HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 tra 2024, 10:07.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 132 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: 1995.-2014. Krah multietniĆarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 18 kol 2015, 19:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ožu 2015, 21:56
Postovi: 5046
Ceha je napisao/la:
Bošnjo demografski mag je napisao/la:
iako sam reko da više neću pisat, ovom starom blentovu moram replicirat jer me je spomenuo
ja islam nigdje nisam spomenuo, na kraju krajeva ovdje je religija minorna i sporedna stvar, ali svakako da su zamisli, današnje obje nacije koje imaju najstarije porijeklo na Balkanu, Bošnjaci i Albanci (od Ilira) većina islamske religije
radi se dakle o porijeklu današnjih nacija, koje trebaš zamisliti kao "grane na stablu"
izvoli za svaku balkansku DANAŠNJU naciju malo "zaroviti" preko stabla do korijena, da vidiš PORIJEKLO
možda ti pomogne ovaj grafikon, gdje se jasno vidi da današnja nacija Bošnjaka vodi porijeklo od starobalksnkog stanovništa koje je tu 25.000 godina !!!...i šta ti onda nije jasno jadan bio
dakle Bošnjaci i Albanci su najstariji narod na Balkanu
slika

Dakle, ti si Vlah ? :D
Da možda nisi sv.Vlaho i pripadnik naroda Dubrovčana (mili bože, što sve neću pročitati ovdje, svaki je grad imao narod ? :D)
dudu je napisao/la:
islam prije islama i pokrstavanje krstjana, to su korijeni nasih komsija. :zubati

Ovo bi im kao himna mogla biti;

Dok Bošnjakom nisi mog'o biti,
a islam prije islama morao se kriti =))

Carmello Šešelj je napisao/la:
Treba mu otvoriti temu o Bošnjacima ledenog doba, pa neka razrađuje teoriju. Ja bih to čitao, ume da bude jako zabavno.
Posebno me zanima da li su i neandertalci pokušali genocid nad dobrim Bošnjanima. S' obzirom da su živeli u isto vreme i na istom mestu, ne bih ni to isključio.

Meni ovo zvuči kao humoristična serija.
Obračun Bošnjaka i Neandertalaca kod ok korala.
Kako su Neandertalci završili u Krapini i kako je sultan/faraon Amon-ba ujedinio Bosnu i otjerao zle Neandrose =))

panteri je napisao/la:
Dobretići su bili dio jajačke općine sve do 1962. kad su komunisti prekrojili granice tako da Hrvati ne budu većina u općini Jajce, što i jesu bili sve do te godine.1992. godine su se Dobretići pripojili matičnoj općini Jajce,ali srpska ofenziva je bila u punom jeku.Zbog toga ne možeš uspoređivati Jajce s Cazinom i Donjim Vakufom.To bi ti iz Kotor Varoša trebao znati.
Grad Jajce čine biračka mjesta Kokića Bašta,Hrast,Baščeluci,Katina,Bare 1 i 2,Volijak,Centar,Kozluk,Tehnička škola 1 i 2,Skela i Zgone.

Hvala za ova biracka mjesta.
Znam ovo za Dobretice,ali stvar je u tome sto su komunisti odvojili opstinu Skender Vakuf od KV,a Dobretice od Jajca,na taj nacin su osteceni Hrvati Jajca,ali i Srbi KV.Medjutim to je davno odvojeno,i vise nema povratka,zato i kazem ovo za D.Vakuf i Cazin.

Skender Vakuf je postojao kao općina prije izdvajanja Dobretića iz Jajca :kava:[/quote]

do je tuzla kozu muzla
dok je rama bila brža
DOK JE STECAK MINARET BIOO...
DOK JE BAN HRVOJE HARAĆĆĆIO

_________________
Muslimani su nastali, kada je Bosna nestala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Porijeklo Bošnjaka, Hrvata i Srba, te ostalih naroda i plemena
PostPostano: 18 kol 2015, 19:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ožu 2015, 21:56
Postovi: 5046
BBC je napisao/la:
Bošnjaci genetski imaju pravo narodima Južnoafričke republike birati predstavnike.


HAHAHHAHAH kraljuuuuuu :klanjam

_________________
Muslimani su nastali, kada je Bosna nestala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Porijeklo Bošnjaka, Hrvata i Srba, te ostalih naroda i plemena
PostPostano: 18 kol 2015, 19:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ožu 2015, 21:56
Postovi: 5046
Ceha je napisao/la:
korrisnik je napisao/la:
Međutim, glavni trijadolozi pre Nikeje (325) smatrali su da Sin i Duh stoje niže po rangu od Boga Oca.[13] Tertulijan je smatrao da su božanske ličnosti na različitim nivoima (Protiv Prakseja, 2—9), a Origen je zastupao hijerarhijsko ustrojstvo kojim se Sin stavlja u položaj »drugog Boga« (Protiv Kelsa, 5:39) i ograničava uticaj Duha u crkvi (Počela, 1.3).
Tokom višedecenijskog arijanskog spora (318—381), hrišćanski svet je bio podeljen u pogledu trijadoloških pitanja. Arije i njegovi istomišljenici su smatrali da je 1) Sin stvorenje srodno Ocu po volji, ne po prirodi i 2) da su ličnosti Svete Trojice po suštini različite. Radi okončanja sukoba, Prvi vaseljenski sabor u Nikeji 325. godine donosi Nikejski simvol vere koji proglašava pravoverno učenje o Svetoj Trojici da je Sin »rođen, ne stvoren« i da je »jednosuštan sa Ocem«. Takođe, trijadološko ispovedanje vere koje trijumfuje na drugom vaseljenskom saboru u Carigradu 381. godine potvrdilo je sajednakost i savečnost Oca, Sina i Svetog Duha. Kasnija trijadološka hrišćanska misao u osnovnim linijama sledi zaključke vaseljenskih sabora. Međutim, pravoslavna crkva, za razliku od katoličke, odbija umetanje filiokve u Nikejski simvol vere. :zubati

Pravoslavni to rade radi ad infinitum problema (ako duh izlazi od oca i sina, što izlazi od sina i duha ili oca i duha). Katolici povlače paralelu s putovanjem vlakom iz Moskve u Berlin. Uglavnom riječ je o jezičnom problemu.
Ili si postao, kao Bošnjo, arijevac, a preci su ti Goti? =))
Ta kršćanska hereza se inače zvala arijevska po Ariju koji je bio njen najdosljedniji pristalica na tom saboru.
Naravno, ta hereza je "popušila" i u Niceji i na Kalcedonu.
@Carmello :zivili
@ Korisnik, Bošnjo se ne bi složio s tobom =))

kolko ja znam u hrvatskom se kaze arijanska iako sam cuo da zavu i arijevsko jerbo vanka to krscanstvo tako zovu pa ovi nasi svakako prevode

_________________
Muslimani su nastali, kada je Bosna nestala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Porijeklo Bošnjaka, Hrvata i Srba, te ostalih naroda i plemena
PostPostano: 18 kol 2015, 23:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 tra 2015, 03:10
Postovi: 1060
Lokacija: Sarajevo
slika

Sve što vrijedi među BH muslimanima je hrvatsko.

Ipak ... ljudima ne treba braniti da se osjećaju kako žele.
Isus veli da nam je sve dozvoljeno, ali nam nije sve na korist ...

Stoga ... osjećajte se kako želite, ali ne negirajte naš hrvatski identitet, i ne pokušavajte da iznegirate hrvatstvo BiH koje je toliko očigledno da ga ne treba dokazivati...

_________________
Clinton for president !

Love USA !


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Porijeklo Bošnjaka, Hrvata i Srba, te ostalih naroda i plemena
PostPostano: 18 pro 2015, 14:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21532
Heero je napisao/la:
kolko ja znam u hrvatskom se kaze arijanska iako sam cuo da zavu i arijevsko jerbo vanka to krscanstvo tako zovu pa ovi nasi svakako prevode

Istina, mea culpa.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Porijeklo Bošnjaka, Hrvata i Srba, te ostalih naroda i plemena
PostPostano: 18 pro 2015, 14:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10750
Baš pomenuste Arija i arijansku jeres , u našim narodnim tradicijama se o pušenju duvana kao nehrišćanskoj navici veže uz Arija , jer Vuk Karadžić je zapisao pre gotovo 200 godina da u Hercegovini kažu da kad je Arije umro videvši prikazu Isusovu koji mu je rekao da je lažov , iz njegovog(Arijevog) trbuha je nikao duvan.

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Porijeklo Bošnjaka, Hrvata i Srba, te ostalih naroda i plemena
PostPostano: 18 pro 2015, 17:19 
Offline

Pridružen/a: 12 pro 2015, 13:28
Postovi: 135
crovis je napisao/la:
zna se da su na ovim prostorima starosjedioci hrvati, sve drugo je poslije

Bosnjaci ,narod nastao stapanjem Sunitski izbjeglica iz citave juzne Evrope je cistokrvno Hrvatski ?I onda se neko cudi kako se Ante primijo na muslimanski ku... u madrasi .Nego reci ,posto smo sad multikulti i ostale budalestine,jesu i sve Sunitske izbjeglice u Nemackoj ustvari Hrvati,sta kazes da ih posaljemo u Hrvatsku ,zajedno sa ovima sto su jos u Srbiji .Kad more bit Alija Srbijanac i babo Madjaronski sigurno to moze i Jusuf Pakistanski


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 132 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 88 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO