HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 20:36.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 325 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Josip Broz Tito
PostPostano: 02 ožu 2015, 00:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 03:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
Predstavljamo veliku kolekciju medaljona hrvatskih velikana!
slika
Uz ekskluzivnu kolekciju medaljona hrvatskih velikana očuvajte uspomenu na ljude koji su hrvatsku domovinu ljubili na poseban način!

Citat:
Kolekcija obuvaća 20 medaljona značajnih, znamenitih i popularnih povijesnih ličnosti koje su na svoj način pridonijele Hrvatskoj državi.

Svakog ponedjeljka na svim kioscima potražite novi medaljon, a ovaj tjedan u prodaji je sedamnaesti medaljon iz kolekcije s likom Alojzija Stepinca, zasigurno jednog od najpoznatijih i najštovanijih velikana Crkve u Hrvata.

U prodaji potražite i deseti, jedanaesti, dvanaesti, trinaesti, četrnaesti, petnaesti i šesnaesti medaljon - Nikole Tesle, Frana Krste Frankopana, Ljudevita Gaja, Marka Pola, Slavoljuba Penkale, Ruđera Boškovića i Josipa Broza Tita. I to sve po nevjerojatnoj cijeni od 9,99 kn!

Skupite sve medaljone ove fantastične kolekcije i s ponosom se prisjetite naših velikana čija su se znamenita djela uklesala u naša srca i povijest!


http://www.24sata.hr/predstavljamo-veli ... ana-392602

Josip Broz dobar skroz.

Kapitalizam na austrijski način...

Iza Broza sljeduje Stepinac. :klanjam

Citat:
Uz ekskluzivnu kolekciju medaljona hrvatskih velikana očuvajte uspomenu na ljude koji su hrvatsku domovinu ljubili na poseban način!


:zivili

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Josip Broz Tito
PostPostano: 02 ožu 2015, 00:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 03:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
Da se i ja pridružim skupu, Džoni iliti Nikola (mada se nismo službeno upoznali da te i ja uzdignem; čini se da je to običaj kad napišeš nešto dobro) vrlo dobro!

DzoniBG je napisao/la:


SDB je napisao/la:


DzoniBG je napisao/la:


slika

:zivili

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Josip Broz Tito
PostPostano: 02 ožu 2015, 01:22 
Offline

Pridružen/a: 31 lis 2012, 19:51
Postovi: 5940
DzoniBG je napisao/la:
Svojim podanicima je omogucio da se osecaju nadmocno i kurcevito u odnosu na one ocajnike koji su zavrsili pod cizmom Varsavskog pakta, seljacima koji su genima vezani za zemlju, doveo je u betonske monstrume gradova, napravio nekakvu "radnicku klasu" polupismenih tipova koji su u maniru marksizma postali temelj drzave... dobili stan za dz, socijalu, butkice preko sindikata, placena bolovanja po mesec dana kad se islo u Trst po krpice... mnogima je omogucio prvi put da vide more, i oni presrecni...


Na bold:

Citat:
Već odavno se povremeno čuju razna naklapanja o tome šta će biti u Jugoslaviji poslije mene. To je donekle i zbog toga što oni koji se time bave uopće ne razumiju naš društveni sistem... Mi, kao što znate, imamo kolektivno rukovodstvo... Prema tome ja mogu svakoga dana otići a da se ništa neće mijenjati.
Josip Broz Tito (1976)


DzoniBG je napisao/la:
Naravno, sve to kosta, ni takav standard nije bio zasluzen, ekonomski opravdan... racun je ispostavljen sledecoj generaciji, koja nije bila u stanju da osmisli bilo sta bolje, osim da uzme pusku i poubija se za sve pare... kraj kakav i prilici takvoj morbidnoj politici i klanjanju jednom zlocincu...

Reinkarnacija su danasnji pacijenti koji kukaju za Titom... nije jos porazena ta mentalna kuga...


Da, koja nije bila u stanju ali je Tito bio. Danas mnogi nemaju šansu ni da prežive a o moru ni govora osim ako ne skrpe za neko jevtino letovanje uz obavezno odricanje tokom godine i to ne svi. Danas mnogi nemaju ni za bus-plus a kamoli za Trst iako je u ponudi svega i svačega. Danas su fabrike postale orunule, opustele zgradurine a nekada su radile punom parom, izvozilo se naveliko; danas se ništa ne izvozi ili malo šta a uvozi ono što niko neće; dans se plaća svaki lek, svako učilo... Očajno!

Ne sme se zaboraviti da je u vreme Broza zemlja bila u posleratnom vremenu i vremenu obnove. A gde smo sada?

Što se mene tiče, više bih volela da imamo jednog Tita nego sto malih "titića" koji kao na buvljaku rasprodaju sve što može da se rasproda, a na kraju i nas, kao jevtinu radnu snagu.

Kupovalo se na kredit i niko nije doživeo stres kada mu se pokvari frižider ili bilo koji uredjaj u domaćinstvu kao što je sada. Ljudi su zidali vikendice, sada ih prodaju.

Ljudi su vozili automobile, kakve takve, ali su vozili. Danas, takva kategorija ljudi je ostala bez posla pa samim tim i bez automobila. Krpi kraj s krajem. Istina voze se i limuzine kao iz filmova ali ko ih vozi?

Bilo je tu dosta toga što je bolje funkcionisalo nego sada, ali u to malo ko hoće da veruje. Broz je bio vešt balanser i majstor manipulacije; imao je neka dobra ali i loša rešenja.

U to vreme niko nam nije tražio vizu, a crveni pasoš je bio na ceni.
U to vreme smo bili bezbedni na ulicama i retko koga je zakačio zalutali metak.
U to vreme se gradilo, dok se danas ruši i rasprodaje, a gradi tek nekoliko "vrednih neimara".

Ovo sve ne znači da to vreme veličam ali, u odnosu na ovo, bilo je sjajno. I još jednom da ponovim, nikako ne smemo prevideti činjenicu da je vreme Josipa Broza bilo vreme posleratno i ono nešto kasnije, vreme obnove.

Mnogi imaju interes da ga ocrne ili dignu u nebesa i svako ima svoje razloge za to; koliko su dobri ti razlozi, toliko je dobra i ocena.

I što neko reče: "Ovi danas koji najviše pljuju po njemu, ne mogu ni okrečiti ono što je on izgradio!"

Na kraju pitanje - ko je kriv? Pa krivi smo mi!

Citat:
BOŽO MILANOVIĆ, katolički svećenik:
Mi smo Istrani najviše zahvalni Titu za sjedinjenje Istre s Hrvatskom u novoj Jugoslaviji. Imao sam prilike u svojem životu da se sastanem četiri puta s maršalom Titom. Uvijek je pokazao veliko razumijevanje za ono što sam mu rekao i sve je pribilježio i obećao da će nastojati da se to povoljno riješi. Dao nam je i pomoć za naše pazinsko sjemenište. Svaki put nakon susreta zadržao me na ručku i tada smo još slobodnije izmijenili misli. Bilo je vrlo ugodno s njime razgovarati. Razumio se u mnoge stvari, a bio je vrlo jednostavan i human, dobar čovjek. Vodio je brigu i o najobičnijim ljudskim stvarima.

(Nedjeljna Dalmacija, 11. svibnja 1980)


~~~

Još za njegovog života provejavale su sumnje da je Tito hibrid, proizveden da obavi zadatke u interesu viših sila.



Vrh
   
 
 Naslov: Re: Josip Broz Tito
PostPostano: 02 ožu 2015, 01:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Vidiš da pričaš napamet. Statistika u Zagrebu pokazuje da je dolaskom 1990. i dalje broj ubojstava u gradu drastično pao. I tako je ostalo do danas.
Vjerujem da je isto bilo i u Beogradu.
Ljudi prepričavaju neke fantazije, ili podebljavaju stvari koje se krile u Jugoslovenskim statistikama pa ih nisu mogli ni znati.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Josip Broz Tito
PostPostano: 02 ožu 2015, 02:03 
Offline

Pridružen/a: 31 lis 2012, 19:51
Postovi: 5940
Ništa ja ne pričam napamet. Treba razdvojiti politička ubistva (kojih i danas ima) od bezbednosti građana na ulicama.
Bio je i red da '90. prestane, poubijasmo se načisto mada ne znam tačno na koja ubistva misliš.
Ima fantazija pa eto, i ja nažvrljah svoju, doduše skraćenu.

P.S. Ako išta ne podnosim to su statistike.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Josip Broz Tito
PostPostano: 02 ožu 2015, 07:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ruj 2012, 20:35
Postovi: 13033
Lokacija: Zagreb
Ksenija je napisao/la:
Ništa ja ne pričam napamet. Treba razdvojiti politička ubistva (kojih i danas ima) od bezbednosti građana na ulicama.
Bio je i red da '90. prestane, poubijasmo se načisto mada ne znam tačno na koja ubistva misliš.
Ima fantazija pa eto, i ja nažvrljah svoju, doduše skraćenu.

P.S. Ako išta ne podnosim to su statistike.

Pa bezbednost u Zagrebu je veća nego prije 1991. po statistici je pao svaki oblik zločina osim silovanja, a i to fiktivno jer se tad to puno manje prijavljivalo. To je među ostalim i poslijedica puno manje stope alkoholizma nego nekad.

Ne podnosiš statistike? Ljepše je pričati napamet.

_________________
Summum ius, summa iniuria.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Josip Broz Tito
PostPostano: 02 ožu 2015, 11:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Nisu bila politička ubojstva, običan kriminal.
Hebala vas klupa u parku i ostale narodne legende. Možeš i danas spavati spavati na klupama širom Europe i u Zagrebu. To ljudi i rade kad se napiju u diskotekama.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Josip Broz Tito
PostPostano: 02 ožu 2015, 11:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
BBC je napisao/la:
Nisu bila politička ubojstva, običan kriminal.
Hebala vas klupa u parku i ostale narodne legende. Možeš i danas spavati spavati na klupama širom Europe i u Zagrebu. To ljudi i rade kad se napiju u diskotekama.


Istina, puno puta sam prenoćio na pločniku, i nikad mi ujutru ništa nije nedostajalo iz džepa (ključevi, novčanik).

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Josip Broz Tito
PostPostano: 02 ožu 2015, 12:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 sij 2010, 17:54
Postovi: 13159
Ksenija je napisao/la:

Da, koja nije bila u stanju ali je Tito bio. Danas mnogi nemaju šansu ni da prežive a o moru ni govora osim ako ne skrpe za neko jevtino letovanje uz obavezno odricanje tokom godine i to ne svi. Danas mnogi nemaju ni za bus-plus a kamoli za Trst iako je u ponudi svega i svačega. Danas su fabrike postale orunule, opustele zgradurine a nekada su radile punom parom, izvozilo se naveliko; danas se ništa ne izvozi ili malo šta a uvozi ono što niko neće; dans se plaća svaki lek, svako učilo... Očajno!

Ne sme se zaboraviti da je u vreme Broza zemlja bila u posleratnom vremenu i vremenu obnove. A gde smo sada?

Što se mene tiče, više bih volela da imamo jednog Tita nego sto malih "titića" koji kao na buvljaku rasprodaju sve što može da se rasproda, a na kraju i nas, kao jevtinu radnu snagu.

Kupovalo se na kredit i niko nije doživeo stres kada mu se pokvari frižider ili bilo koji uredjaj u domaćinstvu kao što je sada. Ljudi su zidali vikendice, sada ih prodaju.

Ljudi su vozili automobile, kakve takve, ali su vozili. Danas, takva kategorija ljudi je ostala bez posla pa samim tim i bez automobila. Krpi kraj s krajem. Istina voze se i limuzine kao iz filmova ali ko ih vozi?

Bilo je tu dosta toga što je bolje funkcionisalo nego sada, ali u to malo ko hoće da veruje. Broz je bio vešt balanser i majstor manipulacije; imao je neka dobra ali i loša rešenja.

U to vreme niko nam nije tražio vizu, a crveni pasoš je bio na ceni.
U to vreme smo bili bezbedni na ulicama i retko koga je zakačio zalutali metak.
U to vreme se gradilo, dok se danas ruši i rasprodaje, a gradi tek nekoliko "vrednih neimara".

Ovo sve ne znači da to vreme veličam ali, u odnosu na ovo, bilo je sjajno. I još jednom da ponovim, nikako ne smemo prevideti činjenicu da je vreme Josipa Broza bilo vreme posleratno i ono nešto kasnije, vreme obnove.

Mnogi imaju interes da ga ocrne ili dignu u nebesa i svako ima svoje razloge za to; koliko su dobri ti razlozi, toliko je dobra i ocena.

I što neko reče: "Ovi danas koji najviše pljuju po njemu, ne mogu ni okrečiti ono što je on izgradio!"

Na kraju pitanje - ko je kriv? Pa krivi smo mi!



Nisam ni znao da si ti sledbenik lika i dela :zubati

Da sam ja rekao da je danas bolje nego onda za prosecnog coveka, onda bi ovakav odgovor donekle stajao... upravo uspostavljam tesnu vezu izmedju onakvog sistema, i duhovnog i materijalnog, i posledica koje trpimo do danasnjeg dana...

Nisu ni onda svi putovali, a ta putovanja na more u sindikalnoj reziji su bila teska socijala, po nekim kampovima i bungalovima, skromno i jadno, cisto da kazu da su letovali na moru... danas je situacija za mnoge ljude materijalno nategnuta, ali ipak putuju...u Hrvatskoj koja zbog svega nije pozeljna destinacija, oko 100.000 turista iz Srbije... nebrojeno mnogo ide u Crnu Goru, Tursku, Grcku, Egipat, Tunis...i zapadne zemlje...

Fabrike koje spominjes su oronule...zasto?! Raspala se zemlja i veliko trziste, izgubljeni su kooperanti u susednim republikama, tehnoloski to je sve bilo zaostalo i kad je radilo, nije moglo da parira zapadnim proizvodima u otvorenoj trzisnoj utakmici... zbog zatvorenosti trzista i drzavne protekcije svi su ovde vozili Yugice i Stojadine... a kakav je to auto bio... nikakav, bofl roba, konzerva u kojoj svako malo nesto otkaze...

Sto se tice izvoza, Srbija danas izvozi godisnje robu u vrednosti od oko 15 milijardi dolara... pokrivenost uvoza izvozom danas je oko 70%, a 1979. je bila tek 48.5%. Dug Jugoslavije u vreme Titove smrti je bio blizu 20 milijardi dolara, sto je kao da si u danasnje vreme duzan preko 50 milijardi dolara...

Dalje, postoje lekovi na recept, ali se vecina placa... osnovci dobijaju besplatne knjige, ostale stvari se placaju... ne razumem kako neko zamislja da se podrazumeva da takve stvari dobijas za dzabe... to kosta, neko mora da plati, ili ce platiti neko licno, ili ce placati drzava, koja ti te pare uzme kroz porez...nema nista besplatno...

http://www.makroekonomija.org/0-mirosla ... uktivnost/

http://katalaksija.com/2014/02/24/ekono ... nog-kraha/

Evo dve analize kroz brojeve i grafikone koliko je bila trula ta titova ekonomija, i koliko je neminovno srljala u jamu... u prvom clanku se istice mizerna produktivnost rada, sto je direktno povezano sa komunistickim pogledom na ekonomiju koji ubija privatnu inicijativu i preduzetnistvo, nema konkurencije i trzisne utakmice... takvi sistemi su svugde propali, i u danasnjoj Rusiji i Kini je kapitalizam, bez obzira na komunisticki background...

Ove price o crvenom pasosu... imas i danas pasos da otputujes gde zelis... 60-ih i 70-ih su sa tim istim "cenjenim" pasosem stotine hiljada ljudi pobeglo na zapad i nikad se vise nisu vratili... jel ti to nesto govori kakva je laz da je bilo blagostanje...

Nemam ja interes da Tita "ocrnim"... govorim samo onako kako jeste, a to je bilo dovoljno crno da mi ne treba dodatna tempera... govorio sam samo o ekonomiji i zivotu u ovom postu, bolje da ne idem u analizu koliko je unazadio srpski narod i nase nacionalne interese... to nije ni crno, to je mrak... i zato ona recenica da nam treba neki novi Tito... moze, ako hocemo da odmah sebi pucamo u glavu...

_________________
Pokaj se Grobi! Mali korak za tebe, veliki za Srpstvo!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Josip Broz Tito
PostPostano: 02 ožu 2015, 12:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32057
DzoniBG je napisao/la:

Nemam ja interes da Tita "ocrnim"... govorim samo onako kako jeste, a to je bilo dovoljno crno da mi ne treba dodatna tempera... govorio sam samo o ekonomiji i zivotu u ovom postu, bolje da ne idem u analizu koliko je unazadio srpski narod i nase nacionalne interese... to nije ni crno, to je mrak... i zato ona recenica da nam treba neki novi Tito... moze, ako hocemo da odmah sebi pucamo u glavu...


Unazadio srpski narod!? :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Josip Broz Tito
PostPostano: 02 ožu 2015, 12:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Taj režim mogu najbolje opisati riječi prijatelja rođenog u Njemačkoj. Iako tada to nisam razumio moram priznati, jer smo svi bili ispranih mozgova. Tek poslije raspada tog režima sam se sjetio što je htio reći.

"Vi pojma nemate kako tužne živote živite". Kad sam ga zamolio da objasni, jer mi stvarno tad nije bilo jasno, što je htio reći naglo se ušutio i promjenio temu. Bilo ga nenormalno strah komunističke milicije i tajne službe.

U tom režimu nije bilo prava drugačijeg mišljenja, nema alternative. Ako si bio drugačiji drži u sebi dok ne eksplodiraš.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Josip Broz Tito
PostPostano: 02 ožu 2015, 12:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
[*]
Mar-kan je napisao/la:
DzoniBG je napisao/la:

Nemam ja interes da Tita "ocrnim"... govorim samo onako kako jeste, a to je bilo dovoljno crno da mi ne treba dodatna tempera... govorio sam samo o ekonomiji i zivotu u ovom postu, bolje da ne idem u analizu koliko je unazadio srpski narod i nase nacionalne interese... to nije ni crno, to je mrak... i zato ona recenica da nam treba neki novi Tito... moze, ako hocemo da odmah sebi pucamo u glavu...


Unazadio srpski narod!? :zubati


Je, zšto misliš da nije. Kompletna srpska elita sa Dedinja i inače Beograda je završila pod zemljom ili u Kanadi, USA i Australiji.
Onda preuzeli planinari partizani, kao i u Zagrebu. Koliko jednom narodu treba da se oporavi od takvog udara ?

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Josip Broz Tito
PostPostano: 02 ožu 2015, 12:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 sij 2010, 17:54
Postovi: 13159
Mar-kan je napisao/la:
DzoniBG je napisao/la:

Nemam ja interes da Tita "ocrnim"... govorim samo onako kako jeste, a to je bilo dovoljno crno da mi ne treba dodatna tempera... govorio sam samo o ekonomiji i zivotu u ovom postu, bolje da ne idem u analizu koliko je unazadio srpski narod i nase nacionalne interese... to nije ni crno, to je mrak... i zato ona recenica da nam treba neki novi Tito... moze, ako hocemo da odmah sebi pucamo u glavu...


Unazadio srpski narod!? :zubati


Upropastio...ubogaljio...

Da ti sacekas kraj 20. stoleca, vreme kada je ostali svet gazio krupnim koracima napred, sa takvim idiotima poput Milosevica, Seselja, Draskovica... sve deca njegovog sistema, koji su u nedostatku boljeg plana zaigrali na nacionalnim problemima na najprimitivniji nacin...

To je bila jedna nagomilana frustracija kojoj su oni odvrnuli ventil, i poslali stotine hiljada ljudi bilo u smrt, bilo u izbeglistvo... sve ono sto se gnezdilo po SANU, od Cosica, Isakovica, Medakovica... sve titoisti i komunisti, koji su realne probleme srpske drzavnosti upakovali u jedan sovinisticki smrad, koji je posle pokuljao.

Nisi imao, niti si mogao imati jednog intelektualca blizu vlasti koji je imao mogucnost da na jedan pametan nacin osmisli strategiju bezbolnog izlaska iz Juge, i integracije srpskog naroda, i ostalih u jednu produktivnu zajednicu zasnovanu na interesima... takve je sistem eliminisao, vec su na ceni oni koji su znali da zaigraju emocije, a to je precica u rat... kad ti narodu predstavis da si ugrozen, i da je rat jedina prava opcija da ostvaris svoje interese... zagazio si u blato...

To je jedina prava argumentacija, a ne ono sto se poteze - Srboslavija, Sloba otima Vojvodinu, puno srpskih oficira i pandura...to je driblanje u prasini, od koje se ne vidi ova sira slika...

_________________
Pokaj se Grobi! Mali korak za tebe, veliki za Srpstvo!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Josip Broz Tito
PostPostano: 02 ožu 2015, 13:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 lip 2009, 12:19
Postovi: 5376
Lokacija: Croatia Alba; site:hercegbosna.org/forum
Tito je pobio u Srbiji poslije 12. rujna 1944. po zanimanjima:

2.567 obrtnika
1.897 oružnika
1.008 činovnika

815 časnika
416 učenika i studenata
345 učitelja, profesora i inženjera
264 načelnika općina i mjesnih glavara

159 industrijalaca i poduzetnika
151 svećenika
118 odvjetnika i sudaca
105 liječnika i ljekarnika

77 glumaca i umjetnika
72 novinara
itd.

Cvijet antikomunističke Srbije. A brojke su nepotpune.

Tito je strijeljao 72 pilota kraljevskog zrakoplovstva i ubio vojvodu Petra Bojovića, pobjednika na Kumanovu 1912., Bregalnici 1913. i Kajmakčalanu 1918.

U emigraciji na Zapadu su morali ostati akademik Slobodan Jovanović do smrti, Miloš Crnjanski (do 1965.), vladika Nikolaj Velimirović (do smrti) itd.

Pobijeno je preko tisuću stručnih činovnika, a zamijenjeni su nepismenim komunističkim čobanima.

I tako bi se moglo o svakoj grupi.

Izvori:
http://www.blic.rs/Vesti/Hronika/109488/Kako-su-komunisti-streljali-72-pilota
http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/drustvo/aktuelno.290.html:432257-Srbi-jedini-streljali-svoje-glumce
http://www.telegraf.rs/vesti/507467-srpska-posla-srbi-danas-slave-one-koje-su-pre-50-godina-sutirali-do-smrti
http://www.otvorenaknjiga.komisija1944.mpravde.gov.rs/#00


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Josip Broz Tito
PostPostano: 02 ožu 2015, 13:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 sij 2010, 17:54
Postovi: 13159
Glazbenik je napisao/la:
Tito je pobio u Srbiji poslije 12. rujna 1944. po zanimanjima:

2.567 obrtnika
1.897 oružnika
1.008 činovnika

815 časnika
416 učenika i studenata
345 učitelja, profesora i inženjera
264 načelnika općina i mjesnih glavara

159 industrijalaca i poduzetnika
151 svećenika
118 odvjetnika i sudaca
105 liječnika i ljekarnika

77 glumaca i umjetnika
72 novinara
itd.

Cvijet antikomunističke Srbije. A brojke su nepotpune.

Tito je strijeljao 72 pilota kraljevskog zrakoplovstva i ubio vojvodu Petra Bojovića, pobjednika na Kumanovu 1912., Bregalnici 1913. i Kajmakčalanu 1918.

U emigraciji na Zapadu su morali ostati akademik Slobodan Jovanović do smrti, Miloš Crnjanski (do 1965.), vladika Nikolaj Velimirović (do smrti) itd.

Pobijeno je preko tisuću stručnih činovnika, a zamijenjeni su nepismenim komunističkim čobanima.

I tako bi se moglo o svakoj grupi.

Izvori:
http://www.blic.rs/Vesti/Hronika/109488/Kako-su-komunisti-streljali-72-pilota
http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/drustvo/aktuelno.290.html:432257-Srbi-jedini-streljali-svoje-glumce
http://www.telegraf.rs/vesti/507467-srpska-posla-srbi-danas-slave-one-koje-su-pre-50-godina-sutirali-do-smrti
http://www.otvorenaknjiga.komisija1944.mpravde.gov.rs/#00



Postovanje Glazbenik sto si izvukao ove podatke...to je gola istina o Titu i njegovom sistemu...

Nije on ubijao nekakve "bradate" cetnike, nego je njegova kamarila satirla desetine hiljade ljudi, nosioca i stubova drustva... mog dedu su ubili 1946. godine, samo zato sto je bio vozac na dvoru... majka mi je bila ziva samo par meseci, odrasla bez oca... zajebao se pa je ostao ovde, nikom kriv ni duzan, samo zato sto je bio na spisku "nepozeljnih"...

Kako ti mozes to da povratis, da regenerises krem jednog naroda... tek je onda nastala visedekadna manipulacija, represija, propaganda... generacije i generacije deformisanih mozgova koje su se klanjale Titu...

Kad to pocne da se raspada po savovima, kao svaka prevara, kad izrone oni najgori, onda se neko naivan pita - otkud sad ovi?! Otuda, zato sto si takve gajio i formirao da budu bas takvi...

_________________
Pokaj se Grobi! Mali korak za tebe, veliki za Srpstvo!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Josip Broz Tito
PostPostano: 02 ožu 2015, 14:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 19 stu 2010, 10:50
Postovi: 10121
Lokacija: Banja Luka
Za mene ce ostati vjecita enigma , kako je uspio da umre prirodnom smrcu.

Tolike vlastodrsce pobismo , pa cak i jednog Ferdinanda...a on se provuce , i zavuce nam gore od Turaka.
Kako ?

_________________
Sunce izlazi na Istoku . Ništa nije moćnije od ideje čije je vrijeme stiglo .


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Josip Broz Tito
PostPostano: 02 ožu 2015, 18:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 12:56
Postovi: 9973
Koji ste qrac kukali i zagovarali opstanak Yuuuge, Hrvate nazivali
ustasama zbog ubrzavanja raspada iste, kad vam je bilo toliko lose u njoj braco
Srbi?
stvarno ces zanimljivih stvari cuti nakon 25 godina.

_________________
Serbian are nationalists. It is impossible to argue with Serbians because they are without understanding. Since they respect only force, the same method should be used when dealing with them."


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Josip Broz Tito
PostPostano: 02 ožu 2015, 18:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Legitimno pitanje. Ali odgovora neće biti. :laugh

Dobro može im se dati kredit da danas ne žele malu Jugu u BiH. Dok ima Pereca i Dodrinaša ludi za tom OHR kraljevinom Srba-Hrvata-Bošnjaka.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Josip Broz Tito
PostPostano: 02 ožu 2015, 18:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 12:56
Postovi: 9973
Mozda zele neku mini veliku srbiju sa Hrvatima srbodupeliscima u njoj.

_________________
Serbian are nationalists. It is impossible to argue with Serbians because they are without understanding. Since they respect only force, the same method should be used when dealing with them."


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Josip Broz Tito
PostPostano: 02 ožu 2015, 18:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 19 stu 2010, 10:50
Postovi: 10121
Lokacija: Banja Luka
Tulkas je napisao/la:
Koji ste qrac kukali i zagovarali opstanak Yuuuge, Hrvate nazivali
ustasama zbog ubrzavanja raspada iste, kad vam je bilo toliko lose u njoj braco
Srbi?
stvarno ces zanimljivih stvari cuti nakon 25 godina.



Pa o tome se i radi... Titova Juga je bila ko zubni kamenac , tek kad je on skinut moglo se vidjeti koliko su ti zubi stradali.


Ako se ikad ,a nije iskljuceno , opet pojave nekavi Ljudeviti , sa sve ''Ilirima'' , bice odjebani dok trepnes .

Srbija ce opet biti jedina istinska država u Južnih Slovena.
Jebo zajednice.

_________________
Sunce izlazi na Istoku . Ništa nije moćnije od ideje čije je vrijeme stiglo .


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Josip Broz Tito
PostPostano: 02 ožu 2015, 18:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 12:56
Postovi: 9973
Svarog je napisao/la:
Tulkas je napisao/la:
Koji ste qrac kukali i zagovarali opstanak Yuuuge, Hrvate nazivali
ustasama zbog ubrzavanja raspada iste, kad vam je bilo toliko lose u njoj braco
Srbi?
stvarno ces zanimljivih stvari cuti nakon 25 godina.



Pa o tome se i radi... Titova Juga je bila ko zubni kamenac , tek kad je on skinut moglo se vidjeti koliko su ti zubi stradali.


Ako se ikad ,a nije iskljuceno , opet pojave nekavi Ljudeviti , sa sve ''Ilirima'' , bice odjebani dok trepnes .

Srbija ce opet biti jedina istinska država u Južnih Slovena.
Jebo zajednice.


je. Vi ste srbi jedini istinski.
Fakat ste bolesni. To je navjerojatno.
glede zajednica slazem se. Nikad vise srboslavija

_________________
Serbian are nationalists. It is impossible to argue with Serbians because they are without understanding. Since they respect only force, the same method should be used when dealing with them."


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Josip Broz Tito
PostPostano: 02 ožu 2015, 19:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32057
DzoniBG je napisao/la:
Nije on ubijao nekakve "bradate" cetnike...


Normalno da nije,kad su skratili brade 1944.,stavili partizanku na glavu i otišli u penziju :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Josip Broz Tito
PostPostano: 02 ožu 2015, 19:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 12:56
Postovi: 9973
Ajmo sada malo ozbiljnije.
Koliko god da se Srbi zale na Jugoslaviju vidjelo se 90.
tko je zapravo sve konce u svojim rukama drzao. Nije
nikakva provokacija nista slicno vec cista istina . Glupo
je citati zalopoljke pojedinaca kako su bili "donji"
Istina. Krajem 2. Svjetskog komunisti uz pomoc srbima
bratske crvene armije pobili su mnoge ugledne Srbe (naravno
u Hrvatskoj Hrvati su takodjer ubijani mada puno vise od samih yu
partizana). Sve to stoji ali u Yu imali su vlast pogotovo poslije
Titove smrti. Rekoh vec na pocetku vidjelo se ko je sve drzao u rukama
kad je pocela frka. To je cinjenica.

_________________
Serbian are nationalists. It is impossible to argue with Serbians because they are without understanding. Since they respect only force, the same method should be used when dealing with them."


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Josip Broz Tito
PostPostano: 02 ožu 2015, 20:32 
Offline

Pridružen/a: 31 lis 2012, 19:51
Postovi: 5940
DzoniBG je napisao/la:
Nisam ni znao da si ti sledbenik lika i dela :zubati

Da sam ja rekao da je danas bolje nego onda za prosecnog coveka, onda bi ovakav odgovor donekle stajao... upravo uspostavljam tesnu vezu izmedju onakvog sistema, i duhovnog i materijalnog, i posledica koje trpimo do danasnjeg dana...

Nisu ni onda svi putovali, a ta putovanja na more u sindikalnoj reziji su bila teska socijala, po nekim kampovima i bungalovima, skromno i jadno, cisto da kazu da su letovali na moru... danas je situacija za mnoge ljude materijalno nategnuta, ali ipak putuju...u Hrvatskoj koja zbog svega nije pozeljna destinacija, oko 100.000 turista iz Srbije... nebrojeno mnogo ide u Crnu Goru, Tursku, Grcku, Egipat, Tunis...i zapadne zemlje...

Fabrike koje spominjes su oronule...zasto?! Raspala se zemlja i veliko trziste, izgubljeni su kooperanti u susednim republikama, tehnoloski to je sve bilo zaostalo i kad je radilo, nije moglo da parira zapadnim proizvodima u otvorenoj trzisnoj utakmici... zbog zatvorenosti trzista i drzavne protekcije svi su ovde vozili Yugice i Stojadine... a kakav je to auto bio... nikakav, bofl roba, konzerva u kojoj svako malo nesto otkaze...

Sto se tice izvoza, Srbija danas izvozi godisnje robu u vrednosti od oko 15 milijardi dolara... pokrivenost uvoza izvozom danas je oko 70%, a 1979. je bila tek 48.5%. Dug Jugoslavije u vreme Titove smrti je bio blizu 20 milijardi dolara, sto je kao da si u danasnje vreme duzan preko 50 milijardi dolara...

Dalje, postoje lekovi na recept, ali se vecina placa... osnovci dobijaju besplatne knjige, ostale stvari se placaju... ne razumem kako neko zamislja da se podrazumeva da takve stvari dobijas za dzabe... to kosta, neko mora da plati, ili ce platiti neko licno, ili ce placati drzava, koja ti te pare uzme kroz porez...nema nista besplatno...

http://www.makroekonomija.org/0-mirosla ... uktivnost/
http://katalaksija.com/2014/02/24/ekono ... nog-kraha/

Evo dve analize kroz brojeve i grafikone koliko je bila trula ta titova ekonomija, i koliko je neminovno srljala u jamu... u prvom clanku se istice mizerna produktivnost rada, sto je direktno povezano sa komunistickim pogledom na ekonomiju koji ubija privatnu inicijativu i preduzetnistvo, nema konkurencije i trzisne utakmice... takvi sistemi su svugde propali, i u danasnjoj Rusiji i Kini je kapitalizam, bez obzira na komunisticki background...

Ove price o crvenom pasosu... imas i danas pasos da otputujes gde zelis... 60-ih i 70-ih su sa tim istim "cenjenim" pasosem stotine hiljada ljudi pobeglo na zapad i nikad se vise nisu vratili... jel ti to nesto govori kakva je laz da je bilo blagostanje...

Nemam ja interes da Tita "ocrnim"... govorim samo onako kako jeste, a to je bilo dovoljno crno da mi ne treba dodatna tempera... govorio sam samo o ekonomiji i zivotu u ovom postu, bolje da ne idem u analizu koliko je unazadio srpski narod i nase nacionalne interese... to nije ni crno, to je mrak... i zato ona recenica da nam treba neki novi Tito... moze, ako hocemo da odmah sebi pucamo u glavu...


Das sam titov sledbenik u mom potpisu bi bila petokraka a ne ovo što je sada. :D

Nisam sporila ništa što si napisao, naprotiv smatram da je analiza izuzetno korektna i vredna. Iznela sam lični (laički) stav više se osvrćući na poređenje sa današnjicom. Kada kažeš kako je ono vreme budućim generacijama ostavilo zlo, šta ovo vreme ostavlja budućim generacijama (našoj deci)? Ne smem ni da razmišljam o tom paklu.

Nisam rekla da je u vreme Broza bilo blagostanje ali je činjenica da su socijalna politika i opšti društveni trend bili daleko bolje usaglašeni iako mi takvo državno uređenje ni malo nije blisko. Da li je to bilo akutnog karaktera pa smo prošli kako smo prošli ili su oni koji su ostali posle Broza činili loše, to je drugo pitanje.
Gledajući sadašnje stanje meni se ne nameće ni jedna druga misao osim – ovo je vreme zla i propasti i ne vidim ni promil šanse za dobru perspektivu. Pomerene su sve vrednosti u skoro svim porama društva. Zar to nije tragičan bilans i posledica vladajućih u poslednjim decenijama?

To što fabrike više ne rade i kako već objašnjavaš zbog čega moglo se izbeći, ili sam ja nešto pogrešno ocenila što ne isključujem je se ne bavim takvim analizama. Meni je samo jedna stvar očigledna, fabrika više nema, pa se pitam gde su radnici?

Potpuna je besmislica praviti velike fabrike u gradu ili nadomak grada jer se moralo imati u vidu njegovo proširenje pa se u Beogradu izgradio veliki industrijski Rakovički basen koji sada deluje sablasno. A kako su nekada radile fabrike u tom basenu (IMR, 21. Maj, “Rekord” itd.), toga se sigurno sećamo. Da ne spominjem ostale fabrike u Srbiji i ostalim republikama.

Šta se danas sve izvozi, zaista ne znam?

Oko plaćanja. Naravno da država ne može plaćati lekove niti školovati besplatno, a kako će naplatiti isto kada je procenat nezaposlenosti kritičan; kako će penzioner da plati lek ako od penzije ne može ni da se prehrani? Ljudi ostaju bez posla i nikoga nije briga kako će dalje ali zakon se mora poštovati i ispostaviti račun. E... pa nije pošteno!

Delili su se stanovi koji se za ceo radni vek nisu mogli otplatiti iz stambenog fonda u koji je mesečno od svake plate pristizao procenat. Pitam, kako danas do stana? Kakva je perspektiva za mlade, šta ih stimuliše i šta ih čeka?

Da ne nabrajam dalje, cilj mi je bio da uporedim vreme nekada i vreme danas kritikujući oba ali onaj malo manje.

Toliko o mom putu na kome sledim titove ideje. :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Josip Broz Tito
PostPostano: 02 ožu 2015, 20:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 12:56
Postovi: 9973
A koliko je vas/nas doista zivjelo u Titovo vrijeme?
Meni bilo 8 kad je umro. Nije valjda da ste svi bili vec punoljetni
za njegova zivota?

_________________
Serbian are nationalists. It is impossible to argue with Serbians because they are without understanding. Since they respect only force, the same method should be used when dealing with them."


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 325 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 61 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO