HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 20:33.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 70 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Od stranaca upravljani mediji u "Regionu"
PostPostano: 30 tra 2015, 10:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 vel 2012, 12:46
Postovi: 6610
Lokacija: kašeta brokava
Prva verzija Ovršnog zakona je nastala 1996. kad stranih banaka uopće nije bilo u Hrvatskoj. Ovo ostalo je hrpa birtijaških pamfleta bez konkretnih argumenata, tako da se tu ni nema što odgovoriti.

Uostalom, smiješno je da se mene ovdje stavlja u isti koš sa bankama, kad se zalažem za promjenu regulatora, strogu kontrolu kartela i reguliranje kamatnih stopa. Upravo su pravnici srušili jednostrano mijenjanje kamatnih stopa i uveli strožu regulaciju u taj (najproblematičniji) dio. Dakle, niđe veze.

Sve u svemu gospodine Junuze, pogledajte onu Minijevu temu o kompartmentalizaciji. :zubati

_________________
Čast svakome, veresija nikome.

zabranjeni list, 16.11.2012., 8h:

Sudac Meron danas će pročitati konačnu presudu Hrvatskoj dr. Franje Tuđmana.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Od stranaca upravljani mediji u "Regionu"
PostPostano: 30 tra 2015, 12:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
Pa, ja sam mrvicu iznadprosječni glasač u RH. Ljudi osjete gulikože na koži. E sad, ako sam ja to sve tako povezao, drugi to čine još plošnije.

Dakle: bankari, manageri i pravnici nam kožu oguliše uz pomoć sluganske vlade, prvo HDZ-ove a sad SDP-ove. Istovremeno podmeću svjetonazorske nevažne dvojbe.

Tko god bude uvažavao navedeno i ponudi bar naznake otpora dobit će značajnu podršku na izborima. Možda i presudnu.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Od stranaca upravljani mediji u "Regionu"
PostPostano: 30 tra 2015, 18:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 vel 2012, 12:46
Postovi: 6610
Lokacija: kašeta brokava
Prosječni glasač niste (u to kakav je odnos prema prosječnom ne bih ulazio), a i prije ovog cijelog cirkusa s kreditima su Vas žuljali hadezeovci i pravnici, tako da na Vaš glas nikad nisam ni računao.

No, populista s bajkama za naivce (u stilu Vašeg dragog Bandića) će biti na tone pa samo navalite.

_________________
Čast svakome, veresija nikome.

zabranjeni list, 16.11.2012., 8h:

Sudac Meron danas će pročitati konačnu presudu Hrvatskoj dr. Franje Tuđmana.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Od stranaca upravljani mediji u "Regionu"
PostPostano: 30 tra 2015, 19:30 
Online

Pridružen/a: 17 lip 2009, 20:01
Postovi: 13387
Lokacija: ZG
Po cemu su pravnici bankari ili manageri gulikoze, nitko te ne prisiljava da koristis usluge ikog od navedenih... Neki ljudi trebaju imat i "debele ugovore" jer cesto takve i odluke donose izmedju ostalog i zive zivot na putu pola radnog vremena i sl. Veca lova/pozicija ne znaci nuzno poziciju i lifestyle "socijalistickog direktora" iz onih exyu filmova...

Dobrog stolara, arhitekta, nogometasa trebas platit ...

_________________
Muslimane ko je kleo, nije dangubio.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Od stranaca upravljani mediji u "Regionu"
PostPostano: 30 tra 2015, 19:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32057
PCM je napisao/la:
Po cemu su pravnici bankari ili manageri gulikoze, nitko te ne prisiljava da koristis usluge ikog od navedenih...
Dobrog stolara, arhitekta, nogometasa trebas platit ...


Raspon plaća industrijskog radnika i njegovog managera u SAD 1973. je bio 1:7,a 2013. je 1:40.000,ako sam dobro zapamtio.
Slijedi još veće raslojavanje društva i nestanak srednje klase...

Za pravnike ne znam faktor,ali vjerujem da je solidan :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Od stranaca upravljani mediji u "Regionu"
PostPostano: 30 tra 2015, 20:56 
Online

Pridružen/a: 17 lip 2009, 20:01
Postovi: 13387
Lokacija: ZG
Mar-kan je napisao/la:
PCM je napisao/la:
Po cemu su pravnici bankari ili manageri gulikoze, nitko te ne prisiljava da koristis usluge ikog od navedenih...
Dobrog stolara, arhitekta, nogometasa trebas platit ...


Raspon plaća industrijskog radnika i njegovog managera u SAD 1973. je bio 1:7,a 2013. je 1:40.000,ako sam dobro zapamtio.
Slijedi još veće raslojavanje društva i nestanak srednje klase...

Za pravnike ne znam faktor,ali vjerujem da je solidan :zubati


Mislim da je ovaj tvoj podatak netocan, tj siguran sam u to. Imas li neki izvor ?

_________________
Muslimane ko je kleo, nije dangubio.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Od stranaca upravljani mediji u "Regionu"
PostPostano: 30 tra 2015, 21:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 vel 2012, 12:46
Postovi: 6610
Lokacija: kašeta brokava
PCM je napisao/la:
Po cemu su pravnici bankari ili manageri gulikoze, nitko te ne prisiljava da koristis usluge ikog od navedenih... Neki ljudi trebaju imat i "debele ugovore" jer cesto takve i odluke donose izmedju ostalog i zive zivot na putu pola radnog vremena i sl. Veca lova/pozicija ne znaci nuzno poziciju i lifestyle "socijalistickog direktora" iz onih exyu filmova...

Dobrog stolara, arhitekta, nogometasa trebas platit ...


Meni banke uglavnom izrazito idu na živce i zato sam sretan što sam vlastite obveze prema njima zatvorio. Ubuduće ću ih se truditi maksimalno izbjegavati, a srećom da imam i alternative izvore. Većina ljudi u Hrvatskoj bi na mom mjestu zagrizla teški luksuz i, kad bi im bilo teško vraćati i održavati visoki životni standard, krenuli bi kukati bi o gulikožama.

Stvari treba raditi u realnim okvirima, planski i temeljito. Tu racionalne osobe mogu izvući korist i od banaka, ako znaju što rade.

Na kraju krajeva, kako bi netko s plaćom do 10 000 kuna (što obuhvaća preko 90% stanovnika Hrvatske) skupio 100 i kusur tisuća eura (da sad ne idemo u megalomanije) za rješavanje vlastitog stambenog pitanja bez banaka? Država bi naštampala novce i dala mu?

_________________
Čast svakome, veresija nikome.

zabranjeni list, 16.11.2012., 8h:

Sudac Meron danas će pročitati konačnu presudu Hrvatskoj dr. Franje Tuđmana.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Od stranaca upravljani mediji u "Regionu"
PostPostano: 30 tra 2015, 22:35 
Online

Pridružen/a: 17 lip 2009, 20:01
Postovi: 13387
Lokacija: ZG
SDB je napisao/la:
PCM je napisao/la:
Po cemu su pravnici bankari ili manageri gulikoze, nitko te ne prisiljava da koristis usluge ikog od navedenih... Neki ljudi trebaju imat i "debele ugovore" jer cesto takve i odluke donose izmedju ostalog i zive zivot na putu pola radnog vremena i sl. Veca lova/pozicija ne znaci nuzno poziciju i lifestyle "socijalistickog direktora" iz onih exyu filmova...

Dobrog stolara, arhitekta, nogometasa trebas platit ...


Meni banke uglavnom izrazito idu na živce i zato sam sretan što sam vlastite obveze prema njima zatvorio. Ubuduće ću ih se truditi maksimalno izbjegavati, a srećom da imam i alternative izvore. Većina ljudi u Hrvatskoj bi na mom mjestu zagrizla teški luksuz i, kad bi im bilo teško vraćati i održavati visoki životni standard, krenuli bi kukati bi o gulikožama.

Stvari treba raditi u realnim okvirima, planski i temeljito. Tu racionalne osobe mogu izvući korist i od banaka, ako znaju što rade.

Na kraju krajeva, kako bi netko s plaćom do 10 000 kuna (što obuhvaća preko 90% stanovnika Hrvatske) skupio 100 i kusur tisuća eura (da sad ne idemo u megalomanije) za rješavanje vlastitog stambenog pitanja bez banaka? Država bi naštampala novce i dala mu?


Stambeno pitanje, pokretanje biznisa, skolovanje, obrtna sredstva, potrosnja... Sve rijesis preko "groznih banaka". Meni ipak ne djeluju toliko lose samo zato sto je tu i tamo netko precjenio svoje mogucnosti ili podcjenio apetite pa mu "dosla maca na vratanca"

Zao mi je prevarenih ljudi koji moraju vracati tudje kredite ili ovih jadnika koje deloziraju iz nekakvih derutnih kuca i stanova ko nekakvu stoku. Al mi nije zao ovih sto su zagrizli vise nego mogu progutat nebitno dal se radi o kupovini auta, stana ili poslovnim ulaganjima... Njima nebi ni lipe oprostio.

_________________
Muslimane ko je kleo, nije dangubio.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Od stranaca upravljani mediji u "Regionu"
PostPostano: 01 svi 2015, 06:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
http://www.zabranjeni.hr/vodic-za-prezadu ... u/1168094/

a upravo je tu mjesto politike da odvoji one koji su se precijenili, recimo kupili apartman i ne mogu otplacivat od onih koji su isli u dogradnju recimo kuce i zbog krize ostali bez posla a sad zbog duga od recimo 20k kuna ostaju bez kuca od 2 mil. Kuna.

Amer ne moze otplacivat kucu, izidje iz nje i gotovo. Beskucnik je ali nije duzan. A nama su nasi dragi politicari omogucili da nam uzmu tu nekretninu i jos drze za vrat i cijede dok god imamo ista a manje-vise svi imamo nekog nasljedstva.

Nije toliko problem u bankama koliko u onima koji su im to omogucili. Drzava i politika trebaju stititi male ljude od grabezljivaca. Zato je imamo i placamo a ne da mi omogucava da budem gay. To mogu i bez njih mamu im.

Nitko mi ne odgovori zasto kod nas odvjetnici naplacuju ovrsni prijedlog 250 kn koji je u 90 % slucajeva isti i koji su odvjetnici cehovski dogovorili. I zasto im je to omoguceno.

Znate li koji bi kaos nastao kad bi takvo samocijenjenje se provelo u svim strukama uz zakonsko pokroviteljstvo?

1 lp moze postat 930 kn duga. Pazi sto su si nastimali, da za jednu lipu mogu zajebavat ljude i oduzimat kuce. I onda se ljudi cude sto je malodusnost i jad u ljudima na sve strane. Pa svatko od nas se moze aci u situaciji da ne moze platit neki racun i onda lesinari imaju mogucnost da ti leseve grickaju. I tebe i tvoju obitelj. To jednostavno nije dobro postavljeno. Bilo koja vlast da bude mora ovo mijenjati.

Hebem im m. i na partizanima i na ustasama dok su moguce ovakve stvari.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Od stranaca upravljani mediji u "Regionu"
PostPostano: 01 svi 2015, 13:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 vel 2012, 12:46
Postovi: 6610
Lokacija: kašeta brokava
Problem je u tome što država ne može diskriminirati. Kad se jednom uđe u priče "Ovaj je siromašan pa mu treba pomoći, onaj nije pa ne treba." ili "Ovaj je kupio za ovu svrhu, a onaj za onu." nastaje kaos.

Pravni sustav zapravo, prema mome iskustvu, puno više štiti dužnike (i to one najgore muljatore koji otvaraju različite d.o.o. pa vrte imovinu i dugove u krug), nego vjerovnike. Veći problem za državu su silne male i srednje firme koje su propale jer se nisu mogle naplatiti, nego ovrhe zbog neplaćenih računa. Uostalom, htio bih vidjeti neke ozbiljne podatke (ne priglupe novinarske članke kojima smo zatrpani) o tome koliko je nekretnina ovršeno zbog dugova manjih od 10 000 kuna. Mislim da je to još jedan mit kojim se truju ljudi u ovoj državi.

Ovo o cehovima ima istine, no isto tako je mit da odvjetnici žive ne znam kako. Barem polovica odvjetnika u Zagrebu jedva spaja kraj s krajem i živi u blokadi, ili blizu tome.

_________________
Čast svakome, veresija nikome.

zabranjeni list, 16.11.2012., 8h:

Sudac Meron danas će pročitati konačnu presudu Hrvatskoj dr. Franje Tuđmana.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Od stranaca upravljani mediji u "Regionu"
PostPostano: 01 svi 2015, 13:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
Svelo se na to da ljudi sute i trpe ali zauzvrat nema zastava za dan drzavnosti. Polticari pricaju o ustasama i partizanima i ostalim svjetonazorskim pitanjima. Potpuno otuđeni od naroda. Zato im je svima bilo iznenađenje kad su oni flozofi iz Zivog zida postigli solidan uspjeh. Tek onda je Kolinda nesto pocela spominjat.
Kasnije sad Milanovic.

Toliki raskorak između onoga što političari i mediji pričaju i narodne muke mogu objasnit samo kontrolom medija i anketa od strane odredjenih krugova koje nije nimalo lako indentificirat.

Uglavnom, volio bih vidjet mjere kojima se zeli nesto pokusati promijeniti a ne samo slijegat ramenima.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Od stranaca upravljani mediji u "Regionu"
PostPostano: 01 svi 2015, 15:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Mar-kan je napisao/la:
PCM je napisao/la:
Po cemu su pravnici bankari ili manageri gulikoze, nitko te ne prisiljava da koristis usluge ikog od navedenih...
Dobrog stolara, arhitekta, nogometasa trebas platit ...


Raspon plaća industrijskog radnika i njegovog managera u SAD 1973. je bio 1:7,a 2013. je 1:40.000,ako sam dobro zapamtio.
Slijedi još veće raslojavanje društva i nestanak srednje klase...

Za pravnike ne znam faktor,ali vjerujem da je solidan :zubati


Ko naručen danas izišao članak u FT-u:

Citat:
The average US chief executive earned 295.9 times as much as a typical American worker in 2013, compared with 20 times as much in 1965. In the UK last year, chief executives at the biggest companies earned, in cash and shares, 120 times more than full-time employees. In 2000 they earned 47 times more, according to Incomes Data Services.


To nije društveno pitanje, nego pitanje vlasnika kompanije (dioničara). Istim argumentom možemo npr i o plaćama današnjih nogometaša (ili glumaca) vs plaća prije 40 godina.

No svako je slobodan da napravi dobar potez za PR, prije tjedan dana je svijet obišla vijest kako je vlasnik (i direktor) kompanije u SAD, smanjio svoju plaću sa 1,000,000 USD na 70,000 USD i ujedno to fiksao kao minimalnu plaću za sve uposlenike.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Od stranaca upravljani mediji u "Regionu"
PostPostano: 01 svi 2015, 16:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
Bogati postaju sve bogatiji. Po meni, to zapravo i nije toliko losa vijest. Ti bogatasi su bogati papirima. On isto trosi imao 100 milijuna ili 10 milijardi. Tako da imas jednog koji ima veliku jahtu umjesto njih 100. U biti bi trebala srednja klasa rast sto je vise trulo bogatih bogatasa a manje bogatasa.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Od stranaca upravljani mediji u "Regionu"
PostPostano: 01 svi 2015, 17:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 vel 2012, 12:46
Postovi: 6610
Lokacija: kašeta brokava
Junuz Djipalo je napisao/la:
Svelo se na to da ljudi sute i trpe ali zauzvrat nema zastava za dan drzavnosti. Polticari pricaju o ustasama i partizanima i ostalim svjetonazorskim pitanjima. Potpuno otuđeni od naroda. Zato im je svima bilo iznenađenje kad su oni flozofi iz Zivog zida postigli solidan uspjeh. Tek onda je Kolinda nesto pocela spominjat.
Kasnije sad Milanovic.

Toliki raskorak između onoga što političari i mediji pričaju i narodne muke mogu objasnit samo kontrolom medija i anketa od strane odredjenih krugova koje nije nimalo lako indentificirat.

Uglavnom, volio bih vidjet mjere kojima se zeli nesto pokusati promijeniti a ne samo slijegat ramenima.


Kako napisati post bez ijedne konkretne činjenice ili argumenta. Vi ste definitivno zreli za politiku. :zubati

_________________
Čast svakome, veresija nikome.

zabranjeni list, 16.11.2012., 8h:

Sudac Meron danas će pročitati konačnu presudu Hrvatskoj dr. Franje Tuđmana.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Od stranaca upravljani mediji u "Regionu"
PostPostano: 01 svi 2015, 17:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
Pa dobro, ponudite neku cifru mr SDB. :zubati

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Od stranaca upravljani mediji u "Regionu"
PostPostano: 01 svi 2015, 17:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 vel 2012, 12:46
Postovi: 6610
Lokacija: kašeta brokava
Džaba. Ja sam ona struja koja je protiv koaliranja s bandićevcima. :zubati

_________________
Čast svakome, veresija nikome.

zabranjeni list, 16.11.2012., 8h:

Sudac Meron danas će pročitati konačnu presudu Hrvatskoj dr. Franje Tuđmana.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Od stranaca upravljani mediji u "Regionu"
PostPostano: 01 svi 2015, 19:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 tra 2012, 19:51
Postovi: 1490
Ja sam elektrošoker. :D

Ova tema ne bi ni postojala da nema sveopće nelikvidnosti u državi. Nitko namjerno ne želi nešto dugovati niti sa namjerom želi nekog prevariti. Kriza i nelikvidnost je izrodila svakakve fenomene i abnormalnosti. Radi socijalnog mira u ovom stanju država se mora angažirati u zaštiti malog čovjeka sve više , jer je ona u ovom krugu najveći generator nelikvidnosti.
Male tvrtke propadaju jer od države pokrenuta golgota dopire do njih. Mnoštvo građana ostaje bez posla i prisiljena je raditi za minimalu, što normalno nije dovoljno za servisiranje svih obveza. E sad, to što su banke na udaru kritike nije zbog toga što država štiti dužnika nego vjerovnika, nego zbog toga što su banke kao što znamo napravile toliko nemoralnih aranžmana i glavni su čimbenik u produžavanju ove krize .
Kad iskreno pogledamo od čega je 2008 ova kriza krenula onda će nam biti jasno da su to banke i njihov nerealni sektor. Sama činjenica da ovo plavljenje novcem od ECB nema skoro pa nikakvog učinka dokazuje da sav taj novac nestaje u raljama nezasitnih banaka. Sve je izvjesnije da će se morati puno toga promijeniti u svjetskom financijskom poretku, a da je taj proces potiho i krenuo vidi se u novoj incijativi Islanda gdje će pravednije biti raspoređeno plasiranje kredita nego do sad.
A to što se u Hrvatskoj takve ozbiljne stvari ne tematiziraju nego se narod hrani bistama i svim drugim je već postalo tragikomično.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Od stranaca upravljani mediji u "Regionu"
PostPostano: 01 svi 2015, 19:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 tra 2012, 19:51
Postovi: 1490
:neznam Odoše u Argentinu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Od stranaca upravljani mediji u "Regionu"
PostPostano: 05 svi 2015, 23:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 15:06
Postovi: 27108
Birn - Justice Report - justice-report.com

Iako informacije vezane za ratne zločine u BiH imaju svoju vrijednost i na jednom mjestu se može naći pregled svih predmeta, ovaj portal, financiran iz raznih stranih fondacija i veleposlanstava, ima samo dvije jezične verzije: "bosanski" i "engleski". Valjda neka poruka. Nije valjda da se nema još koji dolar ili euro za druge verzije.

_________________
- Sarajevo drugi u svijetu po broju izdanih radnih viza za Njemačku 2022.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Od stranaca upravljani mediji u "Regionu"
PostPostano: 19 svi 2015, 20:06 
Offline

Pridružen/a: 17 svi 2015, 21:21
Postovi: 4
Poruka, naravno, poruka. Svaki medij nosi neku skrivenu poruku.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 70 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO