HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 25 tra 2024, 07:48.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 69 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Cudni zvukovi iz kompa
PostPostano: 21 vel 2015, 16:03 
Offline

Pridružen/a: 27 lip 2012, 01:19
Postovi: 2148
Zadar1993 je napisao/la:
Pantagana je napisao/la:
jer za njih pitam, a ta muzika koja je počela kad sam gledao streamove me ne zanima, samo sam to spomenuo kao neko donekle slično iskustvo

Čini mi se da imaš virus zvan sytem32 . Nađi taj folder i obriši ga kao administrator, zatim resetiraj komp. Ne će biti više nikakvih zvukova :zubati .


obrisat ću cili komp iz sobe, nema druge, em zvonjava em drnda ko kakav agregat., mada sam to ja kriv koliko puta sam ga nogom prokinuo dobro da radi ikako :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Cudni zvukovi iz kompa
PostPostano: 23 lip 2015, 09:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 lis 2014, 09:58
Postovi: 2352
Lokacija: Република Српска/Republika Srpska
Da ne otvaram posebnu temu ...

Ako neko strucnji od mene moze pomoci?

Na Tosibinom laptopu mi je bila Vista. Poceo laptop da koci, pa i da se totalno zablokira i ja oborim sistem. Prilikom ponovnog podizanja Viste (napominjem da je originalna) desava se da zablokira na oko 98% instalacije (prosto / ni mis nece da slusa).
Pokusam sa sedmicom i osmicom i desava se isto na nekoliko procenata od pocetka.

Pomislim da je do hard diska, promjenim i desava se isto. Isto tako i sa ram memorijom, ali sve ostaje nepromjenjeno.
Ako neko ima neku ideju nek izlozi. Hvala

_________________
Za dobar zivot nije rodjen svako


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Cudni zvukovi iz kompa
PostPostano: 23 lip 2015, 11:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Možda se pregreva, otvori ga i očisti prašinu sa ventilatora, ili odnesi u servis da ti, uz čišćenje, zamene i termalnu pastu. Čim imaš Vistu, znači da ti je laptop star barem sedam godina, dobro je i trajao toliko.

I ako budeš kupovao novi komp, kupi desktop. Mnogo je jači i trajaće ti deset puta duže nego laptop. Ako baš moraš da imaš mobilnu mašinu za internet 'n' shit, kupi tablet. Laptop ima smisla jedino ako ti treba kompjuter za posao koji moraš da nosiš uvek sa sobom, inače je beskorisno sranje koje je dizajnirano da crkne od pregrevanja nakon što mu istekne garancija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Cudni zvukovi iz kompa
PostPostano: 23 lip 2015, 11:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Prije da mora izvaditi BIOS bateriju da reset napravi.
Smrzava se na skroz različitim %.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Cudni zvukovi iz kompa
PostPostano: 23 lip 2015, 11:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Zar bi uopšte krenuo da instalira da je BIOS pukao?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Cudni zvukovi iz kompa
PostPostano: 23 lip 2015, 11:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Postoje razni oblici korupcije.
Ako na win 7 smrzne na par % ne vjerujem da je pregrijavanje. Osim ako nije iz nekog razloga ta instalacija puno zahtijevnija ili je samo nastavio na već pregrijan notebook.

Dao je premalo detalja, pa tako i odgovora može dobiti. Kako to obično biva na net-u.

Drugo što može uraditi je izvaditi kabel i bateriju i držati power button pritisnut 20-30 sekundi.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Cudni zvukovi iz kompa
PostPostano: 23 lip 2015, 11:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Jel može da se flešuje BIOS i iz samog BIOS-a ili mora iz windowsa? Ako izvadi BIOS bateriju, vratiće mu zadnju verziju BIOS koju je imao? :neznam


BBC je napisao/la:
Drugo što može uraditi je izvaditi kabel i bateriju i držati power button pritisnut 20-30 sekundi.

!?

Šta se desi kada to uradiš?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Cudni zvukovi iz kompa
PostPostano: 23 lip 2015, 12:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Reset BIOS-a nema veze sa verzijom. Samo se osvježi kod i poprave moguće greške.

To drugo je za statički elektricitet. "Sustav eliminacije", probaš pa ideš dalje.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Cudni zvukovi iz kompa
PostPostano: 23 lip 2015, 12:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
BBC je napisao/la:

To drugo je za statički elektricitet. "Sustav eliminacije", probaš pa ideš dalje.

Meni jedan laptop crkao zbog statičkog elektriciteta kada sam pokušao da usisivačem skinem prašinu sa kulera. Budale uče na svojim greškama...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Cudni zvukovi iz kompa
PostPostano: 23 lip 2015, 14:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2011, 22:11
Postovi: 7987
boksnamnik je napisao/la:
Da ne otvaram posebnu temu ...

Ako neko strucnji od mene moze pomoci?

Na Tosibinom laptopu mi je bila Vista. Poceo laptop da koci, pa i da se totalno zablokira i ja oborim sistem. Prilikom ponovnog podizanja Viste (napominjem da je originalna) desava se da zablokira na oko 98% instalacije (prosto / ni mis nece da slusa).
Pokusam sa sedmicom i osmicom i desava se isto na nekoliko procenata od pocetka.

Pomislim da je do hard diska, promjenim i desava se isto. Isto tako i sa ram memorijom, ali sve ostaje nepromjenjeno.
Ako neko ima neku ideju nek izlozi. Hvala

Jedan od trikova je da imas dva diska za instalaciju.Kad zamrzne jedan, izbacis ga i ubacis drugi.Mnogima je ovo pomoglo.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Cudni zvukovi iz kompa
PostPostano: 23 lip 2015, 21:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 lis 2014, 09:58
Postovi: 2352
Lokacija: Република Српска/Republika Srpska
BBC je napisao/la:
Postoje razni oblici korupcije.
Ako na win 7 smrzne na par % ne vjerujem da je pregrijavanje. Osim ako nije iz nekog razloga ta instalacija puno zahtijevnija ili je samo nastavio na već pregrijan notebook.

Dao je premalo detalja, pa tako i odgovora može dobiti. Kako to obično biva na net-u.

Drugo što može uraditi je izvaditi kabel i bateriju i držati power button pritisnut 20-30 sekundi.


Na sedmici i osmici smrzne na nekoliko procenata (3-5%), dok vistu izgura preko 90%.
Kupljen je u Bagdadu 2009. god sa originalnom Vistom na sebi (Satelite a 205). Do sada nije pravio problem.

Aj vidjecu to sa baterijom da probam, nisam se sjetio prije toga.
Ne znam da li smijem probati opciju sa linuxom, jer je on mnogo bolji cistac HDa ukoliko ima losih sektora?

_________________
Za dobar zivot nije rodjen svako


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Cudni zvukovi iz kompa
PostPostano: 23 lip 2015, 21:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 lis 2014, 09:58
Postovi: 2352
Lokacija: Република Српска/Republika Srpska
Citat:
Jedan od trikova je da imas dva diska za instalaciju.Kad zamrzne jedan, izbacis ga i ubacis drugi.Mnogima je ovo pomoglo.


Probao sam tako. Nece.

_________________
Za dobar zivot nije rodjen svako


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Cudni zvukovi iz kompa
PostPostano: 23 lip 2015, 21:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Skini Linux live CD i pokreni. Onda ćeš znati da je HDD controller. Ako ti ne da ni to možda neki kvar na matičnoj dalje.

http://www.knopper.net/knoppix/

Tako ćeš biti siguran da su CPU i GPU ispravni.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Cudni zvukovi iz kompa
PostPostano: 23 lip 2015, 22:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2011, 22:11
Postovi: 7987
boksnamnik je napisao/la:
BBC je napisao/la:
Postoje razni oblici korupcije.
Ako na win 7 smrzne na par % ne vjerujem da je pregrijavanje. Osim ako nije iz nekog razloga ta instalacija puno zahtijevnija ili je samo nastavio na već pregrijan notebook.

Dao je premalo detalja, pa tako i odgovora može dobiti. Kako to obično biva na net-u.

Drugo što može uraditi je izvaditi kabel i bateriju i držati power button pritisnut 20-30 sekundi.


Na sedmici i osmici smrzne na nekoliko procenata (3-5%), dok vistu izgura preko 90%.
Kupljen je u Bagdadu 2009. god sa originalnom Vistom na sebi (Satelite a 205). Do sada nije pravio problem.

Aj vidjecu to sa baterijom da probam, nisam se sjetio prije toga.
Ne znam da li smijem probati opciju sa linuxom, jer je on mnogo bolji cistac HDa ukoliko ima losih sektora?

Ako te brine HD, skini HDREgenerator.On ti testira disk i ako ima nesto popravlja bolje nego ijedan drugi program.
Ovdje besplatno:
https://kat.cr/hdd-regenerator-1-71-full-repair-bad-sectors-of-your-hd-t3351724.html

Ovdje opis:
http://www.dposoft.net/hdd.html

Isto tako mozes skinuti neki portable-bootable Windows CD, startati sa CD-a i onda bar znas da su ti bazicne komponente OK.
P.S.Ako vec nisi obrisi postojecu particiju,kreiraj novu pa je formatiraj.Tek nakon toga probaj instalirati.Normalno, gubis sve sto imas na disku.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Cudni zvukovi iz kompa
PostPostano: 01 srp 2015, 17:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 lis 2014, 09:58
Postovi: 2352
Lokacija: Република Српска/Republika Srpska
Ispostavilo se da je graficka ... Nikako mi nije bilo logicno, ali tako je
Rjetka je skroz jer je ovaj model pravljen za USA trziste. Jedva je nadjoh :)

_________________
Za dobar zivot nije rodjen svako


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Cudni zvukovi iz kompa
PostPostano: 20 srp 2015, 20:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Bome došlo vrijeme da se zbog vrućina privremeno prebaci na "Power saver" opciju. Prelaze temperature 100 C a nije to zdravo tako stalno. Do daljnjeg dok ne zahladi malo.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Cudni zvukovi iz kompa
PostPostano: 20 srp 2015, 20:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Sad na 65-70 C. Velika razlika, šteta da crkne bezveze.
Nemoguće je nešto ohladiti vrelim zrakom. Kao da se u sred ljeta pokušavaš rashladiti aparatom za sušenje kose.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Cudni zvukovi iz kompa
PostPostano: 20 srp 2015, 21:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 lis 2014, 09:58
Postovi: 2352
Lokacija: Република Српска/Republika Srpska
Frižider saver :)
I to u komoru

_________________
Za dobar zivot nije rodjen svako


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Cudni zvukovi iz kompa
PostPostano: 24 srp 2015, 18:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Došao ovaj Notebook kojeg sam kupio polovnog preko oglasa. Vidim iz tvornice 2009-2010, tu je to negdje vjerojatno i iz trgovine. Sad ne znam koliko dugo ga je stari vlasnik imao.
I kad sam ga upalio imao sam nimalo ugodno iznenađenje. Sporiji od ovom mog malog kojeg sam sa ovim htio zamijeniti. Treba mi taj rezervni za nekih stvari. I malo je reći da sam popizdio kao nikada u zadnjih 5-6 godina. Mislio sam i onaj mali i ovaj sa oglasa od pod stresti u sitne komadiće, tako sam ljut bio. Ne zbog novca, nije nešto bilo već što se zajebavam sa tim. A "na papiru" ovaj sa oglasa ima solidan hardware, ako ne očekuješ da leti pretjerano brzo. Sporiji od ovog malog sranja sa prvim Atom procesorom.

I vrti tamo, ovamo, updatiraj Win, sve nove drivers, pogasi ovo, ono. Isti klinac. Gledam ne koristi ni max 30% svojih resursa. Smrzava se na neke akcije a CPU i RAM ni na trećini. Smrzne se i kad je CPU na 3%. I totalno hladan. Što god mu radim neće da se ugrije, jasan znak da koristi vrlo malo resursa i kad bi morao potegnuti jače. Kako u krasnu PM, na kablu i namješten da sve max koristi.
I hajde kao zadnja nada odem da vidim ima li nova BIOS verzija. Kad tamo od izlaska iz tvornice ih izašlo 8 novih komada sa raznim poboljšanjima.

Updatiram BIOS i sad leti, jako ugodan stariji Notebook za brzo surfanje i media.

Pa se automatski pitam, stari vlasnik. On je to tako koristio godinama da blage veze nije imao gdje zec leži ? Zato ga i prodao jeftino preko oglasa. Mogu zamisliti što mu je živaca izvadio. Mene je za samo 2 dana uspio ispizditi nevjerojatno.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 69 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 12 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO