HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 tra 2024, 20:34.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 370 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 15  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Jezik u BIH prije Turaka
PostPostano: 10 kol 2014, 14:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2011, 22:11
Postovi: 7986
Carmello Šešelj je napisao/la:
Reci koji kralj. :zubati


I još kaže da je to bugarštica zato što je Kraljević Marko iz Makedonije. :smijeh =))

Vidis da mu je srpski maternji jezik, a to je tesko za svariti.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jezik u BIH prije Turaka
PostPostano: 10 kol 2014, 17:42 
Offline

Pridružen/a: 17 srp 2014, 22:39
Postovi: 311
bezimeni12 je napisao/la:
trcprc je napisao/la:
srpski prije vuka karadzica?

ili hrvatski, nebitno.

pa vi stvarno niste normalni..mitomani

ovo gore mucanje bogalah nebi razumio i ono se slomi dokazivajuci da su to drevni srbi il hrvati hahaha tito

Steta zice.



vlah miran, inace radi bic!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jezik u BIH prije Turaka
PostPostano: 10 kol 2014, 17:44 
Offline

Pridružen/a: 17 srp 2014, 22:39
Postovi: 311
moramo biti iskreni...pisemo srpskim pravopisom, vuk - *** - karadzic. htio nas je sve posrbiti ali mu kolektiv nije bio dovoljno atraktivan - ni za hrvate a bogami ni za bosnjake. (niko nece da bude uzgajac svinja)

svaka prica o srpskom ili hrvatskom jeziku prije toga je smijesna. tocka. tacka.

prokletstvo je sto se super razumijemo jer ipak govorimo jednim jezikom. da nije tako nebi ovih foruma ni bilo.

da srbi nisu bili gomila nepismenih govana, pljackasi i hajducija kosovomitomanska, mogli su nas fino sve asimilirati i danas bi bili srecni srbi..srecni i bericetni..i niko se nebi bunio. ali da su babi muda bila bi djedo..dakle nema muda ergo nije djedo.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jezik u BIH prije Turaka
PostPostano: 10 kol 2014, 18:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ruj 2011, 14:20
Postovi: 505
Carmello Šešelj je napisao/la:
bezimeni12 je napisao/la:
Dobar komad budale.
U originalu ti napisano da su bugarstice na srpskom.Idi tamo, falsifikuj sta pise (nece biti prvi put) ,pa se vrati.
Koja si ti fosna, Muslimani srpski da pokaze kako ga i danas dobro razumije.
Najfosna foruma.

Reci koji kralj. :zubati


I još kaže da je to bugarštica zato što je Kraljević Marko iz Makedonije. :smijeh =))



pričao sam napamet, iako sam znao da je riječ o stilskom pisanju tipičnom za srbe, al evo sad vidim da je i za bugare(što nisam znao), jer se radi o srpskom stilu a ne jeziku.
Povezao sam bugarišticu koja je za mene strana a vama domaća, sa činjenicom da je KM bio bugarin, moja greška priznam


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jezik u BIH prije Turaka
PostPostano: 10 kol 2014, 18:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ruj 2011, 14:20
Postovi: 505
bezimeni12 je napisao/la:
Carmello Šešelj je napisao/la:
Reci koji kralj. :zubati


I još kaže da je to bugarštica zato što je Kraljević Marko iz Makedonije. :smijeh =))

Vidis da mu je srpski maternji jezik, a to je tesko za svariti.



oćeš reći da je čakavica materinji srpski jezik?

Što je sa rečima sa stuba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jezik u BIH prije Turaka
PostPostano: 10 kol 2014, 18:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ruj 2011, 14:20
Postovi: 505
trcprc je napisao/la:
moramo biti iskreni...pisemo srpskim pravopisom, vuk - *** - karadzic. htio nas je sve posrbiti ali mu kolektiv nije bio dovoljno atraktivan - ni za hrvate a bogami ni za bosnjake. (niko nece da bude uzgajac svinja)

svaka prica o srpskom ili hrvatskom jeziku prije toga je smijesna. tocka. tacka.

prokletstvo je sto se super razumijemo jer ipak govorimo jednim jezikom. da nije tako nebi ovih foruma ni bilo.

da srbi nisu bili gomila nepismenih govana, pljackasi i hajducija kosovomitomanska, mogli su nas fino sve asimilirati i danas bi bili srecni srbi..srecni i bericetni..i niko se nebi bunio. ali da su babi muda bila bi djedo..dakle nema muda ergo nije djedo.



Al Vuk nije napisao srpski jezik, nego je pokupio svo gradivo od iliraca i napravio jezik za nepismene srbe.
Oni su naučili jednu mutaciju hrvatskoga u školama kroz generacije, al recimo i dalje se da za primjetiti ono dakanje koje je tipično za srbe i bugare.
Izvorni Šopi vjerojatno pričaju najčišći srpski.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jezik u BIH prije Turaka
PostPostano: 10 kol 2014, 18:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ruj 2011, 14:20
Postovi: 505
bezimeni12 je napisao/la:
divljak je napisao/la:
bugarištica srpski?
:ucelo
Još ti fino naslov kaže Bugarištica


da to nije stil pisanja smrade?
čakavica nije srpski niti bugarski jezik, majmune, stil pisanja je srpski, u nekim stihovima, kao reči sa stuba, a kraljević marko bugarin rodom iz današnje makedonije i zato je bugareštica.



a kad smo već kod reči sa stuba, što je onda ono, ciganski?



Zapamti srbalju, došao si ovamo gdje ti nije mjesto da lažeš, i liječiš komplekse, svi to vidimo, tipičan napaćeni srbalj.

Dobar komad budale.
U originalu ti napisano da su bugarstice na srpskom.Idi tamo, falsifikuj sta pise (nece biti prvi put) ,pa se vrati.
Koja si ti fosna, Muslimani srpski da pokaze kako ga i danas dobro razumije.
Najfosna foruma.


dakle, zaključio si da srpski način znači srpski jezik :sega
Znači kaže napisano na srpski način, i onda ispod naslov bugarištica.
... i to tekst koji nije bio namjenjen srbima...
Zanimljivo je kako si se do tog posta kunio kako je štokavica srpska, a čakavica hrvatska, međutim u tom retardiranom postu si proglasio čakavicu izvornim srpskim jezikom, sunce ti kalaisano vlaše bugarski.
hahaha a na srpski nisi niti trepnuo, jer ti je stran :D

Kad smo već kod letava, i čuvene srpske inteligencije


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jezik u BIH prije Turaka
PostPostano: 10 kol 2014, 18:33 
Offline

Pridružen/a: 17 srp 2014, 22:39
Postovi: 311
divljak je napisao/la:
trcprc je napisao/la:
moramo biti iskreni...pisemo srpskim pravopisom, vuk - *** - karadzic. htio nas je sve posrbiti ali mu kolektiv nije bio dovoljno atraktivan - ni za hrvate a bogami ni za bosnjake. (niko nece da bude uzgajac svinja)

svaka prica o srpskom ili hrvatskom jeziku prije toga je smijesna. tocka. tacka.

prokletstvo je sto se super razumijemo jer ipak govorimo jednim jezikom. da nije tako nebi ovih foruma ni bilo.

da srbi nisu bili gomila nepismenih govana, pljackasi i hajducija kosovomitomanska, mogli su nas fino sve asimilirati i danas bi bili srecni srbi..srecni i bericetni..i niko se nebi bunio. ali da su babi muda bila bi djedo..dakle nema muda ergo nije djedo.



Al Vuk nije napisao srpski jezik, nego je pokupio svo gradivo od iliraca i napravio jezik za nepismene srbe.
Oni su naučili jednu mutaciju hrvatskoga u školama kroz generacije, al recimo i dalje se da za primjetiti ono dakanje koje je tipično za srbe i bugare.
Izvorni Šopi vjerojatno pričaju najčišći srpski.


ali coece..da ga nije uskladio danas mi mrljali ko u onim gore citatima koje ste metnuli


ili bi neko drugi doso i standardizovo sve to na slican ili drugaciji nacin


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jezik u BIH prije Turaka
PostPostano: 10 kol 2014, 18:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
divljak je napisao/la:
trcprc je napisao/la:
moramo biti iskreni...pisemo srpskim pravopisom, vuk - *** - karadzic. htio nas je sve posrbiti ali mu kolektiv nije bio dovoljno atraktivan - ni za hrvate a bogami ni za bosnjake. (niko nece da bude uzgajac svinja)

svaka prica o srpskom ili hrvatskom jeziku prije toga je smijesna. tocka. tacka.

prokletstvo je sto se super razumijemo jer ipak govorimo jednim jezikom. da nije tako nebi ovih foruma ni bilo.

da srbi nisu bili gomila nepismenih govana, pljackasi i hajducija kosovomitomanska, mogli su nas fino sve asimilirati i danas bi bili srecni srbi..srecni i bericetni..i niko se nebi bunio. ali da su babi muda bila bi djedo..dakle nema muda ergo nije djedo.



Al Vuk nije napisao srpski jezik, nego je pokupio svo gradivo od iliraca i napravio jezik za nepismene srbe.
Oni su naučili jednu mutaciju hrvatskoga u školama kroz generacije, al recimo i dalje se da za primjetiti ono dakanje koje je tipično za srbe i bugare.
Izvorni Šopi vjerojatno pričaju najčišći srpski.


Kako tako teško savladavate svoj hrvatski jezik? :zubati

Citat:
Rezultati istraživanja na razini svih ispitanika pokazuju: 76% od 226 ispitanika ima tronaglasni sustav (dugosilazni, dugouzlazni i jedan kratki neodređenoga tona, ali najčešće ostvaren u silaznoj jezgri kao kratkosilazni), 90% puta ispitanici su izgovarali ije kao je, istih 90% ispitanika izgovarali su podjednako glasove č i ć.


http://www.glas-koncila.hr/index.php?op ... s_ID=12245

Četrdeset čavki čučavki čuči na Ćamilovim čamčićima. :D
Četiri čavčića na čunčiću čučeći cijuču. :D

Koliko Bošnjaka i Hrvata može ovo da izgovori po standardu? :zubati :zubati :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jezik u BIH prije Turaka
PostPostano: 10 kol 2014, 18:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
divljak je napisao/la:
Carmello Šešelj je napisao/la:
Reci koji kralj. :zubati


I još kaže da je to bugarštica zato što je Kraljević Marko iz Makedonije. :smijeh =))



pričao sam napamet, iako sam znao da je riječ o stilskom pisanju tipičnom za srbe, al evo sad vidim da je i za bugare(što nisam znao), jer se radi o srpskom stilu a ne jeziku.
Povezao sam bugarišticu koja je za mene strana a vama domaća, sa činjenicom da je KM bio bugarin, moja greška priznam

Imaš bugarštice i kod Hrvata.

I Marko Mrnjavčević nije bio Bugarin.


Prouči to malo bolje, kada te već zanima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jezik u BIH prije Turaka
PostPostano: 10 kol 2014, 18:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
Čak su i na ovoj proustaškoj stranici svjesni srpskog porijekla hrvatskog jezičnog standarda.

http://hr.metapedia.org/wiki/Vukovski_lingvicid

Citat:
Naivnim Hrvatima je kao mamac ponudjeno navodno proglašenje uljudjenoga dubrovačkog govora kao navodni književni standard, - ali nam je ustvari nasilno podvaljen drugi i primitivni čobanski Vukopis iz Vukovih Bileća tj. s nutarnje balkanske granice izmedju iztočne Hercegovine i Crne Gore.

Time su Hrvati iz ranijega srednjoeuropsko-mediteranskog naroda kulturno i jezično naknadno degradirani i balkanizirani, a višestoljetna ranija književnost nam je zapravo izbačena u poviestnu ropotarnicu pa ju zato danas vukovizirani gradski Hrvati većinom više ne razumiju jer im se mora prevoditi tj. krivotvoriti na Vukopisu u lažnim jugo-izdanjima ranijih pisaca.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jezik u BIH prije Turaka
PostPostano: 10 kol 2014, 19:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2011, 22:11
Postovi: 7986
divljak je napisao/la:

pričao sam napamet, iako sam znao da je riječ o stilskom pisanju tipičnom za srbe, al evo sad vidim da je i za bugare(što nisam znao), jer se radi o srpskom stilu a ne jeziku.
Povezao sam bugarišticu koja je za mene strana a vama domaća, sa činjenicom da je KM bio bugarin, moja greška priznam

Svi znamo da to nema veze sa Hrvatima,ali kad se moze krasti jezik tamo gdje Hektorovic svojom rukom pise da je to srpski, sta znaci ukrasti usput i bugaršticu.
To je stil zivota:
Citat:
Leksikografski Zavod Miroslav Krleza
BUGARŠTICA, notni zapis
bugarštica (bugaršćica), vrsta najstarije zapisane hrvatske usmenoknjiževne pripovjedne pjesme; teži baladnomu uobličenju. Stih bugarštica dugačak je i anizosilabičan, no najčešće ima 15 ili 16 slogova.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jezik u BIH prije Turaka
PostPostano: 10 kol 2014, 19:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
Budući da je zajednička država bila utopija i već je davna prošlost, kao i pokušaji zajedničkog standardnog jezika, mislim da bi bilo u redu da Hrvati i Bošnjaci uređuju svoje jezike u svom duhu, te da izbace slova čije glasove sa teškoćom izgovaraju, i naprave standard po svojim dijalektima, a ne po srpskom istočnohercegovačkom.

Isto tako, i mi Srbi treba da se otarasimo stranog pisma koje nam se usadilo u književnost, medije i nažalost u psihu, od koga ćirilica ne može normalno da diše.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jezik u BIH prije Turaka
PostPostano: 10 kol 2014, 20:56 
Offline

Pridružen/a: 17 srp 2014, 22:39
Postovi: 311
istocnohercegovacki je moj govor i nesh mi ga krstiti. istocna hercegovina je dio bosne i hercegovine a ne srbije - ergo bosanski a ne srpski

to sa glasovima je regionalna fora..srbi iz sarajeva i srednje bosne isto ne izgovaraju odredjene glasove..sta seres


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jezik u BIH prije Turaka
PostPostano: 10 kol 2014, 20:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
Onaj skot Karadžić došao u BIH da bi pisao jezik. A Muhameda Hevaija Uskuhfi prije 400 godina ga napisao nego što je Kara-džić prepisao.

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jezik u BIH prije Turaka
PostPostano: 10 kol 2014, 21:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
trcprc je napisao/la:
istocnohercegovacki je moj govor i nesh mi ga krstiti. istocna hercegovina je dio bosne i hercegovine a ne srbije - ergo bosanski a ne srpski

to sa glasovima je regionalna fora..srbi iz sarajeva i srednje bosne isto ne izgovaraju odredjene glasove..sta seres


Mujo blene s penĐera u Đamiju. :zubati

Srbi su uvijek imali čist i zdrav govor, naročito u selima. Tamo gdje su imali dublje kontakte sa vama nažalost događalo se da poprime neke degenerativne jezične osobine. Ali to je prošlost.
Naša i vaša djeca više ne sjede u istim učionicama, niti se školuju zajedno. Kako godine budu prolazile razlike će biti sve veće i dublje, a kontakti sve slabiji.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jezik u BIH prije Turaka
PostPostano: 10 kol 2014, 21:22 
Offline

Pridružen/a: 17 srp 2014, 22:39
Postovi: 311
hajd ne seri majke ti..da vam nije bilo vas izdegenerisali bi se kompletno genetski..svaki treci ima glavu ko cocinj bubanj..i klempav. sacuvali smo ono slavensko dok ste se vi iscigancili...jebote svaki treci ko iz banlgadesha


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jezik u BIH prije Turaka
PostPostano: 10 kol 2014, 21:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
I š'a veliš trebat će nam prevodilac.
Ja idan danas Srbijance ne razumim dobro.
Mrzi me (mrsko mi, a zapravo je akuzativ od koga šta /mene me)
Kad čujem mrzi me da ovo uradim. .
Ću da uradim. Zamjenica lična izostavljena -.-
Bolje da se razdvojimo. Slažem se sa tobom bolje da se raziđemo jezički.

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jezik u BIH prije Turaka
PostPostano: 10 kol 2014, 21:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2011, 22:11
Postovi: 7986
Zanimljiva je cinjenica da su muslimani dobili svoj maternji jezik prije nego sto su postojali Bosnjaci,Muslimani,muslimani u BIH,...
Tesko je takvome jeziku odrediti ime, kad je imao ime prije nego su muslimani postali.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jezik u BIH prije Turaka
PostPostano: 10 kol 2014, 21:29 
Offline

Pridružen/a: 20 pro 2011, 19:02
Postovi: 8531
bezimeni12 je napisao/la:
Carmello Šešelj je napisao/la:
Reci koji kralj. :zubati


I još kaže da je to bugarštica zato što je Kraljević Marko iz Makedonije. :smijeh =))

Vidis da mu je srpski maternji jezik, a to je tesko za svariti.


Jure, probudi se.

:zubati

_________________
Oj Hrvati, svi na desno krilo....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jezik u BIH prije Turaka
PostPostano: 10 kol 2014, 21:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
Jel i tebe mrzi. :smijeh :smijeh :smijeh :smijeh :smijeh
Kad kaže mrzi me.slika

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jezik u BIH prije Turaka
PostPostano: 10 kol 2014, 21:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 vel 2012, 12:30
Postovi: 12935
Vujadin je napisao/la:
Mujo blene s penĐera u Đamiju. :zubati

Srbi su uvijek imali čist i zdrav govor, naročito u selima. Tamo gdje su imali dublje kontakte sa vama nažalost događalo se da poprime neke degenerativne jezične osobine. Ali to je prošlost.
Naša i vaša djeca više ne sjede u istim učionicama, niti se školuju zajedno. Kako godine budu prolazile razlike će biti sve veće i dublje, a kontakti sve slabiji.


Živa istina. Ako se i mešaju glasovi, to je odlika samo onih koji su veliki deo života proveli okruženi Muslimanima, Hrvatima ili živeli npr. u Sloveniji.

Odeš po selima zapadne Srbije, i izuzev par karakterističnih reči, čuješ grub, ali čist književni.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jezik u BIH prije Turaka
PostPostano: 10 kol 2014, 21:41 
Offline

Pridružen/a: 30 sij 2012, 17:47
Postovi: 4042
Koje su to degenerativne jezične osobine kod drugih naroda? I kako se oduprijeti toj pošasti? Mislim da odvojene škole, premda nužna mjera prevencije, nisu dovoljne, jer djeca degenerativni govor mogu čuti na ulici, u parku i slično, a to može djelovati pogubno.

_________________
(*_*)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jezik u BIH prije Turaka
PostPostano: 10 kol 2014, 21:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2014, 02:07
Postovi: 751
Lokacija: Planet Zemlja
Vujadin je napisao/la:

Kako tako teško savladavate svoj hrvatski jezik? :zubati

Citat:
Rezultati istraživanja na razini svih ispitanika pokazuju: 76% od 226 ispitanika ima tronaglasni sustav (dugosilazni, dugouzlazni i jedan kratki neodređenoga tona, ali najčešće ostvaren u silaznoj jezgri kao kratkosilazni), 90% puta ispitanici su izgovarali ije kao je, istih 90% ispitanika izgovarali su podjednako glasove č i ć.


http://www.glas-koncila.hr/index.php?op ... s_ID=12245

Četrdeset čavki čučavki čuči na Ćamilovim čamčićima. :D
Četiri čavčića na čunčiću čučeći cijuču. :D

Koliko Bošnjaka i Hrvata može ovo da izgovori po standardu? :zubati :zubati :zubati


A vi odlično savladavate vaš srpski :zubati




_________________
Došao je tiho i ušao u legendu


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jezik u BIH prije Turaka
PostPostano: 10 kol 2014, 21:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2014, 02:07
Postovi: 751
Lokacija: Planet Zemlja
Moglo bi se ovako do sutra:


_________________
Došao je tiho i ušao u legendu


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 370 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 15  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 111 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO