HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 23 tra 2024, 13:04.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 56 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Afrika
PostPostano: 16 tra 2015, 10:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2012, 23:09
Postovi: 15562
Prokleto zlo u ljudima, mržnja i šovinizam... zašto ne možemo svi lijepo da se slažemo?

I kako crnci znaju kog crnca da progone ocam???

Tako je to kad aparthejd ostavi tolike posledice...

http://www.bbc.com/news/world-africa-32316731

Malawi to evacuate citizens from South Africa

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Afrika
PostPostano: 16 tra 2015, 10:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 03:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
Metemma je napisao/la:
Tako je to kad aparthejd ostavi tolike posledice...


A da šta ćeš, tako je to...

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Afrika
PostPostano: 16 tra 2015, 10:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2012, 23:09
Postovi: 15562
doc je napisao/la:
Metemma je napisao/la:
Tako je to kad aparthejd ostavi tolike posledice...


A da šta ćeš, tako je to...


Ti taunšipi i bantustani, silom držani, kad tad je to moralo da prokuva... ko bivša Jugoslavija...

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Afrika
PostPostano: 16 tra 2015, 10:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 03:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
Ma ja, ja...jednostavno nismo mogli drugačije...naravno da nismo mi krivi...neko drugi je....

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Afrika
PostPostano: 16 tra 2015, 10:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2012, 23:09
Postovi: 15562
doc je napisao/la:
Ma ja, ja...jednostavno nismo mogli drugačije...naravno da nismo mi krivi...neko drugi je....


Tempirana bomba zna i da pukne.

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Afrika
PostPostano: 16 tra 2015, 10:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 03:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
Ma ja, ja, sve jasno...

A eto neki ljudi/narodi su tempirana bomba, drugi su bombaši, treći stručnjaci za deaktiviranje. A neki četvrti krivi što su ovi prvi takvi...

Samo oni nisu...

Tako je to.

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Afrika
PostPostano: 16 tra 2015, 11:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2012, 23:09
Postovi: 15562
doc je napisao/la:
Ma ja, ja, sve jasno...

A eto neki ljudi/narodi su tempirana bomba, drugi su bombaši, treći stručnjaci za deaktiviranje. A neki četvrti krivi što su ovi prvi takvi...

Samo oni nisu...

Tako je to.


Opet to tvoje izmotavanje.

Naguraš gomilu ljudi u ta neka geta, sa sumnjivim uslovima za život i perspektivama (koje osiguraš za bijele i pokojeg odabranog obojenog), a posle kad to eksplodira, sami su si krivi... hajte molim vas...

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Afrika
PostPostano: 16 tra 2015, 11:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 03:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
Ha čuj mora se neko i izmotavati...

Jel pričaš o bivšoj Jugoslaviji tu ili?

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Afrika
PostPostano: 16 tra 2015, 11:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2012, 23:09
Postovi: 15562
Neozbiljan si danas. Alkohol na sabahu, preporučujem!

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Afrika
PostPostano: 16 tra 2015, 11:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 03:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
Ja sam neozbiljan po prirodi, ne trebaju mi nikakve supstance da to pojačaju.

Ti s druge strane...

No dobro mora netko i to raditi.



Riječima srpskog Gandija: Ne dopustimo više nikada da netko treći, od tamo daleko di nije Srbija, posvađa naše narode i narodnosti na teritorijima bivše Jugoslavije.

A i Afrikancima bi poručio isto.

Ali da zaboravio sam, nije do nas, a nije ni do njih...

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Afrika
PostPostano: 16 tra 2015, 15:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Vidio naslov, "Mostarski studenti izveli performans u spomen na ubijene kenijske studente" (kršćane koje su ubili somalijski islamisti), odmah u sebi pomislih, kvota 1.01 da su u pitanju studenti Sveučilišta, a ne Univerziteta Džemo Bijedić.

I 1.01 ispade predarežljivo:

Možda će "zaleći" ovi s druge obale kada Izraelci ubiju kojeg Hamasovca.

Citat:
Mostarski studenti izveli performans u spomen na ubijene kenijske studente

slika

Ležeći nepomično na zemlji 147 sekundi u sveučilišnom kampusu, mostarski studenti su željeli skrenuti pozornost javnost na tragediju i studentske žrtve terorizma, senzibilizirati javnost, te potaknuti na širu raspravu civilnog sektora, javnih institucija i akademske zajednice o događaju u Keniji i kontekstu sukoba u kojemu se tragedija dogodila.

Po riječima predsjednice Studentskog zbora Sveučilišta u Mostaru Janje Marušić, cilj je akcije skrenuti pažnju javnosti na tragediju te pokazati sućut i solidarnost s porodicama žrtava.

"Mislim da mi njima ovim performansom ništa konkretno i veliko nećemo moći pomoć. No, iako smo od njih udaljeni kilometrima, želimo im pokazati da smo bar u mislim s njima", kazala je Marušićeva, dodavši kako, po njenom mišljenju, javnost o ovom događaju nije pokazala dovoljno senzibiliteta.

Performans je organizirao Studentski zbog Sveučilišta u Mostaru u saradnji sa Studentskim zborom Sveučilišta u Zagrebu.

Pokolj na sveučilištu u Garissi, gradu na granici između Kenije i Somalije, dogodio se u jutarnjim satima 2. aprila, kada su tamo, naoružani bombama i automatskim puškama, upali maskirani napadači militantne islamističke grupe Al-Shabab.

Sheikh Abdiasis Abu Musab, glasnogovornik za vojne operacije te terorističke skupine poručio je da je pokolju prethodilo razvrstavanje na muslimane i kršćane - muslimanski su studenti, kako su tvrdili, pušteni.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Afrika
PostPostano: 04 svi 2015, 10:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2012, 23:09
Postovi: 15562
http://thisisafrica.me/the-world-does-not-aid-africa/

The world does not aid Africa – Africa aids the world!

By Khanyo Olwethu Mjamba on July 16, 2014 — Foreign developed nations often wax lyrical about their generous donations of aid to Africa. But a coalition of UK and African researchers has released research findings that illustrate how the continent actually loses over six times the amount it receives in aid

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Afrika
PostPostano: 19 svi 2015, 16:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2012, 23:09
Postovi: 15562
Land Grabs in Ethiopia and the Legacy of Colonization in Congo

TESFANEWS

How real is Land Grabbing in Ethiopia? Over the past several years, for instance, the Ethiopian government has handed over 1.8 million hectares of farmland, a size equaling nearly 40% the total area of the principal grain-growing state of Punjab in India to Indian “investors” for 70 years. It also turned over 250,000 hectares of land to the Saudi Star Agriculture Development Company for peanuts. Selling hundreds of thousands of hectares of land in Gambella for $1 a year “lease” is a land giveaway fest of epic proportions. How about doing 815 huge land deals with foreign “investors” over a three year period without transparency, institutional mechanisms for accountability, environmental impact analysis and the forced removal of local resident from ancestral lands? That is not only land grabbing, it is also a gross violation of human rights. Truth be told, it is not just urban land and it is not just farmland but the whole of Ethiopia’s land that is on the chopping block!
By The Global African (TeleSUR),

THE government of Ethiopia is planning to give away some 7 million hectares of land resulting in the displacement of over 1.5 million people. On this episode of teleSUR’s original series, The Global African, host Bill Fletcher chats with executive director and founder of the Oakland Institute in California, Anuradha Mittal.

According to Mittal, indigenous Ethiopians need support, “there’s no consultation, there is no free prior informed consent. The way communities are being moved is through forced displacement, and we were very concerned about it.”

Also, Bill chats with Assistant Professor in the Department of Health Policy and Management, Dr. Lawrence Brown, on one potential effect of Belgian colonization on the Congolese populations, which is estimated to have left 10 million Congolese dead. Brown wrote an essay entitled, “The Ghost of King Leopold Still Haunts Us”, and he shares his theory on the HIV virus and it’s possible origins in the 1920s.

“…in this environment of extreme hunger, I could see someone saying, I don’t have anything to eat right now, maybe there is a dead chimpanzee somewhere, I’m going to take that and not cook and properly because I’m so hungry under these conditions, and then you have the transmission from animal to human in this case.”

Learn more in this week’s episode of The Global African, below.

http://www.tesfanews.net/land-grabs-in- ... -in-congo/

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Afrika
PostPostano: 20 svi 2015, 11:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 03:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
Prokleti indijski i saudijski eksploatatori!

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Afrika
PostPostano: 21 svi 2015, 00:44 
Offline

Pridružen/a: 20 pro 2011, 19:02
Postovi: 8531
Meto, sto ti velis kao afrofil za izrazito dobre odnose Izraela i Juzne Afrike u doba Apartheida.

:zubati

_________________
Oj Hrvati, svi na desno krilo....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Afrika
PostPostano: 21 svi 2015, 11:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2012, 23:09
Postovi: 15562
puntar2.0 je napisao/la:
Meto, sto ti velis kao afrofil za izrazito dobre odnose Izraela i Juzne Afrike u doba Apartheida.

:zubati


Pa, i Buri su Afrikanci, u Južnoj Africi maltene isto toliko dugo kao i Zului (starosjedioci su Bušmani), kao Afrofil moraš da budeš malo i Burofil :)

Šta je tebe spopalo, čitaš istoriju? :zubati

To je bio hladni rat, komunjare i nesvrstani su bili protiv Izraela, pola svijeta, tražiš prijatelje tamo gdje možeš da ih nađeš... a Sudafrika bijaše država sa određenim potencijalima... Izrael je bio veliki prijatelj Etiopije Haila Selasija, posle neprijatelj pod Mengistuom, danas opet... da ne pričam o odnosima Irana i Izraela... takav ti je svijet, nema vječnih prijeteljstava i neprijateljstava, sticaj okolnosti :)

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Afrika
PostPostano: 21 svi 2015, 22:19 
Offline

Pridružen/a: 20 pro 2011, 19:02
Postovi: 8531
Znan da su Buri Afrikanci, nije na to ciljalo pitanje, vec je bila blago prikrivena provokacija, i dobro si je skuzija, pa si u poznaton maniru izvesla koliko toliko adekvatan odgovor. :zubati

_________________
Oj Hrvati, svi na desno krilo....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Afrika
PostPostano: 27 svi 2015, 20:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2012, 23:09
Postovi: 15562
http://www.tesfanews.net/obamas-failed- ... in-africa/

While Libya, and before that Somalia, are overt examples of the western implementation of the failed state policy in Africa an honest appraisal of what has happened in South Sudan can only add it to this list. It has been almost a year and a half since the civil war broke out there and not one western “expert” has tried to explain where the so called “rebels” led by Reik Machar are getting the funds needed to pay for the salaries of their fighters let alone the fuel, ammunition and other expenses maintaining such a large conflagration requires.

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Afrika
PostPostano: 28 svi 2015, 13:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2012, 23:09
Postovi: 15562
http://howafrica.com/100-african-cities ... europeans/

100 African Cities Destroyed By Europeans

When tourists visit sub-Saharan Africa, they often wonder “Why there are no historical buildings or monuments?”

The reason is simple. Europeans destroyed most of them. We only have a few drawings and descriptions by travelers who visited the places before their destruction. In some places, ruins are still visible. Many cities were abandoned when Europeans brought exotic diseases (smallpox and influenza) which started spreading and killing people. Most of those cities lie hidden. In fact the biggest part of Africa history is still under the ground.

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Afrika
PostPostano: 28 svi 2015, 15:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ruj 2012, 20:35
Postovi: 13036
Lokacija: Zagreb
Južnoamerikanci su malo jače stradali od kolonijalizma i raznih europskih infekcija pa opet postoji ogroman broj očuvanih gradova. Ne znam je li stvarno vjeruješ u ovu priču afričkih suprematicista, no i iz njihovih, preuveličanih slika, je očito da trajni materijali baš i nisu korošteni, a i dobar dio toga je nastao kao posljedica trgovanja s Arapima. Posebice Timbuktu. Činjenica je da je podsaharska Afrika 19 stoljeće dočekala kulturološki zaglavljena u kasnom željeznom dobu i da nije uspjela razviti vlastitu civilizaciju.

_________________
Summum ius, summa iniuria.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Afrika
PostPostano: 28 svi 2015, 16:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2012, 23:09
Postovi: 15562
Ne moram ja da se slažem sa napisanim 100%, čist zanimljivo je...

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Afrika
PostPostano: 28 svi 2015, 18:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ruj 2012, 20:35
Postovi: 13036
Lokacija: Zagreb
Jest, zanimljivo u mjeri kolikoj i svaka pseudoznanost. Pa na samom početku autor kaže da je pisano po ekstraktima iz knjige poznatog panafrikanca. U jednom trenutku tvrdi da je ovo:
slika
Niže kvalitete i zahtjevnosti izrade od ovoga:
slika
Ostavljam ti na procjenu.

_________________
Summum ius, summa iniuria.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Afrika
PostPostano: 28 svi 2015, 19:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2012, 23:09
Postovi: 15562
Nije hiperrealizam jedini vid umjetnosti majka mu stara. Ovo gore je čista reprodukcija, ovo dole uključuje i umjetnički doživljaj.

Otprilike kao fotografija i apstraktna slika.

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Afrika
PostPostano: 29 svi 2015, 11:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 15:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
Metemma je napisao/la:
Nije hiperrealizam jedini vid umjetnosti majka mu stara. Ovo gore je čista reprodukcija, ovo dole uključuje i umjetnički doživljaj.

Otprilike kao fotografija i apstraktna slika.


A u ta vremena se baš razvila filozofija i umjetnost apstrakcije u Africi te je ona bila misao vodilja izrade navedenog objekta, mettema jest da si pravoslavac ali stvarno ga trkeljaš =))

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Afrika
PostPostano: 29 svi 2015, 12:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 03:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
Metemma je napisao/la:
Nije hiperrealizam jedini vid umjetnosti majka mu stara. Ovo gore je čista reprodukcija, ovo dole uključuje i umjetnički doživljaj.

Otprilike kao fotografija i apstraktna slika.


Ti si zreo za politiku. :klanjam

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 56 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 35 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO