HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 tra 2024, 08:21.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 2402 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61 ... 97  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Porijeklo prezimena i rodova
PostPostano: 17 vel 2013, 10:58 
Offline

Pridružen/a: 28 sij 2013, 17:51
Postovi: 7
gospon pavo svjestan sam vaseg truda i napora da odgovorite na sva nasa pitanja poslao sam vam gore post koji vam je vjerojatno promaknuo pa vas josjedanput molim da mi odgovorite o ovim bobasima koji su upisani u knjigu vjencani molio bi imana od ova tri brata koja spominjete da su zivjeli u grborezime i dali postoje potpuni podatciu samostanu u livnu mislim na goricu hvala na ulozenom vremenu i trudu i sve pohvale za vas rad hvala vam za dosadasnje odgovore


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Porijeklo prezimena i rodova
PostPostano: 17 vel 2013, 20:37 
Offline

Pridružen/a: 29 srp 2011, 18:53
Postovi: 122
D.B.T je napisao/la:
gospon pavo svjestan sam vaseg truda i napora da odgovorite na sva nasa pitanja poslao sam vam gore post koji vam je vjerojatno promaknuo pa vas josjedanput molim da mi odgovorite o ovim bobasima koji su upisani u knjigu vjencani molio bi imana od ova tri brata koja spominjete da su zivjeli u grborezime i dali postoje potpuni podatciu samostanu u livnu mislim na goricu hvala na ulozenom vremenu i trudu i sve pohvale za vas rad hvala vam za dosadasnje odgovore


Pavu pitas, a ja cu odgovorit ako ti ne smeta.... :kava

evo malo podataka o Bobasima:

21. Čuklić, na 21 sičjna 1805. ja dom Jako Perković iz Vinice pomoćnik
paroka. Izpunivši svaka po naredbi s.m.c. i navistivši 3 puta u tri
svetkovine zapovidne: vinča Petra s. p. Mije ij negove zakonite ž. p.
Ivanice od KOKIĆA s "Jelovića",s Pavlijom ćeri p. Mate JERKOVIĆA
iz Prologa, ij negove zakonite ž. Ivanice od BOBAŠA iz Karačića.
Svidoci biše Petar i Pavo JAZVO. Oba iz Čuklića

6. Bila, 30.9.1806. fra Toma Mikulić, kapelan
Ženik: Jakov BOBAŠ sin Ivana i Ruže BULJUGIĆ iz Bile
Nevista: ?65 i Magdalene ŠIMUNČEVIĆ iz Vinice
Kumovi: Andrija i Bože SEMREN iz Bile

65 Ovdje je upisivač potpuno zaboravio napisati tko je to nevjesta i čija je. Samo
joj je majka upisana. Inače, ovaj brak morao je biti dopušten od strane turskih vlasti zbog
čega je čak morao intervenirati i sam biskup Miletić.

52. Livno, 15.7.1811. fra Pavo Brnić
Ž: Ivan VUINOVIĆ sin Filipa i Ivane PAVIĆ iz Dalmacije
N: Ivana BOBAŠ iz Bile, kći Ivana i Magdalene ŠIMUNAC iz Vinice
K: Ivan i Josip VUINOVIĆ

144. Prolog, 30.1.1833. fra Mijo Zubić, župnik
Ž: Josip BOBAŠ sin (m) Jakova i Matije SALAPIĆ, svi iz Prologa
JV: Lucija BRKO kći (d) Mate i Marte IVANOVIĆ, svi iz Odžaka
K: Josip SALAPIĆ i Petar BOBAŠ, obojica iz Prologa

63. Tribić, 16.1.1839. fra Štipan Krstičević, pomoćnik
Ž: Ivan MATAN sin (m) Mate i Magdalene PERAICA iz Prologa
N: Katarina BOBAŠ iz Grboreza, kći (d) Jakova i Matije SALAPIĆ iz Prologa
K: Mate KASALO i Jure PERAICA, svi iz Orguza

142. Grborezi, 13.2.1844. fra Petar Ćorković, kapelan
Ž: Petar BOBAŠ iz Grboreza, sin (m) Jakova i Matije SALAPIĆ iz Prologa
N: Ivana MILANOVIĆ iz Gubera, kći (d) Ivana i Anđe MENJAK iz Zabrišća
K: Štipan ? iz Livna, i Josip BOBAŠ iz Grboreza

105. Grborezi, 6.7.1847. fra Anđeo Žarkić, kapelan
Ž: Josip BOBAŠ sin (u) Jakova i Matije SALAPIĆ
N: Matija ČONDIĆ kći (u) Petra i Ruže ČELAN
K: Ivan BARAĆ i Petar BOBAŠ

(svi podatci su iz knjiga Tomislava Perkovica (svaki livnjak tribo bi da ih ima!))

ovi podatci su iz matica koje Tomislav jos nije tisko (a svi se nadamo da ce to jos odradit):

krizma 1851
Ivan Josipa Bobasa 9 godina (rodjen 21.06.1842, sin Josipa Bobasa i Lucije Brko (Barko) iz Odzaka)
Ruza Josipa Bobasa 7 godina


02.11.1871 se zeni u Grborezima

mladozenja Ivan pokojnoga Josipa Bobasa i pokojne Lucije Brko iz Odzaka
s
udovicom Mandom (Magdalenom) pokojnoga Stipana Dzepine iz sela Kovacica i pokojne Ivane Kujundzic (Kujundzija) iz Rujana.

E sad D.B.T, kad bi nam rekao koje godine ti je rodjen pradid Ivo, bilo bi to sve mnogo lakse.... :punk


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Porijeklo prezimena i rodova
PostPostano: 17 vel 2013, 21:40 
Offline

Pridružen/a: 28 sij 2013, 17:51
Postovi: 7
Gospodine Nkovac kod nas u zupnom uredu stoji ovako pradjed Ivo mi se vjencao 8.2.1905.god u 24. godini zivota,a umro je 24.8.1928 u 51 god. zivota.
Stoji mu da je roden 1898 godine sto je nemoguce i ne slaze se sa ostalim podatcima, postoji mogucnost da je 1898 dosao u Sredisnju Bosnu.
A sin je Mate Bobas i Janje rod. Jurisic onjih dvoje nama nikakvih podataka.
Po ovim tvojim podatcima nemas nista o Petru Bobasu i njegovoj djeci po mojim pretpostavkama moj pradjed Ivo bi mogao biti Petrov unuk (Ivin otac se zvao Mato).


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Porijeklo prezimena i rodova
PostPostano: 17 vel 2013, 23:02 
Offline

Pridružen/a: 29 srp 2011, 18:53
Postovi: 122
D.B.T je napisao/la:
Gospodine Nkovac kod nas u zupnom uredu stoji ovako pradjed Ivo mi se vjencao 8.2.1905.god u 24. godini zivota,a umro je 24.8.1928 u 51 god. zivota.
Stoji mu da je roden 1898 godine sto je nemoguce i ne slaze se sa ostalim podatcima, postoji mogucnost da je 1898 dosao u Sredisnju Bosnu.
A sin je Mate Bobas i Janje rod. Jurisic onjih dvoje nama nikakvih podataka.
Po ovim tvojim podatcima nemas nista o Petru Bobasu i njegovoj djeci po mojim pretpostavkama moj pradjed Ivo bi mogao biti Petrov unuk (Ivin otac se zvao Mato).


A piše li odakle je prababa Jurišićka? I di su se vinčali Mate i Janja?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Porijeklo prezimena i rodova
PostPostano: 17 vel 2013, 23:39 
Offline

Pridružen/a: 28 sij 2013, 17:51
Postovi: 7
ne pise ali me upucuje na to da su mozda u duvnu kao sto vidis da su se non stop priseljavali jel mi ovdje imamo rodbinu koja se preziva duvnjak i jos da napomenem da mi je pradid dodao sebi prezime tomic dakle vjencao se kao ivo bobas i poslije mu je dopisano i tomic suhom olovkom a stric mi je pricao da mi i jesmo bobasi a tomic je kao dopisan po nadimku od tome pa me sad ovo jos vise zbunilo.jesi li mozda iz livna pitam zato sto sam ja cesto u livnu pa da popijemo kavu


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Porijeklo prezimena i rodova
PostPostano: 18 vel 2013, 07:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 06 stu 2009, 06:00
Postovi: 1071
Jurisic17 je napisao/la:
Oprostite niste mi odgovorili na pitanje u vezi prezimena Jurisic.
Dajte molim Vas bio bih vam zahvalan. :HercegBosanac


Može li malo konkretnije na koje Jurišiće se misli. Pošto ih ima od Vardara do Triglava i nisu svi istog porijekla.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Porijeklo prezimena i rodova
PostPostano: 18 vel 2013, 07:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 06 stu 2009, 06:00
Postovi: 1071
Hrvat_u_dusi je napisao/la:
Pozdrav! Evo ja već neko vrijeme istražujem porijeklo moga prezimena, stoga ako bi bilo moguce Pavo B. da mi istražiš malo o prezimenu Lukinac (iz naselja Bapska) i o prezimenu Protić (majčino djevojačko prezime iz Blata na Korčuli). Znam da nijedno nije iz BiH ali ako je moguće da mi pružiš bilo kakvu informaciju o tim prezimenima.

Unaprijed se zahvaljujem za sav trud. :zastava_Hrvata


Lukinci se pod tim prezimenom u Bapskoj spominju 1767. godine. U stanju duša lokalne katoličke župe je te godine zabilježeno domaćinstvo čija je glava Matthaeus Lukinacz. Domaćinstvo je relativno malo za ta vremena, samo njegova supruga i dvije malodobne kćerke. Vjerojatno se na Lukince odnosi i upis u popisu kućedomaćina Novaka(Bapska je te godine upisana zajedno s Novakom) koji navodi dvije osobe s prezimenom Lukinoviz.

Za Protiće ne bih znao. Korčula je dosta slabo obrađena u antroponimskom smislu, bar u poredbi s obližnjim otocima i krajevima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Porijeklo prezimena i rodova
PostPostano: 18 vel 2013, 21:07 
Offline

Pridružen/a: 29 srp 2011, 18:53
Postovi: 122
D.B.T je napisao/la:
ne pise ali me upucuje na to da su mozda u duvnu kao sto vidis da su se non stop priseljavali jel mi ovdje imamo rodbinu koja se preziva duvnjak i jos da napomenem da mi je pradid dodao sebi prezime tomic dakle vjencao se kao ivo bobas i poslije mu je dopisano i tomic suhom olovkom a stric mi je pricao da mi i jesmo bobasi a tomic je kao dopisan po nadimku od tome pa me sad ovo jos vise zbunilo.jesi li mozda iz livna pitam zato sto sam ja cesto u livnu pa da popijemo kavu


Nisam u Livnu, u Njemačkoj sam. :neznam

Ali su svi podatci kod mene. :smajl014

Prigledat ću sve podatke u vezi pradida tvoga.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Porijeklo prezimena i rodova
PostPostano: 18 vel 2013, 23:38 
Offline

Pridružen/a: 17 vel 2013, 00:48
Postovi: 2
Pavo B. je napisao/la:
Hrvat_u_dusi je napisao/la:
Pozdrav! Evo ja već neko vrijeme istražujem porijeklo moga prezimena, stoga ako bi bilo moguce Pavo B. da mi istražiš malo o prezimenu Lukinac (iz naselja Bapska) i o prezimenu Protić (majčino djevojačko prezime iz Blata na Korčuli). Znam da nijedno nije iz BiH ali ako je moguće da mi pružiš bilo kakvu informaciju o tim prezimenima.

Unaprijed se zahvaljujem za sav trud. :zastava_Hrvata


Lukinci se pod tim prezimenom u Bapskoj spominju 1767. godine. U stanju duša lokalne katoličke župe je te godine zabilježeno domaćinstvo čija je glava Matthaeus Lukinacz. Domaćinstvo je relativno malo za ta vremena, samo njegova supruga i dvije malodobne kćerke. Vjerojatno se na Lukince odnosi i upis u popisu kućedomaćina Novaka(Bapska je te godine upisana zajedno s Novakom) koji navodi dvije osobe s prezimenom Lukinoviz.

Za Protiće ne bih znao. Korčula je dosta slabo obrađena u antroponimskom smislu, bar u poredbi s obližnjim otocima i krajevima.


E brate puno ti hvala, puno si mi pomogao. :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Porijeklo prezimena i rodova
PostPostano: 19 vel 2013, 00:09 
Offline

Pridružen/a: 19 vel 2013, 00:04
Postovi: 5
gosp. Pavo

imate li mozda informacija o prezimenu Lučić
mjesto Vesela,Zupa Bugojno

unaprijed hvala


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Porijeklo prezimena i rodova
PostPostano: 20 vel 2013, 19:52 
Offline

Pridružen/a: 29 srp 2011, 18:53
Postovi: 122
johannes je napisao/la:
gosp. Pavo

imate li mozda informacija o prezimenu Lučić
mjesto Vesela,Zupa Bugojno

unaprijed hvala


Ako ti je zanimljivo: danasnji Kovaci u selu Bila u livanjskom polju su se do neke 1830. prezivali Lucic i poticu iz Vinice.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Porijeklo prezimena i rodova
PostPostano: 21 vel 2013, 21:46 
Offline

Pridružen/a: 21 vel 2013, 21:17
Postovi: 4
Pozdrav!Zanima me prezime Štrbac katolici Srednja Bosna,točnije okolica Zenice.
Bila bih Vam neizmjerno zahvalna za bilo kakvu informaciju!Ja imam podatke da smo oko 1840 iz Livna došli u Čajdraš i Stranjane kraj Zenice.Hvala. : :hrvatinic


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Porijeklo prezimena i rodova
PostPostano: 21 vel 2013, 22:22 
Offline

Pridružen/a: 29 srp 2011, 18:53
Postovi: 122
lpanduri je napisao/la:
Pozdrav!Zanima me prezime Štrbac katolici Srednja Bosna,točnije okolica Zenice.
Bila bih Vam neizmjerno zahvalna za bilo kakvu informaciju!Ja imam podatke da smo oko 1840 iz Livna došli u Čajdraš i Stranjane kraj Zenice.Hvala. : :hrvatinic


Prezime Štrbac još nisam vidio u livanjskim katoličkim maticama.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Porijeklo prezimena i rodova
PostPostano: 22 vel 2013, 21:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 lis 2009, 20:15
Postovi: 914
Lokacija: Dobretići
evo malo o Dobreticima

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Porijeklo prezimena i rodova
PostPostano: 23 vel 2013, 23:09 
Offline

Pridružen/a: 28 sij 2013, 17:51
Postovi: 7
gospodine nkovac jesi li me zaboravio ili nemas vremena nestrplivo cekam odgovor hvala i pozdrav


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Porijeklo prezimena i rodova
PostPostano: 24 vel 2013, 20:19 
Offline

Pridružen/a: 29 srp 2011, 18:53
Postovi: 122
D.B.T je napisao/la:
gospodine nkovac jesi li me zaboravio ili nemas vremena nestrplivo cekam odgovor hvala i pozdrav


evo, prigledao sam matice rodjenih zupe Cuklic od 1870.-1890. godine, ali Ivi (Ivanu) Bobasu nema traga.

1898. godine isto nema upisa rodjenja Ive Bobasa.

jedini upis Bobasa do godine 1890. je:

rodjen 04.09.1872, selo Grborezi
Jakov Bobas, sin Ivana i Mande Dzepina iz Strupnica


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Porijeklo prezimena i rodova
PostPostano: 26 vel 2013, 04:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 06 stu 2009, 06:00
Postovi: 1071
johannes je napisao/la:
gosp. Pavo

imate li mozda informacija o prezimenu Lučić
mjesto Vesela,Zupa Bugojno

unaprijed hvala


Duvnjaci su, a mislim da su došli poslije 1850. jer im ranije ne nalazim spomen u tom kraju. Matica na Duvnu im je selo Vinica, gdje se spominju 1743. Bez oznake mjesta se spominje 1551. duvanjski knez Grgur Lučić.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Porijeklo prezimena i rodova
PostPostano: 26 vel 2013, 04:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 06 stu 2009, 06:00
Postovi: 1071
lpanduri je napisao/la:
Pozdrav!Zanima me prezime Štrbac katolici Srednja Bosna,točnije okolica Zenice.
Bila bih Vam neizmjerno zahvalna za bilo kakvu informaciju!Ja imam podatke da smo oko 1840 iz Livna došli u Čajdraš i Stranjane kraj Zenice.Hvala. : :hrvatinic


Štrpci su vjerojatno došli iz Čitluka kod Travnika, jer ih tamo ima najviše. Kao što je kolega nkovac rekao iznad, tog prezimena nema u livanjskim maticama a nema ih ni u duvanjskim a ni po Hercegovini.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Porijeklo prezimena i rodova
PostPostano: 26 vel 2013, 04:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 06 stu 2009, 06:00
Postovi: 1071
Što se tiče Bobaša, treba imati na umu da u Krušćici kod Viteza živi veća zajednica. S obzirom na geografiju, to bi moglo ukazivati da su Bobaši u Brajkoviće došli indirektno, tj. da su s Livna došli u Krušćicu pa onda u Brajkoviće.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Porijeklo prezimena i rodova
PostPostano: 27 vel 2013, 02:06 
Offline

Pridružen/a: 19 vel 2013, 00:04
Postovi: 5
imate li mozda kakvi informacija za

šimunovic-opcina konjic

Gazic-opcina Banja luka


hvala


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Porijeklo prezimena i rodova
PostPostano: 01 ožu 2013, 14:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 vel 2012, 14:37
Postovi: 954
Lokacija: AID Headquarters
Cijenjeni gospodine Pavo, zanima me prezime Gojo iz mahale Brzava, Janja, Semberija. Navodno je prezime hrvatsko.

_________________
Bismillah ir rahmani rahim, rabbi yessir, velatuassir, rabbi temim, bil hajr - Amin!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Porijeklo prezimena i rodova
PostPostano: 01 ožu 2013, 21:22 
Offline

Pridružen/a: 21 vel 2013, 21:17
Postovi: 4
Molim vas imate li kave podatke za prezime Štrbac,srednja Bosna,katolici.lijepi pozdrav i hvala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Porijeklo prezimena i rodova
PostPostano: 01 ožu 2013, 21:46 
Offline

Pridružen/a: 21 vel 2013, 21:17
Postovi: 4
Zanima me od kud crpiš podatke.Nemoguće da nisi naišao na prezime Štrbac u Livanjskim maticama-pokledaj knjigu Hrvatska katolička prezimena od Tomislava Perkovića.Zanima me točno kad su iz Livna došli u Zenicu,mislim da je to bilo negdje oko 1835-40..Ali želim znati točno kad i zašto.Nisam nikad čula da u Čitluku ima Štrbaca.Hvala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Porijeklo prezimena i rodova
PostPostano: 01 ožu 2013, 23:43 
Offline

Pridružen/a: 29 srp 2011, 18:53
Postovi: 122
lpanduri je napisao/la:
Zanima me od kud crpiš podatke.Nemoguće da nisi naišao na prezime Štrbac u Livanjskim maticama-pokledaj knjigu Hrvatska katolička prezimena od Tomislava Perkovića.Zanima me točno kad su iz Livna došli u Zenicu,mislim da je to bilo negdje oko 1835-40..Ali želim znati točno kad i zašto.Nisam nikad čula da u Čitluku ima Štrbaca.Hvala.


Od 1771 do 1856 crpim baš iz njegovih knjiga, koje imam skenirane i OCR-om obrađene.
Funkcijom pretraživanja prezime Štrbac nisam našao, kao ni Š T R B A C.
Pošto g. Perković često piše prezimena isključivo velikim slovima, OCR softver pravi takve razmake.

Ako već znaš da u tim knjigama postoji to prezime, reci mi stranicu upisa- pa da provjerim.

Uz njegove knjige imam i sveukupne arhivske snimke livanjskih matica- na temelju kojih je T. Perković napisao knjige svoje.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Porijeklo prezimena i rodova
PostPostano: 02 ožu 2013, 11:28 
Offline

Pridružen/a: 29 srp 2011, 18:53
Postovi: 122
lpanduri je napisao/la:
Zanima me od kud crpiš podatke.Nemoguće da nisi naišao na prezime Štrbac u Livanjskim maticama-pokledaj knjigu Hrvatska katolička prezimena od Tomislava Perkovića.Zanima me točno kad su iz Livna došli u Zenicu,mislim da je to bilo negdje oko 1835-40..Ali želim znati točno kad i zašto.Nisam nikad čula da u Čitluku ima Štrbaca.Hvala.


Oprosti, :klanjam

ocigledno funkcija pritrazivanja pdf-dokumenata na androidu ne funkcijonira bas kako triba.

Sad sidim na "pravom" racunalu i eto pronalazim prezime Strbac.

Prvi upis u matici vincanih je od davne 1802. godine, di kumuje Jakov Strbac iz Potocana.
Dalje ima upisa da su iz Vrzerala, Kablica, Podhuma, Gradine (Podgradina, to je kod Podhuma) i Dicma.

u razdoblju od 1802-1855 u matici umrlih su zavedeni samo:

1833, Gradina, Jure ŠTRBAC, sin Grgin, 18 mjeseci
1834, Gradina, 15.12. Ana ŠTRBAC, žena Križana PENJAKA, 69 godina
1837, Gradina, 20.9.1837. Grgo ŠTRBAC, 60 godina

od 1802. (od kada samo postoje matice za gornje polje, stare matice zu izgorile) do 1828.
nema upisa niti jednog krstenja clana obitelji Strbac.

"Najmladji" upis iz tog razdoblja:

355. Kablići, 20.5.1851 fra Augustin Dembić, kapelan
Ženik: Ivan ŠTRBAC iz Kablića,1 6 4 6 sin (mladozenja) Grge i Ivane KREZO iz Priluke
Nevista: Marija ROMIĆ iz Vašarovina, kći (udovica) Grge i Katarine BARAĆ iz Priluke
Kumovi: Jakov i Petar BILIĆ iz Kablića

To je to sta ima u Perkovica knjigama.

Ivanu se radja sin:

Kablici, 27.12.1853
"Thomam, Ioannis Sterbac et Maria Romic de Vaserovine"
Tome, Ivana Strpca i Marije Romic iz Vasarovina

Pa Kcer:

Kablici Veliki, 22.04.1856 (krstena 01.05.)
"Rosam, Ioannis Sterbac et Maria Romic de Vaserovine"
Ruza, Ivana Strpca i Marije Romic iz Vasarovina

Toliko za sada.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 2402 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61 ... 97  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 77 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO