HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 18:33.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 139 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Zašto je Sarajevo zadnji glavni grad u Europi, koji nije održao gay pride?
PostPostano: 07 lis 2015, 07:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23208
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
granica je napisao/la:
Tja, nije Hrvatska Balkan ko Srbija. Dovoljno je samo usporediti slike s gej prajda u Beogradu u kojoj cetnicka rulja marishe one jadnike i iz Zagreba u kojoj civilizirani Europljani iza policijskih kordona sikcu nekaj o gasnim komorama.

A to u Zagrebu.

Mozemo samo zamisliti kako se na potezu izmedju zapadnog dijela Mostara i Medjugorja gleda na parade ********...

Ono..tema je haos.


Uglavnom u Sarajevu nije bilo, a u Zagrebu zadnjih pet-šest godina prolazi uz minimalan aganžman policije.

Dakle, tvoja iskrivljena azijatska logika ne može stalno prolaziti, niti će prolaziti na forumu. A tvoj pokušaj cinizma nekad okreni protiv ičega, šta ima veze s Islamom, a što nikad nismo vidjeli na ovom forumu ili viđeno samo reda radi u tragovima - pa ćemo te početi shvaćati ozbiljno.

Ono kritizira Europu na temema, a on potječe iz muslimanskog backgrounda i nije nikad ni spomenuo čitav niz bogatih arapskih zemalja u susjedstvu Iraku i Siriji, koji su primili ravno 0 izbjeglica, a kamoli da prime ekonomske migrante bez ikakvih papira.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto je Sarajevo zadnji glavni grad u Europi, koji nije održao gay pride?
PostPostano: 07 lis 2015, 11:53 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 35589
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Granica vidi se sva tvoja pamet koju prosipaš.
Je li Sarajevo glavni grad ove države pa neka pokaže otvorenost i civiliziranost, mi smo kamenjarci i divljaci u vašim medijima pokažite vi kako ste kulturni
Kakve veze ima Mostar s tim i porediš ga, zar je tako teško priznati očito da daleko zaostajete za metropolama regije.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto je Sarajevo zadnji glavni grad u Europi, koji nije održao gay pride?
PostPostano: 07 lis 2015, 12:00 
Offline

Pridružen/a: 17 ruj 2015, 13:47
Postovi: 3605
lider30 je napisao/la:
granica je napisao/la:
Tja, nije Hrvatska Balkan ko Srbija. Dovoljno je samo usporediti slike s gej prajda u Beogradu u kojoj cetnicka rulja marishe one jadnike i iz Zagreba u kojoj civilizirani Europljani iza policijskih kordona sikcu nekaj o gasnim komorama.

A to u Zagrebu.

Mozemo samo zamisliti kako se na potezu izmedju zapadnog dijela Mostara i Medjugorja gleda na parade ********...

Ono..tema je haos.


Uglavnom u Sarajevu nije bilo, a u Zagrebu zadnjih pet-šest godina prolazi uz minimalan aganžman policije.

Dakle, tvoja iskrivljena azijatska logika ne može stalno prolaziti, niti će prolaziti na forumu. A tvoj pokušaj cinizma nekad okreni protiv ičega, šta ima veze s Islamom, a što nikad nismo vidjeli na ovom forumu ili viđeno samo reda radi u tragovima - pa ćemo te početi shvaćati ozbiljno.

Ono kritizira Europu na temema, a on potječe iz muslimanskog backgrounda i nije nikad ni spomenuo čitav niz bogatih arapskih zemalja u susjedstvu Iraku i Siriji, koji su primili ravno 0 izbjeglica, a kamoli da prime ekonomske migrante bez ikakvih papira.


To kao na ovom forumu nema dovoljno arapofobije pa bi ti malo i od muslica da cujes kako su samo zloceste te divlje, azijatske, izbjeglicke horde sto su dosle da nam preplave nase europsko krscanstvo?

Saudijci su supci. Zadovoljan?

Ne kritizira ono Europu, vec na devijantne pojave sovinizma koje su tu istu Evropu vise puta dovele do kataklizme.

A tebi bi bolje bilo da bar pokusas biti barem naizgled objektivan kao moderator - cuj, forumas forumasu kaze da je pseto, pseto njemu kaze da mu je pseto caca, i onda ovaj drugi dobije upozorenje a prvi ne. To mora da je zbog simpaticnog nika "cetnik"..valjda..drugacije si ne mogu objasniti bas toliki izliv tolerancije.

Citat:
Uglavnom u Sarajevu nije bilo, a u Zagrebu zadnjih pet-šest godina prolazi uz minimalan aganžman policije.


Organizavana i podrzana od domoljubnih, patriockih udruga i pojedinaca, ili od onog sto se na forumskom mejnstremu u ovoj ili onoj kombinaciji obicno naziva IZDAJSTVOM?

_________________
Recte facti fecisse merces est.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto je Sarajevo zadnji glavni grad u Europi, koji nije održao gay pride?
PostPostano: 07 lis 2015, 12:15 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 35589
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
U svakoj demokratskoj europskoj državi ma koliko to tebi kao muslimanu bilo čudno je dozvoljena sloboda mišljenja i izražavanja, isto kao što što se može održati gay parada dopušteno je i negodovanje i prosvjedovanje protiv, sve u okvirima normalnog.

Isto je tako dozvoljeno i biti protiv naseljavanja države u kojoj živiš ljudima potpuno druge agresivne kulture koji ne žele prihvatiti tvoje običaje i način života.

Europu su u kataklizmu doveli ekstremni pokreti kao što su fašizam i komunizam a u istom rangu je i ekstremni islamizam koji se sve više unosi u Europu.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto je Sarajevo zadnji glavni grad u Europi, koji nije održao gay pride?
PostPostano: 07 lis 2015, 19:51 
Offline

Pridružen/a: 17 ruj 2015, 13:47
Postovi: 3605
Da li je tebi jasno da ti se sustinski stavovi inace veoma koce s tim toboznjim propagiranjem tolerancije i slobode misljenja, tj. izrazavanja? Ne mozes biti desnicar, nacionalista, a istovremeno misliti da si demokrata i kozmopolit.

Ono..kad se jedna NPD - zato sto bi da je zabrane, poziva na demokratska prava. :D A njena matera, direktna, NSDAP, cim je dobila prve izbore odmah zabranila sve ostaje partije. :D

E, tako mi izgledate vi koji se kunete u brak kao svetinju, koji furate naciju, vjeru, tlo i krv, koji bi da vam zena rodi po najmanje pet sest samo da je Hrvata vise..Srba..Bosnjaka, N E B I T N O, a vamo ko fol branite prava zena od islamista..a i demokratiju..dakle vrijednosti koje su se stoljecima morale na silu otimati iz cvrste i nemilosrdne sake katolicke ckrve..ali i drugih religija, bez daljnjeg.

Ako ti nisi takav, onda se ovo ne odnosi na tebe..ali et..nesto na osnovu dosadasnjeg pisanja cisto sumnjam.

_________________
Recte facti fecisse merces est.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto je Sarajevo zadnji glavni grad u Europi, koji nije održao gay pride?
PostPostano: 07 lis 2015, 19:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Po tvojoj logici više od 90% Bošnjaka nisu demokrate i kozmopoliti.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto je Sarajevo zadnji glavni grad u Europi, koji nije održao gay pride?
PostPostano: 07 lis 2015, 20:04 
Offline

Pridružen/a: 17 ruj 2015, 13:47
Postovi: 3605
Pa naravno da nisu. Mislim sad na veliku vecinu..to 90% ja obicno koristim kad hocu da kazem da se radi o ubjedljivoj vecini. Ali opet ima dosta normalnih ljudi, ko i svugdje. Svako mora za sebe odluciti.

_________________
Recte facti fecisse merces est.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto je Sarajevo zadnji glavni grad u Europi, koji nije održao gay pride?
PostPostano: 07 lis 2015, 20:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Nisu naravno, ali ne zbog demokratske političke opredijeljenosti već zbog islama.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto je Sarajevo zadnji glavni grad u Europi, koji nije održao gay pride?
PostPostano: 07 lis 2015, 20:19 
Offline

Pridružen/a: 17 ruj 2015, 13:47
Postovi: 3605
Pa nisu ni Hrvati u BiH muslimani a opet su haman po svim pitanjima pa identicni.

Kakav islam kakvi bakraci..vecini je islam samo folklor. (ne mislim sad na one koji to zive od jutra do mraka)

Citam danas komentar lika na Fokusu..fejsbuk..jashe motore, nosi neke dolce cabana (ne znam ni kako se pise) majice, cvike, ono, veze s islamom nema, kune se u Allaha, jebe Rusima mater, prijeti dzihadom...ono..covjek bi reko Bin Laden bogte..a izgleda ko Mitar Miric na speedu. Sekunda je falila da mu se najebem i zivog i mrtvog.

Dakle, jebeni kretenluk, neobrazovanje, sovinizam koji se crpi iz te prve dvije stavke i iz jednog sveopste patrijarhalnog miljea..a ne islam..koji ionako ne zive.

_________________
Recte facti fecisse merces est.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto je Sarajevo zadnji glavni grad u Europi, koji nije održao gay pride?
PostPostano: 07 lis 2015, 20:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Čuj, stvarno me te ublehe ne zanimaju. Da ste ih mogli naplatiti danas bi bili bogati kao Norveška, ne najveća sirotinja Europe.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto je Sarajevo zadnji glavni grad u Europi, koji nije održao gay pride?
PostPostano: 07 lis 2015, 20:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Tema je prva gay parada u Sarajevu.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto je Sarajevo zadnji glavni grad u Europi, koji nije održao gay pride?
PostPostano: 07 lis 2015, 20:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
BBC je napisao/la:
Tema je prva gay parada u Sarajevu.


Gay pride i Sarajevo kao u LZN ćevapi kod Barbare.

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto je Sarajevo zadnji glavni grad u Europi, koji nije održao gay pride?
PostPostano: 09 lis 2015, 10:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23208
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Tuta je napisao/la:
Što se tiče gay pridea, pouzdano znam da će se prvi održat u Sarajevu i već se priprema... I sve udruge su se složile da prvi bude u Sarajevu. Od Mostara ništa, unatoč mom prijedlogu.


A kada, molit ću lijepo? Da malo popratimo tu predstavu preko sredstava informiranja. :biceovodobro

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto je Sarajevo zadnji glavni grad u Europi, koji nije održao gay pride?
PostPostano: 13 lis 2015, 15:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23208
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
granica je napisao/la:
Da li je tebi jasno da ti se sustinski stavovi inace veoma koce s tim toboznjim propagiranjem tolerancije i slobode misljenja, tj. izrazavanja? Ne mozes biti desnicar, nacionalista, a istovremeno misliti da si demokrata i kozmopolit.

Ono..kad se jedna NPD - zato sto bi da je zabrane, poziva na demokratska prava. :D A njena matera, direktna, NSDAP, cim je dobila prve izbore odmah zabranila sve ostaje partije. :D

E, tako mi izgledate vi koji se kunete u brak kao svetinju, koji furate naciju, vjeru, tlo i krv, koji bi da vam zena rodi po najmanje pet sest samo da je Hrvata vise..Srba..Bosnjaka, N E B I T N O, a vamo ko fol branite prava zena od islamista..a i demokratiju..dakle vrijednosti koje su se stoljecima morale na silu otimati iz cvrste i nemilosrdne sake katolicke ckrve..ali i drugih religija, bez daljnjeg.

Ako ti nisi takav, onda se ovo ne odnosi na tebe..ali et..nesto na osnovu dosadasnjeg pisanja cisto sumnjam.

=)) =))
Ajde ti nam reci, šovinjara i nacionalist do jaja. One mitomanske priče prosipaš na drugim temama. Ljevičar, samo kada je u gostima.

Ono tvoja neiskrenost u stavovima se vidi iz aviona, ono vrišti u postovima.
Ovdje na forumu, barem imaš masu ljudi, koji će javno reći, da su iz desnog miljea i tako pišu postove, a ne kao ti - u Austriji i svega što se tiče u Austriji (i ostatka Europe) si ljevičar, a o svom narodu bi uz gusle raspredao o mitovima i bajkama iz prošlosti sa svojim sunarodnjacima. :zubati Ili ono dižeš se na zadnje noge uvijek u obrani Islama, lafo ateist i ateizam. =))

Što se teme tiče. U Hrvatskoj ima mnogo protivnika gay pride-a, mnogi koji bi voljeli da se ne održava, ali barem zadnjih 10 godina u Zagrebu nema nikakvih problema u održavanju istoga.

I to je bit Europe. Protiv, ali dopusti da iskažeš mišljenje. U Sarajevu izgleda nije, kao i u ostatku Europe, odnosno Sarajevo izgleda nije dio europskog kulturološkog miljea.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto je Sarajevo zadnji glavni grad u Europi, koji nije održao gay pride?
PostPostano: 13 lis 2015, 17:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
U Sarajevu su ta ljudska prava sekundarna stvar. Prioritet je 100% muslimanska Bosna i na tome svi Bošnjaci rade.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto je Sarajevo zadnji glavni grad u Europi, koji nije održao gay pride?
PostPostano: 14 lis 2015, 17:13 
Offline

Pridružen/a: 17 ruj 2015, 13:47
Postovi: 3605
lider30 je napisao/la:
granica je napisao/la:
Da li je tebi jasno da ti se sustinski stavovi inace veoma koce s tim toboznjim propagiranjem tolerancije i slobode misljenja, tj. izrazavanja? Ne mozes biti desnicar, nacionalista, a istovremeno misliti da si demokrata i kozmopolit.

Ono..kad se jedna NPD - zato sto bi da je zabrane, poziva na demokratska prava. :D A njena matera, direktna, NSDAP, cim je dobila prve izbore odmah zabranila sve ostaje partije. :D

E, tako mi izgledate vi koji se kunete u brak kao svetinju, koji furate naciju, vjeru, tlo i krv, koji bi da vam zena rodi po najmanje pet sest samo da je Hrvata vise..Srba..Bosnjaka, N E B I T N O, a vamo ko fol branite prava zena od islamista..a i demokratiju..dakle vrijednosti koje su se stoljecima morale na silu otimati iz cvrste i nemilosrdne sake katolicke ckrve..ali i drugih religija, bez daljnjeg.

Ako ti nisi takav, onda se ovo ne odnosi na tebe..ali et..nesto na osnovu dosadasnjeg pisanja cisto sumnjam.

=)) =))
Ajde ti nam reci, šovinjara i nacionalist do jaja. One mitomanske priče prosipaš na drugim temama. Ljevičar, samo kada je u gostima.

Ono tvoja neiskrenost u stavovima se vidi iz aviona, ono vrišti u postovima.
Ovdje na forumu, barem imaš masu ljudi, koji će javno reći, da su iz desnog miljea i tako pišu postove, a ne kao ti - u Austriji i svega što se tiče u Austriji (i ostatka Europe) si ljevičar, a o svom narodu bi uz gusle raspredao o mitovima i bajkama iz prošlosti sa svojim sunarodnjacima. :zubati Ili ono dižeš se na zadnje noge uvijek u obrani Islama, lafo ateist i ateizam. =))

Što se teme tiče. U Hrvatskoj ima mnogo protivnika gay pride-a, mnogi koji bi voljeli da se ne održava, ali barem zadnjih 10 godina u Zagrebu nema nikakvih problema u održavanju istoga.

I to je bit Europe. Protiv, ali dopusti da iskažeš mišljenje. U Sarajevu izgleda nije, kao i u ostatku Europe, odnosno Sarajevo izgleda nije dio europskog kulturološkog miljea.



Ti me sheshirko sve vise i vise podsjecas na onog Hrvata iz nadrealista (znas da je Djuro glumio Hrvata, onaj mali Neletov buraz Muslimana, a onaj, isto sam mu ime zaboravio, Srbina). E to, ti si meni prototip one hrvatske ******** iz TLN. A sad cu ti objasniti i zasto.

Meni predbacujes nacionalizam i sovinizam. Meni? Pa za mene su svi ljudi isti i uvijek cu se zalagati za to da svaki covjek uziva ista prava, da vrijedi jednako, kako politicki, tako i u svakom drugom smislu rijeci. A sta radis ti? Pa ti se i ovdje cak zalazes za apartajd. Oni islamisti s Islambosne su barem doslijedni..imaju PDF za nemuslimane, dakle otvorena diskriminacija, dok ti ides za mnom, brises mi postove, dozvoljavas da cetnici tipa @chatnik po forumu kolo vode, a samo nijemo posmatras. Lik mene nazove psetom, ja mu odgovorim da mu je pseto caca. Meni das dva upozorenja, njemu nista. Ja ti skrenem paznju putem PM-a na to, a ti meni samo kazes da sam ja sam kriv jer ja nikad ne prijavljujem postove. Onda cetnicka dzukela mene opet nazove psetom, ja prijavim post, kad nikom nista.

Meni predbacujes nacionalizam i sovinizam a ja sam taj koji je i na onoj drugoj raspravi jasno rekao da su mi i Srbi i Hrvati i Bosnjaci jednaki, cak i po svom stavu u vezi vlastite povijesti, i da su mi svi podjednako smijesni. Ti kazes "Bosnjaci izmisljeni 93. godine" jer nisu prije toga znali da su Bosnjaci..jer im je neko to morao objasnjavati. Ja ti postavim Radicev citat u kojem se jasno vidi da su i katolicima u BiH morali objasnjavati da su Hrvati, doduse malo ranije. I time jasno kazem, priznam, da se katolici u BiH duze vremena osjecaju kao Hrvati, negoli sto to cine muslimani kao Bosnjaci (jednima je objasnjavano jednostavno malo kasnije - i to je JEDINA razlika u svem u tome..ali ti si taj koji ce reci da se to kod Hrvata zove "budjenje" a kod Bosnjaka "samoobmana i laz"..dakle ti si sovinista koji negira drugog dok svoje uzdize....a meni predbacujes bosnjacki mitomaniju i poredis me s Dereticem. Zasto? Pa zato - vec sam naglasio, sto si ona hrvatska, ljigava ******** iz Top Liste Nadrealista.


Citat:
Ovdje na forumu, barem imaš masu ljudi, koji će javno reći, da su iz desnog miljea i tako pišu postove, a ne kao ti - u Austriji i svega što se tiče u Austriji (i ostatka Europe) si ljevičar, a o svom narodu bi uz gusle raspredao o mitovima i bajkama iz prošlosti sa svojim sunarodnjacima. :zubati Ili ono dižeš se na zadnje noge uvijek u obrani Islama, lafo ateist i ateizam. =))


Uvijek cu se zalagati za odbranu manjina i onih slabijih, ugrozenijih. Ja sam ovdje iskljucivo branio migrante i izbjeglice od fasistickih nasrtaja tvojih sunarodnika i njihovih cetnickih saveznika..a ne islam. I da imas imalo casti i obraza, tj. da nisi ona hrvatska ******** iz Top Liste NAdrealista, to bi cinio i ti. Isto tako sam se zalagao za prava Hrvata na forumu klix...vise puta sam rekao, nazalost ne mogu da se ulogiran jer nisam bio dvije godine najmanje pa ne znam vise passwort, ali ima tamo moj nik sheitan666 (mozda ima neka crtica ili nesto..ne znam vise) pa nek se svako uvjeri sta sam ja i kako tamo pisao.

Ja sam - konju, uvijek bio ljevicar i bicu. Ako uopste glasam, glasam LIJEVO..tuko sam se s nacistima, skinheadsima, od svoje petnaeste pa nadalje, pisao pjesme u tom pravcu, uz muziku, dakle bend, objavljivao clanke..itd..itd..a sta si ti uradio sem sto se upires ko mazga da dokazes da je zli Djiha Djiha bosnjacki nacionalista i islamista? Pa nista...da hoces barem ovaj najgori nacisticki sljam banovati s foruma pa ti nebi ni zamjerio to sto meni, kao forumasu, ti kao moderator, uopste nisi na usluzi...a trebo bi biti.

_________________
Recte facti fecisse merces est.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto je Sarajevo zadnji glavni grad u Europi, koji nije održao gay pride?
PostPostano: 14 lis 2015, 17:20 
Offline

Pridružen/a: 17 ruj 2015, 13:47
Postovi: 3605
I da, gdje sam ja to rekao da Zagreb nije i po pitanju gejeva napredniji od Sarajeva? Nigdje. Ali ti bolan sa Zagrebom imas onoliko veze koliko to imaju i tvoji katolicki preci..naime ko i ja. Ti nisi Zagreb, ti si kamenjar, bosanski sumnjak koji je nauciio par fraza i floskula na modernome hrvatskome govoru..tko..tisca, ovo ono, i sad mislis da si tu neko i nesta i da mozes kritikovati Sarajevo zbog njegove netolerancije..a u BiH je to u biti i jedini grad u kojem kolko tolko ima nekog kozmopolitizma (uz sav primitivluk koji dominira).

_________________
Recte facti fecisse merces est.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto je Sarajevo zadnji glavni grad u Europi, koji nije održao gay pride?
PostPostano: 14 lis 2015, 17:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Muslimanska kasaba i mahala. To svi mi znamo.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto je Sarajevo zadnji glavni grad u Europi, koji nije održao gay pride?
PostPostano: 14 lis 2015, 17:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Citat:
Uhićen ispred zgrade Predsjedništva BiH zbog zastave Islamske države
SIGURNOST
OBJAVA: Srijeda, 14. listopada 2015. 15:52
IZVOR: Bljesak.info
AUTOR: R.I.

"Danas, u 13.40, ispred zgrade Predsjedništva BiH primijećena je osoba u putničkom automobilu koja je isticala zastavu koja svojim izgledom podsjeća na zastavu Islamske države", rekla je Sikimić.

Ispred zgrade Predsjedništva Bosne i Hercegovine u Sarajevu danas je u 13.40 primjećena osoba u putničkom automobilu koja je isticala zastavu koja svojim izgledom podsjeća na zastavu Islamske države (ID), potvrdila je Nataša Sikimić, glasnogovornica Direkcije za koordinaciju policijskih tijela BiH.

"Danas, u 13.40, ispred zgrade Predsjedništva BiH primijećena je osoba u putničkom automobilu koja je isticala zastavu koja svojim izgledom podsjeća na zastavu Islamske države", rekla je Sikimić.

Glasnogovornica Direkcije za koordinaciju policijskih tijela BiH je rekla da je osoba zadržana, lišena slobode i potom predana Ministarstvu unutarnjih poslova Županije Sarajevo koje poduzima mjere i radnje iz svoje nadležnosti, pišu Nezavisne novine.

Policija i osiguranje potom su zabranili svako kretanje ispred zgrade Predsjedništva, a pojačan je broj sigurnosnih snaga na lokaciji.


_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto je Sarajevo zadnji glavni grad u Europi, koji nije održao gay pride?
PostPostano: 15 lis 2015, 12:47 
Offline

Pridružen/a: 17 ruj 2015, 13:47
Postovi: 3605
Citat:
TGEU Media Release
24 countries in Europe still require sterilization from trans people



For the first time TGEU publishes a Trans Rights Europe Map & Index. The map shows that 24 countries in Europe require sterilization in legal gender recognition while a total of 16 countries do not provide for any possibility to change name and gender at all.

This means that transgender people remain barred from active participation in social and economic life. Applying for a job, opening a bank account, boarding a plane can be challenging or even be impossible.

“I experience so much discrimination, harassment and violence that it has become my daily life.” reported one of the 6771 trans identified respondents of the EU LGBT survey. The study was published by the EU Fundamental Rights Agency (FRA) today and presented on the occasion of the first IDAHOT forum happening in The Hague. It is the largest study ever conducted in Europe on the experience of discrimination and violence of LGBT people in the European Union and Croatia. The FRA survey reveals that transgender persons are particular subject to high levels of repeated victimisation and violence and they are two times more likely to be discriminated when looking for a job than the lesbian, gay and bisexual population.

To respect and safeguard the fundamental rights of transgender persons, the FRA recommends: EU action in the area of gender equality should explicitly cover issues linked to discrimination on the grounds of gender identity.

“The FRA study confirms that the experience of violence and discrimination of transgender people is systematic and widespread”, says Alecs Recher, member of the Executive Board of TGEU: “We expect the European Union to finally commit to a comprehensive approach towards the rights of LGBTI people which presents clear objectives and measures on how to realize human rights for all trans people”

“The Trans Rights Europe Index presents a detailed overview over the legal human rights situation for trans people in each European country. It shall guide policy makers to take action to ensure human rights and equality for all trans people”, says Richard Köhler, TGEU Policy Officer




slika

http://tgeu.org/24-countries-in-europe- ... ns-people/


:kava

_________________
Recte facti fecisse merces est.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto je Sarajevo zadnji glavni grad u Europi, koji nije održao gay pride?
PostPostano: 15 lis 2015, 13:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10744
Zaista mi se riga od hipokrizije ove ekumensko kršćansko-hrišćanske koalicije sa foruma koji se gade ******** i parada , onda se kurče šatro "svojom" tolerancijom spram ******** tako što seru da Sarajevo je jako netolerantno jer nikad nije bilo gej parade.

Ali to je i razumljivo , jer nacionaistima i religijašima je uvek laž i licemerje glavna odlika , njima je slagati kao dobar dan.

Evo nedavno su u Srbiji a i u Hrvatskoj se nacionalisti hvalili kako pomažu ove izbeglice i migrante iz Sirije u smislu da im države daju dosta novca.
Obraz im je kao vlaški opanak tvrd , fuj. :rigam

Što se tiče Sarajeva , klasična retadrirana sredina puna majmuna kao i svugde u regionu , sa time da imaju islam kao dominantnu veru i obrazac ponašanja, a on je u današnjici veliki ubica svakog morala i ljudskosti osim što ubija i bombama , i protiv toga se Sarajlije moraju boriti ako imaju išta u onim bosanskim glavudžama koje islam do sada nije ispio.

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto je Sarajevo zadnji glavni grad u Europi, koji nije održao gay pride?
PostPostano: 15 lis 2015, 14:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23208
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Slažem se za zatucanost ovih sredina, samo nikad iz Zagreba i Beograda nisam vidio preveliku prsenje o tolerantnosti, a u Sarajevu je svaka druga o kvazi toleranciji. Također, brand grada, koji se stalno u medijima promiče, je tolerancija.

Pa gdje je ta tolerancija u praksi? Ono malo Hrvata i Srba i dalje odlazi, Muslimana je preko 90% i postaju etnički čistiji i od Beograda i od Zagreba. Zadnji europski glavni grad u kojem nije bilo gay pride-a, a koji je dobar lakmus za tolerantnost.

Dakle, uvijek ima nijansiranje pojava i ljudi. Bolji i lošiji. Ako se stvari različitih nijansi stavlja u isti koš, to je relativiziranje diskusije.

Zagreb je 10 svjetlosnih godina ispred Sarajeva u tome, iako ni blizu Berlina primjerice.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto je Sarajevo zadnji glavni grad u Europi, koji nije održao gay pride?
PostPostano: 15 lis 2015, 14:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10744
lider30 je napisao/la:
Slažem se za zatucanost ovih sredina, samo nikad iz Zagreba i Beograda nisam vidio preveliku prsenje o tolerantnosti, a u Sarajevu je svaka druga o kvazi toleranciji. Također, brand grada, koji se stalno u medijima promiče, je tolerancija.

Pa gdje je ta tolerancija u praksi? Ono malo Hrvata i Srba i dalje odlazi, Muslimana je preko 90% i postaju etnički čistiji i od Beograda i od Zagreba. Zadnji europski glavni grad u kojem nije bilo gay pride-a, a koji je dobar lakmus za tolerantnost.

Dakle, uvijek ima nijansiranje pojava i ljudi. Bolji i lošiji. Ako se stvari različitih nijansi stavlja u isti koš, to je relativiziranje diskusije.

Zagreb je 10 svjetlosnih godina ispred Sarajeva u tome, iako ni blizu Berlina primjerice.


Pa ako Sarajlije seru o svojoj toleranciji na način da se porede sa Beogradom i Zagrebom koji su eto po tom pitanju jako loši , zašto to isto čine i Hrvati i Srbi govoreći da su oni bolji jer eto Sarajevo nije imalo gej paradu kao Zagreb i Beograd??

Ono kao ne volimo musliće,Srbe,Hrvate,....ali bar su nam po ulicama prošetali ******** za razliku od Sarajeva. =))

To je stara logika saovih prostora, kako dokazati da sidobar , patako što ćeš reći da je onaj drugi *** i samim time si ti dobar i bezgršan.

100putasam čuopriče ranije od srpskih nacionalista tipa :"Jes da su Srbi ubijali i da mrze , ali niko tako ne mrzi kao Hrvati".
I on je autoamtsksi sebe abolirao od bilo kojeg greha u ime nacije , jer čim po njemu Hrvat više mrzi od njega , njegova mržnja više kao nije važna tj.nema je potrebe osuđivati jer on onda mrzi samo one koji najviše mrze , a to je kao prihvatljiva mržnja.

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto je Sarajevo zadnji glavni grad u Europi, koji nije održao gay pride?
PostPostano: 15 lis 2015, 14:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23208
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
joe enter je napisao/la:
lider30 je napisao/la:
Slažem se za zatucanost ovih sredina, samo nikad iz Zagreba i Beograda nisam vidio preveliku prsenje o tolerantnosti, a u Sarajevu je svaka druga o kvazi toleranciji. Također, brand grada, koji se stalno u medijima promiče, je tolerancija.

Pa gdje je ta tolerancija u praksi? Ono malo Hrvata i Srba i dalje odlazi, Muslimana je preko 90% i postaju etnički čistiji i od Beograda i od Zagreba. Zadnji europski glavni grad u kojem nije bilo gay pride-a, a koji je dobar lakmus za tolerantnost.

Dakle, uvijek ima nijansiranje pojava i ljudi. Bolji i lošiji. Ako se stvari različitih nijansi stavlja u isti koš, to je relativiziranje diskusije.

Zagreb je 10 svjetlosnih godina ispred Sarajeva u tome, iako ni blizu Berlina primjerice.


Pa ako Sarajlije seru o svojoj toleranciji na način da se porede sa Beogradom i Zagrebom koji su eto po tom pitanju jako loši , zašto to isto čine i Hrvati i Srbi govoreći da su oni bolji jer eto Sarajevo nije imalo gej paradu kao Zagreb i Beograd??

Ono kao ne volimo musliće,Srbe,Hrvate,....ali bar su nam po ulicama prošetali ******** za razliku od Sarajeva. =))

To je stara logika saovih prostora, kako dokazati da sidobar , patako što ćeš reći da je onaj drugi *** i samim time si ti dobar i bezgršan.

100putasam čuopriče ranije od srpskih nacionalista tipa :"Jes da su Srbi ubijali i da mrze , ali niko tako ne mrzi kao Hrvati".
I on je autoamtsksi sebe abolirao od bilo kojeg greha u ime nacije , jer čim po njemu Hrvat više mrzi od njega , njegova mržnja više kao nije važna tj.nema je potrebe osuđivati jer on onda mrzi samo one koji najviše mrze , a to je kao prihvatljiva mržnja.


Nemaš ti pameti da skontaš moje napisano. Kad počenš nijansirati stvari, događaje i ljude, onda ćemo pričati. Tipični glupan s crno-bijelom vizijom svijeta.
Ili jesi ili nisi. Ili si samnom ili protiv mene logika. I ti bi ubijao one drukčijeg mišljenja, a viđali smo tvoje ekstremne postove ovdje, samo da dobiješ priliku. :zubati

Pričamo o nijansiranju pojava, a ne o savršenostima, ali tvoj kognitivne sposobnosti, ne mogu tu razinu dosegnuti.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto je Sarajevo zadnji glavni grad u Europi, koji nije održao gay pride?
PostPostano: 15 lis 2015, 14:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10744
lider30 je napisao/la:

Nemaš ti pameti da skontaš moje napisano. Kad počenš nijansirati stvari, događaje i ljude, onda ćemo pričati. Tipični glupan s crno-bijelom vizijom svijeta.
Ili jesi ili nisi. Ili si samnom ili protiv mene logika. I ti bi ubijao one drukčijeg mišljenja, a viđali smo tvoje ekstremne postove ovdje, samo da dobiješ priliku. :zubati

Pričamo o nijansiranju pojava, a ne o savršenostima, ali tvoj kognitivne sposobnosti, ne mogu tu razinu dosegnuti.


Znao sam da sledi ovakav post jer sam za vas psiholog prve vrste , što i nije neki problem jer ste plitki i niste u stanju svoju plitkost prikriti pa da izgledate sofisticiranijeg psihološkog profila.

Da, pričamo u nijansiranju pojava gde je uvek tvoja nijansa ispadne na kraju lepša i bolja od one druge nijanse u tuđem vlasništvu . ali smo ipak utvrdili da smo svi nesavršeni. =))

U jbt naježio sam se od istinske kritičke misli.

Jel tebi cilj u životu poboljšati se u svakom smislu?? , ja se nadam da jeste.
Pa ako je tako svoj napredak ne možeš graditi isto kao što to rade Sarajlije govoreći o sebi kao primeru tolerancije tako što seru po BG i ZG , jer time aboliraš svoje netolarante pojave , kontaš burazeru??

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 139 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 22 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO