HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 25 tra 2024, 13:23.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 503 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 21  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Povijest Dubrovnika
PostPostano: 02 vel 2016, 10:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
Ceha je napisao/la:

Ne znam jesam li bio dovoljno jasan. Pokušat ću biti jasniji. Srbi zapadno od Drine su originalno nešto drugo, posrbljeni su tek kasnije. To što je nestala većina "originalnih" Srba, to nema baš neke veze s ničim, zar ne ?


Opet ti sa svojim fantazijama. Genetska istrazivanja su jasno pokazala da smo blizi Makedoncima nego Hrvatima. :kava


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Povijest Dubrovnika
PostPostano: 02 vel 2016, 15:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21673
Vujadin je napisao/la:
Ceha je napisao/la:
Ne znam jesam li bio dovoljno jasan. Pokušat ću biti jasniji. Srbi zapadno od Drine su originalno nešto drugo, posrbljeni su tek kasnije. To što je nestala većina "originalnih" Srba, to nema baš neke veze s ničim, zar ne ?

Opet ti sa svojim fantazijama. Genetska istrazivanja su jasno pokazala da smo blizi Makedoncima nego Hrvatima. :kava


Vidio sam da si nešto lijepio, ali ne čini mi se da si dao sve.
Koji su rezultati za BiH Srbe, koji za Srbijance, koji za Makedonce, a koji za Bugare ?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Povijest Dubrovnika
PostPostano: 02 vel 2016, 15:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
Ceha je napisao/la:
Vujadin je napisao/la:
Opet ti sa svojim fantazijama. Genetska istrazivanja su jasno pokazala da smo blizi Makedoncima nego Hrvatima. :kava


Vidio sam da si nešto lijepio, ali ne čini mi se da si dao sve.
Koji su rezultati za BiH Srbe, koji za Srbijance, koji za Makedonce, a koji za Bugare ?


Tu ti je cijeli rad, pa procitaj:
http://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1 ... 190.x/full

The Peopling of Modern Bosnia-Herzegovina: Y-chromosome Haplogroups in the Three Main Ethnic Groups

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Povijest Dubrovnika
PostPostano: 02 vel 2016, 22:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21673
Vujadin je napisao/la:
Ceha je napisao/la:
Vidio sam da si nešto lijepio, ali ne čini mi se da si dao sve.
Koji su rezultati za BiH Srbe, koji za Srbijance, koji za Makedonce, a koji za Bugare ?

Tu ti je cijeli rad, pa procitaj:
http://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1 ... 190.x/full
The Peopling of Modern Bosnia-Herzegovina: Y-chromosome Haplogroups in the Three Main Ethnic Groups
slika

http://onlinelibrary.wiley.com/store/10 ... fc1a1645a0
Muslića nema iz Bihaća.
7 ih je iz istočne Bosne, 1 iz ist. Hercegovine,
6 ih je iz središnje Bosne, 3 iz sjeverne Hercegovine te 5 oko Sarajeva.

Hrvati imaju najjači "domorodački" gen, skoro 3/4.
Srbi nemaju tog gena niti 1/3, a Muslimani nešto manje od polovice.

Hrvati su najviše homogeni, nakon njih idu Muslimani, pa tek onda Srbi.

Ovo što si rekao;
http://onlinelibrary.wiley.com/store/10 ... 872327a313
ima smisla ako pogledaš kartu.
Većina muslimanskih uzoraka je iz istočne Bosne. Zašto je tu čudno da su slični Srbima?
Hrvati i Srbi se dosta razlikuju.

Nadalje ne znaš čitati.
Ono kaj piše Mac (Gr) su ti stanovnici grčke makedonije. Dakle pravoslavni stanovnici današnje Turske


Mislim, ne vjerujem da mi daješ studiju po kojoj ste vi i Muslimani većinom Turci.

The second most frequent haplogroup in Bosnia-Herzegovina is Hg E (14.5%), whose presence in Europe has been attributed to multiple migrations from the Middle East and North Africa
Haplogroup J is another haplogroup that arrived in Europe from the Middle East


Inače, razlika između HB Hrvata i ostalih mi nije jasna. Ne piše po čemu je to rađeno (first and second PC), niti kakav je sastav same HR, da li se populacija HB Hrvata razlikuje po pojedinim podskupinama, te u čemu su (globalno) razlike.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Povijest Dubrovnika
PostPostano: 02 vel 2016, 22:24 
Offline

Pridružen/a: 05 lis 2014, 15:40
Postovi: 3307
Lokacija: S forumaššem na sunećenju.
Nije "muslici" vec Bosnjaci. Nauci se konacno. :kava

_________________
A nation which makes the final sacrifice for life and freedom does not get beaten.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Povijest Dubrovnika
PostPostano: 02 vel 2016, 22:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21673
Amidza je napisao/la:
Nije "muslici" vec Bosnjaci. Nauci se konacno. :kava

Zvao sam vas Bošnjacima dok nisam naletio na neke bisere s vaše strane na wikipediji, na forum.hr-u i tu.
Muslimani su skraćenica od Muslimani, a to povijesno ime vam puno bolje odgovara nego Bošnjaci.
Po meni su vas trebali Pomacima nazvati (kao u bugarskoj).
Turkuše bi isto bilo dobro, kad vas već Muslimani smeta...
Islamiti ?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Povijest Dubrovnika
PostPostano: 02 vel 2016, 22:36 
Offline

Pridružen/a: 05 lis 2014, 15:40
Postovi: 3307
Lokacija: S forumaššem na sunećenju.
Ceha je napisao/la:
Amidza je napisao/la:
Nije "muslici" vec Bosnjaci. Nauci se konacno. :kava

Zvao sam vas Bošnjacima dok nisam naletio na neke bisere s vaše strane na wikipediji, na forum.hr-u i tu.
Muslimani su skraćenica od Muslimani, a to povijesno ime vam puno bolje odgovara nego Bošnjaci.
Po meni su vas trebali Pomacima nazvati (kao u bugarskoj).
Turkuše bi isto bilo dobro, kad vas već Muslimani smeta...
Islamiti ?




Srecom pa tvoje "misljenje" vrijedi koliko i lanjski snijeg...

_________________
A nation which makes the final sacrifice for life and freedom does not get beaten.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Povijest Dubrovnika
PostPostano: 02 vel 2016, 22:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
Ceha je napisao/la:
Vujadin je napisao/la:
Tu ti je cijeli rad, pa procitaj:
http://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1 ... 190.x/full
The Peopling of Modern Bosnia-Herzegovina: Y-chromosome Haplogroups in the Three Main Ethnic Groups
slika

http://onlinelibrary.wiley.com/store/10 ... fc1a1645a0
Muslića nema iz Bihaća.
7 ih je iz istočne Bosne, 1 iz ist. Hercegovine,
6 ih je iz središnje Bosne, 3 iz sjeverne Hercegovine te 5 oko Sarajeva.

Hrvati imaju najjači "domorodački" gen, skoro 3/4.
Srbi nemaju tog gena niti 1/3, a Muslimani nešto manje od polovice.

Hrvati su najviše homogeni, nakon njih idu Muslimani, pa tek onda Srbi.

Ovo što si rekao;
http://onlinelibrary.wiley.com/store/10 ... 872327a313
ima smisla ako pogledaš kartu.
Većina muslimanskih uzoraka je iz istočne Bosne. Zašto je tu čudno da su slični Srbima?
Hrvati i Srbi se dosta razlikuju.

Nadalje ne znaš čitati.
Ono kaj piše Mac (Gr) su ti stanovnici grčke makedonije. Dakle pravoslavni stanovnici današnje Turske


Mislim, ne vjerujem da mi daješ studiju po kojoj ste vi i Muslimani većinom Turci.

The second most frequent haplogroup in Bosnia-Herzegovina is Hg E (14.5%), whose presence in Europe has been attributed to multiple migrations from the Middle East and North Africa
Haplogroup J is another haplogroup that arrived in Europe from the Middle East


Inače, razlika između HB Hrvata i ostalih mi nije jasna. Ne piše po čemu je to rađeno (first and second PC), niti kakav je sastav same HR, da li se populacija HB Hrvata razlikuje po pojedinim podskupinama, te u čemu su (globalno) razlike.


To sto politikantski povezujes sa danasnjom Turskom je nerelevantno.

Hg J i E su neolitske haplogrupe i njihovi nosioci su donijeli poljoprivredu iz Levanta u Evropu prije 10.000 godina. Vincanska civilizacija potice iz tog perioda.

I prisutne su kod svih Grka, ne samo kod onih porijeklom iz Anadolije. To su stare juznobalkanske ili bolje receno mediteranske haplogrupe.

Kakve veze imaju sa Turskom i islamom koji nastaju hiljadama godina kasnije LOL?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Povijest Dubrovnika
PostPostano: 04 vel 2016, 14:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21673
Vujadin je napisao/la:
To sto politikantski povezujes sa danasnjom Turskom je nerelevantno.
Hg J i E su neolitske haplogrupe i njihovi nosioci su donijeli poljoprivredu iz Levanta u Evropu prije 10.000 godina. Vincanska civilizacija potice iz tog perioda.
I prisutne su kod svih Grka, ne samo kod onih porijeklom iz Anadolije. To su stare juznobalkanske ili bolje receno mediteranske haplogrupe.
Kakve veze imaju sa Turskom i islamom koji nastaju hiljadama godina kasnije LOL?

Anatolija je sadašnja Turska (manje-više).
Makedonski Grci su na pola puta između ostalih Grka i BiH muslimana.

Gen je nastao u to doba, ali odkuda znaš da je iz Vinče, a ne iz Anatolije/Turske?
S obzirom da su Makedonski Grci većinom iz Turske, tu ti je odgovor.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Povijest Dubrovnika
PostPostano: 04 vel 2016, 16:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
Ceha je napisao/la:
Vujadin je napisao/la:
To sto politikantski povezujes sa danasnjom Turskom je nerelevantno.
Hg J i E su neolitske haplogrupe i njihovi nosioci su donijeli poljoprivredu iz Levanta u Evropu prije 10.000 godina. Vincanska civilizacija potice iz tog perioda.
I prisutne su kod svih Grka, ne samo kod onih porijeklom iz Anadolije. To su stare juznobalkanske ili bolje receno mediteranske haplogrupe.
Kakve veze imaju sa Turskom i islamom koji nastaju hiljadama godina kasnije LOL?

Anatolija je sadašnja Turska (manje-više).
Makedonski Grci su na pola puta između ostalih Grka i BiH muslimana.

Gen je nastao u to doba, ali odkuda znaš da je iz Vinče, a ne iz Anatolije/Turske?
S obzirom da su Makedonski Grci većinom iz Turske, tu ti je odgovor.


Pored doseljenika iz Anadolije tokom razmjene stanovnistva Grcke i Turske pocetkom XX vijeka, dobar dio danasnjih makedonskih Grka su i helenizovani makedonski Sloveni. Tako da ni ne cudi da su solunski Grci na pola puta izmedju ostalih Grka i balkanskih Slovena.

Pa haplogrupa E je i dosla preko Male Azije, prvo u egejsku Makeoniju, pa dolinom Vardara u Pomoravlje i Podunavlje i tu se razvila Vincanska kultura, na tlu danasnje Srbije. Dalje se granala prema Srednjoj Evropi.

slika


I sama haplogrupa I koja je kod vas i preko 70%, a i kod nas najbrojnija sa oko 35%, je dosla iz Male Azije. Njena preteca je haplogrupa IJ.
https://en.wikipedia.org/wiki/Haplogroup_IJ

Jedino su R1a i R1b dosli iz Srednje Azije preko ruskih stepa.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Povijest Dubrovnika
PostPostano: 04 vel 2016, 22:16 
Offline

Pridružen/a: 28 sij 2016, 16:06
Postovi: 47
Razlog zašto bosansk-hercegovački Hrvati imaju daleko više E1b1b od bosansko-hercegovačkih Srba je zbog toga što bosanski Hrvati žive uglavnom u Hecegovini koja je centar I2a hg, dok su Srbi samo manjim delom u Hercegovini, odnosno većim delom žive u istočnoj Bosni i bosanskoj Krajini. Hrvati u Hrvatskoj daleko manje imaju I2a, pogotovo oni u Istri, Slavoniji i severozapadnoj Hrvatskoj.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Povijest Dubrovnika
PostPostano: 05 vel 2016, 18:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21673
@vUjo;
Helenizirani makedonski slaveni čine tu zanemarive brojeve, osim ako ne računaš da su ih Bizantijci poslije doseljenja raselili u Anatoliju.
Još jednom, ovo je lijepa karta, ali današnji stanovnici Egejske Makedonije su većinom s područja Turske. Tako da...

@vOžd;
Bilo bi lijepo vidjeti i rezultate po regijama, da.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Povijest Dubrovnika
PostPostano: 05 vel 2016, 21:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
Ceha je napisao/la:
@vUjo;
Helenizirani makedonski slaveni čine tu zanemarive brojeve, osim ako ne računaš da su ih Bizantijci poslije doseljenja raselili u Anatoliju.
Još jednom, ovo je lijepa karta, ali današnji stanovnici Egejske Makedonije su većinom s područja Turske. Tako da...



Sloveni su prodrli do Peloponeza i helenizacijom su dijelom ucestvovali u etnogenezi danasnje Grcke.

U svakom slucaju, genetske razlike izmedju Srba sa obe strane Drine su prakticno minimalne.
A prema Hrvatima su drasticne.

I ne vidim u cemu je problem da su nam i ti maloazijski Grci blizi od Hrvata? Meni je to sasvim ok.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Povijest Dubrovnika
PostPostano: 05 vel 2016, 21:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 svi 2009, 13:12
Postovi: 5635
Lokacija: sisak
Vujadin je napisao/la:
Ceha je napisao/la:
@vUjo;
Helenizirani makedonski slaveni čine tu zanemarive brojeve, osim ako ne računaš da su ih Bizantijci poslije doseljenja raselili u Anatoliju.
Još jednom, ovo je lijepa karta, ali današnji stanovnici Egejske Makedonije su većinom s područja Turske. Tako da...



Sloveni su prodrli do Peloponeza i helenizacijom su dijelom ucestvovali u etnogenezi danasnje Grcke.

U svakom slucaju, genetske razlike izmedju Srba sa obe strane Drine su prakticno minimalne.
A prema Hrvatima su drasticne.

I ne vidim u cemu je problem da su nam i ti maloazijski Grci blizi od Hrvata? Meni je to sasvim ok.


kako vijadine kad je opće poznato da su hrvati pokatoličeni srbi...

_________________
Ne postoje vječni prijatelji i vječni neprijatelji!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Povijest Dubrovnika
PostPostano: 06 vel 2016, 08:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 12:56
Postovi: 9973
Hahaha.. uvijek mi je bilo urnebesno to njihovo
mitsko pokatolicavanje. Oni, koji su prvo bili katolici
pa se posvetosavili zamjeraju onima koji se vratise u
svoju iskonsku vjeru. Hehehehe

_________________
Serbian are nationalists. It is impossible to argue with Serbians because they are without understanding. Since they respect only force, the same method should be used when dealing with them."


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Povijest Dubrovnika
PostPostano: 06 vel 2016, 23:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21673
Vujadin je napisao/la:
Sloveni su prodrli do Peloponeza i helenizacijom su dijelom ucestvovali u etnogenezi danasnje Grcke.
U svakom slucaju, genetske razlike izmedju Srba sa obe strane Drine su prakticno minimalne.
A prema Hrvatima su drasticne.
I ne vidim u cemu je problem da su nam i ti maloazijski Grci blizi od Hrvata? Meni je to sasvim ok.

Kako su vam minimalne, kad nema Srbije u tablici?
Što se ostalog tiče, ne slušaš me.
Makedonski Grci su doseljenici iz anatolije/Turske.
Imaš occamovu oštricu.
Vi imate sličan gen s pravoslavcima iz Turske.
Da li to znači da su ti ljudi utjecali u vašoj etnogenezi (a bili su u mogućnosti, kao turski vojnici i administratori) ili su oni potomci doseljenih Slavena, koji su prvo protjerani u malu aziju i helenizirani pa se vratili natrag?

Da je odgovor ovaj drugi, bila bi veća razlika, jer su se ljudi sigurno mješali tamo.

Tulkas je napisao/la:
Hahaha.. uvijek mi je bilo urnebesno to njihovo
mitsko pokatolicavanje. Oni, koji su prvo bili katolici
pa se posvetosavili zamjeraju onima koji se vratise u
svoju iskonsku vjeru. Hehehehe

A gle, šešeljeve knjige u kojima su svi neSrbi kurve i ********, očito ostavljaju traga u njihovim mozgićima :zubati:


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Povijest Dubrovnika
PostPostano: 07 vel 2016, 02:01 
Offline

Pridružen/a: 22 vel 2012, 15:06
Postovi: 2844
6. veljače nastupali u dubrovačkoj staroj gradskoj jezgri prvo kraj Katedrale na otvorenom Magazin (Andrea Šušnjara), a onda u Revelinu Zdravko Čolić.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Povijest Dubrovnika
PostPostano: 08 vel 2016, 21:07 
Offline

Pridružen/a: 28 sij 2016, 16:06
Postovi: 47
Ceha je napisao/la:
Vujadin je napisao/la:
Vi imate sličan gen s pravoslavcima iz Turske.
Da li to znači da su ti ljudi utjecali u vašoj etnogenezi (a bili su u mogućnosti, kao turski vojnici i administratori) ili su oni potomci doseljenih Slavena, koji su prvo protjerani u malu aziju i helenizirani pa se vratili natrag



Koji to crni gen kod Srba je sličan "turskim pravolsavcima" ?
Srbi imaju najviše dinarskog porekla, odnosno najviše dinarske hg I2, sve ostalo su gluposti i mitomanije. Ako nađeš 1% nekog dalekoazijskog gena među Srbima to ne znači da su Srbi slični dalekoazjatima, gleda se najveći procenat a to je upravo dinarska I2a. E sad možemo raspravljati da li su je Sloveni doneli na Balkan ili je imamo od Vlaha, ili kombinacija ove dve mogućnosti.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Povijest Dubrovnika
PostPostano: 08 vel 2016, 22:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21673
Vožd je napisao/la:
Ceha je napisao/la:

Koji to crni gen kod Srba je sličan "turskim pravolsavcima" ?
Srbi imaju najviše dinarskog porekla, odnosno najviše dinarske hg I2, sve ostalo su gluposti i mitomanije. Ako nađeš 1% nekog dalekoazijskog gena među Srbima to ne znači da su Srbi slični dalekoazjatima, gleda se najveći procenat a to je upravo dinarska I2a. E sad možemo raspravljati da li su je Sloveni doneli na Balkan ili je imamo od Vlaha, ili kombinacija ove dve mogućnosti.

Dao ti je čovjek linkove po kojima imate isti genotip kao pravoslavni Turci.
Što se dinarskog porijekla tiče, ono imaju samo vaši novoštokavci.
Ostali ne baš....

No u cjelini ispadate kao pravoslavni Turci, odnosno helenizirani Turci iz današnje egejske Makedonije.
S time da ste izrazito heterogeni, 4 različite zone imate...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Povijest Dubrovnika
PostPostano: 08 vel 2016, 22:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
Ceha je napisao/la:
Vožd je napisao/la:
Koji to crni gen kod Srba je sličan "turskim pravolsavcima" ?
Srbi imaju najviše dinarskog porekla, odnosno najviše dinarske hg I2, sve ostalo su gluposti i mitomanije. Ako nađeš 1% nekog dalekoazijskog gena među Srbima to ne znači da su Srbi slični dalekoazjatima, gleda se najveći procenat a to je upravo dinarska I2a. E sad možemo raspravljati da li su je Sloveni doneli na Balkan ili je imamo od Vlaha, ili kombinacija ove dve mogućnosti.

Dao ti je čovjek linkove po kojima imate isti genotip kao pravoslavni Turci.
Što se dinarskog porijekla tiče, ono imaju samo vaši novoštokavci.
Ostali ne baš....

No u cjelini ispadate kao pravoslavni Turci, odnosno helenizirani Turci iz današnje egejske Makedonije.
S time da ste izrazito heterogeni, 4 različite zone imate...


Kako moras biti jadan pa da izvrces cinjenice i navodis na svoj antisrpski mlin.

Grci u Egejskoj Makedoniji:
1913: 513,000 (42.6%)
1926: 1,341,000 (88.8%)

Dakle 40% ih je vec bilo tu prije razmjene stanovnistva. I oni su umnogome helenizovani Sloveni.

Ostali su poneki srpski toponimi u grckoj Makedoniji:
https://en.wikipedia.org/wiki/Servia,_Greece
https://en.wikipedia.org/wiki/Haliacmon (rijeka Bistrica)

A ovo nazivanje Grka iz Male Azije Turcima, iako su od Turaka pretrpili najgora zvjerstva i progone, je jos jadnije. Grci su na obalama Male Azije punih 3000 godina, dok su Turci jos lutali po Kizilkum pustinji u srednjoj Aziji.

Sta ima lose da smo blizi makedonskim Grcima nego vama? Pa ja se ponosim time, ako je to zaista tacno.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Povijest Dubrovnika
PostPostano: 08 vel 2016, 23:26 
Offline

Pridružen/a: 28 sij 2016, 16:06
Postovi: 47
Ceha je napisao/la:
Vožd je napisao/la:
Koji to crni gen kod Srba je sličan "turskim pravolsavcima" ?
Srbi imaju najviše dinarskog porekla, odnosno najviše dinarske hg I2, sve ostalo su gluposti i mitomanije. Ako nađeš 1% nekog dalekoazijskog gena među Srbima to ne znači da su Srbi slični dalekoazjatima, gleda se najveći procenat a to je upravo dinarska I2a. E sad možemo raspravljati da li su je Sloveni doneli na Balkan ili je imamo od Vlaha, ili kombinacija ove dve mogućnosti.

Dao ti je čovjek linkove po kojima imate isti genotip kao pravoslavni Turci.
Što se dinarskog porijekla tiče, ono imaju samo vaši novoštokavci.
Ostali ne baš....

No u cjelini ispadate kao pravoslavni Turci, odnosno helenizirani Turci iz današnje egejske Makedonije.
S time da ste izrazito heterogeni, 4 različite zone imate...

Kako vam se da stalno baljezgati o Turcima?
Na tvoju ogromnu žalost nikakve ali baš nikakve turske genetičke ostavštine nema na Balkanu, i nemojte biti smešni s tim glupostima.
Ne postoje nikakvi pravoslavni Turci. Ako i ima sličnost između Srba i današnjih Turaka na istoku Turske, to je onda zbog mudžahira koji su nakon pada Otomanskog carstva proterani iz Srbije u Anadoliju. Dakle neki Turci mogu biti jedino srpskog porekla, obrnuto nikako. Turci su ih nastanili uglavnom na istok Turske a manja grupa se nastanila oko Istanula. Čak ni današnji Turci nisu Turci nego Evroazija u malom. Turci su originalno mongoloidni ljudi, oni su izmešali sa narodima Anadolije, a kasnije sa islamizovanim stanovništvom Otomanskog carstva.
Današnji prostor centralne Srbije i Kosova kolonizovan je iz Raške, Crne Gore i BiH krajem srednjeg veka. Dakle ogromna većina današnjih Srbijanaca je poreklom sa dinarskih prostora to je nepobitna činjenica, genetički dokazana a i istorijski takođe.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Povijest Dubrovnika
PostPostano: 08 vel 2016, 23:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
Vožd je napisao/la:
Današnji prostor centralne Srbije i Kosova kolonizovan je iz Raške, Crne Gore i BiH krajem srednjeg veka. Dakle ogromna većina današnjih Srbijanaca je poreklom sa dinarskih prostora to je nepobitna činjenica, genetički dokazana a i istorijski takođe.


Potpuno je ista slika Srba sa obe strane Drine, al to se ne uklapa u njegove neoustaske snove o mitskoj granici na Drini, "popravoslavljenim Hrvatima" i slicnim pizdarijama.

Citat:
Y-chromosomal haplogroups identified among the Serbs from Serbia and Bosnia-Herzegovina are the following:
I2a-P37.2 (with frequencies of 29.20 and 30.90%, respectively),
E1b1b1a2-V13 (20.35 and 19.80%),
R1a1-M17 (15.93 and 13.60%),
R1b1b2-M269 (10.62 and 6.20%),
K*-M9 (7.08 and 7.40%),
J2b-M102 (4.40 and 6.20%),
I1-M253 (5.31 and 2.5%),
F*-M89 (4.9%, only in B-H),
J2a1b1-M92 (2.70%, only in Serbia),
and several other uncommon haplogroups with lesser frequencies.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Povijest Dubrovnika
PostPostano: 09 vel 2016, 00:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21673
Vožd je napisao/la:
Kako vam se da stalno baljezgati o Turcima?
Na tvoju ogromnu žalost nikakve ali baš nikakve turske genetičke ostavštine nema na Balkanu, i nemojte biti smešni s tim glupostima.
Ne postoje nikakvi pravoslavni Turci. Ako i ima sličnost između Srba i današnjih Turaka na istoku Turske, to je onda zbog mudžahira koji su nakon pada Otomanskog carstva proterani iz Srbije u Anadoliju. Dakle neki Turci mogu biti jedino srpskog porekla, obrnuto nikako. Turci su ih nastanili uglavnom na istok Turske a manja grupa se nastanila oko Istanula. Čak ni današnji Turci nisu Turci nego Evroazija u malom. Turci su originalno mongoloidni ljudi, oni su izmešali sa narodima Anadolije, a kasnije sa islamizovanim stanovništvom Otomanskog carstva.
Današnji prostor centralne Srbije i Kosova kolonizovan je iz Raške, Crne Gore i BiH krajem srednjeg veka. Dakle ogromna većina današnjih Srbijanaca je poreklom sa dinarskih prostora to je nepobitna činjenica, genetički dokazana a i istorijski takođe.

Ne.
Ono što je kolonizirano je prostor zapadno od Morave, gdje su novoštokavski ekavci.
Svi ostali, dakle Torlaci i staroštokavski ekavci su domoroci, srodni Bugarima.

Inače, na onim kartama imate 4 zone;
1. Hrvatsku zapadno od Bosne
2. prijelaznu od Bosne do Drine
3. prijelaznu od Drine do BG
4. Bugarsku od BG nadalje na istok

U ove prve 2 zone je ionako samo 1/5 Srba.
Staroštokavski ekavci su ti inače starosjedioci Raške, ovi koji se sada nalaze na njenom zapadnom dijelu su kasniji doseljenici.
@Vujo, karte s onog linka su https://en.wikipedia.org/wiki/Genetic_studies_on_Serbs takve da se očito vide 4 zone, gledaj;
Kako možeš pričati o istim postocima, čekaj malo?

1. https://upload.wikimedia.org/wikipedia/ ... _Y-DNA.svg R1a pokazuje da su svi istočno od Beograda Bugari
2. https://upload.wikimedia.org/wikipedia/ ... DNA%29.PNG svi zapadno od Drine su barem na neki način vezani uz Hrvate
3. https://en.wikipedia.org/wiki/File:HgE1b1b1a2.png istočno i zapadno od rijeke Bosne se razlikuju, zar ne ?

A to sve vidiš (osim ovaj istočnobosanski prijelaz) na ovoj karti; http://1.bp.blogspot.com/-TWNCuK-70ts/U ... %D0%B8.png

Što se tiče pravoslavnih Turaka, kako bi drugačije opisao maloazijske Grke?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Povijest Dubrovnika
PostPostano: 09 vel 2016, 00:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21673
Dakle, Srbi su po kartama sljedeći;
*popravoslavljeni Hrvati zapadno od rijeke Bosne
*miješavina popravoslavljenih Hrvata i Bugara od rijeke Bosne do Drine, s prvima u većem omjeru
*miješavina popravoslavljenih Hrvata i Bugara od rijeke Drine do Bg-a, s drugima u većem omjeru
*Bugari od Beograda na istok

*po onoj tablici koju si dao su jednostavno pravoslavni Turci (egejski Grci).

Po kartama su omjeri sljedeći;

1. R1a-30%, I preko 50%, HgE1b1b1a 5-10%
2. R1a-30%, I preko 50%, HgE1b1b1a 10-15%
3. R1a-30%, I preko 25%, HgE1b1b1a 15-20%
4. R1a-15%, I preko 25%, HgE1b1b1a 15-20%


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Povijest Dubrovnika
PostPostano: 09 vel 2016, 00:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21673
A da odma krenemo na Hrvate;

Svi Hrvati imaju 30+ % R1a
južno od Zdra i istočno od Bosne imamo veću koncentraciju I gena (ide po četvrtinama), također u toj zoni imamo malo veći postotak (za 5%) HgE1b1b1a2.

Mi smo homogeni, vi baš i ne.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 503 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 21  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 125 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO