograd
PostPostano: 28 vel 2015, 13:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 sij 2010, 17:54
Postovi: 13159
doc je napisao/la:
Tkalčićeva ulica, iznad trga.


Da, Tkalciceva...

Sad kad je bila inauguracija Kolinde, setio sam se nekih ulicama kojima sam prolazio...samo mi nismo isli uspinjacom, nego pesice od trga i katedrale na gore... na tom putu ima neki prolaz sa malim svetilistem...tu smo zastali, ja nesto progovorio, i neki matori koga nisam ni primetio iza ledja, valjda kad je cuo akcenat poceo da me psuje :zubati

Solidno poznajem centar grada, od zeleznicke stanice, tu je spomenik kralja Tomislava, pa onda ima ona ulica sa cvetnim alejama koja vodi do Trga i Ilice i Cvetnog Trga...a odatle se penjes gore ka Markovom Trgu... najvise sam isao odatle tramvajem prema Ciboninom tornju, pa do Trnja i Jaruna... slabije poznajem suprotnu stranu, prema autobuskoj i Maksimiru...

Novu 2003. sam proveo u studentskom domu Stjepan Radic, pored onog mosta... mislili smo da odemo na Seve na Trgu, da vidimo to cudo, ali je bilo toliko lose vreme da smo odustali... dobro je bilo drustvo, neki par iz Krizevaca, neka Djurdja iz Dvora, koja je spremila opasno dobre kolace... zalila se sta ce joj reci tata jer joj je nova simpatija Hrvat... reko dodji ti kod nas u BG, nece se tata zaliti :zubati Bilo bas dobro zezanje... neko je imao kasetu Tome Zdravkovica, posle toga se malo cega secam...

Osim ovog majmuna koji je nesto psovao, nikad nisam imao nikakav problem...osecao sam se totalno opusteno... osim na Maksimiru kad ste igrali protiv Makedonaca... tad sam bio u strogoj ilegali...

Nabacao sam secanja, nemam problem sa Zagrebom...sta vise, kad god mogu, dodjem...

_________________
Pokaj se Grobi! Mali korak za tebe, veliki za Srpstvo!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Beograd
PostPostano: 28 vel 2015, 14:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
volvoks je napisao/la:
Što se tiče stanovnika, ima i Bukurešt tri milje pa nije grad u rangu Beča, Milana, Munchena.


Nego Volvoks, jesi li ti bio nekad u Bukurestu? Ja nisam, ali sto vidim na Google street view i ne izgleda tako lose u centru - siroki bulevari, prostrani parkovi i trgovi, brojni drvoredi, monumentalne gradjevine. Periferija je i nije nesto, al sta sad.

I cemu te predrasude prema svemu sto je na Istoku i Balkanskim zemljama? I po cemu Zapad mora biti mjerilo svega?

Zato kazem, neka Turaka i Arapa po zapadnim gradovima, nek prodrmaju tu ustogljenu uobrazenu zapadnu zabokrecinu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Beograd
PostPostano: 28 vel 2015, 16:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23318
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Morat ću otvoriti temu na chatu "Zagreb vs Beograd". Imao sam predosjećaj, da će nakon nekog vremena tema skrenuti u ove vode, ali odnmah poslije 6-7 postova, nisam mogao pretpostaviti. :zubati

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Beograd
PostPostano: 28 vel 2015, 16:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
Ovakav bulevar i BG i ZG mogu samo sanjati, al ajde da pljujemo "sto je istocnije to je losije" sto bi rekli Junuz i volvoks. :smajl052

slika

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Beograd
PostPostano: 28 vel 2015, 17:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ruj 2012, 20:35
Postovi: 13036
Lokacija: Zagreb
Tipična čeačeskuovska megalomanija. Da izgrade ovo se nisu grijali 10 godina :zubati
Osim toga, ne vjerujem da Bukurešt kao grad kotira nešto posebno visoko. U turističkom smislu je nigdje.

_________________
Summum ius, summa iniuria.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Beograd
PostPostano: 28 vel 2015, 17:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
volvoks je napisao/la:
Tipična čeačeskuovska megalomanija. Da izgrade ovo se nisu grijali 10 godina :zubati
Osim toga, ne vjerujem da Bukurešt kao grad kotira nešto posebno visoko. U turističkom smislu je nigdje.


Da izgrade ovo se nisu grijali 10 godina :zubati

Ma bravo, eto vidis, tako isto Germani s visoka gledaju na sve nas Slovene.
A bogami i Italijani na vas slaveno-divljake koji ste im "uzeli" Istru. :neznam

Ne znam kako se Bukurest kotira, ali jednostavno nemam nikakve predrasude.
Doduse, svi mi imamo pomalo vlaske krvi. :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Beograd
PostPostano: 28 vel 2015, 17:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ruj 2012, 20:35
Postovi: 13036
Lokacija: Zagreb
Vujadin je napisao/la:
volvoks je napisao/la:
Tipična čeačeskuovska megalomanija. Da izgrade ovo se nisu grijali 10 godina :zubati
Osim toga, ne vjerujem da Bukurešt kao grad kotira nešto posebno visoko. U turističkom smislu je nigdje.


Da izgrade ovo se nisu grijali 10 godina :zubati

Ma bravo, eto vidis, tako isto Germani s visoka gledaju na sve nas Slovene.
A bogami i Italijani na vas slaveno-divljake koji ste im "uzeli" Istru. :neznam

Ne znam kako se Bukurest kotira, ali jednostavno nemam nikakve predrasude.
Doduse, svi mi imamo pomalo vlaske krvi. :D

Samo što je ovo istina :D
Bukurešt bez obzira na duplo više stanovnika od Begeša nije veća metropola. Naravno uglavnom temeljeno na dojmu.
Pa dobro, Rovinj je nesumnjivo talijanski grad povijesno(mletački točnije), no vi imate tendenciju pretjerivanja s talijanskim utjecajem na ostatku obale.

_________________
Summum ius, summa iniuria.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Beograd
PostPostano: 28 vel 2015, 17:24 
Offline

Pridružen/a: 20 pro 2011, 19:02
Postovi: 8531
''Germani'' se sprdaju i sa svojima iz ex-DDR-a i njhovin soc-realistickin zgradama, te kako nisu imali banane za izist. Isti ti Germani hrle ko ludi u Prag, nazdriti se dobro, i nalokat pive, cisto obozavaju Prag.

A koliko se Talijanerosi sprdaju sa Germanima da ne pocinjemo, to njima kao neki sport. Sto se tice irredentista, ko njima jebe mamicu, mogu samo prdekati kao vlada RSK u izbeglistvu. Prc Prc Prc. :sega

_________________
Oj Hrvati, svi na desno krilo....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Beograd
PostPostano: 28 vel 2015, 17:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35317
Lokacija: Gl. grad regije
Nedavno sam gledao prilog o Odesi npr. E ono ne djeluje seljoberski. Dapače.

Ali, gradove ne čine samo građevine. Ovdje mislim više diskutiramo o stanju duha čaršijetina.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Beograd
PostPostano: 28 vel 2015, 17:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23318
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Junuz Djipalo je napisao/la:
Nedavno sam gledao prilog o Odesi npr. E ono ne djeluje seljoberski. Dapače.

Ali, gradove ne čine samo građevine. Ovdje mislim više diskutiramo o stanju duha čaršijetina.

Gledao dokumentarac. Odessa imala preko 200.000 Židova prije II Svjetskog rata. Slažem se da broj stanovnika nije jedini kriterij za metropolu. Tek jedan od kriterija.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Beograd
PostPostano: 28 vel 2015, 18:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2012, 23:09
Postovi: 15562
Ja glupa teksta...

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Beograd
PostPostano: 28 vel 2015, 18:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35317
Lokacija: Gl. grad regije
Bas. Da je nasla pos'o da valja i/ili se udala, ne bi ga bilo.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Beograd
PostPostano: 28 vel 2015, 20:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
Dino Merlin:
"Ovo secanje rusi meni sve, moj Beograde, zagrli me."

Emina Jahovic i Dzenan Loncarevic:
"Beograd prica kol'ko sam te volela,
a trebalo bi da sam te prebolela...
Beograd prica kol'ko sam te voleo,
ma laze vino, nisam te preboleo..."

Alen Ademovic:
"Beograd nocu volim, jer to sam ja, moj DNK"

Anabela -Razija Bukva (otac musliman iz Gorazda):
"Od tebe odlazim sad.
Jer sam na korak do dna.
U srcu,sakricu tugu zbog nas.
Ti ovde ostajes sam.
Ljubav je prestala.
Sto smo se rastali Beograd zna"

Dado Polumenta:
"moram da krenem to znas
ne brini doci cu ja,
jer nas je san - ti i ja i Beograd"

:zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Beograd
PostPostano: 28 vel 2015, 20:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Metemma je napisao/la:
Ja glupa teksta...

Baš...

Očekujem i nastavak ovog retardiranog feljtona, što i priliči sajtu kao što je telegraf.rs.


Inače, osećam se uskraćeno. Mene nijedna sugrađanka nije samoinicijativno vatala za intimne delove tela pre nego što smo bili u odnosima da takvo vatanje i ne bi bilo iznenađujuće. Nepravda!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Beograd
PostPostano: 28 vel 2015, 22:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2012, 23:09
Postovi: 15562
Carmello Šešelj je napisao/la:
Metemma je napisao/la:
Ja glupa teksta...

Baš...

Očekujem i nastavak ovog retardiranog feljtona, što i priliči sajtu kao što je telegraf.rs.


Inače, osećam se uskraćeno. Mene nijedna sugrađanka nije samoinicijativno vatala za intimne delove tela pre nego što smo bili u odnosima da takvo vatanje i ne bi bilo iznenađujuće. Nepravda!!!


Žao ti 50 maraka stipso...

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Beograd
PostPostano: 01 ožu 2015, 00:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 03:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
Carmello Šešelj je napisao/la:
Metemma je napisao/la:
Ja glupa teksta...

Baš...

Očekujem i nastavak ovog retardiranog feljtona, što i priliči sajtu kao što je telegraf.rs.


Inače, osećam se uskraćeno. Mene nijedna sugrađanka nije samoinicijativno vatala za intimne delove tela pre nego što smo bili u odnosima da takvo vatanje i ne bi bilo iznenađujuće. Nepravda!!!


Pa ti si diskriminiran!

Požali se Sonji Biserko da preuzme tvoj slučaj...

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Beograd
PostPostano: 01 ožu 2015, 15:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
Zemun (157.367 stanovnika), glavni grad Srema.

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 482 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 20  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 62 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO