HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 24 tra 2024, 04:42.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 312 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 13  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: NBA
PostPostano: 16 lip 2015, 21:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 vel 2012, 12:46
Postovi: 6610
Lokacija: kašeta brokava
Ministry of Sound je napisao/la:
Teško ovo gledati jer mi je žao LeBrona, sam vuče cijelu ekipu smiješnih likova, da ga djelomično prati samo jedan igrač, mogli su i danas dobiti. Ako ovako odigra i u sljedeće 2, bit će kriminalno ako ne dobije Finals MVP iako će biti dio gubitničke ekipe.


Svaka njemu čast, ali ja ne bih dao MVP titulu igraču gubitničke ekipe sa šutom od 40%.

_________________
Čast svakome, veresija nikome.

zabranjeni list, 16.11.2012., 8h:

Sudac Meron danas će pročitati konačnu presudu Hrvatskoj dr. Franje Tuđmana.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: NBA
PostPostano: 17 lip 2015, 02:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 vel 2012, 12:46
Postovi: 6610
Lokacija: kašeta brokava
Ovo bi moglo završiti noćas.

_________________
Čast svakome, veresija nikome.

zabranjeni list, 16.11.2012., 8h:

Sudac Meron danas će pročitati konačnu presudu Hrvatskoj dr. Franje Tuđmana.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: NBA
PostPostano: 17 lip 2015, 02:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
SDB je napisao/la:
Ministry of Sound je napisao/la:
Teško ovo gledati jer mi je žao LeBrona, sam vuče cijelu ekipu smiješnih likova, da ga djelomično prati samo jedan igrač, mogli su i danas dobiti. Ako ovako odigra i u sljedeće 2, bit će kriminalno ako ne dobije Finals MVP iako će biti dio gubitničke ekipe.


Svaka njemu čast, ali ja ne bih dao MVP titulu igraču gubitničke ekipe sa šutom od 40%.


S obzirom kako je krenula utakmica 6, bit će moot point (već liči na GSW blowout), ali zaboravi taj šut, pogotovo ako si gledao sve utakmice. Ostali igrači su smiješni, na razini ABA lige, jednostavno nema nikoga na koga se može osloniti, i to ga nažalost tjera na nerezonske šuteve (jer i njegovih 40% je bolje od 20% kad je van igre). Tu su i skokovi i asistencije (prosjek je skoro triple double)...npr u zadnjoj četvrtini u finalu 5, prvih 17 koševa Cavsa su svi bili proizvod LeBrona (vlastiti koševi + asistencije)

Evo Cavs statistike kad je LeBron na klupi (ovo do sada još nisam vidio u životu):

slika

I ovo nije loše:

slika

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: NBA
PostPostano: 17 lip 2015, 02:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 vel 2012, 12:46
Postovi: 6610
Lokacija: kašeta brokava
Hehehe, navukao sam meštra. :zubati Ma u načelu se slažem s ovim što si napisao, ali isto tako možeš reći da Đole nije morao toliko skakati jer je imao Rodmana (i prije Horacea Granta), niti asistirati jer je imao Pippena, Harpera i triangle, tako da i taj njegov triple-double treba staviti u kontekst.

Ako ćemo ozbiljno, da Steph zabija 28-32 po utakmici ne bih riječ rekao, no realno je do sada podbacio pa i tvoja argumentacija ima smisla.

_________________
Čast svakome, veresija nikome.

zabranjeni list, 16.11.2012., 8h:

Sudac Meron danas će pročitati konačnu presudu Hrvatskoj dr. Franje Tuđmana.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: NBA
PostPostano: 17 lip 2015, 03:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 vel 2012, 12:46
Postovi: 6610
Lokacija: kašeta brokava
Ipak sam bi u pravu, slabo je ovo. Warriorsi su napravili toliko gluposti u zadnjih par minuta da bi ih svaka ozbiljna ekipa krvnički kaznila. Jedino imaju sreću što je s druge strane solo James i par likova kojima ne znam ni imena.

_________________
Čast svakome, veresija nikome.

zabranjeni list, 16.11.2012., 8h:

Sudac Meron danas će pročitati konačnu presudu Hrvatskoj dr. Franje Tuđmana.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: NBA
PostPostano: 17 lip 2015, 03:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Lako Kerr-u...napravi double-team na LBJ, malo zatvori reket za Mozgova, a ostale mediokritete pusti da pucaju (ako treba i otvoreno) do mile volje. Dellavedova je kriminalan, blam ga je gledati i kako dribla, a još nije savladao osnove šuta.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: NBA
PostPostano: 17 lip 2015, 03:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 vel 2012, 12:46
Postovi: 6610
Lokacija: kašeta brokava
I vode Cavsi. Ovo je smehotres. :zubati

_________________
Čast svakome, veresija nikome.

zabranjeni list, 16.11.2012., 8h:

Sudac Meron danas će pročitati konačnu presudu Hrvatskoj dr. Franje Tuđmana.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: NBA
PostPostano: 17 lip 2015, 03:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Strašno, otvoren šut za GSW je praktički garantiran koš, a imam dojam da Cavsi pucaju 0% za 3 i kad imaju otvoren šut.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: NBA
PostPostano: 17 lip 2015, 04:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 vel 2012, 12:46
Postovi: 6610
Lokacija: kašeta brokava
Warriorsi danas igraju puno racionalnije nego do sada, nema (skoro uopće) više nerezonskih šuteva preko ruke. Izgleda da je Kuruzni malo podviknuo.

Što se Cavsa tiče, tko mu je kriv. Bitch don't whine, it was your choice. :zubati

_________________
Čast svakome, veresija nikome.

zabranjeni list, 16.11.2012., 8h:

Sudac Meron danas će pročitati konačnu presudu Hrvatskoj dr. Franje Tuđmana.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: NBA
PostPostano: 17 lip 2015, 04:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 vel 2012, 12:46
Postovi: 6610
Lokacija: kašeta brokava
Snimiše li DWadea u publici?

_________________
Čast svakome, veresija nikome.

zabranjeni list, 16.11.2012., 8h:

Sudac Meron danas će pročitati konačnu presudu Hrvatskoj dr. Franje Tuđmana.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: NBA
PostPostano: 17 lip 2015, 04:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 vel 2012, 12:46
Postovi: 6610
Lokacija: kašeta brokava
Ako Warriorsi danas dobiju, kladim se na Iguodalu za MVP-a.

_________________
Čast svakome, veresija nikome.

zabranjeni list, 16.11.2012., 8h:

Sudac Meron danas će pročitati konačnu presudu Hrvatskoj dr. Franje Tuđmana.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: NBA
PostPostano: 17 lip 2015, 05:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Je, tako je već djelovalo u utakmici 4, iako su šanse Stepha porasle u utakmici 5 kad je zabio 37, no nije imao baš istaknuto finale (manji PPG i % u odnosu na sezonu).

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: NBA
PostPostano: 23 lip 2015, 15:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Draft u četvrtak (po US vremenu). Mario Hezonja skoro svima između 5 i 8 mjesta, usporedbe s Klay Thompsonom iz GSW. Vjerovat ću kad vidim, ipak europski SG-SF nisu na cijeni koliko i bijeli centarski panjevi.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: NBA
PostPostano: 26 lip 2015, 01:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Hezonja #5 Orlando Magic

Komentatori kažu da je jedini lik koji može osvojiti natjecanje i u zakucavanju i tricama.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: NBA
PostPostano: 26 lip 2015, 07:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Citat:
The Orlando Magic Select Mario Hezonja

ORLANDO – In the days and weeks leading up to Thursday night’s NBA Draft, Croatian forward Mario Hezonja was touted by some analysts as the only prospect who could someday potentially win the dunk contest and the 3-point shootout.

After being selected fifth overall in Thursday’s draft by the Magic, Hezonja will get to display those wide-ranging talents in Orlando for seasons to come.

``We hope he helps us win games and not just the dunk contest or the 3-point shooting contest,’’ said Magic GM Rob Hennigan, who pumped his fists in the Orlando draft room when it became apparent that Hezonja would be available. ``He’s a super talented kid.

``Mario is a player who we’re very, very excited about and he brings a lot of good things to the table,’’ Hennigan added. ``He’s a very capable scorer and shooter and we think he has a lot of firepower offensively. Also, he has the ability defend based on his athleticism and ability to move around the floor. We see him as a dynamic player and another good young player to add to the group to grow together.’’

The 6-foot-8, 218-pound guard/small forward has spent the past two seasons playing in the Spanish ACB League with European powerhouse FC Barcelona. Last season in Spain, he shot 39.2 percent from 3-point range in 31 regular-season games. He further proved himself as a shooter in Euroleague action when he shot 38.2 percent from 3-point range in 22 games.

``I’m really, really happy about Orlando selecting me because they are a really good organization,’’ Hezonja said from Spain, where he monitored the draft with his parents. ``The coach and the GM and the players (are great), so I’m really happy.’’

Hezonja has been a professional player since he was 11 years old – first in his native Croatia and later in Spain. Magic scout Marti Artigas lives in Barcelona and has extensively scouted Hezonja for the past three years in Spanish League and EuroLeague play.

Despite his limited playing time in Spain and pedestrian stats from this past season (4.7 points, 1.9 rebounds and 1.3 assists a game), Hezonja is loaded with the confidence that he will someday be an elite player in the NBA.

``I’m trying to do my best on everything that I can do and do it at the highest level,’’ Hezonja said. ``For me, I hope to get all of the details of my game up to the highest level. Playing with that confidence, that’s just me. That pushes me every day to go even harder and it prepares me for the great things ahead. (The swagger) is basically just me and who I am.’’

Hezonja did not attend the draft in Brooklyn because he is still a member of his Spanish League team. FC Barcelona was recently eliminated from the playoffs and Hezonja is expected to make the trip to Orlando to tour the Amway Center and the Magic’s facilities at some point in the coming two weeks.

Hezonja, 20, becomes the highest drafted international player in the Magic’s 26-year history. Hennigan said the Magic have ``tremendous’’ confidence that Hezonja will play in the NBA next season and the GM added that there are no concerns about his contractual buyout with FC Barcelona.

``We were able to sit down with Mario in the beginning of June in Barcelona and spend about an hour and a half with him there,’’ Hennigan said. ``So we feel very, very comfortable with Mario and his profile.’’

The addition of the sharp-shooting Hezonja gives the Magic insurance at the small forward position in case they lose restricted free agent Tobias Harris in July. Hezonja adds to the Magic’s versatile and electrifying backcourt with the playmaking skills of Victor Oladipo and Elfrid Payton and the Croatian’s outside shooting. The Magic were tied for 20th in the NBA last season in 3-pointers made per game (6.8) and tied for 15th in 3-point percentage (34.7 percent).

``(Hezonja) is a (shooting guard/small forward), Evan (Fournier) is a (shooting guard/small forward), Aaron (Gordon) is a (small forward/power forward), Tobias (Harris) is a (small forward/power forward), so there are all kinds of combinations,’’ said new Magic coach Scott Skiles. ``Victor (Oladipo) is a (shooting guard/point guard). So there are all kinds of combinations that can be put out there. More versatility is always good.’’

Hezonja also appealed to the Magic because of the confidence and maturity that he possesses. Because Hezonja has been a professional since he was 17 years old, the Magic are confident that he will smoothly make the transition to the NBA and be able to contribute right away next season.

Out of the playoffs each of the past three seasons, the Magic are hoping that the addition of another dynamic, difference-making player will help them play many more meaningful games next season.

Orlando made the bold move of hiring Skiles as head coach on May 29. Skiles was a record-setting point guard for the Magic from 1989-94, but he was hired because of his track record of turning teams around and teaching young players the right way to play the game. Skiles has already been in contact with many of the Magic’s players and he was actively involved in the pre-draft process of evaluating players.

Thursday was the third straight NBA Draft that the Magic were picking in the top five. They wisely nabbed guard Victor Oladipo with the No. 2 pick in 2013 and forward Aaron Gordon with the No. 4 pick in 2013. Point guard Elfrid Payton, whom Orlando acquired in a trade with the Philadelphia 76ers last June, was also a part of the Magic’s draft haul from 2013.

Orlando was so confident in Hezonja’s abilities that they drafted him even thought they have somewhat of a logjam at the small forward position. Harris was the starter at small forward last season, but Evan Fournier, Aaron Gordon, Maurice Harkless and Devyn Marble also played the wing position last season for the Magic.

The Magic are confident that things will work out with Henzonja because of his rare combination of size and shooting abilities. He can play either shooting guard or small forward. Also, he plays bigger than his size against taller players because of his outstanding leaping ability.

``He’s a guy who we were hoping would be there (at the No. 5 pick) and we feel like he’s a great fit,’’ Hennigan said. ``We love his skill set, we love his personality, love the charisma and swagger that he plays with. We think he’ll fit in quite well.’’

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: NBA
PostPostano: 26 lip 2015, 08:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23318
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Opet bi se mogla početi aktivnije pratiti NBA liga, nakon 15-tak godina zanemarivanja kod mene osobno. Hezonja u Orlandu slijedeće sezone. :palacgore2

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: NBA
PostPostano: 26 lip 2015, 08:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Nadam se da će ga Magic gurati na 3, iako dosta spominju ogromnu prednost koju ima na 2 na konto visine. No ako nauči igrati krilo, onda bi mislim u istoj petorci mogli igrati i on i Bogdanović. Ako ne bude nekih iznenađenja, sljedećih 10 i više godine smo pokriveni za 2-3-4 (Bogdanović, Hezonja, Šarić), a nadam se da ćemo ih toliko dugo gledati i u NBA. Tomić na 5 mi se nikad nije previše sviđao (svilen), možda bude nešto od ovih mlađih. To ostavlja pleja kao staru boljku, morat će se angažirati neki Ameri na žeton.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: NBA
PostPostano: 26 lip 2015, 11:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 lis 2010, 13:26
Postovi: 6897
Lokacija: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
Ministry of Sound je napisao/la:
Tomić na 5 mi se nikad nije previše sviđao (svilen), možda bude nešto od ovih mlađih. To ostavlja pleja kao staru boljku, morat će se angažirati neki Ameri na žeton.


na poziciju 5 će doći Ivica Zubac,čini mi se da se tako zove,samo sam ga jednom gledao....igra u Ciboni,ovo ljeto će nastupiti na U-18 prvenstvu...ima preko 210 cm,ovako odokativno,...jede malu djecu i loptu... :D

nebo i zemlja razlika,on i Tomić...

_________________
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

Glas za HDZ jeste glas za Voju Stanimirovića.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: NBA
PostPostano: 26 lip 2015, 14:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
kiler je napisao/la:
Ministry of Sound je napisao/la:
Tomić na 5 mi se nikad nije previše sviđao (svilen), možda bude nešto od ovih mlađih. To ostavlja pleja kao staru boljku, morat će se angažirati neki Ameri na žeton.


na poziciju 5 će doći Ivica Zubac,čini mi se da se tako zove,samo sam ga jednom gledao....igra u Ciboni,ovo ljeto će nastupiti na U-18 prvenstvu...ima preko 210 cm,ovako odokativno,...jede malu djecu i loptu... :D

nebo i zemlja razlika,on i Tomić...


Ne vjerujem dok ne vidim. Ti mekani, mršavi, smotani europski centri koji se izvlače iz reketa su pročitani u NBA.

Kad su Knicksi iskoristili svoj 4 pick da draftiraju nekog lika iz Latvije (218cm i 100kg, djeluje kao da je izišao iz Aušvica), uslijedila je neviđena reakcija. Zvižduci navijača Knicksa, ružni povici, hvatanje za glavu, a zabilježen je i jedan dječak koji se rasplakao.

U zadnjih 10 godina svaki lottery pick koji je otišao na visokog Europljana je bačen uzalud, a propast koju je napravio Darko Miličić kao pick no. 1, niko neće ni zaboraviti.

Jedini naš centar (a možda i europski uopće) koji je bio prava zvijer i izazivao strah i trepet u reketu je bio Mario Kasun. Imao je i on svojih problema (najviše u glavi), ali kad bi dobili nešto tako, preporodili bi se.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: NBA
PostPostano: 27 lip 2015, 16:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2011, 22:11
Postovi: 7987
Ministry of Sound je napisao/la:
Jedini naš centar (a možda i europski uopće) koji je bio prava zvijer i izazivao strah i trepet u reketu je bio Mario Kasun.

Odvali ga ti.Prosjek mu 2,7 poena i 2,6 skokova.Prava zvijer.

Sta reci za Radju u sezoni 1996/1997 kad je igrao centra i imao prosjek 16,7 poena i 8,4 skoka.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: NBA
PostPostano: 05 srp 2015, 13:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Tek je stigao u SAD prije 2 dana, a već je riješio prvi clutch game winner. Nadam se prvi od mnogih u karijeri.


_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: NBA
PostPostano: 07 srp 2015, 11:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Hezonja - Ulaz i brutalno zakucavanje preko obrambenog igrača:




Alley Oop (poprilično zahtjevan, ovo nije bilo klasično podbacivanje nego brzo dodavanje).


_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: NBA
PostPostano: 10 srp 2015, 11:39 
Offline

Pridružen/a: 05 lis 2014, 15:40
Postovi: 3307
Lokacija: S forumaššem na sunećenju.
Mirza Teletović prešao u Phoenix Suns.

_________________
A nation which makes the final sacrifice for life and freedom does not get beaten.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: NBA
PostPostano: 04 lis 2015, 10:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Citat:
Rookie watch: Fifth-overall draft pick Mario Hezonja had nine points, a dunk and shot well from the outside in his debut.


Izgubili su od Hornetsa. Hezonja 9 koševa za 10 min, šut 4/6, jedno highlight zakucavanje.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: NBA
PostPostano: 10 lis 2015, 13:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2011, 22:11
Postovi: 7987
Dobra partija Jokica protiv Cikaga:

Citat:
Jokic accrued 14 points (6-9 FG, 0-1 3Pt, 2-3 FT), five rebounds, and three steals over 20 minutes in Thursday's exhibition win over the Bulls.
Jokic provided a huge spark off the bench that allowed the Nuggets to pull away in this one, as the team was plus-28 while he was on the court.

Imao je nekoliko dobrih igara u predsezoni, vrijedi ga staviti na radar i cekati da se vidi hoce li u sezoni ista uraditi:
Citat:
Rezultat je bio 96:86 za Nagetse uz Jokićevih 8 poena (4-4 šut iz igre), 3 uhvaćene i 1 ukradenu loptu za 18 minuta na parketu.

U pobednikom timu odličan je bio i nekadašnji kapiten Partizana, Žofri Lovernj, koji je na svom kontu imao 14 poena. Podsećamo, Jokić je pre nekoliko dana protiv LA Klipersa postigao 18 poena.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 312 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 13  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO