HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 tra 2024, 08:32.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 30 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Lakše bi mi bilo da ubijem čoveka nego životinju
PostPostano: 19 svi 2016, 12:37 
Offline

Pridružen/a: 21 stu 2012, 09:26
Postovi: 3402
Lokacija: Србија
SarajkaDjevojka je napisao/la:
U samoobrani čovjek dobije neprirodno snagu i želju za opstanak. Vjerujem da u takvim uvjetima ljudima bi bilo fakat svejedno jesu ubili životinju ili čovjeka.


Realno. Šta god treba da se opstane.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Lakše bi mi bilo da ubijem čoveka nego životinju
PostPostano: 19 svi 2016, 12:48 
Offline

Pridružen/a: 31 lis 2012, 19:51
Postovi: 5940
U takvim situacijama ubistvo se dešava uz prisustvo sužene svesti i to je nagon za samoodržanjem. Čovek nije upotrebio neprirodnu snagu jer ako postoji znači da je prirodna, već motivisan nagonom za samoodržanjem, snaga postaje veća nego što je inače.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Lakše bi mi bilo da ubijem čoveka nego životinju
PostPostano: 19 svi 2016, 15:18 
Offline

Pridružen/a: 21 stu 2012, 09:26
Postovi: 3402
Lokacija: Србија
Ksenija je napisao/la:
U takvim situacijama ubistvo se dešava uz prisustvo sužene svesti i to je nagon za samoodržanjem. Čovek nije upotrebio neprirodnu snagu jer ako postoji znači da je prirodna, već motivisan nagonom za samoodržanjem, snaga postaje veća nego što je inače.


Tačno. Snaga je dakle u većini slučajeva sputana određenim socijalnim normama ili inhibicijama lične prirode (često je to jedno te isto). Međutim, u situaciji bez izbora takva vrsta samoposmatranja postaje ništavna, pojedinac realizuje i doživljava kulminaciju svih potencijala i sposobnosti. Dža ili bu. Život ili smrt. Suočavanje sa potencijalnom smrću je najverniji odraz unutrašnjeg bića, svakog ponaosob. Pa i čoveka kao smrtnog bića, uopšteno.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Lakše bi mi bilo da ubijem čoveka nego životinju
PostPostano: 19 svi 2016, 18:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32124
SarajkaDjevojka je napisao/la:
Mar-kan je napisao/la:

Nije ništa neprirodno,dapače,sve je prirodno.I ne može biti svejedno niti se može porediti takvo što.



Ako misliš na gridodušje ( savjest i sl ) mislim da u nekim situacijama ne bi imala skrupula. Vjerujem i veliki dio ljudske populacije.


Mislio sam na procese koji se pokreću u tijelu tijekom stresa,napada i sl.To je sve "prirodno".

A ne može biti svejedno ako nas napadne životinja ili čovjek.U svakom slučaju,to je najteža moguća odluka,kada se mora birati između svog i tuđeg života.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Lakše bi mi bilo da ubijem čoveka nego životinju
PostPostano: 21 svi 2016, 12:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 12:56
Postovi: 9973
Fora je u tome sto ti zivotinja ne moze uciniti nesto tako zlo i lose (barem ne svjesno) kao sto moze ljudsko bice i automatski ti ne dize adrenalin i agresiju na taj nivo.
Ok, ne bih sebe bas uzimao za neki primjer prosjecne osobe (da ne objasnjavam zbog cega) ali u sustini je tako.

_________________
Serbian are nationalists. It is impossible to argue with Serbians because they are without understanding. Since they respect only force, the same method should be used when dealing with them."


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 30 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 12 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO