HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 25 tra 2024, 16:12.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 779 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 32  Sljedeća

Jesu li Crnogorci Srbi?
da 34%  34%  [ 50 ]
ne 66%  66%  [ 96 ]
Ukupno glasova : 146
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Jesu li Crnogorci Srbi?
PostPostano: 04 lip 2015, 15:14 
Offline

Pridružen/a: 20 pro 2011, 19:02
Postovi: 8531
I bakterije, brate Srbine, i bakterije. :smajl010

_________________
Oj Hrvati, svi na desno krilo....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesu li Crnogorci Srbi?
PostPostano: 04 lip 2015, 15:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2011, 22:11
Postovi: 7989
puntar2.0 je napisao/la:
I bakterije, brate Srbine, i bakterije. :smajl010

Da, ali samo anaerobne.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesu li Crnogorci Srbi?
PostPostano: 04 lip 2015, 15:18 
Offline

Pridružen/a: 12 lis 2012, 21:38
Postovi: 2005
bezimeni12 je napisao/la:
Sve su to Srbi.Crnogorci,Hrvati,Muslimani.....


Na internetu su svi face.
Daj prodji Splitom ili Varazdinom pa reci da su svi Srbi, eh onda si faca.

Po Dereticu Isus i Marija su govorili srpski..........
Nije vama lako

_________________
Dobar moto za sve nas: BiH je sredstvo a ne cilj


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesu li Crnogorci Srbi?
PostPostano: 04 lip 2015, 15:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2011, 22:11
Postovi: 7989
Bilic07 je napisao/la:
bezimeni12 je napisao/la:
Sve su to Srbi.Crnogorci,Hrvati,Muslimani.....


Na internetu su svi face.
Daj prodji Splitom ili Varazdinom pa reci da su svi Srbi, eh onda si faca.

Po Dereticu Isus i Marija su govorili srpski..........
Nije vama lako

Nisu sad, al' su bili.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesu li Crnogorci Srbi?
PostPostano: 04 lip 2015, 15:27 
Offline

Pridružen/a: 12 lis 2012, 21:38
Postovi: 2005
bezimeni12 je napisao/la:
Bilic07 je napisao/la:

Na internetu su svi face.
Daj prodji Splitom ili Varazdinom pa reci da su svi Srbi, eh onda si faca.

Po Dereticu Isus i Marija su govorili srpski..........
Nije vama lako

Nisu sad, al' su bili.


Onda su se zajebali oni koji su pisali o dolasku Slavena, spominju se Srbi i Hrvati.

Sigurno bre izmanipulisano, nemoze to da bude tacno. Doklen bre vise ta svetska zavera protiv Srba.

_________________
Dobar moto za sve nas: BiH je sredstvo a ne cilj


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesu li Crnogorci Srbi?
PostPostano: 04 lip 2015, 16:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ožu 2015, 21:56
Postovi: 5046
Amidza je napisao/la:
Nisu. Oni su slavenizirani Albanci. Plemenska organizacija, krvna osveta i običaji govore u prilog tome.


LOL a to je prije bilo svugdje

_________________
Muslimani su nastali, kada je Bosna nestala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesu li Crnogorci Srbi?
PostPostano: 04 lip 2015, 16:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ožu 2015, 21:56
Postovi: 5046
Tomislav Diablo je napisao/la:
Jedan Crnogorac mi je dao link na jednu crnogorsku stranicu koja širi crnogorsku nacionalnu svijest i protivi se srbizaciji Crnogoraca:

https://crnogorskapitanja.wordpress.com/

I ovdje je poveznica na detaljan članak koji se bavi upravo ovim pitanjem iz naslova teme:

https://crnogorskapitanja.wordpress.com/about/


dukljanski slaveni,e al i oni moraju biti jedno ili drugo a mozda i mix

_________________
Muslimani su nastali, kada je Bosna nestala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesu li Crnogorci Srbi?
PostPostano: 04 lip 2015, 21:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 ruj 2009, 09:10
Postovi: 4443
Lokacija: Grobnik
Evo jedan poučan i činjeničan slikopis o Crnogorcima i njihovu podrietlu:

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=nIahvhrHumE[/youtube]

_________________
RH-BiH-Sandžak-Sriem-Boka Kotorska-Trst
KREPAT MA NE MOLAT
http://hrvatska-bosna.eu5.org/znanost/zamjena_zarulje-prednje_kratko_svietlo-reno_clio_3.pdf


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesu li Crnogorci Srbi?
PostPostano: 04 lip 2015, 21:49 
Offline

Pridružen/a: 04 lip 2015, 19:39
Postovi: 17
CG je geografski pojam i teritorija.Gde dominantno zive Srbi. Posle njih muslimani,Bosnjaci,Albanci,Romi,Hrvati,Dukljani ili Titici (komunisticki potomci Djilasa,Jove Kapicica,Ivana Milutinovica.Njihovi ideolosko duhovni naslednici su Ranko,Milo,Filip). Ta minorna manjina komunista internacionalista,koja je sprovela teror i vlada jos od 1944 u CG i njenoj najvecoj koloniji Srbiji. To su oni koji su pobili,popljackali i uselili se u tudje vile i goleme stanove u centru,a dosli su sa nekih planina,gudura,cuka gde je lavor bio vrh civilizacije.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesu li Crnogorci Srbi?
PostPostano: 04 lip 2015, 23:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 lip 2009, 12:19
Postovi: 5393
Lokacija: Croatia Alba; site:hercegbosna.org/forum
KRSTA Nis je napisao/la:
CG je geografski pojam i teritorija.Gde dominantno zive Srbi. Posle njih muslimani,Bosnjaci,Albanci,Romi,Hrvati,Dukljani ili Titici (komunisticki potomci Djilasa,Jove Kapicica,Ivana Milutinovica.Njihovi ideolosko duhovni naslednici su Ranko,Milo,Filip). Ta minorna manjina komunista internacionalista,koja je sprovela teror i vlada jos od 1944 u CG i njenoj najvecoj koloniji Srbiji. To su oni koji su pobili,popljackali i uselili se u tudje vile i goleme stanove u centru,a dosli su sa nekih planina,gudura,cuka gde je lavor bio vrh civilizacije.


Sva ta komunistička gamad: Milovan Đilas, Jovo Kapičić i Ivan Milutinović potječu iz obitelji koje su bile dio elite Kraljevine Crne Gore.

Nisu oni bili nikakvi primitivni seljaci kojima je lavor bio vrh civilizacije.


Nikola Đilas (otac) => bojnik oružništva [major žandarmerije], nositelj medalje za hrabrost 'Miloš Obilić' http://www.djilas.info/HRONOLOGIJA/hronologija.html
http://www.uciteljneznalica.org/upload/ebook/797_%C4%90ilas,%20Milovan,%20Land%20Without%20Justice,%20Harcourt%20Brace%20Jovanovich,%201958.pdf

Milo Kapičić (otac) => diplomirani teolog, gimnazijski profesor na Cetinju http://revija92.rs/code/navigate.php?Id=599&editionId=85&articleId=365

Vukalica Milutinović (djed) => barjaktar, [+ s majčine strane djed kapetan i ujaci sa završenim sveučilištima u carskoj Rusiji, jedan od njih osobni Lenjinov prijatelj] http://www.montenegrina.net/pages/pages1/istorija/cg_u_2_svj_ratu/pavle_ljumovic_ivan_milutinovic_covjek_i_ratnik.htm

***

Citat:
Sporazumom o granici srpsko-crnogorskoj od 12. novembra 1913. godine koji su u Beogradu potpisali ministar prosvete i crkvenih poslova Crne Gore Mirko Mijušković i ministar vojni Srbije, počasni ađutant kralja Petra, general Miloš Božanović, Pljevlja su pripala Crnoj Gori. Utvrđena je precizno granična linija prema karti 1:200.000 austrijskog General- štaba. Sporazum je potpisan u dva primerka, na srpskom i francuskom jeziku.

https://mostovikulture.wordpress.com/2013/06/24/pljevlja-na-putu-u-novo-doba-1804-1913/

Pljevlja su od 28. listopada 1912. do 12. studenog 1913. bila pod upravom Kraljevine Srbije.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesu li Crnogorci Srbi?
PostPostano: 04 lip 2015, 23:43 
Offline

Pridružen/a: 04 lip 2015, 19:39
Postovi: 17
Nisam znao za ovu krem vrhusku,da su "plave krvi". To je pandam tajkunu Cincarsko Hazarskog porekla Koci Popovicu.Koji je bio zagovornik brutalnih saveznickih bombardovanja na Vaskrs 1944 .Koja su trajala skoro 1 god. Najrazoreniji su Nis,Le,Smedrevo,Bgd.

Onda su ti "lavorasi" 99,5 %zavedena sirotinja,basibozluk komunistickih ubica i zlocinaca.

CG je najvise profitirala teritorijalmo.Od sredina 19.veka sa 5,800 km2 na danas 13.800 km2.

Nasao sam neki komentar na komunisticko satanisticki nacin razmisljanja...A drug Moše Pijade je govorio: «Potrebno je zato stvoriti tako mnogo beskućnika da ovi beskućnici budu većina u državi. Stoga mi moramo da palimo. Pripucaćemo pa ćemo se povući. Nemci nas neće naći, ali će iz osvete da pale sela. Onda će nam seljaci, koji tamo ostanu bez krova, sami doći i mi ćemo imati narod uza se pa ćemo na taj način postati gospodari situacije.
Oni koji nemaju ni kuće ni zemlje ni stoke, brzo će se i sami priključiti nama, jer ćemo im obećati veliku pljačku.
Teže će biti s onima koji imaju neki posed. Njih ćemo povezati uza se predavanjima, pozorišnim predstavama i drugom propagandom. Tako ćemo postepeno proći kroz sve pokrajine.
Seljak koji poseduje kuću, zemlju i stoku, radnik koji prima platu i ima hleba, za nas ništa ne vredi. Mi od njih moramo načiniti beskućnike, proletere. Samo nesrećnici postaju komunisti, zato mi moramo nesreću stvoriti, mase u očajanje baciti, mi smo smrtni neprijatelji svakog blagostanja reda i mira».TO JE CILJ DF I SDP_A


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesu li Crnogorci Srbi?
PostPostano: 04 lip 2015, 23:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2011, 22:11
Postovi: 7989
Valjda jedino oni znaju sta su.
Crnogorska kapa iz 16 vijeka, iz etnografskog muzeja:
slika

Malo i narodne nosnje:
slika[/quote]


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesu li Crnogorci Srbi?
PostPostano: 04 lip 2015, 23:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2011, 22:11
Postovi: 7989
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesu li Crnogorci Srbi?
PostPostano: 04 lip 2015, 23:53 
Offline

Pridružen/a: 05 lis 2014, 15:40
Postovi: 3307
Lokacija: S forumaššem na sunećenju.
KRSTA Nis je napisao/la:
Nisam znao za ovu krem vrhusku,da su "plave krvi". To je pandam tajkunu Cincarsko Hazarskog porekla Koci Popovicu.Koji je bio zagovornik brutalnih saveznickih bombardovanja na Vaskrs 1944 .Koja su trajala skoro 1 god. Najrazoreniji su Nis,Le,Smedrevo,Bgd.

Onda su ti "lavorasi" 99,5 %zavedena sirotinja,basibozluk komunistickih ubica i zlocinaca.

CG je najvise profitirala teritorijalmo.Od sredina 19.veka sa 5,800 km2 na danas 13.800 km2.

Nasao sam neki komentar na komunisticko satanisticki nacin razmisljanja...A drug Moše Pijade je govorio: «Potrebno je zato stvoriti tako mnogo beskućnika da ovi beskućnici budu većina u državi. Stoga mi moramo da palimo. Pripucaćemo pa ćemo se povući. Nemci nas neće naći, ali će iz osvete da pale sela. Onda će nam seljaci, koji tamo ostanu bez krova, sami doći i mi ćemo imati narod uza se pa ćemo na taj način postati gospodari situacije.
Oni koji nemaju ni kuće ni zemlje ni stoke, brzo će se i sami priključiti nama, jer ćemo im obećati veliku pljačku.
Teže će biti s onima koji imaju neki posed. Njih ćemo povezati uza se predavanjima, pozorišnim predstavama i drugom propagandom. Tako ćemo postepeno proći kroz sve pokrajine.
Seljak koji poseduje kuću, zemlju i stoku, radnik koji prima platu i ima hleba, za nas ništa ne vredi. Mi od njih moramo načiniti beskućnike, proletere. Samo nesrećnici postaju komunisti, zato mi moramo nesreću stvoriti, mase u očajanje baciti, mi smo smrtni neprijatelji svakog blagostanja reda i mira».TO JE CILJ DF I SDP_A



Ne znam zasto si ti kao slavenizirani Albanac/Srbizirani Bugarin toliko zabrinut za BiH, Federaciju BiH i Bosnjake. Je li to cilj samo SDP-a i DF-a ili opcenito cilj svih socijaldemokratskih stranaka, bez obzira na mjesto djelovanja?

_________________
A nation which makes the final sacrifice for life and freedom does not get beaten.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesu li Crnogorci Srbi?
PostPostano: 05 lip 2015, 10:07 
Offline

Pridružen/a: 17 tra 2015, 19:31
Postovi: 931
DzoniBG je napisao/la:
yayo je napisao/la:
Zašto dovodiš u pitanje hrvatstvo Dalmatinaca? Dalmacija je oduvijek bila jezgra hrvatske države. Crnogorci su starinom katolici i imali su moćnu državu puno prije Srba. Pojedini CG rodovi jesu srpskog podrijetla ali većina nije.



Koja drzava pre Srba ?!

Duklja, pa crveni Hrvati... ako krenes sa time... :yawn

http://hr.wikipedia.org/wiki/Dukljansko_Kraljevstvo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesu li Crnogorci Srbi?
PostPostano: 05 lip 2015, 19:48 
Offline

Pridružen/a: 20 pro 2011, 19:02
Postovi: 8531
bezimeni12 je napisao/la:
Valjda jedino oni znaju sta su.
Crnogorska kapa iz 16 vijeka, iz etnografskog muzeja:
slika

Malo i narodne nosnje:
slika
[/quote]

Da, i posteno su vas odhebali.

_________________
Oj Hrvati, svi na desno krilo....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesu li Crnogorci Srbi?
PostPostano: 05 lip 2015, 21:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ožu 2015, 21:56
Postovi: 5046
KRSTA Nis je napisao/la:
Nisam znao za ovu krem vrhusku,da su "plave krvi". To je pandam tajkunu Cincarsko Hazarskog porekla Koci Popovicu.Koji je bio zagovornik brutalnih saveznickih bombardovanja na Vaskrs 1944 .Koja su trajala skoro 1 god. Najrazoreniji su Nis,Le,Smedrevo,Bgd.

Onda su ti "lavorasi" 99,5 %zavedena sirotinja,basibozluk komunistickih ubica i zlocinaca.

CG je najvise profitirala teritorijalmo.Od sredina 19.veka sa 5,800 km2 na danas 13.800 km2.

Nasao sam neki komentar na komunisticko satanisticki nacin razmisljanja...A drug Moše Pijade je govorio: «Potrebno je zato stvoriti tako mnogo beskućnika da ovi beskućnici budu većina u državi. Stoga mi moramo da palimo. Pripucaćemo pa ćemo se povući. Nemci nas neće naći, ali će iz osvete da pale sela. Onda će nam seljaci, koji tamo ostanu bez krova, sami doći i mi ćemo imati narod uza se pa ćemo na taj način postati gospodari situacije.
Oni koji nemaju ni kuće ni zemlje ni stoke, brzo će se i sami priključiti nama, jer ćemo im obećati veliku pljačku.
Teže će biti s onima koji imaju neki posed. Njih ćemo povezati uza se predavanjima, pozorišnim predstavama i drugom propagandom. Tako ćemo postepeno proći kroz sve pokrajine.
Seljak koji poseduje kuću, zemlju i stoku, radnik koji prima platu i ima hleba, za nas ništa ne vredi. Mi od njih moramo načiniti beskućnike, proletere. Samo nesrećnici postaju komunisti, zato mi moramo nesreću stvoriti, mase u očajanje baciti, mi smo smrtni neprijatelji svakog blagostanja reda i mira».TO JE CILJ DF I SDP_A


satanisticko-komunisticki =)) ovo je neki miroljubov,izraelci su podgrana srba!!!


_________________
Muslimani su nastali, kada je Bosna nestala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesu li Crnogorci Srbi?
PostPostano: 24 lip 2015, 19:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 lip 2015, 15:01
Postovi: 1643
Neki i danas jesu. Neki nisu, što je najveći apsurd u Crnoj Gori da su im deca ono sto nisu roditelji i pretci.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesu li Crnogorci Srbi?
PostPostano: 24 lip 2015, 20:00 
Offline

Pridružen/a: 17 tra 2015, 19:31
Postovi: 931
[youtube][/youtube]
kolubara je napisao/la:
Neki i danas jesu. Neki nisu, što je najveći apsurd u Crnoj Gori da su im deca ono sto nisu roditelji i pretci.

Što je tu apsurdno? Veći dio Crnogoraca potiče od slavenskog plemena Dukljana koje je bilo katoličko i imalo je moćnu državu puno prije Srba.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesu li Crnogorci Srbi?
PostPostano: 24 lip 2015, 20:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 lip 2015, 15:01
Postovi: 1643
yayo je napisao/la:
[youtube][/youtube]
kolubara je napisao/la:
Neki i danas jesu. Neki nisu, što je najveći apsurd u Crnoj Gori da su im deca ono sto nisu roditelji i pretci.

Što je tu apsurdno? Veći dio Crnogoraca potiče od slavenskog plemena Dukljana koje je bilo katoličko i imalo je moćnu državu puno prije Srba.


Na gluposti ne odgovaram.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesu li Crnogorci Srbi?
PostPostano: 24 lip 2015, 20:32 
Offline

Pridružen/a: 17 tra 2015, 19:31
Postovi: 931
kolubara je napisao/la:
yayo je napisao/la:
[youtube][/youtube]
Što je tu apsurdno? Veći dio Crnogoraca potiče od slavenskog plemena Dukljana koje je bilo katoličko i imalo je moćnu državu puno prije Srba.


Na gluposti ne odgovaram.

Još jedan od onih koji ne mogu podnijeti katoličku prednemanjićevsku povijest Crne Gore.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesu li Crnogorci Srbi?
PostPostano: 24 lip 2015, 21:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 lip 2015, 15:01
Postovi: 1643
Ne, već izmišljotine. Tolki Hrvati tada na sve strane a nigde države Hrvatske. Pa šta to znači da su Hrvati tada bili seka perse?

Pa čak i onaj popravoslavljen hrvat- srbin (kako ih nazivas) je imao svoju državicu kakvu takvu tada zar ne...


Jel to znači?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesu li Crnogorci Srbi?
PostPostano: 24 lip 2015, 21:18 
Offline

Pridružen/a: 17 tra 2015, 19:31
Postovi: 931
kolubara je napisao/la:
Ne, već izmišljotine. Tolki Hrvati tada na sve strane a nigde države Hrvatske. Pa šta to znači da su Hrvati tada bili seka perse?

Pa čak i onaj popravoslavljen hrvat- srbin (kako ih nazivas) je imao svoju državicu kakvu takvu tada zar ne...


Jel to znači?

Kako nigdje države Hrvatske? Nije izmišljotina da su Crnogorci imali državu prije Srba i to katoličku. Tvoj je problem što to ne podnosiš. Neznam o kome popravoslavljenom Hrvatu pričaš...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesu li Crnogorci Srbi?
PostPostano: 24 lip 2015, 23:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 lip 2015, 15:01
Postovi: 1643
Pa kažete Srbi su nastali od Hrvata... o tom popravoslavjenom hrvatu pričam tj Srbinu :zubati


I Srbin (pardon, popravoslavljeni Hrvat) je imao nekakvu državicu i pre Turaka i mnogo pre... A tolki silni Hrvati na sve strane a nigde Hrvatske na mapi? Kad već kažu Srbin nasto od Hrvata. Samo logika se tu malo podjebava zar ne? Kako i na karti tj mapi onda nisu prvo nastali Hrvati...


Kad ih je toliko bilo zar je moguce da su toliko bili tudje kolonije? Zbog čega to? Pa čak je i Bosna postojala pre na karti...


Nego zanimljivo je kako je hrvatska u II sv ratu pozpomognuta i podržana Nemačkom, agresijom na Bosnu i deo Vojvodine napravila NDH a morala poput pizde ćutati pred žabarom koji prisvojio Dalmaciju.

Ma moram ja poć u Zg da me informišu i pojasne mi to :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesu li Crnogorci Srbi?
PostPostano: 24 lip 2015, 23:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2012, 00:10
Postovi: 86
kolubara je napisao/la:
Pa kažete Srbi su nastali od Hrvata... o tom popravoslavjenom hrvatu pričam tj Srbinu :zubati


I Srbin (pardon, popravoslavljeni Hrvat) je imao nekakvu državicu i pre Turaka i mnogo pre... A tolki silni Hrvati na sve strane a nigde Hrvatske na mapi? Kad već kažu Srbin nasto od Hrvata. Samo logika se tu malo podjebava zar ne? Kako i na karti tj mapi onda nisu prvo nastali Hrvati...


Kad ih je toliko bilo zar je moguce da su toliko bili tudje kolonije? Zbog čega to? Pa čak je i Bosna postojala pre na karti...


Nego zanimljivo je kako je hrvatska u II sv ratu pozpomognuta i podržana Nemačkom, agresijom na Bosnu i deo Vojvodine napravila NDH a morala poput pizde ćutati pred žabarom koji prisvojio Dalmaciju.

Ma moram ja poć u Zg da me informišu i pojasne mi to :zubati

Ajde ne trkeljaj...


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 779 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 32  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 139 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO