HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 18 tra 2024, 19:37.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 159 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: “Da nije bilo Tita, ne bi bilo Hrvatske”
PostPostano: 29 ožu 2015, 18:54 
Offline

Pridružen/a: 01 srp 2014, 00:03
Postovi: 388
Tuta je napisao/la:
Ostali bi na snazi Rapalski ugovori.


Znači ostao bi im od cijele Dalmacije sprženi Zadar? Kojeg bi mi vjerojatno u budućnosti vojno osvojili jer je neobranjiv sa njihove pozicije.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: “Da nije bilo Tita, ne bi bilo Hrvatske”
PostPostano: 29 ožu 2015, 18:57 
Offline

Pridružen/a: 01 stu 2014, 16:41
Postovi: 948
Istra nikad nebi bila Hrvatska da nije bilo Tita i partizana. To je valjda jasno i najvecim budalama. Hrvatska je, kao niko do tad, od gubitnika postala pobjednik rata, Drugog Svjetskog.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: “Da nije bilo Tita, ne bi bilo Hrvatske”
PostPostano: 29 ožu 2015, 18:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
A čija bi bila ako je na zadnjem popisu 79% Hrvata. Nije to RS gdje vas skoro i nema.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: “Da nije bilo Tita, ne bi bilo Hrvatske”
PostPostano: 29 ožu 2015, 19:00 
Offline

Pridružen/a: 01 srp 2014, 00:03
Postovi: 388
ahmo88 je napisao/la:
Istra nikad nebi bila Hrvatska da nije bilo Tita i partizana. To je valjda jasno i najvecim budalama. Hrvatska je, kao niko do tad, od gubitnika postala pobjednik rata, Drugog Svjetskog.


A talijani nisu? I to dva puta ako dobro pamtim. Da, Istra vjerojatno nebi bila u Hrvatskoj i to je to, ali bi zato bio dobar dio današnje BiH.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: “Da nije bilo Tita, ne bi bilo Hrvatske”
PostPostano: 29 ožu 2015, 19:02 
Offline

Pridružen/a: 01 stu 2014, 16:41
Postovi: 948
Nebi, NDH nebi dobila nista. Najvjerovatnije bi Hrvatska bila svedena na onu srz hrvatske drzavnosti..oko Zagreba i to je to.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: “Da nije bilo Tita, ne bi bilo Hrvatske”
PostPostano: 29 ožu 2015, 19:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
A dobro. Eto sad ima, vi nemate više od pola države. Baš mi nekako drago jer ste zli.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: “Da nije bilo Tita, ne bi bilo Hrvatske”
PostPostano: 29 ožu 2015, 19:05 
Offline

Pridružen/a: 01 srp 2014, 00:03
Postovi: 388
ahmo88 je napisao/la:
Nebi, NDH nebi dobila nista. Najvjerovatnije bi Hrvatska bila svedena na onu srz hrvatske drzavnosti..oko Zagreba i to je to.


To je isto kao da kažeš da Njemačka nebi dobila ništa jer je poražen treći Rajh. Na njemačkoj se to nije ostvarilo, nebi ni na hrvatskoj. Jedino ako si mišljenja da Hrvati po prirodi ne smiju imati državu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: “Da nije bilo Tita, ne bi bilo Hrvatske”
PostPostano: 29 ožu 2015, 19:12 
Offline

Pridružen/a: 01 stu 2014, 16:41
Postovi: 948
Pa Nijemci su izgubili ogromnu teritoriju a onda podijeljeni na dva dijela. Poslijedice toga se i dan danas osjecaju.

NDH, kao prva hrvatska nacionalna drzava ever, bi zasigurno bila svedena na neki minimum.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: “Da nije bilo Tita, ne bi bilo Hrvatske”
PostPostano: 29 ožu 2015, 19:14 
Offline

Pridružen/a: 01 stu 2014, 16:41
Postovi: 948
BBC je napisao/la:
A dobro. Eto sad ima, vi nemate više od pola države. Baš mi nekako drago jer ste zli.



Nije to toliko lose kad se uzme u obzir kakva je sudbina Bosnjacima bila namjenjena. I kako su prosli drugi muslimani na Balkanu.

Ovo je zlatno. I moze biti samo bolje. Vazno je da su okviri zadati.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: “Da nije bilo Tita, ne bi bilo Hrvatske”
PostPostano: 29 ožu 2015, 19:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Pa je, vi ste pobjednici. I kad ostanete sa svojom neovisnom muslimanskom državicom opet ćete biti pobjednici. Riješili se ustaša i ćetnika.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: “Da nije bilo Tita, ne bi bilo Hrvatske”
PostPostano: 29 ožu 2015, 19:16 
Offline

Pridružen/a: 01 stu 2014, 16:41
Postovi: 948
Vazno je bilo opstati. Sve drugo je sestica na lotu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: “Da nije bilo Tita, ne bi bilo Hrvatske”
PostPostano: 29 ožu 2015, 19:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Takvih razmišljanja danas ima u Tikritu, Mosulu i Raqqa.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: “Da nije bilo Tita, ne bi bilo Hrvatske”
PostPostano: 29 ožu 2015, 19:26 
Offline

Pridružen/a: 01 stu 2014, 16:41
Postovi: 948
Tesko da je tako, al hajd neki ti bude. :)

A da si pametan, kao sto nisi, mogao bi usporediti cisto polozaj Bosnjaka 1919. godine, pa i 1941., s danasnjim polozajem, i onda bi ti neke stvari bile jasne.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: “Da nije bilo Tita, ne bi bilo Hrvatske”
PostPostano: 29 ožu 2015, 19:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Hoću reći i njih ovih dana muče muke "samo da je opstati".

Razočarali ste me, od drčnih i arogantnih "100% Bosna" spali na "nek smo samo opstali". Kad se Bosna raspadne možete se istog hvatati, ta nije ni raspadom Jugoslavije nitko nestao.
Spojite praznik opstanka sa datumom kurban bajrama, dan ZAVNOBIH-a i dan "neovisnosti". Nemoje praviti od toga 4 praznika, tad ćete morati raditi sami za sebe i tako plaćati porez.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: “Da nije bilo Tita, ne bi bilo Hrvatske”
PostPostano: 29 ožu 2015, 20:42 
Online
Avatar

Pridružen/a: 20 ruj 2009, 09:10
Postovi: 4439
Lokacija: Grobnik
Moja obitelj s Grobnika nikad nije dobro govorila o Titu, tako da me ne čudi što i Kolinda ne luduje za tim krvnikom. Makar, Grobnik jest bio pod Italijom i tamo su Hrvati ili išli u partizane ili izbjegavali bilo koju vojsku i po pričanju moje none tamo nikad niti jedan Ustaša nije prošao (barem ih ona nije vidjela niti čula o njima).
Znači, svi su preduvjeti izpunjeni da Kolinda i ja ludujemo za ,,osloboditeljom'' Titom, ali gle čuda mi bježimo od njega gdje god čujemo za njega.
Treba razdvajati običan narod koji je na tom područuju vidio kroz partizane jedinu mogućnost da se bore protiv tuđina (da su bili u NDH zajamčeno bi bili većinom u ustašama), a druga stvar su suludi komunisti i njihov Tito koji su znali u pravo vrieme jako mastno slagati i izmišljati priče o vjerskim i narodnim slobodama samo da im ljudi dolaze.
Tito nije zaslužan za Hrvatsku, jerbo u tom slučaju možemo biti zahvalni još više i Miloševiću što je onako suludo huškao Srbe da su i najlieviji Hrvati tada uvidjeli kako je samostalnost jedini izlaz.

_________________
RH-BiH-Sandžak-Sriem-Boka Kotorska-Trst
KREPAT MA NE MOLAT
http://hrvatska-bosna.eu5.org/znanost/zamjena_zarulje-prednje_kratko_svietlo-reno_clio_3.pdf


Vrh
   
 
 Naslov: Re: “Da nije bilo Tita, ne bi bilo Hrvatske”
PostPostano: 29 ožu 2015, 20:44 
Offline

Pridružen/a: 01 stu 2014, 16:41
Postovi: 948
BBC je napisao/la:
Hoću reći i njih ovih dana muče muke "samo da je opstati".

Razočarali ste me, od drčnih i arogantnih "100% Bosna" spali na "nek smo samo opstali". Kad se Bosna raspadne možete se istog hvatati, ta nije ni raspadom Jugoslavije nitko nestao.
Spojite praznik opstanka sa datumom kurban bajrama, dan ZAVNOBIH-a i dan "neovisnosti". Nemoje praviti od toga 4 praznika, tad ćete morati raditi sami za sebe i tako plaćati porez.



Pa nemoj opet da si takav. Jedno je traziti maksimalno da bi dobio ista, a drugo je vjerovati u bajke. To je kao kad vi Hrvati trazite entitet da bi mozda nekad dobili kanal.


Uopsteno receno to s 100% BiH tumacite na potpuno pogresan nacin. Ja mislim da je Silajdzic s tim mislio da se distancira od minderaske politike SDA i da je njegovoj stranci u prvom planu BiH. Tako sam ja barem shvatio to 100 % BiH, a ne kao trazenje sto posto teritorije BiH samo za Bosnjake.

No dobro, vi ste po tom pitanju inace paranoicni tako da me i ne cudi pogresno tumacenje.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: “Da nije bilo Tita, ne bi bilo Hrvatske”
PostPostano: 29 ožu 2015, 21:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 vel 2012, 03:56
Postovi: 687
ahmo88 je napisao/la:
Evo nekaj za tisucljetne odje

U autorskom tekstu za zagrebački nedeljnik Globus pod naslovom “Da nije bilo Tita, ne bi bilo Hrvatske” Velimir Visković, književni kritičar i urednik Enciklopedije Krležijane prvi put je izneo sjećanja na razgovore sa Franjom Tuđmanom osamdesetih godina.

Evo kako Visković opisuje šta mu je Tuđman rekao o Titu:


Kad se govori o Tuđmanovim stavovima, mislim da je najvjerodostojnije ono što o Tuđmanu prenese njegov sin Miroslav, a njegova izjava u vezi Titove biste nije baš bila afirmativna prema bravaru. Spominjao je samo da je i Tuđman stradao od Titova režima za vrijeme hrvatskog proljeća.

A to što je Tuđman palamudio o "pozitivcu" Titu nekim projugoslOvenskim likovima da ih pridobije na svoju stranu je samo dokaz njegove sposobnosti da zadrži svoje prave stavove u sebi i prilagodi ih za potrebe vabljenja neistomišljenika na svoju stranu.

_________________
[url]http://www.youtube.com/watch?v=8BhSmd5ZWkw[/url]


Vrh
   
 
 Naslov: Re: “Da nije bilo Tita, ne bi bilo Hrvatske”
PostPostano: 29 ožu 2015, 21:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24631
Lokacija: Heartbreak Hotel
Tuta je napisao/la:
Bora je napisao/la:

Po kojoj logici Dalmacija nebi pripala Hrvatima da nije bilo partizana? Kome bi pripala? Talijanima koji su kapitulirali i koje su saveznici izbombardirali? Stvarno mi nije jasna ta logika, o Istri se da raspravljat, mada ni ona nebi cijela bila u Italiji.


Ostali bi na snazi Rapalski ugovori.


Heh, da su pobijedili četnici dobila bi Jugoslavija i Trst, a kojeg ista nije dobila upravo zato jer se nije Churchilu nije sviđalo da Crveni kontroliraju taj ulaz u dolinu rijeke Po i strateški važan i veliki grad.

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: “Da nije bilo Tita, ne bi bilo Hrvatske”
PostPostano: 29 ožu 2015, 21:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ruj 2012, 20:35
Postovi: 13034
Lokacija: Zagreb
Bora je napisao/la:
puntar2.0 je napisao/la:
Triba to malo razjasniti, naravno da su istarski i dalmatinski partizani zasluzni za ocuvanje Istre i Dalmacije za Hrvate


Po kojoj logici Dalmacija nebi pripala Hrvatima da nije bilo partizana? Kome bi pripala? Talijanima koji su kapitulirali i koje su saveznici izbombardirali? Stvarno mi nije jasna ta logika, o Istri se da raspravljat, mada ni ona nebi cijela bila u Italiji.

Osim toga, da se pitalo zapadne saveznike granica Italije bi bila na Raši, to im je bilo bitnk zbog toga što je Italija bila siromašna ugljenom, no na izričito Staljinovo inzistiranje došlo je do kompromisa i formiran je Slobodni Teritorij Trsta, dok je Jugoslaviji pripala većina Istre. Tko zna bi li Istra bila u sastavu RH da je rezolucija INFORMBIRO-a došla koju godinu ranije. Trebamo li zato Staljina smatrati za izuzetno bitnu osobu za Hrvatsku i oprostiti mu GULAG-e?

_________________
Summum ius, summa iniuria.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: “Da nije bilo Tita, ne bi bilo Hrvatske”
PostPostano: 29 ožu 2015, 23:43 
Offline

Pridružen/a: 20 pro 2011, 19:02
Postovi: 8531
Bora je napisao/la:
puntar2.0 je napisao/la:
Triba to malo razjasniti, naravno da su istarski i dalmatinski partizani zasluzni za ocuvanje Istre i Dalmacije za Hrvate


Po kojoj logici Dalmacija nebi pripala Hrvatima da nije bilo partizana? Kome bi pripala? Talijanima koji su kapitulirali i koje su saveznici izbombardirali? Stvarno mi nije jasna ta logika, o Istri se da raspravljat, mada ni ona nebi cijela bila u Italiji.


Pa onda bi pripala cetnicima, to je kao neka bolja opcija? Ko bi je branija od cetnika, Rafael Boban, ili ti u vremenoplovu. Da, Talijane su saveznici izbombardirali, a saveznici su jako postovali vojnike NDH, pa su ih poslali u smrt, toliko su ih postivali. O cemu pricas ti.

_________________
Oj Hrvati, svi na desno krilo....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: “Da nije bilo Tita, ne bi bilo Hrvatske”
PostPostano: 30 ožu 2015, 00:15 
Offline

Pridružen/a: 01 sij 2015, 21:05
Postovi: 2993
ahmo88 je napisao/la:
Istra nikad nebi bila Hrvatska da nije bilo Tita i partizana. To je valjda jasno i najvecim budalama. Hrvatska je, kao niko do tad, od gubitnika postala pobjednik rata, Drugog Svjetskog.

Zapravo to se odnosi na Bošnjake koji su jedva činili 2% partizana a danas se kunu Titom. Hrvatska je s druge strane osnovala jugoslavenske partizane 22.6.1941. (poznati prvi sisački odred).

No, nažalost to je kasnije bio bratoubilački hrvatski građanski rat.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: “Da nije bilo Tita, ne bi bilo Hrvatske”
PostPostano: 30 ožu 2015, 14:19 
Offline

Pridružen/a: 01 srp 2014, 00:03
Postovi: 388
Tema je glupa, čak ne glasi "da nije bilo partizana nebi bilo Hrvatske", nego da nije bilo tita nebi bilo Hrvatske. Da nije bilo tita imali bi sve šta imamo danas, samo bi puno manje izginuli, kao šta su Albanci puno manje izginuli jer nisu imali svog tita. Kao šta Finci nisu imali svog tita pa danas nisu podijeljeni.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: “Da nije bilo Tita, ne bi bilo Hrvatske”
PostPostano: 30 ožu 2015, 18:13 
Offline

Pridružen/a: 01 stu 2014, 16:41
Postovi: 948
glup si ti necemo se vrijedjati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: “Da nije bilo Tita, ne bi bilo Hrvatske”
PostPostano: 30 ožu 2015, 18:13 
Offline

Pridružen/a: 01 stu 2014, 16:41
Postovi: 948
albanci nisu manje izginuli jer su imali tita vec su manje izginuli jer nisu imali srbe i hrvate


Vrh
   
 
 Naslov: Re: “Da nije bilo Tita, ne bi bilo Hrvatske”
PostPostano: 30 ožu 2015, 18:13 
Offline

Pridružen/a: 01 stu 2014, 16:41
Postovi: 948
hocu reci cetnike i ustase


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 159 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 31 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO