HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 18 tra 2024, 04:33.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 387 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: HDZ - nova nada?
PostPostano: 01 ožu 2015, 14:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 vel 2012, 12:46
Postovi: 6610
Lokacija: kašeta brokava
U hrvatskom biračkom tijelu naprosto ne postoji centar. Nema ga, niti ga je ikad bilo (osim na razini statističke greške). Točka.

_________________
Čast svakome, veresija nikome.

zabranjeni list, 16.11.2012., 8h:

Sudac Meron danas će pročitati konačnu presudu Hrvatskoj dr. Franje Tuđmana.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HDZ - nova nada?
PostPostano: 01 ožu 2015, 14:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 15:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
Pa Kolinda je dobila jer je privukla desnicu koja bi prije 5 godina radje ostala doma i gledala kako IJ dobiva izbore nego glasala za HDZovog kandidata.
Ili je to Imotski i splitsko zaleđe odjednom postao utvrda "centra" ?

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HDZ - nova nada?
PostPostano: 01 ožu 2015, 14:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 vel 2012, 12:46
Postovi: 6610
Lokacija: kašeta brokava
Kako se Aco trudi prikazati Prgometa simpatičnim. Te rat, te obiteljske fotografije...

Prozirno.

_________________
Čast svakome, veresija nikome.

zabranjeni list, 16.11.2012., 8h:

Sudac Meron danas će pročitati konačnu presudu Hrvatskoj dr. Franje Tuđmana.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HDZ - nova nada?
PostPostano: 01 ožu 2015, 14:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Stankovićeva emisija kao Spomenar iz osnovne škole za ideološke kolege. Evo ti prazan Spomenar pa ga popuni, pohvali se.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HDZ - nova nada?
PostPostano: 01 ožu 2015, 14:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 lis 2010, 13:26
Postovi: 6876
Lokacija: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
A Aco licemjer zove u emisiju svakoga tko ima nešto reći protiv Karamarka i HDZ-a ,pa makar i netom izašao iz stranke.Tako su im odjednom svojevremeno postale simpatične Kosorica i Martina Dalić.
Kladim se da će mu ubrzo gostovati Zoran Erceg.

_________________
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

Glas za HDZ jeste glas za Voju Stanimirovića.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HDZ - nova nada?
PostPostano: 01 ožu 2015, 15:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Stanković to radi previše prozirno i seljački.
Od svih njih najbolje to krije i najkvalitetnije radi Sanja Mikleušević-Pavić. Prava zapadno europska razina kako navijati za svoju političku opciju a zadržati dostojanstvo i da se ne primjeti.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HDZ - nova nada?
PostPostano: 01 ožu 2015, 15:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 03:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
SDB je napisao/la:
Kako se Aco trudi prikazati Prgometa simpatičnim. Te rat, te obiteljske fotografije...

Prozirno.


A i knjiga mu je odlična. Doduše njegov ukus ne mora biti većinski ali... :laugh

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HDZ - nova nada?
PostPostano: 01 ožu 2015, 15:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 vel 2012, 12:46
Postovi: 6610
Lokacija: kašeta brokava
Zadar1993 je napisao/la:
Prgomet si samo zabija autogolove , no zašto ga spriječiti u tome :zubati ?

Inače on i Kujundžić su bili kandidati ljudi koji su daleko desniji i radikalniji od Crnog. Kad sam vidio s kime su se Kujo i Prgomet okružili u izbornoj noći mi nije bilo svejedno u želucu (osobito jer sam smatrao da bi Kujo bio dobar predsjednik jer je dobar govornik).


Ovo je ključ na kojem mu pada cijela priča. On je na unutarstranačim izborima bio u savezu s Kujundžićem (i to javnom), a sad mu smeta desničarenje. :D

_________________
Čast svakome, veresija nikome.

zabranjeni list, 16.11.2012., 8h:

Sudac Meron danas će pročitati konačnu presudu Hrvatskoj dr. Franje Tuđmana.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HDZ - nova nada?
PostPostano: 01 ožu 2015, 15:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 15:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
Lako za Kuju, a ostatak? Krpina, dvoprezimeni i ini tipovi :wacko
Zapravo kad sam vidio Krpinu tamo negdje mjesec prije izbora mi je postalo sumnjivo ali sam njega samog mogao pretrpjeti.

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HDZ - nova nada?
PostPostano: 01 ožu 2015, 15:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 vel 2012, 12:46
Postovi: 6610
Lokacija: kašeta brokava
Zadar1993 je napisao/la:
Lako za Kuju, a ostatak? Krpina, dvoprezimeni i ini tipovi :wacko
Zapravo kad sam vidio Krpinu tamo negdje mjesec prije izbora mi je postalo sumnjivo ali sam njega samog mogao pretrpjeti.


Opet se vrte uokolo, imaš veliki intervju u Yutarnjem s Doktorom (originalnim).

_________________
Čast svakome, veresija nikome.

zabranjeni list, 16.11.2012., 8h:

Sudac Meron danas će pročitati konačnu presudu Hrvatskoj dr. Franje Tuđmana.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HDZ - nova nada?
PostPostano: 01 ožu 2015, 15:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 15:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
SDB je napisao/la:
Zadar1993 je napisao/la:
Lako za Kuju, a ostatak? Krpina, dvoprezimeni i ini tipovi :wacko
Zapravo kad sam vidio Krpinu tamo negdje mjesec prije izbora mi je postalo sumnjivo ali sam njega samog mogao pretrpjeti.


Opet se vrte uokolo, imaš veliki intervju u Yutarnjem s Doktorom (originalnim).


Je koji završava "njegov povratak u HDZ je njegova želja, a postoji dobra volja u obje strane, no u predsjedništvu smatraju da za to ima vremena" :sega

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HDZ - nova nada?
PostPostano: 01 ožu 2015, 15:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 pro 2012, 19:27
Postovi: 17349
Lokacija: יום טוב
nemojte tako o bivšem podpredsjedniku stranke. :kava dobio je ocjenu 9,12 od gledatelja. :laugh

_________________
Ako išta ne podnosim to je kad me netko tjera da radim. - Naša Kvačica

Takozvana RS je genocidna tvorevina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HDZ - nova nada?
PostPostano: 01 ožu 2015, 16:19 
Offline

Pridružen/a: 17 lip 2009, 20:01
Postovi: 13471
Lokacija: ZG
Ko ga jebe samo je jedan od onih koji bi prije crko od muke nego zatomio vlastiti ego...
Nek ide dalje, konstatirat cemo njegov krah na izborima a nedugo potom i politicki fajrunt.

Jos jedan doktor koji si je prevelik i prevazan.

_________________
Muslimane ko je kleo, nije dangubio.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HDZ - nova nada?
PostPostano: 01 ožu 2015, 21:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 03:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
Ali kako si je tajming namjestio.

Na sve tri tv prvo intervju sa Hans Wernerom Sinnom, razgovor o gospodarskim reformama i najava sutrašnjeg skupa i gospodarskog plana.

A onda malo o Prgometu, a on o radikalnoj retorici i kako se ne bave s gospodarstvom i stvarnim problemima građana.

Koji samopoklapatelj. :laugh

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HDZ - nova nada?
PostPostano: 01 ožu 2015, 22:45 
Offline

Pridružen/a: 20 pro 2011, 19:02
Postovi: 8531
Timing mu je los, to stoji, a i pogreska je sto izlazi, stvari se minjaju iznutra. Inace nije on los, pojma neman sto bas sada izlazi.

_________________
Oj Hrvati, svi na desno krilo....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HDZ - nova nada?
PostPostano: 01 ožu 2015, 23:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ruj 2012, 20:35
Postovi: 13034
Lokacija: Zagreb
Ma nije Prgomet ništa posebno, baca umjerene floskule i lice je HDZ-a kakvog bi voljeli ljevičarski mediji. Neka ga. U odnosu na Martinu Dalić ovo je stvarno minorna šteta.

_________________
Summum ius, summa iniuria.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HDZ - nova nada?
PostPostano: 02 ožu 2015, 17:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 15:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
Iscrpljujuća je danas bila ova konferencija o hrvatskom i europskom razvoju u 5 narednih godina no bila je isto tako izuzetno dobro organizirana .
Uvaženi prof. dr. Hans-Werner Sinn je imao izuzetno zanimljivo predavanje gdje je predložio mjere za rješenje krize eurozone i zašto je ovo ulupavanje love u Grčku kontraproduktivno. Ukratko neke države bi trebale moći izaći iz eura te ih se ne bi trebalo spašavati jer se time potiče neodgovornost.

Prof.dr Vedriš vodio je i moderirao panel o makroekonomskoj stabilnosti za koji je uvodno izlaganje napravio prof.dr Željko Lovrinčević.

Jedino sam imao dojam da je panel Domagoja Ivana Miloševića malo omašio temu (nova industrijalizacija) i da se više nastavljao na prvi panel nego na svoju temu.

Davor Štern je vodio treći panel, o Hrvatskoj kao energetskom čvorištu, postojećoj energetskoj infrastrukturi i politici te onome što se mora napraviti.
Ukratko jako dobro. Sljedeća konferencija će prezentirati konkretne mjere u pojedinim područjima o kojima se ovdje govorilo kroz modele izlaska iz krize.

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HDZ - nova nada?
PostPostano: 02 ožu 2015, 20:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 03:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
Citat:
'Što će im stranci'
Komadina o HDZ-ovu gospodarskom programu: To vrijeđa hrvatsku pamet


http://www.vecernji.hr/hrvatska/komadin ... met-992709

Jer smo kod SDP-a vidjeli svu raskoš njihove "domaće pameti".

Maras, Hajdaš Dončić, Vrdoljak...

Tri mušketira ekonomske misli.

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HDZ - nova nada?
PostPostano: 02 ožu 2015, 20:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 15:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
Lupetaju, uostalom i ovdje su na panelima većinu činili hrvatski stručnjaci.
No zato koga hebe, Nova od cijeloga skupa ne da niti jednu izjavu panelista već samo prozove predsjednicu što se pojavila tamo (supotkrovitelj događaja je Europska Komisija, a dva puta je govorio i gospodin Baričević predstavnik EK u RH) i kažu da nisu dobili nikakve direktne smjernice gospodarskog programa .
O tome kako su na HRTu i RTLu izvještali ne želim znati.

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HDZ - nova nada?
PostPostano: 02 ožu 2015, 22:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 lis 2013, 21:41
Postovi: 9853
Citat:
Karamarko: Pričat ćemo o smanjenju PDV-a, nećemo ukidati županije

- Očekujemo pobjedu i to uvjerljivu - rekao je Karamarko

slika

AUTOR: Ana Erdelja

- HDZ ima gospodarski program koji će biti komplementiran sa smjernicama koje će nam dati prijatelji iz IFO Instituta iz Münchena, koristimo iskustvo prijatelja iz Bavarske i Slovačke - rekao je šef HDZ-a Tomislav Karamarko u intrevjuu za HRT-ov Dnevnik.

- Sami program u smislu paketa koji ćemo prezentirati građanima bit će tjedan dana prije izbora. Dopustite nam neku stranačku taktiku - rekao je Karamarko. Na pitanje zašto u kreiranju gospodarskog programa sudjeluju stranci Karamarko je rekao kako se ovdje radi o jednom od najjačih njemačkih instituta koje ima veliko iskustvo u ovakvim poslovima.

- Velike su i poslovne veze, tamo je veliki broj naših ljudi, a ljudi iz tog instituta su nam skloni i s posebnim zadovoljstvom sudjeluju u ovom projektu - rekao je. Šef HDZ-a ponovio je kako drugog puta osim reformi nema. - To su duboke reforme, ne možemo više fingirati situaciju i kupovati socijalni mir. Imamo odluku, volju i hrabrost - rekao je.

- Očekujemo pobjedu i to uvjerljivu, imamo tim koji sudjeluje u izradi programa - rekao je Karamarko i otkrio da još nemaju buduće ministre. - Zašto bi ih imali pa da stvaramo zlu krv? - rekao je. Na opasku novinarke neće li zbog toga, dođu li na vlast, biti nespremni kao što je bio slučaj s Kukuriku koalicijom Karamarko je ocijenio kako 'Kukuriku nije imao program, zato su bili nespremni'.

Dodao je i kako će oni lako izabrati stručne ljude na ministarske pozicije te da njihova Vlada neće biti primarno stranačka.

Karamarko se osvrnuo i na izjave Drage Prgometa kako će HDZ zbog Karamarka postati stranka radikalne desnice. - Prgomet ima neke frustracije koje nemaju veze s onim što bismo mogli nazivati definicijom stranke. Mi smo desni centar, ako je odnos prema braniteljima i Domovinskom ratu micanje i distanca od bilo kojeg totalitarizma radikalna desnica, to bi (HDZ, op.a.) možda mogao biti, ali nije - rekao je.

Izjave da će prosvjed branitelja u Savskoj prestati kad HDZ dođe na Vlast Karamarko je nazvao 'laganim, neinteligentnim spinovima' kojima se vrijeđa branitelje jer se sugerira da iza prosvjeda stoji HDZ.

Karamarko je gostovao i u Dnevniku Nove TV gdje je rekao kako se može očekivati, dođe li HDZ na vlast, da će se razgovarati i o smanjenju PDV-a.

- U svakom slučaju javnu službu i državu moramo pojeftiniti, učiniti efikasnijom, učiniti je servisom građana, upravom koja suportira i poduzetnike male i srednje, i investitore - rekao je.

Predsjednik HDZ-a otkrio je i kako, pobjede li na izborima, neće ukidati županije. - Ne, na regije nećemo ići. Županije moramo učiniti efikasnima, racionalnijima, moramo digitalizirati državnu upravu. Imamo jedan povijesni razlog zašto ne idemo na regije, nego ostavljamo županije koje će biti puno, puno jeftinije - rekao je Karamarko i izrazio uvjerenje kako će se, dođu li na vlast, poboljšanja početi osjećati već na polovici mandata.


Večernji list


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HDZ - nova nada?
PostPostano: 02 ožu 2015, 22:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ruj 2012, 20:35
Postovi: 13034
Lokacija: Zagreb
Sad malo zvučim ko Tuta ( :D ) , no zašto opet jedinstvena BiH u Karamarkovoj izjavi? U našem ustavu je to praktički sinonimza unitarnu državu...

_________________
Summum ius, summa iniuria.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HDZ - nova nada?
PostPostano: 03 ožu 2015, 21:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 03:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
slika

Citat:
"Nije ovo kompanija, ovo je zemlja, tu žive Hrvati."


=))

:hrvatinic

Izjava ministra Marasa i kritika HDZ-u što je angažirao dotičnog:

Citat:
According to a poll conducted jointly by the Financial Times Deutschland and the Verein für Socialpolitik (the German economics association) among 550 German economics experts in 2006, “only two representatives of our profession exert an appreciable influence on policymaking: Bert Rürup and Hans-Werner Sinn”. A study in 2007 placed Sinn, in terms of number of citations in scientific journals, second to German Nobel laureate Reinhard Selten. The British newspaper The Independent named Sinn among the ten most important people who changed the world in 2011.

The German Business weekly WirtschaftsWoche ranked Sinn 62 among the 100 most powerful people in Germany, and placed him in the No. 1 position among the “Most Important Economists” in the country. In 2012, he was included in the 50 Most Influential list of Bloomberg Markets Magazine. In 2013, the Frankfurter Allgemeine Zeitung placed Sinn first on their list of economist with most political influence.


Da citiram Zokija:

Citat:
"A koga da stavim? Marasa? :D"


(Odgovor na kritiku da je Slavko Linić korumpiran te da ga ne stavi za ministra financija.)

Smajlić je dio citata. :D

Kako kaže Ivo Jelušić oni su se drugačije pripremali za preuzimanje vlasti. :D

:klanjam

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HDZ - nova nada?
PostPostano: 04 ožu 2015, 09:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ožu 2012, 07:39
Postovi: 1695
Je l' netko gledao Brkića u Markovom trgu?

Ne zanima me ova vijest s Josipovićem, već sam u najavi emisije vidio da će pričati i o procesu Šestorki u Haagu, pa me samo zanima je l' Brkić rekao što o tom pitanju?

_________________
Neću NATO
Hoću na te


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HDZ - nova nada?
PostPostano: 13 ožu 2015, 14:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 17:27
Postovi: 6018
Lokacija: Generalni konzulat HR HB za Slavoniju i Baranju
Nevjerojatno, lokalni osječki HDZ ima mogućnost presuditi Anti Đapiću kao predsjedniku Gradskog vijeća Osijeka (kratkoročno) i time (vjerojatno) pokrenuti proces njegova uklanjanja s političke scene (dugoročno), ali njihovi gradski vijećnici to ne će učiniti... :ucelo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HDZ - nova nada?
PostPostano: 13 ožu 2015, 16:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 17:27
Postovi: 6018
Lokacija: Generalni konzulat HR HB za Slavoniju i Baranju
Evo nešto otprije poznato i pozitivno, ali nije zgorega ponoviti... :palacgore1

Citat:
Tuđman: Federalizacija je jedino rješenje za BiH

Hrvatski saborski zastupnik Miroslav Tuđman rekao je da je preustroj BiH po federalnim načelima jedini način za rješenje političko-pravnih prijepora između triju naroda u BiH, čemu se snažno protive probošnjačke stranke smatrajući da bi stvaranje zasebne hrvatske federalne jedinice vodilo daljoj dezintegraciji BiH.

http://hms.ba/tudman-federalizacija-je- ... je-za-bih/


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 387 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: dane-croatia i 12 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO