HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 29 ožu 2024, 00:40.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 69 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Komunisti
PostPostano: 14 kol 2015, 20:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 ruj 2009, 09:10
Postovi: 4387
Lokacija: Grobnik
Ateist je napisao/la:
Pa službena zastava SRH bila je crven-bijeli-plavi s petokrakom. U hrvatskim krajevima koje je zaposjela Italija narod je išao u partizane ne iz komunističkog uvjerenja nego čisto radi obrane svojih domova. Nije im se pružila mogućnost biti ustaše jer ustaša tamo nije ni bilo. To je bila Kraljevina Italija, a ne NDH. dane-croatia tvrdi da su muslimani iz Novopazarskog sandžaka Hrvati, a da komunisti katoličkih imena i prezimena iz hrvatskih krajeva i često u rodbinskim vezama s ustašama nisu Hrvati.


Gdje sam ja rekao da komunisti nisu Hrvati? Ja sam samo rekao da nisu dovoljno veliki Hrvati jerbo se nisu zalagali za samostalnu Hrvatsku. A ako se netko pokajao 91., svaka mu čast. Čemu razprava ako ne štiješ proslove od drugoga?
A jedan Sandžaklija Sulejman Pačariz je zajamčano veći Hrvat i od Andrije Hebranga (najvećeg komunističkog Hrvatine), ali ako sad ovdje prieđete još i na muslimane, morat ću odustati jerbo nemam snage niti vremena voditi bitku u odnosu 1 naprama 20.

_________________
RH-BiH-Sandžak-Sriem-Boka Kotorska-Trst
KREPAT MA NE MOLAT
http://hrvatska-bosna.eu5.org/znanost/zamjena_zarulje-prednje_kratko_svietlo-reno_clio_3.pdf


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Komunisti
PostPostano: 14 kol 2015, 21:24 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 35609
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Dane oprosti ali stvarno si u nekom paralelnom svemiru, Sulejman Hrvat.
Pa evo imaš na forumu amidzu kojemu je dedo bio podrinjskom ustaša pa vidiš kakva mu stajališta ima unuk, nažalost takva je većina muslimana i onda i sada jer očito nisi upoznat sa stanjem u Bosni nakon pisma muslimana Hitleru da im omogući da uspostave muslimansku državu i deportiraju katolike i pravoslavce, stanje je bilo pred pucanjem tako da su intervenirali Nijemci i muslimane prebacili pod svoju nadležnost zloglasnog SS-a.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Komunisti
PostPostano: 14 kol 2015, 21:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 lis 2014, 09:58
Postovi: 2352
Lokacija: Република Српска/Republika Srpska
dane,
ako u potpis ubacite i jedan srpski grb, ja prelazim na Vašu stranu. Lakše mi je prihvatiti da su Sandžaklije Hrvati nego Bošnjaci (buni me ime)

_________________
Za dobar zivot nije rodjen svako


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Komunisti
PostPostano: 14 kol 2015, 21:33 
Offline

Pridružen/a: 20 pro 2011, 19:02
Postovi: 8531
totem je napisao/la:
Mani se relativizacije. Otisli su u partizane, nosili zvijezdu na kapi, i samim time podrzali komunizam i Tita.Cim su obukli tu odoru, jasno je na cijoj su strani bili. Toliko. Tito svojim diplomatskim umjecem je vratio dijelove dalmacije, te Istru. Nitko prije toga nije sanjao za Istru.
Dakle Tito naspram Pavelica, za Hrvatsku na duzoj stazi je uradio tisucu puta vise.
A te budalastine Drina i slicne gluposti...To neka ostane za one sto sanjaju otvorenih ociju. Na Drini imas dva druga naroda sto zive, nema tamo ni h od Hrvata. Ta dva naroda ocima ne mogu da vide Hrvate.


Kakvo diplomatsko umijece Broza, pa neznas onu njegovu da dalmatinske brigade ne tribaju nikakvu pomoc, sami sebi dovoljni, ali zato ih posla veleum u Bosnu i Sloveniju da se biju za tamosnje lokalce, i tudji interes. Slovenska zahvalnost prsti do neba, pokrali bi nas prije nego sto si keks reka. Kakav Broz, onaj guzonja.

_________________
Oj Hrvati, svi na desno krilo....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Komunisti
PostPostano: 14 kol 2015, 21:39 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 35609
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Dva kretena kojima je vlastiti interes bio ispred nacionalnog, obični diktatori i koljači za vlast.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Komunisti
PostPostano: 14 kol 2015, 21:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 lis 2014, 09:58
Postovi: 2352
Lokacija: Република Српска/Republika Srpska
Joj, šta bi bilo da su Četalji i Uje nadjačali Partizane? Kako bi se ovaj forum danas zvao?

_________________
Za dobar zivot nije rodjen svako


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Komunisti
PostPostano: 14 kol 2015, 21:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 ruj 2009, 09:10
Postovi: 4387
Lokacija: Grobnik
Što se tiče hrvatstva komunista, jedino im priznajem da su 1991. komunisti koji su prešli u HDZ postali veći Hrvati i od kralja Tomislava.
Mislim da sam drugo sve već rekao, pak tko želi neka štije, a ja se tu više nemam volje dokazivati nešto što je očito samo po sebi.

_________________
RH-BiH-Sandžak-Sriem-Boka Kotorska-Trst
KREPAT MA NE MOLAT
http://hrvatska-bosna.eu5.org/znanost/zamjena_zarulje-prednje_kratko_svietlo-reno_clio_3.pdf


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Komunisti
PostPostano: 15 kol 2015, 09:53 
Offline

Pridružen/a: 22 vel 2012, 15:06
Postovi: 2840
dane-croatia je napisao/la:
Što se tiče hrvatstva komunista, jedino im priznajem da su 1991. komunisti koji su prešli u HDZ postali veći Hrvati i od kralja Tomislava.
Mislim da sam drugo sve već rekao, pak tko želi neka štije, a ja se tu više nemam volje dokazivati nešto što je očito samo po sebi.


Ne postoje veći ili manji Hrvati, ili si Hrvat ili nisi. Hrvatstvo se ne stupnjuje. Komunisti su bili Hrvati i samim time besmisleno je reći da su počinili masovne zločine nad hrvatskim narodom. Nisu ubijali ljude samo zato što su Hrvati, jer bi onda morali pobiti sami sebe. Ubijali su sunarodnjake zato što su ustaše ili simpatizeri ustaša.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Komunisti
PostPostano: 25 kol 2015, 16:10 
Offline

Pridružen/a: 19 kol 2015, 11:38
Postovi: 3881
Ne mislim ući u raspravu jer ovakve rasprave nikad ni nigdje nisu završene samo ilustracija kad su mog djeda pitali zašto je odabrao Tita a ne Pavelića on je odgovorio da kad je išao u rat nije niti čuo za tu dvojicu nego samo da se ide boriti protiv Talijana koji su okupirali selo.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Komunisti
PostPostano: 25 kol 2015, 16:55 
Offline

Pridružen/a: 30 sij 2012, 17:47
Postovi: 4042
Kaftanzoglio je napisao/la:
Ne mislim ući u raspravu jer ovakve rasprave nikad ni nigdje nisu završene samo ilustracija kad su mog djeda pitali zašto je odabrao Tita a ne Pavelića on je odgovorio da kad je išao u rat nije niti čuo za tu dvojicu nego samo da se ide boriti protiv Talijana koji su okupirali selo.


Bošnjak iz Dalmacije/Istre? :001_rolleyes

_________________
(*_*)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Komunisti
PostPostano: 25 kol 2015, 17:02 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 35609
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Prije Sandžak, on je bio pod direktnom talijanskom upravom.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Komunisti
PostPostano: 25 kol 2015, 17:11 
Offline

Pridružen/a: 19 kol 2015, 11:38
Postovi: 3881
Divlja svinja5 je napisao/la:
Kaftanzoglio je napisao/la:
Ne mislim ući u raspravu jer ovakve rasprave nikad ni nigdje nisu završene samo ilustracija kad su mog djeda pitali zašto je odabrao Tita a ne Pavelića on je odgovorio da kad je išao u rat nije niti čuo za tu dvojicu nego samo da se ide boriti protiv Talijana koji su okupirali selo.


Bošnjak iz Dalmacije/Istre? :001_rolleyes



Nisam pregledavao tvoje postove da shvatim je li to ozbiljno pitanje ili ironija na ove što im se Bošnjaci priviđaju svuda, čak i da odu na Mars živjeti i tamo bi pričali o hordama Bošnjaka koje nadiru.
Da, radi se o Dalmaciji.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Komunisti
PostPostano: 26 kol 2015, 04:03 
Offline

Pridružen/a: 18 srp 2015, 13:47
Postovi: 15
Dane ti si legenda na youtubu, pregledavao sam tvoje clipove i prije više godina.
Vidim da si i ti počeo padati na komunističku propagandu danas ovdje, šteta je to sve ..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Komunisti
PostPostano: 26 kol 2015, 06:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 ruj 2009, 09:10
Postovi: 4387
Lokacija: Grobnik
Barry. je napisao/la:
Dane ti si legenda na youtubu, pregledavao sam tvoje clipove i prije više godina.
Vidim da si i ti počeo padati na komunističku propagandu danas ovdje, šteta je to sve ..


Hvala na pohvali što se tiče youtube-a, ali ne vjerujem da ću imati više vremena za objave novih slikopisnih uradaka.
A zašto misliš da sam počeo padati na komunističku promičbu?

_________________
RH-BiH-Sandžak-Sriem-Boka Kotorska-Trst
KREPAT MA NE MOLAT
http://hrvatska-bosna.eu5.org/znanost/zamjena_zarulje-prednje_kratko_svietlo-reno_clio_3.pdf


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Komunisti
PostPostano: 26 kol 2015, 15:43 
Offline

Pridružen/a: 19 kol 2015, 11:38
Postovi: 3881
dane-croatia je napisao/la:
Barry. je napisao/la:
Dane ti si legenda na youtubu, pregledavao sam tvoje clipove i prije više godina.
Vidim da si i ti počeo padati na komunističku propagandu danas ovdje, šteta je to sve ..


Hvala na pohvali što se tiče youtube-a, ali ne vjerujem da ću imati više vremena za objave novih slikopisnih uradaka.
A zašto misliš da sam počeo padati na komunističku promičbu?


Pozdrav susjed,
sigurno su i tebi pripisivali da si vehabija zbog ovih potpisa.

a što reći o komunizmu ili o frakcijama na koje se partija raspala , a zovu se HDZ i SDP. Prije svega kod nas je članstvo u partiji metoda dobivanja dobrog posla, stana (ako treba i tuđeg), napredovanja u svakom pogledu pa se uopće ne može razgovarati u sukobu ideja i ideologija jer bi svi ljudi koji su bili članovi KP, HDZ ili SDP samo iz ideala, a bez ikakve materijalne koristi stali pod jednu krušku.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Komunisti
PostPostano: 27 kol 2015, 00:41 
Offline

Pridružen/a: 18 srp 2015, 13:47
Postovi: 15
dane-croatia je napisao/la:
Barry. je napisao/la:
Dane ti si legenda na youtubu, pregledavao sam tvoje clipove i prije više godina.
Vidim da si i ti počeo padati na komunističku propagandu danas ovdje, šteta je to sve ..


Hvala na pohvali što se tiče youtube-a, ali ne vjerujem da ću imati više vremena za objave novih slikopisnih uradaka.
A zašto misliš da sam počeo padati na komunističku promičbu?

Pa nisi više aktivan, spominješ partizane u Splitu a zaboravljaš da su pobili više Hrvata nego Turci u 500 godina banditi komunistički


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Komunisti
PostPostano: 27 kol 2015, 07:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 ruj 2009, 09:10
Postovi: 4387
Lokacija: Grobnik
Barry. je napisao/la:
dane-croatia je napisao/la:

Hvala na pohvali što se tiče youtube-a, ali ne vjerujem da ću imati više vremena za objave novih slikopisnih uradaka.
A zašto misliš da sam počeo padati na komunističku promičbu?

Pa nisi više aktivan, spominješ partizane u Splitu a zaboravljaš da su pobili više Hrvata nego Turci u 500 godina banditi komunistički


Čuj, što se tiče djelatnosti ne možeš uzporediti nekad i danas. Danas imam obitelj, tako da nakon posla dielim sa ženom kućne obveze i bavljenje sa djetetom, a cjelokupna djelatnost mi je svedena na to da na par časaka prolistam svemrežje i tu napišem koju rieč. Tu i tamo ulete mama i punica pak dobijem koji trenutak više. Ove godine sam uspio i na Bleiburg zahvaljujući dobroj volji punice da pomogne oko malog.
Nekad sam imao liepu plaću, a živio kod roditelja, pak je to onda bila sasvim druga stvar što se tiče slobodnog vremena.

Prijatelju, što se tiče stavova, nisam promienio u podpunosti ništa, osim što sam možda postao mehkši i uljudniji. Za Split ne znam o partizanima iz prve ruke, ali za Primorje i Istru znam, tako da sam za Split samo predpostavio da je bilo slično kano i u Istri što se tiče partizana jerbo niti tamo nije bila NDH. Jedno su komunističke glavešine, a drugo običan nepismeni istarski Hrvat koji samo želi skinuti talijansku tlaku sa sebe i gleda tko će mu u tome pomoći. Pak i istarsko svećenstvo je bilo dobro s partizanima do negdje 1944. Ne znam da li smo se imali prilike upoznat uživo ili znaš neke moje poznanike, ali u svezi istarskih partizana nikad nisam imao drugčije mišljenje, to pitaj svakoga.
A što se tiče obćenito partizana, činjenica jest da su bili gori i od Turaka po Hrvate, ali eto i tu ima proturječnosti u pojedinim slučajevima.

_________________
RH-BiH-Sandžak-Sriem-Boka Kotorska-Trst
KREPAT MA NE MOLAT
http://hrvatska-bosna.eu5.org/znanost/zamjena_zarulje-prednje_kratko_svietlo-reno_clio_3.pdf


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Komunisti
PostPostano: 28 kol 2015, 13:42 
Offline

Pridružen/a: 22 vel 2012, 15:06
Postovi: 2840
Pa partizani su sami bili Hrvati, to je ključno. Nisu ubijali ljude samo zato što su Hrvati, jer da je tako morali bi pobiti sami sebe.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Komunisti
PostPostano: 29 kol 2015, 10:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 ruj 2009, 09:10
Postovi: 4387
Lokacija: Grobnik
Ateist je napisao/la:
Pa partizani su sami bili Hrvati, to je ključno. Nisu ubijali ljude samo zato što su Hrvati, jer da je tako morali bi pobiti sami sebe.


Bili su Hrvati i oni koji su ubili zadnjeg hrvatskog kralja Petra Svačića (i vjerojatno nisu to skrivali), bili su Hrvati i brojni mađaroni u 19. stoljeću. Drugim riečima, primjeri Hrvata za koje se reče da su u službi protivnika hrvatskog naroda, a to što se takvi u službi tuđinaca i dalje nazivaju Hrvatima samo daje dodatno pravo tuđincima da Hrvate dodatno zlostavljaju. Naravno, ovo što sam napisao se odnosi izključivo na komuniste (a ne obične ljude) koji i nakon 1945. nisu skužili za što su se partizani zapravo borili.

_________________
RH-BiH-Sandžak-Sriem-Boka Kotorska-Trst
KREPAT MA NE MOLAT
http://hrvatska-bosna.eu5.org/znanost/zamjena_zarulje-prednje_kratko_svietlo-reno_clio_3.pdf


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Komunisti
PostPostano: 29 kol 2015, 13:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 sij 2010, 18:33
Postovi: 4967
Lokacija: Capica curica kaze Tetovo
Dane, lupetaj koliko god htio, ali cinjenica, i to nedvojbena je da bas pod tim komunistima su svi Hrvati zivjeli u istoj drzavi. Sto nije bio slucaj prije toga.
I da su mogli koristiti svoj Hrvatski jezik diljem cijele drzave. Zvane Jugoslavija. A to sto su ganjale ustase...Isto su cinili i ustase nad komunistima.
Pravi pecat Hrvatske neovisnosti je dao AVNOJ, cije odluke su dale sve odlike da danas Hrvatska moze biti neovisna drzava.
Jebes NDH, kada nije mogla sa svim tim naoruzanjem od Njemaca da primiri ustanike. 80% slobodne teritorije u ex JU je bilo na teritoriji NDH. Partizani bili vodjeni sposobnijim ljudima, imali fanaticnije vojnike, discipliniraniji...dokazalo se. Ustase nisu htjeli niti da probaju braniti stolni grad 45 godine. Daj molim te.

_________________
Gospodja ministarka, gdje li sam je vidio...Obozavam tu komediju, osobito kada je Seka Sabljic glumi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Komunisti
PostPostano: 29 kol 2015, 13:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 sij 2010, 18:33
Postovi: 4967
Lokacija: Capica curica kaze Tetovo
Mogu zamisliti ustase u ulozi komunista. Ganjani od svih...,Ustvari probali sa krizarima....

_________________
Gospodja ministarka, gdje li sam je vidio...Obozavam tu komediju, osobito kada je Seka Sabljic glumi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Komunisti
PostPostano: 29 kol 2015, 14:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2011, 22:11
Postovi: 7952
U istoj drzavi su zivjeli i za vrijeme AU gdje domoljubi nisu bili proganjani.
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Komunisti
PostPostano: 29 kol 2015, 15:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 sij 2010, 18:33
Postovi: 4967
Lokacija: Capica curica kaze Tetovo
bezimeni12 je napisao/la:
U istoj drzavi su zivjeli i za vrijeme AU gdje domoljubi nisu bili proganjani.
slika



Da, 30 godina. Samo ja ne vidim cjelovitost Hrvatske u toj drzavi. Dio Hrvatske u Austriji, dio Hrvatske pod Madjarima. Uopce ti nije adekvatna usporedba.
Jesu li imali granicu? Koji je bio stolni grad???

_________________
Gospodja ministarka, gdje li sam je vidio...Obozavam tu komediju, osobito kada je Seka Sabljic glumi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Komunisti
PostPostano: 29 kol 2015, 15:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2011, 22:11
Postovi: 7952
totem je napisao/la:
bezimeni12 je napisao/la:
U istoj drzavi su zivjeli i za vrijeme AU gdje domoljubi nisu bili proganjani.
slika



Da, 30 godina. Samo ja ne vidim cjelovitost Hrvatske u toj drzavi. Dio Hrvatske u Austriji, dio Hrvatske pod Madjarima. Uopce ti nije adekvatna usporedba.
Jesu li imali granicu? Koji je bio stolni grad???

Granica bila na Drini.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Komunisti
PostPostano: 29 kol 2015, 15:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 sij 2010, 18:33
Postovi: 4967
Lokacija: Capica curica kaze Tetovo
Mislio sam na 30 godina skupa sa Hrvatima iz Bosne.

_________________
Gospodja ministarka, gdje li sam je vidio...Obozavam tu komediju, osobito kada je Seka Sabljic glumi.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 69 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 54 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO