HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 15:21.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 119 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Mit o tamnom dobu,zaostalost europe u vrijeme krizarskih ratova te tolerantni islamski svijet
PostPostano: 01 vel 2016, 17:54 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 35586
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Jedini progon je Sefarda iz Španjolske, a teorije znači Sefardi su pravi a Aškenazi krivi Židovi.

Sefardi su muslimanski Židovi, odnosno oni koji su živjeli pod muslimanskom vlašću, normalno da će pobjeći tamo gdje se ugodnije osjećaju.

Aškenazi su potomci turkijskih Kazara i većinom kavkaških naroda koji su primili judaizam.

Sefardi većinom imaju ibersko porijeklo.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mit o tamnom dobu,zaostalost europe u vrijeme krizarskih ratova te tolerantni islamski svijet
PostPostano: 01 vel 2016, 17:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
@granica

Pa i siljati minareti asociraju na zlobu. Samo ste unakazili vizantijske arhitektonske ideje koje ste pokrali.

I gotika i minareti, svojim strminama i siljatoscu imaju tu nesto napeto u sebi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mit o tamnom dobu,zaostalost europe u vrijeme krizarskih ratova te tolerantni islamski svijet
PostPostano: 01 vel 2016, 17:56 
Offline

Pridružen/a: 17 ruj 2015, 13:47
Postovi: 3605
Vujadin je napisao/la:
@ Pa i siljati minareti asociraju na zlobu. Samo ste unakazili vizantijske arhitektonske ideje koje ste pokrali.

I gotika i minareti, svojim strminama i siljatoscu imaju tu nesto napeto u sebi.


Znao sam da ce se naci - ako vec ne glupi Hrvat, onda neki Srbin da kenja. Nisam uopste mislio na katedrale kao katedrale..dakle na katolicke katedrale same po sebi, vec ISKLJUCIVO na tu u KELNU. Otidji, nabijem te na ***, udji, razgledaj, i uvjeri se. GOTIKA! Ja simpatisem pomalo sa satanistickom muzikom pa mi se svidjelo praaaaaaaaaaaaaao.


_________________
Recte facti fecisse merces est.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mit o tamnom dobu,zaostalost europe u vrijeme krizarskih ratova te tolerantni islamski svijet
PostPostano: 01 vel 2016, 17:58 
Offline

Pridružen/a: 17 ruj 2015, 13:47
Postovi: 3605
I sta meni govoris da sam ja unakazio?? :D Cuj ja unakazio vizantsku kulturu. De se saberi.

_________________
Recte facti fecisse merces est.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mit o tamnom dobu,zaostalost europe u vrijeme krizarskih ratova te tolerantni islamski svijet
PostPostano: 01 vel 2016, 18:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
granica je napisao/la:
I sta meni govoris da sam ja unakazio?? :D Cuj ja unakazio vizantsku kulturu. De se saberi.


Pa vi Turci i Muslimani. Nabili one uske siljate nakaze uz Svetu Sofiju. Pokvarili njen sklad i harmoniju.

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mit o tamnom dobu,zaostalost europe u vrijeme krizarskih ratova te tolerantni islamski svijet
PostPostano: 01 vel 2016, 18:08 
Offline

Pridružen/a: 05 lis 2014, 15:40
Postovi: 3307
Lokacija: S forumaššem na sunećenju.
Sada je još ljepša i veličanstvenija. Bez munara bi bila kao hram svetosavski u bg. Sada je stvarno skladna i estetična.

_________________
A nation which makes the final sacrifice for life and freedom does not get beaten.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mit o tamnom dobu,zaostalost europe u vrijeme krizarskih ratova te tolerantni islamski svijet
PostPostano: 01 vel 2016, 18:09 
Offline

Pridružen/a: 17 ruj 2015, 13:47
Postovi: 3605
Vujadin je napisao/la:
granica je napisao/la:
I sta meni govoris da sam ja unakazio?? :D Cuj ja unakazio vizantsku kulturu. De se saberi.


Pa vi Turci i Muslimani. Nabili one uske siljate nakaze uz Svetu Sofiju. Pokvarili njen sklad i harmoniju.

slika



Ko mi bolan? Pa Bosnjaci su konvertirali na islam tek nakon sto su Osmanlije pokarali Vizantiju dekadentnu (i bilo je krajnje vrijeme, hocu reci isteko rok..ko sto i istice velikim carstvima kad tad). A isto tako meni se u ovom slucaju obracati sa "VI", meni koji sam rodjen 400 godina nakon sto je pala truhla Vizantija, pokazuje do koje mjere ti je unakazeno razmisljanje. Opet, de se saberi. Znam, Srbin si, ali saberi se.

_________________
Recte facti fecisse merces est.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mit o tamnom dobu,zaostalost europe u vrijeme krizarskih ratova te tolerantni islamski svijet
PostPostano: 01 vel 2016, 18:11 
Offline

Pridružen/a: 17 ruj 2015, 13:47
Postovi: 3605
Amidza je napisao/la:
Sada je još ljepša i veličanstvenija. Bez munara bi bila kao hram svetosavski u bg. Sada je stvarno skladna i estetična.


Zaista jeste. Mnogo ljepsa s munarama. Kad pogledas bez munara tacno osjetis da nesta fali u arhitektonskom smislu rijeci. Bez munara ko bik bez rogova. Ne kazem to sad zato sto sam Bosnjak vec zato sto je to zaista tako. Bio tamo, dugo, zaista dugo razgledao.

_________________
Recte facti fecisse merces est.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mit o tamnom dobu,zaostalost europe u vrijeme krizarskih ratova te tolerantni islamski svijet
PostPostano: 01 vel 2016, 18:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
Pogledaj tu ljepotu, te kupole i svodove, tu sirinu.

slika

I onda ko zadnji primitivac nabijes siljate rakete okolo da strce kao neka karikatura. :mad


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mit o tamnom dobu,zaostalost europe u vrijeme krizarskih ratova te tolerantni islamski svijet
PostPostano: 01 vel 2016, 18:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 lis 2013, 21:41
Postovi: 9853
Robbie MO je napisao/la:
Činjenica je da su europska poganska društa (Grci, Rimljani) bili visoka civilizacija u odnosu na ono što je došlo od cara Dioklecijana pa nadalje.

Nakon što je praznovjerje koje je došlo s istoka i privremeno zaludilo Europu stavljeno u drugi plan (renesansa i humanizam), Europa se ponovno uzdiže, postaje dominantna u svijetu i počinje cijelom planetu nametati svoju kulturu i kolonizirati.

Dakle, period od 4. do 14. stoljeća, zaista jest jedna velika rupa u kulturi, znanosti itd. i period kada su čak i Arapi bili napredniji, što nije za neku pohvalu.

Ne kažem da ništa dobroga nije došlo iz tog perioda, ali da se radi o jednom vidljivom velikom usporavanju, koje je trajalo tisuću godina, u jednom isključivom društvu utemeljenom na institucionaliziranom praznovjerju, to je sasvim jasno kada se na papir stavi 100 najvećih postignuća ljudskog roda do 19. stoljeća.


Veliki promašaj. To je razdoblje bilo vrlo dinamično, tad su osnovana i prva sveučilišta u to vrijeme.

Razlog zašto se zove mračni je prosto što nema mnogo povijesnih izvora o tom vremenu. To je jedini i isključivi razlog. Popularno vjerovanje o zaostalosti ljudi tog vremena je odvratna izmišljotina Luterovih sljedbenika, otpadnika od Svete Matere Crkve. Laž je njima svojstvena, i nema protestantske nauke bez laži. Cijeli period dominacije jedine prave vjere oni su označili kao mračno; križare okarakterizirali kao koljače, a arapski polusvijet kao utjelovljenje moralnih vrlina; najmilostiviji sud onog vremena - Svetu Inkviziciju, okarakterizirali su kao najokrutniji. Na njima je odgovornost za smrt milijuna u vjerskim ratovima koje su izazvali svojim lažima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mit o tamnom dobu,zaostalost europe u vrijeme krizarskih ratova te tolerantni islamski svijet
PostPostano: 01 vel 2016, 18:16 
Offline

Pridružen/a: 17 ruj 2015, 13:47
Postovi: 3605
Nemas pojma Vuadine, zaista ne znas sta valja.

_________________
Recte facti fecisse merces est.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mit o tamnom dobu,zaostalost europe u vrijeme krizarskih ratova te tolerantni islamski svijet
PostPostano: 01 vel 2016, 18:18 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 35586
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
A ja Sofija je arhitektonsko čudo, najveća kupola toga doba, remek djelo bizantske arhitekture, tko bi rekao da je izgrađena u 6. st.

Amidza ne baljezgaj, arhitektonski je uništena kao granada džamija.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mit o tamnom dobu,zaostalost europe u vrijeme krizarskih ratova te tolerantni islamski svijet
PostPostano: 01 vel 2016, 18:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
granica je napisao/la:
Bez munara ko bik bez rogova.

Nemas pojma Vuadine, zaista ne znas sta valja.


Mda, nista bez rogova. Al bas si dobar izraz iskoristio - rogovi.

Zna se KO ima rogove.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mit o tamnom dobu,zaostalost europe u vrijeme krizarskih ratova te tolerantni islamski svijet
PostPostano: 01 vel 2016, 18:27 
Offline

Pridružen/a: 17 ruj 2015, 13:47
Postovi: 3605
Meni se danas nesto neda ali slusajte Tutu dzeco. On je od svih forumskih hibipovjesnicara najuvjerljiviji i najobjektivniji i najcitaniji. A i trudi se.

Dakle ima takoreci moju presutnu podrsku.

_________________
Recte facti fecisse merces est.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mit o tamnom dobu,zaostalost europe u vrijeme krizarskih ratova te tolerantni islamski svijet
PostPostano: 01 vel 2016, 18:28 
Offline

Pridružen/a: 17 ruj 2015, 13:47
Postovi: 3605
Vujadin je napisao/la:
granica je napisao/la:
Bez munara ko bik bez rogova.

Nemas pojma Vuadine, zaista ne znas sta valja.


Mda, nista bez rogova. Al bas si dobar izraz iskoristio - rogovi.

Zna se KO ima rogove.


Jbg Vujadine ti jednostavno ne mozes biti normalan i objektivan jer si Srbin nacionalista. Razumijes o cemu govorim? Hocu reci, ti ces uvijek nagoniti vodu na ono sto smatras svojim mlinom i vazda ce ti se jebati za cinjenicama.

Slusaj i ti Tutu.

_________________
Recte facti fecisse merces est.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mit o tamnom dobu,zaostalost europe u vrijeme krizarskih ratova te tolerantni islamski svijet
PostPostano: 01 vel 2016, 18:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 lis 2013, 21:41
Postovi: 9853
Moram da kažem da minareti ne smetaju Aja Sofiji. Čak je El Fatih ostavio freske, iako je to protivno islamskom nauku.

Bizantinci, aliti Rimljani, sami su krivi za minarete. Da nije bilo unutarnjih sukoba u Rimu, on nikad ne bi pao.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mit o tamnom dobu,zaostalost europe u vrijeme krizarskih ratova te tolerantni islamski svijet
PostPostano: 01 vel 2016, 18:37 
Offline

Pridružen/a: 21 stu 2015, 17:34
Postovi: 3541
Lokacija: Folklorni srboćetnik, praktični muslimanski Bunjevac
Vujadin je napisao/la:
Pogledaj tu ljepotu, te kupole i svodove, tu sirinu.

slika

I onda ko zadnji primitivac nabijes siljate rakete okolo da strce kao neka karikatura. :mad


Turci su na Partenon metnuli minaret, ne li na Aja Sofiju.

_________________
Robi lopove vrati bodove!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mit o tamnom dobu,zaostalost europe u vrijeme krizarskih ratova te tolerantni islamski svijet
PostPostano: 01 vel 2016, 18:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ožu 2015, 21:56
Postovi: 5046
BBC je napisao/la:
Robbie MO je napisao/la:
Činjenica je da su europska poganska društa (Grci, Rimljani) bili visoka civilizacija u odnosu na ono što je došlo od cara Dioklecijana pa nadalje.

Nakon što je praznovjerje koje je došlo s istoka i privremeno zaludilo Europu stavljeno u drugi plan (renesansa i humanizam), Europa se ponovno uzdiže, postaje dominantna u svijetu i počinje cijelom planetu nametati svoju kulturu i kolonizirati.

Dakle, period od 4. do 14. stoljeća, zaista jest jedna velika rupa u kulturi, znanosti itd. i period kada su čak i Arapi bili napredniji, što nije za neku pohvalu.

Ne kažem da ništa dobroga nije došlo iz tog perioda, ali da se radi o jednom vidljivom velikom usporavanju, koje je trajalo tisuću godina, u jednom isključivom društvu utemeljenom na institucionaliziranom praznovjerju, to je sasvim jasno kada se na papir stavi 100 najvećih postignuća ljudskog roda do 19. stoljeća.


Nema nikakve vze sa tim. Europa se poslije Rimljana podijelila na male kraljevine i više nisu imali silu da idu po svijetu i pljačkaju bogatstva za svoju veliku civilizaciju. Ne toliku kao Rimljani, koji nisu ni imali konkurenciju tada.


evo ovo je ves skrenila tema di netreba.. nema veze ja sam tolerantan hehe i ovome sam tio pricat neznam oceteli me pratit

u antici smo imali jako razlicite lokalne kulture po cijelom svijetu npr. europa:Kelti sa svojom religijom,nosnjama,jezikom pa germane sa svojim drucijim bogovima i oblacenjem i jezikom pa dole italska etno lingvisticna skupina

orijent: egipcani vrlo specificni,odlican primjer oni su u svoju kulturu uvukli sva obiljezja tog egipatskog podrucja i u hijeroglifima i u vjerovanjima(interpretacija svemira)

perzijancI,sumerani,hetiti,izraeliti........

juzna amerika:brojna plemena indijanska di svako pleme u svoju kulturu inkorporira od perja do krzana zivotinjskih lokalnih

indija i kina da nenabrajam imaju i kod nas delmati koji su se oblacili kompletno u ovcja krzna!


e sad u europi je bilo tako dok nisu rimljani sve pokorili romanizirali to je nekakva preteca globalizacije ali kad su oni kako se kod nas kaz propali naselili ta podrucja raznorazni narodi neki pogani neki arijanski krscani neki klasicni neki savenski pogani i sad 200 godina kasnije svi imaju ista pisma vise meanje istu religiju istu heraldicku kulturu iste vojne taktie vise manje,samo jezici razliciti,kad pogledam ilustracije srednjevjekovne one rane.. sve jedan te sti stil

kako to da ti narodi nisu razvili svoe kulture?cak i oni madjari isto sve imaju ko i spanjolci,njemci,hrvati iste kule iste katedrale sve skoro pa isto,jeli to krscanstvo napravilo?ili je to samoasimilacija u ostatke rimskog castva?

_________________
Muslimani su nastali, kada je Bosna nestala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mit o tamnom dobu,zaostalost europe u vrijeme krizarskih ratova te tolerantni islamski svijet
PostPostano: 01 vel 2016, 18:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
Tuta je napisao/la:
Bizantinci, aliti Rimljani, sami su krivi za minarete. Da nije bilo unutarnjih sukoba u Rimu, on nikad ne bi pao.


Mislite, da ga nisu Zapadnjaci u krstaskim pohodima zauzimali i spaljivali, i tako znatno oslabili mogucnost odbrane od Turaka.

http://en.wikipedia.org/wiki/Siege_of_C ... ople_(1204)
http://en.wikipedia.org/wiki/Siege_of_C ... ople_(1235)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mit o tamnom dobu,zaostalost europe u vrijeme krizarskih ratova te tolerantni islamski svijet
PostPostano: 01 vel 2016, 18:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58266
Lokacija: DAZP HQ


Svakako pogledati, razbija muslimanske ublehe.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mit o tamnom dobu,zaostalost europe u vrijeme krizarskih ratova te tolerantni islamski svijet
PostPostano: 01 vel 2016, 18:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 lis 2013, 21:41
Postovi: 9853
Amidza je napisao/la:
Arapi su sačuvali grčko znanje. A Turci pružili utoçište židovima kada je ih je čitava kršćanska ojropa progonila.


Grčko znanje su sačuvale istočne kršćanske crkve, te kojekakvi nestorijanci, gregorijanci i ostali krivovjerci. Sirija je bila obrazovni i kulturni centar čitavog kršćanskog svijeta. Arapskim osvajanjem Sirije kršćanstvu je nanesen najteži udarac, čitavih 6 stoljeća kršćanstvo je bilo pod masovnom islamskom invazijom. Islamski svijet nije zaslužan za očuvanje antičke mudrosti, već kršćanski manastiri na istoku.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mit o tamnom dobu,zaostalost europe u vrijeme krizarskih ratova te tolerantni islamski svijet
PostPostano: 01 vel 2016, 18:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ožu 2015, 21:56
Postovi: 5046
Vujadin je napisao/la:
Robbie MO je napisao/la:
Činjenica je da su europska poganska društa (Grci, Rimljani) bili visoka civilizacija u odnosu na ono što je došlo od cara Dioklecijana pa nadalje.

Nakon što je praznovjerje koje je došlo s istoka i privremeno zaludilo Europu stavljeno u drugi plan (renesansa i humanizam), Europa se ponovno uzdiže, postaje dominantna u svijetu i počinje cijelom planetu nametati svoju kulturu i kolonizirati.

Dakle, period od 4. do 14. stoljeća, zaista jest jedna velika rupa u kulturi, znanosti itd. i period kada su čak i Arapi bili napredniji, što nije za neku pohvalu.

Ne kažem da ništa dobroga nije došlo iz tog perioda, ali da se radi o jednom vidljivom velikom usporavanju, koje je trajalo tisuću godina, u jednom isključivom društvu utemeljenom na institucionaliziranom praznovjerju, to je sasvim jasno kada se na papir stavi 100 najvećih postignuća ljudskog roda do 19. stoljeća.


Grcka i Rim su tek manji dio Evrope kao kontinenta. A i neki dijelovi, poput Britanije bili su rimska periferna provincija, manje bitna od recimo Egipta i doline Nila. Najveci dio Evrope je potpuno "u mraku" do velikih geografskih otkrica Novog Svijeta, kada se ekonomsko teziste prebacuje sa Mediterana na Zapadnu Evropu i Atlantik.

Cak bi se moglo reci da je obicnom stanovniku u Njemackoj, Poljskoj, Irskoj, Skandinaviji, Rusiji (prostor van rimske civilizacije) bilo bolje u rodovsko-plemenskim drustvima nego u srednjem vijeku - bar su imali slobodu. U srednjem vijeku postaju kmetovi (malo blazi robovi) i zivot provode u strahu od pakla i apokalipse.


pa ostatak svijeta ima robstvo,pazi kvaliteta zivota za seljake je na najvecem stupnju negdje u europi,dakle do tada nijedni seljaci na planeti nisu tako dobro zivili ko ta nastambina sta su je arheolozi pronasli arapi su tad imali roblje

jos ima i mit o prljavim europljanima,europa nije bila prljava dok nije dosla pod utjecaj tih nekih vjerovanja o trpecem tijelu i tako to neznam tocno tako nesta je bilo al to je kasnije doslo i dugo se drzalo

isto vrijedi i spomenuti da su europljanima samostani sluzili za brigu o nesposobnima i mentalno bolesnima,znaci retrdirane bi dali casnim sestrama na brigu i hranila bi ih crkvenaa desetina sve su to stvari koje nemozete vidjeti u popularnoj kulturi

_________________
Muslimani su nastali, kada je Bosna nestala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mit o tamnom dobu,zaostalost europe u vrijeme krizarskih ratova te tolerantni islamski svijet
PostPostano: 01 vel 2016, 18:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ožu 2015, 21:56
Postovi: 5046
Amidza je napisao/la:
Arapi su sačuvali grčko znanje. A Turci pružili utoçište židovima kada je ih je čitava kršćanska ojropa progonila.


znas kako su ocuvali? kad je onaj konj kalif upao u alexandrijsku knjiznicu njegovi cobani ga pitaju sta cemo sa knjigama?
kaze on ako sadrze nesta sta ima u kur anu to ionako znamo spali ih!
ako sadrze nesta sta nema u kur anu onda je to netocno takodjer spaliti!!

arpi su unistili 90% tih knjiga to malo sto je ostalo to su malo pametniji ucenjaci sakrivali od onih koji su nepismeni niti negovreci im sta tu pise jerbo svaki arap zna sta pise u kur anu al nijedan nisam vidio da zna aristotelovsku filozofiju sad pricam o prosjecnom arapu

_________________
Muslimani su nastali, kada je Bosna nestala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mit o tamnom dobu,zaostalost europe u vrijeme krizarskih ratova te tolerantni islamski svijet
PostPostano: 01 vel 2016, 18:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 lis 2013, 21:41
Postovi: 9853
Vujadin je napisao/la:
Tuta je napisao/la:
Bizantinci, aliti Rimljani, sami su krivi za minarete. Da nije bilo unutarnjih sukoba u Rimu, on nikad ne bi pao.


Mislite, da ga nisu Zapadnjaci u krstaskim pohodima zauzimali i spaljivali, i tako znatno oslabili mogucnost odbrane od Turaka.

http://en.wikipedia.org/wiki/Siege_of_C ... ople_(1204)
http://en.wikipedia.org/wiki/Siege_of_C ... ople_(1235)


Laž. Latini nisu krivi. Informiraj se. Za latinsku opsadu i u tom momentu kriva je bila borba za prijestolje. Latinima je rimski car obećao pomoć u križarskom sukobu. Alekseja III. koji im je obećo pomoć, u pohlepnoj borbi za vlast svrgnuo je Aleksej Duka koji se okrenuo protiv križara. Na njemu je čitav balast propasti Rimske Imperije.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mit o tamnom dobu,zaostalost europe u vrijeme krizarskih ratova te tolerantni islamski svijet
PostPostano: 01 vel 2016, 18:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 lis 2013, 21:41
Postovi: 9853
Heero je napisao/la:
Amidza je napisao/la:
Arapi su sačuvali grčko znanje. A Turci pružili utoçište židovima kada je ih je čitava kršćanska ojropa progonila.


znas kako su ocuvali? kad je onaj konj kalif upao u alexandrijsku knjiznicu njegovi cobani ga pitaju sta cemo sa knjigama?
kaze on ako sadrze nesta sta ima u kur anu to ionako znamo spali ih!
ako sadrze nesta sta nema u kur anu onda je to netocno takodjer spaliti!!

arpi su unistili 90% tih knjiga to malo sto je ostalo to su malo pametniji ucenjaci sakrivali od onih koji su nepismeni niti negovreci im sta tu pise jerbo svaki arap zna sta pise u kur anu al nijedan nisam vidio da zna aristotelovsku filozofiju sad pricam o prosjecnom arapu


To si sad izmislio i izvrnuo moje riječi velike i veledostojne. Nije u pitanju Aleksandrijska knjižnica, već jedna budistička u Indiji.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 119 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 56 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO