HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 24 tra 2024, 15:08.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 22 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Mediji u Hrvatskoj
PostPostano: 20 pro 2013, 06:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 sij 2010, 18:56
Postovi: 5403
Nikad nije objavljeno u medijima RH, ovo otvoreno pismo premijeru Milanoviću!

Udruga hrvatskih liječnika dragovoljaca 1990. - 1991.
Zagreb, Ksaver 200, tel: 01 4603 710, fax: 01 4677 087

E-mail: [email protected]

Medijima - svima

Zagreb, 16. prosinca 2013.


OTVORENO PISMO PREMIJERU ZORANU MILANOVIĆU


Poštovani g. Milanoviću,

Ovih dana u nekoliko novina prenesena je vijest da će se legendarna Opća bolnica Vukovar eutanazirati na način da se uništi kao pravna osoba i djelomično ili potpuno pripoji nekoj drugoj bolnici. Budući da vijest ni nakon nekoliko dana čekanja nije demantirana, smatramo da se podudara s izjavama ministra zdravstva da će se uskoro ukidati neki bolnički odjeli "na dobrobit pacijenata". Na redovitoj godišnjoj Skupštini Udruge hrvatskih liječnika dragovoljaca 1990.-1991. odlučili smo obratiti Vam se pismom.

Osuđujemo i proglašavamo opasnom ideju o bilo kakvom urušavanju statusa pravne osobe Opće bolnice Vukovar, o čemu mi, koji smo svoje živote stavili na raspolaganje u obrani Domovine, imamo pravo govoriti. Svako degradiranja bolnice-heroja opasno je iz više razloga:



1. Bolnica skrbi za živote sedamdesetak tisuća stanovnika kojima smo osigurali visoku razinu zdravstvene zaštite i u mnogo težim financijskim krizama od današnje, jer taj napaćeni narod na to jednostavno i ma pravo;



2. Bolnica je jedini jamac koliko-toliko podnošljivih životnih uvjeta stanovnicima koji su podložni poslijeratnom stresu, a ni onaj ratni još nije zaliječen. Kakve posljedice ima stres na ratnu i poslijeratnu generaciju Vukovaraca najbolje znamo mi liječnici i njihovi suborci jer nam se povjeravaju u najtežim trenucima;



3. Politička smjena legendarne ravnateljice mr. sc. Vesne Bosanac, dr. med. već donosi teške posljedice u radu bolnice, prvenstveno zbog teških dugova nastalih nakon smanjenja financiranja bolnice i nedostatka osnovnog medicinskog materijala;



4. Političke smjene brojnih ravnatelja hrvatskih bolnica izvedene su pod izgovorom sanacije, a nakon besmislenog smanjenja financiranja zdravstvenog sustava u iznosu od 2,5 milijardi kuna godišnje. Novi tzv. sanacijski ravnatelji povećavaju dug dobavljačima iz mjeseca u mjesec, a najteže to izdržavaju manje bolnice poput one u Vukovaru;



5. Vukovarska bolnica, koju smo mukom obnovili nakon razaranja u srpskoj agresiji, podignuta je na visoku organizacijsku i stručnu razinu i praktično je jedini

poslodavac u tom dijelu zemlje. Njezino uništavanje najavljenim planom je udarac na zdravlje, živote i ukupna život Vukovara i okolnih naselja;



6. Napokon, vukovarska bolnica je temelj obrane hrvatske države od srpske agresije. Njezini podrumi su utroba u kojoj se je rađala hrvatska država. Ne očekujemo da to Vi razumijete, ali vjerujte nama koji smo davali zdravlje i živote za obranu Hrvatske, sužavanje djelatnosti vukovarske bolnice, bio bi novi udar na sigurnost grada, njegovo vraćanje u okvire normalnog života ali i udar na političku stabilnost koju toliko žele Vukovarci;



7. Ne znamo tko kroji savjetima budućnost vukovarske bolnice, no podsjećamo te poznavatelje organizacije zdravstva, da u europskim zemljama postoje brojne bolnice koje su međusobno manje udaljene od hrvatskih bolnica čije se eutanaziranje priprema. Na žalost, nisu analizirali ni rezultate nedavnih ukidanja nekih bolnica pa i klinika, a da su to učinili vidjeli bi da su glavni rezultati srozavanje kvalitete i povećana cijena usluga. Decentralizacija, a ne centralizacija zdravstvenih ustanova donosi kvalitetu i uštedu;



8. Zbog svega navedenog, molimo Vas da se založite za obustavu paklenog plana izrađenog u radionici onih koji ne razumiju socijalno stanje stanovnika Vukovara i okolice. Ako treba, mi ćemo opet dragovoljno, kao i u doba rata i nakon rata, odlaziti besplatno raditi u vukovarsku bolnicu u želji da spasimo živote napaćenog stanovništva.



Počasni predsjednik UHLD 90.-91. Dopredsjednik UHLD 90.-91.

prof. dr. sc. Andrija Hebrang, dr. med. prim. Stjepan Bačić, dr. med.


Privitak/ci:
Vukovar, toranj i rezervoar za vodu.jpg
Vukovar, toranj i rezervoar za vodu.jpg [ 49.82 KiB | Pogledano 7525 put/a. ]

_________________
MIR da, ali ne kao u Macelju, Ovčari i Hudim jamama!
Komunisti nude bolju budućnost, neuspješni u sadašnjosti, a razlog je uvijek u prošlosti!
Želiš stvoriti neprijatelja – spasi ga od genocida!
Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mediji u Hrvatskoj
PostPostano: 26 pro 2013, 07:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 sij 2010, 18:56
Postovi: 5403
'Kad je Glavaš na stol stavio pištolj od 9 mm, ja sam izvukao Magnum'

'Kada se ne bih mogao dogovoriti sa Šuškom, nazvao bih njegovu majku u Široki Brijeg'
Jacques Paul Klein, umirovljeni američki general i diplomat koji je proveo mirnu reintegraciju hrvatskog Podunavlja, i danas, na pragu 75. godine života zrači nevjerojatnom odlučnošću, i rijetkom elokventnošću. Nakon operacija Bljesak i Oluja jedino okupirano područje ostalo je Podunavlje, Vukovar s okolinom i cijela Baranja. S obzirom da se taj dio teritorija izravno naslanja na Srbiju, ali i s obzirom na količinu oružja koja je ondje bila koncentrirana, jasno je da bi vojna operacija odnijela mnoge živote. Kao prijelazni upravitelj UNTAES-a, Klein je uspio postići da se taj dio Hrvatske vrati u njen ustavnopravni poredak bez ijednog ispaljenog metka. U tome je njegova najveća zasluga i zbog toga je prošlog ponedjeljka u Osijeku primio priznanje počasnog građanina, drugog grada u Hrvatskoj, nakon Vukovara, koji mu je odao to priznanje. Više od 15 godina nakon završetka misije, pitamo ga koji su bili ključni trenuci da njegova "nemoguća misija" uspije.

Milošević šef mafije

- Imali smo snažnu i punu podršku Vijeća sigurnosti i ključnih članova, SAD-a i Rusije. Na lokalnoj razini imali smo predsjednika Tuđmana koji je stvarno želio mirnu reintegraciju. Imali smo kompetentno osoblje UN-a što se baš ne događa uvijek, snažnu vojnu komponentu i infrastrukturu, uključujući i medije koji su razbijali klaustrofobiju i paranoju tamošnjeg stanovništva. No, sad, 15 godina kasnije, moram reći da sam razočaran nedostatkom ulaganja u to područje. Ne samo s hrvatske strane. I svijet je tu zakazao. Otišli su i zaboravili Vukovar. Ondje su bitna ulaganja i da ih je bilo više, ne biste se suočavali s problemima kojeg danas ondje imate.
Više puta tijekom misije susretali ste se sa Slobodanom Miloševićem. Kakav je dojam ostavio?
- Milošević se držao Machiavellija: njegov je jedini cilj bio ostati na vlasti. Bio je bez ikakvih strateških vizija i svoj je narod vodio u povijesni cul-de-sac. Kad sam mu predložio razmatranje mogućnosti da Srbi na području UNTAES-a dobiju dvojno državljanstvo, krenu li stvari s hrvatskom administracijom loše, rekao je: "To je njihov problem". Objasnio sam da su ljudi nervozni i nesigurni i da im dvojno državljanstvo daje sigurnost. No, on je to odbio. Pitao sam: "Dobro, dovraga, u čemu je uopće vaša uloga?". Nije odgovorio. Za njega je, sve i uvijek, bilo problem nekog drugoga. Kad sam došao u regiju, prvo što sam uočio da prijelazi između Srbije i tzv. Krajine nisu bili maknuti. To je pokazivalo kako je Milošević bio svjestan da će ta područja morati vratiti.

Slažete li se ipak da je Milošević, a ne Goran Hadžić i njegovi, odlučivao o sudbini tzv. Krajine?

- Milošević je bio stvarni šef te mafije. Oni su ga slijepo slušali. O svemu je odlučivao. Hadžić i društvo bile su slijepe marionete Beograda. Bili su bez ikakvog autoriteta. Milošević ih je, kao što je poznato, na kraju sve prodao.

Pražnjenje Đeletovaca

Kako biste ga portretirali Hadžića, danas haaškog optuženika?

- Bio provincijski nitko i ništa. U engleskom jeziku postoji zgodna uzrečica: nije bio najoštriji nož u ladici. Bio je bez ikakvog političkog talenta i očajno je služio narod kojega je predstavljao. Od prvog je dana znao da će otići iz Hrvatske i nije ga bilo briga što će biti s onima koji ostanu.
Tko su bili ljudi s kojima je bilo najteže pregovarati?
- S Hadžićem zato što je bio nepošten. Činilo se da uopće ne razumije da je pametno surađivati i da mora upotrijebiti moć kako bi učinio najbolje što može za ljude koje predstavlja. Njegova taktika skrivanja i odugovlačenja otežavala je ozbiljne pregovore. Zanimao ga je samo šverc, kako izvući i prodati naftu iz Đeletovaca i napuniti džepove prije nego što ode.

S kim ste na srpskoj strani najbolje surađivali?

- Imali smo sreću jer je na srpskoj strani bio častan profesionalac, general Lončar. Kad smo se upoznali, upitao sam ga kao general generala: "Što je vaš zadatak?". Rekao je: "Obaviti povjerenu zadaću, demilitarizaciju područja. I to ću učiniti". Teško naoružanje izvlačeno je po noći, kako se ne bi uznemiravalo stanovništvo: bilo je 120 tenkova i 140 komada teškog artiljerijskog oruđa. Lončar je držao do riječi. Sve što je obećao, napravio je. Koliko je Lončar bio profesionalac, svjedoči i ponuda hrvatskog generala Đure Dečaka na kraju demilitarizacije. Rekao je da ima ovlasti od predsjednika da mu ponudi mjesto u Hrvatskoj vojsci. Lončar je ljubazno zahvalio i rekao da je donio odluku o odlasku u Beograd.

Kako ste surađivali s predsjednikom Tuđmanom?

- Odlično. Obojica smo bili vojnici. Znao je da će suradnja omogućiti da misija UN-a bude završena prema planu. Kako mu je cilj bio da UN što prije ode iz Hrvatske, pritiskao je suradnike da tijesno s nama surađuju. Neki su pokušali odugovlačiti, ali Tuđman bi ih brzo doveo u red.

Glavaševe smicalice

A s ministrom obrane Gojkom Šuškom?

- Ljudi ga obično tako ne vide, ali on je bio biznismen. Razumio je kategorije kao što su novac, profit, dolar i u tom se duhu ponašao. Bio je ekspeditivan. Kad sam mu rekao kako je neke Srbe strah da će morati u Hrvatsku vojsku, hitro je odgovorio: "Promijenit ćemo zakon". I učinio je to pa su Srbi dobili 10-godišnji moratorij za služenje vojske. Njime nisu vladale emocije, bio je pragmatičan. Ipak bilo je i situacija kada bih kurtoazno nazvao njegovu majku u Široki Brijeg. Ponekad je bolje razgovarati s majkom kada želite da sin nešto učini.

S kim ste na hrvatskoj strani imali najviše muke?

- Bilo je i s hrvatske strane onih koji su odugovlačili proces, nadajući se da će što više Srba otići. Ali tada bih rekao Tuđmanu: što više vaši odugovlače, duže ćemo ostati. Srbi žele da mi ovdje ostanemo zauvijek, a vi da što prije odemo. Zato učinite nešto. Kad sam otvorio cestu kod Nemetina da se razdvojene obitelji s okupiranog teritorija mogu sastajati sa svojima na slobodnom dijelu Hrvatske, bilo je opstrukcija. Jedan lokalni lider to je pokušao zabraniti govoreći kako u UNTAES području vladaju slinavka i šap. Tada sam nazvao Bruxelles i pitao ih znaju li da u Hrvatskoj vladaju stočne bolesti. Bili su iznenađeni i najavili kako će odmah obustaviti uvoz mesa. Kad sam to rekao Tuđmanu, razbjesnio se i pozvao je na red tog lokalnog političara. Sve se riješilo u 24 sata.

Pretpostavljam da mislite na Glavaša.

- Da. Ispričat ću vam anegdotu vezanu uz njega. Jednom prigodom u nekom restoranu tijekom večere izvadio je pištolj, mislim 9 mm Zastavu. Lupio je njime o stol i rekao: "Ovako se pregovara sa Srbima!". Kako su me suradnici pripremili za razgovor i kako sam znao što mogu očekivati, ponio sam Smith & Wesson 357 Magnum i udario njime o stol. Rekao sam: "Vidite, ovaj moj puno je veći od vašeg".

Uz Tuđmana i Šuška, tko su još ljudi zaslužni za uspjeh vaše misije?

- Vesna Škare Ožbolt bila je sjajna suradnica. Nalazila se u predsjednikovu uredu i kad bismo god imali kakav problem, zvali bismo nju. Naravno, ogromne zasluge imao je i Ivica Vrkić, čovjek na terenu koga je imenovao predsjednik Tuđman. Uživao je veliko povjerenje Srba i bio jedan od rijetkih koji se sam mogao kretati po UNTAES području. Uvijek je govorio istinu. Sa srpske strane odlično smo surađivali s već spomenutim generalom Lončarom, ali i s Vojislavom Stanimirovićem.

Šokirani Tuđman

Organizirali ste 1997. visokorizičan posjet predsjednika Tuđmana Vukovaru. Kako je to provedeno?

- Jednom prigodom Tuđman me pitao mogu li omogućiti grofu Eltzu da dođe u Vukovar. Bez oklijevanja sam otišao helikopterom u Zagreb, pokupio ga i doveo u moj stožer u Vukovar. Čim smo grof Eltz i ja popili kavu utrpao sam ga u vozilo i obišli smo Vukovar. U kolima sam pomislio: zašto isto tako u Vukovar ne bih doveo i predsjednika Tuđmana. Kad smo to dogovorili sazvao sam sastanak krajinskog vodstva u mom stožeru. Ubrzo, predsjednik Tuđman je sletio pa sam izašao i za nekoliko trenutaka vratio se u dvoranu gdje je trajao sastanak. Rekao sam im: Gospodo, danas imamo gosta, ovdje je predsjednik Republike Hrvatske, Franjo Tuđman. Bili su u potpunom šoku. Kad je Tuđman zakoračio u salu, gradonačelnik Vukovara sakrio se pod stol da ga kamere ne uhvate. Tuđman je bio vrlo odriješit. "Svi koji se smatrate građanima Hrvatske, imate budućnost i možete ovdje ostati", rekao je. Gledao sam srpsko vodstvo, blijedih lica i u potpunom šoku. Pitao sam se jesam li pogriješio što ispred dvorane nisam doveo liječnika. Izgledali su kao da će ih svakog časa pogoditi infarkt.

Tko je inicirao Tuđmanov dolazak u Vukovar?

- Bila je to njegova velika želja, no morali smo prvo demilitarizirati područje i uspostaviti policijske snage kako bi područje bilo sigurno. Kad su stvoreni uvjeti, pozvao sam ga Nakon sastanka s vodstvom tzv. Krajine provezao sam ga po Vukovaru. Bio je šokiran. Jedno je kad vidite slike razaranja, a drugo je kad to doživite u stvarnosti.
Tijekom ekshumacije više ste puta bili na Ovčari. Kako ste se osjećali vidjevši tolika tijela ubijenih?
- Uvijek sam se kao vojnik pitao kako je bilo moguće da netko na takav način ubije toliko ljudi. Ne mogu opisati s koliko gađenja gledam na one koji su takvo što učinili.

Autor: Drago Hedl
Objavljeno: 06.12.2013
EKSKLUZIVNO
JACQUES PAUL KLEIN ZA zabranjeni LIST


http://www.zabranjeni.hr/kad-bi-pregovori ... i/1144826/


Privitak/ci:
Jacques Paul Klein.jpg
Jacques Paul Klein.jpg [ 171.07 KiB | Pogledano 7400 put/a. ]

_________________
MIR da, ali ne kao u Macelju, Ovčari i Hudim jamama!
Komunisti nude bolju budućnost, neuspješni u sadašnjosti, a razlog je uvijek u prošlosti!
Želiš stvoriti neprijatelja – spasi ga od genocida!
Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mediji u Hrvatskoj
PostPostano: 26 pro 2013, 10:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24666
Lokacija: Heartbreak Hotel
MIR je napisao/la:
A s ministrom obrane Gojkom Šuškom?

- Ljudi ga obično tako ne vide, ali on je bio biznismen. Razumio je kategorije kao što su novac, profit, dolar i u tom se duhu ponašao. Bio je ekspeditivan. Kad sam mu rekao kako je neke Srbe strah da će morati u Hrvatsku vojsku, hitro je odgovorio: "Promijenit ćemo zakon". I učinio je to pa su Srbi dobili 10-godišnji moratorij za služenje vojske. Njime nisu vladale emocije, bio je pragmatičan. Ipak bilo je i situacija kada bih kurtoazno nazvao njegovu majku u Široki Brijeg. Ponekad je bolje razgovarati s majkom kada želite da sin nešto učini.



Radujem se što pripadam narodu čije polupismene babe po selima odlično govore engleski jezik.

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mediji u Hrvatskoj
PostPostano: 27 pro 2013, 01:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 sij 2010, 18:56
Postovi: 5403
Bobovac je napisao/la:
MIR je napisao/la:
A s ministrom obrane Gojkom Šuškom?

- Ljudi ga obično tako ne vide, ali on je bio biznismen. Razumio je kategorije kao što su novac, profit, dolar i u tom se duhu ponašao. Bio je ekspeditivan. Kad sam mu rekao kako je neke Srbe strah da će morati u Hrvatsku vojsku, hitro je odgovorio: "Promijenit ćemo zakon". I učinio je to pa su Srbi dobili 10-godišnji moratorij za služenje vojske. Njime nisu vladale emocije, bio je pragmatičan. Ipak bilo je i situacija kada bih kurtoazno nazvao njegovu majku u Široki Brijeg. Ponekad je bolje razgovarati s majkom kada želite da sin nešto učini.



Radujem se što pripadam narodu čije polupismene babe po selima odlično govore engleski jezik.

Bobovac, vrlo si me razočarao. Ne znaš da postoje i prevoditelji?

_________________
MIR da, ali ne kao u Macelju, Ovčari i Hudim jamama!
Komunisti nude bolju budućnost, neuspješni u sadašnjosti, a razlog je uvijek u prošlosti!
Želiš stvoriti neprijatelja – spasi ga od genocida!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mediji u Hrvatskoj
PostPostano: 22 ožu 2014, 13:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Skinuli su ovu tuku. Poslije Trbovićke najiritantnija osoba na HRT. Ima i ona iz "Damin gambit". HRT je preplavljen ružnim i antipatičnim ženama.

Citat:
'Profesionalna greška': Munižaba smijenjena iz Dnevnika 3 nakon intervjua s Marasom

Autor: A.R.Datum: petak, 21. ožujka 2014. u 16:19

Zanimljivo je da je Tatjana Munižaba nominirana za TV osobu godine upravo zbog 'Dnevnika 3'.
Tatjana Munižaba, urednica i voditeljica 'Dnevnika 3' te njena zamjenica Inja Svetl smijenjene su s tih pozicija. Smjena je uslijedila nakon intervjua s Gordanom Marasom koji nije išao uživo, a to je otkriveno zbog greške koja je ukazala da se radi o unaprijed snimljenom materijalu.

"Točno je da nas je Tomislav Špoljar, v. d. IMS-a smijenio. Međutim, tehnička pogreška ne može biti razlog za to jer one se uvijek mogu dogoditi, a ove su bile u domeni montažera i realizatora. Do njih je došlo i nisu bile namjerne. O pravim razlozima smjene trebate pitati one koji su tako odlučili", rekla je Munižaba, prenosi Tportal.

Zanimljivo je da je Tatjana Munižaba nominirana za TV osobu godine upravo zbog 'Dnevnika 3'. HRT tvrdi da je razlog smjene profesionalna greška, a intervjui s gostima se često snimaju unaprijed zbog kasnog termina Dnevnika.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mediji u Hrvatskoj
PostPostano: 26 ožu 2014, 13:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35317
Lokacija: Gl. grad regije
Eh, plakat ću za Novim listom, suze liti... :D

http://www.index.hr/vijesti/clanak/inde ... 36137.aspx

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mediji u Hrvatskoj
PostPostano: 26 ožu 2014, 19:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Drugovi Boljševici vole previše živjeti kao kapitalisti i trošiti. Ne može se tako stazama revolucije.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mediji u Hrvatskoj
PostPostano: 20 tra 2014, 08:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2011, 20:26
Postovi: 1431
Citat:
...

Ono što je sustav veza i obavještavanja za neku vojsku, to su mediji za narod. Pogotovo je tako ako je u pitanju javni servis – jer njemu se vjeruje. Nešto kao „glavari svećenički“. Problem nastaje onda kad mediji ne idu za tim da iščitaju stav naroda, nego ciljano utječu na to da svijet ne bira ono što ne želi, obmanjujući ga o samom njegovom mišljenju. Na žalost, upravo je takva situacija s Hrvatskim medijima. Odnosno, s HRT-om. On je podjarivač, a ne servis građana. Nije javni, nego perfidni servis. Oni su otimači i falsifikatori volje naroda. S njima takvima, uz 10 % iskrenih Mesićevaca, i 44 % onih koji se priklanjaju (prividnoj) većini, eto nas na Mesićevih više od 50 %. To je i objašnjenje kako je bilo moguće da devedesetpostotni stav građana RH o braku kao zajednice žene i muškarca, spadne na svega 36% izlaznosti – da, mediji! Hrvatskom narodu je otet prostor u kojem bi konzultirao stav o ovom pitanju. To je servis koji ima zadatak preduhitriti javno mišljenje, te ga podjarivanjem usmjeriti protiv njegove prirodne tendencije, kako bi narod, umjesto svog stvarnog izbora, izabrao svog Barabu.

Mediji! To je naš problem kao i uvjet mogućnosti napretka. Ništa nam ne vrijedi slobodna Hrvatska ako mediji nisu u službi naroda, i ako nisu zbir mišljenja svih pojedinaca koji ovo društvo čine. Oslobodili smo Hrvatsku, uveli kunu, postavili granice, dobili vojsku, policiju, neovisnost. Nakon sjajne pobjede u Domovinskom ratu, i nakon stoljeća žeđanja dostignute slobode, bilo je za očekivati kako će nacionalni zanos i ponos bujati desetljećima. A u tom zanosu za očekivati je i kako će buknuti i ekonomija, kultura, poduzetništvo, umreženost s dijasporom i posvemašnja obnova zemlje. Imali smo idealnu situaciju i šansu za to. No, ništa od uzleta – jer nema naroda. Politički ga nema. On se sam sa sobom ne susreće, ne struji njime njegov autentični impuls, nije živ, on bez medija koji ga uvezuje nije jedno tkivo i ne postoji. Mediji su ubili narod. Uzurpirano mu je vezivno tkivo, i nema ga.

Mediji! Ako narod njih nema, ni državu nema. Zapravo osjećamo da nam curi kroz prste i da je nemamo: tu Hrvatsku koju ste mislili da imate – nemate je! I nećemo je imati dok je HRT narodu otet. A to je nepravda koja u nebo vapi! Mediji, mediji, mediji! Stalno treba o tome vikati, i samo o tome dok se to ne promijeni. To je jedini uvjet bez kojeg se u Hrvatskoj dalje ne može! Ovom narodu kao kruh treba i njegov narodni mediji. I to, ne samo neki drugi, ne samo neki novi, nego naš, hrvatski HRT kao stvarni servis građana koji će voljeti svoj narod, i kojeg će narod voljeti, koji će iz njega proistjecati i u njega se natrag slijevati s onim istim bilom koje mu u srcu struji.

...


Pater Ike za narod.hr

_________________
The only true national autonomy is the freedom of the individual against the state and society.

Mises


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mediji u Hrvatskoj
PostPostano: 17 ruj 2014, 08:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35317
Lokacija: Gl. grad regije
Što se to događa s Novim listom:

http://poskok.info/wp/?p=109582

Baš sam se začudio intonaciji članka... Kao da neki novi vjetrovi pušu. Valjda ćemo se riješit onog Pavelića, dabogda i on otiš'o u Argentinu ili još bolje u ISIL kad su mu Muslimani toliko bili dragi.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mediji u Hrvatskoj
PostPostano: 17 ruj 2014, 10:30 
Online
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 17:27
Postovi: 6018
Lokacija: Generalni konzulat HR HB za Slavoniju i Baranju
Junuz Djipalo je napisao/la:
Što se to događa s Novim listom:

http://poskok.info/wp/?p=109582

Baš sam se začudio intonaciji članka... Kao da neki novi vjetrovi pušu. Valjda ćemo se riješit onog Pavelića, dabogda i on otiš'o u Argentinu ili još bolje u ISIL kad su mu Muslimani toliko bili dragi.

Ima tamo još tog filomuslimanskog jugošovinističkog kukolja - Lucić, Tomičić, ne znam jel Ivančić s njima surađuje još uvijek...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mediji u Hrvatskoj
PostPostano: 20 stu 2014, 20:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 sij 2010, 18:56
Postovi: 5403
CENZURIRAN GOVOR ŠEPAROVIĆA:

'Ne slažem se s jedinstvenom kolonom sjećanja koju predvodi veleizdajnik Ivo Josipović s gujom u prsima!'

slika

Ovo bi Šeparović rekao da je gostovao na HRT-u.


Profesoru Zvonimiru Šeparoviću zabranjeno je sudjelovanje u specijalnoj emisiji HRT-a koja je najavljena za vrijeme nakon Kolone sijećanja, a u kojoj je trebalo Hrvate prisjetiti na Vukovar i njegovu ulogu u stvaranju naše države. Iako je Zvonimir Šeparović kao tadašnji ministar vanjskih poslova sudjelovao u stvaranju naše države i kao takav idealan za komentiranje pada Vukovara i njegove uloge u osamostaljenju, dok je Ivo Josipović na vlasti i dok prikriveno rukovodi javnom televizijom Šeparoviću je zabranjeno govoriti. Profesor Zvonimir Šeparović objasnio je za dnevno.hr razloge cenzure koju je provela Hrvatska radio televizija u njegovu slučaju.

- Za mene to nije preveliko iznenađenje. Iznenadio sam se u trenutku kada mi se Vlahov obratio i tražio me da sudjelujem u njegovoj emisiji. Nisam znao što se dogođa jer ja nisam njih zvao. Oni nikako nisu mogli očekivati da bih ja hvalio ovu liniju jedinstvene, jedne kolone sjećanja, u kojoj je trebao sudjelovati Ivo Josipović. Naime, HRT-u je već poznato da sam na čelu Hrvatskog nacionalnog etičkog suda, da smo prvu radnu sjednicu održali u Vukovaru, 20. rujna ove godine i da smo tamo na prvo mjesto stavili Ivu Josipovića kojeg smo optužili za veleizdaju. To Josipovićev HRT kao i on sam, dobro znaju, a što je Josipović pokazao kada je javno optužio profesora Tomca i Jurčevića za "ludilo" i bolest, a Tomčevu knjigu "Crveni predsjednik" nazvao govorom mržnje. Ivo Josipović apsolutno dominira Hrvatskom radio televizijom. On je dan prije obljetnice Vukovara, satima, u svim mogućim vijestima bio promoviran, duže od vremenske prognoze. Stalno su promovirali tu njegovu državničku sliku u kojoj on govori kako je on za jedinstvenu kolonu sjećanja. No, ja smatram da su se ipak dogodile dvije kolone utoliko što je na jednoj strani bio hrvatski dragovoljac, Stožer za obranu hrvatskog Vukovara koji vodi i štiti Vukovar od ćirilice, koji surađuje s našim Hrvatskim nacionalnim sudištem, a druga kolona je bila kolona jugoslavena kojima zmija iz prsa viri, koji čuvaju u prsima jugo zvijezdu. To su Josipović i njegovi. Zapravo isti slučaj kao kada Josipović obilazi crkve, a ne zna se prekrižiti, ali misle kako bi im to moglo pomoći. Tako je došao i u Vukovar. Kao strano tijelo, sasvim suvišan.

Da sam došao na HRT kako je bilo planirano ja bih im rekao, a što su vjerojatno naslutili, da je Vukovar pao, ali nikada nije pobijeđen do kraja. Da je Vukovar zapravo mjesto pobjede hrvatske ideje koja je obranjena, ne odmah u prvi čas, ali u tijeku godina, Vukovar je obranjen i ne samo Vukovar nego i Hrvatska koja je tada grcala u teškoćama, nepriznata u svijetu. Mi nismo tada priznati zato što je pao Vukovar. Mi smo priznati zato što je to jedno bitno načelo, a Vukovar je bio ilustracija jedne velike agresije na Hrvatsku. Vukovar je pao jer smo bili jako slabo, vojno opremljeni. A za to je kriva politika Miloševića i Budimira Lončara koji je uspio preko svijeta nametnuti embargo na oružje što je stvorilo situaciju da smo mi imali slabe snage, samo 1800 pripadnika Zbora narodne garde, Ministarstva unutarnjih poslova i hrvatskih obrambenih snaga. Imali smo snage branitelja koje su bile organizirane u samo jednoj vojnoj postrojbi 204. a protiv sebe su imali 3. svjetsku silu po modernom oružju, snage jugoslavenske narodne armije i paravojne postrojbe, a koji su prema,podacim JNA brojili više od 40 tisuća vojnika, ali oni što je važno da su imali 676 tenkova, 5 oklopnih transportera, 428 topova različitih kalibara, 158 oružja protuzračne obrane itd. Bilo je tu i nekoliko tisuća četničkih dragovoljaca. Njihov vođa, vojvoda, sada slavljen u Beogradu, pušten zbog prehlade i puštaju ga da javno govori o četničkim idejama Velike Srbije, a tada je za Vukovar govorio: Opkoli i zakolji! Rekao je da spremaju rđave noževe kojima će klati Hrvate. To je ta radikalna srpska struja koja je imala oružje. Drugi razlog pada Vukovara bila je ravnodušnost Međunarodne zajednice. Oni su zapravo bili ti koje Vukovar nije zanimao. Oni su bili za to da se održi i očuva Jugoslavija. Mi smo s Vukovarom i Dubrovnikom, posebno sa Škabrnjom i Vočinom, a odakle su i krenule fotografije masakra, imali pravi dokaz genocida što je odigralo jednu snažnu ulogu poslije pada Vukovara kada je Vatikan pokrenuo priču da se zaštiti ovo ubijanje i masakr nad Hrvatima. Ti zločini su odigrali jednu svoju ulogu, viđeni su od svijeta, a to je potaknulo naše priznanje.

Posebno sam želio spomenuti na HRT-u a što sada vidim da su uspjeli spriječiti, je to da je Međunarodni tribunal za zločine i ubojstva u Jugoslaviji nikoga nije kaznio do sada i zapravo za genocid nad Vukovarom nitko nije nikada odgovarao. Bojali su se da ću reći kako ja imam tužbu protiv Jugoslavije, Srbije i Crne Gore, a tu je Josipović koji je sve učinio da do tog procesa ne dođe. No, ta tužba postoji i u njoj će se vidjeti kako stvari stoje ako slučajno tužba bude odbijena biti će jasno da je hrvatska politička elita na čelu s Josipovićem, a u tome je posebno aktivna Pusićka, učinila sve kako bi tužba bila odbijena. To se nikada u povijeti diplomacije nije dogodilo da visoki predstavnik jedne zemlje, govori protiv tužbe njihove zemlje koja je potignuta u međunarodnoj zajednici. To će biti dodatni dokaz da se dogodila veleizdaja i kako smo mi ove godine ipak u koloni sjećanja imali ljude koji guraju ćirilicu u Vukovar, na svoju sramotu, i na užas naroda. Oni su s tom gujom u prsima išli tim ulicama kojim su nekada hodale žrtve. To je sve farsa i to je prazno i zbog toga su me isključili iz emisije na HRT-u iako je već sve bilo dogovoreno.

Autor: Zrinka K.
Datum: srijeda, 19. studenog 2014.

_________________
MIR da, ali ne kao u Macelju, Ovčari i Hudim jamama!
Komunisti nude bolju budućnost, neuspješni u sadašnjosti, a razlog je uvijek u prošlosti!
Želiš stvoriti neprijatelja – spasi ga od genocida!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mediji u Hrvatskoj
PostPostano: 25 stu 2014, 04:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 sij 2010, 18:56
Postovi: 5403
MREŽA.TV

slika

VDEOTEKA | Mreza.tv

Vrlo, vrlo zanimljivo i nigdje drugo viđeno! Odaberimo:

http://mreza.tv/oluja-ozane-basic/

Oluja 20.11.2014, dr. Milan Kujundžić
Oluja 19.11.2014, dipl. ing Josip Kokić
Oluja 18.11.2014, pater Ivan Ike Mandurić
Oluja 17.11.2014, dipl. iur. Jadranka Cigelj

...
... i td.

_________________
MIR da, ali ne kao u Macelju, Ovčari i Hudim jamama!
Komunisti nude bolju budućnost, neuspješni u sadašnjosti, a razlog je uvijek u prošlosti!
Želiš stvoriti neprijatelja – spasi ga od genocida!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mediji u Hrvatskoj
PostPostano: 08 sij 2015, 16:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 pro 2012, 19:27
Postovi: 17349
Lokacija: יום טוב
Karolina Vidović Krišto dobila izvanredni otkaz na YUTEL-u.

priopćenje njenog sindikata

Citat:
Očitovanje Sindikata slike i tona HRT-a (SOMK)
Kolegica Vidović Krišto od 1996. g. je profesionalni djelatnik HRT-a, koji je uvijek radio na korist HRT-a i štitio interese HRT-a, majka je četvero djece (i dojilja), te jedina novinarka HRT-a koja je primila međunarodnu nagradu za istraživačko novinarstvo „Global Leadership Award" (London, 2013. g.), na kojoj joj je g. Radman osobno čestitao.
Članica je našeg sindikata, te smo od otpočetka upućeni u cijeli razvoj događanja koji je 24. prosinca 2014. kulminirao neosnovanom namjerom za izvanrednim otkazivanjem ugovora o radu. Najprije želimo kratko navesti kronologiju događanja.
Kolegica Vidović Krišto pozvana je u emisiju Hrvatskog katoličkog radija „Zašto vjerujem", te se prethodno obratila svom nadređenom, Tomislavu Špoljaru, za odobrenje. Isti joj je uskratio dozvolu uz argument da Etički kodeks i Opća pravila HRT-a (dalje: interni akti HRT-a) ne dozvoljavaju djelatnicima HRT-a javno isticanje Vjerske i bilo koje druge pripadnosti. U prepisci, u koju je od samog početka uključila i Glavnog ravnatelja, naglasila je kako neće govoriti u ime HRT-a, nego u svoje osobno, te kako neće govoriti ni protiv svojih kolega, te da će – kao i do sada – štititi ugled HRT-a. Kolega Špoljar je i dalje ustrajao u zabrani ističući kako interni akti HRT-a jasno preciziraju da se zaposlenici HRT-a 24 sata na dan smatraju zaposlenicima HRT-a, te da ne smiju isticati bilo koju, pa ni Vjersku pripadnost. Vidjevši da ni kolega Špoljar, ni Glavni ravnatelj ne vide ništa sporno u internim aktima HRT-a, koji evidentno krše temeljna Ljudska prava i slobode svojih zaposlenika, kolegica Vidović Krišto u rujnu je pokrenula internu raspravu, u koju je uključila 90-ak kolega – uključujući i Glavnog ravnatelja. Postavila je pitanje krši li HRT Ustav RH, navela je i svoj primjer, te je od mnogobrojnih kolega primila cirkularni odgovor u kojem su svi nedvosmisleno osudili ove i ovakve akte, te proizvoljna postupanja nadređenih koja ista omogućuju. Glavni se ravnatelj nije oglasio.
S obzirom na to da je riječ o kršenju temeljnih Ljudskih prava i sloboda, Sindikat slike i tona HRT-a uputio je dopis Glavnom ravnatelju u kojem smo postavili pitanja na koja u cirkularnoj raspravi nije odgovorio, te zatražili izmjenu spornih akata.Nakon gotovo mjesec dana konačno se oglasio Glavni ravnatelj. Nažalost, u svome dopisu on je i dalje branio svoj stav i interne akte koje je donio, a koji dokazano i na papiru i u praksi zaposlenicima HRT-a uskraćuju demokratska prava i slobodu za koje bi HRT trebala prva biti temeljem, te u zadnjoj rečenici naveo da možemo predložiti izmjene i dopune kako bi se „otklonila bilo kakva sumnja u pogledu cilja i svrhe navedenih akata".
Kolegica Vidović Krišto ponovno je interno pozvala kolege da sudjeluju u izmjenama i dopunama internih akata, te je analizirala tijek događanja. Iznijela je činjenice, a ukoliko se g. Radman osobno uvrijedio na zaključak koji je predložila kolegica Vidović Krišto, to svakako nije i ne može biti razlogom za njezino sankcioniranje, a kamoli za uručivanje izvanrednog otkaza.
Kolegica nije uvrijedila niti je nanijela štetu ugledu HRT-a. Interno je komunicirala i sukladno Ustavu RH, čl. 38, koji jamči slobodu govora i mišljenja, iznijela svoje mišljenje. Za uvredu, koju je u namjeri za otkazivanjem radnog odnosa g. Radman iznio kao razlog, kolegica Vidović Krišto već se ispričala. Ako g. Radmanu isprika nije dovoljna i ako se i dalje osjeća uvrijeđenim, postoji mogućnost i privatne tužbe. Pozivamo Glavnog ravnatelja da razmotri i obustavi postupak izvanrednog otkaza jer se isti temelji na njegovoj osobnoj povrijeđenosti, a posljedice koje mogu proisteći iz neosnovanog otkazivanja radnog odnosa neće zasigurno snositi g. Radman osobno, nego sama institucija HRT-a.
Nezamislivo je da se u demokratskom društvu i dalje zabranjuje sloboda mišljenja i izražavanja misli, nacionalna pripadnost te sloboda savjesti i vjerospovijedi i slobodno javno očitovanje Vjere ili drugog uvjerenja (Članak 38. - 40. Ustava RH).

_________________
Ako išta ne podnosim to je kad me netko tjera da radim. - Naša Kvačica

Takozvana RS je genocidna tvorevina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mediji u Hrvatskoj
PostPostano: 09 sij 2015, 00:52 
Offline

Pridružen/a: 20 pro 2011, 19:02
Postovi: 8531
Pa normalno, svako ima pravo na svoje misljenje, samo desnica ne. Pitajte marsala Jusipovica, on ce objasniti.

_________________
Oj Hrvati, svi na desno krilo....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mediji u Hrvatskoj
PostPostano: 09 sij 2015, 16:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2011, 20:26
Postovi: 1431
Yutel privatizirati i deregulacijom otvoriti prostor privatnim tv kućama da lako dolaze do koncesija za emitiranje programa na nac. razini i riješen problem. U prvom koraku moglo bi se od HRT-a napraviti tvrtku koja iznajmljuje infrastrukturu i ne bavi se kreiranjem programa nego to rade privatne kuće koristeći njihovu unajmljenu infrastrukturu, a u drugom koraku privatizirati i infrastrukturnu tvrtku.

Trostruki dobitak: razvoj medijskog tržišta, prekid otimačine građana kroz pretplatu i pumpanje HRT-a iz državnog proračuna i zarada ostvarena privatizacijom.

_________________
The only true national autonomy is the freedom of the individual against the state and society.

Mises


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mediji u Hrvatskoj
PostPostano: 08 ožu 2015, 00:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 lis 2013, 21:41
Postovi: 9853
slika

Moja nova najdraža voditeljica... rastopio sam se.

Citat:
Kao mala nisam razmišljala o novinarstvu, htjela sam postati časna sestra

Kako je počela vaša karijera?

Sa 16 godina počela sam raditi na lokalnoj radijskoj postaji u Grudama u Hercegovini. I to na nagovor mog srednjoškolskog profesora iz hrvatskog jezika. Doduše, bila sam samo spikerica, ali tako je sve počelo. Nakon toga radila sam na lokalnoj televiziji u Zadru i sada na Novoj TV.


Večernji list


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mediji u Hrvatskoj
PostPostano: 14 ožu 2015, 01:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 sij 2010, 18:56
Postovi: 5403
slika

Logika HTV-a iz vremena Staljina: Kriv je i onaj tko prijavi!

Dobra vijest je da je Elizabeta Gojan dobila otkaz. Loša je da ga nije dobila zbog sramotnog vođenja inauguracije, kad nije mogla suspregnuti svoju ideološku pristranost pa je od svečanosti napravila političku panel-diskusiju, nego zbog "neovlaštenog istupanja u javnosti".

Još gora je vijest da je otkaz po logici "za jednog našeg jedan njihov" dobila i Hloverka Novak Srzić. Ne, naravno, zbog toga što će ona nekom nedostajati, pa ni zbog nje same - navodno planira otići u mirovinu, ....
No, odletjela je jer se drznula reći da je Gojan uradila ono što je uradila, i za što je kasnije i programsko vijeće utvrdilo da je istina. Dakle, ako upozorite na pristranost na HRT-u, dobit ćete otkaz. Zbog pristranog vođenja emisija u korist partije nećete.

Cijeli tekst:
http://www.dnevno.hr/vijesti/hrvatska/1 ... ijavi.html

_________________
MIR da, ali ne kao u Macelju, Ovčari i Hudim jamama!
Komunisti nude bolju budućnost, neuspješni u sadašnjosti, a razlog je uvijek u prošlosti!
Želiš stvoriti neprijatelja – spasi ga od genocida!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mediji u Hrvatskoj
PostPostano: 09 svi 2015, 12:40 
Offline

Pridružen/a: 17 tra 2015, 19:31
Postovi: 931
Mediji u Hrvatskoj su jedne obične ljevičarske marionete. Onaj tko to nezna je glup.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mediji u Hrvatskoj
PostPostano: 23 srp 2015, 05:16 
Offline

Pridružen/a: 29 ožu 2013, 06:32
Postovi: 6304
http://news-bar.rtl.hr/
Šta vam je ovo?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mediji u Hrvatskoj
PostPostano: 23 srp 2015, 06:21 
Offline

Pridružen/a: 17 tra 2015, 19:31
Postovi: 931
Satirični portal.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mediji u Hrvatskoj
PostPostano: 05 tra 2016, 23:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 stu 2013, 13:16
Postovi: 962
Jedan zanimljiv primjer "ispiranja mozgova" u RH...

Sportska Televizija financirana od strane HOO-a svaki dan emitira dnevnik islamistički orijentirane Al-Jazeera Balkan.

E sad, mene tu zanima koje strukture guraju i prešutno odobravaju ovako nešto...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mediji u Hrvatskoj
PostPostano: 07 tra 2016, 05:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2011, 20:26
Postovi: 1431
Sve bi to sjelo na svoje mjesto da se prekine s praksom pumpanja medija tudjim novcima.

_________________
The only true national autonomy is the freedom of the individual against the state and society.

Mises


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 22 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 8 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO