HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 tra 2024, 12:27.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 77 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Pitanja za sve Hrvate u BiH
PostPostano: 28 stu 2015, 17:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 tra 2015, 03:10
Postovi: 1060
Lokacija: Sarajevo
Da je RSK nekim čudom opstala - BH Hrvati bi bili radikalnije anti-srpski orijentirani nego Bošnjaci. To je fakat.

Nego u perecu je zaokružena država sa apsolutnom katoličkom većinom, pa je iz Zagreba došao ferman da se miri sa BH Srbima i uzme što se maksimalno uzeti može u BiH.

Ipak - ne može se sjediti na dvije stolice.

Neki dan u Ustavnom sudu - jedan Hrvat sudija od njih dva nije došao na glasovanje valjda od stida i grižnje savjesti, jer nije mogao da slijedi naputak HDZ da se svrsta uz Srbe. U njemu je proradilo hrvatstvo.

Onaj drugi digao ruke da podrži RS i njihov tzv. dan državnosti.

Na ovoj dvojici sudija možeš vidjeti presjek BH Hrvata. Jedan sa skrupulama koji shvaća da se preko leđa BiH, primarno Bošnjaka, a bogami nemalo i BH Hrvata ne mogu graditi srpske paradržave. Njega nitko ne predstavlja, sem on sam sebe, i onaj drugi prodana duša, iza kojeg stoji sila dvije i pol županije + pereci koji bi se sad mirili kad su sve svoje postigli.

BH muslimane se jako tiču pravoslavno-katolički odnosi jer im se o glavi radi.

Sva bošnjačka, a i ona šaka jada probosanske srpske i hrvatske javnosti će jednoglasno odbiti dogovor Izetbegović-Čović.
Ako je i bilo nekog tko se kolebao - sad nakon glasovanja u ustavnom sudu je sve jasno.

Zadovoljavanje interesa prosrpskih HB Hrvata nije u bosanskom niti u bošnjačkom interesu ...

_________________
Clinton for president !

Love USA !


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pitanja za sve Hrvate u BiH
PostPostano: 28 stu 2015, 18:31 
Offline

Pridružen/a: 29 ožu 2013, 06:32
Postovi: 6304
Citat:
BH muslimane se jako tiču pravoslavno-katolički odnosi jer
im se o glavi radi.
Ja ne videh da je iko od Srba ili Hrvata zagovoravao neko vezivanje zastava i vaše istrebljenje što ti upravo priželjkuješ po pitanju Srba.
Svakom svoje.Srbima RS Hrvatima HB vama ono što je vaše.E sad.Ako vi niste zadovoljni tim što imate nego bi još i tuđe,onda lepo pušku o rame pa izvolite ostavite kosti po šumama RS i kamenju HB.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pitanja za sve Hrvate u BiH
PostPostano: 28 stu 2015, 20:42 
Offline

Pridružen/a: 29 ožu 2013, 06:32
Postovi: 6304
Uostalom sasvim jednostavno.
Šta vi kao narod kojem je u interesu očuvanje ove tvorevine nudite Srbima i Hrvatima da bi mi bili zainteresovani za njen opstanak?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pitanja za sve Hrvate u BiH
PostPostano: 28 stu 2015, 20:44 
Offline

Pridružen/a: 29 ožu 2013, 06:32
Postovi: 6304
Jeste spremni za povratak na originalni DS?
Jeste spremni za obnovu HB?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pitanja za sve Hrvate u BiH
PostPostano: 28 stu 2015, 20:48 
Offline

Pridružen/a: 29 ožu 2013, 06:32
Postovi: 6304
Sa čime mislite da zadržite postojanje bih?Jel silom sa strancima?Majorizacijom?Sarađivanjem sa strankama koje ne predstavljaju volju druga dva naroda?
Jel tako?
Naravno da je tako.
Jesi svestan kako ćemo da vas puknemo preko leđa kad se za to ukažu mogućnosti?Tako jako da nikad više nećete ustati.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pitanja za sve Hrvate u BiH
PostPostano: 28 stu 2015, 20:56 
Offline

Pridružen/a: 09 vel 2014, 19:07
Postovi: 3022
Toure je napisao/la:
adam se da će mlađe generacije


Mlađe generacije će bit još gore. Frustracije se samo gomilaju i tako nagomilane izbacuju na mlađe, i onda još jednom i još jednom itd. Mene je ko malo mlađeg živcirala tvrdokornost starijih i njihova "nacionlistička sranja", ali kad sam malo sazrijeva, a događale su se epizode sa Komšićem i platformom posta sam ciničniji od svojih starijih i želim imat manje posla s vama nego oni. Na toj liniji ti je otprilike većina ljudi iz Hercegovine koji su u srednjim i kasnim 20ima. Ono što će tebi bit nemoguće koncipirat, al ću svejedno reć, jest da su za takav način razmišljanja većinom odgovorni ljudi poput tebe, koji brbljaju o nekakvim nacionalističkim i religijskim hegemonijama dok ste sami zapravo daleko beskompromisniji u nasilnom nametanju vlastitih ideja. Ispalo nam na kraju maltene lako sa bošnjačkim nacionalistima, dok ste vi "agnostici", "Bosanci", "nenacionalisti", "anitfašisti" ili votevr bili zainteresirani isključivo za hrvatske političke pozicije i za javna poduzeća koje financiraju isključivo Hrvati. Tako da kod hrvatske mlađarije nećeš naići na potporu vašim idejama i vašem poimanju "normalne" države. Nije me na ovakav način razmišljanja potakala ni nekakva nacionalistička obitelji ni ustaški fratar nego jednostavno imam oči, uši i sposobnost procesuiranja informacija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pitanja za sve Hrvate u BiH
PostPostano: 28 stu 2015, 21:08 
Offline

Pridružen/a: 29 ožu 2013, 06:32
Postovi: 6304
Evo ti sad useless spomenu Komšića.Jesi ti svestan da će taj Komšić da vas košta glave?Zbog tog Komšića ja данас на најтврђем хрватском форуму пишем теби ћирилицом.Тај Комшић и сви они странци и уцене над Србима,све оне ваше погане безобраштине које сте изводили од краја рата na ovamo do danas ima da vas koštaju mnogo više nego nekakva bih.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pitanja za sve Hrvate u BiH
PostPostano: 29 stu 2015, 22:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 srp 2009, 01:57
Postovi: 1410
Lokacija: Hrvatska republika Herceg Bosna
Toure je napisao/la:

Dalje, ja kao školovan čovjek, mislim da stvaranje trećeg entiteta stvara samo dalje probleme, ne samo sa aspekta dalje podjele BiH, već i ekonomskog aspekta. Oni koji npr. zagovaraju treći kanal na Hrvatskom jeziku, pa znate li koliko to novca odnosi iz budžeta?


Pa dali si ti za onda da ako nema hrvatskog kanala da budemo pošteni i da ukinemo sve kanale koje i Hrvati finaciraju. Pa neka samo budu privatne televizije, koje ce same sebe financirati.

Citat:
Pa da li vi znate možda na koji način se raspoređuje državni novac te ko je najveći doprinos daje državnom budžetu, odnosno koji narod najviše plaća poreza? To su Bošnjaci, poštovane komšije.


Znas li cija su poduzeca najveci gubitnici u koje se sliva gomila novca za neuspjesne sanacije, novac koji se nikada nece vratiti, koji je bacen u vjetar, to su bošnjačke dragi komsija, silni rudnici, krivaje, dite i ostale firme.


Citat:
Ja želim da vidim BiH uređenu po principu Švicarske


I ja ali to svi govorimo jos od 90-ih godina, prica o BiH i Svicarskoj nije pocela bas jucer. To je prica od prvih izbora u BiH.


Citat:
Ako su Švicarci uspjeli u tome, zašto i mi ne bismo mogli?!


Mislim kada bi u Svicarskoj Talijani izabrali Francuzima ili Njemcima predstavnike mislim da ni u Svicarskoj ne bi bila Svicarska.

Citat:
Dakle, kantonizacija kompletne BiH gdje bi svaki narod imao bar po jedan kanton u kojem bi bio većina.


Molim te pogledan dekleraciju Hrvatskog narodnog sabora o ustrojstvu BiH i cetiri federalne jedinice, vidjeti ces da je to Svicarski model.


Citat:
Ljudi, otvorite oči, zar ne vidite kako nas već jebu (da izvinete), već 20 i kusur godina, radi jebenih etničkih i vjerskih podjela!


Slazem se i sa ovim ali molim te otvori oci i vidi da dok ne razrijesimo nacionalno(a) pitanje(a) nema nam dalje ni u gospodarskom, naucnom niti bilo kojem drugom aspektu.

Mi mozemo to rjesiti sutra pa krenuti dalje, za 50 godina pa krenuti dalje ili 150 godina. Ali dok se ne rijesi nema dalje nikome. To je to.

Citat:
Lijep pozdrav od komšije vam Bošnjaka! :)

Edit: Nije mi cilj nikoga uvrijediti, ovdje sam da napravimo konstruktivan dijalog i da vidim drugi i drugačiji način razmišljanja!



Lijep pozdrav i tebi komsija!!!

_________________
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pitanja za sve Hrvate u BiH
PostPostano: 29 stu 2015, 22:50 
Online
Avatar

Pridružen/a: 30 pro 2010, 15:32
Postovi: 6234
Lokacija: Izvan sebe
Odakle ti ta laz da 90% Hrvata radi u drzavnim institucijama.Ja u sarajevu ne poznajem niti jednog od 30 -tak Hrvata, koje jos tamo znam i kontaktiram sa njima da radi u bilo kojoj drzavnoj istituciji ili nekoj dobroj drzavnoj firmi kao na primjer: telekom, elektroprivreda itd. To sto ti slucajno znas par hrvata koji rade za drzavne firme, ne smijes generalizirati i iz toga zakljuciti da skoro su skoro svi na drzavnim jaslama. uostalom moj te primjer odmah demantira u korjenu.
Drugo moje licno iskustvo sa muslimanima koje znam iz raznih krajeva bih je da imaju neke boracke penzije, isto tako po mom licnom misljenju neopravdano, pa ipak ne tvrdim da su svi simulanti i da zive na racun drzave.

_________________
Da je pravda i demokracija, bila bi Herceg-Bosna a ne Federacija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pitanja za sve Hrvate u BiH
PostPostano: 29 stu 2015, 22:52 
Online
Avatar

Pridružen/a: 30 pro 2010, 15:32
Postovi: 6234
Lokacija: Izvan sebe
Pitam se kakvu ti to skolu imas kada si tako naucio generalizirati.

_________________
Da je pravda i demokracija, bila bi Herceg-Bosna a ne Federacija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pitanja za sve Hrvate u BiH
PostPostano: 29 stu 2015, 22:54 
Online
Avatar

Pridružen/a: 30 pro 2010, 15:32
Postovi: 6234
Lokacija: Izvan sebe
Ili ti ono skolovan covjek znaci osnovna skola i nekoliko godina prolazak tramvajem kraj fakulteta.

_________________
Da je pravda i demokracija, bila bi Herceg-Bosna a ne Federacija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pitanja za sve Hrvate u BiH
PostPostano: 29 stu 2015, 23:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 stu 2014, 21:01
Postovi: 1588
Nema tu više istorije, nema više ni prošlosti, nema više tu ni uplitanja stranih sila, ni religije, niti pitanje nacije, već prosta logika ... ako dvojica žele da odu, a treći ne da i još preti, sasvim je normalno da će vremenom ta dvojica biti zajedno protiv ovog trećeg koji pokušava na silu da ih zadrži u tamnici.

_________________
Република Српска & Herceg Bosna against Mordor.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pitanja za sve Hrvate u BiH
PostPostano: 30 stu 2015, 05:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 tra 2015, 03:10
Postovi: 1060
Lokacija: Sarajevo
Citat:
Uostalom sasvim jednostavno.
Šta vi kao narod kojem je u interesu očuvanje ove tvorevine nudite Srbima i Hrvatima da bi mi bili zainteresovani za njen opstanak?


A što je ponudila Hrvatska krajiškim Srbima ? Ili Srbija muslimanima u 19. stoljeću ili Nijemcima 1945 ili Albancima 1998/99 ?

Umišljaš sebi jako mnogo da nekoga boli nešto želiš li ti živjeti u BiH ili ne ...

Ako možete porazite nas i rasturite BiH. Samo izvolite ...

Citat:
ako dvojica žele da odu, a treći ne da i još preti, sasvim je normalno da će vremenom ta dvojica biti zajedno protiv ovog trećeg koji pokušava na silu da ih zadrži u tamnici.


Pa tko ti brani da se iseliš iz BiH ? Vidiš da nisi u tamnici ... Ne brine te tamnica u kojoj žive Hrvati i Madžari u Vojvodini, Albanci u Preševskoj dolini i Bošnjaci u Sandžaku, a brine te BiH ...

Citat:
Mlađe generacije će bit još gore. Frustracije se samo gomilaju i tako nagomilane izbacuju na mlađe, i onda još jednom i još jednom itd. Mene je ko malo mlađeg živcirala tvrdokornost starijih i njihova "nacionlistička sranja", ali kad sam malo sazrijeva, a događale su se epizode sa Komšićem i platformom posta sam ciničniji od svojih starijih i želim imat manje posla s vama nego oni. Na toj liniji ti je otprilike većina ljudi iz Hercegovine koji su u srednjim i kasnim 20ima. Ono što će tebi bit nemoguće koncipirat, al ću svejedno reć, jest da su za takav način razmišljanja većinom odgovorni ljudi poput tebe, koji brbljaju o nekakvim nacionalističkim i religijskim hegemonijama dok ste sami zapravo daleko beskompromisniji u nasilnom nametanju vlastitih ideja. Ispalo nam na kraju maltene lako sa bošnjačkim nacionalistima, dok ste vi "agnostici", "Bosanci", "nenacionalisti", "anitfašisti" ili votevr bili zainteresirani isključivo za hrvatske političke pozicije i za javna poduzeća koje financiraju isključivo Hrvati. Tako da kod hrvatske mlađarije nećeš naići na potporu vašim idejama i vašem poimanju "normalne" države. Nije me na ovakav način razmišljanja potakala ni nekakva nacionalistička obitelji ni ustaški fratar nego jednostavno imam oči, uši i sposobnost procesuiranja informacija.


Normalno ti je da u RH Srbi nisu konstitutivni narod, da nemaju svoje županije, i da su Bošnjaci do te mjere obespravljeni da ne mogu ni nekretninu kupit tj. brani im se naseljavanje.

U isto vrijeme očekuješ da BH Hrvati imaju prava u BiH koja niti jedna populacija od nekih realnih 10 %, broji se 15 % na stanju nema na svijetu.

Kada Hrvati katolici pokažu interes i osjetljivost za prava drugih, onda to mogu i za sebe tražiti i očekivati.
Mrziti, protjerati i tlačiti Srbe po RH, a u BiH praviti saveze sa njima protiv treće strane - to je tebi normalno.

_________________
Clinton for president !

Love USA !


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pitanja za sve Hrvate u BiH
PostPostano: 30 stu 2015, 05:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 tra 2015, 03:10
Postovi: 1060
Lokacija: Sarajevo
Citat:
Odakle ti ta laz da 90% Hrvata radi u drzavnim institucijama.Ja u sarajevu ne poznajem niti jednog od 30 -tak Hrvata, koje jos tamo znam i kontaktiram sa njima da radi u bilo kojoj drzavnoj istituciji ili nekoj dobroj drzavnoj firmi kao na primjer: telekom, elektroprivreda itd. To sto ti slucajno znas par hrvata koji rade za drzavne firme, ne smijes generalizirati i iz toga zakljuciti da skoro su skoro svi na drzavnim jaslama. uostalom moj te primjer odmah demantira u korjenu.
Drugo moje licno iskustvo sa muslimanima koje znam iz raznih krajeva bih je da imaju neke boracke penzije, isto tako po mom licnom misljenju neopravdano, pa ipak ne tvrdim da su svi simulanti i da zive na racun drzave.


Evo ja poznajem barem 70tak sarajevskih Hrvata katolika, vjerojatno i jače kad pribrojim poznanike. Da li je ijedan ili ijedna nezaposleni ? Niti jedan ili jedna !

Gdje rade ? : državne institucije, sveučilišta, instituti, banke, kod stranaca, u policiji, u kazalištu, na državnoj TV, privatne tvrtke ... Nema gdje ih nema ...

Djeca iz miješanih brakova su još masivnije prisutna ...

Gdje rade Bošnjaci u županijama pod hrvatskom kontrolom ? Nigdje ...

Gdje rade Bošnjaci u Hrvatskoj ? Najniži poslovi - daleko od hrvatsko-katoličkih gospodičića u Sarajevu ...

Kad bi ih sve otpustili sa djecom iz miješanih brakova - nabili bi barem 15.000 radnih mjesta u Sarajevu bez problema ...

Kad bilo koji BH musliman pročita komentare na ovom forumu - tako bi vam i napravio ...

Najljepša kletva..

Dabogda svaki manjinski narod bio ugrožen kao BH Hrvati u Federaciji BiH !

_________________
Clinton for president !

Love USA !


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pitanja za sve Hrvate u BiH
PostPostano: 30 stu 2015, 08:45 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 35973
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Da ti imaš imalo dostojanstva i samopoštovanja prvo ne bi glumio nešto što nisi nego bi otvoreno priznao, ne trebaš se bolan skirivati svima je jasno da si bošnjački šovinist napaljen na Srbe.
Iz postova se jasno vidi da ti ni Hrvati nisu baš dragi iako to pakiraš i pokušavaš prodati.

Ti "Hrvati" u Sarajevu vjerovatno misliš na ovake od gradonačelnika pa nadalje?
Moja rodbina i dosta poznanika je onda valjda otišla iz Sarajeva otišla jer su ludi, ovdje i po Njemačkoj crnče privatno a mogli lijepo u Sarajevu na državnu pipu i uživati.

Kojim županijama da si "Hrvat" valjda bi koristio hrvatski povijesni izraz a ne kanton?
U ZHŽ Bošnjaka nema u svim ostalim županijama su Bošnjaci zastupljeni od skupština do načelnika pa nadalje.
Bošnjaci su zastupljeni čak i firmama koje nose mrske nazive od EPHB, Eroneta, HP Mostar i to od uprave pa naniže.

Što se tiče Hrvatske utavi su u glavu iako je to za jednog Bošnjaka gotovo nemoguće da je to druga država neoisna koja s BiH nema ništa, možeš komotno porediti onda i s položajem Bošnjaka u Albaniji, BiH je nastala kao državna zajednica Hrvata, Srba i muslimana a to je potvrđeno i Daytonom, i utavi si uglavu ili će biti takva ili je neće biti pa bilo Hrvata 10% ili 5% po tvojim mokrim željama.

Ako vam se ne sviđa što Srbi i Hrvati rade u državnim institucijama države u kojoj su konstitutivni i u kojoj su im zagarantirana ta prava ima riješenje razlaz, pa nek vam u Sarajevu rade onda sve obrezani i novi čađavi bliskoistočni Bošnjaci.

Hrvati nisu ustavno niti pravno manjinski narod u Fedaraciji Bošnjačino.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pitanja za sve Hrvate u BiH
PostPostano: 30 stu 2015, 10:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21532
Toure je napisao/la:
Dakle,
1. Ako se već hoćete pomiriti sa Srpskim narodom, onda im fino vratite Republiku Srpsku Krajinu, i svu onu imovinu koju ste im uništili i opljačkali operacijom "Oluja". Dakle, neka se ljudi vrate na svoja ognjišta, a do tad, od pomirenja nema ništa.

U tkz "RSK" je bilo 50% Srba. Što bi im vraćali ? :misli:
Svatko tko se htio vratiti se vratio, kuće su obnovljene.
To što su to prašume je druga priča.
Toure je napisao/la:
2. Ovdje se radi o čistoj izdaji, jer se zna ko je protiv koga ratovao veći dio minulog rata ovdje.

U tom slučaju ste vi izdali nas, jer ste nelegalno smjenili naše predstavnike.
Toure je napisao/la:
3. Ja upravo cijelo vrijeme naglašavam da te ljude niko de dovodi u kontekst kada su u pitanju Hrvati u BiH. Do sada, za te ljude nikada ništa konkretno nije urađeno. Ovo znam jer sam imao priliku volontirati po cijeloj BiH, i upoznat sam sa situacijom tih ljudi.

Zašto ne puštaš nama naše brige?

I da, sasvim je zgodno kaj si moje odgovore preskočio.

Bistrik je napisao/la:
Da je RSK nekim čudom opstala - BH Hrvati bi bili radikalnije anti-srpski orijentirani nego Bošnjaci. To je fakat.

Bi. Samo šanse za njen opstanak su bile astronomski male.
Granično, slabo naseljeno područje s kojeg je protjerano pola stanovništva, a prekida kičmu RH (Zagreb-Split).
Inače, nisam primjetio da ste vi nešto anti srpski orijentirani.
Da jeste, ne bismo se zajbavali po HNŽ i SBŽ, nego biste vi vaše izbjeglice vraćali u Prijedor, Foču, Zvornik...
Bistrik je napisao/la:
Nego u perecu je zaokružena država sa apsolutnom katoličkom većinom, pa je iz Zagreba došao ferman da se miri sa BH Srbima i uzme što se maksimalno uzeti može u BiH.

Treba gledati svoj interes.
Bistrik je napisao/la:
Ipak - ne može se sjediti na dvije stolice.
Neki dan u Ustavnom sudu - jedan Hrvat sudija od njih dva nije došao na glasovanje valjda od stida i grižnje savjesti, jer nije mogao da slijedi naputak HDZ da se svrsta uz Srbe. U njemu je proradilo hrvatstvo.
Onaj drugi digao ruke da podrži RS i njihov tzv. dan državnosti.
Na ovoj dvojici sudija možeš vidjeti presjek BH Hrvata. Jedan sa skrupulama koji shvaća da se preko leđa BiH, primarno Bošnjaka, a bogami nemalo i BH Hrvata ne mogu graditi srpske paradržave. Njega nitko ne predstavlja, sem on sam sebe, i onaj drugi prodana duša, iza kojeg stoji sila dvije i pol županije + pereci koji bi se sad mirili kad su sve svoje postigli.

Kakve to ima veze s bilo čim?
Bistrik je napisao/la:
BH muslimane se jako tiču pravoslavno-katolički odnosi jer im se o glavi radi.
Sva bošnjačka, a i ona šaka jada probosanske srpske i hrvatske javnosti će jednoglasno odbiti dogovor Izetbegović-Čović.
Ako je i bilo nekog tko se kolebao - sad nakon glasovanja u ustavnom sudu je sve jasno.
Zadovoljavanje interesa prosrpskih HB Hrvata nije u bosanskom niti u bošnjačkom interesu ...

Na to ste trebali misliti prije nego kaj ste nas krenuli preglasavat.
chat nick je napisao/la:
Ja ne videh da je iko od Srba ili Hrvata zagovoravao neko vezivanje zastava i vaše istrebljenje što ti upravo priželjkuješ po pitanju Srba.
Svakom svoje.Srbima RS Hrvatima HB vama ono što je vaše.E sad.Ako vi niste zadovoljni tim što imate nego bi još i tuđe,onda lepo pušku o rame pa izvolite ostavite kosti po šumama RS i kamenju HB.

Tako nekako.
chat nick je napisao/la:
Uostalom sasvim jednostavno.
Šta vi kao narod kojem je u interesu očuvanje ove tvorevine nudite Srbima i Hrvatima da bi mi bili zainteresovani za njen opstanak?

Ne nude ništa.
Oni su lezilebovići.
Oni bi da im Hrvati "oslobađaju" Drinu.
A zauzvrat bi Hrvate u šerijat stavili.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pitanja za sve Hrvate u BiH
PostPostano: 30 stu 2015, 11:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21532
Bistrik je napisao/la:
A što je ponudila Hrvatska krajiškim Srbima ? Ili Srbija muslimanima u 19. stoljeću ili Nijemcima 1945 ili Albancima 1998/99 ?

Vi niste ni RH ni Srbija 19. stoljeća. Ako ćete se ovako nastaviti ponašati dobit ćete rezultat koji su dobili Srbi na Kosovu nakon 98/99.
Bistrik je napisao/la:
Umišljaš sebi jako mnogo da nekoga boli nešto želiš li ti živjeti u BiH ili ne ...

Nije stvar u njemu. Kad svojim ponašanjem odbiješ svakog drugog stanovnika BiH, onda se trebaš zapitati koliko tvoje ponašanje ima smisla.
Bistrik je napisao/la:
Ako možete porazite nas i rasturite BiH. Samo izvolite ...
Pa tko ti brani da se iseliš iz BiH ? Vidiš da nisi u tamnici ... Ne brine te tamnica u kojoj žive Hrvati i Madžari u Vojvodini, Albanci u Preševskoj dolini i Bošnjaci u Sandžaku, a brine te BiH ...

Brine me šerijat u susjedstvu.
Bistrik je napisao/la:
Normalno ti je da u RH Srbi nisu konstitutivni narod, da nemaju svoje županije, i da su Bošnjaci do te mjere obespravljeni da ne mogu ni nekretninu kupit tj. brani im se naseljavanje.

Zar se ne naseljavate u Sloveniju ? :misli:
Što se tiče RH Srba, oni nikad nisu bili u prilici za "izradu" županije. Nisu imali većinu ni u jednom većem gradu, pa i sam Knin je 1910 bio hr. gradić...
Bistrik je napisao/la:
U isto vrijeme očekuješ da BH Hrvati imaju prava u BiH koja niti jedna populacija od nekih realnih 10 %, broji se 15 % na stanju nema na svijetu.

BiH Hrvati drže preko frtalj (1/4) BiH, odnosno pola fBiH.
Može ih biti i 2, ali to je nebitno.
Brkaš kruške i jabuke.
Bistrik je napisao/la:
Kada Hrvati katolici pokažu interes i osjetljivost za prava drugih, onda to mogu i za sebe tražiti i očekivati.
Mrziti, protjerati i tlačiti Srbe po RH, a u BiH praviti saveze sa njima protiv treće strane - to je tebi normalno.

Hrvatski Srbi imaju više prava u RH (a nac. manjina su) nego BiH Hrvati (koji su konstitutivni narod).
Mi smo najzabitijem srpskom selu (nadam se da će se to uskoro ukinuti) dali općinu, a kod vas je problem napraviti nešto uopće slično (Vareš, Fojnica...).


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pitanja za sve Hrvate u BiH
PostPostano: 30 stu 2015, 11:32 
Offline

Pridružen/a: 19 kol 2015, 11:38
Postovi: 3890
Toure je napisao/la:
i_jopet je napisao/la:

Nisam ni mislio da se brineš o njima,
nego ovaj Toure se baš brine.


Mene zanima ljudskost prije svega, i da se država gradi na onome što je realno, a ne na separatizmu, međuetničkoj mržnji i svemu ostalom što je loše. Moramo se distancirati od stranaka i politike poput HDZ-a, SDA i SNSD-a, to je rak rana ovog društva!


Jesi naivan, pa ovdje je realnost nacionalizam, a ne ekonomija. Nas nekoliko u EX-YU koji se bavimo realnom ekonomijom smo se bavili s njom i cijelo ovo vrijeme od rata i nakon. Pa i Kosovo nikad nije prekidalo ekonomske veze sa Srbijom jer jednostavno to ne možeš prekinuti preko noći dok ti trebaju stručnjaci, rezervni dijelovi itd. I u Željezari Sisak su nakon 2.svjetskog rata zaposlili 14 000 partizana, ali je glavni direktor bio Nijemac je nitko od partizana nije znao to uključiti ni pokrenuti. Ekonomski zakoni su prečvrsti da se tako lako razbijaju kao države.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pitanja za sve Hrvate u BiH
PostPostano: 30 stu 2015, 11:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2011, 22:11
Postovi: 7986
Bistrik je napisao/la:

Evo ja poznajem barem 70tak sarajevskih Hrvata katolika, vjerojatno i jače kad pribrojim poznanike. Da li je ijedan ili ijedna nezaposleni ? Niti jedan ili jedna !

Gdje rade ? : državne institucije, sveučilišta, instituti, banke, kod stranaca, u policiji, u kazalištu, na državnoj TV, privatne tvrtke ... Nema gdje ih nema ...


Nista to ne placaju Bosnjaci, sve placaju hrvatski kantoni, a koliko placaju malo je Hrvata koji su na drzavnim jaslama.
Drugi problem je sto muslimani ne mogu podnijeti da Hrvati tamo rade, taman da je jedan jedini Hrvat.
Nego, treba dati otkaz svim muslimanima za koje njihovi kantoni ne placaju, da se smanji broj administrativnih radnika.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pitanja za sve Hrvate u BiH
PostPostano: 30 stu 2015, 12:06 
Offline

Pridružen/a: 09 vel 2014, 19:07
Postovi: 3022
Kaftanzoglio je napisao/la:
Toure je napisao/la:

Mene zanima ljudskost prije svega, i da se država gradi na onome što je realno, a ne na separatizmu, međuetničkoj mržnji i svemu ostalom što je loše. Moramo se distancirati od stranaka i politike poput HDZ-a, SDA i SNSD-a, to je rak rana ovog društva!


Jesi naivan, pa ovdje je realnost nacionalizam, a ne ekonomija. Nas nekoliko u EX-YU koji se bavimo realnom ekonomijom smo se bavili s njom i cijelo ovo vrijeme od rata i nakon. Pa i Kosovo nikad nije prekidalo ekonomske veze sa Srbijom jer jednostavno to ne možeš prekinuti preko noći dok ti trebaju stručnjaci, rezervni dijelovi itd. I u Željezari Sisak su nakon 2.svjetskog rata zaposlili 14 000 partizana, ali je glavni direktor bio Nijemac je nitko od partizana nije znao to uključiti ni pokrenuti. Ekonomski zakoni su prečvrsti da se tako lako razbijaju kao države.


Nije lik ni jednom riječju spomenuo ekonomiju, evidentno je da su mu upisi isključivo na ideološkoj bazi. Ne znam šta je nerealno u HDZu, SDA i SNSDu koji odnose pobjede u svojim nacionalnim korpusima. Stranke koje se uklapaju u njegovu matricu promišljanja su vladale posljednje 4 godine i nakon njih međuetnička mržnja nikad nije bila veća. Došli su na vlast upravo ovakvom pričom koju on sad priča.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pitanja za sve Hrvate u BiH
PostPostano: 30 stu 2015, 15:21 
Online
Avatar

Pridružen/a: 30 pro 2010, 15:32
Postovi: 6234
Lokacija: Izvan sebe
Bistrik je napisao/la:
Citat:
Odakle ti ta laz da 90% Hrvata radi u drzavnim institucijama.Ja u sarajevu ne poznajem niti jednog od 30 -tak Hrvata, koje jos tamo znam i kontaktiram sa njima da radi u bilo kojoj drzavnoj istituciji ili nekoj dobroj drzavnoj firmi kao na primjer: telekom, elektroprivreda itd. To sto ti slucajno znas par hrvata koji rade za drzavne firme, ne smijes generalizirati i iz toga zakljuciti da skoro su skoro svi na drzavnim jaslama. uostalom moj te primjer odmah demantira u korjenu.
Drugo moje licno iskustvo sa muslimanima koje znam iz raznih krajeva bih je da imaju neke boracke penzije, isto tako po mom licnom misljenju neopravdano, pa ipak ne tvrdim da su svi simulanti i da zive na racun drzave.


Evo ja poznajem barem 70tak sarajevskih Hrvata katolika, vjerojatno i jače kad pribrojim poznanike. Da li je ijedan ili ijedna nezaposleni ? Niti jedan ili jedna !

Gdje rade ? : državne institucije, sveučilišta, instituti, banke, kod stranaca, u policiji, u kazalištu, na državnoj TV, privatne tvrtke ... Nema gdje ih nema ...

Djeca iz miješanih brakova su još masivnije prisutna ...

Gdje rade Bošnjaci u županijama pod hrvatskom kontrolom ? Nigdje ...

Gdje rade Bošnjaci u Hrvatskoj ? Najniži poslovi - daleko od hrvatsko-katoličkih gospodičića u Sarajevu ...

Kad bi ih sve otpustili sa djecom iz miješanih brakova - nabili bi barem 15.000 radnih mjesta u Sarajevu bez problema ...

Kad bilo koji BH musliman pročita komentare na ovom forumu - tako bi vam i napravio ...

Najljepša kletva..

Dabogda svaki manjinski narod bio ugrožen kao BH Hrvati u Federaciji BiH !

Ja bi to nekako malo promjenio
Neka Svemoguci vjecni Bog nagradi vecinski narod u Federaciji BIH,upravo onako kako je u momentu odredio da bude manjinskom narodu u federaciji bih.

_________________
Da je pravda i demokracija, bila bi Herceg-Bosna a ne Federacija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pitanja za sve Hrvate u BiH
PostPostano: 30 stu 2015, 19:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 stu 2014, 21:01
Postovi: 1588
Citat:
Pa tko ti brani da se iseliš iz BiH ? Vidiš da nisi u tamnici ... Ne brine te tamnica u kojoj žive Hrvati i Madžari u Vojvodini, Albanci u Preševskoj dolini i Bošnjaci u Sandžaku, a brine te BiH ...

Srbi u Hrvatskoj, Madjari i Hrvati u Srbiji itd su nacionalna manjina gde je ustav tih država definisan kao ustav većinskog naroda i njenih manjina.

Kad Srbi i Hrvati budu otišli ode i teritorija, a vama što ostane nek bude Bosna, i onako ignorišete region Hercegovine, prosto vas mrzi da izgovorite.
Čak i u tom lažnom bosanskom jeziku ignorišete Hercegovinu. Kako može postojati država BiH, a tapiju na jezik da imaju samo Bosanci.
Kada su vam Mujo i Haso sastavljali književni jezik valjda su trebalo da ga nazovu bosansko-hercegovačkim jezikom.

I na kraju dolazimo do ustava koji je zapad napisao kako bi jednog dana Srbi i Hrvati mogli na najlakši način da se otcepe.

Kaži mi jednu državu Balkana, koja ima ustav koji negira većinski narod ? Nema ni jedna. Ustav BiH je antimuslimanski, jer vaši idioti su prihvatili ustav prema kome su sva tri naroda jednaka, umesto ustav jednog većinskog naroda i njenih manjina.

_________________
Република Српска & Herceg Bosna against Mordor.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pitanja za sve Hrvate u BiH
PostPostano: 30 stu 2015, 23:27 
Offline

Pridružen/a: 28 stu 2015, 13:01
Postovi: 15
Blitz je napisao/la:
Citat:
Pa tko ti brani da se iseliš iz BiH ? Vidiš da nisi u tamnici ... Ne brine te tamnica u kojoj žive Hrvati i Madžari u Vojvodini, Albanci u Preševskoj dolini i Bošnjaci u Sandžaku, a brine te BiH ...

Srbi u Hrvatskoj, Madjari i Hrvati u Srbiji itd su nacionalna manjina gde je ustav tih država definisan kao ustav većinskog naroda i njenih manjina.

Kad Srbi i Hrvati budu otišli ode i teritorija, a vama što ostane nek bude Bosna, i onako ignorišete region Hercegovine, prosto vas mrzi da izgovorite.
Čak i u tom lažnom bosanskom jeziku ignorišete Hercegovinu. Kako može postojati država BiH, a tapiju na jezik da imaju samo Bosanci.
Kada su vam Mujo i Haso sastavljali književni jezik valjda su trebalo da ga nazovu bosansko-hercegovačkim jezikom.

I na kraju dolazimo do ustava koji je zapad napisao kako bi jednog dana Srbi i Hrvati mogli na najlakši način da se otcepe.

Kaži mi jednu državu Balkana, koja ima ustav koji negira većinski narod ? Nema ni jedna. Ustav BiH je antimuslimanski, jer vaši idioti su prihvatili ustav prema kome su sva tri naroda jednaka, umesto ustav jednog većinskog naroda i njenih manjina.


Amerikanci jesu napravili tu gresku kada su stvarali RS, ali danas pokusavaju da isprave to i ucinit ce to vjeruj. Razlog je vrlo jednostavan, ne zele da im Rusija dodje pred vrata Evrope, i oni ce, polako ali sigurno ukinuti RS. To budi siguran, u narednih 10 godina ce se to i desiti. Niti Bosnjaci, niti Hrvati, niti Srbi ce moci na to uticati. To je stvar proste matematike, Amerika je shvatila da RS ne smije da postoji jer ce u protivnome dobiti Rusiju na vratima Evrope.

Prati pa ces vidjeti. :pepam


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pitanja za sve Hrvate u BiH
PostPostano: 01 pro 2015, 00:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Samo sabur, sve će to biti dobro. I "hrvatsko pitanje" će se riješiti.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pitanja za sve Hrvate u BiH
PostPostano: 01 pro 2015, 09:28 
Offline

Pridružen/a: 09 vel 2014, 19:07
Postovi: 3022
Toure je napisao/la:
Amerika je shvatila da RS ne smije da postoji jer ce u protivnome dobiti Rusiju na vratima Evrope.


A Rusija se zapravo nalazi kraj Australije negdi.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 77 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: crni_bombarder, Navodni Poslanik i 406 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO