HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 29 ožu 2024, 07:52.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 2401 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77 ... 97  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Porijeklo prezimena Mikić
PostPostano: 05 ožu 2014, 22:05 
Offline

Pridružen/a: 05 ožu 2014, 21:16
Postovi: 4
Vidim da to odlicno odradjujete pa bi Vas zamolio za porijeklo Mikić iz Maljave kod Kotor Varosa slava Đurđevdan,
a drugo ako imate podatke o prvim pisanim tragovima mjesta Očauš kod Teslica posto vidim da imate dobre podatke iz Turke vlasti sa ovih prostora POZDRAV :smajl007


Vrh
   
 
 Naslov: Re: porijeklo Mikić
PostPostano: 05 ožu 2014, 23:33 
Offline

Pridružen/a: 15 sij 2014, 23:38
Postovi: 1165
Sta sa porodicom Mikic,vecina njih zivi nekoliko kilometara od mene.
Jesi li ti bnoki iz KV-a.

_________________
Pozovi i pomozi,budi covjek,ne mlati praznu slamu,djeluj.
BH Telekom 090-231-032
Mtel 1458
HT Eronet 092-890-830
Za pomoc RS iz Srbije 2161
Srbija 1003
Hrvatska 060-90-11


Vrh
   
 
 Naslov: Re: porijeklo Mikić
PostPostano: 06 ožu 2014, 11:44 
Offline

Pridružen/a: 05 ožu 2014, 21:16
Postovi: 4
izvinjavam se temu sam postavio na pogresno mjesto jer sam trebao da je stavim na temu porijeklo ali nema veze
Ja nisam iz K.V. ali sam porijeklom Mikić iz Maljave i trenutno mi je drugo prezime jer se desila administrativna greska za vrijeme austroug. i tako ostalo, samo znam da mi je čukundjed bio izvrsni kovac Savo Mikic a period zivota je oko 1855
a moje mjesto je okolina Teslica


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Porijeklo prezimena i rodova
PostPostano: 06 ožu 2014, 12:45 
Offline

Pridružen/a: 15 sij 2014, 23:38
Postovi: 1165
Jel ne znas nikoga kasnije od Mikica,kakva se adm.greska desila ako to nije tajna.

_________________
Pozovi i pomozi,budi covjek,ne mlati praznu slamu,djeluj.
BH Telekom 090-231-032
Mtel 1458
HT Eronet 092-890-830
Za pomoc RS iz Srbije 2161
Srbija 1003
Hrvatska 060-90-11


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Porijeklo prezimena i rodova
PostPostano: 06 ožu 2014, 19:31 
Offline

Pridružen/a: 05 ožu 2014, 21:16
Postovi: 4
moj pradjeda Jovo kao mali donesen kod očuha i sa prvim popisom upisan na prezime Bogdanić tako ostalo a slava zadrzana. Od srodnika Mikic neznam nikoga a ta loza nije se mnogo rasirila mozda da neko i ima porodicno stablo.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Porijeklo prezimena i rodova
PostPostano: 10 ožu 2014, 13:53 
Offline

Pridružen/a: 06 kol 2013, 15:36
Postovi: 6
Našao sam Martina i Anđu u matici vjenčanih.

17.11.1826. godine u Velikim Kablićima se ženi Martin Ivanović, sin Stipana i Ivane rođ. Vrdoljak iz Odžaka. Nevjesta je Anđa Puđa iz Komorana, kći Šimuna i Pavke rođ. Periša. Kumovi su Mate Domaze i Nikola Ivanović. Martin umire u Odžaku 27.1.1850. u dobi od samo 40 godina, što znači da se oženio sa 16-17. Anđa umire od kolere 1836., tako da je Jozo morao biti rođen malo ranije no 1839/1840.

Martinov otac Stipan Ivanović umire u Malim Kablićima 1828. godine u dobi od 60 godina. Žena Ivana je čini se umrla 1821., ali je kao mjesto naveden Prisap, pa se možda radi o drugoj osobi. Umrla je u dobi od 45 godina.

Župne matice prije 1802. su u fragmentima, ali svi Ivanovići iz Odžaka bi trebali biti potomci članova domaćinstva Tome Ivanovića koji je u Odžaku popisan 1768. On se spominje u maticama 1774., kad mu se krsti sin Petar. Iz matica se vidi da su s Tomom u kući živjeli i drugi odrasli muškarci Ivanovići, vjerojatno njegova braća. Tomo je pak sin ili unuk Luke Ivanovića, koji je glava domaćinstva u Odžaku 1743. godine.

O starijoj prošlosti Ivanovića je teško govoriti zbog manjka pisanih izvora, ali upis iz Glavica kod Sinja 1697. godine o Mati Ivanoviću s Livna koji je dobio 15 kanapa zemlje se vjerojatno odnosi na nekog pretka odžačkih Ivanovića.


Postovani Pavo,

Od srca vam hvala za vasu pomoc.
Ja sam uspjela saznati slijedece:

Jozo Ivanovic (pri krstenju Josip) je roden 14.03.1840 a krsten 16.03. Kum mu je bio Ante Radas iz Kablica.

Ako Anda umire od kolere 1836 god., onda Jozin otac je morao imati drugu zenu (ponovo se vjencao???), da li mozete to malo bolje pogledati.

Voljela bi znati ako je Jozo imao bracu i sestara.

Hvala unaprijed i srdacan pozdrav,
Bozana


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Porijeklo prezimena i rodova
PostPostano: 11 ožu 2014, 12:23 
Offline

Pridružen/a: 29 srp 2011, 18:53
Postovi: 122
Ivanovic je napisao/la:
Našao sam Martina i Anđu u matici vjenčanih.

17.11.1826. godine u Velikim Kablićima se ženi Martin Ivanović, sin Stipana i Ivane rođ. Vrdoljak iz Odžaka. Nevjesta je Anđa Puđa iz Komorana, kći Šimuna i Pavke rođ. Periša. Kumovi su Mate Domaze i Nikola Ivanović. Martin umire u Odžaku 27.1.1850. u dobi od samo 40 godina, što znači da se oženio sa 16-17. Anđa umire od kolere 1836., tako da je Jozo morao biti rođen malo ranije no 1839/1840.

Martinov otac Stipan Ivanović umire u Malim Kablićima 1828. godine u dobi od 60 godina. Žena Ivana je čini se umrla 1821., ali je kao mjesto naveden Prisap, pa se možda radi o drugoj osobi. Umrla je u dobi od 45 godina.

Župne matice prije 1802. su u fragmentima, ali svi Ivanovići iz Odžaka bi trebali biti potomci članova domaćinstva Tome Ivanovića koji je u Odžaku popisan 1768. On se spominje u maticama 1774., kad mu se krsti sin Petar. Iz matica se vidi da su s Tomom u kući živjeli i drugi odrasli muškarci Ivanovići, vjerojatno njegova braća. Tomo je pak sin ili unuk Luke Ivanovića, koji je glava domaćinstva u Odžaku 1743. godine.

O starijoj prošlosti Ivanovića je teško govoriti zbog manjka pisanih izvora, ali upis iz Glavica kod Sinja 1697. godine o Mati Ivanoviću s Livna koji je dobio 15 kanapa zemlje se vjerojatno odnosi na nekog pretka odžačkih Ivanovića.


Postovani Pavo,

Od srca vam hvala za vasu pomoc.
Ja sam uspjela saznati slijedece:

Jozo Ivanovic (pri krstenju Josip) je roden 14.03.1840 a krsten 16.03. Kum mu je bio Ante Radas iz Kablica.

Ako Anda umire od kolere 1836 god., onda Jozin otac je morao imati drugu zenu (ponovo se vjencao???), da li mozete to malo bolje pogledati.

Voljela bi znati ako je Jozo imao bracu i sestara.

Hvala unaprijed i srdacan pozdrav,
Bozana


Josip (Jozo) je bio sin Martina Ivanovica i Andje Pudja, krsten 14.03.1840.
S time ta Andja koja umire 1836. nije Martinova zena a nije ni Josipova majka bila.

15.03.1830 radja se Ruza Ivanovic, kcer Martina i Andje Pudja (ovi put "iz Gubera")- mora da je umrla, ali nije zapisano. zasto bi inace drugoj kceri isto dali ime Ruza?
23.04.1833 radja se Ivan Ivanovic, sin Martina i Andje Pudja, isto nema upisa smrti, ali postoji drugi Ivan posli ovoga.
12.06.1835 radja se Ivan Ivanovic, sin Martina i Andje Pudja (ovi put "iz Komorana")
21.05.1838 radja se Ruza Ivanovic, kcer Martina i Andje Pudja- umire 11.08.1840

Vise dice nisam nasao, a posli 1850. nisam ni trazio vise, jer smatram da je to taj Martin koji je umrao 1850- posli smrti nema vise dice...

Kao uvik, ako ima upita za livanjsko podrucje: livnogen et gmail tockica com


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Porijeklo prezimena i rodova
PostPostano: 12 ožu 2014, 07:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 06 stu 2009, 06:00
Postovi: 1071
Tulkas je napisao/la:
Pavo druze iskopah neke nove.
Prezime Galin selo Vrtoce izmedju Petrovca I Bihaca.
Sarvas prezime Oraska opcina I Tuzlak opcina Domaljevac


Prezime Tuzlak je tako često u Posavini da je bez matica teško reći bilo što osim očitog...da su iz tuzlanskog kraja. Krajem XVIII stoljeća počinje relativno jaka migraciona struja iz tog kraja u Posavinu. Ne samo ljudi, već i čitavi zaseoci nose ime Tuzlaci. Tu su vjerojatno igrali ulogu i župnici. Od 1811. do 1834., župa Bijela ima čak 4 župnika iz Tuzle! Slučajevi gdje su župnici dovodili rodbinu na čifluke su zabilježeni u čitavoj Posavini.

Galini su se po usmenoj tradiciji roda ranije prezivali Pilipović. To je gotovo sigurno istina, zbog činjenice da slave Alimpija Stolpnika. Ta slava je relativno rijetka, a u tom kraju je uglavnom slavi velik i razgranat rod Pilipovića. Matica im je selo Veliki Cvjetnić kod Drvara, a tamo je prije 90 godina zabilježena neka mutna tradicija o porijeklu iz Golubića kod Knina u Dalmaciji. I ta tradicija izgleda ima uporište jer jedino selo u čitavoj Dalmaciji u kom ima rodova koji slave Alimpija je Golubić. Međutim, ni jedan od četiri roda se ne preziva Pilipović, što vjerojatno ukazuje da je postojalo neko starije, zajedničko prezime.

Sarvaš bi moralo biti mađarsko prezime, pošto na mađarskom označava jelena.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Porijeklo prezimena i rodova
PostPostano: 12 ožu 2014, 12:45 
Offline

Pridružen/a: 06 kol 2013, 15:36
Postovi: 6
Hvala Nkovac za pomoc i srdacan pozdrav


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Porijeklo prezimena i rodova
PostPostano: 12 ožu 2014, 13:29 
Offline

Pridružen/a: 06 kol 2013, 15:36
Postovi: 6
Postovani,

Ja trazim ove knjige vec dugo vremena, i nazalost nemogu doci do njih.

Livanjska katolička prezimena
Autor: Tomislav Perković
Livno, Matica hrvatska Ogranak Livno, Franjevački muzej
i galerija Gorica Livno, 2007.
sv. : ilustr. ;
29 cm
Knj. 1. : Matične knjige vjenčanih
455 str.
Knj. 3. : Matične knjige umrlih
311 str.
Cijena: 40,00 KM
http://fmgg-livno.com/index.php/izdanja ... onografije

Kad sam nazvala Franjevacki muzej, rekli su mi da i vise nema za kupit.

Ako imate email adresu za Gospodina Tomislava Perkovica, bila bi jako
zahvalna, ili ako znate gdje je mogu nabaviti, bila bi jako zahvalna.

Ja zivim u Australiji i voljela bi nabaviti njegove knjige.

Srdacan pozdrav
Bozana


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Porijeklo prezimena i rodova
PostPostano: 12 ožu 2014, 14:48 
Offline

Pridružen/a: 29 srp 2011, 18:53
Postovi: 122
Ivanovic je napisao/la:
Postovani,

Ja trazim ove knjige vec dugo vremena, i nazalost nemogu doci do njih.

Livanjska katolička prezimena
Autor: Tomislav Perković
Livno, Matica hrvatska Ogranak Livno, Franjevački muzej
i galerija Gorica Livno, 2007.
sv. : ilustr. ;
29 cm
Knj. 1. : Matične knjige vjenčanih
455 str.
Knj. 3. : Matične knjige umrlih
311 str.
Cijena: 40,00 KM
http://fmgg-livno.com/index.php/izdanja ... onografije

Kad sam nazvala Franjevacki muzej, rekli su mi da i vise nema za kupit.

Ako imate email adresu za Gospodina Tomislava Perkovica, bila bi jako
zahvalna, ili ako znate gdje je mogu nabaviti, bila bi jako zahvalna.

Ja zivim u Australiji i voljela bi nabaviti njegove knjige.

Srdacan pozdrav
Bozana


Knjiga ima u Matici Hrvatskoj u Livnu.
Toliko ih ima, da ih moraju prodavat... :neznam


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Porijeklo prezimena i rodova
PostPostano: 13 ožu 2014, 00:18 
Offline

Pridružen/a: 06 kol 2013, 15:36
Postovi: 6
Knjiga ima u Matici Hrvatskoj u Livnu.
Toliko ih ima, da ih moraju prodavat... :neznam



Kako mogu je nabaviti, da mi poslaju u Australiji.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Porijeklo prezimena i rodova
PostPostano: 14 ožu 2014, 14:28 
Offline

Pridružen/a: 14 ožu 2014, 14:23
Postovi: 1
Poštovani,

Vidim da imate kvalitetnu literaturu, nisam prelistao cijeli forum, ali budem.
Zanima me imate li šta o prezimenima Matić (Bilo Polje, Livno) i Ćurić (Podhum, Livno)

Unaprijed hvala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Porijeklo prezimena i rodova
PostPostano: 14 ožu 2014, 15:03 
Offline

Pridružen/a: 14 ožu 2014, 14:43
Postovi: 3
E svaka čast na ovome i na strpljenju za toliko toga proći i ljudima odgovorit. Kad bude web stranica, posjećenost ti ne fali. :)

Mene zanima za 2 prezimena, Mikulić iz Ljubuškog, i Kelava iz Tomislavgrada(Roško Polje)

O Kelavama ne znam puno, ali evo što znam o Mikulićima ako pomaže.

U Ljubuški se iz Borajne doselio Ivan Mikulić negdje prije 1900. Navodno je imao kuću u Gornjem gradu u Ljubuškom i nekakvu radnju u centru. Po priči za vrijeme radnog vremena ubijen je u toj radnji od strane nekih Turaka. Razlog ne znam. Htjeli su mu ubit i ženu i djecu, međutim javljeno im je na vrijeme i pobjegli su na Humac gdje su se skrivali jedno vrijeme i preživjeli. Više manje znam zadnjih 120 godina u detalje i imam dokumente, ali me zanima ta starija linija iz Borajne, tj. pitanje je je li iz Borajne, i ako je, da nešto što dalje u prošlost saznam.

Hvala :)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Porijeklo prezimena i rodova
PostPostano: 14 ožu 2014, 16:30 
Offline

Pridružen/a: 29 srp 2011, 18:53
Postovi: 122
tmatic je napisao/la:
Poštovani,

Vidim da imate kvalitetnu literaturu, nisam prelistao cijeli forum, ali budem.
Zanima me imate li šta o prezimenima Matić (Bilo Polje, Livno) i Ćurić (Podhum, Livno)

Unaprijed hvala.


Ima se to šta piše u maticama. Šta te zanima?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Porijeklo prezimena i rodova
PostPostano: 17 ožu 2014, 00:48 
Offline

Pridružen/a: 06 kol 2013, 15:36
Postovi: 6
Dragi Pavo,

Zanima me da li mozda imas informaciju za prezime GABRIC. Ako mozes pogledati u Livno i u Travnik. Ako imate bilo koju informaciju i ako mozes njih povezati sa prezime IVANOVIC.

Hvala unaprijed i srdacan pozdrav.
Bozana


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Porijeklo prezimena i rodova
PostPostano: 27 ožu 2014, 20:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Mr. Pavo, imate li kakvih spoznaja glede prezimena Sinanović kod Hrvata katolika iz Žepča i okolnih općina?

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Porijeklo prezimena i rodova
PostPostano: 04 tra 2014, 06:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 06 stu 2009, 06:00
Postovi: 1071
tmatic je napisao/la:
Poštovani,

Vidim da imate kvalitetnu literaturu, nisam prelistao cijeli forum, ali budem.
Zanima me imate li šta o prezimenima Matić (Bilo Polje, Livno) i Ćurić (Podhum, Livno)

Unaprijed hvala.


Etnograf Mario Petrić u svom radu o stanovništvu Livanjskog polja navodi da su mu Matići iz Bilog Polja pričali da im je predak došao sredinom XIX stoljeća iz Kamenskog u Dalmaciji. Kako se Bilo Polje u maticama ne pojavljuje pod ovim imenom do otprilike sredine XIX stoljeća, teško je razlučiti odnose li se spomeni Matića iz "Buškog Blata" i Vržerala u maticama 1830-ih na bilopoljske Matiće ili neke druge. Problem komplicira i činjenica da u Liskovači na Buškom Blatu ima Matića. U svakom slučaju, ishodište svih buškoblatskih Matića je gotovo sigurno Kamensko, koje se nalazi samo par kilometara jugozapadno od Liskovače i kojeg od buškoblatskih sela dijeli samo državna granica. 1832. godine imamo i vjenčanje u Livnu na kom je majka mladenke Antica Matić iz Kamenskog u Dalmaciji.

Matići su jako velik rod u Kamenskom. 1948. ih je u selu bilo 29 kuća s preko 200 osoba. S obzirom da je čitavo selo imalo šestotinjak stanovnika, to je dosta velik broj. Čini se da su tu naseljeni nakon što su Mlečani preoteli taj kraj Osmanlijama 1718., no kako su zemljišnici izgubljeni, prvi spomen Matića je iz 1740. kad Antun Matić dobiva od mletačkog providura pravo korištenja neke zemlje u susjednom selu Voštane. Matića u Sinjskoj Krajini ima na nekoliko mjesta, i neki od njih su pouzdano oko 1685. doselili iz Rame(upisi u matičnim knjigama), ali nije poznato jesu li svi Matići oko Sinja istog porijekla, pa ne bih mogao reći jesu li i kamenski Matići starinom Ramljaci.

Ćurići su došli iz Korita na Buškom Blatu prije 1820. Te godine je u Podhumu kršten Antun Ćurić, sin Luke Ćurića i Lucije rođene Protuđer s Duvna. Ovo je prvi spomen roda Ćurić u Podhumu. Nisam uspio naći upis vjenčanja Luke i Lucije, pa ne mogu znati je li vjenčanje obavljenu o Podhumu ili Koritima. Ćurići se u Koritima bilježe i 1742. i 1768. godine, a još 1735. godine je biskup Stipan Blašković odsjeo u kući don Mije Ćurića u Koritima prilikom posjeta župi. Petrić bilježi tradiciju da su Ćurići dalekom starinom iz Boke Kotorske, pa da su onda došli u okolicu Konjica, pa iz tog kraja na kraju u Korita, no ova tradicija nema nikakve potvrde u izvorima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Porijeklo prezimena i rodova
PostPostano: 04 tra 2014, 06:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 06 stu 2009, 06:00
Postovi: 1071
Obersoldat je napisao/la:
E svaka čast na ovome i na strpljenju za toliko toga proći i ljudima odgovorit. Kad bude web stranica, posjećenost ti ne fali. :)

Mene zanima za 2 prezimena, Mikulić iz Ljubuškog, i Kelava iz Tomislavgrada(Roško Polje)

O Kelavama ne znam puno, ali evo što znam o Mikulićima ako pomaže.

U Ljubuški se iz Borajne doselio Ivan Mikulić negdje prije 1900. Navodno je imao kuću u Gornjem gradu u Ljubuškom i nekakvu radnju u centru. Po priči za vrijeme radnog vremena ubijen je u toj radnji od strane nekih Turaka. Razlog ne znam. Htjeli su mu ubit i ženu i djecu, međutim javljeno im je na vrijeme i pobjegli su na Humac gdje su se skrivali jedno vrijeme i preživjeli. Više manje znam zadnjih 120 godina u detalje i imam dokumente, ali me zanima ta starija linija iz Borajne, tj. pitanje je je li iz Borajne, i ako je, da nešto što dalje u prošlost saznam.

Hvala :)


Kelave su u Roškom Polju od najstarijeg popisa katolika 1742. Taj popis nalazi u Roškom Polju domaćinstvo Mate Kelave s 13 ukućana. Kelave, za razliku od drugih Duvnjaka, ne nalazimo kao izbjeglice u Sinjskom kraju 1685-1718., no 1759. u Sinju umire Grgur Kelava. On je navodno imao 93 godine. Kod Imotskog, u selu Proložac, postoji rod koji se preziva Grabovac. Oni tvrde da im je starije prezime Kelava, no još 1725. godine su zabilježeni kao Grabovci. Naravno, čak i da im je staro prezime Kelava, to bi mogla biti samo slučajnost, pošto sama riječ označava krezavog, bezubog čovjeka.

Mikulići se u Ružićima(čiji zaseok je bila Borajna) spominju i 1742. i 1768. Prve godine je u selo samo domaćinstvo Nikole Mikulića s 18 članova, dok popis iz potonje nalazi Jure, Luke i Mate Mikulića s ukupno 35 članova.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Porijeklo prezimena i rodova
PostPostano: 04 tra 2014, 06:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 06 stu 2009, 06:00
Postovi: 1071
Ivanovic je napisao/la:
Dragi Pavo,

Zanima me da li mozda imas informaciju za prezime GABRIC. Ako mozes pogledati u Livno i u Travnik. Ako imate bilo koju informaciju i ako mozes njih povezati sa prezime IVANOVIC.


Na koji način povezati? Gabrića ima u Kablićima kod Livna oko 1780. Fra Filip Gabrić iz Travnika dolazi za župnika u Ljubunčić kod Livna 4.8.1805. Gabrića u župi Lašva ima nekoliko obitelji u raznim selima i 1742. i 1768.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Porijeklo prezimena Mikić
PostPostano: 04 tra 2014, 06:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 06 stu 2009, 06:00
Postovi: 1071
bnoki je napisao/la:
Vidim da to odlicno odradjujete pa bi Vas zamolio za porijeklo Mikić iz Maljave kod Kotor Varosa slava Đurđevdan,
a drugo ako imate podatke o prvim pisanim tragovima mjesta Očauš kod Teslica posto vidim da imate dobre podatke iz Turke vlasti sa ovih prostora POZDRAV :smajl007


Na žalost, ne mogu reći puno o Mikićima. Polazna točka za porijeklo srpskih obitelji u Bosni je lista prezimena iz šematizma Dabro-bosanske mitropolije iz 1882., ali paroh grabovičke parohije(kojoj je pripadalo Maljevo) iz nekog razlog nije poslao mitropoliji listu svojih parohijana i njihovih slava pa nam to ne pomaže. Sve što mogu reći je da je stanovništvo tog kraja općenito staro i da turski popis iz 1604. nalazi stanovništvo koje je očito pravoslavno(samo imena, bez prezimena). Ta sela su vjerojatno naseljena početkom XVI stoljeća stočarskim stanovništvom iz istočne Hercegovine.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Porijeklo prezimena i rodova
PostPostano: 04 tra 2014, 06:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 06 stu 2009, 06:00
Postovi: 1071
Ministry of Sound je napisao/la:
Mr. Pavo, imate li kakvih spoznaja glede prezimena Sinanović kod Hrvata katolika iz Žepča i okolnih općina?


Ne znam ništa, jer nemam žepačke matice. Očito je novije prezime, jer ih nema na popisima iz XVIII stoljeća. Ne znam koje su prezime nosili ranije, no očito se nisu prezivali Sinanović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Porijeklo prezimena i rodova
PostPostano: 06 tra 2014, 20:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
Pavo B. je napisao/la:
Ministry of Sound je napisao/la:
Mr. Pavo, imate li kakvih spoznaja glede prezimena Sinanović kod Hrvata katolika iz Žepča i okolnih općina?


Ne znam ništa, jer nemam žepačke matice. Očito je novije prezime, jer ih nema na popisima iz XVIII stoljeća. Ne znam koje su prezime nosili ranije, no očito se nisu prezivali Sinanović.


Sinanović je pretežno Bošnjačko prezime.Ovde u Srebreniku je dobilo prepostavljam po Šejh- Sinanu.

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Porijeklo prezimena i rodova
PostPostano: 07 tra 2014, 07:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 06 stu 2009, 06:00
Postovi: 1071
korrisnik je napisao/la:
Sinanović je pretežno Bošnjačko prezime.Ovde u Srebreniku je dobilo prepostavljam po Šejh- Sinanu.


Teško da bi jedan šejh imao djecu i ostavio potomstvo. :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Porijeklo prezimena i rodova
PostPostano: 07 tra 2014, 09:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
Pavo B. je napisao/la:
korrisnik je napisao/la:
Sinanović je pretežno Bošnjačko prezime.Ovde u Srebreniku je dobilo prepostavljam po Šejh- Sinanu.


Teško da bi jedan šejh imao djecu i ostavio potomstvo. :zubati


Ma onako otprilike povezujem stvari.

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 2401 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77 ... 97  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 68 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO