HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 20 tra 2024, 17:33.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 1440 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41 ... 58  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Hrvati Vojvodine
PostPostano: 04 svi 2016, 23:53 
Offline

Pridružen/a: 31 lis 2012, 19:51
Postovi: 5940
Pravoslavac je napisao/la:
Ksenija je napisao/la:

Verujem ti, što ne bih. Primer suprotan mome, a kako rekoh potpuno mi je svejedno, za sada.

Izvini ako je licno ali ti si Srpkinja i trazis Hrvatsko drzavljanstvo?Ako je tako onda nerazumem tvoju motivaciju .Bar sad je relativno lako otic sa Balkana ,stvorit sebi buducnost u zemljama koje su makar jos uvek sigurnije ,za Srpkinju je to verovatno i Afganistan .Svatam da koreni vuku al da su Bosnjaci osvojili selo od kojeg moji poticu ,a nismo se pomerali po veku ni za dvadeset metara ja tu nebi doso ni kao turista


Tako je, mogla sam putovati kada god sam želela, više je bilo iz principa. Ne mogu me ne priznati ako sam rođena u Hrvatskoj i zato sam tražila da grešku koju su učinili matičari kada sam se rodila u gradskoj bolnici grada u HR isprave oni. Ovako, da bih dobila državljanstvo države u kojoj sam rođena i ja i moji, moram proći istu proceduru kao da tražim državljanstvo bilo koje druge države. To je po meni neprihvatljivo.

Ne mogu i ne želim se odreći predaka ni njihovih grobova, i to je bio još jedan motiv. Ovde gde sam ništa mi nije manje loše nego što bi mi bilo u Hrvatskoj gledajući sa ekonomskog aspekta. Ne planiram nikuda odavde a imam prilike.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati Vojvodine
PostPostano: 04 svi 2016, 23:59 
Offline

Pridružen/a: 27 lip 2012, 01:19
Postovi: 2148
Ksenija je napisao/la:
Pantagana je napisao/la:
pa različiti smo, po pameti, ponašanju, izgledu, kulturi, jeziku, vrijednostima, svemu, ja volim samo svoje hrvate sa svim prednostima i manama i žalosti me kad vidim zalutale ovce poput huntera i ostalih bunjaveca :D


Voliš svoje je OK, volim i ja svoje. A ja te pitam, kakav osećaj imaš prema onima koji nisu tvoji i koja je tvoja mera za vrednosti o kojima govoriš, jer ovako razmišljanje je odraz ograničenosti.


daleko vam kuća bila, a subotica bude opet horvatska skorije nego mislite :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati Vojvodine
PostPostano: 05 svi 2016, 00:02 
Offline

Pridružen/a: 27 lip 2012, 01:19
Postovi: 2148
daramo je napisao/la:
Kao da nekog boli đon za njih, svakome se može oprostiti ali izdajici nikada.

Dobro pročešljati tko ima hrvatske papire na temelju lažne izjave o nacionalnoj pripadnosti, pročešljati donacije da ne idu u krive ruke i da ne finaciramo neko nepoznato pleme umjesto Hrvata, dobro paziti gdje idu sredstva preko KC, poticaji za kultrne udruge itd.

Nebi možda bilo ni loše malo promovirati vlaški statut u Hrvatskoj, dati jednog zastupnika povijesnoj vlaškoj nacionalnoj manjini a smanjiti srpskoj, financirati zaštitu kulture vlaške manjine, uglavnom mi imamo daleko više materijala, skoro 20 puta više mase za asimilaciju, pa da vidimo.


X


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati Vojvodine
PostPostano: 05 svi 2016, 00:02 
Offline

Pridružen/a: 31 lis 2012, 19:51
Postovi: 5940
Pantagana je napisao/la:
Ksenija je napisao/la:

Voliš svoje je OK, volim i ja svoje. A ja te pitam, kakav osećaj imaš prema onima koji nisu tvoji i koja je tvoja mera za vrednosti o kojima govoriš, jer ovako razmišljanje je odraz ograničenosti.


daleko vam kuća bila, a subotica bude opet horvatska skorije nego mislite :D


Mislila sam da je puntar najveći biser posle Tulkasa kad ono međutim.

Da sam muško kliknula bih na jedan smajli ali neću, ne pristaje dobro vaspitanoj Srpkinji. slika

P.S. Nisi odgovorio na pitanje što nije lepo.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati Vojvodine
PostPostano: 05 svi 2016, 00:06 
Offline

Pridružen/a: 27 lip 2012, 01:19
Postovi: 2148
hej haj hoj
vojvodino zemljo ravna
hrvatska ćeš opet biti
vojvodino zemljo plodna
hrvatski ćese barjak opet tobom viti
hej haj hoj hej haj hoj


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati Vojvodine
PostPostano: 05 svi 2016, 00:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
Pantagana je napisao/la:
Ksenija je napisao/la:

Voliš svoje je OK, volim i ja svoje. A ja te pitam, kakav osećaj imaš prema onima koji nisu tvoji i koja je tvoja mera za vrednosti o kojima govoriš, jer ovako razmišljanje je odraz ograničenosti.


daleko vam kuća bila, a subotica bude opet horvatska skorije nego mislite :D


=))


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati Vojvodine
PostPostano: 05 svi 2016, 00:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
Pantagana je napisao/la:
hej haj hoj
vojvodino zemljo ravna
hrvatska ćeš opet biti
vojvodino zemljo plodna
hrvatski ćese barjak opet tobom viti
hej haj hoj hej haj hoj


:laugh


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati Vojvodine
PostPostano: 05 svi 2016, 00:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 lis 2013, 21:41
Postovi: 9853
Vujadin je napisao/la:
puntar2.0 je napisao/la:
Gospon Tuta, sto kazete vi na izjave gospona Vujadina. Vase cijenjeno neutralno misljenje bi me zanimalo, vi dodjete nesto kao ovi Bunjevci po nacionalnosti.


A sta fali gosopodinu Tuti? Covjek na mjestu. Treba da se ugledate na njega. :yes


To je tačno.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati Vojvodine
PostPostano: 05 svi 2016, 00:25 
Offline

Pridružen/a: 31 lis 2012, 19:51
Postovi: 5940
Pantagana je napisao/la:
hej haj hoj
vojvodino zemljo ravna
hrvatska ćeš opet biti
vojvodino zemljo plodna
hrvatski ćese barjak opet tobom viti
hej haj hoj hej haj hoj

:smijeh
Ko je autor ovog teksta? Marina Tucaković?!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati Vojvodine
PostPostano: 05 svi 2016, 03:15 
Offline

Pridružen/a: 11 tra 2016, 16:17
Postovi: 7949
Lokacija: Сарај Чадор
daramo je napisao/la:
Da oni su gore došli kao Dačani Iliri u državu Srbiju koja je tada očito po njima postojala.
Zašto danas nema tog autohtonog naroda u BiH i Dalmaciji, inteligentni su u rangu Bošnjaka, ostalo samo neko pleme u Vojvodini.

Kao da Hrvate briga za tih 10 000 jadnika bez muda, ovo baš ide na noge Hrvatskoj da se pokrene postupak smanjivanja zastupnika manjina, prije svega Srba, tako da eto imamo i neke koristi od njih.



Ne seruckaj ti o Bošnjacima seronjo.

_________________
Skidanje okova je imperativ.

Takozvana "rs" je genocidna tvorevina.

The so-called "republic of srpska" is a genocidal ramshackle pseudo-state.

Ko je zrinyia na sigetu posjek'o..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati Vojvodine
PostPostano: 05 svi 2016, 08:30 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 36011
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Šveđaninu pa dogovorite se šta ste, da znamo na čemu smo, ako ste Iliri ovo su vam braća posrbice, samo me zanima tko vam smišlja ove bajke, vjerovatno i vama i njima SANU 2?

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati Vojvodine
PostPostano: 05 svi 2016, 08:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2010, 22:57
Postovi: 2546
Ksenija je napisao/la:
pagan je napisao/la:
eklatantan primjer granice svemira i ljudske gluposti koja ne postoje

Pojasni zbog čega tako misliš.



mislio sam da si malo inteligentnija, ali sam te izgleda precjenio. kad dodje do ovakvih stvari, logika i zdrav razum se iskljucuju i pokazuju se ono pravo lice... :smajl007

_________________
...naši zadržavaju po koju usamljenu zgradu, kao: "Hrvatski dom", hotel "Kalin", jedna zgrada u Gaju... Sva vojska u potpunom okruženju. Takvo nešto ne bih ni ja baba rasporedila.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati Vojvodine
PostPostano: 05 svi 2016, 08:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 tra 2016, 00:13
Postovi: 6668
Vujadin je napisao/la:
Pravoslavac je napisao/la:
Vujadine ,ti si Srbin jel tako ?E pa diko,nasi Bunjevci su pravoslavni i malo koji od njih uopste zna da su nekad sebe zvali Bunjevcima ,to su nasi Bunjevci .Katolici nisu nasi


Mislio sam na ove nase oko Subotice. Nasi su jer su odani svojoj zemlji i u miru i postovanju zive sa Srbima stotinama godina. Evo govore da ih RKC nasilno kroatizuje. Bice oni pravoslavni samo polako. :yes

Citat:
Bunjevci: I pored pritisaka nikad u Hrvate, uvek uz Srbiju!

Bački Bunjevci se ne odriču ni sebe ni matične države. Desetkovala ih kroatizacija, ali još se bore za svoja prava

KADA smo mi Bunjevci, pre tri veka, kao autohton narod, iz Bosne i Herecegovine, Dalmatinske Zagore i Dalmacije, došli na ove prostore, Hrvatska nije postojala kao država, niti je bila definisana hrvatska nacija. Ceo prošli vek protekao je u pokušajima da nas učine Hrvatima, tako je i danas, ali mi se ne odričemo ni sebe, ni svoje države Srbije...


http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/re ... -uz-Srbiju

Realno mi smo na bunjevačkom forumu prelakiranom u hrvatski ako ne grešim.Ajaoo.Gde je aparat za reanimaciju? :smajl007

_________________
Na nama koplja se lome i vatra se gasi jer mi smo jaki,rodjeni sa vukovima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati Vojvodine
PostPostano: 05 svi 2016, 13:23 
Offline

Pridružen/a: 10 lip 2015, 23:16
Postovi: 6025
Mi volimo sve lojalne i dobronamerne sugradjane.
Svih nacija i konfesija. Samo neka plaćaju porez.

Šta će nam pušta zemlja bez ljudi.

Nismo mi kao neki. Susjedi.

_________________
Kako smo svi opljackani.Film "Tezina lanaca" https://youtu.be/waEYQ46gH08

Film o propasti imperije duge 1.123 g. Vizantijska lekcija https://youtu.be/_fLuI92iHR4


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati Vojvodine
PostPostano: 05 svi 2016, 15:14 
Offline

Pridružen/a: 11 tra 2016, 16:17
Postovi: 7949
Lokacija: Сарај Чадор
daramo je napisao/la:
Šveđaninu pa dogovorite se šta ste, da znamo na čemu smo, ako ste Iliri ovo su vam braća posrbice, samo me zanima tko vam smišlja ove bajke, vjerovatno i vama i njima SANU 2?



Odyebi gmazu.

_________________
Skidanje okova je imperativ.

Takozvana "rs" je genocidna tvorevina.

The so-called "republic of srpska" is a genocidal ramshackle pseudo-state.

Ko je zrinyia na sigetu posjek'o..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati Vojvodine
PostPostano: 05 svi 2016, 15:14 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 36011
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Volit ćemo i mi naše lojalne pravoslavne Hrvate.

Smiješni ste ako ne očekujete protureakaciju, pritiskanjem Hrvata u Vojvodini samo potičete pritisak na Srbe u Hrvatskoj, tako da ste daleko više vi na gubitku.

Vujo je ovdje brojao glasove i držao palčeve da ustaša ne uđe srpski parlament, samo je zaboravio da je to bio jasan signal da se pokrene postupak zastupljenosti Srba u hrvatskom parlament, što sljedeće dolazi na red.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati Vojvodine
PostPostano: 05 svi 2016, 16:39 
Offline

Pridružen/a: 27 ožu 2016, 16:34
Postovi: 144
daramo je napisao/la:
Volit ćemo i mi naše lojalne pravoslavne Hrvate.

Smiješni ste ako ne očekujete protureakaciju, pritiskanjem Hrvata u Vojvodini samo potičete pritisak na Srbe u Hrvatskoj, tako da ste daleko više vi na gubitku.

Vujo je ovdje brojao glasove i držao palčeve da ustaša ne uđe srpski parlament, samo je zaboravio da je to bio jasan signal da se pokrene postupak zastupljenosti Srba u hrvatskom parlament, što sljedeće dolazi na red.

Svaki Srbin koji je toliko lud da zivi na bilo kojoj teritoriji na kojoj vladaju Hrvati zasluzuje da ga pritiska sam Bagdadi a Musa Kesadzija drzi .Ti Srbi ce prvom prilikom platiti glavama,svejedno dali EU naredi Hrvatima da nasele milion ISILovaca ili padne standard Hrvata ,ti Srbi su bukvalno jeb...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati Vojvodine
PostPostano: 05 svi 2016, 16:43 
Offline

Pridružen/a: 27 ožu 2016, 16:34
Postovi: 144
KiM je napisao/la:
Mi volimo sve lojalne i dobronamerne sugradjane.
Svih nacija i konfesija. Samo neka plaćaju porez.

Šta će nam pušta zemlja bez ljudi.

Nismo mi kao neki. Susjedi.

Volim ja Madjare i Madjarice jos vise,ma naselimo cak Rusina sto hiljada iz samog Kijeva ,ma zazmuricu moze i Poljaka i Ceha i Slovaka ali ako neko razume moj jezik a moli se u katolickoj crkvi,njega drzi podalje od mene .Sigurno je sigurno


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati Vojvodine
PostPostano: 05 svi 2016, 20:07 
Offline

Pridružen/a: 31 lis 2012, 19:51
Postovi: 5940
pagan je napisao/la:
Ksenija je napisao/la:
Pojasni zbog čega tako misliš.
mislio sam da si malo inteligentnija, ali sam te izgleda precjenio. kad dodje do ovakvih stvari, logika i zdrav razum se iskljucuju i pokazuju se ono pravo lice... :smajl007


Za razliku od tebe nikada nisam mislila da si naročito inteligentan (što si na ovoj temi i dokazao), i zato ti preporučujem da što više posećuješ temu "Vaša jela" i da svratiš u "Kavanu" na kafu i rakijicu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati Vojvodine
PostPostano: 05 svi 2016, 20:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 tra 2016, 00:13
Postovi: 6668
Ksenija je napisao/la:
pagan je napisao/la:
mislio sam da si malo inteligentnija, ali sam te izgleda precjenio. kad dodje do ovakvih stvari, logika i zdrav razum se iskljucuju i pokazuju se ono pravo lice... :smajl007


Za razliku od tebe nikada nisam mislila da si naročito inteligentan (što si na ovoj temi i dokazao), i zato ti preporučujem da što više posećuješ temu "Vaša jela" i da svratiš u "Kavanu" na kafu i rakijicu.

A pa u "kavani" se vode visoko intelektualni razgovori. :tt2 :stupid :tt1 :tt2 :wacko :tt1 :stupid :stupid :stupid
To je najpametnija tema na ovom forumu. :thumbdown :rigam
Jezivo.
A na jelima se fura fazon jedem sve što jedu papagaji.
Čekaj evo još malo kavane.
:tt2 :tt2 :tt2 :tt1 :tt2 :tt2

_________________
Na nama koplja se lome i vatra se gasi jer mi smo jaki,rodjeni sa vukovima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati Vojvodine
PostPostano: 06 svi 2016, 18:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2010, 22:57
Postovi: 2546
Ksenija je napisao/la:
pagan je napisao/la:
mislio sam da si malo inteligentnija, ali sam te izgleda precjenio. kad dodje do ovakvih stvari, logika i zdrav razum se iskljucuju i pokazuju se ono pravo lice... :smajl007


Za razliku od tebe nikada nisam mislila da si naročito inteligentan (što si na ovoj temi i dokazao), i zato ti preporučujem da što više posećuješ temu "Vaša jela" i da svratiš u "Kavanu" na kafu i rakijicu.


intelektualno zahtjevne materije

_________________
...naši zadržavaju po koju usamljenu zgradu, kao: "Hrvatski dom", hotel "Kalin", jedna zgrada u Gaju... Sva vojska u potpunom okruženju. Takvo nešto ne bih ni ja baba rasporedila.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati Vojvodine
PostPostano: 06 svi 2016, 18:54 
Offline

Pridružen/a: 10 lip 2015, 23:16
Postovi: 6025
Severnobački okrug, februar:

rođeni/umrli

2016. 109/277
2015. 105/270
2014. 111/247

mart:

2016. 120/222
2015. 133/280
2014. 145/257

rođeni/umrli I-III:

2016. 356/706 (-350)
2015. 349/771 (-422)
2014. 370/701 (-331)

_________________
Kako smo svi opljackani.Film "Tezina lanaca" https://youtu.be/waEYQ46gH08

Film o propasti imperije duge 1.123 g. Vizantijska lekcija https://youtu.be/_fLuI92iHR4


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati Vojvodine
PostPostano: 06 svi 2016, 21:38 
Offline

Pridružen/a: 31 lis 2012, 19:51
Postovi: 5940
Kačamak je napisao/la:
A pa u "kavani" se vode visoko intelektualni razgovori. :tt2 :stupid :tt1 :tt2 :wacko :tt1 :stupid :stupid :stupid
To je najpametnija tema na ovom forumu. :thumbdown :rigam
Jezivo.
A na jelima se fura fazon jedem sve što jedu papagaji.
Čekaj evo još malo kavane.
:tt2 :tt2 :tt2 :tt1 :tt2 :tt2


A šta fali "Kavani" tačnije "Le club obscure" (ima razlike) a pominjanjem iste nikako mi nije bila namera da ikoga uvredim jer bih prvo sebe uvredila? Čovek se mora negde opustiti i razmeniti koju reč čak i oni koji vole diskutovati na politici, taman da odmore vijuge ako su ih preterano napregli u v.l.

I zašto "Kačamak" (tur. kaçamak) a ne palenta, pura, žganjci, mamaljiga, polenta, grits?

Da ne bih dalje išla u off. o tome možeš na temi "Vaša jela" ako ništa drugo, onda makar o kačamaku. slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati Vojvodine
PostPostano: 07 svi 2016, 09:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 12:56
Postovi: 9973
Ksenija je napisao/la:
Pantagana je napisao/la:

daleko vam kuća bila, a subotica bude opet horvatska skorije nego mislite :D


Mislila sam da je puntar najveći biser posle Tulkasa kad ono međutim.

Da sam muško kliknula bih na jedan smajli ali neću, ne pristaje dobro vaspitanoj Srpkinji. slika

P.S. Nisi odgovorio na pitanje što nije lepo.


Ne ide bez mene nikako.. :zubati
Evo ti najsvjeziji primjer. Ovuda ovi tvoji degenerici seru po Hrvatima, provociraju i niko nista. Ni ban ni upozorenje. Ako si imalo realna i "covjek" kako bi se reklo
sama bi u sebi skontala da to nije ok i da je svaka reakcija bilo kojeg Hrvata na forumu opravdana. Ali ne, ti ces radije zatvorit oci na provokacije tvojih degenerika
i izvuci tamo nekog Tulkasa koji niti rijeci prozborio nije... do sada. Vec sam davno rekao da reagiram samo na provokacije a da nikada ne zapocinjem.
Mozes samo zamisliti kolike i kakve bi reakcije izazvao neki Hrvat na srpskom forumu (ako odmah ne bi bio baniran) da napise kako vas Srbe , ono sto je ostalo u Hrvatskoj recimo, treba po kratkom postupku?? Ili da se ismijavaju rapidnom padu njihovog broja?
Slobodno si uzmi vremena da razmislis, jer ako mislis da neki Hrvat treba da suti na provokacije na ovom forumu onda spadas u isti kos sa ovim svojim, ne biserima, vec degenericima.

_________________
Serbian are nationalists. It is impossible to argue with Serbians because they are without understanding. Since they respect only force, the same method should be used when dealing with them."


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati Vojvodine
PostPostano: 08 svi 2016, 23:32 
Offline

Pridružen/a: 31 lis 2012, 19:51
Postovi: 5940
Tulkas je napisao/la:
Ne ide bez mene nikako.. :zubati


Ma da, ti si alfa i omega HB.org. slika


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 1440 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41 ... 58  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 37 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO