HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 25 tra 2024, 09:02.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 51 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Braća Mamići i Dinamo pod istragom USKOK-a!
PostPostano: 02 srp 2015, 12:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23320
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Ima li šanse, da itko Maminja strpa iza ćorke? :biceovodobro Ja mislim da neće.

Iako bi Dinamo definitvno krenuo Hajdukovim stopama (tj. dugoročni pad ugleda i rezultata), ako Mamići završe u zatvoru.

Citat:
POLICIJA je jutros upala u kuće i stanove braće Zdravka i Zorana Mamića. Akciju pretrage stanova čelnih ljudi zagrebačkog Dinama je provodi PN USKOK, a prema nalogu Županijskog suda u Zagrebu. Indexu je potvrđeno da su se pretresi obavljali i u prostorijama Dinama, u uredima koje koriste braća Mamić. Policijski istražitelji oko 13 sati napustili su Maksimir.

Iz Dinama je najavljeno da će se Zdravko Mamić novinarima objaviti u 14 sati u Moravskim toplicama u Sloveniji, gdje se Dinamovci nalaze na pripremama.

stragom su osim braće Mamić obuhvaćeni još i izvršni direktor Hrvatskog nogometnog saveza i bivši višegodišnji direktor Dinama Damir Vrbanović, čija se kuća također pretražuje, kao i zasad neimenovani djelatnik Porezne uprave. N1 televizija javlja da braći Mamić, koji se nalaze u Sloveniji na pripremama Dinama, prijeti uhićenje čim se vrate u Hrvatsku.

Tome u prilog ide i izjava ministra policije Ranka Ostojića: "Osoba s kojom se kontaktira, koju se pozove, treba se tom pozivu odazvati što prije. Ukoliko to ne napravi, onda će na prijedlog državnog odvjetnika sudac istrage eventualno zatražiti europski uhidbeni nalog".

I Dinamo potvrdio da su Mamići pod istragom

"Izvješćujemo vas da je po nalogu županijskog suda u tijeku istraga koju provodi PN USKOK u kojoj su predmet obrade naša dva člana: izvršni predsjednik Zdravko Mamić i trener Zoran Mamić", priopćili su iz Dinama.

Vrlo brzo se proširila informacija da su Mamići pod istragom zbog utaje poreza. Iz Porezne uprave za Index su poručili da nemaju nikakvih komentara. Iz svojih izvora u Poreznoj upravi Index neslužbeno doznaje da je istraga protiv Mamića krenula upravo iz Ministarstva financija, a najavljuju i da na tome neće stati. U bliskoj budućnosti može se očekivati još sličnih istraga, rekao nam je izvor iz Porezne uprave.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Braća Mamići i Dinamo pod istragom USKOK-a!
PostPostano: 02 srp 2015, 12:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23320
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
U pitanju je istraga zbog utaje poreza, te davanje i uzimanje mita. :kava

Citat:
Uskok: Pod istragom i službena osoba iz Porezne

Iz priopćenja koje je Uskok poslao o ovom slučaju jasno je da pod istragom nisu samo Mamići, već i službena osoba u Poreznoj upravi koju se sumnjiči da im je omogućila utaju poreza. Optužbe koje im se stavlja na teret su primanje i davanje mita, utaja poreza i drugih davanja, te zlouporaba povjerenja u gospodarskom poslovanju.

"Na temelju kaznene prijave Samostalnog sektora za otkrivanje poreznih prijevara Ministarstva financija, Ured za suzbijanje korupcije i organiziranog kriminaliteta u suradnji s PN USKOK-om provodi hitne dokazne radnje zbog sumnje na počinjenje kaznenih djela primanja i davanja mita, utaje poreza i drugih davanja i zlouporabe povjerenja u gospodarskom poslovanju, vezano za nezakonite radnje koje su poduzimale odgovorne osobe GNK Dinamo i službena osoba Porezne uprave", priopćio je Uskok.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Braća Mamići i Dinamo pod istragom USKOK-a!
PostPostano: 02 srp 2015, 12:40 
Offline

Pridružen/a: 17 tra 2015, 19:31
Postovi: 931
Mamića su uvatili jer im je on veliki predizborni zalogaj.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Braća Mamići i Dinamo pod istragom USKOK-a!
PostPostano: 02 srp 2015, 13:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23320
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Na konferenciji za tisak, Maminjo u svom stilu. Komunisti, ovi,oni.

Lupa, lupa...

Citat:
ZDRAVKO MAMIĆ je u Sloveniji održao press konferenciju na kojoj je komentirao optužbe za korupciju, mito i utaju poreza.

"To je isključivo nešto što je zagurala i tražila politika da se napravi prema meni i mom bratu u postizanju njihovih planova i ciljeva", rekao je Mamić na izvanrednoj press konferenciji.

"Prije nekoliko dana sam na jednoj lokalnoj televiziji govorio o politici, što oni rade i kako rade, govoreći o aferi s Davorom Šukerom, koja je izmišljena. I na kraju sam završio s rečenicom 'ako me ne uhapse ili ne ubiju'", kaže Mamić.

Podsjetio je na incidente kada je optužen zbog vrijeđanja Željka Jovanovića, te zbog sprječavanja službene osobe u obavljanju posla kad su navijači utrčali na teren na Maksimiru. "U oba slučaja sam pravomoćno oslobođen", kaže Mamić pa se pita kako je moguće da nakon što su ga ganjali za slučajeve u kojima je moguća višegodišnja kazna zatvora on i dalje sjedi pred novinarima kao slobodan čovjek.

"Komunistička partija nije odustala od metoda proganjanja protivnika"

"Mislim da je svakome pametnom jasno o čemu se tu radi. Morate priznati da je to zastrašujuća šteta za klub, za moje zdravlje, za moj imidž... I to traje godinama. Puno puta sam govorio o zloupotrebi politike, o zloupotrebi vlasti od strane politike. Vi znate kada je predsjednik Ivo Josipović došao na vlast da je bio u Americi i rekao ničim izazvan da u Hrvatskoj postoji mala mafija u nogometu. To je bio okidač da se krene na nogomet, na Dinamo, na HNS, na mene", kaže Mamić.

"2010. dolazi SDP na vlast. Sjećate se Jovanovićevog famoznog isušivanja močvare. Vidimo sada, osim njihovog maltretiranja institucija, njihovog terora, donošenja novih zakona, nije se rodilo ništa osim što su napravili zastrašujuću štetu hrvatskom nogometu, klubovima, pojedincima u nogometu i državi jer za ovo sve će znati cijeli svijet i znat će se da Hrvatska, odnosno vlast koja je sljednik Komunističke partije nije odustala od svojih metoda, a to je politički obračun s neistomišljenicima. Siguran sam da će u vremenu koje je ispred nas našim građanima i svijetu biti jasno što su sve spremni napraviti. Naravno da je ovo naređeno od najnižeg vrha, od premijera naniže", kaže Mamić.

"Udbaši" na sve strane

"Znamo da se prije 20-ak dana u Splitu ukazala famozna svastika. Valjda je svakome jasno, tko je polupismen, da je to djelo velikih majstora. To nije djelo huligana, to nije djelo balavaca, to su režirali ljudi obučeni za specijalni rat. Budite sigurni da se nikad neće saznati tko je to napravio. Jer da 20 dana nakon što se dogodila takva sramota za našu državu, vi danas nemate apsolutno ni t od traga za počiniteljem. Ono što se u najboljem slučaju može desiti pod pritiskom javnost da nekog polukriminalca optuže da bi skrenuli pažnju, ali nalogodavca neće sigurno naći. Iza toga je podvaljena medijima izmišljena afera o Šukeru. To nije moje mišljenje, to je notorna činjenica. Svakom je jasno da Šuker, niti je bio u slučaju namještanja utakmica, nije bio niti osumnjičenik, niti optuženik, niti svjedok. Ali smo mi to spretno zahvaljujući udbaškim službama gurnuli u eter, u usta jednog mladog njemačkog jurišnika i naravno sramotimo Hrvatsku pred cijelim svijetom. I sad kulminacija dolazi s ovim spektaklom gdje se pretražuju objekti gdje smo Zoran i ja vlasnici ili radimo i djelujemo. I to gle čuda, u trenutku dok smo na radnom mjestu u drugoj državi", rekao je Mamić.

"U nedjelju se vraćamo kući"

"Svi znate da ćemo najkasnije u nedjelju navečer biti na hrvatskoj granici, kad se vraćamo kući nakon utakmice tu u Sloveniji. Koliko ja znam, radi se o djelima koja su se dogodila nekoliko godina unazad. Prema tome, ne znam što je to toliko hitno, da nešto što se godinama prije odigralo nije moglo pričekati ponedjeljak. A istrage i prikupljanje dokumentacija traje već godinama. Pa ne znam zašto nisu pričekali do ponedjeljka, jer svakome bi valjda bilo normalno i civilizirano da smo bili u kućama kad smo došli, i da su pribavili ono što je u našim džepovima, automobilima, laptopima ili što već ne", rekao je Mamić.

Na pitanje strahuje li od uhićenja, Mamić je odgovorio:

"Ne strahujem od uhićenja. Vi uveseljavate javnost pričama o mom možebitnom uhićenju. Ne znam zašto bi bilo uhićenje, to je samo skupljanje dokaza, nema ni pokrenute istrage, ni podignute optužnice. Ako bude to, i to je za ljude. Nije prvi, a možda ni posljednji put".

Obratio se Mamić i dijelu javnosti koji ga, kako on smatra, podržava:

"Poručujem Dinamovim navijačima, svim građanima Hrvatske, da budu mirni, Dinamovcima da budu spokojni. Ovo su teški trenuci, ali mi njih ne živimo samo danas, već zadnjih nekoliko godina. Rekao sam u jednom intervjuu da je ovo što se radi meni i mojoj obitelji, da se radi o genocidu. Toliko sam teških riječi rekao, a nitko od vas nije našao shodno da to istraži, da o tome pišete. Vi ste meni fantastični. Zašto niste u službi čovjeka, u službi građana, u službi istine, u službi profesionalnog izvještavanja, nego u službi tih koji su i nas i vas doveli na prosjački štap, da jecamo pod dugovima, ovrhama, da nam mladež odlazi u inozemstvo? A niste u stanju zaštititi nedužnog čovjeka kao što smo moj brat i ja, ili institucije kao što su Dinamo i HNS".

"Oni koji su ovo zakuhali morat će odgovarati"

"Cilj tih podvala i prljavih radnji je sljedeći. Čuli ste premijera Milanovića: mi ili oni. Tko smo to mi, a tko su to oni? Prema tome, cilj je u onoj staroj udbaškoj 'zavadi pa vladaj' ili 'zavadi pa izvuci politički profit'. Pola države Hrvata navija za Dinamo, pola za Hajduk. I u redovima Dinamovih navijača ima onih koji će biti tužni zbog ovoga, neki će biti i veseli. Naši sportski rivali će možda likovati, ali sam siguran i da će mnogi u redovima sportskih rivala žaliti, jer hrvatski narod je izdržao svašta, iako možda nekad je naivan, hrvatski narod je žilav i prepozant će o ćemu se ovdje radi. Pravda i hrvatski narod će na kraju pobijediti", izjavio je Mamić.

"Guranje juga na sjever, na međusobne sukobe, ne znam koja im je računica, ali se igraju s vatrom poradi buradi baruta i ja im poručujem, svima, a pogotovo ovima koji su na funkcijama, koji su ovo zakuhali, morat ćete odgovarati pred hrvatskim narodom. Ničija nije dogorila do zore pa neće ni vaša", dodaje čelnik Dinama.

"Razgovarao sam s policijom, nisu mi rekli da se moram vratiti"

"Ja sam se već ponudio da se vratim u Zagreb, ali nitko mi nije rekao da se vratim. Razgovarao sam i s policijskim službenicima i s odvjetnicima, tu je moja mama koju moram popodne voditi na kupanje, imam svoje obaveze. Kad mi bilo tko naredi da se vrati, ja ću se vratiti. Drago mi je da sam imao prilike da u Sloveniji, našoj prijateljskoj državi, poručim onima koji se igraju s vatrom, s mojom obitelji, s Dinamom, da im poručim što ih ide".

"Ne mogu špekulirati što će biti, koji će biti njihovi potezi, hoću li biti pozvan da svjedočim. Ja sam zadnji koji ću kleknuti. Borit ću se za sebe, obitelj, Dinamo, HNS i za hrvatsku državu do zadnje kapi krvi. Oni mene mogu samo ubiti. Mogu me privesti jedan dan, dva dana, mjesec dana, dva mjeseca, ali ja sam im za leđima, ja sam im za petama".

"Dinamo neće upasti u krizu funkcioniranja, jer Dinamo nisu samo braća Mamić. Dinamo je i ovdje prisutni predsjednik Barišić, ima puno iskustva, bio je proljećar '71. godine, bio je privođen i hapšen. Imamo stožer koji nije samo Zoran Mamić, ima krasne pomoćnike. Nemojte sumnjati da će Dinamo iz ovoga izaći jači. Ne brinem se za sebe osobno, dapače, bojim se samo da ću se morati početi baviti onim što sam davno pospremio iza sebe, što sam mislio da neću nikad, a to je da ću se početi baviti politikom. Jer nakon što se ovaj pogrom završi, kad izađemo čisti, onda bi trebao postati premijer ili predsjednik države. Jer obično oni koji su bili žrtve režima, obično to kasnije realiziraju. Pa ću razmisliti o političkom angažmanu jer bi sigurno napravio petsto puta bolji boljitak za građane ove zemlje nego ovi zločesti ljudi".

Na pitanje je li točno da ga se tereti za provizije koje je uzimao vezano za transfere Luke Modrića, Mamić odgovara:

"Ne znam što se spominje, obvezan sam tajnosti istrage pa ne mogu komentirati. Nikad u životu nisam uzimao proviziju, to sam bezbroj puta rekao. Kad bi se te stvari koje mi se možebitno stavljaju na teret, moramo biti precizni da nema još istrage ni optužnice, samo se po hitnoj proceduri provode istražne radnje, ali nikad u životu od nikoga nisam uzeo nijednu lipu niti je netko moj radio bilo kakav posao s Dinamom".

Na pitanje hoće li tražiti pomoć od HDZ-a i Kolinde Grabar Kitarović, Mamić odgovara:

"Neću tražiti nikakvu pomoć. Ostavljam sve njihovoj građanskoj savjesti i političkom radu. Političari su vam čudne biljke, oni vas zovu kad mogu nešto dobiti od vas, a ograđuju se kad misle da postoji politička šteta za njih. Ja u svakom zlu vidim dobro pa ću u kratkom roku vidjeti tko je za pravdu i istinu, tko je prijatelj, a tko nije. Ja sam tako sve bitke dobivao pa očekujem da će poštena Hrvatska, pa i politička Hrvatska, reagirati na ovo. Iako su imali i prije razloga reagirati, jer identičan način političkog progona je još nekih drugih ljudi na čelu s gradonačelnikom Bandićem".

"Iz svih istupa premijera Milanovića je jasno da se izmišljaju afere prema svim ljudima koji su desne ili domoljubne orjentacije i straši ih se. Vidite da si ljevica odnosno SDP uzima za pravo da su jedini nosioci prava na našu antifašističku prošlost što je uvreda za mene i moju obitelj, jer i mi smo dio tog nasljeđa. Nas sve koji smo domoljubi i Hrvati svrstavaju u fašiste. Vidite o kakvoj se tu opasnoj radnji radi, jer se treba prikazati da su antifašisti ugroženi, a oni koji ljude domovinu i imaju svjetonazor vjere i obitelji, njih treba prikazati kao fašiste. Opasnu igru je zaigrao SDP, ali svi ćemo mi morati odgovarati prema institucijama i prema budućnosti".

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Braća Mamići i Dinamo pod istragom USKOK-a!
PostPostano: 02 srp 2015, 13:45 
Offline

Pridružen/a: 17 tra 2015, 19:31
Postovi: 931
Najgore što ovo o partiji i UDBI nije nekakva desničarska paranoja nego živa istina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Braća Mamići i Dinamo pod istragom USKOK-a!
PostPostano: 02 srp 2015, 13:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 pro 2012, 19:27
Postovi: 17349
Lokacija: יום טוב
Mamićev uspon se dogodio otprilike kad i Bandićev, a sad ga šatro istražuju. hoće li i njegovu istragu ograničiti na vrijeme kad je postao nepodoban? :rolleyes
(ne branim Mamiće, dapače, ali ovi u SDP-u su još niže od njih i Bandića.)

_________________
Ako išta ne podnosim to je kad me netko tjera da radim. - Naša Kvačica

Takozvana RS je genocidna tvorevina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Braća Mamići i Dinamo pod istragom USKOK-a!
PostPostano: 02 srp 2015, 14:10 
Offline

Pridružen/a: 17 lip 2009, 20:01
Postovi: 13486
Lokacija: ZG
Vrijeme je Maminju za zatvor i da se makne od hr nogometa gdje je neprikosnoveni vladar.
Hr nogomet nece propast kao ni Dinamo budite bez brige

_________________
Muslimane ko je kleo, nije dangubio.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Braća Mamići i Dinamo pod istragom USKOK-a!
PostPostano: 02 srp 2015, 16:23 
Offline

Pridružen/a: 26 sij 2010, 11:13
Postovi: 649
Dinamu se nece dogodit nista sta se ne dogada vec pod ratnim profiterom. Dapace navijaci ga mogu samo spasit.

http://www.nogometplus.net/nogometplusnet/tekst/TabId/98/ArtMID/508/ArticleID/3768/Analiziramo-Dinamove-financije-Od-20-do-270-milijuna-kuna-obveza-u-samo-dvije-godine.aspx#.VZVWza-9Qj0

Podrzava se svako rusenje kriminalaca :palacgore1


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Braća Mamići i Dinamo pod istragom USKOK-a!
PostPostano: 02 srp 2015, 19:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 36050
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Vidjet ćemo šta će dalje biti, nadam se da će Dinamo opet stati na prave noge i da ću ga kao i prije biti klub s dušom i navijačima na tribinama.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Braća Mamići i Dinamo pod istragom USKOK-a!
PostPostano: 02 srp 2015, 22:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 vel 2012, 12:46
Postovi: 6610
Lokacija: kašeta brokava
"Poručujem premijeru Milanoviću, Ostojiću, Jovanoviću, Jurjeviću: Nećete, razbojnici!"


=)) =)) =)) =))

_________________
Čast svakome, veresija nikome.

zabranjeni list, 16.11.2012., 8h:

Sudac Meron danas će pročitati konačnu presudu Hrvatskoj dr. Franje Tuđmana.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Braća Mamići i Dinamo pod istragom USKOK-a!
PostPostano: 02 srp 2015, 22:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 15:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
=))
Što je najgore zvučao je uvjerljivije on i Slokovićka od Ostojića. Brlekovića nismo čuli ni riječ (osim onoga o presumpciji nevinosti), no kad su Maminjo i Ostoja u studiju to me ne čudi.

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Braća Mamići i Dinamo pod istragom USKOK-a!
PostPostano: 02 srp 2015, 22:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 vel 2012, 12:46
Postovi: 6610
Lokacija: kašeta brokava
Samo da nas ne spominje, mada se ne nadam previše. Sve je to fino tempirano.

_________________
Čast svakome, veresija nikome.

zabranjeni list, 16.11.2012., 8h:

Sudac Meron danas će pročitati konačnu presudu Hrvatskoj dr. Franje Tuđmana.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Braća Mamići i Dinamo pod istragom USKOK-a!
PostPostano: 02 srp 2015, 22:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 13:41
Postovi: 6121
SDB je napisao/la:
"Poručujem premijeru Milanoviću, Ostojiću, Jovanoviću, Jurjeviću: Nećete, razbojnici!"


=)) =)) =)) =))


Točno se vidi da je Duvnjak, ne boji se ničega, ne glumi, zna se zajebavat, loži komunjare... :herceg_bosna

Ministar prijeti medjunarodnom tjeralicom, a ni sužbeni poziv nisu uručili, da bi prikazali kako se ne odaziva kako bi ga na taj način uhititli i privremeno maknuli, ocrnili dodatno savez i državu i unijeli nemir u reprezentaciju ... ili da malo produže priču i odmaknu ljude od tema koje im ne pašu i taman kad se priča za četri dana potroši nastavak slijedi kad se Mamić vrati.

Uglavnom nije mi jasno kako telefon može biti valjan policijski poziv, znači sad ja nazovem Mamića i kažem, Zdravko zovem iz policije ne trebaš nam još, kako Mamić može znati da ja nisam policija?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Braća Mamići i Dinamo pod istragom USKOK-a!
PostPostano: 02 srp 2015, 22:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 lis 2010, 13:26
Postovi: 6901
Lokacija: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
Ma ovo se iz aviona vidi da je tempirano kao predpredizborna kampanja,politički progon.
Što se toga tiče,prozirni su do bola,Ostoja Ranković ,Milovanović , Jovanović i ekipa.

Pitanje je samo,je li istina ono da mu je Da Silva davao 25 % ugovora na ruke,ili da mu Modrić mora davati 20 % sve dok igra aktivno.

_________________
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

Glas za HDZ jeste glas za Voju Stanimirovića.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Braća Mamići i Dinamo pod istragom USKOK-a!
PostPostano: 02 srp 2015, 22:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 13:41
Postovi: 6121
To nije tajna, to je po gradjanskom ugovoru koji je sud neoravomoćno poništio jer ga eduardo kao nije dobro razumio jer je slabo znao jezik.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Braća Mamići i Dinamo pod istragom USKOK-a!
PostPostano: 02 srp 2015, 22:52 
Offline

Pridružen/a: 17 lip 2009, 20:01
Postovi: 13486
Lokacija: ZG
Od SDP-a je ovo tempirano i to je sramota, al bez obzira na to ako je sta muljao - nek plati ceh i odlezi svoje.

Osobno bih volio da se bar iz Dinama makne.

_________________
Muslimane ko je kleo, nije dangubio.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Braća Mamići i Dinamo pod istragom USKOK-a!
PostPostano: 03 srp 2015, 00:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ruj 2012, 20:35
Postovi: 13036
Lokacija: Zagreb
kiler je napisao/la:
Ma ovo se iz aviona vidi da je tempirano kao predpredizborna kampanja,politički progon.
Što se toga tiče,prozirni su do bola,Ostoja Ranković ,Milovanović , Jovanović i ekipa.

Pitanje je samo,je li istina ono da mu je Da Silva davao 25 % ugovora na ruke,ili da mu Modrić mora davati 20 % sve dok igra aktivno.

Za da Silvu je mislim dokazano na sudu, dok za Modrića ne vjerujem, ko bi ga danas nagovorio da Maminju daje milju eura godišnje na ruke.

Inače, nogomet je pun kriminala i mutnih poslova, a padali su i veći od Mamića. Doći će i taj dan.

_________________
Summum ius, summa iniuria.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Braća Mamići i Dinamo pod istragom USKOK-a!
PostPostano: 03 srp 2015, 11:09 
Offline

Pridružen/a: 24 vel 2014, 20:05
Postovi: 206
Moga bi lako i Luka Modrić nastradat, tek onda će bit užitak slušat vrištanje raznih kriminalnih dupelizaca. Napravili su marčapiju od Dinama, nogometnog saveza, Zagreba i Hrvatske. Gubu treba dobro potaracat i resetirat čitav nogomet, krenit od nule. A onda neće bit ni ustaša ni svastika ni pokušaja prekida.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Braća Mamići i Dinamo pod istragom USKOK-a!
PostPostano: 03 srp 2015, 12:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 36050
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Nadam se da će ih barem maknuti iz nogometa jer ovo je sramota na što su spustili Dinamo a i repka je dobrano ugrožena.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Braća Mamići i Dinamo pod istragom USKOK-a!
PostPostano: 03 srp 2015, 14:00 
Offline

Pridružen/a: 17 lip 2009, 20:01
Postovi: 13486
Lokacija: ZG
http://www.zabranjeni.hr/uskok-sumnjici-bracu-mamic-za-stetu-od-80-milijuna-kuna/1376048/

Modrić je od Dinama primio dobar dio odštete koji je sjeo na račun kluba te je taj novac potom proslijedio Mamiću

Inspektori utvrđuju je li Zdravko Mamić podmitio poreznika, je li uzeo dio novca od Modrićeva transfera i je li dug brata Zorana platio novcem Dinama

Izvršni predsjednik GNK Dinama Zdravko Mamić, njegov brat Zoran Mamić, sportski direktor i trener Dinama, te izvršni direktor Dinama Damir Vrbanović jučer nisu uhićeni u akciji USKOK-a samo zbog toga što su trenutačno u inozemstvu.

To su za sada neslužbene informacije iz izvora bliskih istrazi, koji kažu da se spomenutu trojicu sumnjiči da su tijekom proteklih deset godina oštetili Dinamo za više desetaka milijuna kuna. Spominje se ukupni iznos štete koji premašuje 80 milijuna kuna, a koji je većim dijelom završio u džepovima Zdravka i Zorana Mamića. Četvrti osumnjičeni, sesvetski poreznik Milan Pernar, zatečen je jučer ujutro na kućnoj adresi te je priveden u policiju na kriminalističku obradu.

Priopćenje Dinama
Iz USKOK-a jučer nije bilo moguće dobiti nikakve detaljnije informacije o ovoj akciji. Nakon što se pročulo da je policija na temelju odgovarajućih sudskih naloga koje je ishodio USKOK počela pretraživati kuće i stanove braće Mamić i Damira Vrbanovića, kao i službene prostorije Dinama, USKOK je izdao samo kratko priopćenje.

Izvijestili su da se provode “hitne dokazne radnje zbog sumnje na počinjenje kaznenih djela primanja i davanja mita, utaje poreza i drugih davanja i zloporabe povjerenja u gospodarskom poslovanju, vezano uz nezakonite radnje koje su poduzimale odgovorne osobe GNK Dinamo i službena osoba Porezne uprave”.Usto su samo naveli da se te radnje provode na temelju kaznene prijave Samostalnog sektora za otkrivanje poreznih prijevara Ministarstva financija RH, ali bez podataka o tome na koje se konkretne optužbe odnosi ta prijava.

Međutim, kako je Jutarnjem listu potvrđeno iz više neslužbenih izvora, istražitelji su se za sada bazirali na tri optužbe. Riječ je o sumnjama da je Zdravko Mamić davao mito uhićenom porezniku kako bi mu pogodovao prilikom poreznih nadzora i drugih radnji koje je poduzimao u njegovu slučaju. Nije bilo moguće doznati o kojem iznosu mita je riječ i u kojoj je mjeri poreznik Pernar pogodovao Mamiću. No, navodno je postupanje poreznika upalo u oči njegovim nadređenima prilikom interne istrage u Poreznoj upravi.

Druga optužba još je konkretnija i teža. “Teška” je, prema neslužbenim informacijama, više od 50 milijuna kuna, koje su, umjesto na računu Dinama, završile u džepu Zdravka Mamića. Specijalna jedinica za otkrivanje poreznih prijevara Ministarstva financija došla je do dokumenata i drugih podataka na temelju kojih su zaključili da postoje vrlo ozbiljne sumnje da je Mamić ilegalno profitirao od transfera barem dvojice Dinamovih igrača. Jedan od njih je sadašnji igrač Real Madrida Luka Modrić.

Aneks ugovora
Sporne radnje odigrale su se, smatraju istražitelji, prilikom njegova transfera u Tottenham 2008. godine. Prema istim izvorima, tada je osim redovnog ugovora potpisan i aneks ugovoru prema kojemu Dinamu ne odlazi cijeli iznos odštete, nego da polovicu, prema svemu sudeći neto iznosa, dobiva sam igrač. Međutim, istodobno je potpisana i izjava kojom se igrač u potpunosti odriče bilo kakvih potraživanja prema klubu prilikom transfera. Tako je, prema sumnjama istražitelja, Luka Modrić primio od Dinama dobar dio odštete koji je sjeo na račun kluba te je taj novac potom proslijedio Zdravku Mamiću. Zajedno s transferom još jednog igrača, koji je odigran po identičnom scenariju, Dinamo je na temelju “pozadinskih” dogovora i potpisanih dodataka ugovorima oštećen za više od 50 milijuna kuna.

Treća optužba odnosi se na zloporabu i poreznu utaju kojima su obuhvaćena braća Mamić i Vrbanović. Istražitelji sumnjaju da je Zoran Mamić još 2006. od Dinama dobio pozajmicu od 24 milijuna kuna, koju je kasnije i vratio, ali ne vlastitim novcem, već sredstvima samog kluba, koji se za to još morao i zadužiti u jednoj banci. Ovu, kako organi kaznenog progona smatraju, nezakonitu igru Zoran Mamić odigrao je uz pomoć brata i Damira Vrbanovića. Prema šturim informacijama do kojih smo uspjeli doći, tadašnji šefovi kluba organizirali su cijeli krug isplata novca kako bi prikrili što zapravo rade. Sredstva koja je Dinamo dobio zaduživši se u jednoj poslovnoj banci isplatili su navodno igraču ili igračima Dinama prikazujući to kao dio redovnog poslovanja. No, radilo se samo o papirnatom pokriću za prosljeđivanje novca Zoranu Mamiću. Igrači su, smatraju istražitelji, podizali taj novac i davali ga Zoranu Mamiću, a on ga je koristio za vraćanje pozajmice.

Istraga USKOK-a
Iz dobro upućenih izvora doznajemo da se u svakom slučaju može očekivati uhićenje braće Mamić i Vrbanovića čim se vrate u Hrvatsku, kao i da će USKOK već ovaj tjedan i pokrenuti istragu protiv njih.

Modrić koštao 21 milijun eura
Zdravko Mamić je tijekom zadnjih 15 godina prodao mnoštvo igrača iz Dinama u ‘bijeli svijet’, neke od njih za vrlo velike iznose. Modrića je za 21 milijun eura 2008. transferirao u Tottenham, dok je godinu dana ranije Eduarda da Silvu za 13 milijuna prodao Arsenalu. No, Eduardo je nakon određenog vremena u inozemstvu zahladio odnose s Mamićem, a uskoro su se obojica našli na sudu.

Naime, Mamić je s Eduardom 2001. godine potpisao ugovor o zastupanju i ulaganju, a 2004. godine ugovor o međusobnim pravima i obvezama prema kojem je hrvatski Brazilac do kraja života morao isplaćivati Mamiću 20 posto svoje zarade, što je prestao činiti. U javnost su nakon toga dolazile glasine kako je Mamić identične ugovore potpisao s još nekolicinom igrača, kao što su Luka Modrić, Mateo Kovačić i Ognjen Vukojević.

Nakon što je Eduardo obustavio isplate, Mamić mu je na temelju ovršne isprave 2011. godine blokirao imovinu u Hrvatskoj. No, Eduardo je potom tužio Mamića i tražio poništenje svih ugovora s njim. Nepravomoćnom presudom Općinskog građanskog suda 2014. godine taj je ugovor proglašen ništetnim. Sud je u tom slučaju ocijenio kako odredbe ugovora krše propise Fife te su također ništetni s obzirom na odredbe građanskog prava, jer je provizija ocijenjena kao zelenaška. Budući da, navodno, ima sličan ugovor kao i Eduardo, i Luka Modrić je Mamiću dužan isplaćivati dio primanja.



Ako je sve ovo naravno točno, želim im dug boravak iza rešetaka. A za Dinamo i repku ne brinite.

_________________
Muslimane ko je kleo, nije dangubio.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Braća Mamići i Dinamo pod istragom USKOK-a!
PostPostano: 03 srp 2015, 14:21 
Offline

Pridružen/a: 24 vel 2014, 20:05
Postovi: 206
Koliko malouman trebaš bit za napisat "ako je ovo točno" nakon toliko godina upozoravanja i borbe koja se vodi legalnim i manje legalnim putevima? Koliko malouman trebaš bit za prešutno podržavat ovakav otvoreni kriminal i uništavanje dvi od tri najveće hrvatske sportske svetinje (reprezentacija, Hajduk, Dinamo)?

Ovo šta se sad događa je samo vrh sante leda. Sve je počelo od kriminala kad je *** zajebalo državu za ogromne svote poreza, jednostrano ugasilo d.d. i nastavilo se regularno natjecat. Zatim je Bandić protuzakonito počeo trpat gradske novce u praktičnu privatnu prčiju. A onda je *** kao menadžer igračima i rukovoditelj kluba u besramnom sukobu interesa počea izvlačit novce od igrača i kluba.

To je baza na kojoj je *** sagradilo svoje carstvo. Sve ostalo, od Lokomotive do urušene lige, huligana, Šukera, napada na rerpezentaciju, plaćenih medija…… je samo nastavak tog procesa. Zapravo ste vi maloumnici i plaćenici pravi krivci za ovo stanje, ili ste otvoreno podržavali ili ste namjerno šutili gledajući marčapiju kritizirajući nas koji smo dizali glas.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Braća Mamići i Dinamo pod istragom USKOK-a!
PostPostano: 03 srp 2015, 16:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23320
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
:zubati

slika

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Braća Mamići i Dinamo pod istragom USKOK-a!
PostPostano: 03 srp 2015, 21:20 
Offline

Pridružen/a: 17 lip 2009, 20:01
Postovi: 13486
Lokacija: ZG
mrnjav je napisao/la:
Koliko malouman trebaš bit za napisat "ako je ovo točno" nakon toliko godina upozoravanja i borbe koja se vodi legalnim i manje legalnim putevima? Koliko malouman trebaš bit za prešutno podržavat ovakav otvoreni kriminal i uništavanje dvi od tri najveće hrvatske sportske svetinje (reprezentacija, Hajduk, Dinamo)?


To se zove presumpcija nevinosti i tu nema nista maloumno. To sto si ti toliko veleuman i prepametan samo pokazuje mentalitet "pravog navijaca"... Borbu vodi tko ?! Borbu si objesite macku o rep jer ste potpuno irelevantni. Srusili ga nisu navijaci vec par ljudi iz Porezne. Btw niste se nesto bunili kad vas je Sanader futrao lovom vec se zed za pravicom javila nakon dugogodisnje suse u trofejnim vitrinama.

Citat:
Ovo šta se sad događa je samo vrh sante leda. Sve je počelo od kriminala kad je *** zajebalo državu za ogromne svote poreza, jednostrano ugasilo d.d. i nastavilo se regularno natjecat. Zatim je Bandić protuzakonito počeo trpat gradske novce u praktičnu privatnu prčiju. A onda je *** kao menadžer igračima i rukovoditelj kluba u besramnom sukobu interesa počea izvlačit novce od igrača i kluba.


Netocno, sve nije pocelo od gasenja dd-a al ocito je tebi prepametnome promaklo ohoho toga. Bandic nije protuzakinito trpao gradske novce u Dinamo, to ako si ti zamislio da je nesto protuzakonito ne znaci da je to uistinu tako. Sukob interesa je jedino ispravno sto si napisao u ovoj zvrljotini, a i za to su vam trebale godine da upalite lampice "pravi navijaci"...

Citat:
To je baza na kojoj je *** sagradilo svoje carstvo. Sve ostalo, od Lokomotive do urušene lige, huligana, Šukera, napada na rerpezentaciju, plaćenih medija…… je samo nastavak tog procesa. Zapravo ste vi maloumnici i plaćenici pravi krivci za ovo stanje, ili ste otvoreno podržavali ili ste namjerno šutili gledajući marčapiju kritizirajući nas koji smo dizali glas.


Zaboravio si jos napisati "sudit ce vam hrvatski narod".

_________________
Muslimane ko je kleo, nije dangubio.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Braća Mamići i Dinamo pod istragom USKOK-a!
PostPostano: 03 srp 2015, 22:03 
Offline

Pridružen/a: 17 tra 2015, 19:31
Postovi: 931
http://www.dnevno.hr/vijesti/hrvatska/b ... vor-812975 Eto ga na.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Braća Mamići i Dinamo pod istragom USKOK-a!
PostPostano: 04 srp 2015, 17:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23320
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Bujica, 03.07.2015.

Šta su koke pošmrkali u Sloveniji, mogu mislit. :dragobojic


_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 51 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Navodni Poslanik i 47 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO