HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 tra 2024, 15:03.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 36947 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 326, 327, 328, 329, 330, 331, 332 ... 1478  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 05 svi 2016, 19:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19705
Citat:
Savez za promjene ne odustaje od protesta

Narodni protest počeće u subotu, 14. maja, tačno u podne okupljanjem u parku “Mladen Stojanović” u Banjaluci, izjavili su danas u Istočnom Sarajevu predstavnici Saveza za promjene.

slika

Oni su se u Istočnom Sarajevu sastali sa predstavnicima radnika Bolnice, “Famosa”, RAOP-a, te sa borcima i penzionerima, koji su dali podršku organizatorima narodnog protesta.

,,Na miran i deomokratski način režimu ćemo reći da mu je isteklo vrijeme'', poručuju predstavnici radnika, penzionera i demobilisanih boraca iz Istočnog Sarajeva i daodaju: ,,Nezadovoljstva je mnogo, a ponižavanje mora prestati.''

,,Ne može jedna fukara, ćelava, hercegovačka, nazivati mene izdajnikom,mog saborca koji nema nogu ili oca i majku koji su izgubili tri sina, a doći će u Banjaluku na protest'', poručuje Željko Lalić, demobilisani borac.

,,Većina penzionera nema čestito ni za hljeba'', tvrdi penzioner iz Istočne Ilidže Zoran Rašević i poručuje: ,,Kome je dobro ne mora izaći na proteste. Kome nije dobro, ko je gladan i žedan ja ga pozivam da zajedno sa mnom izađe na proteste''.

Radomir Marić, prevareni radnik RAOP-a podsjeća da on i njegove kolege protestuju već godinama.
,,Tražimo svoja prava, ali ih nažalost još nismo dobili. Poručujem da nećemo odustati. Ne bojimo se izaći na proteste za svoja prava'', kaže Marić.

,,Narodni protesti 14. maja nisu samo protest Saveza za promjene već svih ljudi koji žive u Republici Srpskoj, bez obzira na to kojoj socijalnoj kategoriji i političkoj partiji pripadaju, koji su nezadovoljni stanjem u Srpskoj i koji žele promjene nabolje'', poručuje potpredsjednik SDS-a Marinko Božović.

Svima onima koji u ime režima iznose razne konstrukcije i teške uvrede na račun Saveza za promjene i SDS-a Božović poručuje da je ponosan što je član SDS-a i što je dijete borca prve kategorije.

,,Za razliku od predsjednika Republike Srpske ja i moja porodica možemo reći da smo pravi borci i prave patriote'', kaže Božović.

Predsjednik NDP-a Dragan Čavić tvrdi da će se protesti 14. maja održati bez obzira šta predstavnici režima rekli ili uradili.

,,Mi ih upozoravamo da se ponašaju u skladu sa zakonom, a posebno ih pozivamo da ne prave gluposti sa nekim kontramitingom'', ističe Čavić.

Predsjednik PDP-a Branislav Borenović režimu poručuje da ima 364 dana u godini da organizuje kakve god hoće mitinge, ali da im ne mogu odezeti jedan dan u kojem narod Republike Srpske želi da iskaže nezadovoljstvo stanjem u Srpskoj.

Iz Saveza za promjene tvrde da je, kao kažu, režim nezakonito upregao sve javne institucije da onemogući okupljanje onih koji žele da na miran i demokratski način iskažu nezadovoljstvo.

,,Ne dozvolite da vas uplaše'', poručuju iz Saveza i dodaju da su preduzeli sve neophodne mjere da narodni protest protekne bez incidenata.



(BN televizija)

Izvor: http://www.rtvbn.com/3816849/Savez-za-promjene-ne-odustaje-od-protesta

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 05 svi 2016, 19:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 tra 2016, 00:13
Postovi: 6668
Rus ti si izdajnik srpskog naroda.Đubre izdajničko.SNSD je dobio vlast na izborima a ti i tvoja plaćenička gamad ste izgubili.Narod vas neće jer neće propast kakva je zadesila Srbiju.

_________________
Na nama koplja se lome i vatra se gasi jer mi smo jaki,rodjeni sa vukovima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 05 svi 2016, 19:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19705
Kačamak (chat nick klon) ti si ljudski šupak i veliko lopovsko ***. SNSD nije samostalno dobio većinu, već se isti "šlepaju" uspomoć SP-a i DNS-a. Na taj način i SzP je mogao da formira vlast. To nije izborna većina, to je matematička većina. Oni koji su glasali za SP su glasali za SP, a ne za SNSD, a naročito ne za Dodika. Isti je slučaj i sa DNS-om. 10-11 godina Dodikove vladavine narod dobro osjeti na svojoj koži i vidi šta mu je ista donijela (tj. bolje rečeno odnijela).

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 05 svi 2016, 19:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 tra 2016, 00:13
Postovi: 6668
Rus izdajnički gade.Ja nisam član SNSDa.Vi ste izdajnici srpskog naroda.To znaju svi.

_________________
Na nama koplja se lome i vatra se gasi jer mi smo jaki,rodjeni sa vukovima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 05 svi 2016, 19:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 tra 2016, 00:13
Postovi: 6668
Budete li rušili vlast na silu bićete mrtvi.Vlast možete dobiti samo izborima a to se neće desiti nikad jer narod neće da glasa za sopstvene izdajnike.

_________________
Na nama koplja se lome i vatra se gasi jer mi smo jaki,rodjeni sa vukovima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 05 svi 2016, 19:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 69023
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Prosvjedima nece srusiti vlast, ali mogu pokusati napraviti atmosferu nezadovoljstva koja ce se odraziti na glasove na izborima.

Sto se tice izdajnika, ako SDS-ovim glasacima nije problem sto su uz pomoc muslimanskih glasova navukli preko 50% za Ivanica...

Za razliku od Federacije, Republika Srpska je gradjanska drzava u kojoj su svi gradjani ravnopravni. Ako vec Muslimani (i ono malo Hrvata i ostalih) nemaju skoro nikakva garantirana prava na legitimno predstavljanje, onda ce se nesrbi ponasati kao obicni gradjani tj. logicno je da ce glasove davati prihvatljivijim srpskim strankama i po meni je sasvim ok da se srpski politicari bore i za muslimanske glasove u tom slucaju, jednako kao i u npr. Crnoj Gori. Tesko da su izdajnici netko tko je osvojio 47% glasova.
Da SDS ima 10% ili 30% glasova srba i biva nametnut, to bi vec bilo izdaja.

Ako u RS ne vrijedi legitimno predtavljanje Muslimana i Hrvata (SDA nema nijednog ministra u Vladi RS, a HDZ ima samo jednog od 3 Hrvata u vladi), onda ne treba niti inzistirati na tome da 47% glasova Srba "nije dovoljno legitimno".
To je kao da netko kaze da SDP vlada u Hrvatkoj nije legitimna jer dobija glasove manjina. RS je jednako etnicki homogena kao i Hrvatska, tako da je susporedba savrsena.

Ili je RS drzava u kojoj se postuje legitimnost predstavnika konst. naroda, ili nije. Ako nije, onda nijednoj stranci ne trebaju smetati muslimanski glasovi. To su gradjani RS.




SDS mi uopce nije drag ali ovo je cisto logika.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 05 svi 2016, 20:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 tra 2016, 00:13
Postovi: 6668
Ti zaboravio Lagumdziju-Hrvata?Ova *** su soft verzija Lagumdzije.I za tog buljaša je bilo Hrvata koji su glasali dok su muslimani glasali po direktivi.

_________________
Na nama koplja se lome i vatra se gasi jer mi smo jaki,rodjeni sa vukovima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 05 svi 2016, 21:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 19 stu 2010, 10:50
Postovi: 10157
Lokacija: Banja Luka
Vladimir RUS je napisao/la:
Kačamak (chat nick klon) ti si ljudski šupak i veliko lopovsko ***. SNSD nije samostalno dobio većinu, već se isti "šlepaju" uspomoć SP-a i DNS-a. Na taj način i SzP je mogao da formira vlast. To nije izborna većina, to je matematička većina. Oni koji su glasali za SP su glasali za SP, a ne za SNSD, a naročito ne za Dodika. Isti je slučaj i sa DNS-om. 10-11 godina Dodikove vladavine narod dobro osjeti na svojoj koži i vidi šta mu je ista donijela (tj. bolje rečeno odnijela).


:001_huh
Jbte , Ruse...sa ovim boldiranim , prevazisao si sebe . Mislim...aj procitaj sebi ponovo i polako , i napregni se malo.

Nego ,na stranu sad to , ajde budi dobar, pa mi kao autentican pristalica i pobornik BN-tv , objasni ..

Kazes ..''10-11 godina Dodikove vladavine narod dobro osjeti na svojoj koži i vidi šta mu je ista donijela (tj. bolje rečeno odnijela)'' ...ako je tako ko sto ti i BN-tv kazete , izbori su za neki mjesec ( znaci olovka i papir , pa biraj) narod ce na njima dati glasove SDS-u i bratji , a SNSD i bratja ce glat izgubiti . Cemu onda protesti i rizik destabilizacije Republike nam Srpske ?
Da li pretjerujem , ako kazem da je vrlo vjerovatno SDS-u i bratji jasno , da ce izbore izgubiti i ovaj put ..pa su se prizivajuci ''Majdan'' u Srpskoj odlucili na opciju ''ili ja - ili niko'' ?

Jer Ruse , i u ratu niko nije unistavao grad , branili smo ga , cuvali.. pa ne bi bilo uredno da to i sad neko cini .
Jbga , mnogo ga volim... i ako neko baci kamen na njega , tretiracu ga kao da je ''505 buzimska''

_________________
Sunce izlazi na Istoku . Ništa nije moćnije od ideje čije je vrijeme stiglo .


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 05 svi 2016, 21:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 lip 2009, 08:42
Postovi: 2112
Lokacija: Beograd
Robbie MO je napisao/la:
Prosvjedima nece srusiti vlast, ali mogu pokusati napraviti atmosferu nezadovoljstva koja ce se odraziti na glasove na izborima.

Sto se tice izdajnika, ako SDS-ovim glasacima nije problem sto su uz pomoc muslimanskih glasova navukli preko 50% za Ivanica...

Za razliku od Federacije, Republika Srpska je gradjanska drzava u kojoj su svi gradjani ravnopravni. Ako vec Muslimani (i ono malo Hrvata i ostalih) nemaju skoro nikakva garantirana prava na legitimno predstavljanje, onda ce se nesrbi ponasati kao obicni gradjani tj. logicno je da ce glasove davati prihvatljivijim srpskim strankama i po meni je sasvim ok da se srpski politicari bore i za muslimanske glasove u tom slucaju, jednako kao i u npr. Crnoj Gori. Tesko da su izdajnici netko tko je osvojio 47% glasova.
Da SDS ima 10% ili 30% glasova srba i biva nametnut, to bi vec bilo izdaja.

Ako u RS ne vrijedi legitimno predtavljanje Muslimana i Hrvata (SDA nema nijednog ministra u Vladi RS, a HDZ ima samo jednog od 3 Hrvata u vladi), onda ne treba niti inzistirati na tome da 47% glasova Srba "nije dovoljno legitimno".
To je kao da netko kaze da SDP vlada u Hrvatkoj nije legitimna jer dobija glasove manjina. RS je jednako etnicki homogena kao i Hrvatska, tako da je susporedba savrsena.

Ili je RS drzava u kojoj se postuje legitimnost predstavnika konst. naroda, ili nije. Ako nije, onda nijednoj stranci ne trebaju smetati muslimanski glasovi. To su gradjani RS.




SDS mi uopce nije drag ali ovo je cisto logika.


Moguce je da se na demonstracijama srusi Dodik,Srbi su veoma tanki kad treba da dodje do politickog promisljanja i spustanja lopte.

_________________
Čevo ravno, gnjijezdo junačko,
a krvavo ljudsko razbojište,
mnoge li si vojske zapamtilo,
mnoge li si majke ojadilo!
Ljudske su te kosti zatrpale,
ljudskom si se krvlju opjanilo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 05 svi 2016, 23:37 
Offline

Pridružen/a: 13 stu 2013, 16:10
Postovi: 3044
Vladimir RUS je napisao/la:
chubura je napisao/la:
Pa veruju svojim očima,zato ti i ne veruju,end.

Tebi vjeruju. Ti se potpisuješ na drugim portalima sa mojim nickom i to kao Vlada Rus (znači nije ni Vlado Rus, a kamoli Vladimir Rus). Idi bjegaj chubura, provaljen si više puta kako se predstavljaš u tuđe ime, a što ni sam ne kriješ već se čak i hvališ time.

Lažeš kao pas.Uhvaćen si,pa sad ne znaš šta ćeš,to tvoje bolesno razmišljanje da bi neko potpisao tvoje ime je očajnički pokušaj lopova da se izvuče :evotigana Često stavljaš komentare na b92,gde pljuješ po Srbima i po Rusiji,a potpisuješ se Rus :zubati Još pre nekoliko meseci sam čitao tvoje komentare na b92 retardu.Koji si ti degenerik.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 06 svi 2016, 08:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 tra 2016, 00:13
Postovi: 6668
Citat:
BANJALUKA - Osuđenici za ratne zločine koji su lica sa invaliditetom proživljavaju pravu torturu i kršenje osnovnih ljudskih prava po zatvorima širom BiH, ukazuju iz Boračke organizacije i Udruženja amputiraca RS. Koliko je situacija teška, navode, pokazuje primjer osuđenika koji je slijep, a koji iz razloga znanim nadležnima ne može ni da koristi bijeli štap iako bi po zakonu moralo čitavo okruženje da mu bude prilagođeno. "U Foči, na primjer, imamo čovjeka koji je 100-postotni invalid u kolicima i pelenama, a nalazi se na četvrtom spratu. Njegove kolege ga svaki dan nose, a pritom osuđen je za neki navodni šamar zarobljeniku. U Bijeljini imamo čovjeka koji je 100 odsto slijep, nema jednu ruku, taj čovjek nema ni štapa, isto zavisi od kolega samo par koraka da napravi", kazao je Milomir Savčić, predsjednik Boračke organizacije RS. On je istakao da je situacija najteža u Foči, Bijeljini i Zenici. "Ova vrsta zatvorenika proživljava patnje u kojem god zatvoru bila u RS ili u FBiH, samo što je u Federaciji još i gore jer su Srbi osuđeni za navodne ratne zločine. Što je možda još i gore je činjenica da zatvorenici i njihove porodice neće puno javno da pričaju o tome šta prolaze, zbog straha od odmazde", rekao je Savčić. Ovu činjenicu potvrdila nam je i supruga jednog od zatvorenika koja je upravo iz straha željela da ostane anonimna. "Moj suprug je osuđen za stvari koje nikada ne bi pomislio da počini, a kamoli da tako nešto stvarno i uradi. On je čovjek invalid, propatio u ratu, a sada ga je ista ta država za koju se borio ostavila da živi u najtežim mukama", ispričala je kroz suze ova žena. Željko Volaš, predsjednik Udruženja amputiraca RS, kazao je da ova organizacija na ovo, kako kaže, ugrožavanje ljudskih prava i dostojanstva ukazuje godinama unazad. On je dodao da su se u više navrata obraćali Ministarstvu pravde i drugim ministarstvima i nadležnim institucijama, ali da ništa nije učinjeno. Ministarstvo pravde RS kategorički je odbacilo sve navode. "Svjesni činjenice da će se u poslijeratnom periodu na izdržavanju kazne nalaziti i određen broj invalida Ministarstvo i Vlada RS izdvojili su znatna sredstva za adaptaciju i zatvorskih smještajnih kapaciteta i obezbjeđivanje adekvatnih uslova prema evropskim zatvorskim standardima", kazao je Anton Kasipović, ministar pravde RS. Kasipović je istakao da sve kazneno-popravne ustanove nastoje prilagoditi prostorije za smještaj invalidnih lica, a jedan broj ih je smješten i u bolničke stacionare pod stalnim nadzorom medicinskog osoblja. Dodao je da su do sada zaprimili samo jednu pritužbu zatvorenika zbog potrebe za ortopedskom cipelom, poslije čega je inspekcija ustanovi u kojoj se osoba nalazi naložila nabavku pomagala. "Svjesni smo činjenice da bi se smještaj određenih lica poboljšao kada bi bili prebačeni u institucije u RS, ali to su lica koja kazne izdržavaju po presudama Suda BiH, tako da o njihovom eventualnom premještaju odlučuje ministar pravde BiH, a ne mi", naveo je Kasipović.

Više detalja na: http://www.nezavisne.com/novosti/drustv ... ida/368137
Ovo je gore nego za vreme turaka.Muslimani gori od turčina!

_________________
Na nama koplja se lome i vatra se gasi jer mi smo jaki,rodjeni sa vukovima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 06 svi 2016, 09:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Došao i taj dan. 14.-og pada genocidni manji entitet. Dolazi Bakirovih 100.000 radnih mjesta.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 06 svi 2016, 14:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19705
Kačamak je napisao/la:
Rus izdajnički gade.Ja nisam član SNSDa.Vi ste izdajnici srpskog naroda.To znaju svi.

Ćaća ti izdajnički gad. Nisam ni ja SDS-a. Ko je vojni dezerter i ratni profiter, to znaju svi.

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 06 svi 2016, 14:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19705
Kačamak je napisao/la:
Budete li rušili vlast na silu bićete mrtvi.Vlast možete dobiti samo izborima a to se neće desiti nikad jer narod neće da glasa za sopstvene izdajnike.

Bude li Dodik poslao svoje kontraprotestaše (čitaj batinaše) na ljude koji su prvi zakazali protest, to će mu biti i posljednje na vlasti. Vlast se može dobiti i mimo volje većine glasova. Dodik, koji je formirao većinu zahvaljujući drugim strankama i nekolicini preletača, je živi dokaz kako se demokratija može izigrati. Naravno, opozicija neće Dodikovim putem, putem političke korupcije, već se usprotiviti takvom načinu ponašanja, kao i sveopštem katastrofalnom ekonomskom stanju u koje nas je dotični doveo. Zato i jesu protesti. Da se ukaže na činjenicu da je društvo na ivici dna zahvaljujući katastrofalnoj politici Milorada Dodika.

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 06 svi 2016, 14:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19705
Robbie MO je napisao/la:
Prosvjedima nece srusiti vlast, ali mogu pokusati napraviti atmosferu nezadovoljstva koja ce se odraziti na glasove na izborima.

Sto se tice izdajnika, ako SDS-ovim glasacima nije problem sto su uz pomoc muslimanskih glasova navukli preko 50% za Ivanica...

Protesti su tu da bi se iskazalo i ukazalo na alarmantno ekonomsko stanje u Republici Srpsko, kao i na niz ekonomskih afera koje su potresle RS u proteklih nekoliko godina tako da nezadovoljstvo već postoji, nema potrebe za "kreiranjem atmosfere" nezadovoljstva, kada je nezadovoljtvo već tu i ovih dana uveliko kulminira. Zato zbog toga i jesu najavljeni protesti.

Što se tiče izdajnika, kako to da nikom nije palo napamat da pomene sve Dodikove saradnje sa Bošnjacima, a bilo ih je u nekoliko navrata, a sav fokus je na jednoj situaciji kod drugog tabora. Još kada na to dodamo i činjenicu da su Hrvati glasali za Željku Cvijanović, ali to njoj nije uspjelo, ali je opet primljena u Dodikovo okruženje, koji takođe nebi uspio da formira vlast da mu nije Đokića i Pavića, onda šta reći o SNSD-u koji je pogubio sav mogući kompas.

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 06 svi 2016, 14:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19705
Kačamak je napisao/la:
Ti zaboravio Lagumdziju-Hrvata?Ova *** su soft verzija Lagumdzije.I za tog buljaša je bilo Hrvata koji su glasali dok su muslimani glasali po direktivi.

Lagumdžija je Dodikov "kolega", čisto da se zna.

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 06 svi 2016, 14:58 
Offline

Pridružen/a: 11 tra 2016, 16:17
Postovi: 7949
Lokacija: Сарај Чадор
BBC je napisao/la:
Došao i taj dan. 14.-og pada genocidni manji entitet. Dolazi Bakirovih 100.000 radnih mjesta.




Ko bi reka lani, da će na proljeće protestirati srbljani...

_________________
Skidanje okova je imperativ.

Takozvana "rs" je genocidna tvorevina.

The so-called "republic of srpska" is a genocidal ramshackle pseudo-state.

Ko je zrinyia na sigetu posjek'o..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 06 svi 2016, 15:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19705
Svarog je napisao/la:
Vladimir RUS je napisao/la:
Kačamak (chat nick klon) ti si ljudski šupak i veliko lopovsko ***. SNSD nije samostalno dobio većinu, već se isti "šlepaju" uspomoć SP-a i DNS-a. Na taj način i SzP je mogao da formira vlast. To nije izborna većina, to je matematička većina. Oni koji su glasali za SP su glasali za SP, a ne za SNSD, a naročito ne za Dodika. Isti je slučaj i sa DNS-om. 10-11 godina Dodikove vladavine narod dobro osjeti na svojoj koži i vidi šta mu je ista donijela (tj. bolje rečeno odnijela).


:001_huh
Jbte , Ruse...sa ovim boldiranim , prevazisao si sebe . Mislim...aj procitaj sebi ponovo i polako , i napregni se malo.

Nego ,na stranu sad to , ajde budi dobar, pa mi kao autentican pristalica i pobornik BN-tv , objasni ..

Kazes ..''10-11 godina Dodikove vladavine narod dobro osjeti na svojoj koži i vidi šta mu je ista donijela (tj. bolje rečeno odnijela)'' ...ako je tako ko sto ti i BN-tv kazete , izbori su za neki mjesec ( znaci olovka i papir , pa biraj) narod ce na njima dati glasove SDS-u i bratji , a SNSD i bratja ce glat izgubiti . Cemu onda protesti i rizik destabilizacije Republike nam Srpske ?
Da li pretjerujem , ako kazem da je vrlo vjerovatno SDS-u i bratji jasno , da ce izbore izgubiti i ovaj put ..pa su se prizivajuci ''Majdan'' u Srpskoj odlucili na opciju ''ili ja - ili niko'' ?

Jer Ruse , i u ratu niko nije unistavao grad , branili smo ga , cuvali.. pa ne bi bilo uredno da to i sad neko cini .
Jbga , mnogo ga volim... i ako neko baci kamen na njega , tretiracu ga kao da je ''505 buzimska''

Nisam se najbolje izrazio. SNSD nije sam dobio natpolovičnu većinu, već istu imaju zahvaljujući DNS-u, SP-u i preletačima. Takva vlast je dobra kao voda u koljenima.

Ko tu "destabilizuje RS", opozicija koja mirnim protestima želi da ukaže na loše ekonomsko stanje ili Dodik koji najavljuje proteste isti dan i na istom mjestu u isto vrijeme kad i opozicija. Očigledno je da Dodik hoće da izazove nemire samo kako bi što duže ostao na vlasti. Vlast-slast, fotelja-blizanci. :zubati

Ko tu rizikuje da dovede naciju u stanje haosa, opozicija ili vlast koja bi svoje partijske uhljebe i batinaše Rajka Dukića poslala na svoj vlastiti narod? To je odlika diktatora, a ne mudrog vođe.

Izbore Dodik nije dobio, već kupio. To što je još uvijek na vlasti neka zahvali Đokiću, Paviću i sitnim dušama prodanim. Ja bi da sam Dodik, ja bih da zlatarima dao pare da mi naprave zlatni kip Đokića, Pavića i Vojina Mitrovića u prirodnoj veličini ispred zgrade vlade RS. :zubati

U ratu nije, ali zato u miru jeste i to Dodik koji je na vlast svojevremeno došao na tenkovima SFOR-a i sa SDP-om, a prije 10-ak godina je protestvovao protiv vlasti, a sad mu smetaju protesti. Tada su mu protesti odgovarali, a sada ne. E pa nemože tako. Ne možeš da budeš demokrata kada tebi odgovara, a kada ti ne odgovara, da ti smeta. Demokrata je uvijek demokrata, osim ako je diktator, što Dodik najvjerovatnije jeste.

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 06 svi 2016, 15:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19705
chubura je napisao/la:
Vladimir RUS je napisao/la:
Tebi vjeruju. Ti se potpisuješ na drugim portalima sa mojim nickom i to kao Vlada Rus (znači nije ni Vlado Rus, a kamoli Vladimir Rus). Idi bjegaj chubura, provaljen si više puta kako se predstavljaš u tuđe ime, a što ni sam ne kriješ već se čak i hvališ time.

Lažeš kao pas.Uhvaćen si,pa sad ne znaš šta ćeš,to tvoje bolesno razmišljanje da bi neko potpisao tvoje ime je očajnički pokušaj lopova da se izvuče :evotigana Često stavljaš komentare na b92,gde pljuješ po Srbima i po Rusiji,a potpisuješ se Rus :zubati Još pre nekoliko meseci sam čitao tvoje komentare na b92 retardu.Koji si ti degenerik.

Jesili čak dvaput dosad govorio kako ja pišem protiv Srba, a u oba slučaja se vidi da "izbija" ekavica. Hmm pitam se ko bi li to sa ovog foruma mogao biti? Mislim da trebao bi znati da na tom portalu svako može da se potpiše kako hoće tako da sve upućuje na jednu osobu, najvjerovatnije Beograđanina. To zaključujem po tome što si ti jedini Beograđanin sa kojim mjesecima vodim rat po jednom te istom pitanju tako da, neću da insinuiram ništa, ali znam iz koje kuhinje miris zapške dolazi. Pametnome dosta. Providan si i ne sakrivaš tragove koji mogu da upute na tebe. Slušaj, ako imaš problem neke psihičke vrste, eno ti onaj chat nick što ima nekoliko nickova na ovom forumu pa nek te on posavjetuje šta znači biti lud i bolestan. :zubati

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 06 svi 2016, 15:46 
Offline

Pridružen/a: 10 lip 2015, 23:16
Postovi: 6025
Nisam znao gde staviti ovaj post pa ga skrcao u RS. Kako je nastala pesma Djurdjevdan.

http://www.fsksrb.ru/fond-strateske-kul ... i-teferic/

Не треба никад заборавити ни рећи изречене на свечаности у „радном логору“ Јасеновац, 9.октобра 1942.године. Изрекао је тадашњи управник Vjekoslav Maks Luburić следеће:

„Mi smo ovdje u Jasenovcu samo u jednoj godini pobili više ljudi nego što je to učinila Osmanska imperija za čitavo vrieme svog cjelokupnog prisustva u Europi „!

Не сумњамо ми у истинитост ових речи Vjekoslava Maks Luburića и надамо се да оне одзвањају у ушима оних који данас упорно покушавају да смање српске жртве. Искреним и часним људима је одавно све јасно нико ко има душу не може себи дозволити да се игра са бројем невиних жртава које су зверски убијане и мучене. Нису Срби певали Ђурђевдан да се заборави већ да се никад не избрише истина.

Од те забележене изречене истине бежали су и veldwebel Јosip Broz и многохваљени Мiroslav-Fric Кrleža, дежурни партијски надзорник за питања „великосрпске опасности“ у заједничкој држави, као нечастиви од крста! Бежање, скривање, прекрајање ни њима тада а ни овима сада неће помоћи, Срби су вером увек побеђивали зло. Тако је било и тако ће бити, нико светосавцу неће успети да одузме Ђурђевдан. Ако и покушају поново да нас окупирају, да нас сломе Срби ће се опет скупити на Ђурђевдан, сви ће опет доћи на хајдучки састанак.

_________________
Kako smo svi opljackani.Film "Tezina lanaca" https://youtu.be/waEYQ46gH08

Film o propasti imperije duge 1.123 g. Vizantijska lekcija https://youtu.be/_fLuI92iHR4


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 06 svi 2016, 16:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19705
Citat:
MUP može da kaže "ne" protestima!

Ni vlast ni opozicija u Republici Srpskoj ne odustaju od protesta zakazanih za 14. maj. Predsednik Srpske i lider Milorad Dodik smatra da nema ništa problematično što opozicija istog dana organizuje protest

slika

Predsednik Srpske i lider Milorad Dodik smatra da nema ništa problematično što opozicija istog dana organizuje protest.

Inače, po zakonu, MUP Republike Srpske, ako proceni da je reč o skupovima visokog bezbednosnog rizika, može doneti odluku o zabrani održavanja oba protestna skupa. Resorni ministar Dragan Lukač je potvrdio da su prijavljena oba skupa, a da će MUP procenu rizika obaviti u narednim danima. I SNSD i SzP dobili su dozvole od Grada Banjaluke za održavanje skupova.

Opozicioni Savez za promene zakazao je 14. maja u 12 časova u Banjaluci , a samo dan nakon njihove najave, i vladajuća kolicija, predvođena SNSD, zakazala je 14. maja tačno u podne na banjalučkom Trgu Krajine miting.

Dodik veruje da će miting vladajuće većine biti masovan i miran: "Nećemo se sada predati, nakon 20 godina borbe za Republiku Srpsku, pred šakom ljudi koji zbog ličnih promocija i funkcija u Sarajevu umanjuju snagu i institucionalni kapacitet Republike Srpske".

Član Predsedništva Saveza za promene Branislav Borenović je izjavio da zakazivanje mitinga SNSD istog dana i u isto vreme kada je i SzP zakazao predstavlja neviđen skandal koji pokazuje da je ova stranka spremna na sve kako bi onemogućila slobodu građana da izraze svoje nezadovoljstvo.

Izvor: Večernje novosti

Izvor: http://www.rtvbn.com/3816890/MUP-moze-da-kaze-ne-protestima

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 06 svi 2016, 16:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19705
Citat:
Tomislav Nikolić dolazi u Donju Gradinu

Obilježavanju stradanja srpskog naroda u Jasenovcu i Donjoj Gradini, te Danu pobjede nad fašizmom prisustvovaće i predsjednik Srbije Tomislava Nikolić.

slika

Ovo je poručio juče predsjednik Pododbora Vlade Republike Srpske za obilježavanje značajnih istorijskih događaja Velimir Dunjić. On je istakao da će obilježavanje stradanja početi sutra Memorijalnom akademijom u Kulturnom centru u Kozarskoj Dubici.

"U crkvi Svetog Petra i Pavla u Kozarskoj Dubici u nedjelju će biti služena sveta arhijerejska liturgija, nakon čega će biti položeni vijenci u Spomen-području Donja Gradina. Poslije toga je predviđeno služenje parastosa i obraćanje predsjednika Srbije Tomislava Nikolića i predsjednika Republike Srpske Milorada Dodika", naglasio je Dunjić.

Ministar rada i boračko-invalidske zaštite Republike Srpske Milenko Savanović istakao je da su najveća zla u Drugom svjetskom ratu počinjena u Jasenovcu i Donjoj Gradini.

"O stradanju Srba u NDH najbolji govori podatak da ni danas opština Kozarska Dubica nije dostigla broj od 33.300 stanovnika koji je imala pred rat 1941. godine", dodao je on.

Izvor: Glas Srpske

Izvor: http://www.rtvbn.com/3816892/Tomislav-Nikolic-dolazi-u-Donju-Gradinu

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 06 svi 2016, 16:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19705
Citat:
Više od 10.000 ljudi na otvaranju Ferhadije

"U aktivnostima obezbjeđenja, pored MUP-a Republike Srpske, učestvuju i pripadnici svih bezbjednosnih agencija BiH uz podrsku EUFOR-a, helikopterskog servisa i gradskih struktura", izjavio je Boško Pandža, načelnik CJB Banjaluka i predsjednik Štaba MUP-a Republike Srpske "Ferhadija 2016".

slika

Pandža je, kao rukovodilac Štaba, kazao da su sve pripreme za obezbjeđenje skupa završene.

"Štab je u stalnom zasjedanju. Ranije smo obavijestili da će na većem prostoru Banjaluke doći do obustave saobraćaja, zabrane rada ugostiteljskih i drugih objekata. Danas kreću aktivnosti, od 14 odnosno 16 sati u užem prostoru Ferhat-pašine džamije. Sve aktivnosti teku po planu i sve je spremno. Policija može uspješno završiti ovo obezbjeđenje", kazao je on.

Prema procjenama organizatora očekuje se blizu 10.000 posjetilaca na skupu.

"Prema trenutnim informacijama u organizovanom dolasku očekujemo više od 100 autobusa."

Načelnik CJB Banjaluka je kazao da će policija Republike Srpske u saradnji s drugim bezbjednosim agencijama preduzimati mjere kontrole vozila kojima se dolazi organizovano na ovaj skup iz mjesta odakle kreću.

"Oko Banjaluke će biti punktovi i kontrole, ali neće biti bespotrebnog zadržavanja onih koji dolaze organizovanim prevozom jer će u njima biti policijski službenik koji će obezbjediti da oni uđu u prostor džamije. Biće pojačana kontrola oko i u samoj Banjaluci, a ne samo na platou i kompleksu Islamske vjerske zajednice", dodao je predsjednik Štaba MUP-a Republike Srpske "Ferhadija 2016".

Pandža je kazao da je MUP Republike Srpske preuzeo obavezu organizacije skupa, ali da druge agencije učestvuju u okviru svojih nadležnosti.

"Uniformisani policajci će biti pripadnici MUP-a Republike Srpske, a pored Direkcije za koordinaciju policijskih tijela koja učestvuje u aktivnostima obezbjeđenja štićenih ličnosti, učestvovaće i drugi predstavnici koji neće biti uniformisani i radit ce poslove u okviru svojih nadležnosti."

Načelnik CJB Banjaluka je kazao da ne postoje informacije koje ukazuju da bi moglo doći do ugrožavanje javnog skupa ili određene ličnosti.

Izvor: N1

Izvor: http://www.rtvbn.com/3816907/Vise-od-10000-ljudi-na-otvaranju-Ferhadije

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 06 svi 2016, 16:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19705
Boji se vlast protesta. Shvatili su da oni koji bi podržali vlast su malobrojni sparam onih koji bi ovoj vlasti da vide leđa.

Citat:
SzP dobio odbijenicu za proteste 14. maja

Savez za promjene nije dobio dozvolu grada Banjaluka za korišćenje Trga Krajine i Parka "Mladen Stojanović" 14. maja za kada je Savez za promjene prijavio protest Centru javne bezbjednosti Banjaluka.

slika

Takvu informaciju imaju u Savezu za promjene i navode da su razlozi zbog kojih je grad odbio zahtjev Saveza za promjene apsurdni i jasan pokazatelj da SNSD zloupotrebljava institucije.

Grad Banjaluka nije dozvolio korišćenje Trga Krajine, ali ni parka "Mladan Stojanović" Savezu za promjene za okupljanje najavljeno 14. maja.

Razlog za Trg Krajine je što je SNSD rezervisao Trg sve vikende od 14. maja do 5. juna.

Razlog za odbijanje dozvole za park jeste što je Narodna univerzitetska biblioteka 3. maja rezervisala park za 14. maj zbog manifestacije "Njegujmo srpski jezik".

Brutalno su od strane SNSD-a zloupotrebljeni i grad Banjaluka i Narodna biblioteka, kažu u Savezu za promjene. Od protesta ipak neće odustati.

U Savezu za promjene nedvosmisleni su u pronalaženju odgovornih, ukoliko 14. maj u Banjaluci ne prođe mirno i bezbjedno. Tvrde da je to Milorad Dodik.

Postoji opcija u kojoj Savez za promjene može da odustane od protesta. Isključivo ukoliko Milorad Dodik podnese ostavku na mjesto predsjednika Republike Srpske.

Savez za promjene prijavu za održavanje protesta policiji predao je 28. aprila. SNSD je to, kako su potvrdili u MUP-u, učinio 4 maja.

Izvor: http://www.rtvbn.com/3816929/SzP-dobio-odbijenicu-za-proteste-14-maja

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 06 svi 2016, 16:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19705
Citat:
Obustava saobraćaja u centru Banjaluke

U subotu, 6. i 7. maja, u nekoliko banjalučkih ulica biće obustavljen saobraćaj zvog svečanosti povodom otvaranja Ferhat-pašine džamije, najavljeno je iz Auto-moto saveza Republike Srpske.

slika

Saobraćaj će već u petak, 6. maja, biti obustavljen u Ulici Kralja Petra Prvog Karađorđevića, od Bulevara cara Dušana do Ulice Patra, zatim u ulicama Braće Mažar i majke Marije na dijelu od Ulice vojvode Momčila do ulica kralja Petra Prvog Karađorđevića, Zdravka Čelara i Patrijarha Makarija Sokolovića.

Zabrana saobraćaja u ovim ulicama biće na snazi od 16.30 časova do ponoći.

U subotu, 7. maja, obustava će biti na snazi od 7.00 do 20.00 časova u ulicama Kralja Petra Prvog Karađorđevića na dijelu od Aleje Svetog Save do Solunske ulice, u Bulevaru cara Dušana, zatim u Ulici Marije Bursać na dijelu od Kninske do Kralja Petra Prvog Karađorđevića.

Saobraćaj će biti obustavljen i u ulicama Tržnička, Zdravka Čelara, Teodora Kolokotronisa, Patrijarha Makarija Sokolovića, Patre, Braće Mažar i majke Marije na dijelu od Zmaj Jovine do Ulice kralja Petra Prvog Karađorđevića, te u Ulici Vojvode Momčila na dijelu od Bulevara cara Dušana do Simeuna Đaka.

Vozila neće moći saobraćati ni u Ulici cara Lazara od Bulevara Stepe Stepanovića do mosta Patre, te u ulicama Isaije Mitrovića, 22. aprila, kao i Skendera Kulenovića, od Ulice Radoje Domanovića do Solunske.

Tokom trajanja obustave saobraćaja, biće izmijenjen i režim javnog prevoza putnika.

Iz AMS Republike Srpske napominju da će 6. i 7. maja s ciljem preduzimanja bezbjednosnih mjera povodom otvaranja Ferhat-pašine džamije u Banjaluci i komemorativnog skupa Donja Gradina, koje operativno pokrivaju centri javne bezbjednosti Banjaluka i Prijedor, biti zabranjen prevoz eksplozivnih materija u drumskom i željezničkom saobraćaju.

Zabrana će biti na snazi od 6. maja od 18.00 časova do ponoći 8. maja.

Izvor: Srna

Izvor: http://www.rtvbn.com/3816938/Obustava-saobracaja-u-centru-Banjaluke

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 36947 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 326, 327, 328, 329, 330, 331, 332 ... 1478  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: crni_bombarder, Eminencija, Naša Kvačica, Teuton i 390 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO